دانشنامه ریزش مو

کراتینه مو ؛ معجزه زیبایی یا دشمن سلامتی موها ؟

()

صافی و درخشندگی مو یکی از مهمترین المان های زیبایی در دنیای مدرن امروزی است. این موضوع به مهم‌ترین دغدغه فردی با موی فر و وز تبدیل شده است. در نتیجه این امر برای مراکز زیبایی و آرایشگاه ها فرصتی فراهم آورده است که با استفاده از روش های مختلف، تا حدودی موها را صاف و درخشان کنند. کراتینه مو یکی از این روش هاست که در سال های اخیر به طرز چشمگیری مورد استقبال افراد قرار گرفته است. با وجود اینکه این فرایند با عنوان یک روش زیبایی-ترمیمی شناخته شده اما باید توجه داشت که کراتینه مو هم مانند هر روش شیمیایی دیگری، معایبی دارد.

از این رو بهتر است افراد قبل از تصمیم گیری، با آگاهی و بدون تاثیر گرفتن از تبلیغات تجاری، به زیبایی و سلامت موی خود کمک کنند. اگر شما هم برای داشتن مویی زیبا و سالم کراتینه را انتخاب کرده اید، با ما در این مقاله همراه باشید. با آخرین تحقیقات انجام شده توسط متخصصان مو و زیبایی و اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید.

کراتین و کراتینه مو چیست ؟

کراتین پروتئین اصلی موجود در پوست، مو و ناخن است که باعث حفاظت و عدم شکنندگی آنها می شود. این ماده مسئول فعالیت های حیاتی سلول از قبیل تولید پروتئین است و به همین دلیل باعث شادابی و درخشندگی مو می شود. پس وقتی میزان این ماده براثر قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم، مواد شیمیایی یا تغییر سبک زندگی، در سلول های پوست و مو کم می شود، موها شادابی خود را از دست داده و به اصطلاح وز و زبر خواهند شد.

در سال های اخیر کراتینه مو برای ترمیم موی آسیب دیده و زبر روی کار آمده است. در واقع کراتین مورد نیاز به صورت مصنوعی و با مواد شیمیایی ساخته و برای ترمیم مو به کار گرفته می شود. اما این روش دائمی نیست و بعد از مدتی مو، شفافیت و صافی خود را از دست داده و به ترمیم دوباره نیاز خواهد بود. کراتینه مو که خود به روش های برزیلی و احیایی تقسیم می شود برای ترمیم موهای زنان و مردان به کار می رود. اما همانطور که قبلا ذکر شد، این روش دائمی نیست معمولا بعد 2 تا 3 ماه اثر خود را از دست داده و نیاز به شارژ مجدد دارد.

کراتینه مو چیست ؟

مراحل کراتینه مو یا هفت خوان رستم

معمولا فرایند کراتینه مو، 2 الی 3 ساعت طول می‌کشد. اما بهتر است برای احتیاط بیشتر، از مراقبت های قبل و بعد از کراتینه غافل نشویم. فراموش نکنید که کراتینه مو یک فرایند شیمیایی است و در هر صورت با طبیعت پوست و مو در تضاد خواهد بود و ممکن است عوارض قابل توجهی داشته باشد. اگر شما این روش پر دردسر را انتخاب کرده اید، برای به حداقل رساندن این عوارض بهتر است مراقبت های قبل و بعد را به طور کامل انجام بدهید. اما در بهترین حالت نیز شما موهای خود را با یک روش تهاجمی صاف کرده اید و این کار عواقبی را نیز در پی دارد.

مراقبت های قبل از کراتینه مو

قبل از اینکه به آرایشگاه بروید، بهتر است از مناسب بودن کراتینه برای موهای خود اطمینان حاصل کنید. فقط به این که دوست شما بهترین نتیجه را از این روش گرفته است، اکتفا نکنید و در نظر داشته باشید که شرط اول برای کراتینه مو، داشتن مویی فر یا وز است. کراتینه برای موهای صاف و نرم نه تنها توصیه نمی شود، بلکه ممکن است باعث آسیب موهای شما هم شود.

یکی دیگر از مواردی که قبل از کراتینه مو نباید از آن غافل شوید، پیدا کردن آرایشگاه و متخصص قابل اعتماد و حرفه ای است. فرمول مواد کراتینه برای موهای مختلف متفاوت است. پس حتما مطمئن شوید که آرایشگر شما مهارت لازم برای تشخیص بهترین فرمول را داشته باشد.

روند مشقت بار کراتینه مو

فرایند ترمیمی کراتینه مو، زمان بر است. پس روزی را انتخاب کنید که وقت کافی برای انجام مراحل زیر را داشته باشید:

 • موهای خود را با شامپو بشویید؛
 • از نرم کننده استفاده نکنید؛
 • موها را کاملا خشک کنید؛
 • مواد کراتینه را روی موهای خود استفاده کنید؛
 • بنا به دستورالعمل آرایشگر خود 20 الی 50 دقیقه صبر کنید که محلول کراتینه اثر کند؛
 • طبق نظر آرایشگر و بعد از سپری شدن زمان مورد نظر موهای خود را بشویید و خشک کنید.

با اینکه بعد از انجام تمام این مراحل وقت گیر شاهد موهایی صاف، نرم و درخشان خواهید بود؛ اما لازم است بار دیگر ذکر شود که کراتینه مو فرایندی شیمیایی است و نباید برای رسیدین به زیبایی از سلامت پوست و موی خود غافل شویم.

کراتینه کردن مو در سالن زیبایی

مراقبت های بعد از کراتینه مو

کراتینه مو به عنوان روشی ترمیمی شناخته شده است، اما توجه داشته باشید که خود این فرایند هم به مراقبت احتیاج دارد. معمولا شامپوهای ویژه ای برای بعد از کراتینه وجود دارد که آرایشگر شما با توجه به ویژگی های خاص موی خودتان پیشنهاد خواهد کرد. علاوه بر این ممکن است تا چهل و هشت ساعت قادر به شستن موها یا بستن آن ها نباشید.

معایب کراتینه مو

با یک جستجوی ساده درباره کراتینه مو در اینترنت، درمی یابیم که تبلیغات کراتینه مو، بیشتر از هر چیزی بر زیبایی مو تاکید دارد تا سلامت مو! در نهایت این تبلیغات طوری عنوان شده اند که به مخاطب این حس را القا کنند که کراتینه مو نه تنها ضرری ندارد بلکه باعث حال خوب ناشی از زیبایی می شود. اما از سیاست “شنونده باید عاقل باشد” غافل نشوید چرا که این تنها پاسخی است که در مواجهه با معایب کراتینه مو، خواهید شنید. پس بیایید باهوش باشیم و نگاهی هم به معایب کراتینه مو داشته باشیم.

فرمالدهید، یار دیرین سرطان

فرمالدهید (به انگلیسی: Formaldehyde) موجود در محلول کراتینه، یکی از عوامل مهم تحریک‌ کننده سلول های سرطانی است و بیشتر در ماده های ضدعفونی کننده استفاده می شود. البته استفاده از این ماده به اندازه کم، آن چنان دردسر ساز نیست اما هر چقدر از این ماده در محلول کراتینه بیشتر استفاده شود، میزان ماندگاری موهای صاف و نرم هم بیشتر خواهد بود. توجه داشته باشید که به هنگام استفاده از اتوی مو یا سشوار، حرارت آن ها باعث تولید شدن بخار فرمالدهید می شود که خطر ابتلا به سرطان را بالا می برد.

کراتینه و انواع حساسیت

کراتینه هم مانند دیگر فرایندهای شیمیایی مو، ممکن است باعث بروز حساسیت‌ و عوارض جانبی در پوست و مو شود. این عارضه ها شامل قرمزی و تورم پوست سر، خارش و سوزش در ناحیه سر و حتی چشم ها شود. در بعضی موارد این عارضه ها تبدیل به آلرژی های طولانی مدت می شوند.

هزینه بالا و ماندگاری کم

کراتینه مو یکی از گران ترین خدمات آرایشی است و حتی میزان کوتاهی یا بلندی مو هم تفاوت قابل توجهی در هزینه بالای آن ایجاد نمی کند. از طرفی همانطور که گفته شد این فرایند ماندگاری کمی دارد و به فاصله 2 تا 3 ماه نیاز به ترمیم و پرداخت دوباره هزینه خواهد داشت.

کراتینه برای زنان باردار اکیدا ممنوع

همان طور که قبلا عنوان شد، بخار های فرمالدهید تا زمانی که اثر کراتینه روی موها باقی است، می توانند با برخورد حرارت سشوار یا اتوی مو متصاعد شوند. خطر این بخار برای زنان باردار چند برابر است.

کراتینه مو ضرر دارد ؟

آسیب و ریزش مو

از آنجایی که کراتینه مو دائمی نیست و احتیاج به ترمیم مداوم دارد؛ تکرار طولانی مدت آن باعث نازک شدن ریشه ها و تار های مو می شود. به همین دلیل ممکن است افراد بعد از مدتی شاهد ریزش مو و آسیب بیشتر موهای خود باشند.

کراتینه ی مو روشی برای خوش حالت کردن مو و صاف کردن آن است. عموما کراتینه کردن روش مناسبی نیست. هر روشی که باعث صاف شدن مو شود، پیوندهای دی سولفید شبکه ی کراتین مو را از بین می برد. پس بهتر است که انجام نشود. این کار در طولانی مدت باعث شکنندگی و آسیب دیدن موها و حتی تشدید ریزش مو می شود.

درست است که کراتینه مو باعث صافی و درخشندگی مو می شود، اما نباید انرژی و زمان صرف شده را نادیده گرفت. علاوه بر این با کمی بررسی متوجه خواهیم شد که معایب آن می تواند از مزایای آن بیشتر باشد و شاید بهتر است از خود بپرسیم که آیا کراتینه مو در نهایت به زیبایی ختم می شود؟ یا بعد از تکرار مداوم، زیبایی طبیعی و سلامتی را هم به خطر خواهد انداخت؟ بیایید “شنونده‌ ای عاقل” باشیم و به تعریف رایج زیبایی از منظری دیگر نگاه کنیم.

در جامعه سرمایه داری امروز، زیبایی های کدگذاری شده دستاویزی برای مصرف گرایی است. المان های زیبایی را چه کسانی تعیین می کنند؟ چه سازمانی یا چه نهادی برای اولین بار موی صاف را زیبا و موی فر را نازیبا نامید؟ آیا با دنبال کردن این المان ها به آرامش می رسیم یا بر نگرانی ها و دغدغه های ما افزوده می شود؟ آیا داشتن موقت موهایی درخشان، حقیقی‌ ترین و دائمی‌ ترین زیبایی انسان، یعنی سلامتی را به خطر نمی اندازد؟

شاید زمان آن رسیده است که خود را از قید و بند های قراردادی نجات بدهیم و با رویکردی هوشمندانه فریب سیاست مصرف گرایی را نخوریم و به دنبال روش های دیگری برای سلامت و زیبایی طبیعی موی خود باشیم. در گذشته هم روش هایی برای خوش حالت تر شدن مو وجود داشت که با پیشرفت علم و استفاده سودجویانه سرمایه گذاران، این روش های سنتی مانند استفاده از روغن های طبیعی به فراموشی سپرده شد. از این رو توصیه می شود قبل از هر اقدامی برای موهای خود شرایط را سنجیده و نگاه تک بعدی به زیبایی را با روش های مانند کراتینه مو، دور بیندازیم.

اگر تجربه ی کراتینه مو را دارید و فواید و مضراتی برای شما داشته است، یا اگر سوالی در این زمینه از متخصصان کلینیک پوست و مو خانه سفید دارید می توانید از فرم دیدگاه واقع در انتهای همین صفحه استفاده کرده و نظرات و پرسش های خود را ارسال کنید. همچنین اگر پیشنهاد یا انتقادی نسبت به محتوای این صفحه دارید یا منبعی معتبر برای تکمیل مقاله سراغ دارید حتما ما را در جریان بگذارید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫202 دیدگاه ها

 1. سلام
  مشخصه ک هر نوع مواد شیمیایی باعث آسیب رسیدن ب مو میشه…
  موهای من خیلی فر و وز بودن
  اینقدر همسرم غر زدن ک موی لخت دوس دارم
  دوماه پیش کراتین کردم
  مشکل پرکاری تیروئید هم دارم
  ب طور معمول هم قبل از کراتین موهام میریخت
  اما الان ب شدت میریزه ??

  خیلی قشنگ شده
  اما هرجای خونه ک راه میرم موهای بلندم رو میبینم
  خیلی غصه میخورم…
  اما چه میشه کرد، کاریه ک شده
  موهای من ارثی هم کمه هم خیلی نازک
  همون فر موهام یکم حجم میداد
  الان اندازه دم موش شده ?

