کاشت مو

هزینه کاشت مو در سال ۱۴۰۱ چقدر است ؟

()

محال است شما تصمیم به کاشت مو گرفته باشید و در انتخاب بهترین روش برای کاشت مو، به هزینه آن فکر نکرده باشید. مشکل اینجاست که بسیاری از کلینیک ها که جهت مشاوره با آنها تماس می گیرید، اطلاعات دقیق و کافی در مورد هزینه روش های مختلف کاشت مو به شما نمی دهند. این کلینیک ها معمولا برآورد هزینه کاشت مو را به بعد از یک جلسه مراجعه حضوری، موکول می کنند.

نگران نباشید ما در این مقاله از وب سایت کلینیک خانه سفید، در مورد عوامل تعیین کننده هزینه کاشت مو صحبت خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت که برای هر کدام از روش های کاشت مو باید چه مقدار هزینه کنید.

قیمت کاشت مو

کاشت مو تنها روش درمان موهای از دست رفته می باشد. این عمل از گروه عمل های زیبایی بوده و اکثر بیمه های کشور تعهدی نسبت به پرداخت هزینه کاشت مو ندارند. به همین دلیل یکی از مهمترین دغدغه های متقاضیان عمل پیوند مو هزینه آن می باشد.

برای دریافت قیمت تقریبی کاشت مو خود می توانید در ساعات کاری کلینیک خانه سفید با شماره 54503-021 تماس حاصل فرمایید و نوبت مشاوره حضوری رایگان دریافت کنید. اما اگر امکان حضور ندارید می توانید از طریق پیام رسان های تلگرام، سروش و واتس آپ به شماره 09122252731 پیام ارسال کنید و عکس سه ناحیه روبرو، بالا و پشت سر خود را ارسال نمایید تا بعد از بررسی پزشک متخصص هزینه تقریبی کاشت مو شما اعلام شود.

عکس کاشت مو

عوامل تعیین کننده هزینه کاشت مو

عوامل متعددی وجود دارند که در هزینه کاشت مو تعیین کننده هستند. در ادامه به شرح کامل این عوامل خواهیم پرداخت.

 • منطقه جغرافیایی

شاید برای بسیاری این مساله باورپذیر نباشد، اما اینکه تصمیم دارید کجا خدمات کاشت مو را انجام دهید، در هزینه آن نقش دارد. منظور فقط کاشت مو در یک کشور در قیاس با کشور دیگر نیست. حتی هزینه عمل در یک شهر نسبت به شهر دیگر متفاوت است و از آن هم جالب تر اینکه اگر به یک کلینیک در یک منطقه خاص از تهران یا یک شهر بزرگ بروید، هزینه ای که به شما می گویند متفاوت با هزینه کاشت مو در یک منطقه دیگر با روشی یکسان است.

آیا کلینیک ها بسته به منطقه جغرافیایی، محدودیتی در انجام روش های کاشت مو دارند؟

بعضی روش ها مانند کاشت موی Micro FIT بخاطر گران بودن تجهیزات مخصوص آن ها و دانش مورد نیاز برای انجام آن، فقط در بعضی شهرها و کلینیک ها قابل انجام است. از طرفی استفاده از بعضی از روش ها ممکن است در یک کشور بسیار گرانتر از کشور دیگر باشد. برای همین است که اگر به کشور ترکیه بروید، خواهید دید که بسیاری از افراد برای کاشت مو به این کشور سفر کرده اند تا علاوه بر سیاحت، هزینه کمتری نیز برای کاشت مو نسبت به کشور خودشان بپردازند.

چرا هزینه کاشت مو در ایران نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر ارزانتر است؟

یک باور اشتباه در مورد هزینه کاشت مو در ایران این است که، در کشور ما به دلیل کیفیت پایین کار، کاشت مو ارزانتر است. اما باید بگوییم که ایران، در زمینه کیفیت کاشت مو، از بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا جلوتر است. علت پایین بودن قیمت خدمات کاشت مو و حتی بسیاری از خدمات پوست و موی دیگر در ایران، رقابت شدید و تعدد بالای مراکز پوست و زیبایی است.

 • کلینیک انتخابی کاشت مو

اگر شما یک پزشک را بشناسید که در دو مرکز زیبایی و پوست مختلف با ابزار و مواد مصرفی یکسان کار کند، در کمال تعجب خواهید دید که به ازای روش و شرایط یکسان در کاشت مو، دو هزینه متفاوت از شما گرفته خواهد شد. این اتفاق به این دلیل می افتد که هر کلینیک تعرفه مخصوص خود را دارد. انتخاب کلینیک زیبایی در هزینه نهایی شما تاثیرگذار است. ما در کلینیک خانه سفید، برای رضایت مشتریان خود، روش های کاشت مو را با بالاترین کیفیت و مناسبترین قیمت ارائه نموده ایم.

 • میزان طاسی و گرافت های کاشته شده

هر چه میزان طاسی فرد بیشتر باشد، نیاز به کاشت گرافت های بیشتری بر روی سر او وجود دارد. از طرفی کاشت گرافت های بیشتر مستلزم صرف زمان، انرژی و مواد مصرفی بیشتری است. همه اینها موجب بالاتر رفتن هزینه نهایی کار می شود.

 • روش کاشت مو

مهمترین عامل در تعیین هزینه کاشت مو، تفاوت در روش های انجام کار است. برای انجام بعضی روش های کاشت مو مانند کاشت مو به روش Micro FIT، نیاز به دستگاه مخصوص وجود دارد. در مقابل در بعضی از روش ها مانند روش FIT بخشی از فرآیند برداشت و کاشت فولیکول های مو یا کل آن، به صورت دستی و با کمک پانچ و پنس انجام می گردد. استفاده از این دستگاه ها برای کلینیک های پوست و مو، هزینه ای در بر داشته است که جهت توجیه اقتصادی استفاده از آن، هزینه بالاتری از شما گرفته خواهد شد.

هزینه کاشت مو در ترکیه و سایر کشورهای اروپایی

اکثر جراحی های زیبایی در کشور به علت تقاضای بالا و همچنین تعدد متخصصین جراحی زیبایی در ایران نسبت به سایر کشورهای جهان از قیمت بسیار پایین تری دارند. به عنوان مثال در کشور ترکیه که به مهد جراحی های پزشکی اروپا تبدیل شده است، هزینه تقریبی کاشت مو حدود 2500 دلار می باشد. سایر جراحی های زیبایی نیز در این کشور نسبت به کشورهای پیشرفته اروپایی بسیار ارزان تر می باشد. در واقع یکی از جنبه های جذب توریسم در کشور ترکیه توریسم پزشکی می باشد.

قیمت کاشت مو در کشورهای پیشرفته دنیا مانند آلمان، فرانسه، کانادا، انگلستان و آمریکا حدود 15000 تا 25000 دلار می باشد. هزینه تقریبی کاشت مو در تهران به عنوان پایتخت و مهمترین شهر توریست پزشکی ایران حدود 500 تا 1000 دلار می باشد. به همین دلیل مقصد بیشتر متقاضیان ایرانی و غیر ایرانی مقیم خارج از کشور جهت کاشت مو، کشور ایران و ترکیه می باشد.

در سال های اخیر و به دنبال کاهش ارزش ریال در کشور و قیمت بالای دلار در ایران تعداد متقاضیان کاشت مو از سایر کشورهای دنیا بسیار بیشتر شده است. ذکر این نکته غرور آفرین است که بدانید متخصصان داخلی کشور عزیزمان بسیار باتجربه تر و با دانش بالاتری هستند به طوری که بسیار هستند کسانی که از کشورهای اروپایی، آمریکا و همسایگان کشورمان برای انجام عمل کاشت مو به ایران سفر می کنند.

