خودارضایی چیست ؟ آیا خود ارضایی عوارض وحشتناکی دارد ؟

پزشک : دکتر قاسم اصلانی متخصص جراحی عمومی دسته بندی : بیماری ها
خود ارضایی

عوارض خودارضایی تنها به مشکلات جسمی محدود نمی‌شود و می‌تواند به روح و روان فرد نیز آسیب وارد کند. انجام این کار می‌تواند بر روی ظاهر، موها و قدرت جسمانی فرد تاثیر بگذارد. همچنین تاثیراتی بر روی میل جنسی افراد و سلامت روابط جنسی فعلی و آینده آن‌ها خواهد گذاشت. همچنین در مواردی باعث بروز افسردگی، پرخاشگری یا دیگر آسیب‌های روحی می‌شود.

شاید برخی افراد چند سالی مشغول خودارضایی باشند و هیچ‌یک از عوارضی را که برای آن ذکر می‌شود تجربه نکرده باشند. این به این معنا نیست که خودارضایی عارضه‌ای ندارد و فرد می‌تواند برای هر مدت زمانی آن را انجام دهد. چراکه عوارض آن دیر یا زود بالاخره خود را نشان می‌دهند. در این مطلب قصد داریم نگاهی کامل و جامع به عوارض جسمی و روحی خودارضایی در مردان و زنان بیندازیم. عوارضی که شاید عدم اطلاع از آن‌ها بتواند بر روی زندگی فعلی و آینده افراد تاثیر گذاشته و آن‌ها را با مشکلات جدی روبه‌رو کند.

خودارضایی چیست ؟

خود ارضایی یکی از انحرافات جنسی رایج در میان افراد است که به منظور رفع نیازهای جنسی توسط خود فرد و به‌صورت غیرطبیعی انجام می‌شود. این عمل در ادیان الهی گناهی بزرگ است و از نظر روانشناسی و پزشکی نیز عوارض بسیار زیادی دارد. معمولا زمانی که صحبت از خودارضایی می‌شود، فکر افراد به سمت جوانان مجرد و بیشتر پسران می‌رود. اما باید بدانید که متاسفانه انجام این عمل در میان مردان و زنان متاهل و دختران نیز رایج است. انجام خودارضایی توسط هر فردی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اما نتایج آن در افراد مختلف یکسان بوده و باعث بروز مشکلات متعددی می‌شود.

بسیاری از افراد هنوز تعریف دقیق خودارضایی را نمی‌دانند. بنابراین ممکن است مدت‌ها عملی را انجام دهند بدون اینکه متوجه باشند که مشغول خودارضایی هستند. در تعریف علمی خودارضایی شامل تحریک دستگاه تناسلی به منظور برانگیختگی جنسی و رسیدن به اوج لذت جنسی است. افراد ممکن است به شیوه‌های مختلفی خودارضایی را انجام دهند. این کار معمولا توسط خود شخص انجام می‌شود اما تحریک دستگاه تناسلی توسط فرد دیگر بدون اینکه دخولی صورت گیرد نیز می‌تواند یکی از انواع خودارضایی باشد.

چرا افراد خودارضایی را انجام می‌دهند ؟

خودارضایی در مردان و زنان و در رده‌های سنی مختلف انجام می‌گیرد. بنابراین نمی‌توان گفت تنها دلیل آن عدم دسترسی به شریک جنسی یا عدم رضایت از رابطه جنسی است. چراکه فرد ممکن است از سنین خیلی پایین نیز این کار را انجام دهد. معمولا در بزرگسالان عدم رضایت از رابطه جنسی، نداشتن امکان ازدواج، عدم دسترسی به شریک جنسی و عدم آگاهی کامل در خصوص رفع نیازهای جنسی همسر از دلایل اصلی خودارضایی است

. اما در کودکان ممکن است مشاهده یک فیلم یا برخی آزارهای جنسی مقدمه‌ای برای شروع این کار باشد. در بعضی مواقع نیز فرد قبل از ازدواج این کار را انجام می‌داده و به آن اعتیاد پیدا کرده است. بنابراین حتی در صورت وجود رضایت از رابطه جنسی خود ممکن است هر از چند گاهی این کار را نیز انجام دهد. معمولا افرادی که رابطه جنسی سالمی برقرار می نمایند، می توانند پس از اتمام این رابطه هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی به شرایط کاملا نرمالی برسند. زیرا با انجام یک رابطه جنسی مناسب ناقل های عصبی و همچنین هورمون های جنسی در مغز کاهش می یابند. به جای این هورمون ها در مغز هورمون های کورتیزول و پرولاکتین تولید می شوند.

میزان احساس آرامشی که پس از رابطه جنسی سالم به فرد داده می شود، بسیار زیاد می باشد. زیرا در این موارد افراد هم به لحاظ جسمی و هم به لحاظ فکری به تعادل می رسند. این موضوع باعث می شود تا فرد برای مدتی نسبتا طولانی نیاز به رابطه جنسی نداشته باشد. پس یک چرخه نسبتا پایدار و سالم از نظر جنسی در زندگی وی حاکم می شود. اما معمولا افرادی که خود ارضایی را انجام می دهند، از نظر جسمی ارضاء شده اما از نظر روحی بیشتر از قبل تشنه رابطه جنسی می شوند. در نتیجه نیاز به تکرار این عمل با فواصل بسیار کوتاه دارند. چنین افرادی به سرعت معتاد به انجام عمل خود ارضایی شده و به دنبال آن مشکلات عمده ای از جمله ریزش مو به وجود می آید.

خود ارضایی در رختخواب

عوارض جسمی خودارضایی در مردان و زنان

بدین ترتیب هیچ تفاوتی میان چگونگی انجام این عمل وجود نداشته و در هر صورت برای بدن انسان بسیار مضر می باشد. معمولا افراد مجرد زیر 25 سال بیشتر مرتکب چنین کاری شده، اما این بدان معنا نبوده که افراد با سن بیش از 25 سال و متاهل چنین کاری را انجام نمی دهند. بدین ترتیب خود ارضایی را می توان یکی از عمل های ناپسند و رایج در جوامع مختلف دانست. معمولا یکی از عواقب اصلی خود ارضایی ریزش مو می باشد. البته خود ارضایی می تواند باعث اختلال در حافظه، ناتوانی جنسی، افسردگی، ضعف بدنی، عدم تمرکز و… نیز بشود.

زیاد شدن عطش جنسی

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که خودارضایی همچون رابطه جنسی طبیعی باعث کنترل میل جنسی خواهد شد. اما باید بدانید که این‌طور نیست. در طول یک رابطه جنسی طبیعی همه‌چیز به‌صورت طبیعی پیش خواهد رفت. در واقع فرد کاملا طبیعی تحریک و در نهایت ارضا می‌شود. بنابراین بدن او می‌تواند خود را با رابطه جنسی انجام گرفته وفق دهد و فرد برای مدتی دیگر به برقرار رابطه جنسی نیازی نخواهد داشت.

در خودارضایی تحریک جنسی به‌صورت مصنوعی انجام می‌شود و فرد در طول آن به نهایت لذت جنسی می‌رسد. لذتی که شاید هیچ‌گاه در یک رابطه جنسی طبیعی تجربه نکند. به همین دلیل تکرار این عمل نه‌تنها باعث کنترل میل جنسی نخواهد شد بلکه آن را بیشتر نیز خواهد کرد. در نتیجه افزایش بیش‌ازحد میل جنسی فرد مجبور به تکرار عمل می‌شود که اعتیاد به خودارضایی را به دنبال دارد.

ارضا نشدن در رابطه جنسی طبیعی

ازآنجایی‌که در خودارضایی نیاز جنسی به‌صورت مصنوعی برطرف می‌شود، فرد خیلی سریع وارد فاز هیجان جنسی شده و لذت زیادی را تجربه می‌کند. البته این موضوع مربوط به دفعات اول انجام خودارضایی است و پس از مدتی فرد برای رسیدن به تجربه اولیه مجبور به تکرار دفعات خودارضایی می‌شود. هنگام یک رابطه طبیعی معمولا فشار و تحریکاتی که وسایل مصنوعی ایجاد می‌کنند، ایجاد نمی‌شود، در نتیجه فرد به لذتی که در خودارضایی تجربه کرده دست نخواهد یافت، به همین دلیل دیگر از رابطه جنسی خود لذت نمی‌برد.

شرطی شدن ارضای جنسی

ممکن است شخص خودارضایی را با استفاده از وسیله خاص یا به روشی خاص انجام دهد و تنها در وضعیت خاصی به لذت جنسی برسد. ممکن است امکان فراهم کردن این شرایط خاص در رابطه جنسی طبیعی وجود نداشته باشد. در نتیجه فرد شرطی شده و تنها در صورت وجود همان شرایط لذت جنسی را تجربه خواهد کرد. پس نمی‌تواند از رابطه جنسی خود لذت کافی را ببرد.

سردمزاجی جنسی

عدم رضایت از رابطه جنسی طبیعی و نرسیدن به لذتی که خودارضایی به فرد می‌دهد، کم‌کم باعث می‌شود که تمایل فرد به برقراری رابطه جنسی کم و کمتر شود. در نتیجه دیگر به درخواست‌های جنسی شریک خود پاسخ نداده و گاهی به اجبار آن‌ها را انجام می‌دهد. این موارد به مرور زمان باعث سردمزاجی جنسی شده و در نهایت مشکلاتی را در زندگی زناشویی ایجاد می‌کند.

سرد مزاجی از عوارض خود ارضایی

کاهش انرژی و ضعف جسمی

در حالت طبیعی مردان پس از انزال و زنان پس از ارگاسم در رابطه جنسی احساس خستگی داشته و نیاز به استراحت دارند. یک رابطه جنسی طبیعی معمولا هر چند روز یک‌بار صورت می‌گیرد و بنابراین بدن فرد زمان کافی برای جبران انرژی از دست رفته را دارد. اما یک فرد ممکن است در طول روز چندین بار خودارضایی را انجام دهد.

در نتیجه انزال و ارگاسم چندین بار در طول روز رخ می‌دهد و در نتیجه فرد انرژی زیادی را از دست می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود که بدن فرد نتواند انرژی از دست رفته را جبران کند و در صورت تکرار مداوم خودارضایی نهایتا ضعف جسمی دائمی ایجاد می‌شود. به‌علاوه فرد در طول روز احساس خستگی جسمی و روحی بسیاری داشته و حتی استراحت نیز نمی‌تواند این احساس خستگی و ضعف را برطرف کند.

لاغری

لاغری از عوارض مستقیم خودارضایی نیست اما در اثر تکرار زیاد خودارضایی و اعتیاد به آن رخ می‌دهد. در بخش قبل گفتیم که خودارضایی انرژی زیادی از فرد گرفته و باعث ضعف قوای جسمی او می‌شود. درصورتی‌که فرد به اندازه کافی مواد غذایی مفید مصرف نکند، این ضعف جسمانی باعث لاغری نیز خواهد شد. البته درصورتی‌که فرد به تعداد دفعات زیاد در روز این کار را انجام دهد، قوای جسمانی او به‌شدت تحلیل رفته و لاغر خواهد شد.

احساس سوزش در ناحیه تناسلی

معمولا خودارضایی بیش‌ازحد باعث حساس شدن پوست ناحیه تناسلی می‌شود. این حساسیت می‌تواند با سوزش و خارش همراه باشد. همچنین ممکن است خودارضایی باعث ایجاد حساسیت‌های پوستی در ناحیه تناسلی نیز بشود.

ایجاد عفونت و قارچ

این مشکلات معمولا مربوط به افرادی است که از وسیله خاصی برای خودارضایی استفاده می‌کنند و پس از اتمام خودارضایی وسایل و ناحیه تناسلی را به خوبی تمیز نمی‌کنند. وجود میکروب و باکتری بر روی این وسایل یا تحریک آلت تناسلی با دست‌های آلوده می‌تواند باعث ایجاد عفونت و قارچ در این ناحیه شود. عدم توجه به این مورد باعث گسترش عفونت شده و مشکلات دیگری نیز ایجاد خواهد کرد.

ریزش موها

از دست دادن مو یکی از شایع‌ترین عوارض خودارضایی در مردان و زنان است. ریزش مو در اثر خودارضایی معمولا از نواحی کناری سر آغاز شده و سپس به دیگر نقاط گسترش می‌یابد. علت این امر عدم تعادل هورمونی ناشی از خودارضایی است. با انجام خودارضایی مقدار هورمون‌های جنسی در بدن بسیار زیاد شده و تعادل هورمونی در بدن او به هم می‌ریزد. این موضوع باعث ریزش مو می‌شود. علاوه بر آن خارج شدن منی از بدن مردان باعث خارج شدن مواد مغذی از بدن می‌شود. انجام مکرر خودارضایی باعث می‌شود که بدن فرصت کافی برای جبران این مواد از دست رفته را نداشته باشد و در نتیجه مواد معدنی به دیگر قسمت‌های بدن از جمله موها نرسد.

ریزش مو در اثر خودارضایی

علت بروز ریزش مو در اثر خود ارضایی

یکی از شایع ترین عوامل ریزش مو عدم تعادل هورمونی در بدن می باشد. یکی از مشکلاتی که با انجام عمل خود ارضایی نیز در بدن هر فردی به وجود می آید، کم و یا زیاد شدن برخی از هورمون ها و در نتیجه آن بر هم خوردن تعادل هورمون ها می شود. بدین ترتیب معمولا یکی از مهمترین دلایلی که می توان از آن برای ریزش مو ناشی از خود ارضایی نام برد، عدم تعادل در هورمون ها می باشد.

معمولا بدن برای تولید هورمون تستوسترون و همچنین اسپرم نیاز به ریز مغذی ها یا مواد معدنی متعددی دارد. معمولا این مواد معدنی یا ریز مغذی ها از طریق مواد غذایی برای بدن تامین می شوند. با انجام عمل خود ارضایی معمولا این ریز مغذی ها از بدن خارج شده و برای جایگزین شدن آنها نیاز به زمان نسبتا زیادی می باشد. با توجه به اینکه اغلب افراد ممکن است به خود ارضایی اعتیاد پیدا نمایند، لذا با فواصل کوتاه و در برخی از موارد هر روز و بعضی افراد در روز چند بار این کار را انجام می دهند.

در نتیجه بدن فرصت کافی برای تامین ریز مغذی ها را نخواهد داشت. همین کمبود مواد معدنی می تواند دلیل بسیار موجهی برای ریزش مو باشد. از جمله این مواد معدنی یا ریز مغذی ها می توان به ویتامین E، روی، منیزیم، کلسیم و… اشاره نمود. بدین ترتیب معمولا افرادی که به هر علتی خود ارضایی را انجام می دهند، برای جلوگیری از ریزش مو می بایست از طریق مکمل های مناسب و یا رژیم غذایی مخصوص، این مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین نمایند.

عوارض جسمی خودارضایی (مخصوص آقایان)

به دلیل تفاوت نحوه خودارضایی و ارضای جنسی در مردان و زنان، برخی از عوارض خودارضایی تنها برای مردان یا زنان رخ می‌دهد. به همین دلیل در بخش‌هایی جداگانه به عارضه‌هایی که تنها در مردان یا زنان رخ می‌دهد اشاره می‌کنیم.

بی‌اختیاری ادرار

خودارضایی در مردان باعث تحریک بیش‌ازحد پروستات می‌شود. در نتیجه این موضوع پس از مدتی اندازه پروستات بزرگ شده و فرد به بی‌اختیاری ادرار مبتلا می‌شود. تغییر اندازه پروستات باعث بروز برخی مشکلات جنسی نیز می‌شود. در برخی موارد تحریک بیش‌ازحد آلت تناسلی در اثر خودارضایی باعث ایجاد سرطان پروستات نیز خواهد شد.

شکستگی آلت تناسلی

این عارضه یکی از نادرترین عوارض جسمی خودارضایی در مردان است. اما احتمال رخداد آن وجود دارد. این مشکل معمولا در اثر برخورد آلت تناسلی با یک جسم سخت یا مالش غیرطبیعی آن رخ می‌دهد. شکستگی آلت تناسلی باعث پارگی تونیکا آلبوژینا شده و درمان آن با جراحی‌های اورژانسی و پیچیده صورت می‌گیرد.

بیماری پیرونی

این بیماری نیز یکی از عوارض نادر خودارضایی است. این بیماری باعث ایجاد پلاک و کوتاه شدن آلت تناسلی مردانه می‌شود. معمولا لمس بیش‌ازحد آلت تناسلی باعث بروز این بیماری خواهد شد. در خودارضایی نیز فرد بیشتر از حالت طبیعی آلت تناسلی خود را لمس کرده و تحریک می‌کند. در نتیجه احتمال بروز این بیماری در اثر خودارضایی طولانی مدت وجود خواهد داشت.

دردهای استخوانی

معمولا پس از انزال در مردان مقداری کلسیم از بدن آن‌ها دفع می‌شود. این مقدار کلسیم در صورت برقرار رابطه جنسی و ارضا به‌صورت طبیعی کاملا عادی و قابل جبران است. اما درصورتی‌که فرد از طریق خودارضایی میل جنسی خود را برطرف کند، قابل جبران نخواهد بود. چراکه ممکن است مردان چندین بار در طول روز عمل خودارضایی را انجام دهند و بدن فرصت کافی برای جبران کلسیم دفع شده را نداشته باشد.

ازآنجایی‌که کلسیم ماده اصلی برای محکم نگه داشتن استخوان‌ها و حفظ سلامت آن‌ها است، دفع بیش‌ازحد کلسیم باعث ضعیف شدن آن‌ها می‌شود. در نتیجه مردانی که خودارضایی می‌کنند پس از مدتی استخوان‌درد و به‌خصوص کمردرد را تجربه خواهند کرد.

عوارض شدید خودارضایی

عوارض جسمی خودارضایی (مخصوص خانم‌ها)

آنورگاسمی

آنورگاسمی به معنای نرسیدن به ارگاسم در حین رابطه جنسی است. این مورد یکی از شایع‌ترین عوارض خودارضایی در خانم‌ها است. معمولا وسایل مختلف خودارضایی با تحریک عمیق دستگاه تناسلی زنان خیلی زودتر از حالت طبیعی آن‌ها را به ارگاسم یا لذت جنسی می‌رسانند. در نتیجه فرد در رابطه جنسی معمولی دیگر ارگاسم را تجربه نمی‌کند. این موضوع باعث عدم رضایت از رابطه جنسی و بروز مشکلات زناشویی در میان زنان و همسرانشان خواهد شد. این موضوع به‌خصوص درباره دخترانی که از دوران مجردی خودارضایی را انجام می‌دادند بسیار شایع‌تر است.

آسیب به ناحیه تناسلی

در خانم‌ها بخش اعظمی از ناحیه تناسلی که در رابطه جنسی تحریک می‌شود، در داخل بدن قرار داده و قابل دیدن نیست. معمولا تا زمانی که خودارضایی تنها محدود به تحریک نواحی خارجی دستگاه تناسلی شود، آسیب جدی به آن وارد نمی‌شود. اما اگر خانم‌ها با تحریک قسمت‌های داخلی ناحیه تناسلی قصد خودارضایی داشته باشند، مشکل جدی‌تر می‌شود. نواحی داخلی ناحیه تناسلی خانم‌ها بسیار حساس است. بنابراین وارد کردن فشار به آن‌ها یا تحریک آن‌ها به شیوه نادرست می‌تواند باعث ایجاد آسیب در این ناحیه شود. این آسیب‌ها می‌تواند شامل پارگی رگ‌ها یا بخش‌های مختلف دستگاه تناسلی شود یا به اعصاب آن‌ها آسیب وارد کند.

نامنظم شدن عادت ماهیانه و تشدید درد و خونریزی

از عوارض شایع خودارضایی در زنان می‌توان به نامنظم شدن عادت ماهیانه اشاره کرد. چراکه تحریک بیش‌ازحد آلت تناسلی و ترشح زیاد هورمون‌های جنسی باعث بر هم خوردن تعادل هورمونی بدن شده و بر زمان شروع عادت ماهیانه، طول آن و شدت خونریزی و درد اثرگذار خواهد بود. این موضوع در دراز مدت بر روی تخمدان‌های فرد نیز اثر می‌گذارد و می‌تواند باعث بروز مشکلاتی همچون تنبلی یا کیست تخمدان نیز بشود.

آسیب زدن به جنین

معمولا خودارضایی در خانم‌ها در دوران بارداری بیشتر از هر دوران دیگری شایع است. چراکه در این دوران به هم خوردن هورمون‌ها در مواردی باعث افزایش میل جنسی می‌شود و خانم‌ها معمولا این میل را با خودارضایی برطرف می‌کنند. انجام این کار در دوران بارداری باعث گرفتگی لگن یا وارد شدن فشار به لگن خواهد شد. در نتیجه این کار ممکن است به جنین فشار وارد شود و برخی مشکلات جدی برای او ایجاد گردد. توجه کنید که انجام رابطه جنسی در دوران بارداری ممنوع نیست. بنابراین اگر شخص احساس می‌کند که به این رابطه نیاز دارد می‌تواند با مشورت پزشک و در شرایط کنترل‌شده‌ای نیاز خود را برطرف کند.

افسردگی بعد از خود ارضایی

عوارض روحی خودارضایی در مردان و زنان

بی‌حوصلگی

بسیاری از افرادی که به خودارضایی اعتیاد پیدا کرده‌اند، بی‌حوصله هستند. چراکه خودارضایی باعث کاهش قوای جسمی و افزایش خستگی می‌شود. در نتیجه شخص حوصله و انرژی کافی برای انجام هیچ کاری را ندارد. به‌علاوه افرادی که برای مدت طولانی و به دفعات زیاد خودارضایی می‌کنند، معمولا به چیز دیگری به‌جز برطرف کردن نیاز جنسی خود فکر نمی‌کنند. در نتیجه حوصله انجام هیچ کاری را نخواهند داشت.

عدم تمرکز

خودارضایی در زنان و مردان با ضعف حافظه و کاهش تمرکز همراه است. چراکه شخصی که به خودارضایی معتاد شده است، بیشتر تمرکز و حواس خود را به موضوعات جنسی معطوف می‌کند و تمرکز بر روی موارد دیگر برای او مشکل خواهد شد. بنابراین شخص حواس‌پرت شده و نمی‌تواند موضوعات و مسائل زندگی یا کاری خود را به‌خوبی تحلیل و حل کند.

اضطراب شدید و طولانی مدت

معمولا افرادی که مرتب خودارضایی می‌کنند ذهنی آشفته و بی‌قرار دارند. این افراد مدام با خود درگیر هستند و نمی‌توانند با افکار جنسی خود کنار بیایند. این موضوع باعث ایجاد استرس در این افراد شده و دیگر فعالیت‌های آن‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. علاوه بر آن ترس از لو رفتن خودارضایی یا سر رسیدن کسی در حین انجام این عمل باعث افزایش افکار مغشوش و استرس فرد می‌شود. این استرس کم‌کم زیاد شده و برای مدتی طولانی با فرد باقی خواهد ماند.

شرطی شدن در رابطه جنسی

با تکرار خودارضایی ممکن است فرد این‌طور به خود تلقین کند که با چیزی به‌جز خودارضایی ارضا نمی‌شود. در نتیجه حتی اگر شریک جنسی او به خوبی او را تحریک کرده و به لذت جنسی برساند، باز هم فرد از نظر ذهنی ارضا نشده و احساس نیاز به خودارضایی خواهد داشت. به همین دلیل نمی‌تواند از رابطه جنسی خود رضایت پیدا کند و همواره به دنبال فرصتی برای انجام خودارضایی است.

پرخاشگری و ضعف اعصاب

تحقیقات نشان داده است که انجام خودارضایی برای مدت طولانی فرد را بسیار حساس خواهد کرد. ممکن است حساسیت فرد نسبت به نور، صدا یا رفت و آمد بیشتر شود. در نتیجه فرد بسیار زودتر از قبل عصبانی می‌شود و معمولا عصبانیت خود را با پرخاشگری نشان خواهد داد. محرک‌های محیطی ممکن است فرد را به یاد تجربه‌ای از خودارضایی خود بیندازد. در نتیجه به دلیل اینکه نمی‌تواند در محیط کار یا خانه این کار را انجام دهد عصبانی شده و به دیگران پرخاش می‌کند.

افسردگی

افسردگی از عوارض شایع در زنانی است که خودارضایی می‌کنند. زنان در یک رابطه جنسی پیش از دخول باید از نظر ذهنی آماده شوند تا بتوانند ارگاسم یا لذت واقعی جنسی را تجربه کنند. در خودارضایی معمولا هیچ پیش‌زمینه ذهنی برای خانم‌ها ایجاد نمی‌شود و شخص خیلی زودتر از زمانی که باید لذت جنسی را تجربه می‌کند. این موضوع باعث احساس خلأ عاطفی در خانم‌ها شده و کم‌کم افسردگی را در آن‌ها ایجاد خواهد کرد.

احساس گناه

خودارضایی در هیچ کجای دنیا عمل پسندیده‌ای نیست. بنابراین فرد معمولا آن را به‌صورت پنهانی و با آگاهی به اینکه در حال انجام کار خوبی نیست انجام می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود که شخص در حین انجام و پس از خودارضایی احساس گناه داشته باشد و این احساس در هرجایی با او همراه باشد. همین موضوع باعث می‌شود که شخص خود را به‌عنوان انسانی گناهکار بشناسد و دیگر اعتمادبه‌نفس کافی برای انجام بسیاری از کارها را نداشته باشد.

احساس گناه بعد از خودارضایی

عوارض اجتماعی خودارضایی

خودارضایی نه‌تنها بر روح و جسم فرد اثرات منفی می‌گذارد، بلکه بر روابط اجتماعی و شغلی او نیز اثرگذار خواهد بود. معمولا اعتیاد به خودارضایی باعث بروز مشکلات شغلی و اجتماعی برای فرد می‌شود. مثل اعتیاد به هر چیز دیگری، اعتیاد به خودارضایی نیز باعث می‌شود شخص از انجام فعالیت‌های روزانه خود باز بماند. در نتیجه گاهی مجبور به لغو این فعالیت‌ها شده یا آن‌ها را مرتب عقب می‌اندازد. همچنین این موضوع باعث می‌شود که شخص بسیاری از موقعیت‌های اجتماعی و شغلی خود را از دست بدهد و نتواند زندگی عادی خود را ادامه دهد.

اثرات روحی و روانی خودارضایی بر روابط فرد با اعضای خانواده و دیگران اثرگذار خواهد بود. بی‌حوصلگی، عصبانیت و پرخاشگری از جمله مواردی هستند که بر روی ارتباطات فرد تاثیر منفی می‌گذارند. شخصی که به خودارضایی اعتیاد پیدا کرده است، نمی‌تواند زمان کافی برای برقراری ارتباط با دوستان و اطرافیان و توجه به نیازهای خود و آن‌ها بگذارد. در نتیجه کم‌کم تعداد دوستان او کاهش می‌یابد و شخص به فردی تنها تبدیل خواهد شد.

روش های مناسب برای ترک خود ارضایی

معمولا افرادی که خود ارضایی انجام منی دهند، پس از مواجه شدن با مشکلاتی از جمله ریزش مو ممکن است به فکر ترک این عادت زشت و ناپسند شوند، اما معمولا این کار بسیار سخت و دشوار بوده و نیاز به اراده ای بسیار قوی و تمهیدات بسیار ویژه ای دارد.

ورزش کردن

با ورزش کردن می توان بدن خود را محکم تر و قوی تر نموده و همچنین مشغله ذهنی مناسبی برای خود ایجاد نمود. بدین ترتیب می توان راحت تر خود ارضایی را از ذهن خود پاک نمود. زیرا معمولا انجام ورزش هم برای جسم و هم برای روح انسان بسیار مفید می باشد.

جلوگیری از تحریک

معمولا پوشیدن لباس های بسیار تنگ می تواند تحریکی برای انجام عمل خود ارضایی شود. بدین ترتیب چنانچه به دنبال ترک خود ارضایی و جلوگیری از عوارضی همچون افسردگی و ریزش مو می باشید، می توانید با پوشیدن لباس های راحت و مناسب، تا حدود زیادی از این امر جلوگیری نمایید.

خواندن کتاب

معمولا کتاب و مجله می توانند فرد را غرق در موضوعاتی نمایند که باعث رفتن ذهن او به دنیای دیگری می شود. این موضوع کمک می کند تا فکر انسان راحت تر شده و وسوسه های خود ارضایی به سراغ وی نیاید. بدین ترتیب برای از بین بردن عوارض مربوط به خود ارضایی می توان به خوان مجله و کتاب خود را مشغول نمود.

کوتاه کردن زمان حمام

معمولا در اغلب موارد ماندن زیاد در حمام باعث رفتن ذهن فرد به سمت خود ارضایی می شود. بدین ترتیب معمولا افرادی که قصد ترک چنین کاری را دارند، می توانند مدت زمان مورد نیاز برای حمام کردن را به حداقل برسانند. بدین ترتیب تا حدود زیادی از خود ارضایی جلوگیری می نمایند.

پرهیز از پرخوری

طبق گفته های پزشکی و دینی معده انسان هیچگاه نباید پر باشد. زیرا باعث بروز مشکلاتی در بدن می شود. علاوه بر مشکلات رایجی که از پر خوری بیان شده، پر خوری می تواند زمینه ساز خود ارضایی نیز بشود. بدین ترتیب هیچ گاه تا سیری کامل غذا نخورید.

ورزش برای ترک خود ارضایی

مزایای ترک خود ارضایی

یکی از مهمترین مزایای ترک خود ارضایی، جلوگیری از ریزش مو می باشد. زیرا با ترک خود ارضایی سطح هورمون های بدن به حالت تعادل باز می گردد. ترک خود ارضایی هم از نظر روانی و هم از نظر جسمی برای فرد مناسب بوده، زیرا ریزش مو می تواند باعث از بین رفتن زیبایی ظاهری فرد نیز بشود. از دیگر مزایای ترک خود ارضایی می توان به سلامت جنسی اشاره نمود، زیرا در صورتی که خود ارضایی برای مدت زمانی طولانی ادامه پیدا نماید، ممکن است باعث بروز مشکلات جنسی از جمله زود انزالی بشود. بدین ترتیب می تواند باعث بروز مشکلات زناشویی در زندگی زوجین نیز بشود. بدین ترتیب ترک خود ارضایی می تواند پایه های زندگی را نیز محکم نماید.

ترک خود ارضایی می تواند به شادابی بیشتر افراد نیز کمک نماید. زیرا خود ارضایی می تواند از نظر روحی فرد را دچار مشکلاتی نموده و افسردگی های شدیدی را نیز به همراه دارد. بدین ترتیب معمولا افرادی که این کار را ترک نموده اند، شاداب و سرحال تر از قبل به نظر می رسند.

تاریخ انتشار : 1401-02-02
نویسنده: دکتر قاسم اصلانی
مطالب پیشنهادی

لیستی از مطالب که شاید شما بپسندید

دیدگاه ها

Comments are closed.

 • پریا حیدری
  1401-03-06

  حتما به پزشک مراجعه کنید و براش توضیح بدید تا دارو بنویسه

  • Amir_W
   1401-03-11

   با سلام من ۱۷و۵ ماه سنمه و خدارو شکر تونسم این عملو ترک کنم اره شاید باور نکنین ولی کار نشد نداره فقت هرچیزی کع باعث تحریکتون میشه رو پاک کنین حتا اگه همین برنامه گوگله اگه شکست خوردین نا امید نشین بازم بجنگین حداقل باهربار خودازضایی ۲ یا ۳ روز این کارو انجام ندین همینجوری ادامه بدین موفق به ترکش میشین فقت ناامید نشین خیلی مهمه این یا حق?

 • ح
  1401-03-03

  سلام
  من ۱۴ سالمه و از ۹ سالگی این کار رو انجام میدادم در حال حاضر ریزش مو دارم و قدم رشد نمیکنه آلت تناسلیم هم خیلی کوچیکه و اسپرمم هم حالت طبیعی خودش رو نداره واقعا این کار رو نکنید من هم از امروز این کار رو نمیکنم

 • Www.meysamr095@gmail.com
  1401-02-25

  سلام دوستان عزیز
  بیست سال خودارضایی کردم
  یعنی بی رو در ولسی خودمو داغون کردم
  ریزش مو شدید
  گودی دور چشم
  اعصاب خراب
  ابرو ریزی
  الان سرم به سنگ خورده
  و یک سال و چهار ماهه کامل گذاشتم کنار
  خداراشکر کمی بهترشدم
  ولی مگه به این سادگی بیست سال جبران میشه
  خواهش میکنم طرفش نرید یا اگه درگیرش هستید سریع به خودتون بیاید
  منو درس عبرت قرار بدید
  هیچی توش نیست به خدا
  من تاوان سنگینی دادم

 • یه با تجربه
  1401-02-25

  سلام خدمت همه عزیزان نمیدونم از کجا باید شروع کنم من از سن خیلی کم شروع به خودارضایی های زیاد کردم و خیلی به جسم و روحم عوارض زدم ترو به خدا این کارو نکنید جسمتون روحتون نابود میشه تمام عوارضی که گفتن درست هستش بعد یه مدت قیافتون کلا نابود و پژمرده میشه و حتی بعد ترکشم خودتونو سرزنش میکنید شروع کنید به ترک کردن اما نمیگم نماز چون عقاید هرکسی فرق داره شاید نماز نتونه کمکت کنه من الان نزدیک به یک ساله پاکم و ترکش کردم بعد ده سال…میخوام بگم من که تونستم قطعا شماهم میتونید فقط باید اراده کنید قویا بخواید از خدا و اینکه به غذا خوردن چرب و اینا هم نیست باید مغزتون اصلاح بشه و اونم اینکه تا میتونین به عوارضش فک کنین من وسواس فکری باعث شد ترک کنم دیگه داشت دیوونم میکرد سعی کنید از خودارضایی متنفر بشید این کار به من کمک کرد البته ورزش و خستگی فکری باید صد در صد باشه چون بیکار باشید محاله ممکنه ترک کنید من با باشگاه رفتن و درس خوندن تونستم بذارمش کنار…دغدغه فکری بسازید واس خودتون و واسه همیشه ترکش کنید کمک خواستین در خدمتم داداشا و خواهرای گلم…

  • ناشناس
   1401-03-03

   بعدازترگ قیافمون به حالت عادی برمیگرده؟

 • علی
  1401-02-24

  عواقب و نتایج خودارضایی:
  مضررات: 1.از بین رفتن هوشیاری و تمرکز
  2. ریزش مو و از بین رفتن استحکام آن
  3. کم خونی شدید و کاهش استحکام استخوان
  4. ضعف شدید بینایی و شنوایی
  5. گوشه گیری و ترس
  6. افسردگی
  7. بیماری های روانی (سادیسم، مازوخیسم و …)
  8. کاهش شدید قوای جسمانی، روانی و ذهنی
  9. بی میلی به ازدواج و انحراف جنسی
  10. از بین رفتن سلول های عصبی
  11. احتمال ۱۰۰ درصدی آلزایمر و صرع در بزرگسالی
  12. قطع ارتباط بخش های مربوط به احساس خوشبختی در مغز با سایر بخش های آن
  13. عدم لذت از چیز های نرمال زندگی
  14. کاهش و افزایش غیر طبیعی و شدید هورمون ها در بدن و مغز
  15. غیرفعال شدن معده، روده و کلیه ها برای مدتی مشخص
  16. احساس درد شدید در قسمت های بدن
  17. عدم تفکر منطقی، درست و عادی
  18. افت تحصیلی شدید
  19. جنگ با خود، خود فریبی، ناسازگاری با سختی های زندگی، فرار و نگرانی شدید و …
  20. …
  فواید: هیچ فایده ای ندارد… .

  تمامی این موارد بر مبنای تجربیات بنده هست؛ دوستان اگر نظر یا تجربیاتی شبیه دارند بیان کنند.

  • ناشناس
   1401-03-03

   عالی

  • مریم صادقی
   1401-03-08

   براثر تغییر هورمون گرفتار انواع سرطانها شدن
   بواسیر

 • مشهید
  1401-02-24

  باسلام من یک سالی هست که ازدواج کردم و هیچ رابطه ای با همسرم نداشتم متوجه شدم که همسرم توی گوشی خیلی از فیلمهای پورن نگا میکنه و نسبت ب من خیلی سرده وقتی بهش گفتم زیر بار نرفت و انکار و پرخاشگری کرد و ادعا میکنه یک نفر با اکانت من داره این مطالب رو سرچ میکنه ممنون میشم بهم کمک کنین که بهش ثابت کنم که خودش این فیلمارو نگا میکنه

  • Nima
   1401-03-02

   بگو بچه می خوام قرص زد بارداری هم بخر چند بار انجام بده بعد بهت میل می بخش

  • امین
   1401-03-10

   وقتی وارد برنامه جیمیل با آیدی همسرت بشی تو بخش حریم خصوصی می نویسه چند تا دستگاه از این ایمیل استفاده میکنند و میتونی ثابت کنی فقط گوشی خودش این ایمیل رو داره

 • MOHSEN
  1401-02-22

  خیلی ممنون از این راهنمایی های مفید من که حال کردم خیلی مفید بود و انشاالله این گناه رو ترک میکنم چون هم این یک کار ناپسند هست هم برای بدن مضره بس سعی میکنم این عمل ناپسند رو ترک کنم بازم میگم خیلی ممنونم از این سایت

  • مهدی موحدی
   1401-03-04

   قبول دارم انشاالله خداهمه مون روببخشه وبتونیم این عمل راترک کنیم،منم چند وقت درگیریم ولی انشاالله ترکش می کنم چون واقعا بده وبدترین ضررش اینه که وقت وآرامش راازآدم میگیره ،کلا کارهایی که خداگفته گناه حتما ضرر داره ،وگرنه که خدانمی گفت گناه است

 • محسن
  1401-02-16

  سلام واقعا خودارضایی صورت رو زشت میکنه؟یعنی واقعیت داره؟ تجربش رو داشتین لطفا جواب بدین . آخه من قبلا صورتم بد نبود الان شدم مث پسرعموامون منظورم میموناس

  • AMIR
   1401-02-19

   سلام وقتتون بخیر….معمولا اینجوریه که وقتی میگن خودارضایی باعث زشتی صورت میشه افراد اینطوری برداشت میکنن که متخصصین این دلایل رو میارن صرفا برای ترسوندن افراد تا با ترسیدن از این موضوع که صورت با خود ارضایی زشت میشه این کار شنیع رو کنار بذارن….متاسفانه من خودم از چهارده پونزده سالگی این کار رو میکردم و اینقدر عوارضش کم کم پدیدار شد که به هیچوجه متوجهش نشدم…بعد از چند سال با طب سنتی اشنا شدم و کم کم شرو کردم به مطالعه در این زمینه… با تمام اخلاط…بعضی بیماری های مربوط با اونا…و بیشتر درمان ها و عادات غذایی اشنا شدم یادشون گرفتم…وقتی که متوجه تعثیر بعضی کار ها روی بدن شدم انگار تموم دنیا رو سرم خراب شه بود …خیلی ناراحت بودم که چرا منه احمق باور نمیکردم چیزایی که درباره خودارضایی گفته میشد…چندین سال بخش زیادی از سلامت بدنم رو ذره ذره پای همین کار گذاشته بودم….یکسری دلایل بد بودن خودارضایی رو براتون میگم انشالله که تاثیر دااشته باشه بتونید استفاده کنید….

   احتمالا این مورد رو میدونید که خون از چهار تا خلط مختلف درست شده که به هم خورد توازن بین این اخلاط باعث یک سری مشکلات میشه…
   بدن برای ساخت منی از قوه تن استفاده میکنه که بخش زیادیش خون و کلسیمه…کلیسم رو که کثرا میدونن چیه و از کجای بدن استخراج میشه…ولی خون فرق میکنه برای تهیه هر قطره منی چیزی حدود 40 تا 50 قطره خون مصرف میشه…این کار به تنهایی باعث خیلی مشکلات میشه که اولینش کم خونیه…دلیل اصلی ضعف پیاز مو در کسایی که زیاد خود ارضایی میکنن همینه…کم خونی.
   یه سرچ توی اینترنت بزنید و عوارض کم خونی رو حتما مطاله کنید!!!

   همونجور که بالا تر گفتم کم خونی خودش به تنهایی میتونه عامل صدها مشکل بشه…ولی این مشکل اصلیی نیست که باید نگرانش بود…چون کم خونی بدن رو میشه با راه های ساده ای جبران کرد!!….مشکل اصلی ازونجایی شرو میشه که تعادل اخلاط داخل خون به هم میخوره…
   به هم خوردن توازن اخلاط علایم خیلی جدی رو میتونه داشته باشه که عوارض ظاهریش فقط بخش کوچیکی از اونهاست….!!!!!

   خود ارضایی باعث افزایش غیر عادیه خلط صفرا و سودا میشه که اصطلاحا در طب سنتی به این اتفاق میگن غلبه صفرا یا غلبه سودا ….
   به نظرم همین الان برید و عوارض غلطه سودا و صفرا رو بخونید…یکی عوارض خودارضایی رسوب سودا ر سر و گردنه …خلط سودا سنگین ترین خلط خونه که به ججرات میتونم قوی ترین خلط برای بد رنگ کردن صورت افراده…اگر بخوام یه مثال خوب براتون بزنم که رنگ یان خلط رو تصور کنید…یاد رنگ انگشتتون بیوفتید وقتی که یه کش یا بند رو محکم پیچیدید دورش و نمیدارید خون جریان پیدا کنه این خلط هم دقیقا همین اتفاق رو توی صورت رقم میزنه و با رسوب در صورت و زیر پوست رنگ چهرتون رو عوض میکنه…..این فقط یکی از عوارض غلبه سودا هست…حتما حتما برید عوارض غلبه این دوتا خلط رو مطالعه کنید!!!
   !!!! این قسمت رو حتمامطالعه بفرمایید!!!!
   در طب سنتی وقتی توازن اخلاط بدن به هم میخوره که با شروع دوره های مختلف پرهز غذایی و درمانی میشه اون رو به سختی درمان کرد ولی بعضی از عوارض برای همیشه روتون میمونه!!!!!!دقت کنید!!!همیشه!!!مثل کچلی و سفید شدن زودرس مو وضعیف شدن چشم(چون محل اصلی تجمع خلط سودا دور چشمه که باعث پیری و گود افتادن چشم میشه!!!)….پس با تمام این اوصاف هرچقدر بیشتر امروز و فردا کنید برای ترک خودارضایی یک سری صدمات غیر قابل جبران برای خودتون و بدنتون به جا میگذارید…!!

   باور کنید تمام اینها فقط بخش بسیار کوچیکی از عوارض خودارضایی هست و هر عارضه ای که توی اینترنت در باره این کار شنیع نوشته شده دلیل علمی خودشو داره

   انشالله به موقع برای ترک این کار اقدام کنید.

  • ناشناس
   1401-02-22

   ۱۰۰درصد

  • علی
   1401-02-24

   سلام دوست عزیز؛
   بله ۱۰۰ درصد هم از لحاظ علمی و هم بصورت تجربی باعث زشت و بد شکل شدن صورت میشه.

  • ستاره
   1401-02-25

   بله منکه خیلی زشت شدم ??

  • محمد رضا
   1401-02-25

   سلام بله بنده هم داشتم ولی انشالله ترک می کنم
   ممنون

  • بینام
   1401-02-25

   قیافه رو نابود میکنه مخصوصا تو دوران نوجوانی اگه میخوای خوشگل بمونی اصلا نزن اینو تجربه کردم خیلی قیافه رو بد میکنه پژمردت میکنه بخدا

 • ف
  1401-02-16

  سلام من چندسالی بود مبتلا بودم.مشکل مالی شدید داشتم نمیتونستم ازدواج کنم تا اینکه دلمو زدم به دریا ازدواج کردم و خداروشکر تقریبا یک سالی میشه اینکارو نمیکنم .ازدواج تنها راه حل هست چون قوای جنسی تا موقعی که زنده هستید باهاتون هست .شاید بعضی حرفا روتون تاثیر بذاره ولی وقتی نیاز پیدا کردید باز میرید سراغش .مثل غذا که تا موقع زنده بودن بهش نیاز دارید و نمیتونید با تلقین خودتون رو سیر کنید و بهترین راهش ازدواج که شمارو به تعادل بکشه

 • ناشناس
  1401-02-14

  سلام من از بچگی خودارضایی داشتم ولی الان یک سال بدون هیچ مشکلی کنار کذاشتم وتوبه کردم

  • ناشناس
   1401-03-03

   چیطور ترک کردی بع منم بگو ممنون میشم ?

  • ناشناس
   1401-03-11

   بهترین کار ورزش است

 • نگین
  1401-02-08

  سلام خاک تو سرم من ۱۵ سالمه ۲ ماهی هست که فهمیدم این کارم گناهه خیلی ناراحت شدم با توجه به این فرد مومنی هستم از وقتی فهمیدم گناهه سعی می کنم انجام ندم ولی وقتی صبحا از خواب بیدار میشم وقتی میبینم هنوز ۱۵ دیقه اینا به وقت بیدارشدنم مونده خیلی میلم به اینکار زیاد میشه و حدود دو سه دیقه منو مشغول میکنه البته خیلی وقتا سعی میکنم جلوشو بگیرم راهنمایی کنید لطفا

  • HS
   1401-02-09

   این یک چیز طبیعیه برای همه . تخلیه جنسی باید صورت بگیره . متاسفانه به دلیل اینکه پدر و مادر ها در این بخش تربیت و رسیدگی درست رو بلد نبودن این اتفاق افتاده ؛ یک انسان نباید تا پایان دوره بلوغش در مورد خود ارضایی و رابطه جنسی چیزی بدونه تا وقتی که فهمید قدرت کنترلش رو داشته باشه . تنها کسی هم که میتونه حلش کنه خود شخص هست .

  • ناشناس
   1401-02-09

   ازدواج

  • ناشناس
   1401-02-10

   سلام. مثل‌تو‌بوم‌دقیقا ‌شرایط تمون‌یکیه‌الان ‌۹سال‌ترک‌کردم‌خیلیییییییییییییی ‌اثر ‌گزار‌بوده ‌سعی ‌کن‌ترک‌کنی

  • نیما
   1401-02-10

   سلام دوستان
   تنها راه ترک این انحراف جنسی و رسیدن به بهبودی، شرکت در جلسات معتادان جنسی گمنام (GA) است. صد ها نفر تونستن در این انجمن به پاکی و بهبودی برسن.
   حتما شرکت کنید، کاملا رایگان هست.
   موفق باشید.

  • علی
   1401-02-10

   خودارضایی تنها یک واژه‌ست. این انحراف دلیل های درونی داره که باید بهش پرداخته شه و حل شه.
   تنها راه هم انجمن GA و کارکرد قدم هاست. راه حل هم به هیچ عنوان نماز، ازدواج، ورزش و فرار کردن از اون نیست. انجمن GA فقط.
   تمام.

  • سسدمرتضی
   1401-02-12

   سلام انجمنی هست و جلساتی برای ترک خودارضایی

  • مهدی
   1401-02-13

   سعی کن روبه کاردیگه ایی بری و فکرشوازسرت بیرون کنی

  • ...
   1401-02-14

   از خدا کمک بگیر +کم خوری (دوری از فست فود ها و غذاهای گوشتی و تحریک کننده…) +ورزش سنگین عرق از سر و روت بریزه+دوری از محرکات مث داستان ها واینا+نماز نماز نماز (بزن تو گوگل استاد پناهیان راجبش دارن سخنرانی ای) اونطوری یخون+توسل به امام زمان عج این آخری مهمه خیلی نجاتی بخاد اتفاق بیفته از همین درِ
   موفق باشی

  • ناشناس
   1401-02-19

   ببین از لحاظ مذهبی بودن چون نمی دونستی گناهه اشکالی نداره و توبه کنی خدا قبول می کنه ولی ترکش خیلی سخته و باید اراده ی قوی ای داشته باشی ….. وقتی این حس میاد داخلت یا پاشو برو بیرون یا ورزش کن یا خودتو به یه کاری مشغول کن …. اینم که میگی صبح ها این طور میشی خیلی خوبه صبح ها که پا میشی ورزش کنی تا عرق کنی و خسته بشی …. سعی کن خودتو خسته کنی تو ورزش چون این طوری میل ات کاهش پیدا می کنه و اینکه خب خیلی سخته ترک کردنش می‌دونم ولی اگه نمی تونی سعی کن آروم آروم ترک کنی مثلا بسته به این که میلت چه قدره زمان بندی کن و آروم آروم ترکش کن که دیگه برنگرده و اینکه خدا همیشه بنده هاش رو که به خاطر ترک گناه تلاش می کنن رو خیلی دوس داره پس باید به خودت افتخار کنی که اومدی دنبال ترک کردنش ….. ببین خیلی سخته ممکنه باره ها تلاش کنی و نشه ولی هیچ وقت نا امید نشو چون نا امیدی کاره شیطونه و می خواد باعث بشه تو دیگه توبه نکنی و منحرف بشی …. به قوله شاعر ۱۰۰ بار اگر توبه شکستی باز آ

  • AlirezaChananifard
   1401-02-21

   منم درگیرش بودم و هستم لذت داره از رو تجربه میگم ولی خیلی حالمو میگیره روح روانمو بهم ریخته تمرکزمو بهم ریخته تا امیدم کرده بی حوصلم کرده دیگه مثل قبل نیستم بنده ۱۶ سالمه پسر هستم من همه اینارو گفتم بر اساس تجربه که ازش داشتم فقط اینو بهتون بگم که باعث میشه سیستم بدنتون ضعیف بشه و ببا کوچک آرین بیماری از پا بیوفتید خلاصه هرمی متن رو میخونه به حرف های منم نگاه کنه همش همه‌ی حرفامو بر اساس تجربه طولانی مدت گفتم

  • آرمیم
   1401-02-22

   چطور؟؟

  • بهروز رجایی راد
   1401-02-24

   همون لحظه وضو بگیر و نماز بخون…

   موفق باشی عزیزم

  • خشایار
   1401-03-14

   فقط فقط فقط راه درمانش نماز شب هست
   اونو بخونی شک نکن ترک میکنی

  • ناشناس
   1401-03-19

   آیییی منم انجام میدم من الان ۱۷ ساله هستم. ولی دوست دارم ترک کنم ولی نمیشه ???? وقتی که بچه ها رو میبینم یعنی زیر ۱۸ سال سن داشته باشن خودارضایی ام بر میگرده.

 • S.Ali
  1401-02-07

  خدا لعنت کنه اون غربی هایی که این سایتا را میندازند و بی بند و باری قشنگ جلوه میدن و با ماهواراشون حجاب زنان کشورمون گرفتن.
  فقط خود امام زمان به دادمون برسه

  • بی نام
   1401-02-08

   فقط خودت به داد خودت میرسی

  • کامیار
   1401-02-08

   تنها راه ترک تضمینی و دائمی خودارضایی و رسیدن به پاکی و بهبودی: شرکت در جلسات GA (معتادان جنسی گمنام) آنلاین.
   واسه خودم جواب داده و دو سال هست که پاکم. ۲۰ سالمه و معنی زندگی رو میفهمم. حتما حتما جدی بگیرید!

  • احمدی
   1401-02-12

   دقیقا
   از وقتی که. ماهواره و‌فضای مجازی غربی زندگی رو‌احاطه کرد
   بی بندوباری زیاد شد
   مسئولین‌هم‌که انگار نمی ‌انگار جامعه انقدر بی حیا و‌بی عفت و‌بی حجاب شده‌

  • ترمه
   1401-02-14

   دقیقاااا

  • N O /V
   1401-02-14

   روزها میگذره و عمر ها میگذره، این درست و با عشق زندگی کردن هست که میمونه انسان هرکاری رو میتونه انجام بده و هر کاری رو میتونه مدیریت کنه، و بدون شک میتونه “خودارضایی” هم انجام نده

 • Aa
  1401-02-07

  سلام
  خسته نباشید
  من حدود دو هفته ای هست که این عمل رو ترک کردم ولی باز هم آلت تناسلی من تحریک میشود بدون اینکه تحریک کنم.
  ولی مایع منی خارج نمی شود
  میخواستم ببینم که آیا این باعث کاهش قد میشه یا نه؟

 • دوست
  1401-02-06

  سلام دوستان
  چندتا مطلب می‌خوام بگم که امیدوارم کمک حالتون باشه.
  اولا هرکس هرمدتی گرفتار این مشکله بعداز ترکش تویه مدت کوتاه به حالت نرمال برمیگرده.
  دوما ریزش مو هزارو یک دلیل داره که دلیل اصلیش خودارضایی نیست اینه که حساسیت پیدا بکنیم به این موضوع ومغزتون قفل بشه رو این مسیله.
  سوما درسته اینکار گناه وقبیح ولی تو زندگی آدم گناهانی مرتکب میشه که در مقابل اینکار خیلی بزرگه ولی قرار نیست امیدشواز دست بده خداهم بخشندس هم امکان ندارد به خاطر یه مدت خودارضایی از کسی روشو برگردونه.
  سوما خودارضایی به این حد امر مهمی نیست که کسی بخواد به خاطرش دست به خودکشی بزنه. قبل و بعد شما همه مرتکب این کار شدند و می‌شوند اونیکه دستور خودکشی بهتون میده همون فکر خرابیه که دستور خودارضایی میده.
  پس امیدتونو از دست ندین وبا توکل به خدا به فکر ترک صحیح این کار باشین.
  ببخشین زیاد شد چندتام راه حل میگم شاید کمکتون بکنه.
  درمرحله اول تصمیم به ترکش نکنین و فقط تصمیم بگیرین که روزهای به خصوصی باشه هرچقدر دیر تر بهتر.
  بعدا سعی کنین فاصله بین این کارو هرچقدر توانایی دارین زیاد کنین. تواین مدت که مرتکب اینکار میشین سعی کنین با اراده خودتون باشه و خودتونو سرزنش نکنین یه جوری طول درمان حساب کنین.
  بعدبعضی از دفعات که وقت اینکار میرسه به خودتون بگین که این دفعه رو به خاطر مثلاً اون چیزی که براتون مهمه اینکار و نمیکنم و فکر میکنم که انجام دادم تا زمان دفعه بعد صبر کنین همینطور شروع به کم کردن دفعات بکنین تا از شرش به امید خدا خلاص بشین.
  دوش آب سرد بگیرین.
  تو هر شرایطی باشین خودتونو بی ارزش حساب نکنین عاشق خودتون باشین به خودتون احترام و ارزش خاصی داشته باشین این مهمترین چیزه اصلا به هیچ وجه فک نکنین آدم کم ارزشی هستین و همه اینجوری میبینن نه اینجوری نیست هر کدومتون با ارزشترین مخلوق خدا هستین.
  درآخر هم اینکه در وجود هر انسان قالبی وجود داره که خدا خونه خودشو اونجا درست کرده که ما بهش میگیم قلب تو فیلم یوسف زلیخا وقتی روی بت پارچه کشید که کار زشتشو خداش نبینه یوسف بیدار شد که این خدای سنگیشو میپوشونه من که نمیتونم خدامو بپوشونم در هر صورت میبینه واینکار باعث شد از گناه به دور بمونه خدا تواسمون وجاهای دیگه نیست خدا دقیقا تو وجود هر آدمه همه کاراتو میبینه پس خلوتی وجود ندارد برا کار زشت. امیدوارم موفق باشین الهی من فدای تک تکتون بشم

  • ابوالفضل
   1401-02-11

   خدا انشالاه برکت به مال عمر زندگیت بده خیلی حال کردم به صحبتت دمت گرم امید دادی بهم خدا امید به زندگیت بده

  • M
   1401-02-12

   سلام
   ببخشید سوال داشتم آیا طهارت و یا شست‌وشو الت تناسلی مرد با آب گرم یا داغ باعث ارضا شدن می‌شود

  • grm7522@gmail.com
   1401-02-14

   سلام… دم شما گرم آفرین به این معرفتت ن ای کاش این مطلب رو همه بخونن

  • ناشناس
   1401-02-19

   داداش دمت گرم امید وارم کردی

  • ناشناس
   1401-02-24

   سلام دوستان ،تنها راه مدیتیشن و تمرکز حواس است اینکار باعث میشه از نظر روحی روانی در حد ایده عالی باشید وگناه محسوب میشه انشاا دولت یه فکری به حال ب
   ه هامون بکنه بتونم ازدواج کنم

 • ناشناس
  1401-02-05

  سلام‌من‌۱۸‌سالمه‌و۷سال‌این‌رفتار‌ناپسند‌رو‌انجام‌‌دادم‌
  چند‌ماهی‌میشه‌ترک‌کردم‌ولی‌این‌رو بدونید‌علت‌داشت‌
  دوبین‌شدم‌‌یعنی‌۲‌تا‌تصویر‌میدیدم‌یکی‌اصلی‌و‌دیگری‌کمرنگ‌تر‌
  گوش‌هام‌به‌شدت‌سوت‌میکشید‌و‌زنگ‌میزد‌
  اصلا‌توانایی‌سازگاری‌نداشتم‌انگار‌سرم‌گیج‌میرفت‌
  دست‌ها‌و‌پاهام‌عرق‌میکرد‌شدیدا‌‌
  رفتم‌دکتر‌نوار‌مغز‌تهیه‌کردم‌دکتر‌گفت‌پسر‌تو‌چطوری‌زنده‌ای؟‌
  راست‌میگفت‌آخه‌احساس‌میکردم‌همین‌الانه‌کهبیهوش‌بشم‌
  ‌نوار‌مغز‌داغون‌بود‌‌به‌توصیه‌دکتر‌ترک‌کزدم‌و‌بعد‌چند‌ماه‌
  اکثر‌علاعم‌رد‌شد‌
  اگر‌کسی‌میگه‌من‌‌بیشتر‌از‌ت‌زدم‌ولی‌خوبم‌‌خوب‌باید‌بگم‌بدن‌
  هر‌کس‌مقاومت‌خودشو‌داره‌پتانسیل‌من‌همون‌چند‌سال‌بود‌
  من‌سال‌کنکورم‌رو‌از‌دست‌دادم‌و‌امسال‌دارم‌جبران‌میکنم‌
  در‌ضمن‌موقع‌درس‌خوندن‌حواسم‌هی‌پرت‌میشد‌
  ولی.الان‌مشکلی‌ندارم‌
  ‌فقط‌میخوام‌بگم‌این‌انحراف‌آخر‌به‌شما‌ضربه‌را‌میزنه‌
  شاید‌فردا‌شاید‌۴‌سال‌بعد‌بستکی‌به‌ژن‌شما‌داره
  ‌من‌تا‌لب‌مرگ‌رفتم‌و‌برگشتم‌
  اینم‌یادم‌رفت‌بگم‌که‌زمان‌اوج‌‌که‌ضریه‌رو‌خورده‌بودم‌
  فشارم‌۱۵‌یا۱۶‌میشد‌
  استرس‌شدید‌که‌خودم‌نمیدونم‌بابت‌چی‌بود‌داشتم‌
  اصلا‌یک‌اوضاعی‌بود‌
  ‌اگه‌این‌متن‌رو‌جدی‌نگیری‌یک‌روزی‌با‌ادامهی‌این‌رفتار‌
  ‌به‌اون‌حالات‌من‌میرسی‌من‌وظیفم‌بود‌گفتم‌
  ممنون‌که‌خواندید‌

  • امیر
   1401-02-05

   خدا خیرت بده عزیزم

  • اشکان
   1401-02-06

   داش ترو خدا تو تل به آیدی که برات فرستادم پیام بده
   بخدا برات جبران میکنم کمکم کنی
   خودمم امسال کنکور دارم

  • ناشناس
   1401-02-07

   داداش منم الان سال کنکوری ام خیلی برام سخته ترکش کنم
   چیکار کنم بنظرت

  • علی
   1401-02-08

   سلام عزیزم امیدوارم حالت خوب باشه.
   منم دقیقا مثل تو هستم. بخاطر خودارضایی تمام اهداف، آرزوها، پزشکی، شخصیت و تمام چیزهایی که داشتم و قرار بود بهشون برسم رو از دست دادم. امسالم سومین ساله کنکور میدم اما تا الان هیچی نخوندم که خودارضایی تا ۹۰ درصد تو این شکست دخیل بوده.
   ترک کنید هرچه زوده، نابودتون میکنه!
   موفق باشید.

  • یه بدبخت
   1401-03-04

   سلام منم۱۸سالمه و امسال کنکور دارم کاملا اتفاقی و بدون اینکه بدونم چیه از۱۵سالگی گرفتار شدم البته ماهی یکبار یا چندبار اینطور میشدم الان که نزدیک کنکوره خیلی بدتر شدم و از طرفی همه میگن نمیشه با خودآرایی تو کنکور موفق شد خسته شدم از بس توبه کردم و شکستم برام دعا کنید

 • ناشناس
  1401-02-04

  ببين هيچ راه حلي نداره. فقط از طريق دارو حل ميشه. البته اگه دكتره دوستت داشته باشه.

  • ناشناس
   1401-02-05

   دکترت اسمش چیه ؟

 • طاها
  1401-02-03

  انسان هر نیازی رو می تونه تنهایی برآورده کنه غیر از نیاز جنسی ، یعنی اگه شریک جنسی بدون دخول نیازش رو رفع کنه باید این کار رو کنه نه اینکه خودش خود ارضایی کنه ، شاید به این دلیل که انسان به جنس مخالف نیاز داره
  نباید سرکوبش کنه بگه من غرور دارم هر کسی لایق من نیست .
  ازدواج دائم نبود ، موقت پیدا میشه البته موقت حتما باید زن خواهان باشه که خدای ناکرده آسیب نبینه و با میل خودش باشه .
  زمانه ی بدی شده زن ها و مردها خودارضایی می کنن و ازدواج نمی کنند .
  اگه موردی برای ازدواج موقت پیدا کردید حتما این کار رو انجام بدید که این همان تقوای الهی هست و مشکلات و گره ها رو باز می کنه . شاید با این ازدواج موقت کلی مشکل مختلف حل شد .

 • Mmd
  1401-02-03

  ?♦️?♦️?♦️?♦️?♦️?♦️?♦️?
  نماز اول وقت و نماز شب و توسل به ائمه اطهار
  سپس استفاده از حجامت در بهار و گیاه سدر در حمام و خوردن غذاهای دارای طبع سرد البته به اندازه بسیار راه کمک کنندس تا زمان ازدواج.
  ???????????????

 • گمنام
  1401-02-03

  سلام
  من 18 سالمه و دو سال و نیم بود که این عمل انجام می‌دادم. به شکر خدا الان 3 ماه ترک کردم فقط با استفاده از نماز و قرآن و دعا میتونید این عملو زمین بزنید و اصلاح تغذیه. حضرت علی (ع) می‌فرمایند سرکه قوای جنسی را کم و عقل را زیاد می‌کند. شهوت طبع گرمی داره و برای مقابله باهاش میتونید سردی زیاد بخورید و از سدر در حمام استفاده کنید. و درنهایت باید در اولین فرصت ازدواج کنید. ?

  • هیدن
   1401-02-21

   سلام. شرطی شدن دختران با خود ارضایی با ترک کردنش از بین میره؟؟؟

  • ناشناس
   1401-03-06

   ترک کردی صدات با قیافت درست شد

 • ز
  1401-01-28

  توسل به امام زمان و خواندن زیارت آل یاسین معجزه میکنه

  • امجد
   1401-01-28

   نیا‌یش و عبادت خیلی خوبه ، و‌لی عقاید انسانها یکسا‌ن نیست ! بهترین کار برای ترک خودارضایی فقط درگیر شدن هرچه بیشتر ذهن و بدن با امو‌ر یو‌میه و مشغله تراشیه . باور کنید ذ‌هن بیمار حتی مو‌قع عبادت هم به مسائل جنسی درگیر میشه . چو‌ن معمولا عبادت هم در خلو‌ت و گو‌شه کناره

  • سلام
   1401-01-28

   خودارضایی بر معده اثر می‌گذارد
   معده رو نارحت میکنه لطفا جواب بدیدتو رو خدا

 • اگه خسته شدی بخون
  1401-01-26

  اگر می‌خواهی ترک کنی قسمت میدم بخون متن رو من همسن تو هستم و حالت رو میدونم
  دوستان یک چیزی بهتون میگم ولی باور کنید عملیه منم یکی مثل شمام .دوستان نماز خیلی تاثیر داردسعی کنید نماز تون رو بخونید اولش که من میخواستم نماز بخونم خیلی سخت بود و نمیتونستم نماز بخونم یک روز میخوندم یک روز نمیخوندم ولی خیلی برای ترک این عمل زشت تاثیر داشت منی که هر روز این کار بد رو انجام می‌دادم دو روز خودمو نگه داشتم کم کم داشت زمانش رو زیاد تر میکردم دو روز سه روز یک هفته ولی خیلی شکست خوردم باژ دوباره انجام میدام ولی اگر انجام میدام ناراحت میشدم و میرفتم غسل میکردم و برای نماز بعدی آماده میشدم اگه صبح بود برای نماز ظهر اگر ظهر بود برای نماز مغرب ولی نمازم رو به سختی میخوندم منم مثل شما نماز برام سخت بود و از نماز خوندن جلوی دیگران خجالت میکشیدم مثلا یه روز رفته بودیم گردش جمعیت هم بالا بود دم ظهر بود یواشکی میرفتم نماز میخوندم قبله رو هم که بلد نبودم ولی یه طرف وایستادم نماز میخوندم دیگه جایی رسید که دیگه خجالت نمی‌کشیدم اگه جمعیت بالا بود هم توی جمع نماز میخوندم دوست من اگر میخواهی این عمل ترک کنی نگاه منم مثل تو هستم و خیلی بدتر و گناه کار تر من ۱۸ سالمه پسر هم هستم از من بشنو تویی که اومدی اینجا حتما وجودت پاکه که می‌خواهی این کار بد رو ترک کنی نگاه ۱ سعی کن نمازت رو بخونی حالا بزار اثر نماز روی خودم هم بگم بهت ۴ ماه اصلن این کار زشت رو انجام ندادم نگاه گول خوردم این کارو دوباره انجام دادم ولی باز سریع برگشتم ۲ اگر کاری رو انجام دادی نگو من دیگه رفتم توش بزار تا آخرش برم اگه تصویر زشتی دیدی نگاه من که نگاه کردم بزار نگاه کنم اگه اینو گفتی بزار نگاه کنم بدون دوباره اون کار خیلی زشت رو انجام میدیم ۳ نگاه دوستانه میگم با خودت بازی نکن اگر انجام دادی نگو بزار تمومش کنم بدون هر وقت ماهی رو از آب بگیری تازه هست ۴ اگه اون مایع کثیف اومد بیرون برو غسل کن بیا نماز بخون نگو بزار کار رو یکسره کنم مهم خیلی مهم یه جا واستا اگر نگاهت افتاد به تصویر هر اتفاقی افتاد نه بگو بگو نه نمی‌خواهم انجام بدم اگر نه گفتی کار خودت رو راحت کردی اگر نتونستی نه بگی و اون کار بد رو انجام دادی سریع برو توبه کن نگو بزار دومی رو هک انجام بدم سومی همون جا هستی وایستا . قول بهت میدم اگر نمازتو بخونی بتوانی این عمل رو کم تر کنی و اصلن انجام ندی یا بینش فاصله بنداز من خودم ۱۵ سالم بود اوج این کار ۵ بار روزی شاید انجام می‌دادم ولی نماز خوندم سعی کردم کم کم فاصله بندازم یا کمش کنم اول یه روز باز یه روز بعدش دو روز همینطور رفت بالا زمانش ولی اگر این کارو کردین ناامید نشید خدا خیلی بزرگه میبخشه باز سعی کن تلاش کن و اینو بدون قولت میدم که اینکارو ترک کردی با خدا هم رفیق میشی خودت میبینی اگه دعا کردی میبینی خدا جوابت رو سریع میده خیلی کارها انجام میدی شاید بگی الکی میگم ولی تو امتحان کن بدون خدا خیلی دوستت داره اگه نشد بگو دیگه نماز هم نمیخونم کاری با خدا هم ندارم ولی بدون اگه تو کاری با خدا نداشته باشی خدا با تو کار داره حاضرم قسم بخورم جاهایی بود گناه کردم خیلی بد ولی خدا خودش منو برگردوند طوری میشی که وجود خدا رو کنارت حس میکنی نمی‌بینی ولی با تمام وجود حسش میکنی ولی سعی کن نمازت اول وقت باشه تو ایی که میگی نمیتونم نماز بخونم خجالت میکشم اصن بابا و مامانم نماز نمیخونن توی خونه ما هیشکی نماز نمیخونه قولت میدم اگه نماز بخونی همون بابای که خودش نماز نمیخونه خوشحال میشه که دخترش پسرش نماز میخونه یا بعضی ها از دوستاشون خجالت میکشن میگن من اگه نماز بخونم دوستام با من بد میشن به خدا قولت میدم خدا چیز هایی بهت میده که دوست رفیق هیچی نیستش دختر خانم و پسر خوب بدون اگه برا خدا کاری رو ترک کردی اگه چادر پوشیدی اگه گناهی ترک کردی بخدا بخدا خدا خودش همون جا بهت میده میدونم شاید حرفام برات شوخی باشه منم مثل تو بودم باورم نمیشد ولی شد ..نگاه نه من اخوندم نه سنی دارم۱۸سالمه که بخام شما رو نصیحت کنم ولی این چیز هایی که دیدم بهتون گفتم شاید که کمکی بهتون کنم و از خدا معذرت میخام که خیلی ناسپاسیشو کردم همین اگه تا اینجا خوندی برا من هم معذرت خواهی کن . بگو خدا خودشو پدر واداشت بیامرزه که این پیام نوشت تو نمازت رو بخون به اون فیلما تصاویر سعی کن نزدیک نشی کم کم اصلن نگاه هم بهشون ننداز
  منم مثل شما و بدتر از شما بودم و هستم
  ولی به خدا قسم میخورم هیچی مثل نماز نمیتونه آدم رو از گناه. کار بد .بد رفتاری. هر کار بدی آدم رو نجات بده اگه میخواهی این کار رو ترک کنی اگه میخواهی بچه ها باتو خوب شن اگه میخواهی معلمت با تو خوب شه هرچی برو نماز بخون
  سرت رو در نمیارم رفیق ازخدا میخوام که این متن که نوشتم روی خودم و شما اثر بزاره
  ممنونم اگه تا اینجا خوندی
  ولی هیچی مثل نماز نیست بخون و اثرش رو بدون هرچی دونستم بهت گفتم یه چیز دیگه اگه شکست خوردی بازم بلند شد

  همسن شما در شرایط شما

  • فرزاد
   1401-01-29

   عالی بود حرفات امیدوارم هرکس به این گناه و عمل ناپسند آلوده شده و میشه به کمک خودش.ترکش کنه و بشه همونی که اون بالاسری میخاد

  • محمد
   1401-01-29

   ?

  • ممنون
   1401-02-03

   حرفات طلاست خدا خیرت بده که نوشتی برات حتمی دعا می کنم .

  • امیر
   1401-02-05

   ان الصلاة تنهی عن الفحشاء و المنکر.
   همانا نماز از زشتی ها «باز می دارد».

  • خودمم نمیدونم کی هستم
   1401-02-10

   سلام.. همه خوب گفتن ولی (حرفای تو خیلی تاثیر گذار بود، امشب یهو اومدم اینجا.. به حرفات اعتماد میکنم و واست همیشه دعا میکنم

   مرسی دوسته خوب

  • ابوالفضل
   1401-02-11

   خدا انشالاه برکت به مال عمر زندگیت بده خیلی حال کردم به صحبتت دمت گرم امید دادی بهم خدا امید به زندگیت بده

  • محمد
   1401-02-13

   راه حل مفیدی بود

  • م
   1401-02-17

   خدا خیریت بده خیلی ممنون که وقت گذاشتی و ما رو راهنمایی کردی واقعا ممنونم???

  • ناشناس
   1401-02-21

   درود برشما
   انشالله عاقبت بخیر بشی

  • ناشناس
   1401-02-23

   دمت گرم

  • محمد
   1401-03-13

   دمت گرم

  • نسیم
   1401-03-18

   الهی عاقبت بخیر بشی ، من ۱۱روز ترک کردم نمازمم سر وقت می خوندم ولی یبار انجام دادم و اون یبار شد شروع دوبارش الان ک این متنو خوندم می خوام دوباره بزارمش کنار ، خیلی حرفات قشنگه ، تا اخر عمر دعات میکنم ک باعث شدی دوباره بخوام ترک کنم.

 • راه حل
  1401-01-21

  کسایی که بعدش عذاب وجدان دارن وحس گناه میکنن ودنبال توبه هستن،
  این خودش نشونه ی خوبی برای سرشت پاک بودن و وجدان بیدار داشتنه یعنی باخدایی و آدم پاک.
  اگه فکرکنی ودرک ولمس کنی که خداهمه جا هست، همه ی همه جا، هرجا که به فکرت برسه،بدونی دوربین خدا همیشه باهاته پس میتونی این کارکثیف و بذاری کنار و ترکش کنی.
  روزه گرفتن هم برا ترک هوای نفس بسیار عالیه و جواب میده.
  یا علی مدد

  • ناشناس
   1401-02-03

   میدونی دا مث مواد میمونه
   معتادش میشی
   میدونی بده ولی بازم اینکارو میکنی

 • نجات پیدا کردم
  1401-01-21

  منم تا قبل ازدواج همین مشکل و داشتم اما با ازدواج دیگه نیازم تأمین شدوسراغش نرفتم.هر کسی چه مردچه زن، بعده ازدواج کردن هم خودارضایی میکنه مریضه وباید بره درمان شه وگرنه زود از بین میره وهم دنیاوهم آخرتش تباهه.

  • راهب
   1401-02-13

   کاملا دروغ و اشتباهه اگر انسان به اعمالش مقید باشه مطمئن باش در هر شرایطی خدا نجاتش میده و به سعادت خواهد رسید لا تقنطوا من رحمت الله!

 • راه نجات
  1401-01-21

  اولاً همش از ماهواره، گوشیا و دیدن برنامه‌های مختلفه.قابل توجه اون کسایی که آزادی جامعه رو برابر با پیشرفت وآرامش میدونستن.اما پیشرفت کشور در گرو حجاب، حیا، عفت وغیرته.خواندن40روز،روزی1مرتبه سوره معارج بسیار کمک کنندس.جلسات و کلاس قرآن،نماز اول اول وقت با گفتن الله اکبر اذان،معانی قرآن،صحبت با خدا در نیمه شب تنها و زیرآسمان،دعا، سخنرانی های بسیارعالی، هرچه ایمانت قوی تر شه شیطان دورتر میشه.
  علی یاورتون باشه.

  • عسل
   1401-02-04

   شما خودتم درگیر خودارضایی هستی وگرنه تو این تاپیک چیکار میکنی!!

 • محسن
  1401-01-18

  سلام بچه ها من متاسفانه دچار این گناه بودم عوارض که تو سایت نوشته درست من ۴سال هست ترک کردم بهترین راه این که بگی من از همین الان این کار را کنار میزارم نماز خوندن و قرآن و سوره یاسین خوندن و ورزش و حضور در اجتماع انجام بدین بیکاری بد ترین چیز سرتون به کار مشغول کنید و تنها هیچوقت نباشید و از همه مهم تر کنترل چشم به نامحرم هست توسل کنید به اهل بیت هر موقع اومد سراغتون شیطان از اهل بیت کمک بخواین …..مهم ترین چیز این هست گوشی اینستا و تلگرام و فیلتر شکن رو رو گوشی پاک کنید و حتما با یک روانپزشک صحبت کنید خجالت نکشید شاید مشکلی افسردگی یا استرس داشتین که به به این مشکل دچار شدین با یک دوره دارو خوب میشین….مهم ترین چیز با ادم های خوب و دوست خوب رفت و امد کنید خیلی روتون تاثیر میزاره مسجد هم برید برام من خیلی خوب بود .گور پدر حرف مردم نگین فلانی چطور شده نماز خون شده به خدای بزرگ و قادر و تواتا پناه ببرین و دعا برای همه که دچار این بیماری هستن.یا علی

  • ابراهیم ذبیحی
   1401-01-19

   کتاب راز کنترل شهوت داداش رضا رو بخون

  • ابراهیم ذبیحی
   1401-01-19

   کتاب راز کنترل شهوت

  • ابراهیم ذبحی
   1401-01-19

   سلام
   کتاب راز کنترل شهوت داداش رضا رو بخونین

 • M_m
  1401-01-15

  خدا رو شکر ما این کاره دیگه نیستیم _ خدارو صد هزار مرتبه شکر_ ولی سوال اینجاست طرف از ۹ سالگی این کارو شروع کرده دیگه خییییلی بده

  • A.z
   1401-01-17

   من نمیدونستم این ریزش مو و خستگی بیحوصلگی و عصبی بودنم بخاطره اینه خداروشکر ک فهمیدم از همین الان فهمیدم ک دیگه این کارو نکنم

  • ابراهیم ذبیحی
   1401-01-19

   کتاب راز کنترل شهوت داداش رضا رو حتما بخونین

  • درویش
   1401-02-11

   سلام من چندین سال گرفتار این اعمال بد بودم ولی از وقتی که به نماز خواندن روی آوردم دیگه ترک کردم خودم هم تو اتاقم تنها بودم ولی خودم کنترل میکردم فکرم فقط نماز بود بنظر من بهترین روش ترک این عمل نماز می‌باشد و خواندن قرآن و رفتن به مسجد و نباید با کسانیکه زیاد صحبتهای سکسی میکنن هم نشینی کنی روی آدم تأثیر می‌زاره . ولی نماز تو بخوان سر وقت مطمئن باش ترک میشه

 • ولی
  1401-01-14

  سلام عرض ادب من 24سالمه از 7سالگی این کارو میکنم یعنی 17ساله کلا هر روزی که تصمیم میگیرم ترک کنم بازم با یه تحریک بازم انجام میدم اگه راهکاری دارین به من بگین دارم نابود میشم

  • Name
   1401-01-18

   سلام
   یک راه کارش اینه ک وقتی میخوای انجام بدی سریع دست ب کار نشو یکم با خودت فکر کن ک اقا اگه من اینو الان انجام بدم چی میشه چقدر گناه داره لذتش همون موقع هست بقیش افسوسه
   هیچ وقت هم تنها نباش چون وقتی تنها هستی این عمل زشت رو انجام میدی.

  • سپهر
   1401-01-18

   سلام
   بدترین حالت ممکنه!مشکل اصلی خانواده شما بوده در آن زمان می بایست نیازهای شما رو برآورده میکرده تا به این سمت سوق پیدا نکنید!اما نگران نباشید هیچ مشکلی بی راه حل نیست!در وحله اول باید یک تصمیم بلند مدت اتخاذ کنید!فکر نکنید ۱ماهه قابل حله!حداقل برنامه ۳ساله در نظر بگیرید!چون از زمان طفولیت بدنت خودش نیاز خودشو برطرف کرده مرتبا دنبال راه میگرده تا شما رو بطریقی وسوسه کنه!قبل از شروع برنامه ریزی می بایست این نکته رو ب خودت بقبلونی خودارضایی گناه نیست فقط عادت ناپسنده!احساس گناه کردی دوباره مرتکب میشی!
   حتما حتما یک برنامه ورزشی برا خودت ترتیب بده تا ذهن و بدنتو بازسازی کنه!شما ضمیر ناخودآگاهت با خودارضایی برنامه ریزی شده باید دوباره برنامه نویسی کنی!خودارضایی در اعماق ذهنت قرار گرفته!باید کاری کنی ب اون قسمت ها دسترسی پیدا کنی و تغییر بدی!
   حرف برا گفتن زیادإ
   سعی کن خودتو بهتر بشناسی
   خیلی از کارها تاثیر گذار هستند هستن
   موفق باشید

  • یاشار
   1401-01-18

   عموی من با خودارضایی دچار سرطان شد و حدود ۲ سال نکشید از بین رفت

  • محسن نوروزی
   1401-01-18

   سعی کن فیلتر شکنو پاک کنی نصب نونی به هر دلیلی خودتو مشغول کن اصلاً بیکار نمون تا ذهنت وقت تحریک شدن برا یک چیز کوچیک رو هم نداشته باشه

  • امیرعلی
   1401-01-19

   سلام
   من قبلا ۲ سال بود به خودارزایی اعتیاد داشتم خدا رو شکر تونستم ترک کنم یکی از بهترین راه های ترک خرید دوره آموزشی ترک خودارزایی هست چون هم از نظر ذهنی انسان آماده میکنی هم راهکار های فوق العاده ای دارند

  • مهدی حسینی
   1401-01-21

   خیلی خطر ناکه من که دوماه پیش الت تناسلیمو عمل کردم تا دوماه بهم سوند وصل بود سر اون عمل چون دو ماه انجام ندادم ترک شده خدارو شکر

  • سینا عباسی
   1401-01-23

   من7سال این کارو میردم ..اینهارو انجام بد ی میتونی ترکش کنی.. 1رفتن سرکار تمام وقت.2ورزش کردن.3صبح زود بیدار شدن.4روزه گرفتن.5کمتر حموم رفتن و دورتر شیو کردن موهای زاعد.6دوری از محیط های خلوط.7داشتن یک هدف در زندگی .8مطالعه کردن.9خوردن غذاهایی کاهش دهنده میل جنسی….خواهشا اینارو جدی بگیر و حتما میتونید ترکش کنید..بدرود

  • ز
   1401-01-28

   موقع گناه چند بار امام زمان عج رو صدا بزن صبح ها به نیت ترک گناه زیارت آل یاسین بخون ثوابش هدیه به حضرت مهدی.معجزه می کنه.

  • ز
   1401-01-28

   موقع گناه امام زمان رو صدا بزن.بلند چند با بگو یا ابا صالح المهدی مرا دریاب از ته دل بگو معجزه میکنه

  • قدیر
   1401-01-29

   بچه هااصلااین کارخودارضایی هم گناهه هم عوارض خیلی داره من که خداروشکر۱ماهه ترک کردم وخیلی بدنم بهترازقبل شده

  • محمد
   1401-02-06

   منم همین طور ?

 • Laya
  1401-01-13

  سلام من ۱۵ سالمه ۳ یا ۴ سالی هس ک انجام میدم چند ماهی هس عوارضش رو میبینم مثلا خستگی و بی حوصلگی و بیشتر از همه عصبانی شدن زود حین شنیدن صدای بلند لطفا راهنماییم کنید

  • محسن نوروزی
   1401-01-18

   سعی کن فیلتر شکنو پاک کنی نصب نونی به هر دلیلی خودتو مشغول کن اصلاً بیکار نمون تا ذهنت وقت تحریک شدن برا یک چیز کوچیک رو هم نداشته باشه منم 15سالمه من4ساله درگیر این اعتیادم واقعاً مرض بدیه من واقعاً پشیمونم از اون دوستانی که به من یاد دادن ولی سعی کن خونه تنها نمونی مشغول باشی گناه اینا نمیگم گناهش مال اون دنیا جسمت مال اینجاست اونو نابود نکن من امروز دو بار زدم و الان از شدت سر درد دارم به خودم میپیچم سعی کن تلاش کن کتاب بخون از گوشی دوری کن فیلتر شکنو پاک کن به هر دلیلی نصب نکن

  • ببا
   1401-01-23

   1رفتن سرکار تمام وقت.2ورزش کردن.3صبح زود بیدار شدن.4روزه گرفتن.5کمتر حموم رفتن و دورتر شیو کردن موهای زاعد.6دوری از محیط های خلوط.7داشتن یک هدف در زندگی .8مطالعه کردن.9خوردن غذاهایی کاهش دهنده میل جنسی….خواهشا اینارو جدی بگیر و حتما میتونید ترکش کنید..بدرود

  • قدیر
   1401-01-29

   بچه هااصلااین کارخودارضایی هم گناهه هم عوارض خیلی داره من که خداروشکر۱ماهه ترک کردم وخیلی بدنم بهترازقبل شده

  • امیر
   1401-02-05

   ما اگه ترک کرده بودیم که الان این بلاگ نبودیم.
   خودمون هم اومدیم اینجا ببینیم چه خبره???

 • لی لی
  1401-01-10

  در سوره مؤمنون آیه ۷ از این کار تقبیح شده است ! به روایتی در این مورد توجه کنید: درباره حرمت استمنا و خود ارضایى از امام صادق علیه السلام پرسش شد. حضرت فرمود: «گناهى بزرگ است، خداوند در کتاب خود از این عمل نهى فرموده است. کسى که به چنین عملى دست مى زند، گویى با خود ازدواج کرده است! و اگر از کار وى آگاه شوم با وى غذا نمى خورم.» سؤال کننده پرسید: منبع این سخن از کتاب خدا کجاست؟ حضرت فرمود: « در آیه «فَمَنِ ابْتَغى وَراءَ ذلِکَ فَأُولئِکَ هُمُ العادُونَ» مراد از «وَراءَ ذلِکَ» استمناء مى باشد.» (مؤمنون ، آیه ۷.) ( وسایل الشیعه، ج ۲۸، ص ۳۶۴.) حرمت خودارضایی در آیات و روایات: خداوند در سوره مؤمنون(ایه/۷) می فرماید: یکی از ویژگی های انسان های مؤمن این است که در مسائل جنسی خودشان را از آلوده شدن به گناه حفظ می کنند و صرفا از طریق ازدواج غریزه جنسی خود را ارضا می کند سپس خداوند می فرماید: « هر کس از غیر مسیر ازدواج غریزه جنسی خودش را ارضا کند از تجاوز کاران است » « الذین هم لفروجهم حافظون . الا علی ازواجهم او ما ملکت ایمانهم، فانهم غیر ملومین . فمن ابتغاء وراء ذلک فاولئک هم العادون » عمل استمنا علاوه بر این که مشمول آیه ۷ سوره مؤمنون می شود که، می فرماید: هر کسی غیر از این طریق را (جهت بهره گیری جنسی) طلب کند تجاوزگر است»؛ در سخنان گهربار معصومین(ع) که ترجمان کلام الهی است نیز از عمل استمنا به زشتی یاد شده و مورد نهی قرار گرفته است که در اینجا به احادیثی از پیامبر(ص) و امام صادق(ع) اشاره می کنیم: ۱. امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى کند و از چشم خدا مى افتد. (میزان الحکمة، ح ۱۸۷۴۹)۲. رسول خدا(ص): لعنت خدا و ملائکه خداوند و تمام بشر بر شخص خود ارضا. (همان، ح ۱۸۷۴۸)۳. رسول خدا(ص): کسى که خودارضایى مى کند، ملعون است. (همان، ح ۱۸۷۵۱)۴. امام صادق(ع): خود ارضایى گناه بزرگى است که خداوند در قرآن از آن نهى فرموده است. (همان، ح ۱۸۷۵۰) ۵. امام صادق(ع): براى کسى که خودارضایى کند در قیامت عذاب دردناکى در نظر گرفته شده است. (همان، ح ۱۸۷۴۹)
  بنابراین ، از آن جای که ائمه دین علیهم السلام مفسران قرآن و تبیین کنندگان مراد واقعی آیات الهی هستند؛ هر چند حرمت استمنا در قرآن صریحا نیامده اما در کلام پیامبر(ص) وائمه معصومین(ع) مطرح شده است و ما را به زشتی و پیامد های جبران ناپذیر این عمل ننگین توجه داده است؛ تردیدی برای حرمت آن باقی نمی ماند.
  استمنا ، علاوه بر داشتن گناه ، آثاری نیز دارد ؛ فقر، بی بند و باری ، بی غیرتی، فساد خود و خانواده ، عمر کوتاه و بی برکت ، بیماریهای خاص ، انزال زودرس، از بین رفتن نور ایمان و … بعضی از معلولهای گناه استمناء است .

 • پرو
  1400-12-21

  من شاید کلا 6 ماه باشه میزنم و الان فهمیدم چقدر بده و بهترین موقع برا ترکشم الانه اگ الان نتونم ترک کنم دیگ نمیتونم یا خود خدا پیش به سوی ترک ✌️

 • ناشناس
  1400-12-21

  آیا خودارضایی تاثیررویه صدادارد

  • یه آسیب دیده
   1401-01-12

   صدای منو که کلفت کرده و زشت

  • سهراب امینی
   1401-01-13

   نه

  • یکی
   1401-02-09

   بله صدای منم کلفت کرده

 • عقاب
  1400-12-20

  والا نمیدونم چیو باور کنیم اینا دروغه یا راست طولانی مدت یعنی چه زمان؟ مرد هستم از ۱۴ سالگی خودارضایی داشتم اصلا اصلا هیچ کدوم این مشکلات رو نداشتم تازه اوایل تا ۳ ۴سال اول انرژیم بیشتر میشد ولی بعدش کمتر شد این اواخر فقط بعضی مواقع فقط احساس خستگی دارم.شهوت بسیار بسیار بسیار بالایی دارم در حدی که الان ۲۳ سال دارم طی این ۵ سال اخر حداقل روزی یکبار خودارضایی داشتم .تقریبا روزی دو الی سه بار به انزال میرسم و فقط یک دوره ۱ماهه کنترلش کردم . در رابطه مشکل زود انزالی هم ندارم .درد و کوفتگی بدن بعد از کار زیاد و سنگین هم که طبیعیه. الانم مشکلی ندارم ولی به توصیه مکرر و خیلی زیاد دوستانم میخواستم ببینم مشکلی برام پیش میاداخه هر جایی یه چیزی نوشته یجا نوشته بدن هر کس متفاوته به میزانش لازمه همه جا هم از هفته ای ۴ بار صحبت کردن ولی برای خودم سوال پیش اومد که روزی سه بار من مشکل سازه یعنی چند ساله عوارض خودشو نشون میده؟ لطفا راهنماییی کنید.این احساس گناه و پشیمانی و عصبانی شدن و ریزش مو و….. اصلا برای من مفهومی نداشته .فقط به صدا بلند موقعی که خوابم حساس شدم.اینقدر که مطالب راجع به این چیزا خوندم بخدا خسته شدم تو رو خدا راستشو بگید اینها دروغه یا بدن من مشکلی داره برای هزینه مشاوره و ایجور چیزا هم مشکلی ندارم فقط میخوام راهنمایی بشم که به قول یکی از دوستانم واشر نسوزنم.نوشتن ورزش دشمن خودارضایی هست ولی من وقتی ورزش های سنگین امادگی جسمانی انجام میدم کلاس ها دو روزی ۱ونیم ساعته انگار بدنم بیشتر اماده میشه و خود ارضاییم کیفیت بهتری داره .تو رو خدا راهنماییم کنید یکی میگه بدن خیلی قوی و ژن خوبی داری که اینطوری هستی .یکی دیگه میگه هورمون های تو مشکل داره. از لحاظ زیبایی و تناسب اندام و ورزش و انرژی و…….و…….از تمامی دوستانمم بالاتر هستم ولی از لحاظ ذهنی حس میکنم کمی ضعیفتر شدم .
  لطفا یه مشاور خوب راهنماییم کنه ممنونم❤

  • محسن
   1400-12-20

   سلام بدون شک ژن خوبی داشتی که تا حالا مشکلی برات پیش نیومده عقاب. ولی شک نکن که خودارضایی افراطی بالاخره بهت ضربه میزنه آخه وقتی میگن تو هر کاری و هر چیزی افراط نکن بیخود نمیگن که . من خودم الان پیر این طریقم ولی به خدا حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد بهت ضربه میزنه مخصوصا حافظه که فراموشی بهت دست میده . منم تو سن ۲۴ سالگی میگفتم همش الکیه ولی حافظم الان خیلی ضعیفه و بیشترش از این خودارضایی افراطی. افراط در هر کاری ضرر داره حتی در عبادت

  • ناشناس
   1400-12-21

   البته اگه راست گفته باشی?

  • راه حلش
   1401-01-13

   مشکل داری داداش
   اگه کسی می خواد ترک کنه اول ورزش اگه نشد باید بخاطر تمام احساس پشیمانی کنه و گریه کنه من خودم نزدیک 1 ساعت داشتم گریه میکردم که چه همه اشتباه کردم،بعد از اون گریه دیگه شهوت برام معنی نداشت

  • مملی
   1401-01-27

   سلام شما تو اوج هستی یعنی تو سنی قرار داری که بدنت خیلی قویه و عوارض کمی نشون میده خودم 28سال دارم و به عوارضی مثل خستگی شدید بی حوصلگی در انجام کارها،درد خفیف استخوانی و مشکلات روحی مثل افسردگی ، عدم اعتماد به نفس، حافظه کوتاه مدت داغون(مثلا بلند میشم یک کاری که تو ذهنمه انجام بدم و تا حواسم پرت چیزی میشه به کلی فراموشش میکنم)دچار شدم
   خلاصه با توجه به بدنت و تغذیت دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره پیشنهاد میکنم اگر قادر به ترک کامل نیستی بین هر بار حداقا چند روز فاصله بنداز. و تا دچار عوارض شدید نشی

  • ناشناس
   1401-02-03

   بیماری پروستات که خبر نمیکنه و همه میدونن کشنده است خدا کمکت کنه انشالله که ترک کنی .

 • ئشسه
  1400-12-18

  من بعده یه دوره افسردگی کلا میل جنسیم از بین رفته و دیگه حتی حس خودارضایی هم ندارم :(( فک کنم الان باید خوشحال باشم در مقایسه با شماها ..هههه

  • ببر
   1400-12-19

   سلام منم الان ۱۰سالمه خود ارضایی رو تقریبا از نه سالگی شروع کردم و هفته ای ۲بار یا ۳بار انجام میدادم و از امروز تصمیم گرفتم تا ترک کنم و توبه کنم
   چند بار تصمیم گرفتم ترک کنم اما نشد
   ولی این بار می خوام جدی ترک کنم
   شنیدم اگر ترک کنیم تا ۱و۲ماه بعد از ترک تمام عوارضش از بین میره
   امیدوارم همتون بتونید ترک کنید❤️
   و همیشه زندگی خوبی داشته باشید??❤️به امید ریشه کن شدن خود ارضایی??

 • میلاد
  1400-12-18

  سلام خسته نباشید من ۲۷ سالمه متاسفانه من از سن ۱۶ سالگی این کار رو انجام میدادم الان تقریبا یک سالی شده که دیگه این کار رو انجام نمیدم با اینکه به مدت دو ماه هست اصلن از خونه بیرون نرفتم و همش تنهام الان دیگه جوری شده که نه فیلم مستهجن و نه حمام طولانی منو تحریک نمیکنه و اما راه حل ها:
  ۱.موقع رفتن به حمام شورتتون رو در نیارید چون اگه کاملن لخت و عریان باشید انگیزه و تحریکتون بیشتر میشه
  ۲.سعی کنید یه جوری خودتتون رو سرگرم کنید و تنها نباشید روزها از خونه برید بیرون و شب هم که اومدین خستتونه و میخابید
  ۳.تمام فیلمها و چیزایی رو که احساس میکنید تحریکتون میکنه پاک کنید
  ۴.و……
  اگر موارد بالا جواب نداد میتونید از قرص سیپروترون استات که یه قرص هورمونی برای ریزش موهای سر و پایین اوردن شهوت هست استفاده کنید
  یا قرص فلوکسیتین که برای افسردگی بی خوابی و استرس هست استفاده کنید این قرص جوریه که هر چقدر با آلت تناسلی ور برید تحریک نمیشد و اگه هم تحریک بشید و عمل خود ارضایی رو انجام بدید هیچ حس و حال و لذتی بهتون دست نمیده که دفعه بعد بخای این کارو انجام بدی

  • ممد
   1400-12-20

   سلام تنها روشی ک میشه ترک کرد
   زمانی ک تحریک شدید کلیپ‌چندش ور نگاه کنید مث ببخشید عن خوردن گوه اسهال کلا شهوت از سرت میپره درمان واقعیش همینه ک مغز تصورش عوض شه

  • kosarm
   1400-12-20

   سلام من ۱۶ سالمه و از ۹ سالگی این کارو میکردم دخترم و الان تازه فهمیدم ک ای وای چیکار کردم خیلی میترسم کمرم همیشه درد میکنه ریزش مو ندارم و کم حافظه شدم سر امتحانات سوالات یادم نمیاد ورزش ندارم یعنی وقتشو ندارم ورزش کنم
   الان چند روز تو فکرشم از روزی ک گفتم دگ نکنم دست خودم نیست و انجامس میدم ارادم کمه چجوری اردمو بالا بیارممممم خسته شدممم
   اما قول میدم من میتونمممم

  • بهروز
   1401-01-28

   قرص های ضد افسردگی میتونن در کاهش میل جنسی اثر داشته باشن ولی این که کدوم قرص رو باید مصرف کرد، روانپزشک تشخیص میده. فلوکستین برای سنین زیر 18 سال تجویز نمیشود.

 • سعید
  1400-12-16

  باسلام من از ۹ سالگی دارم این کارو انجام میدم حتی درزمان بچگی ک ۹سالم بود عادت ب این کار کردم و حتی آب منی ازم بیرون نمی آمد بی حال میشدم خوشم می‌آمد وحتی جوری شده ک این کارو انجام ندم خوابم نمی‌برد و تو سن ۲۱سالگی ازدواج کردم و الا ک ۲۹سالمه هنوز عادت به این کار دارم و تلاشم خیلی میکنم ترک نمیشه لطفا کمک کنید

  • حمید
   1400-12-21

   فقط بارفتن به جلساتsaمیتونی مشکلت روحل کنی

  • M_h
   1401-01-15

   سلام
   میتونین از کتابای کنترل شهوت داداش رضا استفاده بکنین

 • M
  1400-12-15

  عجب داستانی شد این خود ارضایی
  باید از امروز ترک کنم حتما

  • مهدی
   1400-12-16

   سلام به همه ی دوستان
   اگه کسی نزدیک حرم یا یه مرقد مقدس هست بره اونجا زیارت کنه و دعا کنه ترکش کنه جواب میده
   همیشه نماز بخونید و از خدا هم بخوایید
   همیشه وقتی شهوت شودید بیاید و نظرهارو بخـونید تاثیر داره
   موقع حموم برید تو هوای داغ قدم بزنید بعد برید حموم سرد

  • محسن
   1400-12-16

   واقعا داستان شده این خودارضایی . وقتی تو جامعه الان متاهلاش دارن خودارضایی میکنن البته نه همه ولی کم و بیش هستن ی مجرد بدبخت چه کار کنه تا کی خودش و نگه داره ؟ چقدر دیگه باید تو فکرش نباشی مثلا چقدر ی روز ی هفته ی ماه ی سال چقدر آخرش یا ی گندی میزنی آبروت بره یا مجبوری دوباره شروع کنی. خواهشا اونایی که میگن میشه ترک کرد لفظ نیان چون یا سردن کلا یا تو خطش نیوفتادن. اونایی هم که میگن از امروز دییییییگه نمیزنم خیلی مطمئن نباشید چون شهوت قوی ترین غریزست . زیادافراط نکنید فقط

 • M
  1400-12-15

  خدا کنه بتونم ترک کنم
  از الان شروع میکنم ?

  • م
   1400-12-19

   بعد یه مدت عادت میکنی به مقابله کردن باهاش ، و بعد آب منی هر چند هفته به صورت طبیعی خالی میشه باید تمرین کنی زیاد

 • شاهی
  1400-12-15

  سلام من سنم 22 سالمه از 17 شروع کردم تا 19 ماهی یه بار یا هفته ای یه بار الان 2 ساله رفتم خدمت ترک کردم الان دوباره شروع کردم نمیدونم چیکار کنم ریزش مو گرفتم چشم هام که کور شدن لاغر هم که هستم میشه راهنمایی کنید کارم هم بدون اینترتنتت نمیشه کمک کنید دوستان

  • ناشناس
   1401-01-15

   سلام دوستان . خود ارضایی چون وسوسه شیطانی هست تنها راه درمانش ارتباط بیشتر و بیشتر با خدا و توسل به یکی از امام ها هستش این کارایی که گفتین تاثیر داره ولی بهترین راهش نماز اول وقت هست .

 • م
  1400-12-15

  سلام من ۱۴ سالمه حدود ۴ سال است که خودارضایی میکنم من حدود پنجاه و پنج روز است که ترک کردم من شنیدم که اگه کسی یه مدت انزال نداشته باشه منی آن زرد رنگ می شود اگر من برای همیشه ترکش کنم برام مشکلی پیش نمی یاد؟

  • نوید
   1400-12-18

   من ۱۶ سالمه و ترک خودارضایی فکر نکنم با این چیزا ترک بشه خودم به شخصه دو سه تا پیش سعی کردم ترک کنم ولی یا فقط یه هفته میتونید دووم بیارید یا یه ماه بالاخره یه اتفاقی میوفته و دوباره می‌رسد سمتش

  • شهاب
   1400-12-21

   نترس هیچی نمیشه ترکش کن ✅✅✅

 • خیلی میزنم
  1400-12-14

  من این همه کامنت خوندم یعنی همه خود ارضایی میکنن؟؟ من فکر میکردم تنها فقط من این کارو میکنم نگو که این همه ملت خود ارضایی میکنن بچه منم شهوتم خیلی خیلی بالاس اصلا نمیشه کنترل کرد من خیلی امتحان کردم ولی اصلا فایده ای نداشت بزنید هیچ اشکالی نداره ? اینم مثل آب غذا میمونه مگه میشه نخوری نخوابی بزنید حالا هرکس هم راه حلی پیدا کرد به منم بگید.

  • طاها
   1400-12-21

   سلام دوست عزیز من شاید نزدیکه دهساله دارم این عادت کثیفو انجام میدم از سه سالکی شروع کردم تو داری اشتباه فکر میکنی راستش من این همه سال نمیدونستم دارم خود ارضایی میکنم تا اینکه فهمیدم چه کاری انجام میدادم تو داری اشتباه فکر می کنی مثل آب و غذا نه اصلا اینطور نیست اگه دوست داری یه زندگی سالم داشته باشی بزارش کنار از همه میخوام که این عادت کثیفو ول کنن و یه زندگی سالم داشته باشن تو باید خودت بخوای که این کارو ترک کنی

 • پیرمرد این کار
  1400-12-09

  در واقع ما با خودارضایی داریم در سیستم طبیعی احتلام دخالت میکنم
  اگر شما سالم باشید معمولا هر 4 روز یک بار ظرفیت شما پر شده و باید مواد منی خارج بشه
  ولی چون ما صبر نداریم خودمون این کار رو به صورت عمدی انجام میدهیم
  که همان طور که میدونین به ما اسیب میرسونه
  پس اگر میخاین بدنتون دوباره به حالت طبیعی برگرده و خودارضایی ترک کنید نیاز به صبر دارین?

  • ناشناس ۲
   1400-12-14

   سلام اره این انزال حساب میشه و نباید اینجوری باشه… احتمالا یا زود انزالی دارید و یا اینکه مدت زیادی نزدیکی نکردید. بهترین کار اینه که اگر متاهل هستید حداقل ۴روزی یکبار باهمسرتون نزدیکی داشته باشید

 • ناشناس
  1400-12-08

  من ۳۵ سالمه از ۱۴ سالگی به خاطر هوش اجتماعی پایین و رفیق ناباب (که الان خودش ازدواج کرده دوتا بچه و شغل و زندگی خوبی هم داره) الوده شدم الان نه مو روی سرم مونده نه روح و روان درستی دارم و چند بار هم به خاطر افسردگی شدید بیمارستان بستری شدم ،بنظرم این موضوع به ذات و طبع ادم ها هم برمیگرده مثلا اونایی که بلغمی یا سودایی هستن بیشتر الوده به این کار میشن و براشون ادامه دار میشه،،،،،من الان خیلی دوست دارم ازدواج کنم ولی نه قیافه برام مونده نه مو دارم نه اعتماد به نفس تازه چند سال پیش سابقه بیماری روحی و روانی هم به کارنامه ام اضافه شد و چون از سن بلوغ به بعد ادم گوشه گیری بودم همیشه و اکثر مواقع تو خونه بودم و تنها و شغل هم نداشتم و ندارم و خرجم تا این سن مادر پیرم میده چندین بار ترک کردم ولی باز گرفتار شدم اکثر این عوارض که نوشته رو مبتلا شدم ،،نمیدونم راهی دیگه برای یکی مثل من مونده یا نه،،

  • محسن
   1400-12-09

   سلام اینو بدون که هیچوقت نا امید نشو متاسفانه منم مث تو شدم بعد از ۳۷ سال سن تازه یادم افتاده که ای داد و بیداد چه کنم زندگیم سر شهوت رفت آینده به فنا رفت چرا چون که اگه خودتو کنترل نکنی شهوت تو رو کنترل میکنه ولی فرقش اینه بد کنترل میکنه یعنی دنیات رو حداقل به نابودی میکشه به تمام مقدسات اگه نتونی هوس رو شکست بدی یعنی خودت خودتو نابود کردی و هیچ کسی متضرر نمیشه الا خود بیچارت آخه این شهوت ی جوری هست که نباید بیوفتی توش . ولی حداقل اینه که خیلی از آرزوهای آینده رو تباه کردی و یکم سن که بره بالا زود نابودت میکنه به داد خودتون برسید و برای زندگیتون برنامه بریزین .

  • ناشناس
   1400-12-19

   در جواب محسن
   اخه دیگه چطوری ترک کنم بر فرض که ترک هم کردم با این همه عوارضش که به سرم اومده چکار کنم یا اینکه دیگه چه آینده ای برام مونده اصلا؟؟؟ الان که دارم اینا رو مینویسم ده روز این کارو نکردم ولی متاسفانه و بدبختانه یه دفعه امروز چهار بار پشت هم انجامش دادم همین الانشم که زنده ام به امید و صدقه سری مادرمه که منو نگهمیداره

  • ناشناس
   1400-12-20

   والا منم خبر نداشتم با خوندن اینا فهمیدن چه کار بدی داشتم میکردم

  • علی
   1401-01-11

   نامید نشو فقط بجنگ

  • sajad
   1401-02-18

   سلام برای ترک باید اراده ای قوی داشته

  • sajad
   1401-02-18

   سلام برای ترک کردن فقط اراده ی قوی لازمه حتی اگر نماز هم بخونی اراده نداشته باشی این کارو انجام میدی بهترین راه اینه وقتی میخوای انجام بدی ب خودت بگی این کار چ سودی برای من داره اصلا مگه واقعیه فقط تخیله و کم کم باید مدت ترک و طولانی کنی یه هفته بعد دوماه بعد ۴ماه…

  • احمد
   1401-03-12

   دوست عزیز منم دقیقا مثل خودتم

 • سمیع
  1400-12-08

  سلام من میخوام ترک کنم فقط احساس می کنم مشکل زود انزالی دارم کسی می دونه درست میشه یا نه منمونم اگر جواب بدید یا کسی بود مشکل منو داشت باشه خوب شد باشه

  • ممدی
   1400-12-19

   با ترک حتما خوب میشید

  • سارینا بندری ۷۱
   1401-03-04

   البته اگه واقعا بخوای اون جور هم سخت نیستش یه چیزی رو میگم انسان جماعت هیچ کار نشدنی نداره اگه واقعا بخواد همش شدنیه

 • Beautiful Life
  1400-12-07

  سلام به همه ی دوستان من به صورت جدی در حال ترک هستم و از همون روزای ابتداییش این علایم سراغتون میان یکی از اون ها این است که اگر در گذشته ناراحتیتونو یا عصبانیتتونو یا کلا حستونو سر کوب کرده باشید یه غمی میاد سراغتتون ولی تسلیم نشید چون بدنتون داره ریکاوری میکنه و کاملا طبیعی هستش و مورد دیگه اینه که احتمال واسه کسی که سالیان زیاد دچار این بیماری شده با بدن درد و لرزش بیاد سراغتتون ولی بازم میگم به حس عالی بعدش فکر کنید و یک زندگی سالم و قشنگی داشته باشید حیفه به خاطر چند لحظه آینده خودتونو خراب کنید.برای همتون آرزو میکنم زودتر ترک کنید.???

 • سرباز امام زمان
  1400-12-07

  سلام عرض میکنم به محضر امام زمان اروحنا فداک و خدمت تمامی دوستان عزیز لطفا قشنگ و با حوصله متنمو بخونید بنده در حال حاضر ۲۳سالمه و از سن تقریبا ۱۰سالگی خودارضایی میکنم تا همین پارسال متغییر مثلا هفته ای چن بار بعضی وقتا روزی یه بار بعضی وقتام چن روز یکبار ولی ریزش موی چیزی نداشتم ولی از ۳ماه پیش روزی ۳.۴بار این کار زشتو انجام میدادم و ریزش موی شدیدی گرفتم روزی ۷۰.۸۰تا اعصابم که بشدت داغون تمرکز و….یعنی ببینید به تمام مقدسات قسم این کارو اگه انجام نمیدادم از اول الان شاید افتخاری شده بودم برای خوانوادم خلاصه این کار منو تا مرض نابودی برد الان بلطف خدا چن روزی میشه ترکش کردم ببینید الان به این فکر میکنم که اگه از اول اینکارو نمیکردم الان چه بدنی چه قیافه ی خوبی داشتم افسوس و افسوس ولی اشکال نداره اگه ادم با عزمی راسخل تصمیم بر ترک این کار بگیری خداهم بهت کمک میکنه ببینید این کار در یک کلام دنیا و اخرتتونو نابود میکنه از همین الان وجدانن نه واس خاطر خدا یا دین یا هرچی بخاطر خودتونو و سلامتیتون ترکش کنید یا علی…

  • .
   1400-12-14

   من ۱۳ سالمه و امسال شروع به این کار کردم و تقریبا داره ۱ سال و نیم میشه و چندفعه تلاش کردم و نتونستم ترک کنم اما ایندفعه تلاشمو میکنم ارادام رو بالا میبرم چون نمیخوام یک ادم افسرده باشم چون نمیخوام یک ادم بی مو و زشت باشم چون نمیخوام یک ادم تنبل و خسته باشم
   پس میخوام بگم من این کار رو کنار میزارم

  • ایران
   1401-01-14

   یا علی برادر ✊

  • ناشناس
   1401-01-20

   یا علی❤️

 • ناشناس
  1400-12-07

  سلام.من دخترم ۳۵ سال دارم شاید نزدیک بیست سال این کارو میکنم.ولی دستام می لرزه گاهگاهی سرم .ترک کنم خوب میشم .افسرده شدم در روز زیاد خیلی زیاد انجام میدم.

  • محسن
   1400-12-08

   سلام قطعا ترک کنی بهتر میشی آخه منم ۳۷ سالم البته پسرم منم نزدیک به ۲۵ سال هست که شدید خودارضایی میکنم اوایل یادم میاد قیافم خوب بود ولی این لاکردار رو قیافه هم تاثیر میزاره حافظه کلا تعطیل در حد زوال عقل واقعا تا میتونی نگاهت و فکرت رو کنترل کن حضرت علی بیخود نمیگه افسارتو بدی دست شهوت دشمنتو شاد میکنی چون نابودت میکنه کلا زندگی رو از دست میدی آینده و همه چی رو هم نگاهت و هم فکرت رو کنترل کن و اراده به خرج بده انسان ذاتا دنبال شهوترانی و خوشگذرانی ولی هر چیزی ی حدی داره افراط و تفریط مساوی با نابودی خودت و زندگیت

  • ناشناس
   1400-12-16

   اره صد در صد خوب میشی چون فشار به کل بدنت میاد

  • ناشناس
   1400-12-21

   چرا مگه تا حالا خواستگار نداشتید

 • Mahdi
  1400-12-06

  دوستان عزیز سلام واقعیت رو بپذیرید من با عقاید کسی کار ندارم هرکی واس خودش عقایدی داره و در اصل زندگیه خودشه به کسیم مربوط نیست
  اما همین طور که دارید نظرات رو میخونید به مخالفت ها و موافقت ها دقت کنید همان طور که مشخصه افراد مخالف و درد دیده بسیارن پس نتیجه میگیریم یه چیزی هست که اکثر دوستان میگن نکنین اینکارو
  بنده خودمم چن سالی هست درگیر این کارم و الان تقریبا یکماهی هست که استارت ترک کردنشو زدم و در حال ترکم(دائما احساس بی حالی_بی خوابی_گیجی_افسردگی_مَنگی_درک نکردن حرف دیگران و……. داشتم)
  و به شدت بههههههههههههه شدددددتتتتتتتتتت
  با نظرات مخالف دوستان موافقم
  و میگم که اگر زندگی سالم واستون مهمه نکنید این کارو سعیی کنید ترک کنید
  آهسته آهسته در ماه اول هفته ای یه بار در ماه دوم هر دو هفته یبار و به این من باب کنار بزارین
  بازم میگم عقاید هر فردی قابل احترامه و هرکی اختیار زندگی خودشو داره?❤

  با آرزوی سلامتی برای همه عزیزان

  • ایمان
   1400-12-07

   ممنونم از رو حیه خوبی که دادین ?

  • ناشناس
   1400-12-14

   با سلام اگه میدونید داره ضربه بهتون میزنع سعی کنید تنها خونه نباشید باشگاه برید حموم هم وقتش کم کنید دیگ هیچ مشکلی نداری

  • بلا تکلیف ☹️
   1401-01-25

   سلام داداش
   آقا شما که خودارضایی رو ترک کردید، ازدواج هم نکردید؟
   یعنی اینکه کلا فعالیت جنسی نداشته باشید مشکلی براتون نداره؟
   یه سریا میگن اگه فعالیت جنسی نداشته باشی مشکل داره براتون و سم های بدنتون دفع نمیشه….
   من خودم بین اینایی که میگن خودارضایی بده و یه سریای که میگن خوبه گیر کردم، تو دو راهی افتادم، آخه یه حسی بهم میگه ارضا شدن نیاز جنسی هست و فکر میکنم اینایی که ترک کردن یه فعالیت جنسی‌ای دارن و نمیشه که فعالیت جنسی نداشت، پس لطفا راهنماییم کنید، اگه واقعا هم ازدواج نکردید و هم هیچ فعالیت جنسی‌ای ندارید و تونستید ترک کنید پس من هم میتونم، لطفا راهنماییم کنید ??

 • Nothing
  1400-12-06

  دوستان من دچاره یه اختلاله بسیار وحشتناک شدمو به کمکه فوری نیاز دارم…خودارضایی باعث شده که حافظمو مشاعلم آسیبه بدی بهشون وارد شه..یعنی بعضی وقتا یچی مثله حمله عصبی بهم دس میده که همه چی برام عجیبو غریب میاد،همه چی…یه حسه ترسه شدید بهم دس میدهوو پیشه خودم میگم این چیه اون چیه حتی بدنه خودمم برام عجیب میاد…حس میکنم دارم مشاعلمم از دس میدم…حالم خیلی بده..لطفا کمکم کنید…درضم..فقط ۲۰ سالمه…سنیم ندارم که از الان اینجوری شدم

  • محمدم
   1400-12-08

   احتمالا سابقه مصرف گل یا چیز دیگه ایو نداری؟ چون برخلاف خیلی چزا این یکی ربطی به خودارضایی نداره
   دیوانه نمیشی یا مشکل بدی برات پیش نمیاد ریشه این حالتی که داری اضطرابه اونو حل کن و سالم زندگی کن این حالاتم کم کم، کم میشن

  • درخواست کمک داشتی
   1401-01-27

   بنظرم ای اف تی بزن رو خودت از سایت آقای فرهاد فروغمند کتابمو رایگان دانلود کن و فیلملشم رایگان ببین اگرم خاستی کتاب نیمه تاریک وجودم بخون

 • ناشناس
  1400-12-06

  بعضیی وقت ها بعد از کار سنگین یا نشست و برخواست زیاد منی خارج میشه آیا این مشکلی دارد و انزال محسوب میشه یا امری طبیعیس لطفا راهنمایی کنید

 • ‌‌
  1400-12-05

  سلام ایا خودارضایی باعث میشه رشد قد نداشته باشیم؟؟

  • مهدی
   1400-12-06

   شک نکن

 • امیرمحمد
  1400-12-05

  سلام 30 سالمه 15ساله که خودارضايي انجام میدم و الان یک ساله که در حال ترک هستم یک ماه ونیمه که خود ارضایی نکردم به نظرتون چقدر طول میکشه تا اکثر عوارضش خوب بشن؟

  • نگین
   1401-02-08

   خیلی زوووود

 • غغغغغغغ
  1400-12-03

  من۲ساله دچار خودارضایی شدم
  من دوست ناباب این کارو بهم یاد داد
  الان احساس گناه میکنم ولی دست خودم نیست ولی از الان می‌خوام این عادت بدو بذارم کنار خدا لعنتشون کنه این آمریکایی ها رو ذهن مارو منحرف میکنند،

  • محمد
   1400-12-05

   ما موفق به ترک این کار میشیم #ما-میتوانیم:

  • ناشناس
   1400-12-05

   سلام من ۸سال خود ارضایی میکردم الان احساس خستگی استرس زود اسبانی میشم اصلا ارضا هم نمیشم واز این میترسم که دیگه اصلا ارضا نشم آیا دوباره سلامتی بر میگرده؟

  • محسن
   1400-12-05

   سلام عوارضش ایناست؟
   ضعف حافظه ، پوست بدرنگ، ریزش مو، زودرنجی و عصبی بودن، و…
   واقعا اینا از این لعنتیه؟ فکر نمیکنین شاید بخشیش ارثی باشه

  • ناشناس
   1400-12-07

   خودت داری میزنی ، این مثل شیطانه اون فقط تورو دعوت میکنه و این تویی که نیری سمتش

  • علیرضا
   1400-12-08

   سلام من خودم 2 ماه ترکردم چهره ام انقدر خوشگلتر شد که نگو،
   نمتز بخون، و قران یخون بهترین روش همینه بعضی وقت اگه اومد سراغت خودتو کتک بزن بگو بلند بگو من نمیخوام گناه کنم 2 هفته بگذره از یادت میره بعد به فکر قیافت باش به زیباییت سلامتیت

  • محسن
   1400-12-14

   منم اینجوری شدم دوست ناباب یادم داد هنوز بچه هستم ولی دارم ترک می کنم

 • ناشناس
  1400-12-02

  سلام ببخشید ۱۴ سالمه و این عمل رو انجام میدم و همین کار باعث شده لاغر باشم و مشکل دیگه این که مترسم قدم به حد نساب نرسه باید چیکار کنم؟

 • ابوالفضل
  1400-12-02

  به ولا قسم از امروز شروع به ترک این عادت بد میکنم

  • soldier
   1400-12-03

   افرين تو ميتونى
   من از ٢٨ شهريور پاكم

  • مهدیه
   1400-12-17

   سلام من پنج ساله خودارضایی کردم بدترین مشکلات سرادم میاره ناامیدی اعتمادبه نفص عصبی ارزوهاتوخراب میکنه اینم به خاطردوست پسرم یادگرفتم کاش هیچ وقت باهاش دوست نمیشدم

  • ماهان
   1400-12-21

   سلام دوستان من حقیقت ۱۴سالم هست
   و دوسال خورده ایی میشه که دارم خود ارضایی میکنم پسرم هستم الان ۱ماهی هست که ترک کردم به طور بدی این کار زشت رو انجام میدادم مثلاً ۱روز در میان در هفته من این کارو انجام میدم.
   سوالم این هست که آیا خود ارضایی باعث سرطان پروستات یا التهاب پروستات میشه؟
   الان من فقط ذهنم درگیر این هست همش استرس اینو دارم که یعنی من بیماری دارم یا نه لطفاً اگه میدونید بگید خیلی روز های سختی رو دارم میگذرونم
   توی یه نوشته خوندم که سرطان پروستات یکی از عوارض های بد خودارضایی هست ممنون میشم جواب بدید

 • پسر
  1400-12-02

  من ۱۴ سالمه زدیک چند ماهه که خود ارزایی میکنم ولی جدیدا کمتر شده مثلا از وقتی شروع کردم روزی ۳ بار ولی الان خیلی خیلی کمتر شده امروز هم میخام که کامل کامل ترک کنم امید وارم که به امید خدا همه ما با هم بتونیم این کار بد رو ترک کنیم ..

  یا علی ..

 • ناشناس
  1400-11-30

  من ۱۴ سالمه و از ۱۲ سالگی خودارضایی میکنم خیلی به ترکش تلاش کردم اما نشد من به مدت ۲ ماه ترک کردم اما باز اومد سراغم
  امید وارم مثل دوستان دیگه ترک کنم برام دعا کنید
  التماس دعا

 • armi11
  1400-11-30

  دوستان وقتی به فکرتون میزنه خودارضایی کنید سریع برید خودتونو سرگرم یه کاری کنید مثلاورزش کنید. بعد بیاید عوارض خود ارضایی روبخونید
  بعد به این فکر کنید که بااین کارظاهرتون و بدنتون
  همش به افکاره واز چیزای ک شمارو تحریک میکنه کاملا دوری کنید.

  • پرویز
   1400-12-04

   سلام ببین به جون مادرم قسم نماز بخونی قرآن بخونی سر وقتش دیگه این کارو نمیکنی تمام

 • یکی که داره تلاش میکنه
  1400-11-30

  سلام من از بهمن ۹۸ که ۱۴سالم بود درگیر فیلم های پورن شدم واقعیت ماجرا اینه که کم کم از وانشات و فن ارت ها شروع شد بعد به پورن رسید حدودا ۱ سال طور کشید که فهمیدم دارم چی کار میکنم اوایل خیلی لذت بخش بود خیلی …اون موقع نمیدونستم که اسم این کار چیه یا حالا هرچی فقط حس خوب را میشناختم حدودا وقتی ۱۵سالم بود فهمیدم ولی اونموقع هم از عوارضش خبر نداشتم ، هر چی بیشتر زمان میگذشت بیشتر عوارض را بیشتر خودم میفهمیدم ولی نمیدونستم از خود ارضاییه موهام …گودی چشمامم …بدن به هم ریختم و از همه بدتر پریودی های زود به زود تر از موعد…. از همه مهم تر و اذیت کننده تر این بود که
  اولا به هیچ کس نمیتونستم بگم چون فکر میکردم فقط خودم این مشکل را دارم
  و از هیچ کس نمیتونستم کمک بگیرم هیچ کس پشتم نبود
  خیلی سخته، خیلی من روزی ۱ بار تا ۳ بار این کار را میکردم و دیگه داشتم نابود میشدم که فهمیدم مشکلم خود ارضاییه بعد شروع کزدم ترک کردن
  همون طور که گفتم نمیدونستم باید چی کار کنم و هی شکست می‌خوردم
  مثلا ۲ روز تحمل میکردم بعد دوباره انجامش میدادم
  بعد فهمیدم باید از کم شروع کنم الان هر ۴ یا ۳ روز یه بار میکنم
  سخته ولی حس خوبی داره که دارم این کار را کنار میزارم
  بچه ها اگه کمک خواستین بگین من واقعا دیگه داشتم میبریدم ولی تحمل کردم
  داره کم کم درست میشه
  امروز ۱ اسفنده ۱۴۰۰
  میخوام تلاش کنم که دیگه این کار را نکنم
  دیگه ولی میدونم نمیشه
  میدونم سخته
  ولی من تلاش میکنم
  با تمام وجودم
  نمیدونستم جایی مثل اینجام هست
  از این به بعد بیشتر این جا میام و تکست مینویسم کمکم کنید بهم انرژی بدید
  من حتی بهترین دوستامم خبر مدارن که این مشکل را دارم
  این زیاد شد دیگه
  بعدا مشکلات دیگم را میگم که کمکم کنید
  از طرف یکی که داره تلاش میکنه

  • M
   1400-12-20

   خیلی خیلی سخته ولی شدنیه

  • قدیر
   1401-01-29

   من هم خودارضایی رودوساله شروع کردم روزی یک بارخوداضایی می کردم حالاسه روزه درست نمیتونم بخوابم سرموروبالشت میزارم همون قسمتی ازسرموکه میزارم روبالشت دردمیاداصلاوقتی که نمی خوام هم بخوابم سرمومی خوام روبالشت بزارم تلوزیون نگاه کنم همون قسمتی ازسرم که روبالشته دردمیاددیروزهم ۱۰دقیقه گریه کردم که خدایاچرااین کاروشروع کردم سرم دردمیکنه بنظرتون راه چاره ای هست برای این کااگه هست توروخدابگیدوقتی که بلندهم که می خوام حرف بزنم سرم یه خورده دردمیگیره

  • محمدرضا
   1401-02-16

   من بعد از چند سال که انجامش میدادم،امروز متوجه شدم چه اسیبی به خودم زدم تو این سالها.
   مشاور یا روانشناس تخصصی وجود داره برای این موضوع؟

 • غمتک
  1400-11-29

  من ده سال ترک کردم بعد ده سال برگشتم یعنی هی دنبالته باید خیلی تلاش کنی

  • ناشناس
   1400-11-30

   فک میکنم شما خودت نخاستی و دوباره برگشتی وگرنه بعد به قول شما ده سال فک نمیکنم از رو نتونستن باشه?

  • A
   1400-12-04

   دادا تو دیگه وقت زن گرفتنته کجا برگشتی

 • Parham
  1400-11-27

  متاسفانه من از ۱۰ سالگی تا ۲۸ سالگی خود ارضایی میکردم اولین بار خودم یاد گرفتم
  از ۳ روزی ی بار شروع شد تا گاها روزی ۳ بار
  الان ی هفته اس این کارو انجام ندادم
  از ۲۲ سالگی ریزش موی شدید گرفتم و از همون ۲۲ سالگی حس کردم تمرکزم به شدت اومده پایین با اینکه ضریب هوشی بسیار بالایی داشتم
  این اواخر از نظر روحی به شدت داغون بودم .
  تا اینکه تونستم توی این ی هفته بزارم کنار
  برام سخته اما شدنی
  دیگه هر چی بود کافیه
  امیدوارم شما هم بزارید کنار قطعا موفق میشید

  • ناشناس
   1400-12-05

   من

  • ناشناس
   1400-12-05

   من خیلی اذیت شدم از ۱۲ سالگی شروع کردم منم خودم یاد گرفتم دارم سعی میکنم کنارش بذارم واقعا خیلی بده

  • ...
   1400-12-08

   مهم اینه کی بزاری کنار دیگه برای منی که ۳۵ سالمه و همه عوارضش هم دیدم افسردگی شدید ریزش مو طاسی بیکاری بی انگیزگی تو زندگیم فایده چندانی نداره

  • ناشناس
   1400-12-15

   عزیز من اگه ماهی یه بار بزنم افسردگی میگیرم موندم چیکار کنم

 • مهدی
  1400-11-27

  به خدا قسم از روز 1400/11/27 ساعت 16:5دیگه این کار را انجام نمیدم

  • ...
   1400-12-04

   الهی بمیرم برات

 • مرگ بر خودارضایی
  1400-11-24

  یکی از عوارض ویرانگر خودارضایی،زودانزالیه
  وقتی متاهل شدی به خاطر زود انزالی پیش خانمت کم میاری،اونوقت تازه بدبختی شروع
  میشه،چون ۵۰٪ امکان داره زن از شما طلاق بگیره،
  علت زود انزالی هم همون به صورت غیر طبیعی ارضا شدن است که باعث گشاد شدن لوله آب منی شده و همچنین ضعف اعصاب هم دخیله

  • ناشناس
   1400-11-25

   کاش فقط زودانزالی باشه . حافظه طوری میشه که نمیتونی ی صفحه کتاب بخونی و بیشترش به خاطر فیلمای پورن خدا لعنتشون کنه مغز جوونا پر شده از صحنه های فانتزی سکس که ثانیه ای نیست بهش فکر نکن . باور کنین یا نکنین ترکش خیلی خیلی سخته. ی سری قرص و دارو هست که عطش جنسی رواقعا پایین میاره ولی از اون ور ۱۰۰ تا عوارض دیگه داره

  • محسن
   1400-11-26

   هر کسی بتونه خودارضایی رو ترک کنه دیگه هیچی تو دنیا نمیتونه از پادرش بیاره دیگه فکرشو بکن ببین خودارضایی چه غول بزرگیه واقعا اگه بتونی شکستش بدی شکست ناپذیری

  • زهراخدایاری
   1400-11-29

   سلاماصلنم سخت نیس فقطبایداراده داشته باشی.

 • گمنام
  1400-11-23

  سلام من درگیر خودارضایی شدید شدم اصلا نمیتونم کنترل کنم و دچار همه این عوارض شدم لطفا ی پیشنهادی بدین ک بتونم انجام بدم ۱۷سالمه و وزنم بیشتر از ۳۰نمیشه
  لطفا کمکم کنید☹

  • محسن
   1400-11-23

   اگه میخوای خودارضایی رو ترک کنی ارادت باید کوه رو از پادربیاره تو این وضعیت اسفناک الان که نه میتونی ازدواج کنی نه میتونی گوشی رو از خودت دور کنی . وبا تمام تحرکات جنسی که متاسفانه روز به روز بدتر میشه ولع جنسی متاسفانه چندبرابر میشه . به جرات میشه گفت الان ۹۵درصد چه بسا بیشتر ازاین جوونا درگیر خودارضایی هستند.بدبختانه تا یه عملی رو انجام نداده باشی وبهش اعتیاد نداشته باشی میتونی ترکش کنی ولی برات عادت بشه دیگه خیلی سخت میشه . فکر نکنین با ازدواج خودارضایی رو ترک میکنین چون جوونای قدیم مث الان نبودن ی اراده ای داشتن الان متأهل و مجرد داره اینکارو میکنه پس اول اراده رو بسیار بسیار قوی کن بعد عوامل تحریک رو از خودت دور کن.ترک کردنش واقعا سخته بعضی وقتا شاید غیر ممکن

  • OFF______aboli
   1400-11-24

   سلام متاسفانه خلیلیان دچار خود ارضایی شدن تنها راهش اینکه فکرتون رو به همچی درگیر کنین فکر به درس فکر به فردا فکر به دیروز ذهن خودتون رو مشغول کنین و خودتون رو سرگرم کنین حتی شده بازی های رایانه ای رو بازی کنید و خودتون رو سرگرم کنید چون خطر خود ارضایی متاسفانه خیلیا احمق هستن و به بقیه میگن و این خطر به سرعت داره شیوع پیدا میکنه بدترین این هست که ۴۳۷ میلیون نفر دچار این کار زشت و ناپسند شدن پس ارادتمند رو قوی کنین و ایمان داشته باشید و با خودتون قول بدید و توبه کنید چون این کار یکی از بزرگترین گناه ها هست و خیلیا این گناه رو روز به روز انجام میدن تا می‌تونین به بقیه نزدیک باشین و تا حوصله تون سر نره چون این عمل زشت در تنهایی و سکوت آدم رو میگره و راه مقابله باهاش خیلی خیلی سخته و افراد کمی میتونن از این عمل جدایی یابن

  • ناشناس
   1400-11-25

   ♥♥?

  • ...
   1400-11-25

   من هم

  • اس جی
   1400-11-28

   *روش های مناسب برای ترک خودارضایی*:
   ⭐⭐⭐⭐⭐⭐
   ( ورزش کردن?)
   (جلوگیری از تحریک)
   (کم کردن مدت حمام)
   (کتاب خواندن)
   (پرهیز از پرخوری)
   ⭐⭐⭐⭐⭐⭐

  • ناشناس
   1400-11-28

   سلام برای ترک خودارضایی من یه روشی دارم صبح ورزش کنید تا شب راحت خوابتون ببره سپس وقتی موقع خواب شد به مدت کوتاه واسه خودتون تکرار کنید من حالم از این کار بهم میخوره و هیچوقت نمیخواب دیگه این کارو بکنم …… و بعد سعی کنید به چیزی فکر نکنید تا خوابتان ببره من انجام دادم جواب داد

  • زهراخدایاری
   1400-11-29

   سلام اصلنم سخت نیس فقطبایداراده داشته باشی

  • علی
   1400-11-29

   ?

  • ترک خود ارضاییی
   1400-11-30

   سلام من چندین سال هست که ترک کردم ، و خدارو شکر الان شاداب تر و زیبا تر و قوی تر از سال های قبل هستم ، از افسردگی هم نجات پیدا کردم .
   و زندگی برام زیبا شده ،
   بهترین روش ترک خود ارضایی و قوی ترین روش ، تحریک نشیم ،
   چون اکثرا خودمون میریم لپ تاپ رو باز میکنیم فیلتر شکن روشن میکنیم .
   ما اختیارمون دست خودمون هستش نه دست شیطان.
   دوست عزیز ، بعد از خوندن این نظر به خودت قول بده که این کار رو از همین لحظه و همین دقیقه
   تمومش کنی تا بتونی از زندگیت لذت ببری .
   تاکید میکنم قوی ترین روش ، دوری از تحریک شدن و روشن نکردن فیلتر شکن لعنتی .

  • ناشناس
   1400-12-02

   سلام من یه راه بهت پیشنهاد میکنم

  • پیمان
   1400-12-02

   من بهت توصیه میکنم اینستا و تلکرام و فیلتر شکنت رو حذف کنی با اگه میتونی گوشی ساده بگیر دستت یه مدت تا از سرت بپره چون همش از گوشی ست

  • گناهکار
   1400-12-05

   منم درگیرشم ولی تمام سعی خودمو میکنم دیگه انجامش ندم ما میتونیم پس نکات در مورد جلوگیری از خودارضایی رو بخون

  • هارپر
   1400-12-05

   ۱۷ سالته وزنت ۳۰ هست?????????????????????????????????

 • علی
  1400-11-21

  من میتونم از امروز اینکارو نمیکنم

 • ...
  1400-11-21

  سلام میشه لطفا ب من جواب بدید چیکار کنم من خیلی هوش زیادی دارم ولی مدتیه درگیر خودارضایی شدم و واقعا دیگه از همه چی سرد شدم منی ک هشت ساعت دغذس میخوندم الان ختی یک کلمه هم تو ذهنم نمی‌مونه واقعا داره اذیتم می‌کنه فک میکنم خیلی رو مغزم و هوشم تاثیر گذاشته لطفا بهم بگید اگه از همین الان کنارش بزارم واقعا هوشم برمی‌گرده و زود خوب میشم؟؟؟؟!

  • علی
   1400-11-23

   سلام ، بنده هم مبتلا هستم و شروع به ترک کردم . امروز روز دهم ترکمه . باید ۴۰ روز مراقبت کنیم . بعد ۴۰ روز ، عادت خود ارضایی ترک شده و کم کم طی ۲ یا ۳ ماه تمامی عوارض نابود خواهد شد و بدن به حالت معمولی بر خواهد گشت .
   ۱. تمام عوامل تحریکت رو حذف کن
   ۲. فکر و نگاهت رو کنترل کن
   ۳. نماز اول وقت بخون و خودت رو با خدا نزدیک کن
   ۴. خودت رو مشغول کن
   ۵. اگر فکر بد به سرت زد ، ذکر بگو و نزار اون فکر رشد کنه

  • ممد
   1400-11-23

   شما یکم غرورت را کم کنی ، ترک میکنی !

  • ناشناس
   1400-11-30

   خود کتاب یا فایل صوتی کتاب کتاب (راز کنترل شهوت)نوشته داداش رضا رو حتماً ببین، خیلی خیلی خیلی خوبه

  • .
   1400-12-14

   داداش مطلبت خیلی تاثیر گذار بود ولی خودت باید با اراده ی زیاد این عادت کثافتی رو بزاری کنار ?❤

 • یک‌ نفر
  1400-11-21

  سلام از برنامه مس به طلا استفاده کنید

  • maryam1379
   1400-11-27

   سلام به همگی لطفااگه میشه جواب من هم بدید ممنون میشم سوالم این هست تو خونه که تنها میشم من هم میرم تو شهر البته آدم بستگی به خودش داره ولی میگم تنها نباشم بهتره تو تنهایی فکرای منفی میاد متاسفانه

 • ناشناس
  1400-11-21

  اقا من ۱۵ سالمه شاید هر دوروز یا هر روز یک بار انجام میدم احساس میکنم بدم خیلی ضعیف شدع.
  بعد چتد بار هم ترک کردم ولی بازم تحریک میشدم و انجامش میدادم ریزش مو هم یکم دارم در حد دوسه تا لاخ بریزه از سرم همین.
  ترخدا همتون ترک کنین خیلی اسونه فقط لازمه دلت بخاد من الان تو ترک نیسم ولی میخام از همین الان ترکش کنم.
  ی مدت تا میخواین تحریک بشین سریع سرتونو با یک چیزی گرم کنیم بعدش خدتون یادتون میشع این بهترین راه ب نظر من.
  دمتون گرم نظر هایی که دادین خیلی حسمو به ترک کردن قوی کردمننون از همه

  • یاسمین
   1400-11-28

   سعی کن توجمع باشی افکارمنفی ازخودت دورکن ازگوشی میتونی قران گوش بدی

  • ناشناس
   1400-11-29

   سلام بهترین راه ترکش اینه که کتاب (راز کنترل شهوت)نوشته داداش رضا رو بخونی راه هایی رو بهت نشون میده که میتونی ترک کنی

 • blade of hell
  1400-11-19

  من ترک کردم و خیلی زیبا تر و قوی تر شدم و از افسردگی نجات یافتم حتی جوری شد که به خودکشی فکر میکردم
  و الان دوستارم که شما هم ترک کنید

  • ...
   1400-11-19

   دعا کن منم ترک کنم ممنون

  • Mo
   1400-11-20

   خوش بحالت من الان دارم زجر میکشم و خیلی خواستم خودکشی کنم ولی وقتی به خانواده ام فکر میکنم یه جوری میشم کلا در عذابم دارم میمیرم از افسردگی خواهش میکنم بگو چطوری ترک کردی.

  • یکم آدم
   1400-11-20

   از چه روشی استفاده کردی ؟

  • علی
   1400-11-22

   چجوری ترک کردی داداش

  • محسن
   1400-11-26

   هر کسی بتونه خودارضایی رو ترک کنه دیگه هیچی تو دنیا نمیتونه از پادرش بیاره دیگه فکرشو بکن ببین خودارضایی چه غول بزرگیه واقعا اگه بتونی شکستش بدی شکست ناپذیری

  • یه پشیمون
   1400-12-01

   منم امروز ۱۱/۱/ ۱۴۰این عمل زشت و شنیع رو برای همیشه ترک مییییییکنممم

  • Ali
   1400-12-07

   خود ارضایی لاغر هم میکنه؟

  • Mahdi
   1401-01-14

   چجوری ترک کردی اخه سخته?

 • Ali
  1400-11-18

  دوش آب سرد بسیار کمک کنندس

 • Ali
  1400-11-18

  سلام.
  یک موضوعی که خیلی بهش اشاره نشده تغذیه است دوستان. غذا هایی مثل خرما، موز، گوشت شتر،شیرینی و…. باعث افزایش شهوت می‌شوند.
  درعوض غذا هایی مثل سرکه، سرکنگبین، ماست، دوغ و… باعث کاهش میل و توان جنسی می‌شوند که برای جوانان بسیار خوب است. حضرت علی (ع) :سرکه منی را کم می‌کند و عقل را زیاد می‌کند.

  قطعا اگر تغذیه درست شود خیلی راحت می‌شود ترک کرد. من الان 17 سالمه و دوسال درگیر این موضوع قبیح بودم و مقداری موهام کم پشت شده. نزدیک 3 ماه ترک کردم به جدیت میگم اگه هر روز سرکنگبین و سرکه نخورم دوباره سراغم میاد.
  موضوع دوم گوشی و فضای مجازیست مثل اینستا است که به شدت تاثیر گذار است.
  برای انجام یک عمل فقط اراده نیاز نیست بلکه راه و روش درست نیاز است.

  با توسل به اهلبیت (ع)مخصوصا امام حسین علیه السلام که کشتی نجات است، هرکاری انجام شدنی است. به امید موفقیت تکتکتان. ?❤️???

  • مهدی ایثارگر
   1400-11-24

   چی میگی تو بچه جان؟ جوون یا نوجوون توی سن رشد خرما و موز و گوشت که سرتاپا منیزیم و فسفر و پروتئین هستند نخوره، بعد بیاد هر روز سرکه و ماست بخوره؟؟ اصلا چیزی از تغذیه و طبع خوراکی ها و گرمی و سردی میدونی؟؟ ماست و سرکه بخوره که تماما سردی هستند و زخم معده بگیره؟ امام علی (ع) که فرموده سرکه اون خواص رو داره، نفرموده 24 ساعته بی رویه سرکه برید بالا، و همچنین نفرموده خرما نخورید. بجای اینکه به طرف راهنمایی کنی بره سمت ورزش و نماز و فعالیت های بدنی سودمند در اجتماع، میایی سر خود رژیم من درآوردی بهش میدی که بدنش سرد بشه مستعد انواع بثورات جلدی و بیماریهای عفونی بشه؟
   وقتی چیزی بلد نیستی لازم نکرده از خودت افاضات در کنی.

  • ...
   1400-11-26

   ?

 • ناشناس
  1400-11-16

  سلام من قبلا این عملو انجام میدادم تا بعد از چند ماه این کارو ترک کردم و بعد ۲۱ تو حالت خواب بیداری به طرز عجیبی بدون اختیار مایع منی ازم بیرون امد و بعدش تمام عوارض خودارضایی امد سراقم الان این خودارضایی بود یا احتلام لطفا راهنماییم کنید

  • Amir
   1400-11-17

   ناراحت کنندس که چنین جمعیت عظیمی به این مشکل دچار میشن و هیچی راجب این چیزا تو مدارس جایی که انسان تربیت میشه نمیگن .

  • ناشناس
   1400-11-18

   واقا حرفت درسته کاش مدارس یکم به فکر بیافتن

  • علیرضا
   1400-12-03

   سلام
   نگران نباش رفیق طبیعیه این
   اوایل زیاد سراغت میاد اما رفته رفته کمرنگ تر میشه خیلی خیلی کمرنگ
   واین خودارضایی نیستش حواست جمع باشه گول نخوری بگی خب خودارضایی کردم تو خواب حالا برم سراغش باز تا دفعه بعدترک میکنم.
   این احتلامه
   حتما تو اینترنت سرچ کن آگاهیت بره بالا

  • ناشناس
   1400-12-05

   امشب نیست .خواب اشکال نداره خودتون این کارو انجام ندهید ….

  • ناشناس
   1400-12-06

   وقت توکل به تمام

 • اسم من ......هست
  1400-11-15

  احساس ضعف در بدن هست از این گناه هست و اگه ارک کنم میره .
  لطفا سریع جواب بدید

  • یک انسان
   1400-11-16

   سلام هروقت فکرش هم تو ذهنتون میاد سریعا خودتونو مشغول کار دیگه ای کنین.اوایل یکم سخته ولی ذهن بشدت و به سرعت تربیت پذیره و خیلی زود عادت میکنه در عرض چند روز.کافیه آدم از جاش بلند شه و مثلا بره دنبال مرتب کردن کتابخونش.بعد از چند دقیقه به خودتون میاین و میبینین اصلا یادتون رفته بود کلا و دیگه شهوت فروکش کرده.فقط از جاتون پاشین و برین سراغ کار دیگه.حضرت علی میفرماید اگر تو نفست را به کاری مشغول نکنی،او تو را مشغول خواهد کرد.واقعا همینطوره.ضمنا در اولین فرصتی که براتون پیش میاد ازدواج‌کنین حتما از خیلی جهات به آرامش میرسین نه فقط از نظر جنسی.همگی در پناه خدا باشین

 • متین
  1400-11-15

  سلام من تقریبا از وقتی کرونا اومد با خود ارضایی آشنا شدم و از اون موقع این عمل رو انجام میدم …. من دو بار تصمیم گرفتم ترک کنم ی بار 15 روز تونستم ی بار هم 36 الان هم توی ترکم فقط ی سوال توروخدا جوابمو بدید از سردرگمی در بیام…. بعضی اوقات که تحریک میشم به آلتم دست میزنم با یک انگشت از بالا تا پایین ی حسی بهم دست میده بعد بدنم داغ میشه اما آب منی خارج نمیشه آیا این هم خود ارضایی حساب میشه یا نه خواهش میکنم جوابمو بدید ممنون

  • ناشناس
   1400-11-17

   نه

  • ناشناس
   1400-11-20

   اره

  • enam
   1400-11-22

   ببین عزیزم
   این عمل ، خودرضایی محسوب نمیشه
   بلکه داری تحریک میشی که دوباره اون کار رو انجام بدی..
   سعی کن سریع خودتو مشغول کاری کنی و حواست پرت بشه وگرنه نمیتونی خودتو کنترل کنی و اگر موقعیت خودارضایی نباشه بشدت اذیت میشی

  • کرم
   1401-02-06

   سلام اونم خودارضایی حساب میشه چون بعدا با ادرار از بدنت دفع میشه وتونمیبینی حتی ضررش از خودارضایی کامل بیشتره وبیضه هات سنگین میشه ودردمیکنه.بچع ها خیلی بده که خودارضایی به صورت ناقص انجام بشه منی شما شروع به حرکت کنه ولی خارج نشه.درسته بعدبا ادرار دفع میشه ولی میتونین تحقیق کنین میدونین خیلی مضره

 • علی
  1400-11-15

  من سلام، من20سالمه حدودا از 5 سال پیش گرفتار این عمل زشت شدم، هزاران بار از اون موقع تا الان توبه کردم، قسم خوردم که دیگه تکرار نکنم، اما همش شکست خوردم،همش عذاب وجدان گرفتم و حتی افسرده شدم، من مدت هاست که متوجه شدم دلیل شکستم بی ارادگیمه، با این وجود بازم هی تکرار کردم، من بازم نا امید نمیشم و تصمیم به ترک میگیرم، خواستم بگم که از شکست خوردن نا امید نشید، شاید بار دیگه با توکل به خدا و تلاش به شهوت تون غلبه کنید و موفق بشید، هیچ کسی بار اول موفق نمیشه چون خیلی سخته، اما به مرور زمان اگر آدم نا امید نشه قوی تر میشه
  در پناه خدا

  • maryam1379
   1400-11-27

   سلام موفق باشی

 • نفرین شده
  1400-11-15

  سلام من بعد ۲۱ روز ترک دوباره انجام دادم و میخام بازم ادامه بدم زمانشو بیشتر کنمو به مرور ترک کنم خوهاشا دعا کنید ترک کنیم ممنون

 • ناشناس
  1400-11-14

  سلام یه سوال ایا خود ارضایی رابطه مستقیم بر روی پروستات داره و حتما سرطان پروستات یا باید آزمایش بشه سوال بعد هم اینکه اگر تکرار ادرار باشه بعد ترک خوب میشه وسرطان از بین میره

  • علیرضا
   1400-12-03

   حالا درمورد سرطان که خیلی تخصصیه زیاد نمیشه چیزی گفت ولی به این سادگیا نیستش که داداش.خ. ا خطر ابتلا به سرطان پروستات رو میبره بالا اما بیشتراز نود درصد مردا که گرفتارش هستن پس همه سرطان پ میگیرن؟نه لزوما.
   درمورد تکرر ادرار من تجربه دارم کاملا برطرف میشه تقریبا بعد سه تا چهارماه.من تجربه دارم چندین بار حتی.

 • Yas
  1400-11-13

  ? من قصد ترک دارم واراده ش رو هم همینطور

  • امیرعلی
   1400-11-14

   سلام من امیرعلی هستم و از 12سالگی دست به این کار زدم
   والان 15سالمه از امروز میخواهم ترکش کنم برای اینکه من به این مریضی دچار شدم 90درصد دوستام بودن چون اونها با بعضی کارهایشان منا تحریک می کردن و10درصد هم تقصیر خودم بود چون آدم نباید بخواد
   من از امروز میون شما عزیزان عهد می بندیم که دیگه دست به این کار نزنم

  • یاسمین
   1400-11-14

   مواظب سلامتیتون باشیدبه خداتوکل کنیداین کارفقط گناهه

  • ناشناس
   1400-11-14

   سلام ایا اگر تکرار ادرار بود بعد ترک خوب میشه و سرطان پروستات وجود نداره

  • علی
   1400-11-15

   فقدر یک جور به نظر من میشه ترک کرد اول کمک‌از خدا بعد از امام زمان نماز بخونه همیشه نماز شب هم بخونی دعا بکنی از فضای مجازی دور بشی اصلن چند رو گوشی از خودت دور کنی

  • صدف
   1400-11-16

   خوشم اومد اینو میگن آدم بااراده و محکم واقعا آفرین.آدم با خوندن این نظر عزم و انگیزه پیدا میکنه میگه من چرا نتونم؟چیم کمه؟

  • ناشناس
   1400-11-21

   افرین به تو ??

 • میکائیل
  1400-11-12

  ترک کردن خود ارضایی از امتحان فیزیک و شیمی و ریاضی گسسته سخت تره.
  به خدا توکل کنید و خدا رو تو قلبتون قرار بدید و اراده بسیار قوی داشته باشید میتوانید هم خود ارضایی و هم به شیطان درونتون غلبه کنید.
  و میتوانید خیلی راحت این عادت زشت و ناپسندو ترک کنید.

  خدا پشت و پناهتون باشد، امیدوارم تو این کار پیروز شوید??❤

  • amir
   1400-11-14

   سلام دوستان یه بار دیگه روش ترک و عرض کنم که باید کم کم ترک کرد و ترک یهویی ممکن نیست و شما یه روز و در نظر می گیرین مثلا امروز پنجشنبه است تا شنبه نمی کنید خودارضایی رو بعد شنبه انجام میدین شنبه شد مثلا می کنینش تا دوشنبه بعد دوشنبه شد انجام میدین می کنینش مثلا تا پنجشنبه ۱ ساعت ساعتشو بیشتر می کنین مثلا دفعه قبل ۵.۳۰ کردین این دفعه پنجشنبه اش ۶.۳۰ انجام میدین البته به هر مقدار که می تونین اضافه کنین ولی یهویی ۳ روز بهش اضافه نکنین و کم کم ترک می کنید
   و پیشنهادم اینه ورزش حتما روزی نیم ساعت و زود به زود دستشویی بکنین و سرتون و فقط با گوشی شلوغ نکنین و شبها بعد از ساعت ۱۰ هیچی نخورین اگه ساعت خوابتون ۱۱ هست اگه ۱۰ هست بعد ۹ هیچی نخورین

  • علی
   1400-11-15

   فقدر یک جور به نظر من میشه ترک کرد اول کمک‌از خدا بعد از امام زمان نماز بخونه همیشه نماز شب هم بخونی دعا بکنی از فضای مجازی دور بشی اصلن چند رو گوشی از خودت دور کنی

 • ناشناس
  1400-11-07

  سلام من ب خاطر اینکارو تقریبا دارم طاس میشم تو خونواده حتی کم موهم نداریم خیلی اوضاع بدیه
  اگر ترک کنم موها برمیگرده تو چند وقت راه حلی هست؟

  • ارمیتا
   1400-11-08

   فقط باید سعی کنید کتاب بخونید

  • النا
   1400-11-09

   سلام دوستان دخترم، من از ۷ سالگی خود ارضایی میکردم وتا ۱۵ سالگی ادامش دادم و اوایل ۱۵ سالگی رفته رفته خیلی تغییر کردم ۵ کیلو کم شدم ریزش موی شدید گرفتم و خلاصه اثرات دیگه… یروز فهمیدم که خیلی گناهه و خیلی هم اثرات بد شروع کردم به ترکش…
   خب من وقتی که شروع کردم ترکش کنم سخت بود برام از هر چیزی تحریک کننده دوری میکردم هر وقت شهوتی میشدم میرفتم سری دستشویی با آب سرد خودمو میشستم بعد میومدم اهنگ میزاشتم میرقصیدم?من اینطور ترکش کردم توصیه میکنم براتون خیلی کاربردیه??

  • گنگ
   1400-11-10

   سلام من یک پسر ۱۶ ساله هستم ۲ سال است که گرفتار این کار هستم با اینکه همچین درست است نمازم اول وقت است و خدا رو خیلی دوست دارم و علمم درباره دین زیاد است نمیتونم خودم رو کنترل کنم شاید بگم بجز این گناه تقریبا گناهی ندارم و و حتی این کار باعث گناهانی مانند غیبت یا … شده است نمیدونم چکار کنم درسم خوب است تا سال نهم کمتر از ۲۰ نشدم کلاس دهم بخاطر همین کار کمی کم شدم این کار روی روانم خیلی تاثیر میزاره وقتی انجام میدم خودمو خیلی سرزنش میکنم اراده قوی ایی ندارم نمیدونم چکار کنم مثل دوستان که میگن لاغر و اینا شدم نه نشدم ولی از نظر روحی دارم نابود میشم اگر می‌شود کمکم کنید

  • امیرحسین
   1400-11-10

   سلام زود به زود دستشویی بروید

  • مارال
   1400-11-14

   سلام من داز۱۲سالگی خودارضایی میکنم الان ۲ماهه ترک کردم موهام میریزه چکارکنم

  • هعی خدا شکرت
   1400-11-16

   به این فکر کنید ک اگر خود ارضایی کنید پس فردا بتون میگن کچل? دیگ ترکش میکنید تضمینی

  • زیبا
   1400-11-24

   واقعا ریزش مو میاره تا تاسی پیش میره من الان ۳۴سالمه حدود ۱۲ساله انجام می دم تمام این عوارض که میکن هست فقط تو رو خدا انجام ندین اولش شاید خوشتون بیاد ولی آخرش خیلی نفرت انگیز است

 • خودارضایی مساوی با مرگ نابودی
  1400-11-04

  سلام.من ۲۰ سالمه و این کار رو از ۱۰ سالگی شروع کردم.
  در اینکه خودارضایی بده هیچ شکی نیست تمامه منابع علمی اینو قبول دارن و هر منبع ای که گفته استمناء خوبه، یا احمقه یا قصد و نیت خاصی داره یا براش سوده داره.
  من از ۱۰ سالگی شروع کردم و رفته رفته در شهوت بیشتر غرق میشدم و گاهی اوقات روزی ۳ بار انجام میدادم.خودارضایی مثل سرابه مثل ابه شوره دریاست که هر چی میخوری بیشتر تشنه میشی تا جایی که از شدت غلظت نمک در خونت میمیری،دقیقا تمامه عوارض گفته شده رو تجربه کردم و زندگیم سیاه شده بود و بار ها هم تلاش کردم که ترک کنم شاید ۱۰۰ بار تلاش کردم ولی نشد.چون هر دفعه با خودم میگفتم دیگه نمیکنم و فقط همین بجای اینکه عوامله تحریک رو از خودم دور کنم،بعد اینکه متوجه اشتباه کارم شدم امدم و عوامل تحریک مثل عکس و فیلم های تحریک امیز،تنها موندن،فیلترشکن،بیکاری،ورزش نکردن،نگاه های هوس الود و خلاصه هر چیزی که باعث میشد برم سمت این کار رو کنار گذاشتم و خدا رو میلیارد مرتبه شکر که تا الان چند ساله ترک کردم و بعده ترک واقعا واقعا زندگیم متحول شدم،حافظم بهتر شد درس بهتر شد بدنه بشدت لاغرم گوشت گرفت و با تلاش و اراده ترک کردم و از خودم مراقبه میکردم بعد تونستم تو کنکور موفق بشم و دانشجومعلم شم.اگه راهه خودارضایی رو دنبال میکردم الان تا حالا مرده بودم.الان کاملا اختیار خودمو دارم و افسار نفسم دسته خودمه نه شهوتم.خودتونو به اب و اتیش بزنین همه کاری کنین خودتونو ببندین اصلا شده فیلم خارجی نبینین تا یه چند مدتی خلاصه هر کاری لازمه بکنین و فقط ترک کنین چون ۱۰۰ درصد اگه ترک نکنین بعدها پشیمون میشین.اینم بگم یکدفعه نمیشه باید کم کم ترک کنین.الان هم سخت درس میخونم و کار میکنم تا بتونم هر چه زودتر ازدواج کنم تا از راهه درست شهوتم رو دفع کنم.قبل ترک یه تیکه نخ بودم انقدری از بدن لاغرم خجالت میکشیدم که نمیتونستم ورزش کنم یا اگه میکردم لباس استین بلند میپوشیدم کلا زندگیم نابود بود ولی بعده ترک همه چی درست شد.فقط کافیه تمام موارده گفته شده در مورد ترک خودارضایی رو به شدت و محکم انجام بدین تا موقعی که مغزتون با شیوه جدید زندگی عادت کنه اونوقت کنترل شهوت براتون اسون میشه.واقعا چند دقیقه لذت ارزش یه عمر نابودی رو نداره.امیدوارم تک تکه شما عزیزان ازین منجلاب و باتلاق کثیف بیرون بیایین و موفق بشین.ببخشید طولانی شد.

  • نگین
   1400-11-04

   ممنون عالی بود واقعا ممنون

  • ارمیتا
   1400-11-08

   ?واهی خدا زد

  • مهدی
   1400-11-14

   سلام وقت شمابخیر منم چند سال این عملو انجام میدم و عوارضشو دچار شدم حافظه ام ضعیف شده ریزش مو دارم عصبیم احساس میکنم ضعف بدنی دارم وحتی درد در ناحیه باسن. و حالت افسردگی و ترسو بهم غلبه شده.
   واقعا با ترکش به حالت اول و طبیعی برمیگردی.
   بعد چند مدت ترک به حالت عادب برمیگردی چون شما تجربه دارین؟ مرسی انشالله سلامت باشین

  • خودارضایی مساوی با مرگ نابودی
   1400-11-15

   سلام
   در جواب اقا مهدی باید بگم که برگشت به حالت عادی و نرمال بعد از ترک،بستگی به جسم و روانه شما و فعالیتاتون داره و از شخصی به شخصه دیگه متفاوته.
   من خودم ۲ ماه بعد از ترک کم کم تاثییراته ترک رو حس کردم.ببینین اگه واقعا اراده کنین و تمام نکاته ترک رو مو به مو انجام بدین مطمئنا ترک خواهید کرد.کنترل چشم خیلی مهمه و سرگرم بودن،تنها و بیکار نبودن و خیلی چیزای دیگه.
   امیدوارم همه عزیزان موفق باشن.

  • ناشناس
   1400-11-15

   دمت گرم آقا معلم شما گل گفتید دقیقا همین طوره

  • ... اسم ندارم
   1400-11-15

   سلام یک سوال .
   من در بعضی از نقاط بدن احساس ظعف میکنم احساس درد میکنم ممکنه از کمبود ویتامین و کلسیم باشه و الان 10 روز نزدم
   اگه تا 3 ماه بزارم کنار خوبه میشه

 • ناشناس
  1400-11-04

  اگه نخواهید یکبارم نمیزند من وقتی تو یه سایتی دیدم این کار گناهه بزرگیه از این کار متنفر شدم و دیگه نزدم

 • امیرحسین
  1400-10-30

  سلام
  ببینید ترک خود ارضایی یه راه خیلی خیلی اسون داره که اغلب افرادی که معتاد به سیگار یا مواد مخدر هستن وقتی پیش روانشناس میرن بهشون پیشنهاد میشه
  این روش توسط انتونی رابینز گفته شده که توسط خیلیا انجام شده و همه هم راحت جواب گرفتن . من برای ترک خودارضایی انجام د ادم و نتیجه گرفتم .ولی واقعا باورم نمیشد نتیجه بده چند هفته که انجام دادم دیدم خیلی عجیبه هیچ حس شهوتی ندارم با اینکه چند بار فرصت انجام این کار پیش اومد و خونمون خالی شد اما باز هم این کار رو نکردم
  این خودارضایی چیز خیلی بدیه ما هم بعد اینکه اونو انجام میدیم حس بدی میگیریم حالا چی باعث میشه که باز هم این کار رو انجام بدیم (با اینکه تجربه کردیم و میدونیم حسی که بعد خودارضایی بهمون داده میشه خیلی بده و به لذتش نمیصرفه)؟ دلیلش اینه که قسمت ناخوداگاه مغز این رو درک نکرده . اگه این قسمت مغز اینو درک کنه همه چی حله
  حالا شما برای اینکه این قسمت مغز اینو درک کنه باید بیاین یه نمودار T شکل بکشین و قسمت بالا سمت راست بنویسین اگه این کار و انجام بدم چه اتفاقی می افته . و قسمت بالا چپ بنویسین اگه اینکارو انجام ندم چی میشه . قسمت های پایین رو هم باتوجه به قسمت های بالا پر کنیدو اتفاقای خوب و بدی که اتفاق می افته رو بنویسین
  با این کار قطع به یقین ترک میکنین

  • amirh
   1400-11-02

   سلام اگه بشه مدیر مهربون بذارن عزیزان ترک یک دفعه رو توصیه نمی کنم‌و اون افرادی که کردن هم‌توصیه نمیشه ولی این نباید نشونه ضعف باشه و اونایی که یک دفعه ترک کردن بگن انجامش میدم!
   یه روز در نظر میگیری مسال امروز جمعه بعد تا مثلا چهارشنبه میگی من انجام نمیدم بعد چهارشنبه شد یا انجام میدی یا نه بعد چهارشنبه انجام اگه دادی میکنیش تا پنجشنبه بعدی یعنی ۶ روز شد دفعه قبل ۵ روز بود و همین روال البته تغذیه هم تاثیر داره و نباید با شکم پر یا آب خوردن زیاد خوابید و ورزش روزی نیم ساعت واجبه و تحقیق کنید در مورد اعصاب و روان سالم هر وقتم تحریک شدی سرکه بمال به جا حساس بعد برو بشورش به جز اون روز قرار مثال گفتی تا پنجشنبه خودارضایی نمیکنم بعد پنجشنبه شد فشار نیار رو خودت که ترک یک دفعه شدنی نیست

  • ناشناس
   1400-11-04

   سلام اگر کسی شبا بدون اینکه خودش بخواد این کارو انجام داد (با احتلام اشتباه نگیرید) قبل از خواب واسه خودش تکرار کنه من از این کار بدم میاد و … و بعد دیگه شب اینجوری نمیشه من خودم انجام دادم و جواب داد

  • ناشناس
   1400-11-12

   به نکته خیلی خیلی خوبی اشاره کردی . وقتی مغز دلیل یه کاریو بفهمه میتونی ترکش کی وقتی قانع شی که چقدر بده

  • نگین
   1400-11-15

   وااااقعا عالییی نمیدونم چیبگم ولی تاثییر گذاز بود فرمایشاتتون… من چند ماهِ ک دچار این مشکل هستم هر بار ترک میکنم و بازم میرم سمتش از وقتی هم ک انجدم میدم بعدش احساس گرسنگی شدید میکنم حتی اگه قبلش غذا کامل خورده باشم نمیدونم چرا?

  • ناشناس
   1400-11-24

   واقعین خطر ناک است من حدود 3 سال میشه گرفتار ام نمیتونم ترک کنم کمک کند

 • ناشناس
  1400-10-29

  سلام من ۱۴ سالمه و از ۹ سالگی این کارو انجام میدادم چند روز این کارو انجام ندم عوارضش میره الان با توکل بر خدا دو هفته است نزدم ولی هنوز عوارضش هست

  • Ahmad
   1400-10-30

   من18سالمه بخاطر خود ارضایی بدنم مثل بدن ده ساله هاس خیلی تنم ضعیفه موهامم میریزع حص کردم ی جایی باید اینو بگم خیلی نارحتم رو درستم تاثیر گذاشته ده لار خاستم ترکش کنم نتونستم از الان میخام قول بدم ک نکنم واقعا درد اوره قلبمو آتیش میزنه

  • سليماني
   1400-11-02

   بله

  • سیدی
   1400-11-03

   بستگی داره خب
   من این کارو نزدیک هفت ساله انجام میدم
   و خیلی از عوارضاش رو به چشم خودم دیدم
   ریزش موی شدید،ضعف اعصاب،تکرر ادرار و حواس پرتی،ضعیف شدن حافظه،حتی نمیتونستم روی صندلی بشینم و۵خط کتاب بخونم.
   چون انرژیم خیلی کم بود و صبحا نمیتونستم چشمامو باز کنم اونقدر پلکام سنگین میشد و باید خیلی میخوابیدم.همیشه یه حس ضعف رو توی قسمتای زیادی حس میکردم مخصوصا داخل ساعدم.یه حس سستی
   الان 77روزه پاکم و فقط ریزش موم هیچ تغییری نکرده و حافظم هم یه مقدار مونده مثل اولم بشه و به روزای سابق برگردم
   البته قبل این هم 124روز پاک بودم اما موفق نشدم.

 • ناشناس
  1400-10-29

  سلام
  همه ی دوستان نکات خوبی برای ترک گفتن
  منم یک راهی پیشنهاد میدم اونم اینه که وارد یک چالش ۴۰ روزه بشید و سعی کنید که بتونین تو ۴۰ روز این کار انجام ندین اوایل خیلی سخته ولی بعد از اینکه چالش انجام دادین روز چهلم کلا انسان دیگه ای شدین و بدنتون به شرایط بدون خودارضایی عادت کرده و اینکه دیگه این کار انجام ندین کار سختی براتون نیس
  پس به جای اینکه مسیر طولانی کنین و بگین کلا میخوام این کار کنار بذارم اول یک مسیر کوتاهی انتخاب کنین مثلا چالش ۴۰ روزه به اون برسین بعد ادامه ی مسیر راحت تره

  • سعید
   1400-11-17

   من این کارو گاهی انجام میدادم و کمر درد شدید میگرفتم و عصبی ناراحت افسرده میشدم و الان ترک کردم و میوه زیاد میخوام و ورزش میکنم و به این کار فکر نمیکنم و از شما هم خواهش دارم از خود ارضای دوری کنید متشکرم سعید هستم عزیزمی

  • ناشناس
   1400-11-30

   به این فکر کنین که خود ارضایی جز گناه های کبیره س.در روز قیامت خدا روشو از شما بر میگردونه و.دعاهاتون هیچ وقت مستاجاب نمیشه

 • پسر
  1400-10-25

  از امروز ۲۵/۱۰/۱۴۰۰به ولا قسم که این کارو انجام نمیدم

  • امیرحسین
   1400-10-28

   سلام بابا بهترین‌روش ترک این هستش که مثلا ۵ روز بکین انجام نمیدم‌و ۵ روز و قشنگ دفاع کنید و بعد روز ۵ ام یا میتونی ترکش کنی یا نمیتونی نتونستی توبه و غسل بعد انجام واجباتت مثل نماز توانستی که هیچی بعد همونو بکن مثلا ۷ روز و اینگونه حل میشه بخوای یه دفعه ترک‌کنی هزار بار که نه همش شکسته و خیلی کم یک‌ دفعه ترک کردند لطفا اینو یه کاری کنیم‌تو سایتها چرت و پرت می نویسن مردم بیشتر انجام میدن لطفا برا بقیه سایتها و بقیه آپاراتیا ناموسا بفرستید چون با ترک یک دفعه فشار به طرف وارد میشه و…. باعث و ما مقصر میشیم

  • نفرین شده
   1400-10-28

   واقعا خیلی چیز بدیع من ریزش مو طوری که کف سرم خالیه زود انزالی تاری دید و حالت عصبی و استرس و ضعف و دارم اونایی که انجام دادن تا بدتر نشدن ترک کنن اونایی ام که انجام ندادن بدون این کار مثل سیگار کشیدن اول میگی یه نخ دو نخ چیزی نیس بعد میشه بسته ای و به مرور زمان میافتی توش وقتی هم درگیر شه خیلی سخت میتون ترک کنی البته عوارض خود ارضایی از سیگار هم بد تره

  • A
   1400-10-29

   سلام
   کتاب مقاوم شو و یا لذت رهایی رو بهتون پیشنهاد میکنم
   از اینترنت میتونین بگیرین
   حتما بخونین

   شیطان نمیتونه مجبورتون کنه

   و اینم بدونین که خدا خیلیییییی بخشنده هست.

  • .............
   1400-10-29

   داداش نگران نباش.دوباره انجام میدی

  • نیاز ب کمک?
   1400-10-30

   سلام ب کمک احتیاج دارم بخاطر این گناه نابود شدم بماند ک با این سن کمم ترک تحصیل کردم و چشمام داره ضعیف و ضعیف تر میشه و دیگه نمیتونم تمرکز کنم و تو جمع حضور پیداکنم و مردک چشمام نبض میزنه و چشم درد میگیرم توروخدا بگید چیکار کنم 803

  • مانا
   1400-11-02

   سلام دوستان دختردایی من چندین سال اینکارانجام میداد سال97دچارسرطان مغز شد و امسال فوت شد طی سه سال سرطان‌ پیشرفت کرد بخدا جدی میگم خیلی خطرناکه حتی پرفسور سمیعی هم در مورد خود ارضایی مطلب گذاشته سرچ کنید میاد دلیل علمی‌ش بنظرم همه ی این صدوخورده ای حتما ام آر ای برید و مغزتون رو چک کنید از لحاظ توده یا تومور یا نکروز

  • پسرک تنا
   1400-11-17

   اورین منم امینطور

  • خود ارضایی متنفرم
   1400-11-23

   منم چند بار قسم هم خوردم بازم هیچی

 • نفرین شده
  1400-10-25

  سلام من اوایل که خود ارضایی میکردم تقریبا ۵۰ دیقه طول میکشید ارضا شم ولی الان با بدبختی ۲ دیقه طول میکشه قیافم واقعا داغون شده قبل خود ارضایی واقعا بهتر بودم چن بار تا ۱۲ یا ۱۳ روزم تونستم خودمو نگه دارم و واقعا بعد ۱۲ یا ۱۳ روز انجام ندادن کلا حال روحیپ قیافم و اینا بهتر شده بود ولی بازم نمیتونستم جلوی خودمو بگیرم سرم واقعا خالی شده ارایشگاه که میرم همه چپ چپ نگا میکنن میدونن که از خود ارضاییه چون سنی ندارم اگه گرفتارشین که میدونم سخته ترک کردن ولی ترک کنین اگرم هنوز گرفتارش نیستید نزنید نزنید نزنید سیگارم یه نخ یه نخ میشه پاکت و باکس من لاغر نشدم ولی گودیه چشم ریزش مو بد شدن قیافه کم سو شدن چشم مشکل حافظه همرو داشتم امیدوارم بتونم ترک کنم تشکر

  • amirhossein
   1400-10-26

   دوستان به قول یکی بهترین روش ترک ببین چقدر میتونی بذاری کنار همون قدر بندا کنار بعد اون وقت شد ببین میتونی صبر کنی یا نه این یه عادته چون و چون نمیشه یه دفعه ترک کرد انجامشم بدی چون ترک عادته بعد توبه کنی حله بعد اون مدت و بیشتر کن مثلا تا یه هفته بعد انجام دادی میکنی ۱۰ روز بعد ده روز گذشت ۱۳ روز و اینطوری هیچ آسیبی نمی بینی فقط دقت کن نه از اون زیاد کن مثلا نکنش ۲۰ روز نه بهش کم کن چون هدف و نیت مهمه و اونطوری گناهه و در نتیجه الترک ترک میکنی نه آسیبی می بینی تازه بدنتم نیاز جنسیش بر ملا شده دکتر امیر حسین کشاورز خوشبختی شما آرزوی ماست برا بقیه سایت ها …. هم بگو با تشکر تو آپاراتم بگی بد نی تو ویدئو های گوگل زیر نظراتش بگو که انشالله هم ثوابه هم گناه نکردی که یکی خودارضایی کنه وگرنه نگی حرام وگناه است و جواب خدا رو باید بدی

  • ناشناس
   1400-10-27

   سلام دوست عزیز حتما میتونی به خدا توکل کن فقطو فقط همین

  • ناشناس
   1400-10-27

   سلام به خدا توکل کن حتما میتونی فقط و فقط همین

  • مهدی
   1400-10-29

   چند وقته که این کارو می کنم وحالاذ نمی دونم چه طوری ترک کنم استرس دارم بدم سست میشه لرزش دست پا می گریم اگه نزنم حالم خیلی بعد میشه لطفا کمک کنید اول یکی گفت این کار رو کن کیرت بزرگ میشه و هزاران بهوننه دیگ کمک کنید خود النزارلی

  • ناشناس
   1400-11-01

   فقط اینو بگم اگه به هر روشی نتونی ترک کنی، زندگیت نابود میشه و آبرویی برات نمیمونه

  • ناشناس
   1400-11-04

   سلام خوبین بیا به هم کمک کنیم

  • حمید
   1400-12-21

   به جلسات saواردشو تابه ازادی برسی

 • ????
  1400-10-24

  سلام
  من حدود هشت سال که این مشکل رو دارم. و واقعا نمیدونستم اصلا اینکار چیه و با خوندن این مطالب این‌ سایت فهمیدم اگه اینکار رو ترک کنم همه ی مشکلاتم رفع میشه و دیگه تو آینده م به مشکل نمی‌خورم. برای اگه خود ارضایی کرده باشی تو آزمایش برای ازدواج مشخص میشه؟؟ با اینکه ۱۸ سالمه ولی راجب اینجور مسائل خیلی مطلع نیستم اگه میشه کمکم کنید و به سوالاتم پاسخ بدید?

 • هادی
  1400-10-23

  سلام دوستان گفتم منم تجربمو به اشتراک بزارم منم از سن 12 یا 13 سالگی خودراضایی شروع کردم تا الان که 23 سالمه هر روز خود ارضایی میکنم به جز خدمت که در مرزبانی بودم تا دو ماه نمیتونستم انجامش بدم که احساس نیاز هم نمی کردم از بس خسته میشدم از پست دادن و کمین کردن . ریزش مو هم دارم ولی از محلول استفاده میکنم یه ساله که موهای ریخته شده برگشتن 70 درصد ، اعصابم ضعیف شده فوری عصبی میشم قاطی میکنم آستانه صبر کلا پایین اومده . بدنم زود سرد میشه احساس میکنم کم خونی چیزی دارم . قبلا چند تا سایت خونده بودم آیه اینا نوشته بودن اهمیت ندادم . اما الان که نظرات دوستان و مقاله رو خوندم واقعا میبینم که خیلی جاها خودارضایی نابودم کرده . از امروز تلاش میکنم ترک کنم و به شما هم توصیه میکنم .

 • سفیر سلامت?
  1400-10-22

  سلام ،من به دوستم که همین مشکلو داشت ورزشو پیشنهاد دادم.اما میگه بعد از ۱هفته نتونسته جلو خودشو بگیره و انجام داده. چه راهی بهش پیشنهاد بدم؟!

  • amirk
   1400-10-23

   سلام لطفا بگین بیشتر تحقیق کنین چون خطرناکه و این پیامو برای بقیه سایتها و آپاراتیایی که در این زمینه فعالیت دارن بفرستین با یه سرچ ترک استمنا می تونین بفرستین و در خود اپها دو سه نفر کافیه خطرناکه اگه نگین مردم نمیدونن بعد دوباره انجام میدن لطفا بقیه هم برا بقیه سایتها ارسال میکنن مثلا چی بخورن برا ترک و چه کار هایی نکنن حواستون باشه امکانش هست برا خیلیا شده چون خطرناکه ممکنه یکی کم تحقیق کنه

  • مهدی
   1400-10-25

   واقعیت اینه که یه چیزی باید جاشو بگیره و اون حجم دوپامین رو تو مغزش اوکی کنه افراد مذهبی برای مثال شاید بتونن از افراد عادی بیشتر جلوش وایسن یا اینکه کسایی که در حقیقت عادی نیستن وبه چیزای جالبی باور دارن و عاشق نجومن یا کتاب میخونن همه اینها بسیار کمک کنندس یا اینکه شخص اگه بره سرکارم خوبه همش کمک کنندس حقیقتا وقتی بدونه خودارضایی چقددددد بده اگه اثری تاحالا نداشته براش خواهد داشت اگه ادامه بده دیگه قیافش بهم میریزه هیکلش بهم میریزه مسخره میشه

  • ح.
   1400-11-15

   عزیزم این یه نیاز و تا وقتی ازدواج نکنی میاد سمتت هیچ راهیم من ندیدم جلوش بگیرم

  • یه بدبخت
   1400-11-18

   همین کامنتارو بخونه

 • ……
  1400-10-19

  سلام و خسته نباشید به همه عزیزان
  دوستان من ۳ سال به این بیماری منحوس مبتلا شده بودم
  درمانش فقط اراده هستش
  اراده نداشته باشی خدا هم نمیتونه کمکت کنه
  مسعله ی دوم اینکه، من تو این سه سال یکم بینایی و حافظم تحلیل رفت و باور کنید بعد از ترک،طی دوهفته انرژیم مساعد شد
  طی یک ماه بیناییم بهتر شد
  و بعد از سه ماه کاملا شرایطم برگشت به حالت عادی و بدنم شروع کرد ب منسجم شدن و تقویت شدن
  هم پوستم روشن شد هم عوارض جزعی که داشت از بین رفتن
  درمانشم بعد از ترک معجون و آب هویج هستش
  اونم دو روزی یک لیوان از هرکدام تا یک ماه
  باور کنید تو سه ماه کاملا برطرف میشه
  فقط کافیه اراده کنید
  من الان ۱ ساله ترک کردم و زندگیم تو این ۱ سال متحول شد
  پس تلاش کنید و از جوونیتون لذت ببرید

  • رضا
   1400-10-21

   من دارم فلج اطفال میشم آنقدر بدنم داغونه

  • ابو
   1400-10-22

   من ده سال بود گرفتار این عمل زشت بودم ریزش شدید مو داشتم و موهام خیلی نازک شده بود چهل روزه که ترک کردم و الان موهام قطور تر شده و کم کم داره ریزش مو هام کم میشه گودی زیر چشم داشتم اونم کمکم داره ازبین میره عوارضش تا کی از بین میره ؟؟؟

  • یه بنده خدا
   1400-10-22

   معجون چی چطور باید درست کنیم

  • پیشیمان شده از سوئ استفاده از نعمت های خدا
   1400-11-06

   اگه میخواهید خود ارضایی رو ترک کنید برا همیشه جواد زارع رو دنبال کنید یا میتونید مس به طلا رو از فروشگاه پلی دانلود کنید که جواد زارع عزیز کلاساش رو تو این برنامه گذاشته قطعا نتیجه میگیرید اگه خوب به توصیه هاش گوش کنید.

 • مهدی
  1400-10-17

  سلام به همگی

  عزیزان جدیدا چون خیلی ها کلمه خودارضایی رو سرچ میزنن. درمان خودارضایی رو دنبالش میگردن. آدم های سودجو و نامرد زیاد شدن که راهکارهای بیخود و بی فایده رو به قیمت گزاف بهتون میفروشن.
  کسی دلش به حال مردم کشورش بسوزه راهکارها رو رایگان در اختیار همه قرار میده نه اینکه از مردم سو استفاده کنه. من خودم چندتا آموزش رو خریدم و حتی تمرین هاش رو انجام دادم. فایده ای نداشت.
  فقط باید اراده کنیم و جلوی نفس خودمون رو بگیریم.
  معلومه که سخته و پدر آدم رو در میاره. پولتون رو حروم این سایت های زرد پکیج فروش نکنین. هیچ کجا حروم پکیج فروشی نکنین. همیشه اموزش رایگان همونا گیر میاد.

  امیدوارم همگی از شر این عادت زشت خلاص بشیم.

  • محمد
   1401-01-14

   سلام دوستان برید تو کانال و سایت مس به طلا اونجا ویساشو گوش بدید راهای ترکش کمکتون میکنه

 • ساسان
  1400-10-14

  سلام من به مدت 5 سال خودارضایی میکردم والان ترک کرده ام، اون زمان ها که این غمل خود ارضایی رو انجام می‌دادم استرس داشتم افکار منفی دیما ذهنم ذو درگیر کرده بود و حالا موقع حرف زدن لکنت زبان دارم نمیتوانم کلمات را درست تلفظ کنم وخیلی هم خجالتی هستم، تو جامعه نمیتونم کارم رو پیش ببرم واقعا از زندگی کردن خسته شده ام ?
  آیا راهی هست که بشه این مشکلات رو درمان کرد؟
  خواهش میکنم کسی کمکم کنه

  • Mohammad_orge
   1400-10-14

   اعتماد به نفست اومده پایین سعی کن با رفتن داخل جمع و باشگاه اعتماد به نفست ببری بالا با گوشه نشینی و فکر کردن مشکلت حل نمشه

  • دانیال
   1400-10-15

   سلام «پسرم»
   منم از 13 سالگی میزدم تغریبا پیش از یک سال میشه که خودارضايي میکرم.
   و تا همین1 هفته پیش إریش خودرضایی میکردم تا این که بزنم تو اینترنت که اصلا عوارض این خود ارضایی چیه؟
   تا اینکه این مقاله رو دیدم تا یه جایی خوندم و برام جالب شد و هر چیزی که می‌گفت راست بود(ریزش مو، شوره سر، لاغری، نکنن زبان) ، حتی به جایی رسیده بود که دیگه نمیتونستم با یه آدم درست صحبت کنم و اصلا تمرکز نداشتم و مغزم به افکار منفی میومد. امشب هم دو دل بودم بزنم ولی من دیگه با خودم اَحت میبندم که دیگر این کار هارو نکنم.
   امید وارم سالم و سلامت زندگی کنید. ممنون

   «دانیال»

  • amirk
   1400-10-16

   سلام دوستان خودارضایی قابل کنترله یعنی چی نمی تونم؟ چون تو فکر می کنی نمی تونی چون به عنوان آخرین بارت فرض میکنی چون که چی گناهههههه! خو داش یا خواهر دیگه مسخره بازی نداریم که شما دو سه روز اول و تو اتاق نباش اگه خدا پرستی برو در مورد عواقبش در جهنم فکر کن و ضررش رو همه نیست اما معلوم نیست که رو تو باشه یا نه ولی اگه با اضطراب باشه صدی ضرر داره ولی در کل مثال بگم نباید فکر کنین که اون طرف از شما جذاب تره و شما ضعیف هستید که باهاش خودارضایی کنین رو مغزتون تاثیر داره هنگام درس و…. که باید کنترل شه مثال دستشویی زود به زود برین غذا زیاد نخورین و نگین نمی تونم این رو شما باید تحقق زیاد کنینااااا….. ولی اونجا هایی که گفتن ضرر نداره اونم نیمه کذبه چون معلوم نیست ضرر داره یا نه … کسی هم که خدا پرست نیست لابد برا زشتی یا ضررش این کار رو گذاشتی کنار اوکی هر دو خدا پرست و غیر توجه کنید که در کل یک موقع ممکنه موجب ریزش مو شه یک موقع ممکنه موجب ضعیفی شه که قابل درمانه ولی انجام ندادن بدنم خودش نیاز داشته باشه تو خواب به اون اندازه می بینه… و همچنین به اینا فکر کنین که سرچ می کنین س.س اونا ممکنه حامله کرده باشن همو و شایدم سقط کرده باشن ?? بعد هر چیم بیشتر انجام بدیم هومئست سازی دیر تر انجام میشه….. و بدن دیر تر خود درمانی میکنه و باعث زشتی چهره و کبودی زیر چشمم ممکنه بشه یا علی مدد

  • amirk
   1400-10-19

   سلام به شما لطفا در مطلبی که در مورد خودارضایی گفتین بگین تحقیق بیشتر بکنین چی بخورین چی نخورین و…. با تشکر و به مدیرهای سایتها هم بگین که بذارن خیلیا فکر کردن تونستن ترک کنن نتونستن انسانیت مهمه ها جواب خدا رم باید بدین وگرنه ها

  • گمنام
   1400-10-22

   سلام مسئله خود ارضایی که فقط با اراده و توسل به خدا ممکن پذیر است
   اما در مورد لکنت تو اینستا سرچ کن درمان لکنت پیج دکتر بیگدلی واقعا معجزه میکنه

  • مرتضی
   1400-10-25

   شما حتما باید به روانشناس مراجعه کنیو

  • سليماني
   1400-11-02

   سلام راهش این که اعتماد نفست راببری بالا وتوبه کنی نماز رابخوان تقوا داشته باشی مثل ترمز ماشین است شما راخدا حفظ می کند

  • Point
   1401-01-27

   بنظرم از کتاب ای اف تی و روش آرامش شخصی استفاده کن و از فرهاد فروغمند بگیر البته این نظر منه فقط از کتاب نیمه ی تاریک وجودم استفاده کن بازم این فقط نظرمع

 • محسن
  1400-10-13

  به همین زمان قسم خودارضایی جز ضرر نیست البته اینایی هم که میگن ما دچار ضرراش نشدیم یا بهش اعتیاد نداشتن یا حالا خدایی ژنتیک خوبی داشتن. ولی من که ۳۰ ساله بهش اعتیاد دارم میگم اگه میتونین نزنین یا لااقل هفته ای یا دوهفته ای یک بار بزنین چون من کاملا به چوخ رفتم . لامصب هم حافظه رو خراب میکنه هم مو ریزش پیدا میکنه هم پوستت شفافیتشو از دست میده

  • یه دوست
   1400-10-14

   صحیح

 • یه بنده خدا یه بدبخت
  1400-10-12

  سلام من ۳.۵و۴ ساله دارم میزنم از ۱۱ سالگی شروع کردم الان ۱۵ سالمه بدبخت شدم بدبخت همه ی آدمای دور برم ترکم کردن تو سن ۱۵ سالگی کف کلم رو ببینی انگار طلسم انگار کلمه تیغ زدن عکس ۵ سال پیشمو میدیدم چه آدم کیوت خوشگلی بودم الان اون خوشگلی تموم شد قیافم شبیه میمونه تو خیابون از وس لاغر زشت قد بلندم و زشت هیکلم وقتی راه میرم مردم بم میخندن همش منو به خودشون نشون میدن انقد ضعف بدنی دارم که چهار قدم میدوام خسته میشم بد اخلاقم اگه تازه اول راهی ترک کن چون میشی مثل من میشی الان با موفقیت ۲ ماهه ترک کردم میخواستم بدونم این مشکلات کی تصحیح میشه و از بین میرند تقریبا ۳.۵و۴ سال چقد طول میکشه جبران شه

  • محسن
   1400-10-13

   حاجی قبولت دارم عین خودمی البته من ۳۰ ساله که دارم میزنم یه چیزی در حد نابود شدن. پوست سیاه . حافظه به فنا.مو در حد چارتا شوید اصلا ی وضعی.شدم مث قاتل سریالی

  • حمید
   1400-10-17

   از عوارض خودارضایی زیاد یکیش لاغری اندام ها یکی دیگه اسبیب رساندن به چشم ها که باعث تاری دید میشه همینطور باعث از دست دادن حافظه و بی حوصلگی و همینطور خستگی شدید میاره کلا از زندگی خسته میشی احساس گناه بهت دست میده از عبادت کردن کشیده میشی یکی از بدتر از همه اینه که باعث بزرگ شدن غده پروستات میشه مشکلات زود انزالی تکرر ادرار لرزش دست و همینطور جوش زدن کوچک شدن آلت تناسلی و خمیده شدنش میشه و ریزش مو . و اینکه دوست نداری کلا ازدواج کنی . کلا اینکارو نکنید تمام این عوارض من دارم بعد از ۱۰ سال اینکارو کردن الان باید قرص بخورم وگرنا ادرارم به مشکل میخوره

 • پشیمونم
  1400-10-11

  سلام روز بخیر من از بچگی یادم میاد ک مثلا میدونستم ادم لباساشو درمیاره و با پارتنرش کاری انجام میدادن ولی اطلاع کامل نداشتم تا جایی ک یادم میاد مثلا امادگی اینا بودم ک فقط صمدونم ی حسی داشتم و ازون موقع تا الان ک۱۷سالمه(دخترم)نا خوداگاه داشتم خودارضایی میکردم و بعد ک موهام شدیدا ریخت و هی اینور اونور دکتر رفتیم نتیجه نداد و همزمان پسری وارد زندگیم شد و من دیذم ک میلی ک توی سکی واقعی ب اون دارم خیلی بیشتر از چیزیه ک تنهایی حس میکنم ولی چون باهم بودن نشدنیع برای اینک این حسم کم بسه بیستر انجامش دادم و بعد ک دوس پسرمم دکتر رفته بود بخاطر موهاش و بهش دارپی کاهش میل جنسی داده بودن منم مطالعه کردم و فک میکنم ک مال منم بخاطر همونه نمبتونم کنترل کنم خودمو و خیلی روم تاثیر داره نمیتونم خوب درس بخونم انگار ی پا سرم تو هواس تمرکز ندارم همش خستم مثلا وسط روز دام میخاد و ن یبار بلکه ۳/۴ بار ن پیش مامانم تونستم ب دکترام بگم و ن اینک میتونم باهاش درمیون بزارم ک برم روانشناس چون هیچ‌وقت قبول نخوتهد کرد و فک میکنه ک دوس پسرک تحریکم میکنه در حالی ک چنین چیزی نیس و من خجالت میکشم ازینک ب مامانم. بگم تو هیچ سایتی اینا راه کمک نزاشتن هنش توضیحه ک چبه و اینا نمیدونم چکار کنم خیلی رو درسم تاثیر داره و این استرس این برا درسم و موهام و زندگی زناشویی آیندمو خیلی نکرانم کرده میشه کمک کنین.

  • MM
   1400-10-13

   سلام ببخشید کسی هست که به خاطر خودارضایی ، مشکلات ادراری داشته باشه؟

  • Mohammad_orge
   1400-10-14

   الان چه اندازه این کار انجام میدی و به نظرت میتونی خودت جلوش رو بگیری ؟
   عوامل تحریک هم خودت ارزیابی کن

  • یه دوست
   1400-10-14

   من خودم این بیماری داشتم تا حدودی میتونم کمکت کنم اول ببین براچی نمتونی ترک کنی چه چیزا هایی جلوت میگیره بعد راه بهت میگم

  • مینا
   1400-10-15

   بهش فکر نکن منم دخترم قبلا هفته ای دو سه بار اینکارو میکردم الان شده دوماه یبار ماهی یبار فقط باید بتونی فکرتو کنترل کنی هروقت میبینی فکرش داره میاد سراغت بلند شو یکاری بکن مثلا برو بیرون قدم بزن فیلم ترسناک ببین یکاری کن که یادت بره اگه بتونی فکرتو کنترل کنی کم کم بهش مسلط میشی همش از فکره کلنم با هیج پسری وارد رابطه نشو مگر اینکه بخوای ازدواج کنی چون اینم باعث تشدیدش میشه

  • بی صدا
   1400-10-24

   سلام
   فکر میکنم از 8 یا 9 سالگی بود که شروع کردم عوارض جسمی نداشتم ولی روحی تا دلتون بخواد و مطمئنم که همین کارم باعث بروز این مشکلات شده عدم داشتن تمرکز خواب آلودگی بی حوصلگی خستگی مدام به شدت عصبیم ده سالی میشه اینطوریم دعا کنید ترک کنم خیلی داره اذیتم میکنه

 • Mahziyar
  1400-10-09

  سلام من ۱۵ سالمه و از ۱۱ سالگی تا اواخر ۱۴ سالگی به این مرض دچار بودم تا اینکه یروز واقعا دیگه خسته شدمو ترکش کردم و از عوارضش برای من اونم تو ۱سال آخرش که خیلی زیاد شده بود دو بار در روز ضعف جسمانی شدید لاغری زشتی هیکل زشتی صورت جوش تو صورت کم رو شدن و افسردگی و خونه نشین شدن استرس و اضطراب برای هر موضوع کوچیکی و الان ک یکسال ازش میگذره هنوزم استرس واضطراب همرامه و اینکه خیلی بی حوصلم همیشه هر چقدم سعی میکنم در بیام آخرش باز نمیشه و میتونم بگم آیندم به معنای واقعی نابود شد و اینم بگم من همیشه ناراحتم و هیچ چیزی نمیتونه خوشحالم کنه هیچ چیز ته دلم همیشه ناراحتم چیزی که خیلی آزارم میده اینه که من خودم دست به این کار نزدم و کاملا طبیعی بهم منتقل شد خودارضایی و اینکه من تو خودارضایی اصلا از دست استفاده نمیکردم و همونجوری که خود به خود بهم منتقل شد همونجوری میزدم که دیگه حال توضیح دادن اینکه چطوری بهم منتقل شدو ندارم خلاصه دیگه حتما قسمت نبوده که ی آدم سالم باشیم
  خدا قوت

  • محمد
   1400-10-11

   سلام
   خدا نه تنها بخشنده است.بلکه اگر توبه کنیم و گناه رو ترک کنیم، همون گناه رو تبدیل به کار نیک میکنه. یعنی اثر بد گناه از بین میره و اثر خوب توی عالَم پیدا میکنه. این در قرآن اومده.
   ریشه گناه، در تکبر انسانه.تکبر در برابر خدا. خیلی وقتها این تکبر، مخفیه و ما از اون بی خبریم. دو راه برای از بین بردن تکبر هست. هر دو لازم هستن. یکی ولایت اهلبیت (ع) و دومی نماز. توی اولی، زیاد برای امام حسین(ع) گریه کنید. و برای دومی، هر طور شده نماز رو اول وقت بخونید، سجده رو طولانی تر کنید و بعدش تسبیحات حضرت زهرا(س) رو با توجه بخونید. بعد نماز هم استغفار کنید. اگه میشه، در حالت سجده استغفار کنید. هرچه بیشتر، بهتر. سجده، گناه های بزرگ رو پاک میکنه و کم کم آدم رو به خوندن نماز شب، علاقه مند میکنه. سجده و نماز شب، باعث میشه قلب آدم، محبت خدا رو بچشه. اونوقت دنبال محبت دیگه ای نمیره و از غیر خدا دور میشه. اونوقت، دیگه نیازی به گناه نداره.
   هدف از خلقت آدم، عبادت خداست. ترک گناه سخته، چون نمیخوایم همیشه بریم در خونه خدا. نمیخوایم وابسته به خدا باشیم. به گناهی گرفتار شدیم که فقط با آویزون شدن در خونه خدا، ازش رها می شیم. اگر این کارها رو کردیم و باز میل به گناه در ما بود، نترسیم. همون در خونه خدا بمونیم. اگر هم باز خودارضایی کردیم، باز نترسیم و نا امید نشیم. سریعا غسل جنابت کنیم و استغفار کنیم و از در خونه خدا فاصله نگیریم. مهمترین چیز اینه که با خدا باشیم و با خدا بمونیم. بعد از این، خوب بودن و گناه نکردن مهم میشه. پس با گناه کردن، از عبادت خدا نا امید نشیم. یه چیز مهمتر رو برای چیز کم اهمیت تر، فدا نکنیم. اگر به این روش عمل کردیم، به مرور از گناه، دور میشیم.
   از خدا بخوایم که دستمون رو بگیره. از اهلبیت(ع) و مادرمون بخوایم که برامون دعا کنن. دردتون رو جز برای خدا و اهلبیت(ع) بازگو نکنین مگه اینکه مجبور بشین.
   به توصیه های دیگر دوستان هم توجه کنین. راهکارهای خوبی گفتن. هر وقت، میل به گناه پیدا کردیم، مضرات خود ارضایی رو بخونیم. و این ضررها رو به عنوان خشم خدا تصور کنیم که نتیجه گناهمونه. ترس از خدا، محبت خدا رو زیاد میکنه. خوبه که از خدا بترسیم و بعد پناهی جز خود خدا نداشته باشیم و بریم توی آغوش خودش و آرامش پیدا کنیم.
   من رو سیاه رو دعا کنید. ممنون از صبر و حوصله شما

  • الله.
   1400-11-04

   تمامی دوستان ،شما یا باید متاهل بشید،یا یه گروه بزرگ بزنین هروقت وسوسه میشد سریع به اشتراک بزارید وبه هم کمک کنید مثل ان ای

 • مهدی
  1400-10-09

  سلام خدمت تموم داداشا و ابحیا.من ۱۴ سالگی تا ۱۶ سالگی این کارو میکردم.ولی یک شب تصمیم جدی گرفتم و دیگه اینکارو نکردم.مو هام ی حالتی پیدا کرده بود و بدنم ضعیف شده بود ی جورایی اعتیاد داشتم.ی شب بشینید با خودتون فکر کنید عهد مردونه ببندید و ترکش کنید و گرنه نابود میشید یکی از رفیقام سر همین قضیه سرطان خون گرفت میگفت پلاکت خون رو خیلی پایین میاره.الان من ۲۴ سالمه خیلی حالم مشتی شده و رشد قدی و عرضی عحیبی برام اتفاق افتاد شاید خدا منو خیلی میخاسه اون موقع من قدم ۱۷۰ و وزنم ۶۴ کیلو بود از اون موقع تا الان که ۶ سال میگزره قدم ۱۹۷ و وزنم ۱۳۵.خیلی روی قد و وزنتون اثر میگزاره.از خدا کمک بخایید و گرنه نابود میشید.از ما گفتن بود.زت زیاد

  • سدنسننسدس
   1400-10-15

   سلام میشه در بگین گی عوارض خوب میشه من بعد دو ماه متاسفانه این کارو انجام دادم فکر نمیکردم ارضا بشم داشتم از وکیوم استفاده میکردم

  • مهدی
   1400-10-18

   بستگی به خودت داره چجور ادمی هستی.ببین شاید یک هفته شاید ۳ ماه

 • هادی
  1400-10-08

  من ۲۰ سالمه
  حدودا ۱۵روز هست ترک کردم شایدم بیشتر برام دعا کنید خیلی روحیم فرق کرده حتی قیافم که صورتم مثل استخون و پوست شده بود خیلی خیلی بهتر شده
  روز به روز هم دارم بهتر میشم مثل رکورد میمونه هر چی بیشتر نزنی بیشتر قوت بدنت برمیگرده انگار که یه موجود شیطانی یا انگل رو از بدنت جدا کرده باشی
  خیلی خوبه بهترین حس دنیاست بنظرم امتحان کن پشیمون نمیشی از همین حالا یا علی بگو

 • یک دوست
  1400-10-08

  در پاسخ به رفیق:دوست خوب‌ من بله رو هوش خیلی تاثیر داره که تقریبا همه موافق هستند.من درسم خوب بود و خانواده و دوستان تحسین میکردند ولی از وقتی شروع کردم هر سال نمراتم بدتر میشد تا جایی رسید که فقط پاس میکردم و در دانشگاهم همین اتفاق افتاد خیلی فکر کردند تنبل شدم ولی عوارض این بی صاحاب هستش که هم‌تنبل هم خنگ هم بی حوصله و……. دوست من برای اینکه هوشت مثله سابق شه سمت این آشغال که فقط چند دقیقه نهایتا ۱/۲ ساعت لذت نرو.از جوونیت لذت ببر.من شب و روز گریه کردم که چرا هیچکس مثله سابق من رو دوست نداره و خیلی ها رو از دست دادم ولی تسلیم نشید و تصمیم بگیرید ترک کنید.من هر سری که دلم با خدا بود و تو ترک بودم خدا خیلی حال اساسی میده شک نکنید.مواد مغری میل کنید و به بدنتون برسید همه چی حل میشه ??

 • رضا
  1400-10-07

  ۱۰سال این کارو روزی چندبار انجام دادم، اینا عواقبشه، جنون، افسردگی، استرس، حمله پانیک، تشنج، عدم برقراری رابطه چشمی، پارگی شبکیه چشم، کم شنوایی، خراب شدن دندان ها، کم کاری کلیه، به هم خوردن ترکیبات خون، خشکی مفاصل وساییدگی، هرچند روز که انجام دادید مهم نیست فقط دیگه همین الان فورا یک بار برای همیشه تمومش کنید کمش نکنید فکر وهمه چی رو بذارید کنار دنبال راهکاروامیدودردودل وچرت وپرت نباشید زمین رو گاز بگیرید دیگه این کارو نکنید دستاتونو ببندید اصلا چون این کار با هیچ راهکاری حتی نماز وقران ترک نمیشه این اعتیادش وحشتناک تر از هرویین وحتی مخرب تر پس خودتونوگول نزنید وازین سایت به اون سایت نرید یهو به خودتون میاید می بینید چندین سال گذشته وهمه چیتونو از دست دادید وحتی با این که می دونید داغون شدید دیگه نمیتونید ترک کنید ادامه میدید تا فلج شدن وروانی شدن مثل من وبه یکباره ترکش کردم چهار ماه عذاب کشیدم خواب وخوراک نداشتم فشار خونم میرفت بالا ولی موقته اینا ناشی از تغییرات ناگهانی هورمونی ولی قول میدم که تمام عوارضش جبران بشه مگر کلیه ها وپارگی شبکیه چشم که باید عمل جراحی بشه یا کم شنوایی باید دارو مصرف بشه به هر حال بهترین درمانش غذا ودارو نیست فقط ترک کردن این اعتیاد شومه

  • محمد
   1400-10-10

   سلام دادا منم شدید این کارو انجام میدادم الان به بیماری پانیک مبتلا شدم

  • mari
   1400-11-14

   پانیک یعنی چی?

 • متین
  1400-10-07

  اگر ترک کنیم تا چند روز تمرکزمان بر میگردد؟

  • یک دوست
   1400-10-08

   متین جان بستگی به مدت زمانی که این کارو انجام دادی داره ولی برای من که مدتی بود گذاشتم کنار بعد ۲ هفته حس خوب داشتم و جنب‌و‌جوشم زیاد شد.و وقتی به ۴۰ روز رسیدم دوست داشتم همش‌یا کتاب بخونم یا تفریحات سالم انجام بدم در ضمن اخلاقتم خیلی بهتر میشه همه متوجه میشن و خیلی مزایای دیگر

 • رضا
  1400-10-07

  میتونید‌از‌این‌روش‌هم‌استفاده‌کنید:هروقت‌کوچیک‌ترین‌فکر‌زشتی‌به‌ذهنتون‌اومد‌(همون‌لحظه‌ی‌اول)‌اونا‌با‌قاطعیت‌وخشم‌از‌ذهنتون‌بیرون‌کنید‌یا‌مثلا‌تحریک‌شدید‌که‌به‌سایت‌های‌‌‌‌محرک‌برید‌‌یا‌دست‌به‌عمل‌خود‌ارضایی‌بزنید‌همون‌اول‌با‌قا‌طعیت‌اونا‌پس‌بزنید‌.‌شما‌باید‌بدونید‌که‌به‌خود‌ارضایی‌نیاز‌ندارید‌وبدون‌ارضای‌میل‌جنسی‌هم‌میتونید‌خوشحال‌باشید‌وخوب‌زندگی‌کنید‌.اینو‌هم‌‌به‌خودتون‌یاد‌‌آوری‌کنیدکه‌خود‌ارضایی‌باعث‌شده‌چه‌مشکلاتی‌داشته‌باشید‌که‌خودتون‌میدونید.ترک‌خود‌ارضایی‌باعث‌میشه‌که‌‌همه‌ی‌وجودتون(کم‌کم)از‌بیماری‌وحال‌بد‌رها‌‌بشه‌وروز‌به‌روز‌حالتون‌بهتر‌میشه‌‌.هیچ‌وقت‌در‌مقابل‌گناهان‌تسلیم‌نشید.وهیچ‌وقت‌‌از‌بخشش‌خدا‌ناامید‌نشید‌

 • امیر
  1400-10-06

  ترک این عادت کار خیلی سختیه
  اما وقتی که ترکش می کنی، هر شب یه خواب راحت داری. احساس آرامش شدیدی می کنی و خیلی خوبه

 • یک‌ دوست
  1400-10-04

  سلام به همه دوستان.عرضم به حضورتون من ۱۵ سال دچار این بیماری شدم من خیلی از دوستام باور ندارن یا بهم میخندن راجب این موضوع که هیچ ضرری نداره ولی خودم تجربه دارم بدترین چیز تو دنیا همین خودارضایی هستش.من همه ی عوارض جسمیشو تجربه کردم واقعا نگم چقدر افتضاحه.من چند سال به خاطر این کوفتی خونه نشینم و همه چیمو ازم گرفته هم امید،انرژی،هوشم،توان جسمیم،عصبیم و……. بیاین با هم ترک کنیم من با اجازه ادمین به سوالتتون پاسخ میدم اگر باشم

  • رفیق
   1400-10-07

   سلام شما که میفرمایی به هوش تاثیر گذاشته برای منم این چنینه
   راه حلش چیه

  • H
   1400-10-26

   اگه کنار بزارم این خودارضایی دیگه مشکلی ندارم درسته

  • مهدی
   1400-11-14

   سلام. بیایین کمک هم کنیم

  • ناشناس
   1400-11-22

   سلام دوست عزیز منم شرایط تورودارم

 • بی نام
  1400-10-03

  خیلی بده این خود ارضایی
  من از 13سالگی بلوغ زودرس گرفتم و از اون موقع به این گناه آلوده شدم تا وقتی که رفتم کربلا و با امام حسین عهد بستم که دیگه این کار زشتو بزارم کنار و یک سال گذشت دوباره با تحریک شدن و دیدن عکس های تحریک کننده به این گناه آلوده شدم و تا الان آلوده هستم

  برام دعا کنید

 • لطفا زودتر جواب بدین
  1400-10-03

  سلام پسری ۱۶ ساله هستم ۱ ساله به این بیماری مبتلا شدم
  و الان دیگه روزی چندین بار نیاز به دفع ادرار دارم ولی ادرار ناخود اگاه ندارم یعنی شب موقع خواب یا هر وقت دیگه دفعای بی اختیار ادرار یا منی ندارم الان این کار رو ترک کردم می خواستم بدونم اگه دیگه این کارو انجام ندم این دفع مکرر ادرار حل می شه؟

 • smile
  1400-09-29

  سلام ادمین لطفا همه کامنت های این مقاله رو حذف کن
  ممنون میشم ازت

  • علی باقری
   1400-09-30

   من یه نوجوان 14 ساله هستم من خودم خود ارضایی میکردم و از عوارضش خبر نداشتم ممنون از سایتتون و ادمین که این مطالب رو در اختیار ما گذاشته و ارو از عوارض این کار مطلع کرده…………..و اینو گفتنی ام که خدایی خیلی حال میده ولی باید انجامش ندیم اولا گناهه دومن زندگی آیندمون رو به گا میده بازم ممنون از سایت و ادمین

 • مصطفی
  1400-09-28

  سلام ادمین
  مطلبت درست بود ولی به نظرم بهتره کامنت ها رو کاملا حذف کنی چون این ها ادب و شعور ندارن و دائما به بقیه توهین میکنن
  کامنت های این ها برای سایتت بد میشه

  • ساسان
   1400-09-29

   سلام من 22 سالمه و5 ساله که به خود ارضایی دچار شده ام، این مشکل نصف شب ها میاد سراغم یهو از خواب بیدار میشم وشروع به خود ارضایی میکنم وبعد از اینکه هوشیار میشم و به خودم میام میبینم که چه بلایی بر سر خودم آوردم
   مشکل‌ که دارم وقتی بعد از خود ارضایی آب دهنمو قورت میدم احساس میکنم چیزی در بیضه هام حرکت میکنه?? وهر بار که آب دهنمو قورت میدم این مشگل رو دارم والان یه ماه از آخرین خودارضایی گذشته ولی این مشکلم حل نشده، خیلی نگرانم ممنون میشم کمکم کنید بدونم مشکلم جیه

  • ?
   1400-10-20

   به دلیله اینه که شب خون کم تر جریان داره و قلب درحال استراحت هست ولی وقتی که در شب تا از خواب بیدار میشی این کارو میکنی خون گردشش سریع میشه و این حس بهت که از رگ های بیشتر یه چیزی رد میشه حس میکنی

 • زندگی خوب
  1400-09-27

  بسیار عالی بود

  • Mohsen
   1400-09-28

   ادمین عزیز، بسیار بسیار مطلب جالب و موفید بود این چیزای ک شما نیوشته کردین خیلی از ادمها نمیدونه و نادانیسته معتاد این کار میشه، چون ک این کارو از بچکی به ما گفتن ک گناه داره و بسیار گناه سنگین ک بهش میگن (گناه کبیره) ولی این دلایلا رو نمیگن و این ک واقعا این کار چقدر خطرناک و پور ضرر بود و خیلی از ضررهای ک ما هنوز نمیدانیم این کار داره بخواطری همین کار هست ک (خدایی مهربون) این کارو (در قرآن کریم) گناه کبیره گفته. ادمین عزیز من دعا میکنم برایت هرچی ک از (خداوند عالم) میخوای چی در این دنیا چی در اون دنیا بهت بیده انشاءالله.

  • امیر رضا
   1400-10-06

   سلام دوستان عزیزم

   من تمومه نظرات شما رو به دقت خوندم، اولا باید اینو بدونین که شما معتاد جنسی هستین ویه بیماری جنسی دارین که خودارضایی یکی ازشاخه هاش هست
   این جریان با قرآن و خدا وپیامبر حل نمیشه دوستان گلم

   تنها راه حل شرکت در انجمن های 12 قدمی هست

   انجمن مخصوص معتادان جنسی نامش.sa هست
   لطفا برید تو این جلسات شرکت کنید بهتون قول میدم همه چی براحتی درست میشه

   موفق وپیروز باشید

  • بنده خدا
   1400-10-18

   با سلام
   ببینید هیچ روش ۱۰۰ درصد قطعی و تضمینی برای درمان این کار وجود ندارد ولی یه عامل بسیار مهم است که اگر انجام بشه تا ۹۰ درصد احتمال ترک این کار رو بالا میبره اونم اینه که خودت بخوای
   تا نخوای که واقعا ترکش کنی هیچ جوری درست نمیشه
   بعد اینکه واقعا از صمیم دلت با خودت عهد بستی که ترکش کنی باید بری سراغ یه سری مولتی کمک کن مثلا نمازهاتو طولانی تر کنی بین دو سجده از خدا التماس کنی که کمکت کنه همیشه با خودت حرف بزنیکه من برده شیطان نمیشم من شیطان رو شکست میدم و یه چیز خیلی مهم اینه که هرگز تنها نمون حتی اگر کسی تو خونتون نیست برو بیرون غدا بخور یا قدم بزن سعی کن چشمتو کنترل کنی یکی از مهم ترین عوامل این اتفاق همین چشمچرونیه با دوست هایی که دنبال این کارها هستن نگرد سعی کن برای خودت برنامه بسازی و وقت خالی مداشته باشی و هزاران راه دیگه که در اینجا نمیگنجد فقط تو هر کی دوست دارید به خودتون کمک کنید از این منجلاب خلاص شید واقعا بددردیه …….

 • رعر
  1400-09-27

  دوستان رعر هستم بلاخره بعد چند سال تونستم به تر ک کامل برسم عوارضش خیلی بده تورو خدا ترک کنید پدرم در اومد ۱سال تمام تلاش کردم که دیگه کار ناپسند نکنم و بالا خره موفق شدم مهم ترین عامل ندین تصاویر تحریک کننده و فاصله انداختن اول یکروز درمیون دوروزه درمیون سه روز درمیون تا هفته ای یک بار بعد. به صورت کامل ترک کنید هیچ وقت تنها نمونید قسم شرعی بخورید و برای خودتون مجازات بزارین تنها نمانید اگر تنها کاندید اینترنت را قطع کنید و گوشی را قفل کنید بلاک سایت بریزید و موفق باشد

  • Mohsen
   1400-09-28

   موفق باشی انشاءالله

 • توهین کردن ممنوع
  1400-09-26

  ادمین من اصلا کاری به مطلبی که نوشتی ندارم ولی یه سوال دارم چرا کامنت های این هایی که به خودارضایی کننده ها فحش میدن رو تایید میکنی؟
  چرا این هایی که میان به همه کسایی که خودارضایی میکنن توهین میکنن کامنت هاشون رو تایید میکنی؟
  دوست داری این ها به ما توهین میکنن؟
  خوشت میاد ما هم بگیم هر کی خودارضایی نمیکنه فلانه و بهمانه و….. هر چی از دهنمون در بیاد بهتون بگیم ، ها خوشت میاد؟
  ولی ما شعور داریم و به کسی توهین نمیکنیم
  شما که با خودارضایی مخالفین چرا به کسایی که خودارضایی میکنن توهین میکنین مثل اینکه بگن ما با سیگار کشیدن مخالفیم بعد بیان به همه سیگاری ها فحش بدن
  یا دکتر ها بگن خوردن فست فود مضره بعد بیا به همه کسایی که فست فود میخورن فحش بدن
  به نظرت درسته؟
  واقعا چرا ادمین کامنت های این ها رو تایید میکنی
  همه این ها هی دارن به ما فحش میدن و هر چی از دهنشون درمیاد به ما میگن برای چی تایید میکنی؟
  میگید خودارضایی ضرر داره باشه ولی حق ندارین به کسایی که خودارضایی میکنن فحش بدین
  چون شما خودارضایی نمیکنید دلیل نمیشه بقیه هم حق نداشته باشن بکنن
  ادمین اگه مردی کامنت های این ها رو حذف کن
  اگه انسانیت داری کامنت ها رو کلا حذف کن بزار فقط مقالت بمونه کامنت ها همه حذف بشه
  اگه هم به حرفم گوش نمیدی حداقل کامنتم رو تایید کن که بقیه بفهمن ما هم بلدیم فحش بدیم و توهین کنیم

  • کسی توهین نکرده تو میخوای کار زشتت رو ادامه بدی
   1400-09-30

   من موندم واقعا کی توهین کرده ؟
   شما جماعت جقی جای اصلاح خودتون و ترک این مشکل و مریضی و عادت نادرست چرا همش دنبال پیدا کردن یه مطلب در جهت نادرست هستین ؟

   برو بخون ببین از روانشناس تا پزشک سنتی و پزشکی مدرن همه از معایب و عوارض این کار زشت صحبت کردن. همه جا مورد تمسخر قرار میگیرن. همه این کار رو زشت میدونن.

   خودت جرات داری وسط یه جمع عمومی بگی من خودارضایی میکنم ؟
   چرا جای خوب و بد رو عوض میکنین ؟

   کجای این جهان رو به تباهی اخلاقی این کار رو ازش تعریف کردن جز سایت رادیو فردای لجن و ویکی پدیای غیرمعتبر که خر برای اون سایت اعتبار قائل نیست.

   دلیل نمیشه چون یک احمقی یه چیزی نوشت و دقیقا طبق خواسته شهوانی تو بود درست باشه.

   آدم باشید و ترک کنید.

 • ساناز
  1400-09-25

  اونی که میگه خودارضایی عوارض نداره. یه نگاه به خودش تو آینه بندازه و قیافه مثل میمون شده اش رو ببینه بعد بیاد نظر بده.
  اعصاب نداشتنش رو ببینه و بی حوصلگی هاش.
  حشری بودنش رو ببینه بعد بیاد اینجا فاز روشعنفکری برداره.

  خیلی بیشعور باید آدم باشه و نادان که بدبختی رو ببینه و بگه نه من خیلی خوبم و سرحال.

  • ناشناس
   1400-09-26

   دقیقا

  • C.l.o.S.e
   1400-09-27

   ?????????????مردم از خنده راس میگین حق با شماست اصلا قیافه آدم از میمونم بدتر میشه یا چیزی میشه ک اصلا انگار آدم نیست

 • ohfdhmbc
  1400-09-25

  ادمین چرا کامنت های مخالفت رو تایید نمیکنی
  جرئت داری کامنت های مخالت رو تایید کن
  میترسی همه بفهمن که مطلبت دروغه

  • پدرام
   1400-09-25

   خدا بهت عقل بده

   این همه اعتراف این زیر و نظر مخالف و تحلیل مردم رو باور نداری و میخوای هنوز به کار کصافطی که انجام میدی ادامه بدی ؟

  • محمد
   1400-09-29

   هه دروغ! اول راهی داداش! هنوز مثل ما کچل نشدی سخره خاص ‌وعام شی!

  • بی نام و نشان
   1400-10-07

   من هر روز صبح بیدار میشم یه مقدار دیگه از موهام رفته ، خانواده از ترس اعصابم باهام هرف نمیزنن که زر مفت نزنم ، از صبح تا شب از خستگی رو تخت درازم ، درس رو ول کردم از سر اینکه دیگه هیچی نمیفهمم ، تنها کانتنت تو گوشیم پورنه ، بعد تو میای عر عر میکنی که دروغ ، مزخرفات ، چرت و پرت . میخوای دلتو خوش کنی که ضرر نداره نیا چرت و پرت بگو ، راهت جقتو بزن بعدا مثل من شو . یه ذره بفهمین اشتباهه که حداقل با احساس گناه بزنی اگه مثل من اراده نداری

  • A
   1400-10-21

   چیزی برای گفتن ویا فهماندن نیست این کاریه که همه کرده و همه اضرار شو تجربه کردند و بیشتر افراد فقط برای تلنگر به خودشون میان.چیو میخوای ثابت کنی

 • رو سیاهم خدا??
  1400-09-24

  سلام?چه قد این خودارضایی بده

  من ۴ سال درگیرش بودم ۱ ساله میخوام ترکش کنم و فهمیدم گناهه اما هزار بار زمین خوردم?خداا خودت کمکم کن به خودت قسم دیگه تحمل شکست ندارم دیگه نمیخوام پیش خودم شرمنده باشم و بزنم زیر قولم????????الله تو رو خداااااااا

  • سلیمان
   1400-09-26

   من که دارم میمیرم خواهشن تواینکارترک کن دادش سرطان پروستات گرفتم روم نمیشه بگم خیلی دردناکه?????????
   کمر لنگم خیلی درد میکنه بضیه ام
   هرنیم ساعت یک بار دارم میرم دستوشی سرم گیچ میره هی فکر خودکشی میکنم بخدا
   خیلی سخته?

  • Mahdy
   1400-10-01

   عزیزان به خود خدا قسم من خیلی زحمت کشیدم ،تحقیق کردم دیدم بهترین دارو و بهترین خاموش کننده ی انرژی بخش قران خودمونه ،روش اینکه همیشه قران با تو باشه هربار تحریک شدی قران نیم صفحه بخون به خدا عالیه درضمن شب ها یا کلا قبل از خواب برید ادرارتون رو خالی کنید.

  • ناشناس
   1400-11-01

   فقط افکار بد تا اومد تو ذهنت ازش فرار کن و تنها نباش

 • علی
  1400-09-23

  سلام
  من 15 سال بیش ندارم، خودم این رو قبول کردم که به هر حال این اتفاق یه روزی می افتاد چه می خواستم چه نمی خواستم چون در کودکی نه خانواده و نه مدرس و نه کسی به ما دربار مسائل جنسی صحبت میکنه همین باعث میشه ما برای پیدا کردن جواب سوالات جنسیمون بریم سایت. پس خودتون رو سرزنش نکنید که چرا شروع کردید چون الان نمی کردید دو سال بعد حتما شروع می کردید. من خودم 1.5 سال دارم انجام میدم، به اندازه 15 سال پیر شدم. در تابستون امسال دیگه خسته شدم و شروع کردم به ترک ولی تنها کاری که تا حالا تونستم بکنم اینه که کلا 7 روز تونستم نزنم. (من نهایت روزی یه بار میزدم) به هر حال اگه تازه شروع کردید زود ترک کنید چون اوایل آدم فک میکنه خیلی هم خوبه ولی هر چقدر میگذره آدم میفهمه چقد چرته. من خودم بچه مثبت بودم ولی افتادم در دام. نمیخوام کسی رو سرزنش کنم که بگم اون یارو باعث شده چون ما خودمون هستیم که انتخاب میکنیم. بیشترین عواارضی که روم داده اینه که خیلی عصبیم میکنه طوری که یه بار با نزدیکانم بد جوری دعوا کردم. اون روز حتی خواستم خودکشی کنم. یکیم بدنم رو ضعیف کره طوری که الان بدجوری لاغر شدم.
  ولی ایشالا ترک میکنین اصلا نگران بخشش خدا نباشید چون خدا میگ حتی هزار بار هم گناه کنید ولی یه بار برای همیشه توبه کنید بخشیده میشید.
  موفق باشید

 • Ahmad
  1400-09-19

  دوسال دارم خود ارضایی میکنم میخوام ترک کنم ولی نمیشه ،اما ورزش هم میکنم ورزش سنگین ولی داخل ورزشم از ضعفی برخوردار نیستم چه کنم

  • فرزاد
   1400-12-03

   فرزاد

 • علی
  1400-09-18

  سلام من ۱۵ سالمه خیلی خود ارضای میکنم و گوشمم صوت می کشه و بی اعصابم اگه خود ارضای رو ترک کنم صدای صوت گوشم میره؟تورو خدا جواب بدین

  • MMM
   1400-09-22

   اول بهتره از خدا طلب بخشش کنی یعنی توبه کنی

  • رضا
   1400-10-17

   هرمشکلی داری خودش درست میشه بعدازترک فقط دوماه یابیشترزمان میبره باید صبورباشی

 • محدثه
  1400-09-14

  سلام من وقتی ۶ یا ۷ سالم بود یادم نمیاد بهم تجاوز شد البته باکره ام یادم نمیاد خودارضایی رو از کی شروع کردم ولی مطمئنم ۱ یا ۲ سال بعد اون اتفاق انجامش میدادم الان من ۱۶ سالمه هنوز نمیتونم ترکش کنم چند تا جا خوندم اگه ترک کنین باردار میشین چیزای دیگه که اینجورین و ضرر دارن الان من میخوام ترکش کنم نمیدونم چیکار کنم اکه میشه لطفا راهنمایی کنین

  • ناشناس
   1400-09-26

   ترکش کن به چرت و پرت های سایت هام گوش نده

  • بیصدا
   1400-10-04

   کدوم احمقی تو شیش هفت سالگی بهت تجاوز کرد؟

  • مهدی
   1400-10-11

   ازدواج کن

 • علی
  1400-09-13

  سلام من چند ماهه تقریبا ترک کردم استمنا رو ولی الان ده روزه سر درد شدید دارم خوب نمیشه میخواستم ببینم ممکنه عوارض اون باشه یا به اختیار ترک اون باشه لطفا سریع جواب بدید ؟)

  • خانه سفید
   1400-09-14

   سلام و وقت بخیر

   مدتی سردرد را تحمل کنید برطرف میشه. واکنش طبیعی بدنتون هست به یه ترک عادت.

  • پارسا
   1400-09-16

   سلام آقا این خود انزالی اول میگی خدایا من ترک می کنم چند روز ترک می کن