کاشت مو

کاشت مو بدون بانک مو ( روش جدید سلول های بنیادی )

4.4
(118)

روش جدید کاشت مو سلول های بنیادی می تواند بزرگترین مشکل زیبایی در مردانی که دچار ریزش مو شده اند را حل کند. ریزش مو یکی از عمده ترین مشکلات افراد به خصوص در دوران جوانی یا میانسالی می باشد. هضم این موضوع ممکن است برای جوان ها بسیار مشکل تر از سایر افراد باشد. افرادی که موهای خود را از دست می دهند، جاذبه کمتری نسبت به سایر افراد داشته و این موضوع در جوانی بسیار آزار دهنده می باشد.

روش های بسیار مختلفی از سوی پزشکان برای درمان ریزش مو معرفی شده و هر کدام از این روش ها می توانند برای عده ای مناسب و برای برخی از افراد نیز نا مناسب باشد. پزشکان بهترین افرادی بوده که می توانند تشخیص بدهند برای رفع مشکل ریزش مو باید از چه روشی استفاده شود.

کاشت مو می تواند یکی از قاطع ترین روش ها برای درمان ریزش مو و طاسی باشد. زیرا در این روش معمولا در محلی که موها ریخته شده عمل کاشت مو انجام می شود. این موضوع باعث می شود تا نتیجه بخشی آن بسیار مناسب باشد. اما روش های کاشت مو نیز بسیار مختلف می باشند.

یکی از جدیدترین و بهترین روش های ابداع شده برای کاشت مو، استفاده از سلول های بنیادی می باشد. استفاده از سلول های بنیادی در کاشت مو باعث شده تا بسیاری از مشکلات افرادی که پبوند مو را برای درمان انتخاب نموده و بانک موی مناسبی ندارد، برطرف شود. از این رو در آینده ای نزدیک استفاده از سلول های بنیادی در کاشت مو جایگزین بسیاری از روش های کاشت مو خواهد شد. زیرا ویژگی هایی که این روش داشته بسیار بیشتر از سایر روش های رایج می باشند.

در نظر داشته باشید که این روش کاشت مو فقط در مرحله آزمایشگاهی قرار دارد و آغاز فاز انسانی طرح سلول های بنیادی فولیکول مو قطعی نشده است  و هنوز به طور قطع نمی توان از آن به عنوان یکی از راه های درمان موهای از دست رفته استفاده کرد.

رویای کاشت مو بدون بانک مو
رویای کاشت مو بدون بانک مو

علت استفاده از سلول های بنیادی در کاشت مو

طبق تحقیقاتی که در دانشگاه پنسیلوانیا انجام شده است، نقص در سلول های بنیادی یکی از مهمترین دلایل ریزش مو به شمار می رود. بدین ترتیب استفاده از روش کاشت مو با استفاده از سلول های بنیادی در دستور کار قرار گرفته و این روش نیز توانسته است نتایج بسیار مثبتی را به دست آورد.

معمولا استفاده از سلول های بنیادی برای ترمیم بخش های مختلف بدن انسان در سال های اخیر بسیار موثر واقع شده و این موضوع باعث شده تا بتوان برای ترمیم طاسی سر نیز از سلول های بنیادی کمک گرفت.

سلول های بنیادی به طرز معجزه آسایی می توانند در ترمیم بافت های مختلف بدن از جمله موها تاثیر گذار باشند. همچنین می توانند جایگزین بسیار مناسبی برای سلول های آسیب دیده شوند. افرادی که به دلیل مشکل ژنتیکی یا هر دلیل دیگری با ریزش مو مواجه بوده، می توانند از کاشت مو به روش سلول های بنیادی استفاده نمایند.

به خاطر کیفیت بسیار بالایی که این روش داشته، می تواند تغییر و تحولات بسیار گسترده ای در آینده ­ی کاشت مو ایجاد نماید. این موضوع باعث شده تا بسیاری از روش های کاشت مو حذف شوند و سلول های بنیادی جایگزین آن ها شود.

 

کاندید مناسب کاشت مو به روش سلول های بنیادی

شکل اجرای کاشت مو به روش سلول های بنیادی با سایر روش های کاشت مو بسیار متفاوت می باشد. در این روش نیاز به برداشتن مو و کاشت آن در محلی که ریزش مو ایجاد شده نمی باشد و در واقع با استفاده از سلول های بنیادی می توان اقدام به کشت مو توسط این سلول ها نمود.

در این روش نیازی به استفاده از بانک مو نبوده و موهای پشت سر نیز کم پشت نخواهند شد. بهترین گزینه برای استفاده از روش سلول های بنیادی، افرادی هستند که بانک موی مناسبی ندارند. در حال حاضر افرادی که بانک موی مناسبی ندارند، دارای مشکل جدی برای کاشت مو بوده که روش سلول های بنیادی می تواند برطرف کننده بسیار خوبی برای این مشکل به شمار برود.

با توجه به کیفیت بسیار بالایی که کاشت مو به روش سلول های بنیادی می تواند داشته باشد، این انتظار می رود که در آینده ای نه چندان دور بتوان از این روش به عنوان موثر ترین و پر کاربرد ترین روش کاشت مو نام برد.

کاشت مو بدون بانک مو بوسیله سلول های بنیادی
کاشت مو بدون بانک مو بوسیله سلول های بنیادی

مزایای کاشت مو به روش سلول های بنیادی

روش بدون درد

یکی از مشکلاتی که ممکن است افراد با کاشت مو به روش های سنتی داشته باشند، درد می باشد. از این رو ممکن است بسیاری از افراد از خیر کاشت مو به خاطر درد آن بگذرند. روش های جدید و مدرن مانند سلول های بنیادی  و کاشت مو به روش میکرو FIT توانسته در حل این مشکل موفقیت های بسیار زیادی را کسب نمایند. زیرا معمولا با بی حسی موضعی می توان این کار را انجام داده و هیچ گونه درد در هنگام اجرای عمل کاشت مو به روش سلول های بنیادی احساس نخواهد شد. همچنین پس از عمل نیز هیچ گونه احساس درد مشاهده نخواهد شد.

نتیجه کاملا طبیعی

یکی از طبیعی ترین روش های کاشت مو استفاده از سلول های بنیادی می باشد. موهایی که با استفاده از این روش کاشته می شوند، شکل ظاهری و رشد کاملا طبیعی خواهند داشت. افرادی که می خواهند پس از کاشت مو هیچ گونه تفاوتی را بین موهای طبیعی و موهای کاشته شده مشاهده نکنند، می توانند روش سلول های بنیادی را انتخاب نمایند. زیرا طبیعی ترین نتایج ممکن کاشت مو با این روش برای افراد مختلف حاصل می شود.

بهبودی کامل در مدتی کوتاه

یکی از مشکلاتی که پس از کاشت مو برای افراد به وجود می آید، طولانی شدن دوره درمان می باشد. این موضوع باعث می شود تا نتوانند به کار خود برسند و حتی در انجام کارهای روزمره خود نیز با مشکل مواجه شوند. برای اینکه بتوان در مدت زمان بسیار کوتاهی پس از عمل کاشت مو بهبودی کامل را تجربه نمود، می توان از روش سلول های بنیادی استفاده نمود. زیرا در کمتر از یک هفته می توان به انجام کارهای مختلف پرداخته و هیچ گونه مشکلی نیز به وجود نمی آید.

مناسب برای درمان بافت سوخته

در برخی از موارد ممکن است دلیل ریزش مو سوختگی باشد. در این موارد ممکن است نیاز به استفاده از روش های خاصی برای ترمیم موها باشد. روش سلول های بنیادی یکی از بهترین روش های کاشتن مو برای افرادی است که با سوختگی موهای خود را از دست داده اند.

زیرا در این روش سلول های بنیادی جایگزین سلول های آسیب دیده می شوند. در روش سلول های بنیادی کاشت مو با بهترین کیفیت ممکن انجام می شود. این موضوع باعث شده تا اغلب افرادی که با سوختگی مواجه شده، امیدوار به استفاده از روش سلول های بنیادی باشند.

بدون ایجاد زخم

روش سلول های بنیادی از جمله روش هایی برای کاشت مو به شمار می رود که در آن نیاز به ایجاد زخم و برش در پوست سر نمی باشد. در این روش هیچ گونه خط و اثری پس از درمان بر روی پوست سر باقی نمی ماند.

از طرفی دیگر ریسک عمل نیز بسیار کمتر می شود. افرادی که می خواهند از یک روش کاملا مطمئن و موثر برای درمان ریزش مو استفاده نمایند، می توانند روش سلول های بنیادی را انتخاب نمایند. زیرا کمترین عوارض ناشی از کاشت مو در روش استفاده از سلول های بنیادی حاصل می شود و این موضوع باعث محبوبیت این روش شده است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 4.4 / 5. تعداد رای ها 118

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫36 دیدگاه ها

 1. البته من بیشتر دارم تحقیقات دکتر ناتان هاکشاو رو دنبال میکنم که تو منچستر انگلستان به نتایج جالب و عجیبی رسیده درخصوص مهار پروتئین sfrp1 به کمک داروی پوکی استخوان way . پروتئین ذکر شده توسط سلولهای چربی ساخته میشه و مستقیما رو چرخه رشد فولیکول مو تاثیر میذاره و جا رو برای رشد سلولهای چربی بیشتر تو سر و سایر ارگان ها مثل عروق کرونری باز میکنه به خاطر همین تحقیقات نشون میده در افرادی ریزش موی الگوی آندروژنیک یا همون طاسی به زبان عامیانه دارن احتمال ابتلا به بیماری های قلب و عروقی و تصلب شرایین بیشتره . جالبه مگه نه

 2. سلام منم شنیدم دکتر **** روی سه نفر به طور آزمایشی این کار رو انجام دادن ولی نتیجه اون هنوز منتشر نشده حتی من خودم چندین بار پیگیری کردم و ادمین پیجشون پرسیدم ولی جواب قانع کننده ای ندان متاسفانه من احتمال نود ونه درصد میدم که شکست خوردن چون اگه شکست نمیخوردن نتایج رو اعلام میکردن چون یکی دو سالی از آزمایش میگذره . نمیخوام نا امیدتون کنم ولی منطقا هم فکر کنید میبینید تو این روش هنوز مشکلات زیادی هست مثل رویش منظم مو وتعیین خط رویش دقیق پراکندگی یکنواخت فولیکولهای جدید حالا اگه واقعا ماده ترشح شده نتیجه بخش باشه و قابلیت تبدیل شدن به فولیکول قابل رشد داشته باشه .

 3. همین الان تو ایران وارد فاز انسانی شده توسط یکی از دانشگاها ،از جمله کسایی که رو این پروژه کار میکنن دکتر نیلفروش زاده هست ولی فعلا فقط تو مرحله ازمایش هست،

  1. برادر چرا دروغ تحویل ملت میدی ؟

   همه میدونن نیلفروش زاده فقط چرت و پرت نشر داده تو سایتش و همچین چیزی وجود نداره. اگر وجود داشت کل دنیا الان میومدن ایران مو میکاشتن.

   بیخودی پولتون رو حروم کلینیک های کلاه بردار نکنین دوستان. فعلا هیچ چیزی در مورد این روش قطعیت نداره.
   اونا فقط با PRP و مزوتراپی سرتون کلاه میزارن و پول بیشتری بابت کاشت مو ازتون میگیرن.

 4. دوستان عزیز لطفاً فریب کلینیک ها و تبلیغات کذایی افراد سودجو نباشید مثل کلینیک هل…دکتر خ یا دکتر ب ب کلینیک مو روی….که میگن کاشت و تزریق سلول های بنیادی که جلسه ای یک میلیون تومان میگیرن فقط گورتون تزریق می‌کنند یا …دارو شامپو ماینوکسیدیل فنستراید تجویز میکنن تو غالب محلول به اسم خودشون …هر 25روز باید تزریق کنید….کاملا کذب هست و پس از قطع تزریق موهای درآمده بشدت می‌ریزه و کلی عوارض برای سلامتی بدن داره ….این روش فقط در ایران توسط دکتر نیلوفرش که رئیس پوست و مو در ایران هستند فقط در مرحله آزمایشی هست …لطفا حرفا و لایو های دکترهای پول پرست رو نخورید کاملا با یک سرچ ساده و مقداری تفکر متوجه فریب کاری افراد خواهید شد

 5. سلام.
  آیا روش کاشت بدون بانک مو به مرحله انسانی رسیده؟
  در تخران تعدادی کلینیک ادعا دارن که بر روی یه تعدادی سلبریتی این روش رو انجام دادن. صحت داره؟

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر صحت ندارد و متاسفانه دروغ های شاخدار عادی شده تو جامعه پزشکی ما.

  2. من خيلي سرچ كردم و يك كلينيك به نام Giastar در شيكاگو پيدا كردم كه در حال حاضر اين كار رو انجام ميده
   هنوز هيچ تخميني براي كاربردي شدن اين روش در ايران نداريد؟

 6. با عرض ادب و احترام
  من شنیدم در حال حاضر فقط در آمریکا و آلمان انجام میشه و در ایران هم در مراحل آزمایشگاهی هست… اگر در آنجا در حال انجام هست پس ان شاء الله در ایران هم انجام خواهد شد.

  1. دروود بر شما
   رضا جان آدرسی هم از وبسایت اون مراکز در آلمان و آمریکا دارید؟ یا اینکه فقط از دوستان شنیده اید؟ سپاسگزارم آدرس وبسایتها اگر دارید به اشتراک بگذارید.

 7. من چند سایت سر زدم همگی اعلام کردن که کاشت مو بدون احتیاج به بانک مو ولی هر چی خوندم همشون حرفهای غیر مرتبط نوشتن و اشاره به روشهای معمول کاشت مو و نگفتن که شخصی که بانک موی ضعیف داره میتونه کاشت موی طلبی قابل رشد داشته باشه یا نه من بانک موی کمی دارم و میخام جواب صریح بشنوم

  1. سلام و وقت بخیر

   کاشت مو بدون بانک مو از روش های طبیعی و معمولی امکان پذیر نیست. کاشت توسط سلول های بنیادی هم در حال حاضر روی انسان قابل انجام نیست.

 8. سلام این روش با روش جدیدhasci چه فرقی داره؟میشه بفرمایید کدوم موسسه داخل کشور به روش hasci کاشت انجام میده.تشکر

 9. سلام این روش رو ده سال پیش یه ژاپنی به نام تاکاشی تسوجی ابداع کرد که قولشو واسه 2020 داد که همچنان بی نتیجه مونده و روی انسان قابل اجرا نیست چون هنوز نقص های بسیاری داره که خیر کلاه گیس از شر این روش بیشتره

 10. سلام
  این روش چقد هزینه خواهد داشت . البته فهمیدم هنوز اجرایی نشده ولی حدودی اگه میشه بفرمایید تا به فکر باشیم … ممنون

 11. یه کلینیکی ادعا میکنه در تهران و شیراز کاشت مو ب طریق سلولهای بنیادی انجام میده ینی دروغ میگه؟ البته خودشم گفت تو شیراز تا حالا نبوده و جدیدا اومدن
  اخه من عکس براشون فرستادم گفتن بهتره بجای کاشت مو از سلولهای بنیادی استفاده کنی. ی جای دیگه هم که عکس فرستاده بودم گفتن ب کاشت نیاز نداری مثلا از prpاستفاده کن. ولی prp و مزوتراپی ب مدت 6 ماه هرهفته تاثیر چندانی روی من نداشت

  1. سلام

   میشه ادرس اون کلینیک رو‌به من بدید که می تونه با سلولهای بنیادی کاشت انجام بده

 12. سلام‌.من یه خانوم ۲۶ ساله هستم که الان ۲ ساله طاس شدم. دو سال پیش یه جا رفتم برام کاشت انجام دادن با بانک موی کم. ولی نتیجه نگرفتم.دیگه دوس ندارم کاشت انجام بدم. و فکر نمیکنم دیگه امکانش باشه چون بانک موهام کمه. این روش کی شروع میشه؟؟

  1. سلام و وقت بخیر

   مشخص نیست و این روش فقط در مرحله آزمایشگاهی هست و به مرحله فاز انسانی وارد نشده.

   پیروز باشید

  1. عرض ادب و احترام

   کاشت مو به روش sut در یک روز انجام میشود. برای دریافت هزینه با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ در تماس باشید.

   پیروز باشید

  1. عرض ادب

   این روش اصلا در فاز انسانی آغاز نشده و هیچ کجا انجام نمیشه، این مطلب صرفا خبر بوده و اگر در مرجله آزمایشگاهی بتونه موفقیت آمیز باشه در آینده شاید وارد فاز انسانی نیز شود.

   پیروز باشید

 13. والا الان تهران ی کلنیکی هست انجام میده. هر روز هم از مریضاش لایو میزاره اینستاگرام. پس چطور اونا انجام میدند که هنوز فاز انسانیش عملی نشده؟

  1. عرض ادب و احترام

   دروغگویی راحت ترین راه برای فریب مردم ساده انگار می باشد.

   پیروز باشید

  1. احتمالا تا موقعی که موهای باقیموندمون مثل دندونهامون سفید شوند.
   احتمالا عمر ما قد نده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بریم یکی دیگه بخونیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا