ریزش مو

بهترین داروهای درمان ریزش مو چیست ؟

4.5
(239)

ریزش مو یکی از مشکلات شایعی است که افراد زیادی با آن مواجه هستند. البته ریزش مو را نمی‎‌توان به خودیِ خود یک بیماری یا مشکل در نظر گرفت، چرا که همه افراد به صورت طبیعی مقداری از آن را تجربه می‌کنند. اما ریزش موی بیش از حد که باعث کم پشتی، طاسی و یا کچلی می‌شود، نوعی بیماری محسوب می‌شود و باید با آن مقابله کرد. روش‌های زیادی برای مقابله با این مشکل وجود دارد. بسیاری از افراد سریعا اقدام به عمل کاشت مو می‌کنند ولی پیش از عمل می‌توان برخی از روش‌های درمانی کم‌خطرتر را امتحان کرد. استفاده از داروهای درمان ریزش مو یکی از این روش‌های کم خطر هستند.

استفاده از دارو به جهت این که داروها معمولا از مواد گیاهی تولید می‌شوند، علاوه بر این که عوارض جراحی را ندارند، به خوبی بر عمل اثر کرده و در پیشگیری و درمان ریزش موثر هستند. داروهای درمان ریزش مو، طیف وسیعی از داروها هستند که به روش‌های مختلفی اقدام به درمان می‌کنند. برخی از آن‌ها روی فولیکل‌های مو اثر می‌گذارند، برخی از آن‌ها چربی سر را تنظیم می‌کنند و برخی دیگر سلامت گرافت مو را افزایش می‌دهند.

اگر شما نیز قصد دارید که از این داروهای درمان ریزش مو استفاده کنید، بهتر است که تا پایان این مطلب همراه ما باشید چرا که قصد داریم در این مورد مطالبی را در اختیار شما قرار بدهیم. داشتن آگاهی باعث می‌شود که فرآیند درمان را بهتر انجام بدهید.

نکته : به هیچ وجه داروهای معرفی شده زیر را به صورت خودسر و بدون تجویز پزشک مصرف نکنید.

داروهای درمان ریزش مو

علت‌های فراوانی برای ریزش مو وجود دارد. اولین علت ریزش مو بدون شک ریزش موی ارثی است. بسیاری از افرادی که پدران آن‌ها دچار مشکل ریزش مو هستند، خود نیز به این عارضه دچار می‌شوند. مشکلات هورمونی نیز یکی دیگر از علت‌های شایع این بیماری است. این علت معمولا بعد از مسائل ارثی، دومین علت شایع ریز مو است.

افرادی که استرس شدیدی را تحمل می‌کنند نیز معمولا دچار عارضه ریزش مو می‌شوند. بیماری‌‌‎های پوستی نیز یکی دیگر از این علل است. با تمام این‌ها موارد خاص دیگری نیز هستند که منجر به ریزش مو می‌شود. برخورد با اشعه‌های خاص رادیو اکتیو و سابقه استفاده از روش‌های خاص درمانی (به عنوان مثال شیمی درمانی) از دیگر علل ریزش مو هستند. استفاده از داروهای درمان ریزش مو می‌توانند اکثر این مشکلات را به طور کلی درمان کنند.

ریزش مو همچنین در سنین خاصی روی نمی‌دهد و هر کسی در دوره‌های مختلف زندگی ممکن است به آن دچار شود. با این وجود ریزش مو در افرادی که پا به سنین میانسالی گذاشته‌اند بیشتر است.

ریزش مو در زنان

برخی از افراد تصور می‌کنند که کچلی فقط در مردان اتفاق می‌افتد. درست است که کچلی و طاسی در مردان بیشتر از زنان رخ می‌دهد اما این تصور اشتباه است که زنان دچار ریزش مو یا طاسی نمی‌شوند. همانطور که در بخش قبل و حین مرور علت‌های ریزش مو دیدیم، بسیاری از علل ریزش مو (مثل مشکلات هورمونی و استرس) می‌توانند در بانوان نیز رخ دهند.

شایع‌ترین علت ریزش موی زنان آلوپسی آندروژنیک ناشی از ترشح هورمون‌های مردانه است. آلوپسی آندروژنیک می‌تواند در سنین جوانی نیز منجر به ریزش مو در بانوان شود اما با این حال ترشح شدید آلوپسی آندروژنیک در زنان بعد از چهل سالگی رخ می‌دهد و می‌توان با مصرف داروهای درمان ریزش مو آن‌ها را درمان کرد. بهتر است که بانوان نیز مانند آقایان با مشاهده علائم درمان ریزش مو به پزشک مراجعه کنند.

ریزش مو در زنان

در مقاله علت‌های ریزش مو گفتیم که اختلال و کم‌کاری عوامل و غدد مختلف باعث می‌شود که ریزش افزایش یابد. به همین دلیل تا مشخص نشود که چه عاملی موجب افزایش ریزش مو است، نمی‌توان دارو مصرف کرد. یکی از مهم‌ترین نکاتی که افراد باید پیش از درمان ریزش مو مورد توجه قرار دهند، مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو برای تشخیص درست مشکل مو می باشد. بیماران بعد از این مشاوره می‌توانند با دستور پزشک اقدام به مصرف دارو کند. همچنین همانطور که عنوان شد استفاده سر خود از این داروها بسیار خطرناک است و حتما باید این داروها زیر نظرپزشک مصرف شوند.

در ادامه به برخی از مهم‌ترین داروی درمان ریزش مو اشاره خواهیم کرد.

داروهای ضد آندروژن

برخی از هورمون‌های جنسی در ریزش مو موثر هستند. آندروژن‌ها هورمون‌های جنسی هستند که باعث ریزش مو می‌شوند. این هورمون با آسیب به فولیکل‌های مو باعث می‌شوند که رشد مو متوقف شود. اثر این داروها بر زنان بیشتر از مردان است. برای استفاده از این داروهای درمان ریزش مو حتما باید نسخه پزشک را به درمانگاه ارائه کنید.

پس از این که این داروها را مصرف کردید، باید در بازه‌های زمانی مشخص به پزشک مراجعه کنید، چرا که اثر این داروها، دراز مدت است. گاهی افراد مختلف پس از مصرف این داروها دچار عوارضی مانند مشکلات مربوط به خواب می‌شوند. در صورت مواجهه با چنین مشکلاتی پس از مصرف بهتر است که به پزشک در این مورد اطلاع رسانی کنید.

ماینوکسیدیل

ریزش مو علت‌های فراوانی دارد و به شکل‌های مختلف مانند ریزش منطقه‌ای، ریزش سکه‌ای و یا طاسی سریع و یا ریزش‌های دیگر مشاهده می‌شود. یکی از داروهای درمان ریزش مو که هم باعث افزایش رشد مو می‌شود و از ریزش جلوگیری می‌کند، ماینوکسیدیل است که بسیار داروی مفیدی برای درمان ریزش در مردان است. این دارو توایی درمان بسیاری از بیماری‌هایی را دارد که منجر به ریزش مو می‌شوند. تلوژن افلوویم، آناژن افلوویوم، هیپوتریکوزیس و چندین نوع ریزش دیگر با این دارو از بین خواهند رفت. این دارو در غلظت‌های متفاوتی ارائه می‌شود و تشخیص غلظت مناسب برای مصرف آن به نظر پزشک بستگی دارد.

ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل را معمولا باید دو بار در روز روی سر خود بمالید و ممکن است که بعد از گذشت چندماه نیز اثر آن را مشاهده نکنید اما از آن جایی که این دارو، دارویی بسیار مفید است، پس از پنج ماه اثر آن را به طور قابل توجهی مشاهده خواهید کرد.

استفاده از این داروی درمان ریزش مو معمولا عوارض ندارد ولی در برخی از افراد ممکن است به شکل قرمزی پوست سر مشاهده شود. همچنین در برخی موارد نادر نیز، این دارو منجر به ریزش موی افراد خواهد شد. در این مورد باید سریعا به پزشک مراجعه کنید چرا که بدن به این دارو حساسیت دارد. پزشک در چنین حالتی اقدام به تعویض داروی مصرفی می‌کند.

فیناستراید

در قسمت‌های قبل در مورد آلوپسی آندروژنتیک صحبت کردیم و گفتیم که یکی از عوامل مهم ریزش مو در آقایان و بانوان است. اگر چه وجود این ماده در بدن نیاز است و باعث سلامت می‌شود، ولی وجود بیش از حد آن باعث ریزش مو می‌شود. فیناستراید یکی از داروهایی است که آلوپسی آندروژنتیک را کنترل می‌کند.

فیناستراید
فیناستراید

این داروهای درمان ریزش مو نیز جزو داروهایی هستند که اثر طولانی مدت دارند و باید چند ماه منتظر واکنش بدن به آن‌ها ماند. استفاده از فیناستراید باعث می‌شود که علاوه بر این که ریزش مو متوقف شود، بلکه رشد مو نیز افزایش یابد. این دارو به شکل خوراکی مصرف می‌شود و آن را معمولا پیش از غذا مصرف می‌کنند.

کتوکونازول

یکی از داروهایی که ممکن است در برخی موارد منجر به درمان ریزش مو شود، کتوکونازول است. این دارو برای افرادی که علت ریزش موی آن‌ها آندروژنتیک است بسیار مفید است کتوکونازول با کاهش التهاب فولیکل‌های مو باعث بهبود سلامت فولیکول‌های مو و توقف ریزش مو می‌شود. این دارو به شکل شامپو نیز یافت می‌شود و می‌توانید به شکل طبیعی آن را مصرف کنید. یکی از برندهایی که تولیدکننده این نوع شامپو است، برند نیزورال است. اگر چه دسترسی به این شامپو در ایران دشوار است اما از مارکت‌های آنلاین می‌توانید آن را سفارش بدهید. با این حال، بهتر است که درمان با این دارو یا استفاده از این شامپو زیر نظر پزشک باشد.

اسپیرونولاکتون

یکی دیگر از داروهای درمان ریزش مو که می‌تواند اثر بسیاری مناسبی برای افزایش رشد مو در بانوان داشته باشد، اسپیرونولاکتون است. وقتی که آندروژن‌ها علت ریزش مو باشند، می‌توان به خوبی از این دارو استفاده کرد. آندروژن‌ها می‌توانند سرعت ریزش مو را در افراد بالاتر ببرند. بانوانی که دارای سندرم تخمدان پلی کیستیک هستند، معمولا به ریزش مو دچار می‌شوند و علت آن آندروژن‌هایی است که بدن آن‌ها ترشح می‌کند. استفاده از اسپیرنولاکتون باعث می‌شود که تولید آندروژن متوقف شود و از ریزش مو جلوگیری شود.

اسپیرونولاکتون
اسپیرونولاکتون

استفاده از این داروی درمان ریزش مو ممکن است که عوارضی به همراه داشته باشد. سردرد، تهوع، استفراغ یا کرامپ معدی، بی اشتهایی، اسهال، دهیدراتاسیون، هیپوناترمی، اسیدوز کاهش‌توانایی جنسی، بزرگ شدن پستانها، بی‌نظمی قاعدگی، کسالت، افزایش‌پتاسیم خون، کاهش سدیم خون، مسمومیت کبدی و نرمی استخوان عوارض استفاده از این دارو هستند که اگر بدون تجویز پزشک آن را مصرف کنید حتما به آن دچار خواهید شد.

داروهای مقابله با عفونت‌های قارچی

در صورتی که علت ریزش موی شما عفونت‌های قارچی روی پوست باشد، می‌توانید از داروهای درمان ریزش مو استفاده کنید. یک نوع عفونت قارچی با نام تینیا کیپتیس معمولا منجر به ریش مو خواهد شد و برای درمان این نوع قارچ می‌توان داروهایی خوراکی مصرف کرد. بیمار برای درمان باید حدود یک یا دو ماه صبر کند و فرآیند درمان را به صورت منظم پیگیری کند تا بتواند نتایج دلخواه را بگیرد و به خوبی درمان شود. عوارض جانبی ناشی از داروهای ضد قارچ می‌تواند شامل خارش و جوش‌های پوستی، اسهال و درد شکمی (معده) باشد.

داروهای کنترل یائسگی

هورمون درمانی یکی از روش‌هایی است که برای درمان ریزش مو در بانوان مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر اختلال در هورمون‌ها به خاطر یائسگی باشد، منجر به ریزش مو خواهد شد و اگر به پزشک ماهری در این زمینه مراجعه کنید، احتمالا روش هورمون درمانی و استفاده از داروهای درمان ریزش مو برای کنترل هورمون‌ها را پیشنهاد خواهد کرد. این داروها طیف بسیار گسترده‌ای دارند ولی اصلی‌ترین ویژگی‌ همه آن‌ها، کنترل هورمون‌های زنانه استروژن و پروژسترون است.

کورتیکو استروئید

گاهی اوقات سیستم ایمنی بدن برای حفظ سلامت به بافت‌ها و اندام‌های سالم بدن حمله می‌کند. در این حالت اگر قربانی این حمله پوست و فولیکل‌های آن باشند، سر دچار ریزش مو خواهد شد. کورتیکو استروئید یکی از داروهای درمان ریزش مو است که باعث جلوگیری از حمله سیستم ایمنی بدن به بافت‌های مختلف خواهد شد. در این حالت به تدریج رشد مو دوباره احیا خواهد شد و سیستم ایمنی مجددا به بدن حمله نخواهد کرد.

این دارو هم به شکل محلول قابل استفاده است و هم می‌توانید آن را به بدن تزریق کنید. با این حال برای مصرف این دارو به هر دو روش، باید به پزشک مراجعه کنید چرا که درمانگاه‌ها بدون نسخه این دارو را به شما نخواهند داد. مدت اثر این دارو به شرایط بدن افراد بستگی دارد ولی در بدترین حالت نیز بدن پس از دو ماه به این دارو پاسخ خواهد داد و روند روش موها آغاز می‌شود.

تزریق پلاسمای حاوی پلاکت

این نوع درمان نیز می‌تواند در جلوگیری از ریزش مو و بهبود رشد مو تاثیر موثر داشته باشد. البته پیش از انجام این روش باید آزمایش‌های خون انجام داد و پزشک باید مجوز این کار را دهد. تزریق این دارو به پوست سر به ترمیم بافت‌های آسیب دیده کمک می‌کند.

جمع‌بندی

در این مطلب نگاهی به داروهای درمان ریزش مو انداختیم و دیدیم که این داروها چگونه می‌توانند در مراحل مختلف مشکلات مو کمک کننده باشند. برخی از این داروها ریزش مو را کند می‌کنند و برخی دیگر از آن‌ها رشد موها را بیشتر می‌کنند. تشخیص مشکل، اولین قدم برای انتخاب داروی ضد ریزش مو است. پس از این که تجویز به درستی انجام شد باید به دنبال دارویی برای درمان گشت.

استفاده خودسرانه از داروهای درمان ریزش مو خطرناک است و حتما پیش از مصرف با پزشکی ماهر و متخصص در زمینه پوست و مو مشورت کنید. فرآیند درمان ریزش مو توسط داروهای درمانی، فرآیندی زمان‌بر است و شما به عنوان بیمار باید صبر زیادی داشته باشید. پاسخ بدن به این داروها گاهی تا 6 ماه بعد از مصرف نیز طول خواهد کشید ولی این داروها در اکثر بیماران نتیجه بخش خواهند بود.

اگر پس از مراجعه به پزشک، مصرف این داروها و طی کردن مراحل درمان، قرص‌ها روی شما اثر نکردند، بهتر است به پزشک مربوطه یا کلینیک‌های معتبر کاشت مو مثل کلینیک خانه سفید تهران مراجعه کنید تا از روش‌های جدی‌تر (مانند عمل کاشت مو) برای شما استفاده کند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 4.5 / 5. تعداد رای ها 239

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫47 دیدگاه ها

 1. سلام خدمت همه دوستان همه راه ها رو رفتم هیچ نتیجه ای نداشت کلی پول دارو دکتر یعنی شاید بشه گفت همه استان ها رفتم دکتر ولی هیچ فایده از نداشت مو بخواد بریزه میرززه هیچ فایده ای نداره تنها روش کاشت مو .پس پولاتونو هدر ندین برین برا کاشت مو فقط کاشت مو

 2. سلام خواهر من مشکل شما را داشت بعد از یک دوره کامل مراجعه به روان پزشکی و مصرف داروی های تقویتی خارجی مانند هایر فولیک و بی کمپلکس کاملا خوب شد

 3. سلام ببخشید میشه بگید کسی که در اثر خودارضایی ریزش مو پیدا کرده باید چه چیزی برای جلوگیری و رشد مو مصرف کنه
  آیا پس از ترک مو های فرد به حالت قبل بر میگردند؟

 4. سلام من ۱۷سالمه(پسرم) و حداقل۱ساله ریزش دارم و الان شدید شده و حتی بقلای موهام کم کم دارن عقب نشینی میکنن ینی داره خالی میشه😭دکتر گفت ارثیه تروخدا اگه دارویی که عوارض نداره یا عثارضش کمه حالا با هرقیمتی فقط تاثیر صد درصد داره رو بهم بگید لطفا خیلی ناراحتم اعتماد بنفس ندارم😔😔

  1. از ماینوکسیدیل میتونی استفاده کنی، ولی اگه قطع کنی مصرف رو بعد یک ماه دوباره موهات میریزه!

  2. قرص فاینستراید رو بخور همراهش ماینیکسیدوم ۵درصد بمال روزی دوبار.حتما بروشور قرص رو بخون

  3. دوست عزیز خودارضایی را کامل ترک کن و درمان را شروع کن احتمالا بیشتر موهات برمیگردن.

  4. سلام
   پول زیاد نده

   فقط قرص فیناستراید ۱درصد استفاده کن شبی یک عدد
   البته اگه هندیش گیر بیاد به نام فین پشیا خیلی بهتره

   استفاده کن و حالشو ببر

   من بیش از ۱۶ ساله دارم استفاده میکنم
   و هیچگونه عارضه ایی هم نداره
   هرچی در مورد قرص میگن شایعه است

   موفق باشی

 5. سلام دوستان من ی دختر ۳۵ ساله هستم از هفده سالگی موهام ریخت پیش هر دکتری بگی رفتم اما ریزش موهام خوب نشد هر قرصی بگید خوردم به حدی افسرده و روانی شدم که هرشب تو فکر خودکشی هستم فقط دلم برای مامانم میسوزه ولا تا الان خودکشی کرده بودم حتی به خاطر موهام همه خواستگارهام هم فرار میکنن این درد نمیدونم به کی بگم چجور باش کنار بیام هیچ اعتماد به نفسی ندارم کارم فقط هفده سال شده گریه و گریه لطفا به من کمک کنید فقط بگم دکتر گفته ریزش ارثی و هیچ درمانی نداره درمان همین داروهایی هست که بهت میدیم حتی امریکا هم بری همین ها رو میدن ولی روی من هیچ تاثیر که نداشتن هیچ فقط بیش از حد عصبی شدم

  1. دخترکم ، مگه تو از اونایی ک سرطان دارن بدتری؟ ها ؟ باید با این موضوع کنار بیای ، شاید همه اون خاستگار هایی که داشتی و فک کردی برای موهات ولت کردن برای این بوده که از اعتماد بع نفس پایینت خوششون نیومده ، ادما وقتی ضعف هاشونو قبول کنن ، دیگه نه

  2. کسی که ضعفشو قبول کنه نه دیگران میتونن بهش اسیب برسونن نه خودش به خودش ، یه بیماری بوده که طرف بدنش تیکه های سفید سفید میگرفته ، خب اگه تو این بیماری رو میگرفتی شاید دیگه حالت از خودت به هم میخورد اما یه مدل این مریضی رو گرفته و الان با افتخار از خودش عکس میزاره و وقتی بهش نگا میکنی میبینی نه اون قدراهم بیماری بدی نیست چرا؟ چون اون کسی که این بیماری گرفته اعتماد به نفس داشته ، اخه کدوم ادم عاقلی برای ریزش مو میخاد خودکشی کنه؟ اصن هن من بگیرم تو کلا کچل بشی ، خب نهایت مو بکار یا کلاه گیس بزار یا خیلی کارای دیگه ، یا اصن خود واقعیتو قبول کن ، ، ببین اینو بهت جدن جدن جدن میگم یه بی مو با اعتماد به نفس خیلی جذاب تر از یه ادم افسرده بی اعتماد به نفس خوشگله پس تو با واقعیت کنار بیا ،

  3. سلام عزیزم ۲۷ سالمه و از ۱۳سالگی این مشکلات رو داشتم و مقطعی داروها برام تاثیر داشتن۔۔۔مثلا یک مدت روغن های طبیعی خوب بود در کنار مکمل و ۔۔۔۔
   داروهایی مثل اسپیرونولاکتون هم خوردم جز عوارض هیچی نداشتن
   مزوتراپی و پی آر پی هم کردم ،سه شهر چرخیدم و دکتر رفتم و محلول های ترکیبی شون رو زدم۔
   از پارسال تا حالا ریزش موهام خیلی بدتر شده و قسمت های خالی خیلی بیشتر شده،قبلا با یکم تاپیک قابل تحمل بود مشکلم اما الان😔
   کاملا درکت میکنم ۔کسیکه میگه نهایت میری مو میکاری باید بدونه خیلی از خانوم ها گزینه های خوبی برای کاشت مو نیستن چون برخلاف آقایان گیرنده های هورمونی در بعضی از خانوم ها کل سر رو شامل میشه و اگر از پشت سر مو برای جلو گرفته بشه بازهم خواهد ریخت و کلا بانک موی خوبی هم ندارند امروز دکترم به من گفت که مناسب نیستم چون در تمام سر ریزش دارم۔۔۔کلاه گیس هم واقعا سخته تا کسی مجبور به استفاده مداوم نباشه متوجه نیست و اینکه پوست سر هم خیلی مهمه خیلی ها حساسیت دارند
   اینکه میگن اعتماد به نفس درست اما واقعا نود درصد افراد جامعه ما دخترهای دچار مشکلات مو رو مسخره میکنند۔من هم بارها مثل شما به خودکشی فکر کردم ولی بخاطر مادرم و دین این کار رو نکردم۔
   واقعا درکتون میکنم مخصوصا شرایط من در عرض مدت کوتاه صد برابر بدتر شد و این خیلی سخت تره…شاید اینکه بدونی تنها نیستی حالتون رو یکم بهتر بکنه

  4. سلام من ۱۹ سالمه از بعد کنکور ریزش موی شدید گرفتم . تو فکرم افتاده برم سمت دارو شیمایی ، شما که تجربشو داشتید به نظر شما برم یا نه
   خیلی نگرانم مو هام بریزه کسی بهم زن نده

  5. من پسرم از دبیرستان ریزش مو داشتم دانشگاه با یه فردی آشنا شدم اونم کچل داشت میشد بعد از یکسال که دیدمش دیم ععععع مو دراورده چیزی شبیه به معجزه بود برام امتحان کردم که مبادا کلاه گیس نباشه خلاصه ازش پرسیدم گفت ماینوکسیدیل میزنم ،،،، من هم گرفتم و زدم الان موهام دراومده و هفت ساله دارم میزنم که اگه نمیزدم مطمینم الان طاااااس بودم بدجور ،،،، اما این رازو بهتون بگم که گوشیم رو سر زنگ گذاشتم و چهاااار ماه اول رو دقیقه هر روز ساعت ۸ صبح و ۱۰ شب میزدم ،،،، دقیق بودن خیلی مهمه ،،،، قول میدم جواب بگیرید ،،،، البته من فیناستراید هم میخورم چند وقته که میگن شاید شومبول رو از کار بندازه یا اسپرم رو دچار مشکل کنه ولی من ترجیح میدم بچه دار نشم و کچل به دنیا اضافه نکنم

  6. سلام. وقت بخیر. من موهای سرم خیلی پرپشت بود. بعد از مدتی حدود چهار سال بعد از استفاده از واکس مو متوجه شدم که ریزش موهای سرم شدید شد که بلافاصله قطعش کردم. الان قسمت بالای فرق سرم خیلی کم پشت شده و در بخش جلویی هم از بقیه سرم موهاش کمتره. موروثی کسی موی سرش کچل نیست. پیشنهادتون برای من مصرف چه دارویی هست. ممنونم.

  7. سلام .من مشابه شما رو دیدم .ولی با پیاز عنصل خوب شد .تهیه کن .موهات برمیگرده

  8. داروی ضدبارداری برای تنظیم هورمون هاست که مشکل هورمون و تیروئید داشته باشی موهای سرمیریزه .داروی تنظیم هورمون که همان ضدبارداری هست بخور پریود رو هم تنظیم میکنه

  9. خودکشی برا چی بر مو بکار مگه مو کاشتن فقط برا مرداس
   اگه مو بکاری موهایی که کاشتی دیگه ریزش نمیکنه

  10. سلام وقت بخیر
   من یکی از دوستام تو اصفهان پیش یه دکتر معروف رفت سرش اصلا مونداشت ولی شروع به رشد کرد ، فقط یه مشکل هس اینکه دارو رو باید دائمی استفاده کنید
   پیشنهاد میدم بری اصفهان

  11. خواهر گلم یه کلاه گیس از اینایی که طبیعیه و محکم میچسبه به سر بخر … به دوستای دختر و پسرت هم نیازی نیست بگی ، اگر در رابطه ای هم به سمت ازدواج رفتی بهش بگو … کلاه گیس مثل موهای طبیعیه

  12. فقطو فقطو فقط درمانش تقویت روحیته.زندگیتو با انتخاب آدمای شادو پر انرژی تغیر بده.بدنبالش موهاتم برمیگردن.تجربه شخصیه.مو آب دلو میخوره.هرچی شادتر زندگی کنی موهای بهتری خواهی داشت

  13. بجای غصه تو این ۱۷ سال میرفتی مو میکاشتی تا حجم داشت الان دیگه کاری نمیشه کرد

  14. استرس و نگرانی و روحیه بد یکی از اصلی ترین علل ریزش مو است. اگه کاشت و مزوتراپی و دارو جواب نمیده. از پروتز و کلاه و این چیزا استفاده کن. شوهری که تو رو واسه مو بخواد همون بهتر که نخواد. توکل کن به خدا همه چی درست میشه

  15. بخاطر اینکه مو نداری میخوای خودکشی کنی؟؟؟ الان انواع مدل های کاشت مو هست هزاران کلاه گیس اومده ینی تو هر مشکلی داشته باشی دیگه الان به راحتی قابل درمانه بعدشم اون خاستگارا تورو دوست نداشتن و واقعا نمیخاستنت اگه میخاستن با هر نقص و عیبی داشته باشی تو رو قبول میکنه پس بیخودی نه گریه کن نه افسرده شو چون تو در هر شرایطی کاملا بی نقصی

  16. شما از حنا طبیعی استفاده کن ابجبی احتمال زیاد خوب بشید و از سپرز بخر مثل جگر استفاده کن

 6. سلام
  بیشتر داروها عوارض زیادی دارن مث فینستراید که عوارضش خیلی هم خطرناک هست .ب نظرم بهترینشون با کمترین عوارض فعلن ماینوکسیدیل هست که اونم کلی عوارض داره و نسبت ب بقیه کمتره مثلن اگه بعد یه مدت قطش کنی موهات میرزه و عوارضی مث خشکی پوست و…. داره

  1. من خیلی میترسیدم از عوارض فیناستراید 1 درصد ولی یواش یواش داشتم طاس میشدم مجبور شدم استفاده کنم تجربیات استفاده من اینجوری هست:هفته ی اول یک درد خفیف در بیضه هام ایجاد شد ولی همون هفته ی اول ریزشم قطع شد همون هفته ی اول حدود 30% از میل جنسیم کم شد ولی در نعوظ مشکلی پیش نیومد بعد از هفته ی دوم بیضه دردم درست شد و میل جنسیم در همان سطح موند ولی بازم بهبود در رشد مو داشتم.من از ترس عوارض فیناستراید اکثر مولتی ویتامین ها رو خریدم و مصرف میکنم ویتامین c زیاد میخورم در ضمن عوارض از شخصی به شخص دیگر متفوت هست در شخصی زیاد و در شخصی کم میباشد ولی چیکار میشه کرد تنها داروی موثر در ریزش موی ارثی این قرص میباشد

 7. با سلام خدمت مجموعه خانه سفید
  من 35 سالمه و در کل موهای درجه یکی ندارم اما یه چند وقتیه که احساس میکنم موهای سابقمو ندارم.همه اطرافیانم بهم میگن تو حساس شدی و اصلا مشکل مو نداری اما خودم متوجه میشم که موهای جلوی سرم و روی سرم قسمت فرق سر یکم کمتر شده.از طرف پدر همه موهای خیلی پری دارن و دایی هامم بالاخره وقتی سنشون رفته بالای 70 مثل همه مردا کم پشت شدن اما کچل طاس نیستن.روزانه تقریبا 20 تار مو چون همش دست تو موهام میکنم و میشمارم ریزش دارم که اگه دست تو موهام نکنمو نشمارم تو حمام فقط 4،5 تار مو میبینم.دکتر فوق تخصص رفتم که گفت حتی ریزش بالاتر از این تعداد هم در روز طبیعیه.2 جلسه مزو رفتم که تقریبا فعلا ریزشم کمتر شده که باید 6 جلسه دیگه برم.خواسم بدونم آیا شما مزورو برام مفید میدونین و میخوام بدونم نتیجه مطلوب مزو تقریبا چه مدت بعد اخرین جلسه مشهوده.مرسی

 8. سلام عزیزم من دکتر نیستم ولی میتونم بهت پیشنهاد بدم بجای استفاده بیش از حد از داروهی شیمیایی از داروهای خانگی و گیاهی استفاده کنی که به بدن خودتم آسیب نزنی

  1. سلام میشه بیشتر توضیح بدید چه طوری و از چه دارو گیاهی استفاده کنیم

  2. دلیلش استرس نیست? باشگاه رفتن بنظرم میتونه کمکتون کنه، یمدت بهش توجه نکنید و بیخیال باشید فقط رو روحیه تون تمرکز کنید برقصید شاد باشید اینا بنظرم کمک میکنه. شما بیشتر تمرکزتون رو گذاشتید رو مشکل کم مویی مدام انرژی منفی میدید میترسید، استرس دارید این چیزا بدترش میکنه. قرص یونی زینک هم مصرف کنید روزی یک عدد همراه نهار

 9. اسپرولاکتون مصرف نکن تا پریودت ۱ بار درماه بشه مثل قبل.
  منم همین مشکل پیدا کردم.به بدنت نمیسازه

 10. سلام وقت بخیر…من دو سال پیش به علته ریزش موهام به دکتر مراجعه کردم…هر ماه بهم قرص اسپیرنولاکتون و قرص های ضد بارداری برای تنظیم شدن پریودی و قرصهای ویتامین و آمپول و شمپو ….میدادن…من اون دوران مشکل تیروییدی نداشتم اما الان مشکل تیروییدی پیدا کردم چون خوندم که داروهایی که برای فشار خون استفاده میشن مقل اسپیرنولاکتون باعث ضربه زدن به تیرویید میشن….فعلا تحت درمان برای تیروییدم هستم و دیگه داروهای مو رو قطع کردم اما موهام به شدت میریزه واقعا دیگه نمیدونم چکار کنم…در ماه هم دو حتی سه بار پریود شدم دکتر زنان هم بهم قرص دادن و خوردم …نظر شما چیه واقعا باید چکار کنم؟ دکتر مویی که رفتم‌هیچ آزمایشی ازم نگرفت اما با اون داروها موهام دوباره در آمده بودن و ریزششون خیلی خوب شده بود…اما الان دیگه میترسم هر دارویی مصرف کنم و واقعا خسته شدم از مصرف قرص و آمپول و هزینه های بالا😭

  1. سلام عزیزم منم مشکل تنبلی تخمدان دارم و ریزش مو
   میشه بهم بگی دکتر برای ریزش مو چه قرص هایی برات تجویز کرد؟

  2. برای مشکلات تخمدان، کیست و… بهترین درمان ورزش یوگا هستش و استفاده از دم کرده رازیانه. چند ماه مرتب هر روز یک لیوان دم کرده رازیانه که فرقی هم نمیکنه بصورت پودر باشه یا هر چیزی، مصرف کنید. تضمینی مشکلتون حل میشه

  3. موهاتون رو یه مدت کوتاه پسرونه نگه دارید از حنای طبیعی استفاده کنید و روز یک بار از قرص زینگ آلمانی و ویتامین ایی امریکایی استفاه کنید زینگ رو بعد ناهار و کپسول ایی رو قبل خواب شب استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا