ریزش مو

کراتینه مو ؛ معجزه زیبایی یا دشمن سلامتی موها ؟

4.5
(409)

صافی و درخشندگی مو یکی از مهمترین المان های زیبایی در دنیای مدرن امروزی است. این موضوع به مهم‌ترین دغدغه فردی با موی فر و وز تبدیل شده است. در نتیجه این امر برای مراکز زیبایی و آرایشگاه ها فرصتی فراهم آورده است که با استفاده از روش های مختلف، تا حدودی موها را صاف و درخشان کنند. کراتینه مو یکی از این روش هاست که در سال های اخیر به طرز چشمگیری مورد استقبال افراد قرار گرفته است. با وجود اینکه این فرایند با عنوان یک روش زیبایی-ترمیمی شناخته شده اما باید توجه داشت که کراتینه مو هم مانند هر روش شیمیایی دیگری، معایبی دارد.

از این رو بهتر است افراد قبل از تصمیم گیری، با آگاهی و بدون تاثیر گرفتن از تبلیغات تجاری، به زیبایی و سلامت موی خود کمک کنند. اگر شما هم برای داشتن مویی زیبا و سالم کراتینه را انتخاب کرده اید، با ما در این مقاله همراه باشید. با آخرین تحقیقات انجام شده توسط متخصصان مو و زیبایی و اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید.

کراتین و کراتینه مو چیست ؟

کراتین پروتئین اصلی موجود در پوست، مو و ناخن است که باعث حفاظت و عدم شکنندگی آنها می شود. این ماده مسئول فعالیت های حیاتی سلول از قبیل تولید پروتئین است و به همین دلیل باعث شادابی و درخشندگی مو می شود. پس وقتی میزان این ماده براثر قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم، مواد شیمیایی یا تغییر سبک زندگی، در سلول های پوست و مو کم می شود، موها شادابی خود را از دست داده و به اصطلاح وز و زبر خواهند شد.

در سال های اخیر کراتینه مو برای ترمیم موی آسیب دیده و زبر روی کار آمده است. در واقع کراتین مورد نیاز به صورت مصنوعی و با مواد شیمیایی ساخته و برای ترمیم مو به کار گرفته می شود. اما این روش دائمی نیست و بعد از مدتی مو، شفافیت و صافی خود را از دست داده و به ترمیم دوباره نیاز خواهد بود. کراتینه مو که خود به روش های برزیلی و احیایی تقسیم می شود برای ترمیم موهای زنان و مردان به کار می رود. اما همانطور که قبلا ذکر شد، این روش دائمی نیست معمولا بعد 2 تا 3 ماه اثر خود را از دست داده و نیاز به شارژ مجدد دارد.

کراتینه مو چیست ؟

مراحل کراتینه مو یا هفت خوان رستم

معمولا فرایند کراتینه مو، 2 الی 3 ساعت طول می‌کشد. اما بهتر است برای احتیاط بیشتر، از مراقبت های قبل و بعد از کراتینه غافل نشویم. فراموش نکنید که کراتینه مو یک فرایند شیمیایی است و در هر صورت با طبیعت پوست و مو در تضاد خواهد بود و ممکن است عوارض قابل توجهی داشته باشد. اگر شما این روش پر دردسر را انتخاب کرده اید، برای به حداقل رساندن این عوارض بهتر است مراقبت های قبل و بعد را به طور کامل انجام بدهید. اما در بهترین حالت نیز شما موهای خود را با یک روش تهاجمی صاف کرده اید و این کار عواقبی را نیز در پی دارد.

مراقبت های قبل از کراتینه مو

قبل از اینکه به آرایشگاه بروید، بهتر است از مناسب بودن کراتینه برای موهای خود اطمینان حاصل کنید. فقط به این که دوست شما بهترین نتیجه را از این روش گرفته است، اکتفا نکنید و در نظر داشته باشید که شرط اول برای کراتینه مو، داشتن مویی فر یا وز است. کراتینه برای موهای صاف و نرم نه تنها توصیه نمی شود، بلکه ممکن است باعث آسیب موهای شما هم شود.

یکی دیگر از مواردی که قبل از کراتینه مو نباید از آن غافل شوید، پیدا کردن آرایشگاه و متخصص قابل اعتماد و حرفه ای است. فرمول مواد کراتینه برای موهای مختلف متفاوت است. پس حتما مطمئن شوید که آرایشگر شما مهارت لازم برای تشخیص بهترین فرمول را داشته باشد.

روند مشقت بار کراتینه مو

فرایند ترمیمی کراتینه مو، زمان بر است. پس روزی را انتخاب کنید که وقت کافی برای انجام مراحل زیر را داشته باشید:

 • موهای خود را با شامپو بشویید؛
 • از نرم کننده استفاده نکنید؛
 • موها را کاملا خشک کنید؛
 • مواد کراتینه را روی موهای خود استفاده کنید؛
 • بنا به دستورالعمل آرایشگر خود 20 الی 50 دقیقه صبر کنید که محلول کراتینه اثر کند؛
 • طبق نظر آرایشگر و بعد از سپری شدن زمان مورد نظر موهای خود را بشویید و خشک کنید.

با اینکه بعد از انجام تمام این مراحل وقت گیر شاهد موهایی صاف، نرم و درخشان خواهید بود؛ اما لازم است بار دیگر ذکر شود که کراتینه مو فرایندی شیمیایی است و نباید برای رسیدین به زیبایی از سلامت پوست و موی خود غافل شویم.

کراتینه کردن مو در سالن زیبایی

مراقبت های بعد از کراتینه مو

کراتینه مو به عنوان روشی ترمیمی شناخته شده است، اما توجه داشته باشید که خود این فرایند هم به مراقبت احتیاج دارد. معمولا شامپوهای ویژه ای برای بعد از کراتینه وجود دارد که آرایشگر شما با توجه به ویژگی های خاص موی خودتان پیشنهاد خواهد کرد. علاوه بر این ممکن است تا چهل و هشت ساعت قادر به شستن موها یا بستن آن ها نباشید.

معایب کراتینه مو

با یک جستجوی ساده درباره کراتینه مو در اینترنت، درمی یابیم که تبلیغات کراتینه مو، بیشتر از هر چیزی بر زیبایی مو تاکید دارد تا سلامت مو! در نهایت این تبلیغات طوری عنوان شده اند که به مخاطب این حس را القا کنند که کراتینه مو نه تنها ضرری ندارد بلکه باعث حال خوب ناشی از زیبایی می شود. اما از سیاست “شنونده باید عاقل باشد” غافل نشوید چرا که این تنها پاسخی است که در مواجهه با معایب کراتینه مو، خواهید شنید. پس بیایید باهوش باشیم و نگاهی هم به معایب کراتینه مو داشته باشیم.

 • فرمالدهید، یار دیرین سرطان

فرمالدهید (به انگلیسی: Formaldehyde) موجود در محلول کراتینه، یکی از عوامل مهم تحریک‌ کننده سلول های سرطانی است و بیشتر در ماده های ضدعفونی کننده استفاده می شود. البته استفاده از این ماده به اندازه کم، آن چنان دردسر ساز نیست اما هر چقدر از این ماده در محلول کراتینه بیشتر استفاده شود، میزان ماندگاری موهای صاف و نرم هم بیشتر خواهد بود. توجه داشته باشید که به هنگام استفاده از اتوی مو یا سشوار، حرارت آن ها باعث تولید شدن بخار فرمالدهید می شود که خطر ابتلا به سرطان را بالا می برد.

 • کراتینه و انواع حساسیت

کراتینه هم مانند دیگر فرایندهای شیمیایی مو، ممکن است باعث بروز حساسیت‌ و عوارض جانبی در پوست و مو شود. این عارضه ها شامل قرمزی و تورم پوست سر، خارش و سوزش در ناحیه سر و حتی چشم ها شود. در بعضی موارد این عارضه ها تبدیل به آلرژی های طولانی مدت می شوند.

 • هزینه بالا و ماندگاری کم

کراتینه مو یکی از گران ترین خدمات آرایشی است و حتی میزان کوتاهی یا بلندی مو هم تفاوت قابل توجهی در هزینه بالای آن ایجاد نمی کند. از طرفی همانطور که گفته شد این فرایند ماندگاری کمی دارد و به فاصله 2 تا 3 ماه نیاز به ترمیم و پرداخت دوباره هزینه خواهد داشت.

کراتینه برای زنان باردار اکیدا ممنوع

همان طور که قبلا عنوان شد، بخار های فرمالدهید تا زمانی که اثر کراتینه روی موها باقی است، می توانند با برخورد حرارت سشوار یا اتوی مو متصاعد شوند. خطر این بخار برای زنان باردار چند برابر است.

کراتینه مو ضرر دارد ؟

آسیب و ریزش مو

از آنجایی که کراتینه مو دائمی نیست و احتیاج به ترمیم مداوم دارد؛ تکرار طولانی مدت آن باعث نازک شدن ریشه ها و تار های مو می شود. به همین دلیل ممکن است افراد بعد از مدتی شاهد ریزش مو و آسیب بیشتر موهای خود باشند.

کراتینه ی مو روشی برای خوش حالت کردن مو و صاف کردن آن است. عموما کراتینه کردن روش مناسبی نیست. هر روشی که باعث صاف شدن مو شود، پیوندهای دی سولفید شبکه ی کراتین مو را از بین می برد. پس بهتر است که انجام نشود. این کار در طولانی مدت باعث شکنندگی و آسیب دیدن موها و حتی تشدید ریزش مو می شود.

درست است که کراتینه مو باعث صافی و درخشندگی مو می شود، اما نباید انرژی و زمان صرف شده را نادیده گرفت. علاوه بر این با کمی بررسی متوجه خواهیم شد که معایب آن می تواند از مزایای آن بیشتر باشد و شاید بهتر است از خود بپرسیم که آیا کراتینه مو در نهایت به زیبایی ختم می شود؟ یا بعد از تکرار مداوم، زیبایی طبیعی و سلامتی را هم به خطر خواهد انداخت؟ بیایید “شنونده‌ ای عاقل” باشیم و به تعریف رایج زیبایی از منظری دیگر نگاه کنیم.

در جامعه سرمایه داری امروز، زیبایی های کدگذاری شده دستاویزی برای مصرف گرایی است. المان های زیبایی را چه کسانی تعیین می کنند؟ چه سازمانی یا چه نهادی برای اولین بار موی صاف را زیبا و موی فر را نازیبا نامید؟ آیا با دنبال کردن این المان ها به آرامش می رسیم یا بر نگرانی ها و دغدغه های ما افزوده می شود؟ آیا داشتن موقت موهایی درخشان، حقیقی‌ ترین و دائمی‌ ترین زیبایی انسان، یعنی سلامتی را به خطر نمی اندازد؟

شاید زمان آن رسیده است که خود را از قید و بند های قراردادی نجات بدهیم و با رویکردی هوشمندانه فریب سیاست مصرف گرایی را نخوریم و به دنبال روش های دیگری برای سلامت و زیبایی طبیعی موی خود باشیم. در گذشته هم روش هایی برای خوش حالت تر شدن مو وجود داشت که با پیشرفت علم و استفاده سودجویانه سرمایه گذاران، این روش های سنتی مانند استفاده از روغن های طبیعی به فراموشی سپرده شد. از این رو توصیه می شود قبل از هر اقدامی برای موهای خود شرایط را سنجیده و نگاه تک بعدی به زیبایی را با روش های مانند کراتینه مو، دور بیندازیم.

اگر تجربه ی کراتینه مو را دارید و فواید و مضراتی برای شما داشته است، یا اگر سوالی در این زمینه از متخصصان کلینیک پوست و مو خانه سفید دارید می توانید از فرم دیدگاه واقع در انتهای همین صفحه استفاده کرده و نظرات و پرسش های خود را ارسال کنید. همچنین اگر پیشنهاد یا انتقادی نسبت به محتوای این صفحه دارید یا منبعی معتبر برای تکمیل مقاله سراغ دارید حتما ما را در جریان بگذارید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 4.5 / 5. تعداد رای ها 409

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫71 دیدگاه ها

 1. اصلا کراتین برای مو های رنگ شدس بعد دوسانت ب ریشه زده میشه کسی ک ریزش داشته آرایشگر ش هیچ اطلاعی نداشته و همینجوری مواد زده

 2. سلام من موهای کاملا لَخت و نرمی داشتم به اندازه ای که حالت نمیگرفت و راضی بودم اما برای تنوع موهامو فر کردم و بعد از اون موهام به شدت خشک شد و خیلی بد فرم
  به پیشنهاد ارایشگرم موهامو کراتینه کردم و از اون حالت خشکی درومد اما باز هم مثل قبلش نشد
  بعد از کراتینه مدتی گذشت و موهامو کوتاه کردم اما هنوزم که هنوزه موهام مثل سابق نشده
  ادم عصبی هستم بنظرتون چه راهکاری داره موهام مثل قبل بشه؟
  میخاستم دوباره کراتینه کنم اما اومدم تحقیق کردم نظرم برگشت ممنون میشم کمک کنید

 3. عزیزم شاید مشکل از تغذیه باشه واینکه مصرف آب کافی ۸ لیوان در روز خیلی تاثیر داره

 4. دوستان عزیز اگه میخواین کراتین کنید حتما برند معتبر پیدا کنید و خودتون خرید کنید معمولا برند های برزیلی بهترینند
  تو خرید خسیس نباشید و گرون ترین رو بخرید وقتی یه برند آشغال میخرین با هزینه پایین انتظار دارین کچل نشین !!!

  1. سلام دوستان
   نظراتتونو خوندم و دیگ هیچ وقت کراتینه نمیکنم.
   من سه روز پیش ب پیشنهاد ارایشگر کراتینه رو انجام دادم الانم شامپوشو بم داده، تا کی مصرف کنم شامپوشو؟
   لطفا راهنمایی کنید
   (اشتباهی ک کردم نباید درجا پیشنهادشو قبول میکردم و باید میگفتم *بذار تحقیق کنم* برا جلسه بعدی؛ هیچ وقت تو زندگیتون ،سریع، ب هیچ مساله‌ای، پاسخ ندهید(تجربه شخصی))

  2. دوست عزیز. بدون اطلاعات به مردم برند توسعه نکنید. برترین برند الان تو بازار امروزه ایران کراتین ایتالیای هس که میانگین قیمت.۳برابر کراتین برزیلی رو دارد با ماندگاری مفید بیش از ۴ماه

 5. سلام دوست عزیز برای ریزش مو بعد از علت یابی اگر از رژیم و تغذیه یا ضعیف شدن پیازچه نشآت میگیره جوانه ی گندم رو مثل سالاد مصرف کن روزی یک بار تا یک ماه .
  برای خشکی موهاتون من جایی رفتم که کارشون فوق العاده بود بدون کوچکترین آسیب موهام نرم و کمی صاف شد اگر مایل بودید آدرس میدم بهتون .

  1. سلام همین الان می خواهم موهام و کراتینه کنم چشمام و هلقم واقعا از بوش داره اذیت میشه چیکار کنم.

  2. سلام
   چه کاری روی موهاتون انجام دادید؟
   احیا
   کراتین
   یا…

 6. سلام من حدود ۸ ماه پیش موهامو سالن خیلی معروف که ادعا میکردن موادشون فاقد مواد شیمیایی و از امریکا و المان میاد ..کراتین کردم موهام پر پر تا روی باسنم بود بعد دوهفته کل موهام دسته دسته ریخت و کچل شدم مجبور شدم همون یه ذره مو که مونده بود و با ماشین بزنم انواع و اقسام دارو و مزوتراپی محلول شامپو انواع قرص ایرانی و خارجی انواع آمپول چندین و چندین دکتر مختلف …..هیچچچچچ تاثیر نداشت ک نداشت موهام خیلی نازک نازک و کم پشته همون ریزه ها که درمیاد هم میریزن و ریشه ندارن..الان ۸ ماه گذشته موهام مثل ادم درنمیاد افسردگی شدید گرفتم خسته شدم …به هیچ عنوان هم گندکاریشون رو گردن نمیگیرن و همه جا آشنا دارن..میگه مواد ما فاقد بو و گاز هست و دکتر من گفت مواد چون بی بو باشه دلیل بر خوب بودن مواد نیست و چون هنگام ریزش موهات ریشه نداشته مطمئنا از کراتینه…انقدر این چند وقت آذیت شدم و میشم موندم دیگه چکار کنم خواهشا راهنماییم کنید

  1. سلام.محصولات لدورا استفاده کن.مخصوصا قطره ریزش.خواستی بهم اطلاع بده.تضمینی.تحقیق کن

 7. سلام ببخشید من موهام ریزش داره و وز و خشکه
  فرم هست
  انقدر عصبی و ناراحتم هرروز گریه میکنم
  سرم خالی شده سفیدی کف سرم معلومه و خیلی زشت شده
  توروخدا یکم راهکار بدین
  هیچ راه مناسبی برای قطع ریزش و رویش مجدد و درمان خشکی و وزی مو نیست؟

  1. ببین عزیزم من دقیقا مشکل ت رو داشتم .. موهای بلندی داشتم اما ریزش وحشتناک .. یکی از آشناهامون ی پکیج بهم معرفی کرد .. کاملا گیاهی بود .. ی چند ماهی هست که دارم استفاده میکنم و ریزش موهام کاملا قطع شده .. خداروشکر
   اگه میخوای پکیج رو استفاده کنی ..پیام بذار

  2. اب برنجی که در خال پختن هست یعنی زمانی که کف کرد قبل از جوش کف هارو جمع کن موقع حمام نیم ساعت بزار رو سرت بشور معجزه میکنه

  3. سلام عزیزم.واقعا موهای ما خانمها برامون مهمه.من میتونم پکی بهتون معرفی کنم که باعث رویش مجدد و جلوگیری از ریزش مو هاتون بشه و واقعا موثره..راهنمایی خاستید من درخدمتم

 8. سلام یه دوماهی هس کراتینه کردم موهام به شدت ریزش پیدا کرده و کچل شدم راه درمان چیه،؟!

  1. شما از داروی خاصی استفاده میکنی؟تیروئید دیابت ندارید؟
   قبلا ریزش مو نداشتین؟
   مشکل هورمونی ندارین؟
   موهاتون رو خیس شونه میکنید؟
   موهاتون رو کاملا خشک میکنید؟
   باید استفاده از شامپوهای فیری سولفات رو کمتر کنید. یا مارکشو عوض کنید

 9. سلام وقت بخیر من ۱۶ سالمه موهام بلنده ( تا پایین کمر) کمی فر و خشک و وز هست همچنین ریزش موهام خیلی شدیده
  چندین دفعه دکتر رفتم نتیجه ای نگرفتم موهام بد تر شد
  اما بهتر نشد همچنین آزمایش خون هم دادم ولی مشکلی نداشتم
  از روغن کرچک، نارگیل( البته خالص نبودن ) همه نوع نرم کننده و شامپو های مختلف استفاده کردم ولی نتیجه ای نداشت و همچنین ماسک های خونگی درست کردم و به موهام زدم اما ریزشش اصلا قطع نمیشه موهام خیلی کم پشت شده
  واقعا دیگه نمی دونم چیکار کنم ؟؟؟؟ می تونید راهنمایی کنید ؟؟؟ حالا اگه موهام زبر باشه اشکالی نداره ولی ریزشش قطع بشه والا توی این سن این همه ریزش مو اصلا خوب نیست😔😔😥😓

  1. خب موهاتو کوتاه کن
   موها که بلند میشه خیلی میریزه

  2. عزیزم هیرتامین ک محصول آمریکاییه مصرف کن بعد معجزه شو ببین!فقط قیمتش کمی بالاس حدود ۸۰۰ تومنه

  3. سلام عزیزم،منم همین مشکل رو داشتم ولی با آمپول بیوتین و بپانتین
   که همون ویتامین ب۵ و ویتامین ب۷ هستش مشکلم حل شد،یکم هزینه داره ولی ارزش این رو داره که مشکلت حل بشه و پی درمانهای بی نتیجه نری،به این درمان شک نکن و این هم بگم چون ویتامین محلول در آب هستش مشکلی برای بدنت ایجاد نمیکنه و زیادیش از بدن دفع میشه

  4. علت ریزش موی خودت رو پیدا کن و جلوی ریزش بعدی اون رو بگیر
   مثلا اینکه ترس از ریزش مو ، خودش عامل تشدید ریزش مو هست، پس سعی کن بهش بی توجه باشی و استرس رو از خودت دور کنی و در عین حال دنبال حل مشکلت هم باشی
   همچنین شامپوی موهات رو عوض کن، از شامپوهای زد ریزش پرژک و امثال اون استفاده کن
   روغنی کندش اصل گیر بیار و باهاش موهاتو با روش صحیحش ماساژ بده، اما نباید بیشتر از 20 الی 60 دقیقه روی سرت بمونه و بعد از اون باید کاملا روغن کندش رو از روی موهات پاک کنی و الا اثر عکس میزاره و در تشدید موهات اثر زیادی میگذاره
   تا چندین ماه هیچ ژل و کراتین و روغنی رو روی موهات نزن و فقط با آب و شامپوی تمییزکننده مناسب بشور و تمیزی نگه دار
   حتی به نظر من همون روغن کندش اصل معروف رو هم نزن
   فقط و فقط موهات رو با آب و شامپوی مناسب بشور و تمیزی نگه دار و استرس رو از خودت دور نگه دار و ترس از ریزش مو نداشته باش و اصلا بهش فکر نکن و سعی کن شاد زندگی کنید و حتما موهات رو کوتاه کن

   امیدوارم با جواب به سوالت ، نتنها به تو، بلکه به بقیه دوستان هم که این پرسش و پاسخ رو میخونن کمک کرده باشم.

   و در آخر میگم به هیچ عنوان از گلت آفریقایی، برزیلی و انواع ژل، روغن و مواد شیمیایی استفاده نکنید.
   ریزش موی شدیدی رو براتون ایجاد میکنن.

   فقط نظافت و شست و شوی مو ، تمام

  5. ببین عزیزم من دقیقا مشکل ت رو داشتم .. موهای بلندی داشتم اما ریزش وحشتناک .. یکی از آشناهامون ی پکیج بهم معرفی کرد .. کاملا گیاهی بود .. ی چند ماهی هست که دارم استفاده میکنم و ریزش موهام کاملا قطع شده .. خداروشکر

  6. ویتامینهای بدنتو با ازمایش چک کن ممکنه کمبود ویتامین داشته باشی. ب کمپلکس خیلی تاثیر داره. طبع بدن هم تاثیر داره سردی و سودا خوردن سردیجات کم خوابی و چربی پوست سر هم باعث ریزش میشه. نرم کننده ها هم باعث ریزش میشه

  7. سلام راهش زدن روغن تل هست من خودم ۱۰ ساله دارم استفاده می کنم خداروشکر اگه حجم موهامو نگیرم اینقدر پر پشتن که نمیتونم حالت بدم

  8. قرص hairvit مصرف کن عزیزم. ترجیحا با مشورت دکتر داروساز

  9. من میتونم راهنماییتون کنم.بامعرفی پک سبک که تاثیر گزاریش عالیه

  10. سلام.محصولات لدورا.تضمینی.خواستی پیام بده

  11. از طب سنتی کمک بگیرید احتمالا مزاجتون داره رو به خشکی میره غذاهای رطوبت بخش رو در طب سنتی پیدا کنید و استفاده کنید

 10. مارک مناسب ِشامپو و واکس برای صاف کردن مو چیه؟ کسی میتونه راهنمایی کنه؟🙏

  1. ماسک گیاهی نرم کننده و تقویت کننده ی موی سر الیکس

  2. ماسک گیاهی نرم کننده و تقویت کننده ی موی سر الیکس خیعلییییییییی خوبه

  3. سلام.
   از شامپو سَبَغ استفاده کنید. از عطاری ها میتونید تهیه کنید. (هم مناسب موی چرب داره، هم خشک) بهتره فقط به کف سر بزنید، چون ساقه ی مو رو خشک میکنه. برای ساقه ی مو اگر خشک هست، ماسک مو با آبکشی برند «شون» رو استفاده کنید، عالیه. هم مول فروتی و هم مدل جینسینگ.

   من هم همینطور بود‌م. از هفته ی اول میتونید ۵۰ درصد کاهش ریزش مو رو ببینید با این شامپو. من انقدر موهام ریخته بود که از ماینوکسیدیل استفاده میکردم. این شامپو صد در صد گیاهی هست. واقعا برای من معجزه کرد.
   امیدوارم موهای شما هم به زودی ریزشش قطع بشه.

 11. سلام من موهام یکم زبر و وزهست اصن رشد نمیکنن میخاستم بدونم چکار کنم صاف و بلند شن

  1. برا زبریش ماسک گیاهی نرم کننده و تقویت کننده ی موی سر الیکس بعد از حمام برا ریزشش هم بستگی داره ک کف سرتون چرب باشه یا خشک یا معمولی ک باید مشاوره بگیرید اما اگه معمولی باشه پوست سرتون شامپو گیاهی الیکس من خودم استفاده کردم خوب بوده برا من

  2. سلام ببخشید من موهام ریزش داره و وز و خشکه
   فرم هست
   انقدر عصبی و ناراحتم هرروز گریه میکنم
   سرم خالی شده سفیدی کف سرم معلومه و خیلی زشت شده
   توروخدا یکم راهکار بدین
   هیچ راه مناسبی برای قطع ریزش و رویش مجدد و درمان خشکی و وزی مو نیست؟

 12. یه راهنمایی عالی میکنم هم برا تقویت مو هم برای صافی مو تو 100 گرم از شامپوتون هر شامپویی میتونه باشه یه عدد امپول ب کمپلس بشکنید و بریزید و خیلی کم روغن کرچک و در حمام این شامپو دست کم 10 دقیقه رو سر باید بمونه اگه مو تمیز باشه که بهتر اگه هم نه چند بار با این شامپو بشورید و نتایجش را ببینید اگه خوب بود یه صلوات فاتحه برا پدرم بفرستید

  1. سلام خسته نباشید من خیلی موهام رو رنگ میکنم و الان خیلی وز شدن چه روشی غیر کراتینه هست برا نرمیش؟ خیلی شامپوها نرم کننده استفاده میکنم فایده نداره

  2. سلام ساحل روغن تل بزن واقعا خدایا صدهزار مرتبه شکر برای من که خیلی عالی بود یادمه دقیقا حال شمارو داشتم

 13. والا من کلی ریزش مو داشتم که با کراتینه فوق العاده کمتر شده و ریزش ندارم

  1. حالا اولشه عزیزم بعدش مشخص میشه چه بلایی سر موهات آوردی 😂

 14. سلام من دو سال پیش چند بار کراتینه انجام دادم
  ممکنه باعث شه تو سال های بعد موهام بریزه یا تاثیری توی کچل شدن داره؟

 15. دوستان ببینید فرایند مراقبت بعد از کراتینه کردن اینه که باید ماسک و شامپو مخصوص و نهایتن سشوار استفاده بشه ،،، حتا اگر موروکراتینه هم نکنید با مصرف شامپو و ماسک مخصوص کراتین و سشوار خود ب خود موی هر فردی صاف میشه و اون دوساعتی ک توی ارایشگاه به اصطلاح داره کاری انجام میدن براتون فیلمه،،، شماامتحان کنید بدون کراتینه کردن شامپو و ماسکشو فقط بزنید همونقدر صاف خواهد شد،متاسفانع این یک کلکی هست که تمام ارایشگرا ب ادم میزنن و کسی هم جلوشونو نمیگیره،،هزینه ای ندارع قبل از کراتینه کردن ایم روش رو امتحان کنید اگه دیدید نتیجه نگرفتین اونوقت اقدام کنیدبرای کراتینه..

 16. سلام وقت بخیر
  من حدود ۲ ماه پیش کراتینه انجام دادم بعد از اولین شستشو شاهد ریزش زیادی مو شدم و هنوز هم ریزش ادامه داره ک به پزشک مراجعه کردم و آمپول بیوتین و قرص زینک یه شامپو و یه لوسیون تجویز کرد .
  می‌خوام بدونم این ریزش تا کی ادامه داره ؟
  ممکنه به کچلی یا طاسی ختم بشه؟
  اصلأ هم ارثی نیست
  ممنون میشم جواب بدین

 17. سلام میخواستم بپرسم المنت مو هم مثل کراتینه ضرر داره یا خیر؟
  ولز چه روش بی ضرری برای صاف کردن موهای خشک و و وز استفاده کنم ممنون از مطالب بسیار مفیدتون

  1. با سلام و وقت بخیر

   حرارت بیش از حد موجب تضعیف ریشه مو می شود. بهتر است از راهکارهای طبیعی و شامپوهای نرم کننده برای خوش حالت کردن و صاف کردن موهای خود استفاده کنید.

  2. آیا دختران 15 سال نیز میتوانن کراتینع کنند؟
   و اینکع کراتینع رو باید هربار پس از طی 2 الی 3 ماه ترمیم کنیم؟
   یعنی میتونیم فقط یکبار کنیم؟

  3. سلام لزومی نداره همش ترمیم کنید میتونید یک بار انجام بدید

 18. سلام وقت بخیر من موهام بلنده و کاملا سوخته بود دیروز کراتینه کردم و برای شنبه وقت پروتیینه و بوتاکس دادن ارایشگرم این پروتیینه و بوتاکس میتونه از عواقب بد کراتینه کم کنه ممنونم

  1. با سلام و وقت بخیر

   سوال اصلی اینجاس چطور برای درمان به جای پزشک به آرایشگر مراجعه می کنید ؟

 19. سلام من ۱۴ سالم هم میخواستم موهام رو کراتینه کنم از یکی از دوستان که مامانش سالن زیبایی داره در مورد کراتینه پرسیدم گفت که کراتینه فقط برای موهای رنگ شده است
  من خیلی رنگ موهام رو دوست دارم و رنگ نمیخوام بزارم واقعا برای کراتینه باید موهای رنگ شده داشته باشی؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   عزیزم این همه مطلب نوشتیم که بدونین کراتینه کردن ضرر داره باز ازمون میپرسین کراتینه کنم یا نکنم ؟

  2. سلام من دو ماه موهام رو دکلره کردم الان یک دفعه ای نصفی از موهام ریخت

  3. خانه سفید کلیه اطلاعاتی که دادید اشتباه اخه اتو و حرارت چه ربطی به ریشه مو داره مواد گذاری کراتین یک الی دوسانت فاصله با ریشه سر داره

  4. سلام دوست عزیز آرایشگر

   اگر واقعا فکر میکنین بیزینس شما ارزش به خطر انداختن سلامتی مردم رو داره به خطای خودتون ادامه بدین.

  5. سلام دوست عزیز، تا جای که من میدونم اصلا رو موی رنگ شده نباید کراتینه انجام بشه چرا که به اندازه کافی مو شکننده هست. همین جمله که کراتینه مال موی رنگ شده است باید شمارا بترسونه. درضمن کسایی که کرایتنه میکنند حتی تا مدتها نباد موی خودشون را کوتاه کنند. من فکر نکنم هیچ 14 ساله ای با اون همه جذابیت دوران نوجوانی نیاز به کراتینه داشته باشه.

 20. سلام
  من موهاام رو کراتینه کردم و الان بعد از ۱۵ روز به شدت ریزش مو دارم. راهی برای جبران هست ؟ مثلا مزوتراپی مو میتونه کمک کنه ؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بدون معاینه به طور قطع نمی توان گفت که مزوتراپی چقدر در این مورد کمک میکند. اما به طور کلی مزوتراپی مو به دلیل وجود مواد مغذی و تقویت مو در بیشتر موارد ریزش موی غیر ارثی موثر واقع شده است.

 21. من خانمی هستم که در برزیل زندگی میکنم
  ماه پیش موهام رو برای اولین بار کراتینه برزیلی کردم
  و الان بشددددت ریزش پیدا کردن
  ایا این ریزش دایمیه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر، با گذشت دوره و تقویت موها ریزش مو متوقف خواهد شد.

از پزشک خانه سفید بپرسید یا نظر خود را بگذارید ...

در اسرع وقت پاسخ شما توسط پزشک خانه سفید ارسال خواهد شد.

*

code

برو بریم یکی دیگه بخونیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا