جوانسازی پوست

درمان گودی چشم با روش‌های خانگی و کلینیکی

()

گودی چشم یکی از رایج‌ترین مشکلات زیبایی در چهره افراد است که می‌تواند زیبایی چهره و چشمان آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. در بعضی افراد این مشکل ارثی است و از بچگی در آن‌ها وجود دارد. اما در افراد دیگر معمولا افزایش سن و عدم مراقبت صحیح از پوست اطراف چشم‌ها باعث بروز این مشکل می‌شود. به ‌هر حال گودی چشم به هر دلیلی که ایجاد شده باشد، چندان خوشایند نیست و افراد دوست دارند که هرچه زودتر با روش‌های مختلف آن را برطرف کنند.

بسیاری از افراد به دلیل ترس از روش‌های کلینیکی به دنبال درمان با روش‌های خانگی هستند. این روش‌ها معمولا چندان موثر نیستند یا تاثیر آن‌ها موقتی است. همین موضوع باعث می‌شود که افراد به دنبال امتحان روش‌های مختلف و نتیجه نگرفتن در دام سودجویان و کلاه‌برداران افتاده و با مشکلات بعدی مواجه شوند. تمرکز رسانه‌ها بر روی مشکلات ایجاد شده در اثر مراجعه به کلینیک‌های نامعتبر و پزشکان غیرمتخصص باعث ایجاد ترس در افراد شده است. این افراد تصور می‌کنند که همه روش‌های کلینیکی عوارض ناگواری دارند و خطرناک هستند.

اما این تصورات تا چه حد درست است؟ آیا درمان‌های خانگی می‌توانند گودی زیر چشم را برای همیشه درمان کنند؟ آیا درمانی برای گودی زیر چشم ارثی وجود دارد؟ چه روش‌هایی نمی‌توانند به‌عنوان یک روش درمانی برای گودی زیر چشم در نظر گرفته شوند؟ عوارض و خطرات استفاده از هر روش چیست؟ برای یافتن پاسخ همه این سوالات و سوالات دیگر درباره درمان گودی زیر چشم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

چرا گودی زیر چشم ایجاد می‌شود؟

اصلی‌ترین دلیل گود افتادن زیر چشم‌ها افزایش سن است. معمولا در طول زمان مواد مغذی بافت‌های پوست کم‌کم کاهش می‌یابند و همین موضوع باعث ایجاد گودی زیر چشم خواهد شد. همچنین با افزایش سن حجم گونه‌های افراد نیز کاهش یافته و گودی زیر چشم بیشتر به چشم می‌آید. علاوه بر این برخی بیماری‌ها، مصرف مواد غذایی نامناسب و لاغری‌های غیراصولی و سریع نیز می‌تواند باعث گود شدن زیر چشم‌ها شود. همچنین در بعضی افراد این مورد به ‌صورت ارثی وجود دارد.

در مواردی پوست زیر چشم در اثر استرس آسیب دیده و گود می‌شود. همچنین مشکلات خونی نظیر فشار خون بالا، برخی بیماری‌های داخلی چشم، کم‌کاری یا پرکاری تیروئید، حساسیت به مواد غذایی خاص نظیر لبنیات، مشکلات قلبی و اختلالات کلیه از دیگر دلایل گودی زیر چشم است. در مواردی نیز خستگی‌های طولانی، کم‌خوابی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و مصرف دخانیات و الکل باعث گود افتادن زیر چشم‌های افراد می‌شود. برخی تغییرات هورمونی نظیر قاعدگی در خانم‌ها یا بارداری نیز می‌تواند باعث ایجاد گودی زیر چشم شود. معمولا این گودی موقتی است و پس از ایجاد تعادل در هورمون‌ها برطرف می‌شود.

گودی زیر چشم بانوان

روش‌های خانگی برای درمان گودی زیر چشم

روش‌های خانگی درمان گودی زیر چشم معمولا دارای اثرات موقتی هستند و نمی‌توانند برای همیشه این مشکل را برطرف کنند. به‌علاوه این روش‌ها بیشتر باعث جلوگیری از گود شدن زیر چشم‌ها خواهند شد. بنابراین بهتر است قبل از آن که گودی زیر چشم‌ها عمیق‌تر شود، از راهکارهای درمان خانگی استفاده کنید. چرا که در موارد شدیدتر دیگر راهکارهای خانگی اثرگذار نیست و باید به سراغ درمان‌های کلینیکی بروید.

اصلاح سبک زندگی و رژیم غذایی

معمولا مصرف مواد غذایی حاوی ارزش غذایی کم باعث ایجاد مشکلات پوستی می‌شود. چراکه این مواد ویتامین‌ها و پروتئین‌های مورد نیاز پوست را به آن نمی‌رسانند و باعث آسیب به بافت‌های پوستی خواهند شد. مواد غذایی حاوی آهن و ویتامین C و K به حفظ سلامت و شادابی پوست کمک زیادی می‌کنند. علاوه بر این مصرف سیگار، الکل و قلیان بافت‌های پوستی را از بین می‌برد و باعث تحلیل رفتن آن‌ها می‌شود. بنابراین برای جلوگیری از گود شدن زیر چشم بهتر است مصرف دخانیات و الکل ترک شده و غذاهای کم‌نمک و کم‌چرب با ارزش غذایی بالا مصرف شوند.

مصرف آب بیشتر

یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای حفظ سلامت پوست مصرف آب کافی است. آب‌رسانی به سلول‌های پوستی فعالیت آن‌ها را بیشتر کرده و به سلامت بافت‌های پوست کمک زیادی می‌کند. خشک بودن پوست اطراف چشم باعث آسیب در بافت‌های آن شده و گودی زیر چشم را ایجاد می‌کند.

نوشیدن آب

استفاده از کرم‌های ضد آفتاب

به دلیل حساسیت بالای پوست اطراف چشم، معمولا نمی‌توان از کرم‌های ضد آفتاب معمولی برای حفاظت از این ناحیه در برابر اشعه‌های مضر آفتاب استفاده کرد. کرم‌های ضد آفتاب دور چشم حاوی موادی هستند که سد محافظی در برابر نور خورشید در اطراف چشم می‌سازند. در نتیجه در طولانی مدت بافت چشم‌ها آسیب ندیده و زیر آن‌ها گود نمی‌افتد.

استفاده از شیر

شیر حاوی مواد مغذی فراوانی است که بافت‌های پوست را تقویت کرده و از ایجاد آسیب در آن‌ها جلوگیری می‌کند. برای درمان یا بهتر است بگوییم جلوگیری از گودی چشم با استفاده از شیر، گلوله‌های پنبه‌ای را به آن آغشته کرده و در فریزر قرار دهید. روزی دو بار این گلوله‌های پنبه‌ای را به اطراف چشمانتان بمالید. پس از نیم ساعت صورت خود را با آب سر بشویید. با این کار بسیاری از مشکلات پوست اطراف چشم و گودی آن برطرف شده و چشم‌ها زیباتر خواهند شد.

ماساژ ناحیه اطراف چشم با روغن بادام

یکی از اصلی‌ترین دلایل گودی زیر چشم، نرسیدن مواد مغذی به پوست این ناحیه و تخریب بافت‌های زیرین آن است. در چنین مواردی با ماساژ پوست اطراف چشم با استفاده روغن بادام می‌توان مواد مغذی موردنیاز پوست را به آن رساند و باعث بهبود عملکرد سلول‌های پوستی و بازسازی بافت‌های آسیب دیده شد. این روغن حاوی ویتامین E است که برای حفظ سلامت بافت‌های زیرین پوست بسیار موثر است. پزشکان طب سنتی معمولا توصیه می‌کنند که افرادی که دارای طبع گرم هستند، بااحتیاط از روغن بادام استفاده کنند.

توجه کنید که در زمان ماساژ اطراف چشم‌ها با روغن بادام باید مراقب باشید که روغن وارد چشم‌ها نشود. درصورتی‌که روغن وارد چشم‌ها شد، آن را با آب فراوان شست‌وشو دهید. همچنین در زمان ماساژ به‌هیچ‌وجه به پوست اطراف چشم فشار وارد نکرده و این کار را با ملایمت انجام دهید. وارد کردن فشار به نواحی اطراف چشم می‌تواند باعث تشدید آسیب و تخریب بافت‌های حساس زیر چشم شود.