دلیل تخصص بالای جراحان کشور میزان زیاد انجام این عمل در طی این سال هاست، این امر سبب شده تجربه آن ها بسیار بیشتر از جراحان کشورهای دیگر دنیا باشد که به دلیل قیمت بالای انجام عمل شاید در طول سال 10 نفر هم به آن ها برای کاشت مو به آنها مراجعه نکند.

هشدار : بسیاری از مردان جوان که به تازگی دچار ریزش مو شده‌اند در دام کلینیک‌های سودجو و غیرحرفه‌ای گرفتار شده و کاشت مویی انجام می‌دهند که به هیچ وجه پایدار نیست. آقایان زیر ۲۵ سال باید قبل از کاشت مو، روش‌های دیگر درمانی را امتحان کنند و تا زمان تثبیت شدن الگوی ریزش، صبور باشند. در غیر این صورت امکان ریزش موهای کاشته شده زیاد است.

هزینه کاشت مو در کلینیک خانه سفید

هزینه تقریبی کاشت مو در کلینیک خانه سفید با توجه به تجربه بالای جراحان و متخصصین پوست و مو کلینیک نسبت به سایر مراکز معتبر کاشت مو منصفانه تر می باشد.

هرچه میزان ریزش مو در نتیجه گرافت مورد نیاز شما بیشتر باشد، در نتیجه قیمت تقریبی کاشت مو شما نیز افزایش می یابد. به عنوان مثال یک نفر با تعداد ۲۰۰۰ گرافت مو به تراکم مورد نظر خود دست می یابد، اما شخص دیگر حتی ۴۰۰۰ گرافت هم سطح بی موی سر او را پوشش نمی دهد.

به طور میانگین هزینه کاشت مو در کلینیک خانه سفید بین ۱۲ تا ۲۰ میلیون تومان متغییر است. این تفاوت زیاد به دلیل عواملی که که در بالا شرح داده شد ( مانند روش کاشت مو، میزان طاسی فرد و تجهیزات مورد نیاز برای کاشت مو ) می باشد.

نمونه کاشت مو به روش SUT کلینیک خانه سفید
نمونه کاشت مو به روش SUT کلینیک خانه سفید

ارزان ترین روش کاشت مو

هزینه کاشت مو به روش FUT نسبت به سایر روش های کاشت مو بسیار پایین تر می باشد. در این روش به دلیل اینکه برداشت فولیکول های مو بصورت یکجا و به سرعت انجام می شود لذا مدت زمان کاشت مو کاهش می یابد. این سرعت عمل باعث می شود هزینه این عمل نیز ارزان تر از سایر روش های کاشت مو باشد.

اما در روش FIT به این دلیل که فولیکول ها بصورت تکی و با حساسیت بالایی از بانک مو برداشت می شود و زمان بیشتری هم صرف آن می شود، در نتیجه هزینه بیشتری نسبت به روش FUT دارد.

هزینه کاشت مو به روش SUT

در کاشت مو به روش SUT که به ادعای برخی کلینیک های کاشت مو جدیدترین روش کاشت مو حال حاضر ایران می باشد، برداشت مو توسط دستگاه انجام می شود. این دستگاه سرعت عمل بیشتری نسبت به دست انسان و برداشت فولیکولی (روش FIT) دارد، لذا هزینه کاشت مو به روش SUT نسبت به روش FIT کمتر می باشد.  در روش FIT اگر تعداد بیشتر از 2500 گرافت مو برای کاشت نیاز باشد، تکمیل عمل 2 روزه خواهد بود. این افزایش روز با افزایش قیمت همراه خواهد بود.

هزینه کاشت مو به روش SUT بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان می باشد.

هزینه کاشت مو به روش MFIT

کاشت مو به روش MFIT که جدیدترین روش کاشت مو در جهان می باشد، به تازگی در کشور عزیزمان ایران مورد توجه متقاضیان محترم کاشت مو قرار گرفته است. این روش کاملا با سبک و روش کاشت موی FIT انجام می شود با این تفاوت که در مرحله برداشت گرافت های مو با دقت و ظرافت بسیار بالاتری برداشت می شوند.

این دقت و ظرافت باعث می شود که خونریزی و درد بسیار کمتری نسبت به روش FIT در فرد ایجاد شود. همچنین عوارض ناشی از کاشت مو به شدت کاهش می یابد. دوره درمان و ریکاوری بسیار کمتری دارد و همچنین در روش نوین MFIT که با نام UFIT شناخته می شود می توان کاشت مو را بدون تراشیدن سر انجام داد.

هزینه تقریبی کاشت مو در روش MFIT بین ۱۵ تا ۱۸ میلیون تومان در کلینیک خانه سفید می باشد.

قیمت کاشت هر تار مو (قیمت کاشت هر گرافت مو )

در کشور ما هزینه عمل کاشت مو مانند بسیاری دیگر از خدمات پزشکی و غیر پزشکی نرخ معین و مصوبی ندارد. همان طور که بیان شد، میانگین هزینه عمل کاشت مو بین 6 تا 9 میلیون تومان می باشد. تغییرات قیمت یک روش مشخص با تعداد گرافت معین بین مراکز مختلف کاشت مو به میزان تبحر و تجربه جراح، میزان تخصص پزشک پوست و مو و مدرن بودن دستگاه های کلینیک بستگی دارد.

البته این دلیل نمی شود هر کاشت موی گران قیمتی با کیفیت باشد. اما تقریبا اکثر کلینیک هایی که قیمت های پایینی برای انجام خدمات خود در نظر میگیرند در زمره خدمات بی کیفیت محسوب می شوند.

مبنای اصلی تعیین قیمت کاشت مو بر اساس تعداد گرافت مو می باشد.هر چند تعیین هزینه کاشت مو صرفا با گرافت نیز درست نمی باشد. برای تعیین هزینه نوع روش و تعداد گرافت بسیار مهم است. مثلا اگر تعداد 3000 گرافت مو در روش FIT کاشت شود هرینه ای حدود ۱۰ میلیون تومان و در روش SUT حدود ۱۳ میلیون هست. همچنین همین میزان در روش میکروگرافت بین ۱۵ تا ۱۸ میلیون تومان هزینه خواهد داشت. (زمستان ۱۴۰۰)

هزینه کاشت هر گرافت مو در سال ۱۴۰۰ حدود ۳۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان می باشد.

تعیین قیمت کاشت مو بر اساس تعداد تار مو یا صرفا با روش خاصی به هیچ وجه صحیح نمی باشد و تعداد گرافت کاشته شده و نوع روش همزمان هزینه کاشت مو را تعیین می کنند.

کاشت مو به روش میکروگرافت

کمترین هزینه کاشت مو

در برخی موارد قیمت های بسیار پایین برای کاشت مو مشاهده می شود که با هیچ قانون و منطقی جز کار ناصحیح سازگار نیست. به طور معمول یک کلینیک معتبر پوست و مو (کاشت مو) شامل حداقل یک متخصص پوست و مو، پزشک جراح، پزشک عمومی، پرستاران و دستیاران کاشت، منشی و خدمه دیگر می باشد، که با محاسبه هزینه های جاری به هچی وجه قیمت های پایین خدمات زیبایی قابل درک نیست.

در اکثر این مراکز ارزان قیمت که بعد از بازرسی مامورین وزارت بهداشت و درمان این مراکز پلمب شده اند، موارد خلاف قوانین پزشکی کشور به وفور مشاهده شده است. مواردی اعم از عدم وجود پزشک متخصص پوست و مو در مرکز، عدم وجود پزشک عمومی، پرستاران دارای مدرک مرتبط پزشکی، غیر بهداشتی بودن محل کاشت، یا حتی فراتر از آن نداشتن مجوز فعالیت.

هزینه کاشت مو در اصفهان و شیراز

نکته بسیار مهم : متاسفانه در سال های اخیر در شهرهای پر جمعیت ایران مانند تهران، شیراز و اصفهان به دلیل نبود نظارت کافی بر عملکرد مراکز کاشت مو برخی افراد اقدام به انجام کاشت مو در محیط غیر درمانی می نمایند، لذا قیمت بسیار پایین تری نسبت به مراکز درمانی ارائه می دهند.

باید توجه داشته باشید که انجام کاشت مو در مراکز غیر درمانی بدون حضور پزشک متخصص پوست و مو و جراح کاشت مو به همراه تیم پزشکی با مدارک درمانی غیر مجاز و خطرناک می باشد. در صورت وجود هرگونه اشتباه یا خطای پزشکی و نبود پزشک صدمات جبران ناپذیری به سلامتی شما وارد می شود. لذا از کاشت مو در مراکزی که هزینه نامتعارف و بسیار پایین ارائه می دهند پرهیز کنید. برای بدست آوردن زیبایی، سلامتی خود و طول عمر خود را به خطر نیندازید.

هستند افرادی که بدون تخصص کافی و بدون تجهیزات مورد تایید دست به عمل کاشت مو با هزینه ای به مراتب پایین تر از مراکز کاشت مو می زنند. توجه داشته باشید که انجام کاشت مو در این مراکز شاید در ظاهر از نظر مالی به سود شما باشد اما چیزی مهمتر از پول یعنی سلامتی خود را به خطر انداخته اید.

آیا حاضر هستید به عنوان مثال؛ در یک منزل مسکونی، بدون امکانات بهداشتی و معتبر و زیر نظر افراد غیر متخصص عمل جراحی حساس کاشت مو انجام داده و سلامت خود را به مخاطره اندازید؟

در روز کاشت مو حتما از وجود پزشک متخصص، تیم پزشکی درمانی و جراح کاشت موی کلینیک مطلع شوید.

فرم مشاوره کاشت مو

مشاورین کلینیک پوست و موی خانه سفید اطلاعاتی کامل و دوستانه در اختیار شما قرار می‌دهند. ما در کلینیک پوست و مو خانه سفید ابتدا وضعیت بانک موی شما را ارزیابی می‌کنیم، سپس درباره تاریخچه پزشکی شما گفتگو می‌کنیم تا اطمینان حاصل شود که شما برای درمان مناسب هستید و به هر سوالی که ممکن است در مورد درمان داشته باشید پاسخ می‌دهیم. سپس ما جلسات خود را با توجه به زمان آزاد شما تنظیم می‌کنیم، تا بهترین نتایج ممکن را دست آوریم.
برای دریافت هزینه کاشت موی خود چطور اقدام کنیم ؟

جهت دریافت هزینه کاشت مو از سه ناحیه روبرو، بالا و پشت سر خود عکس گرفته و به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ (مشاور ارشد کلینیک خانه سفید) ارسال نمایید. بعد از بررسی توسط پزشک متخصص کلینیک هزینه کاشت موی شما به سرعت اعلام می شود.

قیمت کاشت مو در کلینیک خانه سفید چقدر است ؟

هزینه کاشت مو در خانه سفید با توجه به روش مورد نیاز و مناسب شما متفاوت است؛ اما به دلیل سیاست حفظ قیمت ها و کمک به مردم در شرایط نامساعد اقتصادی کنونی به طور میانگین هزینه کاشت مو در کلینیک خانه سفید از کلیه مراکز معتبر و مجهز کاشت موی ایران منصفانه تر است.

آیا هزینه کاشت مو توسط بیمه پرداخت می شود ؟

متاسفانه به دلیل اینکه کاشت مو از جمله جراحی های زیبایی محسوب می شود، عمدتا اکثر بیمه های درمانی کشور هزینه آنرا تقبل نمی کنند. اما اگر فردی ادعا می‌کند که بیمه‌ای خاص دارد که این هزینه را تقبل می‌کند، ضمن دریافت فاکتور هزینه ها باید به اداره بیمه خود مراجعه کرده و حق بیمه را دریافت کند.

آیا قیمت نواحی مختلف کاشت مو در سر متفاوت است ؟

بله، افراد معمولا به علت کم پشت شدن موهای جلوی سر، تصمیم بر کاشت مو می‌گیرند و هدف فقط افزایش تراکم مو در جلوی سر است، در نتیجه تعداد گرافت‌های کمتری درگیر می‌شوند؛ اما زمانی که تصمیم بر کاشت مو در نواحی طاس سر است، تعداد گرافت‌ها بیشتر شده و در نتیجه هزینه نسبت به کاشت فقط در جلوی سر بیشتر خواهد بود.

آیا هزینه کاشت موی خانم ها کمتر از آقایان است ؟

جنسیت در هزینه کاشت مو تاثیر چندانی ندارد و عامل اصلی تعیین هزینه کاشت مو میزان گرافت مورد نیاز برای کاشت می باشد. لذا هرچه گرافت بیشتری مورد نیاز باشد هزینه بیشتری خواهید پرداخت. اما به دلیل اینکه حجم ریزش موی بانوان به طور معمول کمتر از آقایان است، هزینه کاشت مو در بانوان ظاهرا کمتر می باشد.

تماس با ما :

برای دریافت قیمت تقریبی کاشت مو خود می توانید در ساعات کاری کلینیک خانه سفید با شماره 54503-021 تماس حاصل فرمایید و نوبت مشاوره حضوری رایگان دریافت کنید. اما اگر امکان حضور ندارید می توانید از طریق پیام رسان های تلگرام، سروش و واتس آپ به شماره 09122252731 پیام ارسال کنید و عکس سه ناحیه روبرو، بالا و پشت سر خود را ارسال نمایید تا بعد از بررسی پزشک متخصص هزینه تقریبی کاشت مو شما اعلام شود.

 

اگر پرسش خاصی در مورد هزینه کاشت مو دارید یا تجربه ای در این زمینه داشته اید، خوشحال می شویم که تجربیات خود را از طریق فرم اعلام نظر (دیدگاه) در پایین صفحه زیر نظرات کاربران عزیز سایت برای ما ارسال کنید. همچنین اگر پیشنهاد یا انتقادی در خصوص بهتر شدن مطالب وب سایت و بالاخص مطلب این صفحه دارید برای ما ارسال کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

Document

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫138 دیدگاه ها

 1. با سلام
  خواستم بدانم افرادی مثل ایلان ماسک مگر چقدر هزینه میکنند که انقدر کاشت موهایشان طبیعی به نظر میرسد ولی در ایران کاشت مو به تراکم سابق نمیرسد ایا مربوط به هزینه است یا تکنولوژی کاشت مو در امریکا بسیار پیشرفته است؟

  1. سلام و وقت بخیر

   نتایج کاشت مو علاوه بر تخصص پزشک و مهارت جراح، به بانک موی مناسب و رعایت صحیح مراقبت های بعد از جراحی وابسته است. قطعا رعایت توصیه ها موجب تراکم بیشتر و موفقیت کامل جراحی زیبایی است.

 2. سلام
  خواستم بپرسم موهایی ک از کتف و سینه برداشت میشن بعد کاشت به شکل و جنس موی ریخته شده همون قسمت سر میرسن؟

  1. سلام و وقت بخیر

   موهای ناحیه کتف و سینه امروزه در روش های مدرن کاشت مو به دلیل ماندگاری کم برداشت نمی شوند.
   در روش های جدید کاشت مو مو از هرجایی که برداشت می شود (مانند ناحیه زیر ریش) همان شکل را تا آخر حفظ می‌کند.

 3. سلام و وقت بخیر سوالی ک داشتم ایا موهایی ک بر اثر رژیم ریخته شدن فقط با کاشت مشکلم حل میشود یا راه های دیگری نیز دارد با تشکر

از پزشک خانه سفید بپرسید یا نظرتان را بگذارید.

پاسخ شما در اسرع وقت (در صورت تکراری نبودن سوال) ارسال می شود.

دکمه بازگشت به بالا