کاشت ابرو طبیعی | مراحل، مزایا، عوارض و هزینه

پزشک : دکتر حسام نهاوندی متخصص پوست و مو
کاشت ابروی طبیعی

کاشت ابرو یکی از پرطرفدارترین و موثرترین روش هایی است که به افراد کمک می‌کند که ابروهایی کاملا طبیعی و خوش‌فرم داشته باشند. شاید این‌طور به نظر برسد که این روش تنها روشی برای پرپشت و زیباتر کردن ابروهای خانم‌ها است، اما باید بدانید که با وجود اینکه خانم‌ها نسبت به استفاده از آن علاقه بیشتری نشان می‌دهند، آقایان نیز ازجمله مشتری‌های پر و پا قرص کاشت ابرو هستند. چراکه زیبایی زن و مرد نمی‌شناسد و همه افراد به داشتن ابروهایی زیبا و خوش‌فرم علاقه دارند.

در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات دقیقی از نحوه کاشت ابرو، عوارض، توصیه ها و هزینه آن بدست آورید.

عوارض عوارض خیلی کم
ماندگاری ماندگاری مادام العمر
دوره نقاهت دوره نقاهت ۷ روز
هزینه هزینه بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون
نوع بی‌هوشی نوع بی‌هوشی بی حسی موضعی
پزشک معالج پزشک معالج متخصص پوست و مو

کاشت ابرو چیست

بسیاری از خانم‌ها تصور می‌کنند که تاتو و هاشور بهترین روش برای پر کردن ابروها و فرم دهی به آن‌ها است. این موضوع معمولا ناشی از عدم شناخت کافی از هریک از روش‌های زیبایی و مزیت‌ها و معایب آن است. این دو روش موقتی هستند و ظاهری طبیعی به ابروهای فرد نمی‌بخشند. رنگ تاتو و هاشور شیمیایی بوده و با موهای طبیعی ابرو تفاوت دارند. همچنین بعد از مدت کوتاهی باید برای تمدید آن اقدام شود. در هر بار تمدید نیز باید درد و زخم‌های ناشی از آن را تحمل کرده و در نهایت نیز ممکن است به نتیجه دلخواه خود نرسید.

در مقابل این روش‌ها کاشت ابرو یکی از روش‌هایی است که زیبایی را به‌صورت دائمی به شما هدیه می‌دهد. در فرایند کاشت ابرو، موها از نواحی اطراف سر یا کناره‌های گوش برداشته شده و در ناحیه ابرو کاشته می شوند. به همین دلیل نتیجه‌ای کاملا نچرال و طبیعی خواهند داشت.

روش‌های مختلف کاشت ابرو تقریبا با روش‌های کاشت مو یکسان است و می‌توان آن را نوعی کاشت مو در ناحیه ابروها دانست. در این فرآیند علاوه بر موها، ارگان‌های کوچک تولیدکننده مواد موردنیاز برای رشد تار موها نیز منتقل می‌شوند. همین موضوع است که باعث می‌شود نتایج کاشت ابرو برای همیشه باقی بمانند و ابروهایی طبیعی حتی بهتر از روز اول را به شما هدیه دهند. موهای کاشته شده کاملا شبیه به موهای طبیعی هستند و رشد می‌کنند؛ بنابراین شما نیاز به اصلاح و کوتاهی ابروها بعد از کاشت خواهید داشت.

کاشت ابروی هایپر نچرال

دلایل ریزش ابرو

پیدا کردن علت ریزش ابروها یکی از مهم‌ترین مراحل برای انتخاب روش مناسب کاشت ابرو است. قبل از کاشت ابرو، باید علت ریزش آن‌ها درمان شود. توجه کنید که موهایی که در فرایند کاشت ابرو استفاده می‌شوند، موهایی کاملا طبیعی هستند و فرایند رشد آن‌ها نیز با موهای طبیعی تفاوتی ندارد.

بنابراین هر دلیلی که باعث ریزش ابروها شده است، می‌تواند بر روی موهای کاشته شده نیز تاثیر بگذارد. ممکن است بعضی از این دلایل مانند دلایل ارثی قابل درمان نباشند، اما شاید بتوان از طریق روش‌هایی آن‌ها را کنترل کرد. از دست دادن یا کم پشتی ابروها می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد؛ برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • بیماری‌های تیروئیدی،
 • افزایش سن افراد،
 • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک،
 • آلوپسی آره‌تا،
 • سوختگی،
 • تاتو و هاشور ابرو،
 • عفونت،
 • کندن و برداشتن بیش از حد ابروها،
 • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی،
 • افرادی که به صورت ارثی و ژنتیکی مستعد از دست دادن ابروها یا کم پشت شدنشان هستند.

به هر حال دلیل کم‌پشتی و ریزش ابروی شما هر کدام از موارد بالا که باشد، بهترین راه داشتن ابروهایی ضخیم، کاشت ابرو است. روش‌هایی مانند تاتو، هاشور، استفاده از مداد ابرو و سایر شیوه‌های مشابه می‌توانند تا حدی ظاهر ابروی شما را بهبود بخشند، ولی در ایجاد ابروهای ضخیم و طبیعی ناتوان‌اند.

در تمام روش‌های زیباسازی، طبیعی بودن نتایج برای همه‌ی متقاضیان اهمیت دارد. موضوعی که در کاشت ابرو به خوبی قابل دستیابی است و این روش ابروهایی ضخیم و طبیعی را به شما هدیه می‌دهد.

ابروی طبیعی

کاندید مناسب

معمولا افرادی به‌طور مادر زادی ابروهای نازک یا کم‌پشتی دارند یا به دلایل مختلف ابروهای آن‌ها شروع به ریختن کرده است، بهترین کاندید برای کاشت ابرو هستند. همچنین بعضی افراد ممکن است ابروهایی بی‌حالت داشته باشند یا فرم ابروهای آن‌ها قرینه نباشد، با استفاده از کاشت ابرو می‌توانند این مشکلات را برطرف کرده و به ابروها فرمی قرینه و زیبا بخشید.

کاشت ابرو برای افرادی که به دلایل ارثی یا بیماری‌های مربوط به موها نظیر آلوپسی آره‌تا، آلوپسی توتالیس یا یونیورسالیس دچار ریزش ابرو شده‌اند، گزینه مناسبی برای کاشت ابرو نیستند. در مورد بیماری‌های دیگر نیز تا زمانی که بیماری کنترل نشده یا از بین نرود، نمی‌توان از کاشت ابرو برای فرم دهی به ابروها استفاده کرد.

علاوه بر این افرادی که به دلایل مختلف نظیر سوختگی یا شکستگی همه یا بخشی از ابروی خود را به‌طور کامل از دست داده‌اند، می‌توانند ابروهای خود را مثل روز اول کنند.

افرادی که شرایط زیر در موردشان صدق می‌کند، کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو هستند:

 • اگر به صورت مادرزادی و ژنتیکی ابروهای نازک یا کم‌پشتی دارید یا به طور کلی موهای ابرو در شما رشد نکرده‌اند.
 • اگر از شکل، حالت یا فرم ابروهای خود رضایت ندارید.
 • اگر به علت آسیب، سوختگی، بخیه، جراحی، شکستگی و … همه یا قسمتی از ابروی شما از دست رفته است یا می‌خواهید جای زخم یا بخیه‌ای در آن ناحیه را بپوشانید.
 • اگر به علت یک بیماری زمینه‌ای (مانند اختلالات غده‌ی تیروئید) یا بیماری‌های پوستی، ابروهای شما دچار ریزش شده‌اند. بعد از درمان یا کنترل بیماری می‌توانید برای کاشت ابرو اقدام کنید.
 • خانم‌هایی که به دلیل برداشتن بیش از حد ابروها، دچار نازکی یا کم‌پشت شدن ابرو شده‌اند.
 • خانم‌هایی که ابروهای خود را تاتو کرده یا هاشور زده‌اند و می‌خواهند ظاهر ابروها طبیعی‌تر به نظر برسد.

کاندید مناسب کاشت ابرو

روش های کاشت ابرو

از زمانی که کاشت ابرو به‌عنوان روشی برای پرپشت کردن ابروها و حل مشکلات ریزش آن‌ها مطرح شد، روش‌های مختلفی ایجاد شدند. نکته مهم در همه روش این است که در جلسات مشاوره قبل از کاشت، با توجه به ترکیب چهره و صورت فرد باید طرح ابرو کاملا مشخص شود تا پزشک بداند که موهای برداشته شده را در چه محلی و با چه زاویه‌ای قرار دهد.

روش کاشت نواری یا FUT

این روش یکی از روش‌های موثر کاشت مو است که کاربرد بسیار زیادی دارد. ابروهای کاشته شده با این روش جلوه‌ای طبیعی داشته و حالتی وز و شانه‌ای پیدا نمی کنند. در این روش با وجود دقت بالای جراح، در نهایت رشد ابروها در جهت بسیار مناسب بوده و زاویه رشد موها با موهای طبیعی ابرو کاملا منطبق است.

در روش کاشت نواری یا FUT موها معمولا از پشت گوش‌ها یا روی سر برداشته می‌شوند. در واقع برای برداشت موها یک برش نواری در قسمت موردنظر ایجاد شده و بعد از برداشت موها، برش ایجاد شده بخیه می‌خورد.

کاشت ابرو به روش FUT دقیقا مانند روش نواری در کاشت مو است. در این روش گرافت های برداشت شده با استفاده از سوزن‌های مخصوص با دقت در ناحیه موردنظر کاشت می‌شوند تا جهت خواب ابروها و زاویه رشد موها با موهای طبیعی تفاوتی نداشته باشند.

ابروهای کاشته شده در این روش کاملا طبیعی هستند و به همین دلیل مانند ابروی طبیعی رشد می‌کنند. پس بعد از تثبیت نتایج کاشت می‌توانید ابروهای خود را مثل قبل اصلاح کنید.

کاشت ابرو به روش FUE (بدون جراحی)

یکی دیگر از روش‌های کاشت ابرو، روش FUE یا برداشت غیرنواری و غیر جراحی است. این روش را می‌توان هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان به کار گرفت و یکی از بی دردسرترین روش‌های کاشت ابرو است.

در این روش تارهای مو از ناحیه پشت سر برداشته می‌شوند، چراکه در این ناحیه تراکم موها بیشتر است و به دلیل قطر کمتر، شباهت موها به موهای طبیعی ابرو نیز بسیار بیشتر خواهد بود. علاوه بر این ظرافت موها باعث می‌شود که ابروهای شما طبیعی‌تر شوند و کاشت با دقت بیشتری انجام شود.

جراحی انجام شده در این روش بسیار سبک‌تر از روش FUT است و به همین دلیل دوره نقاهت بسیار کوتاه‌تری هم دارد. پس از کاشت ابرو با این روش جای زخم بر روی بانک موی فرد باقی نمی‌ماند و به دلیل عدم نیاز به استراحت طولانی، فرد بعد از کاشت می‌تواند به کارهای روزمره خود بپردازد.

در کاشت ابرو به روش FUE برای حفظ سلامت موها و فولیکول‌های آن، در هر انتقال تنها یک فولیکول برداشته شده و با زاویه مناسب در محل موردنظر کاشته می‌شود؛ بنابراین این روش نیازی به برش و بخیه نخواهد داشت. همین موضوع باعث می‌شود که FUE یکی از جراحی‌های کم تهاجمی باشد و به دلیل نبود زخم و خونریزی و طبیعتا درد کمتر به یکی از محبوب‌ترین روش‌های کاشت مو تبدیل شود.

امروزه از این روش‌ نیز برای کاشت ابروها استفاده می‌شود. روش‌های SUT و Super FUE از روش‌های رایج کاشت ابرو هستند که همگی بر پایه استخراج فولیکول عمل می‌کنند. در این روش‌ها جراح از تکنیک‌های متفاوتی برای برداشت فولیکول و کاشت آن ها استفاده می‌کند؛ اما همه آن‌ها بدون برش، زخم و خونریزی هستند. علاوه بر آن نتایج این روش‌ها بسیار طبیعی است و تا آخر عمر باقی می‌مانند. به همین دلیل این روش‌ها از روش‌های پرطرفدار برای کاشت ابروها هستند.

کاشت ابروی طبیعی

مراحل عمل

مهمترین مراحل کاشت ابرو به شرح زیر است :

طراحی ابرو

معمولاً در این مرحله از متقاضی درخواست می‌کنیم تا شکل ابروی دلخواه خود را روی صورت ترسیم کند. سپس جراح با بررسی طرح دلخواه بیمار و اندازه‌گیری مختلف، طرح را زیباسازی کرده و تلاش می‌کند تا تقارن بین ابروها رعایت شود. در این مرحله می‌توان از طرح‌های از پیش آماده هم استفاده کرد؛ اما ظاهر این طرح‌ها معمولاً کمی غیرطبیعی‌ به نظر می‌رسد.

استخراج گرافت‌ها

برای کاشت ابرو معمولاً از ناحیه‌ی پشت سر، پشت گوش یا پایین گردن به عنوان بانک مو یا ناحیه دهنده استفاده می‌شود. موهای ناحیه‌ی پشت سر، ضخیم، بلند و معمولاً چندتایی هستند، ولی موهای ناحیه‌ی پشت گوش یا پایین کردن ظریف‌تر و کوتاه‌تر بوده و واحدهای فولیکولی تک تار مویی بیشتری دارند.

به طور معمول برای آقایان که ابروهای ضخیم‌تری دارند، از ناحیه‌ی پشت سر و پشت گوش استفاده می‌شود. برای خانم‌ها که ابروهای ظریف‌تری دارند، بیشتر از ناحیه‌ی پشت گوش و پایین گردن استفاده می‌شود.

کاشت گرافت‌ها

بعد از استخراج گرافت‌ها، کادر درمانی در زیر میکروسکوپ به آماده‌سازی گرافت‌ها برای کاشت مشغول شده و محصول کار خود را به جراح ارائه می‌دهند. جراح متخصص پیش از این که شروع به کاشت موها کند، محل ابروها را با بی‌حسی موضعی، کاملاً بی‌حس می‌کند.

سپس با استفاده از همان تیغ‌های بسیار ریز (که قطری بین ۰.۵ تا ۰.۷ میلی‌متر دارند) سوراخ‌هایی در طرح از پیش تعیین شده‌ی ابرو ایجاد و گرافت‌ها را درون آن قرار می‌دهد. در این مرحله باید به جهت رشد موها و همچنین زاویه‌ی آن‌ها نسبت به پوست دقت شود. اگر جراح از تجربه و مهارت کافی در کاشت گرافت‌ها برخوردار نباشد، نتیجه‌ی کاشت ابرو غیرطبیعی و نامطلوب خواهد شد.

مراحل کاشت ابرو

توصیه ها

مهم‌تر از روزی که عمل کاشت ابرو در آن انجام می‌شود، روزهای قبل از کاشت است. چراکه در این روزها هر چیزی که شخص انتظار دارد و نتایج واقعی کاشت ابروها مشخص می‌شود و در روز عمل همه چیز بر پایه نتایج جلسات مشاوره قبل از عمل انجام خواهد شد. به همین دلیل بهتر است که در این جلسات با پزشک خود تعارف نکنید و همه سوالاتی را که ذهنتان را مشغول کرده، پرسیده و درباره انتظارات خود با پزشک صحبت کنید.

اگر مدل خاصی از ابرو را در نظر دارید، آن را به پزشک نشان دهید. پزشک با توجه به تجربه خود و ترکیب و حالت چهره شما، بهترین مدل را بر اساس مدل پیشنهادی شما تعیین می‌کند. در این جلسات همچنین سلامت عمومی شما بررسی می‌شود و در صورت نیاز به مصرف دارو یا انجام فعالیت خاصی، پزشک به شما اطلاع می‌دهد. یکی از مهم‌ترین کارهایی که در جلسات مشاوره قبل از کاشت ابرو انجام می‌شود، ریخت‌شناسی ابرو است. منظور از ریخت‌شناسی، شناسایی دقیق مشخصات ابرو است.

در فرایند ریخت‌شناسی حالت فعلی ابرو و حالت نهایی آن کاملا مشخص شده و زاویه مناسب برای کاشت ابرو و محل مناسب برای برداشت آن‌ها نیز تعیین می‌شود.

دلیل اهمیت چهره شناسی در کاشت ابرو

چرا ریخت‌شناسی قبل از کاشت ابرو تا این حد اهمیت دارد؟ در ادامه پاسخ این سوال را بیان خواهیم کرد.

جهت رشد موهای ابرو بسیار متفاوت است.

بر خلاف موهای سر که همگی در یک جهت رشد می‌کنند، موهای بخش‌های مختلف ابرو جهت‌گیری متفاوتی دارند. به همین دلیل تعیین زاویه مناسب کاشت اهمیت بسیاری دارد. اگر به ابروهای خود در آینه دقت کنید، متوجه خواهید شد که موهای ابرو در قسمت سر، تنه و دم ابروها زاویه‌های مختلفی دارند و همین موضوع باعث ایجاد فرم ابروها می‌شود.

به‌علاوه رنگ موها، طول و ضخامت این قسمت‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل باید با توجه به محل کاشت، موها از قسمت مناسبی برداشته شوند.

موهای ابرو با زاویه خاصی نسبت به فولیکول رشد می‌کنند.

موهای ابرو باید روی صورت فرد بخوابند و نباید از صورت فاصله داشته باشند. به همین دلیل زاویه آن‌ها نسبت به فولیکول اصلی بسیار متفاوت است و همین موضوع نیز باعث می‌شود که موهای ابرو رشد عمودی نداشته و بیشتر از اندازه خاصی رشد نکنند. توجه به این ویژگی به پزشک کمک می‌کند که بهترین محل را برای برداشت موها انتخاب کند. معمولا پشت گوش‌ها و ناحیه پشت سر که خود حالتی زاویه‌دار دارند، انتخاب مناسبی خواهد بود.

موهای ابرو تک تار مویی هستند.

اگر با دقت به موهای سر خود نگاه کنید، متوجه خواهید شد که چندین تار مو از یک روزنه بیرون زده‌اند. این نشان می‌دهد که موهای سر به‌صورت دسته‌ای رشد می‌کنند و واحدهای فولیکولی این موها با ابرو متفاوت است؛ اما موهای ابرو این‌طور نیستند. به همین دلیل هم هست که روش‌ها استخراج فولیکول که به‌صورت نقطه‌ای کاشت را انجام می‌دهند، روش‌های موفق‌تری برای کاشت ابروها هستند.

تفاوت چرخه رشد ابروها و موهای سر

معمولا موهای ابرو از اندازه خاصی بزرگ‌تر نمی‌شوند. این موضوع به این دلیل است که زمان قرار گرفتن در چرخه رشد این موها نسبت به موهای سر بسیار کمتر است. این موضوع ممکن است یکی از دردسرهای کاشت ابرو باشد. اگر پزشک تخصص کافی برای شناسایی منطقه مناسب برداشت فولیکول را نداشته باشد، موهای کاشته شده نسبت به موهای طبیعی ابرو با سرعت بیشتری رشد می‌کنند و به همین دلیل شخص نیاز دارد که با فاصله‌های زمانی بسیار کم آن‌ها را کوتاه یا اصلاح کند.

کاشت ابروی طبیعی و زیبا

مراقبت ها

به همان اندازه که تخصص و مهارت پزشک در برداشت و کاشت گرافت‌ها اهمیت دارد، مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو نیز مهم است. چراکه مراقبت نادرست از موهای تازه کاشته شده به آن‌ها آسیب می‌رساند و ممکن است باعث از بین رفتن فولیکول‌های مو و ریزش آن‌ها شود؛ بنابراین بعد از کاشت ابرو حتما نکات زیر را رعایت کنید :

 • پانسمان روی ناحیه بانک مو و ناحیه کاشت برای دو روز باقی خواهد ماند و در این مدت مرتب پانسمان را تعویض کنید و ناحیه را تمیز نگه دارید.
 • بعد از برداشتن پانسمان ناحیه دهنده، این ناحیه را بااحتیاط بشویید.
 • پزشک بعد از کاشت ابرو اسپری مخصوصی را به شما می‌دهد که باید هر ۲ تا ۳ ساعت آن را روی ابروهای خود اسپری کنید. این کار را بر اساس دستورالعمل پزشک و به‌صورت مرتب انجام دهید.
 • ممکن است در روز بعد از کاشت ابرو، پوسته‌ها یا لخته‌هایی روی ابرو وجود داشته باشد. آن‌ها را دست‌کاری نکنید تا خودشان به‌طور کامل برطرف شوند.
 • برای کاهش التهاب می‌توانید از کمپرس سر استفاده کنید؛ اما نباید یخ را بیشتر از ۵ دقیقه روی پیشانی خود بگذارید.

عوارض

شایع‌ترین عوارض کاشت ابرو قرمزی، تورم، التهاب، خارش و کبودی ناحیه کاشت است. این عوارض کاملا طبیعی است و بعد از چند روز به‌طور کامل برطرف می‌شوند.

نکته مهم این است که شما نباید ابروهای خود را دست‌کاری کرده یا خودسرانه از داروهای مختلف استفاده کنید. چراکه انجام این کارها به موهای کاشته شده آسیب می‌رساند. اگر کاشت ابرو را در کلینیکی معتبر و نزد یک پزشک ماهر و متخصص انجام داده باشید، عارضه‌ای بیشتر از این موارد را تجربه نخواهید کرد.

انجام کاشت در مراکز نامعتبر باعث ایجاد عدم تقارن در ابروها، رشد نامناسب موها، تفاوت رنگ موهای کاشته شده با موهای طبیعی، عدم رشد گرافت‌ها یا نرسیدن به حالت دلخواه خواهد شد. همچنین در چنین مواردی ممکن است جای برداشت و کاشت گرافت‌ها عفونت کند یا زخم شود. این زخم‌ها معمولا برای مدتی طولانی باقی خواهد ماند و بعد از آن نیز جای آن‌ها در ابروها کاملا قابل‌تشخیص است. درصورتی‌که در مراکز معتبر این اتفاق رخ نخواهد داد و نتایج کاشت کاملا طبیعی خواهد بود.

نمونه کاشت ابروی طبیعی

هزینه

با توجه به موارد گفته شده در این مطلب، حتما متوجه شده‌اید که کاشت ابرو یک عمل کاملا تخصصی است که باید در کلینیکی معتبر و توسط یک پزشک بسیار ماهر و باتجربه انجام شود. چراکه یک اشتباه کوچک در برداشت فولیکول‌های مو یا انتخاب زاویه کاشت می‌تواند فرم ابروها را به هم بریزد یا حتی باعث از بین رفتن فولیکول و جلوگیری از رشد موهای کاشته شده، شود.

بنابراین می‌توان گفت که هزینه کاشت ابرو تا حد زیادی به دستمزد پزشک و کلینیک انتخاب شده بستگی دارد. علاوه بر این نوع روش انتخابی نیز از عوامل موثر در هزینه است. به این هزینه‌ها باید هزینه‌های مراقبت قبل و بعد از عمل و نگهداری از ابروهای کاشته شده را نیز اضافه کنید.

بهترین مرکز کاشت ابرو

برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت ابرو باید به چند نکته توجه کنید:

 • کلینکی انتخاب کنید که در کاشت ابرو تخصص داشته باشد : کلینیک‌هایی که تجربه‌ی زیادی در کاشت مو دارند، لزوماً کلینیک مناسبی برای کاشت ابرو نیستند. کاشت موی صورت با کاشت موی سر تفاوت زیادی دارد. کلینیک فوق تخصصی خانه سفید سال‌ها است که در زمینه‌ی کاشت ابرو به طور حرفه‌ای فعالیت می‌کند. پزشکان و جراحان این مرکز به خوبی با علم و هنر کاشت ابرو آشنایی داشته و تجربه‌ی زیادی در این امر دارند.
 • کاشت ابرو نیاز به مهارت و هنر دارد : طراحی ابروها و اجرای کاشت، علاوه بر مهارت‌های جراحی، نیاز به دید زیبایی شناختی و هنری دارد. جراح باید با شکل ابروی خانم‌ها و آقایان آشنا باشد، بتواند با توجه به شکل صورت، زیباترین طرح را برای ابرو در نظر بگیرد و از الگوهای از پیش آماده استفاده نکند.
 • کلینیک باید مجوزهای لازم را داشته باشد و کار خود را تضمین کند : کاشت ابرو در کلینیک خانه سفید توسط جراحانی انجام می‌شود که صلاحیت انجام این کار را دارند، دوره‌های لازم را دیده‌اند و مدارک لازم را دریافت کرده‌اند. کلینیک خانه سفید تمامی مجوزهای لازم برای ارائه خدمات پوست و مو از جمله کاشت مو را دارد. همچنین کلیه خدمات کاشت موی سر و صورت در این کلینیک همراه با ارائه‌ی ضمانت نامه کتبی انجام می‌شوند.
 • روش‌های مختلف کاشت ابرو باید در کلینیک ارائه شوند : کاشت موی سر و صورت با روش‌های مختلفی انجام می‌شوند. هرکدام از این روش‌ها مزایا و معایبی دارند. نمی‌توان یک روش را به عنوان بهترین روش معرفی و برای همه‌ی بیماران از آن روش استفاده کرد.
قبل و بعد از عمل

مشاهده قبل و بعد عمل های کلینیک سفید

درخواست مشاوره

دریافت مشاوره تخصصی با پزشک مجرب همیشه پیشنهاد جذاب و مورد قبول مراجعین کلینیک خانه سفید بوده است. پیدا کردن راه حلی مناسب برای از بین بردن مشکلات شما، همراه با انتخاب بهترین روش درمان از مواردی است که در جلسه مشاوره تخصصی در مورد آن صحبت می شود. متخصصین کلینیک خانه سفید در طول هفته و در ساعات کاری آماده ویزیت مراجعین محترم می باشند. همچنین شما می توانید سوالات خود را با ارسال درخواست مشاوره بصورت آنلاین پرسیده و بهترین پاسخ را از پزشک مد نظر خود دریافت نمایید.

.

"*" زمینه های مورد نیاز را نشان می دهد

نام و نام خانودگی*
سوالات متداول
 • موهای مناسب برای کاشت ابروها از کجا برداشت می‌شوند؟

  بانک موهای کاشت ابرو معمولا ناحیه پشت سر، پایین گردن و پشت گوش‌ها است. موهای پشت سر معمولا ضخامت بیشتری دارند و رشد آن‌ها نیز سریع‌تر است. توجه کنید که موهای بدن نمی‌توانند گزینه خوبی برای کاشت ابرو باشند. چراکه احتمال رشد این موها در مکان جدید بسیار کم است و امکان تغییر حالت آن‌ها نیز وجود دارد.

 • آیا می‌توان بر روی تاتو یا هاشور ابرو کاشت ؟

  یکی از سوالات رایج متقضایان کاشت ابرو، این است که آیا امکان کاشت ابرو روی تاتو وجود دارد یا خیر. بله، نه تنها این کار ممکن است، بلکه بسیاری از جراحان توصیه می‌کنند که قبل از کاشت، ابروهای خود را تاتو کنید یا هاشور بزنید. از هاشور زدن که با تکنیک میکروپیگمنتیشن انجام می‌شود، در سرتاسر دنیا برای زیباتر کردن نتایج کاشت ابرو استفاده می‌شود.

  علت این توصیه این است که در کاشت ابرو تعداد زیادی گرافت کوچک به صورت بسیار فشرده در کنار هم کاشته می‌شوند. گاهی خونرسانی و غذارسانی در پوست ناحیه‌ی ابرو به نحوی نیست که تمام گرافت‌ها زنده بمانند و تعدادی از آن‌ها از دست می‌روند. این اتفاق باعث می‌شود که فواصل کوچکی در بین موهای ابرو ایجاد گردد.

  این فواصل معمولاً به حدی نیستند که نیاز به کاشت دوباره‌ داشته باشند و با استفاده از مدادهای ابرو به خوبی پوشیده می‌شوند. اگر قبل از کاشت، ابروهای خود را تاتو کرده یا هاشور زده باشید، این فواصل به خوبی پوشیده شده و اصلاً قابل مشاهده نخواهند بود.

 • آیا محل سوختگی یا شکستگی با کاشت ابرو مخفی می‌شود؟

  سوختگی، بریدگی، شکستگی و مشکلات مشابه که باعث از بین رفتن همه فولیکول‌های مو می‌شوند، فرم ابروها را به‌شدت تحت تاثیر قرار می‌دهند و حتی ممکن است همه یا بخشی از موهای آن را به‌طور کامل نابود کنند.

  خبر خوش اینکه با کاشت ابرو در محل این آسیب‌ها می‌توان موهای ابرو را برگرداند و دوباره فرمی طبیعی و خوش‌حالت به آن بخشید. توجه کنید که آسیب ایجاد شده در این نواحی باعث از بین رفتن فولیکول‌های موی آن شده است.

  در نتیجه اگر فولیکول مو مجددا در این ناحیه قرار گیرد، ابروها دوباره رشد خواهند کرد. به همین دلیل پزشکان به افرادی که در اثر هریک از این آسیب‌ها یا برخی بیماری‌ها، فولیکول‌های ابروی خود را از دست داده‌اند، کاشت ابرو را توصیه می‌کنند.

 • جدول زمانی برای نتایج چیست؟

  بیماران می توانند نتایج قابل توجهی را در حدود ۴ تا ۶ ماه انتظار داشته باشند. علاوه بر این، باید انتظار ریزش را ۳ تا ۵ هفته بعد از عمل جراحی داشته باشید که طبیعی است و انتظار می رود. نتایج نهایی در حدود ۱۰ ماه آشکار خواهد شد.

 • زمان بهبود چقدر است؟

  از آنجا که این روش با استفاده از ابزارهای ظریف و تکنیک های تهاجمی کم، استفاده می کند، بیماران می توانند به طور معمول ۴۸ ساعت پس از پیوند ابرو، و فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند، تا زمانی که در فعالیت های شدید یا ورزش ها شرکت نکنند.

 • مدت زمان عمل کاشت ابرو چقدر است؟

  مدت زمان انجام این عمل معمولا بستگی به میزان پیوند هایی دارد که باید بر روی بیمار انجام شود. برای اکثر بیماران، حدود ۴ تا ۵ ساعت طول می کشد.

 • آیا ابروهای کاشته شده دائمی است؟

  بله. روش پیوند ابرو می تواند به عنوان یک راه حل دائمی برای نازک شدن ابرو استفاده شود. بعد از کاشت ابرو فرد رشد، ریزش و بازسازی طولانی مدت را همانند ابروهای طبیعی تجربه می کند.

 • به طور معمول چه چیزی باعث ریزش موی ابرو می شود؟

  عوامل متعددی می تواند موجب نازک شدن و یا ریزش ابرو شود، که برخی از آنها شامل اصلاح، حوادث فیزیکی و یا شیمیایی و برخی از بیماری های ریزش مو هستند.

 • آیا برای کاشت ابرو می‌توان از موهای بدن استفاده کرد ؟

  بله از لحاظ تئوری امکان این کار وجود دارد؛ ولی توصیه می‌شود که موهای بدن برای کاشت ابروها استفاده نشود. چون به طور کلی درصد کمتری از گرافت‌هایی که از بدن استخراج می‌شوند در جای جدید رشد می‌کنند و همچنین امکان فر خوردن این موها وجود دارد. به همین دلیل برای ابروها از موهای بدن استفاده نمی‌شود.

  تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت ابرو معمولاً بیشتر از ۴۰۰ عدد نیست. برای استخراج گرافت‌ها در روش FUE و سایر روش‌های مشابه از تیغ‌های بسیار کوچکی که قطری کمتر از یک میلی‌متر دارند استفاده می‌شود. اگر از موهای پشت گوش استفاده شود که بانک موی رایج‌ برای کاشت ابرو است، از هر طرف ۲۰۰ گرافت برداشت می‌شود. البته تعداد گرافت‌ها می‌تواند با توجه به وضعیت تراکم ابروهای شما متفاوت باشد.

  برداشت گرافت‌ها با استفاده از روش FUE بدون درد و خونریزی صورت می‌گیرد. چون پوست ناحیه‌ی برداشت به کمک داروی بی‌حسی موضعی کاملاً بی‌حس شده و بعد از عمل به دلیل کوچک بودن زخم‌ها به سرعت بهبود می‌یابد و دردی احساس نخواهید کرد.

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام
 • مریم
  1401-05-17

  سلام وقتتون بخیر
  روی ابروهای کاشت شده رو میشه لیفت و لمینت انجام داد

  • خانه سفید
   1401-07-27

   بعد از یکسال از کاشت ابرو امکان انجام هر کاری می باشد.

 • بزرگی
  1401-03-11

  سلام
  امکان کاشت ابرو بصورت اقساط هست ؟

  • خانه سفید
   1401-03-21

   سلام و وقت بخیر

   برای دریافت شرایط غیرنقدی با شماره 09122252731 کلینیک خانه سفید در تماس باشید.

 • ناشناس
  1401-03-11

  سلام خسته نباشين تا چند بار ميشه ابرو رو كاشت و ترميم كرد ابروم خيلي ايراد داره

  • خانه سفید
   1401-03-11

   سلام و وقت بخیر

   همه ایرادات ابرو رو میشه فقط در یک جلسه ترمیم کرد.

 • ناشناس
  1400-12-04

  سلام . آیا رنگ سیاه دامیی وجود داره برای ابرو ؟؟

 • Nava danaeifard
  1400-09-16

  می خواستم بدونم که برای کاشت ابرو روش FUT بهتر هستش یا روش FIT ?
  و اینکه شما کدوم روش رو تو کیلینیک انجام میدین؟
  و بیشتر کدوم روش دو برای کاشت ابرو پیشنهاد می کنید که نتیجه بهتری هم داشته باشد؟

  • خانه سفید
   1400-09-17

   سلام و وقت بخیر

   هر دو روش کاشت در کلینیک خانه سفید تهران انجام میشه. اما بهترین روش کاشت ابرو روش FUT می باشد.

 • محمد
  1400-08-08

  سلام و خسته نباشید
  برای کاشت ابرو اگر سری که تاس باشه مو نداشته باشه
  میتونه کاشت ابرو انجام بده یا خیر
  ممنون میشم جواب بدین.

  • خانه سفید
   1400-10-06

   سلام و وقت بخیر

   اگر در ناحیه پشت سر مو داشته باشه امکان انجامش هست در غیر انصورت امکان کاشت ابرو وجود ندارد.

 • نقطه
  1400-08-03

  سلام من ۲۰ روزه ک کاشت ابرو انجام دادم امروز داشتم پوسته های آبرومو در میاوردم ک یکم از پوست ابروم زخم شد الان من به ریشه ابروی کاشته شده آسیب زدم

  • خانه سفید
   1400-10-06

   سلام و وقت بخیر

   با پزشک خود در تماس باشید.

 • مریم نصیب
  1400-04-09

  سلام

  من ماه پیش کاشت ابرو انجام دادم همین کلینیک خانه سفید و واقعا راضی بودم. دکتر معرفت واقعا خانم نازنینی هستن.
  خانم باقری هههم واقعا خانم محترمی بودن و از ایشون کمال تشکر رو دارم.

  همیشه شاد باشید و موفق

 • Maryam
  1399-11-19

  سلام و عرض ادب
  مقاله شما خیلی گویا بود ممنون ولی باز هم برای من یه سوال پیش اومد. از مناطقی که برای پیوند برداشت میکنید منظورم از محل موی سر هست که اشاره کردید، مجددا قسمتهایی که برداشت شده رویش خواهد داشت؟ یا جاشون روی سر خالی میمونه ؟ممنونم

  • خانه سفید
   1399-12-28

   با سلام و وقت بخیر

   منطقه برداشت به قدری کوچک و کم هست که در روش FIT قابل رویت نیست و از لابلای موهای شما برداشت میشه و در روش FUT هم به دلیل برداشت نوار کوچک بعد از بخیه قابل دیدن نیست.

 • محمد صبوري
  1399-11-16

  ابروهاي من خيلي پرپشت هستند وهروقت سلماني مي روم وسط دوابرو را برداشته وابروهايم را هم ماشين مي كنم .اين كار مرا كلافه كرده .
  براي اين مشكل چكار مي توانم بكنم .
  لطفا” مرا راهنمايي فرماييد .
  سن من 35 سال مي باشد .

  • الميرا باسي
   1401-03-11

   سلام خسته نباشين من ٢بار براي كاشت ابرو مراحعه كردم البته بار دوم ترميم حساب شد ٢بارم پشت سرم بخيه خورد ولي بازم راضي نيستم راهي براي من پيشنهاد دارين ممنون ميشم اصلا مدل ابروهام يكي نيست خيلي ناراحتم

 • لیلا
  1399-11-08

  سلام من میخوام کاشت کنم .ولی بعضی هارو دیدم یا سیخ سیخی در میاد یا ریخته .
  خیلی دودل موندم میشه راهنمایی کنید .باتشکر.

  • خانه سفید
   1399-11-08

   با سلام و وقت بخیر

   کاشت ابرو تکنیک خاص و روش خاص خودش رو داره. هرجایی کاشت ابرو انجام ندین تا مشکل سیخ سیخ شدن و غیر طبیعی بودن نداشته باشه.
   برای راهنمایی بیشتر میتونین به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق واتس اپ پیام بدین.

 • مهلا
  1399-10-28

  با عرض سلام وخسته نباشید من میخواستم کاشت ابرو انجام بدم ولی بعضی از آشنایان میگن چون از موی سر برداشته میشه سرعن رشدشون به انازه موی سر یعنی امکان داره خیلی بلند بشه این دریته؟

  • خانه سفید
   1399-10-28

   با سلام و وقت بخیر

   ابتدای کاشت ابرو همین طور است اما به مرور زمان سرعت رشد آنها با سرعت رشد ابروی طبیعی شما هماهنگ می شود.

 • معصومه
  1399-10-05

  سلام
  من اطرافیانم ک کاشت انجام دادن بلا استثنا همشون حالت سیخ سیخی و غیر طبیعی شده و واقا این عذاب اوره چجوری مطمئن بشم همچین اتفاقی نمیفته برام؟

  • خانه سفید
   1399-10-05

   با سلام و وقت بخیر

   بررسی نمونه کارهای کلینیک خانه سفید در صفحه اینستاگرام ما به آدرس : WHDC.IR خیال شما را از نهایت تبحر تیم کاشت ابروی کلینیک ما راحت خواهد کرد.

 • هدهد
  1399-09-14

  سلام خسته نباشید من کاشت ابرو انجام دادم وتقزیبا 5 ماه نیم گذشته ولی ابروهام مثل روزی که کاشت در نیومده، ممنون میشم راهنمایی کنید ممکنه در نیاد؟

  • خانه سفید
   1399-12-28

   با سلام و وقت بخیر

   بهترین زمان برای قضاوت در مورد کاشت مو و کاشت ابرو یکسال بعد از کاشت می باشد لذا صبور باشید.

 • ملودی
  1399-09-13

  سلام
  خواهش می کنم سوال من را پاسخ بفرمایید. من کاشت ابرو سه سال قبل انجام دادم تتو داشتم. آیا الان بخوام تتو رو با لیزر پاک کنم مشکلی برای ابروهای کاشته شده ام ایجاد می شه؟ تتو من خیلی تیره است و لازمه پاک بشه. سپاس

  • خانه سفید
   1399-09-16

   با سلام و وقت بخیر

   بله امکان دارد. البته ممکن است حین انجام کار تعدادی از ابروهای خود را از دست بدهید.

 • پرستو
  1399-07-10

  سلام و عرض ادب.
  كاشت ابرو براي خانم ها با موى فر هم انجام ميشود يا خير؟

  • خانه سفید
   1399-07-24

   با سلام و وقت بخیر

   بله انجام می شود. مشکلی بوجود نمی آورد.

 • شقایق
  1399-07-02

  سلام توروخدا جواب بدید من خواهرم ۱ روزه کاشت ابرو کرده خیلی بد شده بیش از حد پهن و زشته چکار میتونه بکنه راهی هست ؟

  • خانه سفید
   1399-07-05

   با سلام و وقت بخیر

   به این سرعت خیر. صبوری کنین بعد از ماه ششم با پزشک خود مشورت کرده و کمک بخواهید.

 • پانته آ
  1399-05-22

  سلام وقت بخیر به طور میانگین (تقریبا)برای کاشت ابرو به چه تعداد تار مو نیاز است؟

  • خانه سفید
   1399-05-22

   عرض ادب و احترام

   تعداد تار مو واحد درستی برای شمارش نیست. بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ گرافت مو برای کاشت مو احتیاج است.

 • پیمان
  1399-05-21

  درود وقت بخیر برای پیوند ابرو معمولا به چند تار مو نیاز هست به طور میانگین هم برای آقایان و خانم ها ممنونم؟

 • فاطمه
  1399-05-10

  با سلام و عرض ادب وخسته نباشید
  من میخواستم بدونم میشه همزمان هم مو کاشت کرد وهم ابرو ،من خط جلوی موهام به علت شکستگی سرم بعضی جاهاش ناقص شده میخواستم خط جلوی سرم رو کامل بکارم که خط موهام صاف بشه ابروهامم به علت کم پشت شدن میخوام بکارم

  • خانه سفید
   1399-05-11

   با سلام و وقت بخیر

   بله اگر شما توان انجام دو عمل را همزمان داشته باشید میشه انجام داد.

   • ملاشاهی
    1399-12-24

    سلام وقت بخیر. امکانش هست برای کاشت ابرو از موهای بناگوش یا به اصطلاح از پایین خط ریش استفاده کرد؟ البته برای کسانی که در این ناحیه مو دارن.

    • خانه سفید
     1399-12-25

     با سلام و وقت بخیر

     خیر امکان برداشت از ناحیه موردنظر شما وجود ندارد.

  • مریم
   1401-06-26

   سلام وقت بخیر. من قصد دارم کاشت انجام بدم ولی دیابتی هستم میخواستم بدونم موقع کاشت جای زخم و خونریزی رو ابرو ایجاد میشه ؟ چون جای زخم تو بدن من خیلی خیلی دیر خوب میشه

   • خانه سفید
    1401-07-05

    سلام و وقت بخیر

    بله هنگام کاشت ابرو زخم و خونریزی کمی ایجاد می شود.

 • S.M
  1399-05-09

  سلام اون دوره ای که فرمودید ابرو میریزه بعد از کاشت کلا میریزه یا فقط قسمت کمی

  • خانه سفید
   1399-05-09

   با سلام و احترام

   ممکنه همش بریزه یا قسمتی از ابرو بریزه اما در کل ریزش ابرو بعد از کاشت طبیعی است.

 • الهه
  1399-05-08

  سلام اول تشکر میکنم بابت توضیحات کاملی که دادید. من چهل سالمه و موهام سفید زیاد داره ، میخام بدونم
  آیا امکانش هست ابروهای کاشته شده سفید بشن مثل موهام؟. اگر استرس داشته باشم و موهام شروع به ریزش بکنه آیا ابروهام هم میریزه؟. آیا اگر با آمپول و دارو موهام پر بشن دوباره ، ابروها هم دوباره پر میشن یا خیر؟

  • خانه سفید
   1399-05-09

   با سلام و وقت بخیر

   بلی می تواند سفید شود.
   خیر در اثر استرس موهای ابرو دچار ریزش شدید نمی شود.
   بعید است این چنین بشود و بتوان ابروها را دوباره پر کرد.

  • رضا
   1400-12-13

   با عرض سلام خواسنم ببینم قمیتش چقدر در میاد

   • خانه سفید
    1400-12-13

    سلام و وقت بخیر

    هزینه کاشت ابرو در حال حاضر (اسفند ۱۴۰۰) از ۸ تا ۱۰ میلیون تومان متفاوت می باشد.

 • فرانک
  1399-05-08

  با سلام
  من کاشت ابرو انجام دادم قسمت دم ابروهام رو پوستم نمیخابه و رو هواست برا بهتر شدن چیکار باید بکنم؟

  • خانه سفید
   1399-05-09

   با سلام و وقت بخیر

   اگر خواب ابرو درست انجام نشده باشد باید با پزشک خود تماس بگیرید و جهت ترمیم مجدد پرس و جو کنید.

 • نسرین
  1399-04-01

  با عرض سلام
  میخواستم‌بدانم‌که در افرادی که مو‌سرشان کاملا سفید می‌باشد امکان اینکه پیاز مو از جای دیگری برداشته شود هست و می‌شود از ریشه مو سفید برای کاشت ابرو استفاده کرد

  • خانه سفید
   1399-09-01

   با سلام و وقت بخیر

   بلی موهای سفید را هم می شود. کاشت برای موهای ابرو فعلا جایی به خوبی موهای سر وجود ندارد.

 • هستی
  1399-01-17

  سلام وقت بخیر
  من قصد انجام کاشت ابرو دارم لطفا کمی مرا راهنمایی کنید
  اینکه نامزدم اصلا حاضر به انجام عملهای زیبایی نیست و من قصد انجام این کار رو بدون اطلاع ایشون دارم چون به شدت از ابروهام ناراضی هستم حالا میخوام بدونم چند روز حالت تورم و کبودی داره؟
  همچنین من موهای سرم بصورت ارثی زودتر سفید شده البته نه بطور کامل میخوام بدونم اگه از سرم مو بردارن ممکنه ابروهام سفید رشد کنه؟
  و قبلا هم با یه پزشک برای کاشت صحبت کردم گفتن چون قبلا یه مرحله میکروبلید انجام دادی کاشت برای شما مناسب نیست میخوام بدونم واقعا درست گفتن؟
  میخوام تا قبل از عروسیم اینکاررو حتما انجام بدم لطفا منو راهنمایی کنید

  • خانه سفید
   1399-01-26

   با سلام و احترام

   از قسمت پشت سر یک فلپ 10در1سانتیمتری برداشته میشود موهای آنرا زیر میکروسکوپ دانه دانه میکنند در قسمت ابرو سوراخهایی را ایجاد میکنند و موها را در ان میگذارندپروسه گرفتن این موها حدود شش ماه طول میکشد حدود دوهفته التهاب و قرمزی دارد
   میکروبلیدینگ تداخلی با عمل کاشت ابرو ندارد موهایی که کاشته میشوند موی سر هستند یعنی هم بلند میشوند و هم بمرور زمان سفید میشوند توجه داشته باشید که این موها را تاشش ماه نباید رنگ کرد

   • پرستو
    1399-02-10

    سلام وقت بخیر
    من ابروم گرده و سر ابروم ی کم پایبنه و اگه بخوام تارهای زیرین سر ابرومو بردارم تا فاصله ابرو از چشمم زیاد بشه اونموقع سر ابروم خیلی نازک میشه و به بقیه ابروم نمیخوره میخوام بدونم میشه در حد چند عدد تار ابرو بکارم سر ابروهام و هزینه تقریبیش چقدر میشه؟
    پیشاپیش ممنون از وقتی که میزارین

    • خانه سفید
     1399-02-11

     با سلام و وقت بخیر

     همه کار شدنی است. منتها هزینه زیاد فرقی با کاشت یک ابرو نمی کند. چون پرسنل و دستگاه و ابزار مصرفی همان است.

  • ناشناس
   1401-09-18

   سلام. میخواستم فقط دنباله ابروهام را بکارم. آیا میشه وهزینه ش چقدر هست

 • سملنه
  1398-12-27

  سلام میخواستم سوال کنم نتایج کاشت ابرو دائمی است یا موقت؟

  • خانه سفید
   1398-12-28

   عرض ادب و احترام

   کاشت ابرو طبیعی دائمی است و موها دچار ریزش غیر طبیعی نخواهند شد.

 • مهدیه
  1398-11-09

  سلام خسته نباشید من یک خانم ورزشکار بدنساز هستم که از بعضی داروهای هورمونی و یک نوع پپتاید استفاده میکنم ولی با دوزهای پایین ،چند وقت بعد از کاشت ابرو میتونم دوباره از این داروها استفاده کنم؟!

  • خانه سفید
   1399-01-27

   عرض ادب و احترام

   پپتاید ضرری برای مو و ابرو ندارد ولی داروهای هورمونی برای عضله سازی در هیچ موردی مجوز مصرف ندارد. این مدل هورمون ها و داروها به شدت برای سلامتی قلب شما ضرر دارد.

 • عطیه
  1398-11-06

  سلام خسته نباشید
  بهترین پزشک کاشت ابروتون و میشه معرفی کنید
  و بعدازظهر هم این مار و انجام میدین.
  میشه پاسخ و ایمیل کنید

  • خانه سفید
   1398-11-06

   عرض ادب و احترام

   خواهشمند است جهت کسب اطلاعات در این خصوص با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق واتس اپ در تماس باشید.

   پیروز باشید

  • رحیمی
   1401-02-10

   سلام وققتون بخیر بعد از کاشت ابرو چند روز بعد از کاشت باید با احتیاط ابروهارو شست نحوه شستن ابروها به چه طریقی هست

 • مهین نظری
  1398-10-09

  باسلام واحترام
  کاشت ابرو از صفرتاصد چندجلسه زمان میبره ؟چون ازشهردیگه ای میخوام بیام واینکه درد داره یانه

  • خانه سفید
   1398-10-09

   عرض ادب و احترام

   در کل پیش ما حداکثر ۴ ساعت مهمان هستین. محل استراحت براتون فراهم هست. در مورد درد با توجه به اینکه آستانه تحمل خانم ها بیشتر هست بعید میدونم اینقدری درد احساس کنید. خیر درد شدید ندارد.

   پیروز باشید

 • زهرا
  1398-10-01

  اون قسمتایی از پشت سر که مو ازش برداشته می شه دوباره درمیاد؟

  • خانه سفید
   1398-10-01

   عرض ادب و احترام

   برداشت مو از طریق روش غیرجراحی تا ۳۰ درصد احتمال پر شدن ناحیه برداشت شده وجود دارد. با روش جراحی و برش نواری که فقط برای کاشت ابرو زخم کوچکی که مرور بهبود میابد ایجاد می شود و در واقع اثری از برداشت نقطه ای نیست.

   پیروز باشید

 • اورانوس كلهرنيا
  1398-06-18

  با سلام واحترام ، من بانويى شصت وشش ساله هستم كه به علت از دست دادن ابروهاًمجبور به انجام تتو شده ام. الان مى خواهم در صورت امكان اقدام به كاشت ابرو كنم . موهاى سرم هنوز در قسمت پشت سر مقدارى مشكى هستند. آيا ممكن است كانديداى كاشت ابرو باشم به همين روش FIT كه مى فرماييد؟

  • خانه سفید
   1398-06-24

   عرض ادب و احترام

   اگر بانک موی خوبی داشته باشید مشکلی در کاشت ابرو نیست. با این حال برای تشخیص صحیح با شماره 09122252731 از طریق واتس اپ در ارتباط باشید تا بعد از بررسی پزشک متخصص کلینیک نظر نهایی به شما انتقال داده شود.

   با تشکر

 • ناشناس
  1398-02-02

  با سلام من ابروهامو کاشتم و الان توی دوره ی ریزش هست لطف میکنید راهنماییم کنید که چه دارویی مناسب هست که به ابروهام بزنم که سریعتر دوباره رشد کنه؟ ریزشش نگرانم کرده، من سروینا زدم ولی توی ابروم جوش زد

  • خانه سفید
   1398-02-04

   با سلام و احترام

   بعد از کاشت ابرو ترجیحا از هیچ دارویی نباید برای رشد سریعتر استفاده کنین. باید اجازه بدین فولیکول های مو با بخش جدیدی از پوست که به آن منطقه انتقال پیدا کرده اند سازگار شده و رشد طبیعی داشته باشند. فقط داروهای تقویتی و مسکنی که پزشک شما جهت تقویت بدنی و کاهش درد و تورم بعد از کاشت ابرو برای شما تجویز کرده اند استفاده کنید.

   پیروز باشید

 • حمیدرضا
  1398-01-01

  سلام وقت شما بخیر ؛ من در یکی از کلینیک های شیراز کاشت ابرو انجام دادم میخواستم بدونم برای شستشوی ی ابرو باید چطور عمل کنم و روش اینکار چجوریه ؟
  و یک سوال دیگر اینکه الان که دو روز از کاشت میگذره حمام رفتن و رسیدن آب به ابرو های کاشته شده مانعی نداره ؟؟

  • خانه سفید
   1398-03-07

   با سلام و احترام

   جهت دریافت پاسخ کلیه سوالات خود به صفحه توصیه های بعد از کاشت ابرو سایت مراجعه فرمایید.

   پیروز باشید.

  • سما
   1399-11-08

   سلام ببخش شما کجای شیراز کاشت ابرو انجام دادید
   خوب شده کاشتتون!
   میشه لطفا به منم معرفی کنید ممنونم

   • حمیدرضا
    1399-11-08

    واقعیتش رو بخواین نه راضی نبودم پیشنهاد هم نمیدم.
    تو مراقبت های بعد از کاشت ابرو اصلا بهم کمکی نکردن.

 • مژگان
  1397-10-22

  با سلام و احترام
  برای کاشت ابرو و مژه وقت میخواستم چون شاغلم فقط اواخر اسفند ماه میتوانم جراحی کنم 26 اسفند خوبه اگر وقت بدید ممنون میشم هزینه را هم لطف کنید.
  بفرمائید

 • الاله
  1397-09-05

  سلام . من ابروهام رو قبلا تاتو کردم ،، امکان کاشت ابرو برای من وجود داره ؟؟

  • خانه سفید
   1397-09-17

   سلام و وقت بخیر

   بله امکان کاشت ابروی طبیعی برای افرادی که قبلا ابروی خود را تتو کرده اند وجود دارد. حتی امکان پاک کردن تتو هم در کلینیک خانه سفید هست. کاشت ابرو با بالاترین تراکم و بهترین فرم برای شما انجام می شود.

   پیروز باشید

 • مهدیه
  1397-09-02

  بهترین راه برای ترمیم ابرو کاشت هست ؟؟ با لیزر و پی آرپی و… نمیشه ترمیم ابرو رو انجام داد؟

  • خانه سفید
   1397-10-24

   با سلام و احترام

   بله بهترین راه کاشت ابرو می باشد. لیزر و پی آر پی توسط متخصصین تایید نمی شود.

   پیروز باشید

+مشاهده بیشتر