ماساژ زیر چشم

روش‌های کلینیکی برای درمان گودی زیر چشم

اگر از راهکارهای خانگی به نتیجه مورد نظر دست نیافتین بهتر است راهکارهای شگفت انگیز کلینیک خانه سفید را برای درمان گودی زیر چشم خود در نظر گرفته و برای آن برنامه ریزی کنید :

درمان بیماری‌ها

برخی بیماری‌ها نظیر مشکلات قلبی، بیماری‌های کلیه و اختلالات تیروئید باعث گودی زیر چشم‌ها خواهد شد. درمان این مشکلات می‌تواند عوارض آن‌ها را به طور کامل از بین ببرد. بنابراین قبل از آنکه اقدامی برای درمان گودی زیر چشم شود، بهتر است با انجام آزمایش‌هایی از سلامت کامل همه اعضای بدن و متعادل بودن سطح هورمون‌های مختلف مطمئن شد.

تزریق فیلر یا ژل‌های پرکننده

تزریق ژل ، فیلر یا پرکننده یکی از راهکارهای سریع، موثر و کم تهاجمی برای درمان گودی زیر چشم است. فیلر می‌تواند جایگزین بافت ازدست‌رفته یا تحلیل رفته زیر چشم شده و با پر کردن این ناحیه گودی ایجاد شده را از بین ببرد. فیلرهای موجود در ایران معمولا حاوی هیالورونیک اسید هستند که یکی از مواد طبیعی تشکیل‌دهنده پوست است. بنابراین تزریق فیلر به زیر چشم باعث ایجاد حساسیت نخواهد شد و عوارضی هم ندارد. درواقع فیلر یک نوع ژل پرکننده است که تزریق آن به زیر چشم باعث ایجاد نتایجی سریع و قابل‌توجه خواهد شد.

ازآنجایی‌که فیلر از مواد طبیعی تشکیل‌دهنده بافت پوست ساخته شده است، عوارض تزریق ژل بسیار کم و موقتی است. این عوارض معمولا شامل قرمزی پوست، التهاب جزئی و خارش یا سوزش می‌شود. عوارض ایجاد شده پس از تزریق فیلر پس از مدت کوتاهی برطرف می‌شوند و تنها نتایج آن باقی خواهند ماند. نتایجی که مدت ماندگاری آن‌ها حدود 6 تا 9 ماه است و پس از این مدت باید تمدید شوند.

نمونه تزریق فیلر زیر چشم

تزریق چربی

در این روش معمولا از چربی بدن خود فرد برای برطرف کردن گودی زیر چشم استفاده می‌شود. چربی مورد استفاده در این روش از ران‌ها، شکم یا دیگر بخش‌های بدن فرد برداشته شده و سپس به ناحیه زیر چشم تزریق می‌شود. تزریق چربی یکی از روش‌های بدون جراحی برای درمان گودی چشم است.

بنابراین طول درمان بسیار کوتاهی داشته و نیازی به بیهوشی ندارد. همچنین به دلیل استفاده از چربی طبیعی بدن، عوارض آن بسیار کم و کوتاه مدت است. ماندگاری این روش حدود دو سال است و پس از این مدت باید آن را تمدید کرد.

درمان با PRP

این روش یکی از روش‌های غیرتهاجمی برای زیبایی پوست و رفع آسیب‌های بافت‌های پوستی است. در روش PRP مقداری خون از شخص داوطلب گرفته شده و پلاکت‌های موجود در آن رشد داده می‌شوند. این پلاکت‌ها پس از رشد کامل به نواحی زیر پوست تزریق می‌شوند.

درواقع برای انجام PRP بین 30 تا 60 سی‌سی خون از شخص گرفته می‌شود. این خون در دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌گیرد تا پلاکت از گلبول‌های قرمز جدا شود. این پلاکت جدا شده با استفاده از مواد دیگری تقویت شده و PRP به دست می‌آید. PRP به دست آمده به ناحیه موردنظر که در اینجا زیر چشم‌ها است، تزریق شده و رشد و فعالیت سلول‌ها را تا 8 برابر افزایش می‌دهد.

روش PRP یکی دیگر از روش‌های غیرتهاجمی برای برطرف کردن گودی زیر چشم‌ها است. این روش نیز به دلیل تزریق پلاکت‌های خون خود فرد به ناحیه تحت درمان، عوارض بسیار کمی دارد. عوارض این روش مدت کوتاهی پس از تزریق از بین می‌روند و نتایج واقعی آن خود را نشان می‌دهند. نتایج این روش معمولا تا 6 ماه باقی می‌مانند و پس از آن نیاز به تمدید دارند. در افراد با سن بالاتر و آسیب شدیدتر بهتر است زودتر از 6 ماه برای تمدید PRP اقدام شود.

تزریق PRP بسیار حساس است و ممکن است باعث ایجاد گودی بیشتر در زیر چشم‌ها شود. بنابراین باید حتما توسط پزشک ماهر و متخصص انجام شود. به‌علاوه در مواردی که گودی چشم دلیلی به جز آسیب در بافت پوستی زیر چشم نظیر بیماری‌های زمینه‌ای یا برجستگی بیش‌ازحد گونه دارد، استفاده از این روش می‌تواند باعث تشدید آسیب و بیشتر شدن گودی زیر چشم‌ها شود.

نکته مهم : خدمات PRP در کلینیک خانه سفید انجام نمی شود.

انجام عمل جراحی

معمولا در افراد مسن یا به‌طورکلی هر فردی که پوست او خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده باشد، نمی‌توان از روش‌های خانگی یا غیرتهاجمی برای درمان گودی زیر چشم استفاده کرد. همچنین افرادی که گودی زیر چشم آن‌ها به‌صورت ارثی بوده و از کودکی وجود دارد، بهتر است از جراحی برای برطرف کردن آن استفاده کنند. البته پزشک معمولا جراحی را به افراد توصیه نمی‌کند. در وقع اگر مشکل فرد با استفاده از هیچ‌یک از روش‌های خانگی یا کلینیکی برطرف نشود، پزشک به‌عنوان آخرین گزینه جراحی را به او پیشنهاد می‌دهد.

اثرت جراحی برای مدت طولانی باقی خواهند ماند. اما نتایج آن بلافاصله پس از عمل جراحی قابل تشخیص نیستند. معمولا یکی دو هفته پس از عمل که عوارض به طور کامل برطرف شدند، می‌توان نتایج اولیه جراحی را مشاهده کرد. نتایج نهایی چند ماه پس از عمل خود را نشان می‌دهند. عوارض جراحی گودی زیر چشم نهایتا دو هفته باقی خواهند ماند. این عوارض شامل احساس درد یا سوزش در ناحیه برش، حالت تهوع و سرگیجه و… می‌شوند. برش جراحی معمولا در زیر مژه‌ها ایجاد می‌شود. بنابراین پس از جراحی اصلا قابل تشخیص نیست.

جراحی گودی زیر چشم

این شایعات را باور نکنید !!!

همیشه در فضای مجازی شاهد شایعات عجیب و غریبی در حوزه سلامت پوست و مو هستیم. درمان گودی زیر چشم نیز از این قاعده مستثنی نیست. به همین دلیل در این قسمت از این مطلب به بررسی شایعات این حوزه پرداخته ایم :

استفاده از کرم‌های دور چشم درمان قطعی گودی زیر چشم است!

حتما در تبلیغات تلویزیونی کرم‌های دور چشم گران‌قیمت با نتایج معجزه‌آسا را دیده‌اید. اما باید بدانید که این نتایج معجزه‌آسا تنها به‌صورت ظاهری و موقتی است. درواقع کرم‌های دور چشم تنها ظاهر چشم شما را اصلاح می‌کنند و زمانی که مصرف آن‌ها را متوقف کنید، خیلی زود گودی زیر چشم دوباره خود را نشان خواهد داد. این کرم‌ها معمولا مشکلات ریشه‌ای گودی چشم را حل نمی‌کنند و به همین دلیل اثرات آن‌ها برای مدت طولانی باقی نخواهد ماند.

خواب بیشتر گودی زیر چشم را از بین می‌برد!

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که افزایش ساعت خواب باعث رفع گودی زیر چشم آن‌ها می‌شود. توجه کنید که گودی زیر چشم در اثر خالی شدن بافت این ناحیه اتفاق می‌افتد. به همین دلیل نمی‌توان گفت که خواب بیشتر این بافت از دست رفته یا تحلیل رفته را بازسازی و تقویت می‌کند. درواقع خوابیدن کافی می‌تواند راهکاری برای درمان تیرگی زیر چشم باشد اما نمی‌تواند چشم‌های گود رفته را به حالت اول برگرداند.

لیزر می‌تواند باعث رفع گودی زیر چشم شود!

در دنیای پزشکی امروز از لیزر برای حل بسیاری از مشکلات پوستی استفاده می‌شود. اما نمی‌توان آن را درمانی برای گودی زیر چشم دانست. درواقع لیزر معمولا بر روی لایه‌های سطحی پوست اثر می‌گذارد و آن‌ها را بازسازی نمی‌کند. به همین دلیل می‌توان آن را روشی موثر برای درمان سیاهی دور چشم دانست. اما نمی‌توان گفت که استفاده از لیزر برای درمان گودی زیر چشم نیز موثر است.

استفاده از یخ باعث بهبود گودی چشم می‌شود!

دانش طب سنتی می‌گوید که یخ یکی از مواد خطرناک برای پوست اطراف چشم است. قرار دادن مستقیم یخ بر روی پوست این ناحیه باعث خشکی بیشتر پوست اطراف چشم شده و به آن آسیب وارد می‌کند. معمولا پزشکان توصیه می‌کنند که از پنبه یخ آغشته به شیر یا پنبه‌های خشکی که در یخچال قرار داده‌اید، برای تقویت پوست زیر چشم استفاده کنید. اما هیچ‌گاه استفاده مستقیم از یخ توصیه نشده است.

قطعا روش‌های خانگی به نسبت دیگر روش‌ها، ارزان‌تر و به‌صرفه‌تر هستند. درمان با این روش‌ها معمولا با استفاده از مواد طبیعی که در بیشتر خانه‌ها وجود است، قابل اجرا است. بنابراین نیازی به صرف هزینه اضافه برای خرید مواد یا پرداخت هزینه‌های پزشک و کلینیک ندارند.

هزینه درمان با استفاده از روش‌های کلینیکی به عوامل متعددی از جمله میزان تخصص و مهارت پزشک، روش مورداستفاده، شهر محل سکونت، میزان آسیب و محل کلینیک بستگی دارد. در میان روش‌های مختلف کلینیکی، جراحی بالاترین هزینه را دارد. اما هزینه روش‌های دیگر تقریبا یکسان است. اگر ساکن شهر تهران هستید و به دنبال یک کلینیک معتبر با پزشکان ماهر و متعهد و هزینه‌های مناسب می‌گردید، حتما خدمات کلینیک خانه سفید را امتحان کنید.

گودی زیر چشم زیاد

آیا استفاده مداوم از عینک باعث گود شدن زیر چشم می‌شود؟

تاکنون هیچ دلیل علمی و محکمی مبنی بر ارتباط گودی زیر چشم و استفاده مداوم از عینک وجود ندارد. عینک تنها باعث بهتر شده دید می‌شود و تاثیری بر روی بافت پوست اطراف چشم نخواهد داشت. بنابراین نمی‌توان به طور قطع گفت که گودی و تیرگی زیر چشم‌های فرد عینکی مربوط به استفاده مداوم از عینک است.

البته تجربه نشان داده است که استفاده مداوم از عینک‌های نامناسب با فریم‌های کوچک باعث ایجاد گودی چشم می‌شود. این موضوع به این دلیل است که در عینک‌های با قاب کوچک، دید شخص تنها به شیشه‌های عینک محدود می‌شود. در نتیجه عضله‌های اطراف چشم ضعیف شده و کم‌کم زیر چشم‌ها گود می‌افتد.

برای جلوگیری از گودی چشم‌ها در اثر ضعیف شدن عضله‌های اطراف چشم، باید از عینک‌هایی با فریم‌های استاندارد و اندازه‌های متناسب با حالت چهره افراد استفاده شود. بنابراین بهتر است در زمان خرید عینک بیشتر از اینکه به زیبایی فریم‌ها توجه شود، به استاندارد بودن اندازه و حالت آن‌ها توجه گردد. همچنین بهتر است عینک از فروشگاه معتبری تهیه شود. این فروشگاه‌ها معمولا فریم‌هایی متناسب با نوع آسیب چشم به شخص پیشنهاد می‌دهند. به‌عنوان مثال فریم مخصوص افراد دوربین یا نزدیک‌بین با یکدیگر متفاوت است.

آیا گودی زیر چشم ارثی قابل درمان است؟

بله، البته باید توجه داشته باشید که گودی ارثی زیر چشم با استفاده از روش‌های خانگی قابل درمان نیست. معمولا پزشک به این افراد استفاده از روش‌های کلینیکی را توصیه می‌کند. چراکه در این افراد بافت پوست به‌صورت ارثی دچار مشکل است و نمی‌توان با روش‌های خانگی این آسیب را برطرف کرد. به‌علاوه تاثیر روش‌های خانگی در زمانی طولانی دیده خواهد شد. درصورتی‌که این افراد دوست دارند هرچه زودتر گودی زیر چشم خود را برطرف کنند.

مدت زمان تاثیرگذاری روش‌های مختلف درمان گودی زیر چشم چقدر است؟

معمولا زمان اثرگذاری روش‌های درمان خانگی بسیار طولانی‌تر از درمان‌های کلینیکی است. بنابراین اگر به دنبال روشی سریع با ماندگاری نسبتا طولانی هستید، بهتر است از روش‌های کلینیکی غیرتهاجمی برای درمان گودی زیر چشم‌ها استفاده کنید. اما اگر به دنبال روشی با ماندگاری طولانی می‌گردید و پول کافی دارید، بهتر است با مشورت پزشک از جراحی استفاده کنید. در مواردی که هدف بیشتر جلوگیری از ایجاد گودی در زیر چشم‌ها یا برطرف کردن گودی‌های خفیف است و عجله‌ای وجود ندارد، روش‌های خانگی بهترین راهکار هستند.

آیا درمان گودی زیر چشم در زمان بارداری و شیردهی امکان‌پذیر است؟

اگر از روش‌های خانگی استفاده می‌کنید، درمان گودی زیر چشم در این دوران بلامانع است. البته اگر به ماده خاصی حساسیت دارید، به‌هیچ‌وجه از آن استفاده نکنید. اما درباره درمان‌های کلینیکی بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. معمولا پزشکان توصیه می‌کنند که در این دوران‌ها دست نگه داشته و درمان‌هایی را با وارد کردن یک ماده خارجی به بدن همراه هستند، انجام ندهید. بنابراین بهتر است درمان گودی زیر چشم با روش‌های کلینیکی را به بعد از اتمام بارداری و شیردهی نسبت دهید.

آیا استفاده از روش‌های کلینیکی برای درمان گودی زیر چشم باعث اختلال در بینایی می‌شود؟

همه روش‌های کلینیکی حتی جراحی تنها بر روی لایه‌های مختلف پوست اثر می‌گذارند و اصلا به اعصاب بینایی کاری ندارند. در نتیجه هیچ‌گونه اختلال طولانی‌مدتی در بینایی پس از درمان گودی زیر چشم ایجاد نخواهد شد. معمولا ممکن است در روزهای اول به دلیل تورم ناحیه اطراف چشم، بینایی شخص کمی تحت تاثیر قرار گیرد. اما با برطرف شدن این تورم بینایی فرد به حالت طبیعی برگشته و کاملا عادی خواهد شد.

البته توجه کنید که این در صورتی است که این درمان‌ها در کلینیک‌های معتبر و توسط پزشکان ماهر و متخصص انجام شوند. درصورتی‌که شخص به کلینیک‌های غیرمعتبر مراجعه کند و درمان گودی چشم توسط پزشک ناوارد و غیرمتخصص انجام شود، ممکن است به اعصاب بینایی شخص نیز آسیب وارد شود. چراکه پزشک ناحیه مناسب تزریق یا برش جراحی را نمی‌شناسد و ممکن است با تزریق یا برش نادرست، به دیگر بخش‌های چشم آسیب وارد کند. بنابراین شخص باید حتما قبل از اقدام برای درمان درباره اعتبار کلینیک و تخصص و مهارت پزشک به اندازه کافی تحقیق کند.

بهترین محل برای درمان گودی زیر چشم کجا است؟

کلینیک خانه سفید یکی از معتبرترین کلینیک‌های پوست و مو در شهر تهران است. در این کلینیک با تکیه بر دانش و مهارت پزشکان متخصص و باتجربه کلیه درمان‌های رفع گودی زیر چشم با استفاده از به‌روزترین مواد و دستگاه‌ها انجام می‌شود. همچنین کلیه خدمات در این کلینیک با بهترین قیمت و کیفیت انجام می‌شوند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫17 دیدگاه ها

 1. سلام از جق (خود ارضایی) هم میشه دور چشم سیاه بشه یکی میگه اره، یکی میگه نه، میشه یا نه؟؟؟؟؟

 2. سلام دوستام ۱۵ سالمه ولی چشمام عین قار علیصدر گوده و کبوده ارثیه چون وقتی عکسامو نگاه میکنم‌میببینم همینجوریه
  داداشم بهم‌ گودال سیاه چال????
  خسته شدم

  1. فعالیت کم، باعث کمتر شدن گردش خون و گودی چشم می‌شود.سیگار چه بکشید و چه در معرض دود باشید، آب کم و تغذیه سرد و کم سبزی .و و و
   درمان،
   هر روز استفاده از حوله خیس شده که ۱۵ دقیقه در فریزر بوده و حدود ۱۰ دقیقه روی صورت بذارید.اینکار باعث میشه بدن ایجاد منطقه سرد تشخیص بده و به صورت خون و چربی بفرسته،سعی کنید روزی یکبار دو ساعت بعد از شام اینکار رو بکنید، استفاده از روغن بادام و آلوورا،بعد از حوله یخ یا سرد، ورزش چشم بصورت دورانی و چپ و راست و بالا و پایین بردن حدود ۶۰ مرتبه هرکدام در روز.باعث تقویت عضلات چشم و رشد آنها و خونرسانی بیشتر شده و چشمتان در ۳ ماه تمرین مداوم بیرون میاد و سفید و بدون تیرگی خواهد بود،
   پس حوله خیس یخ در روی چشم و بالای صورت. ورزش چشم و کرم مرطوب کننده چرب دست ساز از روغن بادام و آلوورا. ادویه و فلفل و هرچیزی که جریان خون‌رسانی رو در صورت بیشتر کنه،

 3. سلام من یدفعه متوجه این موضوع شدم که چشام دورش سیا شدع وتورفتگی پیدا کزده چیکاکنم زود برطرف بشه چون هنو تازه فک میکنم این اتفاق افتاده برام

 4. سلام خسته نباشید?
  من گودی زیر چشم دارم..اصلا خوشم نمیاد..میشه ی راه حل فوری خانگی بگید متشکرم?
  چه روغنی خوبه؟
  چه کرمی بزنم؟

  1. سلام منم با سن کم زیر چشمم خیلی گوده دوست ندارم چیکار کنم ک زودتر خوب شه

  2. سلام روغن آناناس یا روغن بادام رو روز دو مرتب نیم ساعت به اطراف چشم به آرامی زیاد ماساژ دهید.

 5. من تمام روشهای خانگی راانجام دادم ولی جواب نداد! دوستها از ژله استفاده کردن خیلی بدریخت شدن .

 6. گودی و سیاهی زیر چشمم خیلی زیاد شده
  از سیب زمینی استفاده کردم بعد یه هفته چشمام حساسیت نشون داد گودی اش بیشتر شد الان با سن کم چشام شبیه پیرزن ها شده?

  1. سلام?
   به نظرم سیب زمینی خوب نیست?
   روغن بادام خیلی خوبه ?
   من هم همین مشکل را داشتم و با روغن بادام رفع شد?
   ولی باز هم هر پوستی حساسیت خود اش را دارد??

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا