بوتاکس چیست و چگونه باعث جوانسازی پوست می شود ؟

پزشک : دکتر حسام نهاوندی متخصص پوست و مو
تزریق بوتاکس

شادابی و زیبایی پوست یکی از دغدغه‌های اصلی در جهان امروز است. جوانی ابدی آرزوی دیرینه انسان بوده و تلاش‌های فراوانی برای دستیابی به این هدف انجام داده ‌است. استفاده از انواع لوازم آرایشی، ماسک‌های صورت طبیعی و شیمیایی و جراحی‌های زیبایی راهکارهایی برای حفظ سلامتی پوست است. پدیده‌ای که همیشه جوانی را تهدید می‌کند افزایش آرام و طبیعی سن است. افزایش سن از طریق کاهش لایه چربی زیر پوست، افت تولید کلاژن و از بین رفتن خاصیت الاستیک پوست به‌صورت چروک‌های ریز و سطحی ظاهر می‌شود.

بوتاکس یکی از موادی است که می‌توان از آن برای جلوگیری از پیری پوست استفاده‌کرد. البته کاربرد بوتاکس تنها به این مورد محدود نمی‌شود. برای آشنایی بیشتر با این ماده، فواید و عوارض احتمالی آن با ما همراه باشید.

بوتاکس چیست

بوتاکس ترکیبی ساخته‌شده از سمی به‌نام بوتولینوم است. اغلب افراد وقتی متوجه می‌شوند پایه اصلی بوتاکس سم است در مورد تزریق آن نگران یا دودول می‌شوند. اما جای هیچ نگرانی وجود ندارد. استفاده از این ماده کاملاً بی‌خطر بوده و در درمان بسیاری از دردها و بیماری‌ها مانند میگرن نیز کاربرد دارد. تزریق سم بوتولینوم در زیر پوست سبب فلج موقت عضلات صورت یا بدن در ناحیه موردنظر می‌شود. نتیجه آن کاهش چروک‌های سطحی و عمقی و جوانسازی پوست است.

زمانی که اولین‌بار نام این سم در دنیای زیبایی شنیده شد ذهن مخاطبین با سؤالات زیادی درگیر بود و ماهیت این ماده ناشناخته و پر از ابهام بود. برای آشنایی با عملکرد اصلی این سم باید بگوییم پس از تزریق بوتولینوم، این ماده به گیرنده‌هایی خاص متصل شده و مانع از اتصال گیرنده‌های شیمیایی به آن می‌شود. در نتیجه، انجام فعالیت‌های عضلانی یا سوخت‌وساز در آن نقطه غیرممکن خواهد شد.

پیشانی بدون چروک و عدم واکنش چهره در حالت‌هایی مانند اخم و لبخند سبب شده برخی متقاضیان تزریق بوتاکس را گزینه مناسبی برای جوانسازی پوست ندانند. جالب است بدانید پیشرفت‌ علم پزشکی سبب شده که تزریق این ماده علی‌رغم از بین بردن چروک‌ها باعث سفت و بی‌حرکت شدن پوست نخواهد شد.

اثرات و مزایای بوتاکس بیش از مباحث زیبایی‌شناسی است. افرادی که به عارضه تعریق بیش‌ازحد دچار هستند و این مشکل بر اعتمادبه‌نفس آنها برای حضور در اجتماع تأثیر منفی داشته است، می‌توانند به تأثیر درمانی بوتاکس امیدوار باشند.

بوتولونیوم نوع A چیست ؟

بوتولونیوم (Botulinum) نوع A که تقریباً تمامی داروهای تزریقی بوتاکس از آن ساخته شده‌اند، نوعی ماده‌یِ سمی برای اعصاب یا نوروتوکسین است که می‌تواند عملکرد اعصاب را به طور موقت از کار بیندازد. عضلات ارادی بدن (مثل آن‌هایی که در صورت قرار دارند) در صورتی منقبض می‌شوند که پیام انقباض از طرف مغز و از طریق اعصاب حرکتی به آن‌ها برسد. در صورتی که در محل عضله، سم بوتولونیوم وجود داشته باشد، عملکرد عصب حرکتی مختل شده و عضله فلج می‌شود.

بوتولونیوم به صورت طبیعی توسط باکتری کلستردیوم بوتولونیوم تولید می‌شود. در حالتی که بوتولونیوم توسط باکتری تولید شود، یکی از کشنده‌ترین سم‌های تولید شده در طبیعت به شمار می‌رود. برای یک انسان ۷۰ کیلوگرمی، تنها ۷۰ میلی‌گرم از این سم می‌تواند کشنده باشد. بوتولونیوم همان سمی است که در صورت نجوشاندن غذاهای کنسروی، باعث بوتولیسم می‌شود که بیماری‌ کشنده‌ای است.

چین و چروک پیشانی

کاندید مناسب

افرادی که از نظر جسمی و روانی در سلامت کامل هستند، بهترین کاندید برای تزریق بوتاکس محسوب می‌شوند. فراموش نکنید استفاده از این سم در دوران بارداری یا شیردهی ممنوع است. مهم‌تر از همه، افراد مبتلا به بیماری‌های عضلانی مانند میاستنی گراویس نمی‌توانند این سم را تزریق کنند.

ویژگی‌های اصلی بهترین کاندید استفاده از بوتاکس عبارت است از:

 • متقاضی باید در بازه سنی بالای ۱۸ سال قرار داشته ‌باشد.
 • فرد باید انتظارات کاملاً واقع‌بینانه از نتیجه تزریق داشته ‌باشد.
 • در فاصله نزدیک تزریق از سولاریوم یا سایر دستگاه‌های برنزه‌کننده استفاده نکرده باشد.
 • افرادی که چروک‌های سطحی تا عمیق در صورت خود دارند.
 • پوست فرد باید فاقد هر نوع التهاب یا عارضه باشد.

نواحی تزریق

با توجه به تنوع کاربردهای بوتاکس، مناطق تزریق آن با یکدیگر متفاوت هستند. اصلی‌ترین نواحی تزریق این سم عبارتند از:

تزریق در خطوط اخم

خطوط اخم یا گلابلا در حقیقت خطوط عمودی هستند که بین ابروها ظاهر می‌شوند. زمانی که فرد خسته یا عصبی است این خطوط جلوه بیشتری دارند. با تزریق سم بوتولینوم این خط‌ها کاملاً صاف شده و ظاهری جوان‌تر و آرام‌تر خواهید داشت. بهترین روش برای از بین بردن خطوط گلابلا استفاده همزمان از فیلر خط اخم و بوتاکس خط اخم است.

تزریق در پیشانی

یکی از نشانه‌های افزایش طبیعی سن ظهور خطوط ظریف تا عمیق در پیشانی است. افرادی که چروک بیشتری در این ناحیه دارند، پیرتر از سن واقعی خود به نظر می‌رسند. دلایل مختلفی برای ظهور این خطوط وجود دارد؛ ژنتیک، قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید، مصرف دخانیات و عادات بد رفتاری در تشدید این چروک‌ها مؤثر هستند.

باید بدانید عمیق شدن چروک‌ها درمان آنها را سخت‌تر می‌کند. تزریق بوتاکس در رفع چروک‌های سطحی کاملاً مؤثر خواهد بود. این سم می‌تواند مانع از چروک شدن پوست و کاهش چروک‌های عمیق شود. بهتر است با ظهور اولین چروک‌ها در صورت برای درمان آنها اقدام کنید.

تزریق در خطوط بینی

حتماً توجه کرده‌اید هنگام خندیدن یا زمانی که دهان خود را بیش از اندازه باز می‌کنید در قسمت بالای بینی شما چروک‌های نسبتاً ریزی دیده ‌می‌شود. عمیق شدن این چروک‌ها زیبایی ظاهری فرد را کاهش خواهد دارد. با تزریق سم در دو طرف بینی می‌توانید از ایجاد یا عمیق شدن خطوط بینی جلوگیری کنید.

تزریق در ابرو

یکی از مشکلاتی که با افزایش سن رخ می‌دهد افتادگی ابرو است. البته، برخی افراد به‌صورت ژنتیکی به این مشکل دچار هستند. روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای لیفت ابروها به کار ببرید. بدون شک لیفت ابرو در جوانسازی و شادابی صورت نقش کلیدی دارد.

تزریق در اطراف چشم‌ها

با افزایش سن یا هنگامی‌که لبخند می‌زنید خطوطی در اطراف چشم ظاهر می‌شود که خطوط پنجه کلاغی نامیده می‌شوند. این چروک‌ها چهره شما را پیر نشان می‌دهند. اطراف چشم‌ها یکی از مناطقی است که می‌توانید برای جلوگیری از ایجاد چروک در این ناحیه تزریق بوتاکس را انجام دهید. تزریق سم در درمان افتادگی پلک نیز مؤثر است، اما سبب کوچک‌تر شدن چشم‌های شما نخواهد شد.

اطراف لب‌ها

ناحیه اطراف لب بسیار مستعد چروک است. دلیل اصلی این است که برای صحبت‌کردن، خندیدن، غذا خوردن و بسیاری موارد دیگر به این عضلات فشار وارد می‌شود. این فشار زمینه برای ظهور چروک را فراهم می‌کند. از سوی دیگر، برخی عادات بد رفتاری یا اصلاح بیش‌ازحد صورت با نخ یا وکس می‌تواند احتمال بروز چروک در این ناحیه را افزایش دهد. برای اینکه حالت کشسانی این ناحیه از بین نرود، تزریق همزمان فیلر خط خنده و بوتاکس بهترین گزینه خواهد بود.

تزریق در چانه

عضلات ناحیه چانه به عضله‌های ذهنی معروف هستند. افزایش سن سبب می‌شود که این ناحیه بیش‌فعال شود. به‌عبارت ساده‌تر، با افزایش سن میزان انعطاف‌پذیری چانه از حالت معمول بیشتر می‌شود. در نتیجه، چانه‌ها باریک‌تر و محوتر خواهند شد.

عواملی مانند از بین رفتن بافت در ناحیه چانه، تماس مستقیم با نور خورشید و تحلیل استخوان‌ها در نازک‌تر شدن چانه مؤثر هستند. تزریق بوتاکس چانه سبب استراحت ماهیچه‌ ها و کاهش فعالیت آن ها می‌شود. پیامد آن نیز رفع چروک در این ناحیه خواهد بود.

تزریق در فک و گردن

دلایل مختلفی مانند وراثت، افزایش سن، تأثیر جاذبه بر پوست، کاهش تولید کلاژن و تضعیف عضلات سبب ظهور چروک روی گردن می‌شوند. این چروک‌ها معمولاً به دو حالت عمودی و افقی هستند. چروک‌های افقی معمولاً در اثر روند طبیعی افزایش سن در گردن ایجاد می‌شوند. اما چروک‌های عمودی بیشتر در ورزشکاران دیده ‌می‌شود. دلیل اصلی بروز این چروک‌ها فشار و تنش وارد شده به عضلات پلاسما است. تزریق سم بوتولینوم در بالای چروک‌ها می‌تواند در رفع موقت آنها مؤثر باشد.

تزریق بوتاکس زیر بغل

کاربردها

کاربردهای متنوعی برای سم بوتاکس تعریف ‌شده است. برخی از این کاربردها به شرح زیر هستند:

 • از بین بردن چین‌وچروک‌های صورت، خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم، خط لبخند و غیره،
 • جوانسازی پوست،
 • درمان بیماری‌های مختلف از جمله دیستونی گردن،
 • دردهای میگرن،
 • بیماری‌های اسپاستیک،
 • سندروم پیریفورمیس،
 • سندروم درد میوفاسیال،
 • کمردردهای مزمن،
 • اسپاسم نیمه صورت،
 • سردردهای تنش و اسپاسم رایتر،
 • رفع افتادگی و شل شدن پوست ناشی از افزایش سن،
 • کمک به کاهش تعریق در زیر بغل،
 • درمان انحراف چشم،
 • درمان پرش غیرارادی پلک،
 • درمان بیماری واژینیسموس.

هزینه بوتاکس کلینیک خانه سفید

مزایا

با بررسی تاریخچه استفاده از بوتاکس متوجه می‌شوید این ماده بیش از آنکه در صنعت زیبایی کاربرد داشته ‌باشد، مصرف درمانی دارد. مزیت اصلی بوتاکس این است که می‌توان از آن برای درمان دردهای وابسته به عضلات غیرارادی بدن کمک گرفت. برای مثال، بررسی‌ها تأثیر مثبت استفاده از این سم برای درمان حرکات غیرارادی ماهیچه‌ها در بیماری پارکینسون را ثابت کرده است.

استفاده از بوتاکس برای انسداد اعصاب حسی مانع از ارسال پیام درد به مغز می‌شود و در درمان دردهای تنشی مؤثر خواهد بود. همچنین تزریق بوتاکس راهی مناسب برای درمان دردهای میگرنی است.

با آغاز فصل تابستان شدت تعرق افزایش پیدا می‌کند. با این حال، برخی افراد به عارضه تعریق بیش‌ازحد مبتلا هستند. شدت تعرق آنها به‌اندازه‌ای بالا است که می‌تواند فعالیت‌های روزانه آنها را مختل کند. تزریق بوتاکس یکی از راهکارهایی است که می‌توان برای کاهش میزان تعرق از آن استفاده‌ کرد.

دیستونی یکی دیگر از بیماری‌هایی است که می‌توان برای درمان آن از بوتاکس استفاده‌کرد. دیستونی در حالت شدید انجام تمام فعالیت‌ها را مختل کند. سم بوتاکس از طریق فلج کردن عضلات و ماهیچه‌های منقبض به درمان این مشکل کمک می‌کند.

سایر مزایای سم بوتولینوم عبارتند از:

 • لیفت چشم و لیفت ابرو،
 • رفع چروک‌های پیشانی و اطراف چشم،
 • رفع خطوط لبخند و اخم،
 • رفع تیرگی و کبودی اطراف چشم.

هزینه

با توجه به اینکه نیاز افراد با یکدیگر متفاوت است تعیین دقیق هزینه تزریق بوتاکس تنها در جلسه مشاوره امکان‌پذیر است. عوامل مختلفی وجود دارد که می‌تواند بر افزایش یا کاهش هزینه نهایی تأثیر بگذارد. این موارد عبارتند از:

 • میزان تزریق : هرچه چروک‌های پوست بیشتر باشد، فرد به حجم بالاتری بوتاکس نیاز دارد. این مورد هزینه نهایی تزریق را افزایش می‌دهد.
 • اندازه محل تزریق : برای از بین بردن چروک‌های پیشانی، پنجه کلاغی، رفع خطوط اخم یا لبخند به میزان مشخصی بوتاکس نیاز است و هر چه ناحیه مدنظر بزرگ‌تر باشد، به حجم بیشتری بوتاکس نیاز خواهد بود.
 • هزینه کلینیک و پزشک : این مورد نیز عامل دیگری است که در تعیین هزینه نهایی تزریق بوتاکس اهمیت دارد. هر چه کلینیک مجهزتر باشد و پزشک از تجربه و مهارت بالاتری برخوردار باشد، بدون شک هزینه تزریق بیشتر خواهد بود.
 • برند بوتاکس : با توجه به نوسانات ارزی، قیمت فرآورده‌های بوتاکس متغیر است. به طور کلی برند دیسپورت گران‌ترین و برندهای نورونوکس و مسپورت در رده‌های بعدی از نظر قیمت جای می‌گیرند. بسته به این که کدام از برند برای تزریق استفاده کنید، قیمت درمان هم تغییر می‌کند.
 • محل تحت درمان : دوز درمانی در محل‌های مختلف بدن متفاوت است. مثلاً برای رفع افتادگی گوشه‌های لب به ۲ تا ۸ واحد بوتاکس (۱ تا ۲ تزریق) و برای رفع خط اخم به ۲۰ تا ۴۰ واحد دارویی (۵ تا ۸ تزریق) نیاز است. هرچه نیاز به دوز دارویی بیشتر باشد، قاعدتاً هزینه بوتاکس هم بیشتر می‌شود.
 • عمق خطوط : عامل دیگری که در میزان دوز درمانی موثر است، عمق خطوط یا شدت چین و چروک‌های صورت است. مثلاً برای چین‌های پنجه کلاغی ممکن است ۲ تا ۵ تزریق برای هر طرف نیاز باشد. هرچه دوز داروی مورد نیاز کمتر باشد، هزینه‌ی بوتاکس هم کاهش می‌یابد.

قیمت بوتاکس در کلینیک خانه سفید تهران (پاییز ۱۴۰۲)

#برند بوتاکسهزینه تزریق (تومان)
۱دیسپورت (انگلیس)ناموجود
۲مسپورت (ایران)۹۰۰/۰۰۰
۳نورونوکس (کره جنوبی)۲/۲۰۰/۰۰۰
۴دیستون (ایران)۹۰۰/۰۰۰
۵ژئومین (آلمان)ناموجود

بهترین مرکز تزریق بوتاکس تهران

تزریق بوتاکس در مدت زمانی بسیار کوتاه انجام‌ می‌شود. اگر در کلینیک مجهز و توسط کادر مجرب مرحله تزریق انجام نشود، عوارض بعد از تزریق افزایش خواهد یافت. تنها راه برای جلوگیری از بروز مشکلات بعد از تزریق دقت در انتخاب پزشک و کلینیک است. کلینیک… یکی از مراکزی است که با استفاده از برندهای مطرح دنیا، تجهیزات مدرن و کادری مجرب تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را انجام می‌دهد.

سلامت و زیبایی پوست دغدغه اصلی اغلب افراد به‌ویژه خانم‌ها است. روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان برای جوانسازی پوست خود از آن استفاده‌ کنید. یکی از روش‌هایی که با استقبال زیادی مواجه شده تزریق بوتاکس است. بوتاکس در حقیقت سمی ضعیف است که عضلات بخش‌های مختلف بدن را به‌صورت موقتی فلج یا شل می‌کند. در نتیجه، در درمان چروک‌ها و جلوگیری از بروز چروک جدید مؤثر است. ماندگاری آن با توجه به شرایط فیزیولوژیکی فرد، نوع برند و مهارت پزشک متفاوت است. بنابراین بهتر است قدم اول یعنی انتخاب پزشک یا کلینیک زیبایی را محکم بردارید.

توصیه و مراقبت ها

برای کسب بهترین نتیجه ممکن از تزریق بوتاکس، بهتر است که توصیه‌های زیر را جدی بگیرید.

 • در انتخاب پزشک و کلینیک مناسب برای تزریق دقت کنید. همان‌طور که گفتیم عدم مهارت پزشک و استریل نبودن محیط در تشدید عوارض نقش مهمی دارند.
 • زمان مناسبی را برای تزریق انتخاب کنید. اگر در دوره بارداری یا شیردهی هستید منتظر بمانید تا این دوره تمام شود. افرادی که به التهاب، تبخال لب یا حساسیت‌های پوستی دچار هستند باید تزریق را به پس از بهبودی کامل و رفع این مشکلات موکول کنند.
 • افرادی که داروی خاصی مصرف می‌کنند یا به ماده خاصی حساسیت دارند، باید این موارد را به پزشک خود اطلاع دهند.
 • مصرف مواد ضد انعقاد خون یا داروهایی که احتمال حساسیت را افزایش می‌دهد، باید در دوره نزدیک به تزریق قطع شود.
 • در جلسه تزریق و روز بعد از آن نباید به هیچ عنوان آرایش کنید. مواد آرایشی احتمال بروز عفونت بعد از تزریق را افزایش می‌دهد.
 • در جلسه مشاوره باید اهداف خود را از تزریق کاملاً واضح بیان کنید و مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق را از پزشک بپرسید.

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس

برای اینکه نتیجه ایده‌آلی از تزریق خود داشته ‌باشید رعایت برخی موارد الزامی است. مهم‌ترین مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس عبارتند از:

 • یک ساعت بعد از تزریق صورت خود را به آرامی ماساژ دهید. بهتر است اعمالی مانند خندیدن، اخم کردن و بالا انداختن ابرو را انجام دهید.
 • از لمس یا فشار دادن محل تزریق خودداری کنید.
 • می‌توانید بلافاصله بعد از تزریق فعالیت‌های عادی زندگی خود را انجام دهید.
 • انجام فعالیت‌های ورزشی را به ۲۴ ساعت بعد از تزریق موکول کنید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس از هیچ ماده آرایشی استفاده نکنید.
 • تا چهار ساعت بعد از تزریق از خم شدن یا دراز کشیدن اجتناب کنید.
 • انجام فعالیت‌های سنگین را ۷۲ ساعت بعد از تزریق آغاز کنید.
 • از فعالیت‌هایی مانند اسکراب پوست، لایه‌برداری و ماساژ صورت بپرهیزید.
 • روی محل تزریق نخوابید.
 • تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق از تماس مستقیم با نور خورشید اجتناب کنید.
 • استفاده از وان آب گرم، دستگاه‌های برنزه‌کننده، سونا، جکوزی و لیزر ممنوع است. برای انجام این فعالیت‌ها حتماً با پزشک خود مشورت کنید.
 • بهتر است تاتو یا میکروبلیدینگ ابرو را دو هفته به تعویق بیندازید.

تزریق بوتاکس پیشانی مردان

عوارض

بوتاکس روشی غیرتهاجمی بوده و عوارض بسیار کمی برای آن ثبت‌ شده است. احتمال بروز این عوارض با مهارت کم پزشک و استفاده از مواد نامرغوب افزایش پیدا می‌کند. از سوی دیگر، اگر تزریق بوتاکس در کلینیک‌های غیربهداشتی یا در سالن‌های آرایشی غیرمعتبر انجام شود، عوارض بیشتر و شدیدتر خواهد بود. اصلی‌ترین عوارض بوتاکس عبارتند از:

قرمزی و تورم

ادم (تورم) و قرمزی واکنش طبیعی بدن در پاسخ به ورود هر ماده بیگانه به آن است. شدت این عوارض در افراد متغیر است و در دامنه خفیف تا شدید قرار می‌گیرد. در برخی موارد این عارضه طی چند ساعت پس از تزریق برطرف شده و به درمان خاصی نیاز ندارد. ضخامت سوزن و محل تزریق دو عامل اصلی در ادم بعد از تزریق هستند. کمپرس آب سرد در کاهش تورم ناشی از تزریق تأثیر به‌سزایی دارد.

سردرد و تهوع

این عارضه در حدود ۱۵ درصد تزریق‌ها مشاهده می‌شود. این حالت بسیار خفیف بوده و در فاصله چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس برطرف می‌شود. اگر سردرد بعد از بوتاکس تا چهار روز بعد از تزریق در کنار حالت تهوع برطرف نشد، حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.

کبودی

سوراخ شدن عروق خونی در محل تزریق سبب کبودی ناحیه می‌شود. دلیل اصلی این است که محل مناسبی برای تزریق انتخاب ‌نشده است. اگر پزشک به آناتومی صورت آشنا نبوده و تجربه کافی در تزریق نداشته ‌باشد، احتمال بروز این عارضه بیشتر خواهد شد. برای جلوگیری از بروز این عارضه قطع مصرف داروهای ضد انعقاد و آسپرین دو هفته قبل از تزریق الزامی است.

واکنش‌های کولینرژیک

این واکنش به‌صورت خشک شدن دهان یا خشکی بیش از حد چشم‌ها ظاهر می‌شود. در مواردی که از سم نوع B استفاده شود، احتمال بروز این نوع واکنش‌ها افزایش می‌یابد.

عفونت

عفونت یکی دیگر از عوارض احتمالی تزریق بوتاکس است. اگر وسایل تزریق، محیط کلینیک و صورت بیمار به‌خوبی استریل نشود احتمال عفونت بعد از تزریق به‌صورت چشمگیری افزایش خواهد یافت.

افتادگی پلک، تورم بافت‌های لنفاوی، افزایش خطوط کنار بینی، افتادگی ابرو، بی‌حس شدن صورت، شل شدن پلک، علائم مفیستو، عدم تقارن صورت، افتادگی لب‌ها، دشواری بلع، سختی لبخند زدن و کاهش ترشح بزاق سایر عوارض احتمالی پس از تزریق سم بوتاکس هستند.

مشخص کردن نواحی تزریق بوتاکس خط اخم

برندهای معتبر

با توجه به مزایای درمانی و تأثیر استفاده از بوتاکس در جوانسازی پوست، تولیدکنندگان مختلفی اقدام به عرضه این محصول کرده‌اند. برندهای اصلی موجود در بازار ایران عبارتند از:

دیسپورت (Dysport)

دیسپورت ساخت کشور انگلیس بوده و یکی از بهترین برندهای موجود در بازار است. نتایج تزریق یک تا دو روز بعد قابل‌مشاهده است. این محصول ماندگاری نسبتاً خوبی داشته و اثرات آن تا ۶ ماه بعد از تزریق بوتاکس باقی خواهد ماند. افرادی که چروک‌های سطحی تا عمیق دارند، بهترین گزینه برای تزریق این سم هستند.

فرآیند تزریق آن بسیار کوتاه بوده و می‌توانید بلافاصله فعالیت‌های روزانه خود را آغاز کنید. مولکول‌های موجود در این سم نسبت به سایر برندهای موجود در بازار کوچک‌تر است. در نتیجه به‌صورت یکنواخت‌تری زیر پوست پخش می‌شود.

مسپورت (Masport)

یکی از برندهای ایرانی و قابل‌رقابت با سایر محصولات موجود در بازار مسپورت است. این محصول بسیار باکیفیت است، اما از نظر قیمت در محدوده پایین‌تری قرار دارد. می‌توانید از تزریق بوتاکس Masport برای رفع خطوط اخم، لبخند و چروک‌های سطحی و عمیق استفاده ‌کرد. این دارو حاوی سم بوتولینوم A و هماگلوتینین است. تأثیر آن در بازه زمانی 3 تا 10 روز بعد از تزریق قابل‌مشاهده است.

نورونوکس (Neuronox)

بوتاکس نورونوکس نیز حاوی سم بوتولینوم A و تأثیر درمانی بسیار مطلوبی دارد. سه روز پس از تزریق نتایج آن قابل‌مشاهده خواهد بود. ماندگاری این محصول نیز بین 3 تا 6 ماه متغیر است که به محل و میزان تزریق وابسته ‌است. کبودی و ضعف دو عارضه عادی ناشی از تزریق نورونوکس هستند که بعد از گذشت چند روز برطرف خواهند شد.

 دیستون

بوتاکس دیستون (Dyston) یکی از محصولات ایرانی است که در شرکت ایمن واکسن البرز تولید شده و در دو حجم 300 و 500 واحدی به بازار عرضه می‌شود. دیستون یکی از بهترین برندهای ایرانی تولید کننده بوتاکس است که موفق شده گواهی‌های استاندارد ملی و بین‌المللی را اخذ کند.

بنابراین می‌توان گفت که از دید کیفی بوتاکس دیستون همه چیز تمام است و چیزی از محصولات مشابه اروپایی کم ندارد. برای بهره مندی از مزیت‌های آن تنها کاری که باید بکنید انتخاب یک کلینیک معتبر جهت اطمینان از اصل بودن محصول انتخابی و تبحر در تزریق آن است.

زئومین (Xeomin)

این برند بسیار مطرح ساخت کشور آلمان بوده و سم بوتولینوم A است. این دارو در درمان بیماری بلفارواسپاسم نیز مؤثر است. فاقد پروتئین یا مواد افزودنی بوده و در بدن آنتی‌بادی کمتری علیه آن ساخته می‌شود. در نتیجه، ماندگاری و تأثیر آن در مقایسه با محصولات موجود در بازار بیشتر است. یک تا سه روز بعد از تزریق می‌توانید تأثیر آن را مشاهده کنید. بهتر است قبل از تزریق حتماً محل مورد نظر را با استفاده از یخ بی‌حس کنید.

آزالور (Azzalure)

این محصول ساخت انگلیس بوده و برای تزریق به حجم بسیار کمی از آن نیاز دارید. عوارض ناشی از آن در مقایسه با سایر برندها کمتر است. ماندگاری آن در حالت معمولی ۴ ماه است. فراموش نکنید که شرایط فیزیولوژیکی بدن افراد سبب تغییر در میزان ماندگاری بوتاکس می‌شود.

کنیتوکس (Canitox)

این برند ساخت کشور چین بوده و کاربرد بسیار گسترده‌ای دارد. می‌توان از این دارو برای رفع انواع چروک‌ها، درمان و جوانسازی استفاده‌ کرد. ماندگاری آن بین 3 تا 6 ماه متغیر بوده و حاوی سم بوتولینوم A است.

انواع برندهای بوتاکس

ممنوعیت بوتاکس

تزریق بوتاکس در زمانی بسیار کوتاه انجام‌ می‌شود. برخی مخاطبین تصور می‌کنند اثرگذاری این ماده نیز کوتاه است. این تصور کاملاً اشتباه است، نمی‌توان انتظار داشت در بازه زمانی بسیار کوتاه یک تا دو روزه نتیجه تزریق مشخص شود. پس هرگز انجام این روش را به ‌روز قبل از مهمانی یا عروسی موکول نکنید.

برای اینکه التهاب و قرمزی ناشی از تزریق برطرف شود، باید پوست زمان کافی برای استراحت داشته ‌باشد. برای اینکه چهره پس از تزریق حالت عادی داشته ‌باشد، باید یک هفته صبور باشید. متخصصین توصیه می‌کنند بین زمان تزریق یا رویدادهای مهم زندگی خود حداقل دو هفته فاصله بگذارید. علاوه بر این، متخصصین تزریق بوتاکس را برای برخی افراد غیرضروری می‌دانند. این افراد شامل موارد زیر هستند.

عدم پیروی از جریانات و هیجانات اجتماعی برای تزریق

در اغلب موارد مشاهده ‌شده برخی متقاضیان تنها برای پیروی از مد و هیجانات اجتماعی تزریق بوتاکس انجام می‌دهند. افراد جوان که هیچ چروک سطحی یا عمیقی در صورت آنها وجود ندارد، گزینه مناسبی برای تزریق سم بوتولینوم محسوب نمی‌شوند. بهتر است تزریق این ماده را تا زمان مشاهده چروک‌ها به تأخیر بیندازید. راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای شادابی پوست از آنها استفاده‌ کنید. پس تزریق را به سنین بالاتر موکول کنید.

افراد حساس به ترکیبات بوتاکس

برخی از متقاضیان، واکنش منفی به مواد موجود در بوتاکس نشان می‌دهند. این عارضه معمولاً با حساسیت‌های خفیف تا شدید در محل تزریق قابل‌مشاهده است. افرادی که برای اولین بار اقدام به تزریق این ماده می‌کنند باید تست حساسیت را انجام دهند. از سوی دیگر، افرادی که تزریق را انجام داده‌اند در مرحله تکرار باید تست حساسیت را انجام دهند. ممکن است تغییراتی در بدن رخ‌داده باشد که فرد را مستعد حساسیت بعد از تزریق بوتاکس کند.

زنان باردار و شیرده

دوران بارداری یکی از مهم‌ترین دوره‌ها در زندگی هر خانم است. تأمین سلامت جنین بر عهده مادر است. مواد موجود در بوتاکس می‌تواند حساسیت‌زا باشد. شدت حساسیت در افراد مختلف متفاوت است و می‌تواند تأثیر منفی بر سلامت مادر و جنین داشته ‌باشند.

اهمیت این موضوع به‌اندازه‌ای زیاد است که برخی متخصصین توصیه می‌کنند افرادی که قصد بارداری دارند نیز تزریق بوتاکس را متوقف کنند. دوران شیردهی نیز نقش مهمی در سلامت نوزاد دارد. کودک تمام مواد مورد نیاز خود را از شیر مادر دریافت می‌کند. پس از تزریق بوتاکس احتمال ورود مواد سمی و حساسیت‌زا از طریق شیر مادر به بدن کودک وجود دارد.

مصرف‌کنندگان داروهای ضدانعقاد

افرادی که داروهای ضدانعقاد مانند وارفارین مصرف می‌کنند کاندید مناسبی برای تزریق بوتاکس نیستند. هر چه دوز دارو بیشتر باشد، پرهیز از تزریق این ماده اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. اگر پزشک استفاده از بوتاکس را برای مصرف‌کنندگان داروی وارفارین و داروهای مشابه امکان‌پذیر دانست، برای مصرف یا عدم مصرف دارو حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

افراد مبتلا به بیماری‌های خاص

افراد مبتلا به برخی بیماری‌های خاص مانند سرطان، نارسایی کلیه، MS و غیره هنگام تزریق بوتاکس باید با احتیاط بیشتری عمل کنند. ممکن است داروهایی که آنها برای کنترل یا درمان بیماری مصرف می‌کنند با ترکیبات موجود در بوتاکس تداخل داشته‌ باشد. متخصصین توصیه می‌کنند این افراد برای همیشه بوتاکس را فراموش کرده و به روش‌های کم خطری مانند هایفوتراپی به‌عنوان راه جایگزین فکر کنند.

مصرف‌کنندگان برخی مکمل‌های دارویی یا ویتامین‌ها

افرادی که به‌دلیل ابتلا به برخی بیماری‌ها به‌صورت مداوم داروهایی مانند اکسیدیرین، آسپرین، ایبوپروفن، ادویل، موترین، امگا 3، ویتامین E و موارد مشابه مصرف می‌کنند، کاندید مناسب تزریق نیستند. ابتدا باید ثابت کرد که مصرف این داروها خودسرانه نبوده و طبق دستور پزشک انجام‌ شده است.

در مرحله بعد، باید مصرف این داروها قبل از تزریق سم بوتاکس متوقف شود. از سوی دیگر، افرادی که در رژیم‌غذایی خود از موادی مانند زنجبیل، زعفران، مواد حاوی امگا 3 یا ویتامین E استفاده می‌کنند باید دو هفته قبل از تزریق بوتاکس مصرف این مواد را قطع کنند.

بیماران مبتلا به ضعف یا فلج ناگهانی عضلات

برخی افراد به بیماری‌هایی مبتلا هستند که فلج ناگهانی عضلات صورت و بدن را به‌دنبال دارد. با توجه به مکانیسم عمل سم بوتاکس و فلج یا ضعیف شدن عضلات پس از تزریق، احتمال تشدید بیماری این دسته از افراد وجود دارد.

افراد مبتلا به تبخال یا حساسیت‌های پوستی

مناسب‌ترین مکان برای تزریق سم بوتاکس نواحی است که احتمال بروز چروک در آنها بیش از سایر نقاط صورت است. این قسمت‌ها عبارتند از اطراف لب، ناحیه اطراف چشم‌ها، خطوط اخم، پیشانی و گونه‌ها. اگر به‌دلیل ابتلا به آکنه یا برای شادابی بیشتر پوست از داروهای ضدجوش یا کرم‌های لایه‌بردار استفاده می‌کنید بهتر است تا اتمام دوره درمان تزریق را به تعویق بیندازید.

افرادی که در صورت خود تبخال، زخم باز، التهاب یا حساسیت شدید تا خفیف دارند باید تا زمان ترمیم کامل زخم و برطرف شدن التهاب صبر کنند.

ضعف سیستم‌ایمنی

هیچ متخصصی اجازه تزریق سم بوتولینوم را برای افراد مبتلا به بیماری‌های خود ایمنی یا نقص سیستم‌ایمنی صادر نمی‌کند.

تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص

قبل و بعد از عمل

مشاهده قبل و بعد عمل های کلینیک سفید

درخواست مشاوره

دریافت مشاوره تخصصی با پزشک مجرب همیشه پیشنهاد جذاب و مورد قبول مراجعین کلینیک خانه سفید بوده است. پیدا کردن راه حلی مناسب برای از بین بردن مشکلات شما، همراه با انتخاب بهترین روش درمان از مواردی است که در جلسه مشاوره تخصصی در مورد آن صحبت می شود. متخصصین کلینیک خانه سفید در طول هفته و در ساعات کاری آماده ویزیت مراجعین محترم می باشند. همچنین شما می توانید سوالات خود را با ارسال درخواست مشاوره بصورت آنلاین پرسیده و بهترین پاسخ را از پزشک مد نظر خود دریافت نمایید.

.

"*" زمینه های مورد نیاز را نشان می دهد

نام و نام خانودگی*
سوالات متداول
 • آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

  درد این تزریق بسیار کم و موقتی است. در برخی موارد پزشک با استفاده از یخ محل تزریق را بی‌حس می‌کند.

 • در چه قسمت‌هایی می‌توان از تزریق بوتاکس استفاده ‌کرد؟

  خطوط اخم، لبخند، اطراف چشم، گودی زیر چشم، بالای لب‌ها، پیشانی و گردن مهم‌ترین قسمت‌هایی هستند که می‌توان برای رفع چروک یا جوانسازی آنها از بوتاکس استفاده ‌کرد.

 • استفاده از بوتاکس برای چه افرادی ممنوع است؟

  بیماران مبتلا به بیماری‌های عضلانی، بیماری‌های خود ایمنی، التهاب‌های پوستی، نقص سیستم ایمنی و افراد مبتلا به آکنه نمی‌توانند برای جوانسازی پوست از بوتاکس استفاده‌کنند.

 • تورم بعد از تزریق طبیعی است؟

  کبودی و تورم از عوارض شایع این تزریق محسوب نمی‌شود. با این حال، اگر با این عارضه روبه‌رو شدید آرامش خود را حفظ کرده و برای کاهش تورم یا کبودی از کمپرس آب سرد استفاده‌ کنید.

 • آیا ماساژ به افزایش تأثیر بوتاکس کمک می‌کند؟

  تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق از ماساژ یا فشار دادن محل تزریق خودداری کنید.

 • ماندگاری اثرات بوتاکس چقدر است ؟

  اثرات بوتاکس به منظور جوانسازی پوست، بین ۴ تا ۶ ماه پس از تزریق پایدار است. موثرترین عوامل بر ماندگاری اثرات بوتاکس، محل تحت درمان و میزان بوتاکس تزریق شده هستند. به جز این‌ها، عوامل دیگری هم بر پایداری اثرات تاثیر می‌گذارند که شامل موارد زیر است:

  • سن شما
  • میزان الاستیسیته یا انعطاف پذیری پوستتان
  • عمق چین و چروک‌ها یا خطوط پوستی

  به طور مثال اگر از بوتاکس برای درمانی چین و چروک‌های بسیار عمیق استفاده کنید، احتمال کامل محو نشدن این خطوط و همچنین احتمال سریع‌تر از بین رفتن اثرات تزریق بوتاکس بیشتر است.

 • آیا تزریق مداوم بوتاکس باعث افزایش ماندگاری اثرات می‌شود ؟

  با هربار تزریق بوتاکس، ممکن است ماندگاری اثرات هم بیشتر شود. بوتاکس باعث فلج شدن عضلات می‌شود؛ پس برای ۴ تا ۶ ماه نمی‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اگر عضله‌ای در بدن مورد استفاده قرار نگیرد، به مرور تحلیل رفته و کوچک می‌شود. به همین علت ممکن است که به مرور زمان، فواصل تمدید تزریق طولانی‌تر شوند.

 • هر چند وقت یکبار می‌توان بوتاکس کرد ؟

  در مورد این مسئله باید با پزشک مشورت کنید. به طور کلی تزریق بوتاکس در فواصل کوتاه‌تر از سه ماه توصیه نمی‌شود. چون در این صورت ممکن است بدن شما به سم بوتولونیوم مقاوم شده و دیگر به درمان پاسخی ندهد.

 • چقدر طول می‌کشد تا بوتاکس اثر کند ؟

  به طور معمول مراجعین بین ۳ تا ۱۰ روز بعد از تزریق متوجه اثرات بوتاکس می‌شوند.

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام
 • رویا باقری
  1401-03-16

  سلام خسته نباشید من بوتاکس انجام دادم یکبار تو عمرم خوب بود بعد ۱هفته بعد دیدم ک ابرو هام باهم یکی نسست رفتم برای ترمیم بالایی ابروم شب دیدم بالایی ابروهام دنیایی ورم کرد و قرمز شد شب خوابیدم صبح بیدار شدم دیدم کل چشمم حساسیت گرفته و دیگه نمیتونم ببینم چشمم بسته شده و ب اون پزشکی ک بران تزریق انجام داده بود مراجع کردم الان چشم حساسیتش خوب شده اما همو‌ن چشمم کوچیک‌تر از اونیکی چشمم علت چیست میشه راهنمایم کنیم امکان خوب شدن وجود داره با چی خیلی نگرانم

 • منصوره عزیزی
  1401-03-07

  سلام ممنون یک هفته بعد از تزریق بوتاکس ابروهام با هم فرق کردند ابروی سمت راستم بالا رفته وسمت چپ پایین آمده وسمت چپ روی چشم ورم کرده من در کلنیک تزریق کردم برای خط اخم عمیق که الان هنوز هم هست و بر طرف نشده چکار باید بکنم بعد از تزریق سمت چپ چشمم چند نقطه کبود بد شده که هنوز نرفته چکار باید بکنم

 • پسر
  1401-03-03

  سلام من ۶ روز پیش میکرونیدلینگ بودم،میتونم الان بوتاکس کنم؟؟؟؟

 • محسن رضایی
  1401-01-20

  سلام
  من رفتم یجا معاینه بعد بهم گفت تزریق میکنم صورتت خوب میشه پلکت میره بالا ابروت میره بالا خط پیشونی و دور چشت رفع میشه هزینشم ۵۵۰تمنه
  گفتم خوب خوبه کمه بزن و زد
  الان اومدم خوندم دیدم چه مشکلاتی پیش میاد اگه غیر اصولی و نا بلد باشن و متخصص نباشن
  منم اصن نمیدونم کار بلد یود یا نه از کجا باید میفهمیدم
  الان استرس گرفتم نکنه اتفاقی برام بیفته
  ممنون میشم کمک کنید..

 • آرمین
  1401-01-18

  سلام وقت بخیر
  آقایون هم میتونند بوتاکس زیر بغل کنند ؟ بعد از بوتاکس بدن دیگه بو نمیگیره ؟

  • خانه سفید
   1401-01-20

   سلام و وقت بخیر

   بله منعی برای استفاده آقایان از بوتاکس نیست.
   خیر بوی بد بدن ناشی از تعریق زیر بغل کاملا برطرف می شود.

  • حضرتی
   1401-04-27

   آیاموادبوتاکس مسپورت درمرحله اول به صورت قرص های ریز است

 • یزدان
  1401-01-17

  سلام بوتاکس چند روز بعد جواب میده

  • خانه سفید
   1401-01-20

   سلام و وقت بخیر

   بستگی به نوع بوتاکس بین ۲ تا ۷ روز زمان میبره تا نتایج مشخص شود.

 • ناشناس
  1400-12-06

  سلام وقت بخیر من ۵روز پیش بوتاکس کردم ولی هنوز هیچ اثری نذاشته ممکنه که کلا بی اثر باش یا تزریق اشتباه بوده باش که اثر نکنه

  • خانه سفید
   1400-12-06

   سلام و وقت بخیر

   بهتر است برای دیدن نتایج حداقل ۲ هفته صبوری کنید.

 • کارینا کیانی
  1400-11-30

  بوتاکس برای کسی که کف دستش خیلی عرق میکنه مفید هست؟ نوجوانه

  • خانه سفید
   1400-12-02

   سلام و وقت بخیر

   بله بصورت موقت ( نهایت ۶ ماه ) می تواند موجب درمان عرق شود. البته کمی تزریق برای نوجوانان دردناک هست.

 • ناشناس
  1400-11-21

  سلام. من لیکن پلان پوستی دارم. میتونم بوتاکس انجام بدم؟ ممکن نیست باعث لکه بشه؟

  • خانه سفید
   1400-12-01

   سلام و عرض ادب

   تداخلی با بوتاکس ندارد.

 • آزیتا
  1400-11-14

  سلام من بوتاکس کردم وبرندش مصپورت بوده فردای بوتاکس ازخواب که بلندشدم ناحیه های تزریق خیلی چرب بودامکانش هست مواد خارج شده باشه?

  • خانه سفید
   1400-11-15

   سلام و وقت بخیر

   نه عزیزم چنین چیزی امکان پذیر نیست.

 • خسروی
  1400-11-13

  سلام وقتتون بخیرخانم هستم ۳۰ سالمه من گوشه لب هام برامدگی داره قدیه فندق میخولستم ببینم ایادرمانی وجودداره ممنون

  • خانه سفید
   1400-11-13

   سلام و وقت بخیر

   از صورت خودتون عکس بگیرید و به شماره 09122252731 مشاور کلینیک خانه سفید ارسال بفرمایید تا در اسرع وقت پاسخ شما ارسال شود.

 • لیلا
  1400-11-06

  سلام وقت بخیر
  آیا افراد پسوریازیس می توانند از ژل یا بوتاکس استفاده کنند؟

  • خانه سفید
   1400-11-07

   سلام و وقت بخیر

   بله میتونین.

 • مهدی سهیلی
  1400-11-04

  سلام وقت بخیر خسته نباشید
  استعلام دخانیات مثل قلیان بعد از بوتاکس از چه زمانی منع ندارد

  • خانه سفید
   1400-11-11

   سلام و وقت بخیر

   مصرف قلیان برای سلامتی همه انسان ها تاثیر منفی دارد و مجوز کشیدن قلیان را هیچ پزشک با وجدانی به شما نمی دهد، حالا هر کاری هم بخواهید انجام بدهید فرقی نمی کند.

 • لیلافرمند
  1400-10-23

  سلام وقت بخیر اگر سه ساعت ازبوتاکس گذشته باشد میشه شب راراحت خوابیدیابایدنشسته خوابید؟

  • خانه سفید
   1400-11-17

   سلام و وقت بخیر

   خوابیدن روی کمر و با زاویه ۳۰ درجه بهترین حالت خواب بعد از بوتاکس در شب اول است. به هیچ وجه روی صورت و شکم نخوابید.

 • شهبازی
  1400-09-21

  با سلام و عرض ادب
  بعد از تزریق بوتاکس میتونم فعالیت بدنی داشته باشم و یا سفر برم؟

  • خانه سفید
   1400-09-24

   سلام و وقت بخیر

   بله بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت می تونین به فعالیت های روزمره خودتون ادامه بدین.

 • تینا ج
  1400-09-14

  سلام وقتتون بخیر

  بعد از تزریق بوتاکس میتونم کرم ضد آفتاب استفاده کنم ؟

  • خانه سفید
   1400-09-15

   سلام و وقت بخیر

   بله عزیزم مشکلی نیست، میتونین استفاده کنین.

 • عبدالرضا
  1400-09-07

  سلام خسته نباشید صورتم خیلی لاغره چه راهکاری بهم پیشنهاد میدید سن30

  • خانه سفید
   1400-09-24

   سلام و وقت بخیر

   تغذیه مناسب و تزریق چربی بهترین راهکار برای افزایش حجم در قسمت صورت می باشد.

 • Somayeh
  1400-09-02

  سلام،خسته نباشید، آیا از بوتاکس برای رفع تو رفتگی شقیقه می‌توان استفاده کرد؟

  • خانه سفید
   1400-09-25

   سلام و وقت بخیر

   خیر بوتاکس خاصیت پرکنندگی ندارد. برای درمان بهتر است از تزریق ژل کمک بگیرید.

  • حمید
   1400-11-27

   سلام برای کشیدن شقیقه هم میشه از, این روش استفاده کرده. بین نخ ابرو و بوتاکس کدوم پیشنهاد, میکنید

 • حمید
  1400-05-29

  سلام
  باعرض پوزش ۴۵سال سن دارم آقا بین بینی وگونه ام کمی خالی شده به خاطر کاهش وزن امکان پرشدن با بوتاکس هست یا خیر تشکر ازشما

  • خانه سفید
   1400-09-24

   سلام و وقت بخیر

   بوتاکس خاصیت پر کنندگی ندارد. برای پر کردن ناحیه زیر چشم بهتر است از روش های تزریق چربی نانوفت یا تزریق ژل استفاده کنید.

 • ...
  1400-05-24

  آیا بوتاکس برای رفع لک صورت مفید است؟

  • خانه سفید
   1400-09-24

   سلام و وقت بخیر

   خیر بوتاکس خاصیت رفع لک ندارد.

 • 1400-04-23

  سلام خانمی ۳۷ ساله هستم
  وخط اخم بین ابروهام عمیق هست.تا چند بار باید تزریق کنم تا نیازی به ترمیم مجدد نباشه؟
  و هزینه هر تمدیدش چطورع؟

  • خانه سفید
   1400-04-23

   سلام و عرض ادب

   از خط اخم خودتون عکس بگیرین و به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق واتس اپ ارسال فرمایید تا نتیجه و هزینه رو بهتون اعلام کنیم.

   • ...
    1400-05-24

    آیا بوتاکس درد دارد

    • خانه سفید
     1400-06-31

     سلام و وقت بخیر

     قبل از تزریق بوتاکس مقداری ماده بی حسی در محل تزریق مالیده می شود که موجب شده شما دردی احساس نکنید.

  • دکتر رضایی
   1400-06-13

   سلام خطوط عمیق با بوتاکس از بین نمیره
   نظر من تزریق ژل
   هایفو
   و تکنیک نخ هست

 • صخره
  1400-04-17

  سلام مرسی از سایت خوبتون عزیزم من خانم هستم۳۲ سالمه یه خط اخم بین پیشونی داشتم رفتم برای بوتاکس ۴۳ روز پیش زدم و انتهای ابرو هام خیلی بالا رفته بعد از گذشت این همه روز پایین نیومده و یکی هم بیشتر از اون یکی بالا رفته میشه کمکم کنید چطوری اثر رو از بین ببرم

  • خانه سفید
   1400-04-19

   با سلام و وقت بخیر

   با پزشک خود در تماس باشید. اثر بوتاکس بعد از ۶ ماه خود بخود از بین میرود.

 • پارمیس
  1400-03-21

  سلام
  من ۲۸ سالمه یکبار بوتاکس زدم بخاطر خط اخمم ک تازه خط افتاده بود و گوشه چشمم موقع خندیدن
  ولی چون پزشک زیر چشمم تزریق کرده بود صورتم پر شده بود انگار گونه کاشته بودم
  الان ک اثرش رفته احساس میکنم پوستم شلتر شده و چروکام عمیقتر
  حتی روی گونه ک چروک نداشت الان هنگام خندیدن کلی چروک ریز میفته
  البته زمان بوتاکس من رژیم داشتم وزن کم کردم حالا نمیدونم بخاطر رژیمه یا عرق زیره ک حین رژیم استفاده می‌کردم یا بوتاکس چون اون موقع صورتم پف کرده بود الان ک خالی شده چروک شده
  الان بخاطر چروکای صورتم دوباره چاق کردم خودمو ولی چروکای گونه رفع نشد اخه فک کردم شاید بخاطر لاغری باشه
  الان موندم بوتاکس بزنم یا نه

  • خانه سفید
   1400-09-24

   سلام و وقت بخیر

   برای دریافت مشاوره در این زمینه از صورت خودتون عکس بگیرید و به شماره 09122252731 از طریق واتس اپ اقدام کنید.

  • Baran
   1400-11-20

   سلام عرق زیره خیلی رو لاغری صورت تاثیر داره مال همون عرق زیرست صحبت های دکتر خیر اندیش گوش کن

 • پروین
  1400-01-10

  سلام تزریق بوتاکس برای چین و چروک از چه سنی توصیه میشه دختر من ۲۵ سالش هست و هنوز چروکی دور چشماش ایجاد نشده ولی موقع خندیدن خطوط پنجه عقابی دور چشماش ایجاد میشه آیا برای ایشون بوتاکس توصیه میشه؟

  • خانه سفید
   1400-01-12

   با سلام و وقت بخیر

   خیر به هیچ وجه در این سن احتیاجی به بوتاکس ندارند و این خطوط در افراد طبیعی است. بهترین سن برای بوتاکس از ۳۵ سالگی به بعد است مگر در صورت شرایط خاص با تشخیص پزشک متخصص سن کمتر بوتاکس تزریق شود.

 • مصطفی
  1399-12-25

  بوتاکس مثل رانا پلاس اع

 • علی
  1399-04-29

  باسلام اقایون هم میتونن از بوتاکس استفاده کنن ممنون

  • خانه سفید
   1399-04-29

   با سلام و وقت بخیر

   بله. منعی برای استفاده آقایان نیست.

   • زینب ابراهیم پور
    1400-04-22

    س عزیزم وقت بخیر

 • مهناز
  1398-10-08

  من سندرم پای بیقرار دارم و داروی پرامی پکسول مصرف می کنم.
  آیا بوتاکس برای من مشکل ایجاد می کند ؟

  • خانه سفید
   1398-10-08

   عرض ادب و احترام

   پاسخ این پرسش رو باید از دکتر متخصص اعصاب نویرولوژیست بپرسید.

   پیروز باشید

  • ناشناس
   1400-12-05

   سلام وقت بخیر من پوستم خیلی شله میخوام بوتاکس کنم از عوارضشم میترسم عوارض داره

  • ناشناس
   1401-08-02

   سالام.منم سندرم پای بیقراردارم وهمین دارو رامیخورم.میشه همیشه مصرف کردتااخرعمر؟ضررنداره؟اخه اگه یه شب نخورم اذیتم

 • زیبا معدنچی
  1398-08-14

  سلام خدمت پزشک محترم
  بنده خواستم بپرسم که امکان داره بوتاکس برای افرادی عوارض جانبی دائمی ایجاد کنه؟ مثلا امکان داره یک عضله برای همیشه فلج بمونه؟

  • خانه سفید
   1398-09-28

   عرض ادب و احترام

   عوارض موقتی ممکن است ایجاد شود اما عوارض دائمی خیر ایجاد نمی شود مگر در محیط غیر درمانی و شخصی غیر از پزشک اقدام به تزریق بوتاکس کند و به دلیل نداشتن دانش پزشکی و موجب ایجاد عارضه ای جبران ناپذیر گردد.

   پیروز باشید

 • زمانی
  1398-08-14

  سلام باتوجه به وضعیت خط ها و چروک های صورت نمیدونم بوتاکس مناسب تره برام یا هایفو؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • خانه سفید
   1398-10-08

   عرض ادب و احترام

   هر کدام از روش های کارایی خاص خودشون رو دارن، اما در کل برای تشخیص اینکه کدام روش مناسب شماست حتما باید بصورت حضوری مشاوره بگیرین. یا با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ کلینیک خانه سفید تماس گرفته تا بهتر بهتون راهنمایی بدن.

   پیروز باشید

 • فریبا
  1398-07-20

  خسته نباشید..
  درصورت وجود حساسیت به هیچ وجه بوتاکس قابل انجام نیست ؟؟

  • خانه سفید
   1398-07-21

   عرض ادب و احترام

   خیلی کم پیش میاد کسی به بوتاکس حساسیت داشته باشه اما در این صورت وجود می تونین از روش های جایگزین مانند تزریق ژل یا چربی استفاده کنین. البته بعد از معاینه پزشم شاید بتونین با مصرف داروهای ضد حساسیت نیز بوتاکس تزریق کنین.

   پیروز باشید

  • يكتا
   1401-01-03

   با سلام
   اگه دوسه ماه بعد از تزريق بوتاكس باردار بشيم آيا اون موادي كه تو بدنمون هست به جنين آسيب ميرسونه؟

   • خانه سفید
    1401-01-20

    سلام و وقت بخیر

    خیر نگران نباشید.

+مشاهده بیشتر