  دنبال راه حل بودم و روغن تراپی کردم
  روغن رزماری، سیاه دانه، زیتون، کرچک، نارگیل، کندوش و….
  همه رو قاطی میکنم و ب موهام میزنم دوساعت قبل از حمام
  و دوباره ک حنا هم میزنم
  ریزشش خیلی خیلی کم شده
  حالم خیلی بهتره
  امیدوارم ک نتیجه بگیرین
  و عزیزایی ک کراتین نکردن
  اصلا ب هیچ وجه دنبالش نرن…
  درسته زیبا میشه
  اما ب افسردگی و ریزش بعدش نمی ارزه
  آمپول نوروبین و بیوتین هم خارجیش خیلی عالیه
  من هفته ای یبار دوماهه ب طور مداوم دارم میزنم

  ن موهای وز قبلیمو دوست داشتم
  ن الان ک آنقدر حجم موهام کم شده

  و دوباره ب هیچ عنوان کراتین نمیکنم
  و فقط از ماسک مو و روغن تراپی و حنا استفاده میکنم
  حرارتی ک وقتی مو رو صاف میکنن
  واقا ب موها آسیب میرسونه
  من موهام از ریشه نمیریره
  تیکه تیکه میشه
  تو حموم وقتی خیسن
  موهام کش میاد و خیلی خیلی نازک شدن
  مثل موی نوزاد..
  خواهش میکنم کراتین نکنید
  و ب ور گیاهی موهاتون رو تقویت کنید
  روغنا رو با حنا قاطی کنین و بزنید
  معجزه میکنه
  من 33 سالمه
  اصلا رنگ نزاشتم ک موهام خراب نشه
  با کراتین فانحه موهام خونده شد ?

  1. عزیز از حنا بی رنگ استفاده کردی چون منم به شدت میریزه

  2. عزیزم مویی که نازکه و ریزش داره فقط باید تراپی بشه
   شما باید بوتاکس تراپی انجام میدادی ک فیلر داخل مو بره و هم حجم بگیره موتون هم کشسان نشه
   من آرایشگرم و کارم کراتینه و احیاست
   تا بحال این همه مشتری داشتم گله و شکایتی نداشتم خدا رو شکر
   مشتری داشتم ک بعد از کراتینه ریزش موهاش کمترم شده بود حتی
   بعد از گذشت یک‌ماه از کراتینه شما باید هفته ای یکبار از شامپویی که قبل از کراتینه استفاده میکردین استفاده کنین چون شامپوی بدون سولفات فاقد نمک هست و چربی اسکالپ سر از بین نمیره و ریزش موتون زیاد میشه

 2. با سلام و وقت بخیر
  ایکاش زودتر این مطالب مهم و نظرات را خوانده بودم. حدود یکماه پیش ابریشم سازی کردم ، میدونستم کراتینه مضره ولی آرایشگر گفت ابریشم سازی فرق داره با کراتینه. حین کار فهمیدم هیچ فرقی ندارد ولی دیگه راه برگشتی نداشتم. موهای بسیار سالم و پرپشت و تا روی باسن داشتم .در اولین بار حمام بعد از کراتینه متوجه ریزش شدید شدم به ارایشگر اعتراض کردم گفتش عادیه ولی موهام خوب نشد و طی دو هفته بعدش بدتر شد و تکه تکه و خرد شد.عصبی شدم و دیگه نه شامپوی بدون سولفات زدم و نه آرگان و نه ماسک مو. یکماه نشد چشمامو بستم ومدل پسرانه زدم.میترسیدم افسردگی بگیرم ولی الان حس خیلی بهتری نسبت به زمان کراتینه دارم و اینکه میدونم موهای طبیعی خودم داره رشد میکنه . ولی همچنان میبینم که موهام هنگام حمام خیلی میریزه و از ریشه نیست. فعلا هم دکتر نرفتم میگم شاید خوب بشه، خواهشا راهنمایی کنید تا موهام دوباره مثل قبل بشه ، منکه هم پولمو از دست دادم و هم موی بلندم را لااقل موهام دیگه نریزد. تو رو خدا هرگز دنبال کراتینه و ابریشم سازی نباشید بخدا پشیمان میشوید.
  ممنونم از مطالب خیلی خوبتون

  1. چرب شدن مو باعث ریزش است چون از شامپو کراتینه استفاده میکنید، موها، تمیز شسته نمیشوند وکف سر چرب میشه ومو بر اثر چرب شدن میریزه، برای، کف، سر از، شامپو معمولی استفاده کنید،

 3. سلام،محلولهای تقویت ریشه مو برای موی کراتینه شده بد هست ؟باعث وز شدن مجدد مو میشود

 4. من موهای بسیااااار سالم و نازکی داشتم الان حدود ۲ هفته از کراتین و مثلا احیای موهام گذاشته و متوجه آسیب های عجیب غریب کراتینه و ماحیا شدم.اولا که کراتینه و احیا ابدا به مو‌ضخامت نمیدن و بعد دوهفته متوجه میشید ساقه موهاتون نابود شده.هیچ ربطی هم به مواد استفاده شده نداره حرارت اتو و سشوار موهاتون رو نابود میکنه.مواد هم اگر بد باشه که دیگه فاجعه تر میشع.فقط میتونم بگم اگه قصد دارید به خاطر چند ماه داشتن موهای لخت ساقه و ریشه موهاتون رو نابود کنید برید پول بدید و کراتینه و مثلا احیا انجام بدید .

 5. سلام
  منم میخواستم موهامو صاف کنم ولی الان با این نظرات
  موندم چه کارکنم

  1. کراتینه مضخرفه تو رو خدا انجام ندین من انجام دادم فقط اولش قشنگ ست بعد موهاتون نابود میشه جوری که باید همه رو کوتاه کنید

 6. دوستان سلام.من چندین بار موهامو کراتین کردم و واقعا هر بار هم ریزش داشتم تا اینکه آخرین بار به حدی ریزش موهام شدید بود که به خودم قول دادم هرگز کراتین نکنم..هر بار زیر دست بهترین و مشهورترین آرایشگرهاوبا هزینه ی گزاف موهامو صاف میکردم و در کمال ناباوری هر کدومشون هم ادعا داشتن که آرایشگر قبلی کارش درست نبوده و این کار تخصص میخواد و..هر بار ساعتها زیر دست آرایشگر نشستم و با وجود عینک محافظ چشم چشمام تا دو روز قرمز میشد و سردرد وحشتناکی میگرفتم .الانم حجم موهام دقیقا نصف شده…تو رو خدا اگه خودتونو دوست دارین .اگه سلامتیتونو دوست دارین نکنین…گول آرایشگاهها رو نخورین اونا فکر بیزنس و جیب خودشونن …همه شونم ادعا دارن که مرکز تخصصی کراتین هستن…اووووفففففففف

  1. دقیقا منم انجام دادم نصف موهامو توی ارایشگاه حین اتو کشی کند و بقیه موهامم ریخت و موهام نصف شده و کلی پشیمون که چرا اینکار با موهام کردم و موهام همه جا هست فقط در حال جارو کردن و جمع کردن موهامم و غصه میخورم

 7. از محصولات آدورا استفاده کنید برای نرم کردن موهاتون خیلییییییی بهتر از کراتینس اصلا کراتینه نزنید زیبایی دو روزه اصلا به بعدش نمی ارزه

 8. حاجی من میخام کراتین کنم اصن الان با دیدن این مطلبا وحشت گرفتم ولی منصرف نشدم هنوز هق
  الان چیکار کنم

  1. از نرم کننده مو استفاده کن
   ولی نه از هر نرم کننده ای چون بعضیاشون الکین و تاثیری ندارند
   من خودم می‌خوام یدونه بگیرم
   البته اول مشاوره بگیر
   منم همین کارو کردم

  2. منم ۱۳ سالمه و میخوام کراتین کنم با این چیزایی که شما گفتید ترسیدم ولی پشیمون نشدم هنوز
   موندم چه کار کنم

 9. موی فر زیبا هم باشه باز نگهداری ازش اشک آدم درمیاره کراتین کنید

 10. سلام من هم کراتینه کردم و احساس می کنم حجم موهام خیلی کم شده. قبلا موهام حجیم و سنگین بود الان خیلی سبک شدن و اصلا دوسش ندارم. هی دعا می کنم اثر این کراتین بره. الان حدودا دو ماه گذشته از از زمانی که کراتین کردم.استخر و دریا هم زیاد رفتم ولی فعلا که به حالت قبل برنگشته:(

  1. ببینید کلا موی موی فر و مجعد پر حجم به چشم میان چرا؟!چون فره و موها همش میره توی همدیگه و پرحجم دیده میشه بعد کراتین که موها صاف میشه حجم همون حجمه اما حالت مو کلا عوض شده

  2. منم کراتبن کردم موهام وحشت ناک میریزه حالمو بد کرده میخوام برم کوتاه کوتاه کنم مخصوصا از وقتی که شنیدم سرطان زا بوده

 11. کسی ابریشم سازی مو انجام داده؟ شبیه کراتینس ولی فرق داره من میخام برم ولی اینارو خوندم دیگه میترسم?

 12. سلام من کراتینه کردم ولی به شدت ریزش مو دارم اصلا کار درستی نیست وموادش خیلی مضره با مو صاف کن هم سر رو میسوزونه تا صاف بشه کاش همون موهای زبر قبلی رو داشتم واین ریزش مو رو نداشتم موهام نصف شده

  1. سلام،متاسفانه من هم این مشکل رودارم وموهام بشدت میریزه

  2. سلام عزیزم میتونی از محصولات گلشنگ استفاده کنی من خودم استفاده کردم ریزش موهام خیلیی کم شده پدرمم استفاده میکنند چند ساله هم موهاشون دوباره رویش کرده هم دیگه ریزش نداره .اصلا هم مواد شیمیایی نداره همش گیاهیه

  3. سلام ،خانومای عزیز روغن تراپی در خونه رو انجام دهید(نارگیل،بادام،زیتون،کرچک گاو)قاطی کنید بذارید کنار البته از جایی که کیفیت داره تهیه کنید ،هفته ای ۲یا۳ بار شب بزنید صبح بشوریدعالیه،وکراتینه فقط وفقط روزهای اول عالییی،بعدا جز پشیمانی چیزی نیست،حتی بعداز کراتینه هم میشه انجام داد،

  4. سلام عزیزم از مخصولات لدورا من به شدت ریزش مو داشتم هم قطر شو استفاده کردم هم شامپو برا دخترم هم برا صافی موهاش ژل مو لدورا رو خریدم نتیجه خوبی دیدم امتحان کن حد اقل قطرشو بخر درست میشه

 13. سلام من کراتینه کردم هم ریزش مو دارم و هم خارش جایی رفتم که بهترین مواد را استفاده میکنن.اما دلیل ریزش مو اینه که شامپوهای بدون سولفا مخصوص کراتینه قدرت پاک کنندگی ضعیف تری نسبت به شامپوهای معمولی دارن و همین باعث چرب شدن کف سر میشه و این چرب شدن باعث ریزش مو میشه.باید هفته ایی یکبار از شانپوهای معمولی استفاده بشه و ماسک مو رو به هیچ وجه به کف سر نزنید چون باعث چرب شدن بیش از اندازه میشه

  1. سلام و درود
   دقیقا این مطلب صحیح هست که دوستمون گذاشتند .منم سه ماه هست کراتین کردم بعد از دوماه ریزش مو شدید داشتم با هر کسی از ارایشگرهای با تجربه مشورت کردم همین صحبت دوستمون را بهم گفتند وپیشنهاد کردند ریشه مو با شامپو معمولی و ساقه مو با شامپو مخصوص کراتین بشورم. شامپو مخصوص کراتین چربی پوست سر تمیز نمی کنه روغن ارگان هم استفاده می کنیم بیشتر چرب میشه و باعث ریزش میشه.برای جبران موهای ریته شده ثرص آهن و زینک و هیرویت عالی هستند.

 14. سلام .من کراتینه مو انجام دادم و ریزش شدید مو گرفتم ممنون‌میشم راهنمایی کنید که چیکار کنم ؟

  1. من از داروخونه دو تا آمپول باید قاطی بشه برای ریزش مو وقرص ویتامین مو یک ماه استفاده میکنم عالیه ریزش مو به نصف قبل رسیده

 15. سلام و خسته نباشین موهام قبلن لَخت بودن رفتم موهامو فر زدم ولی ریزش مو و موهام وز دارن شدن می‌خوام مثل قبلن صاف بشن چه راه کاری پیشنهاد میکنین ، موهام از ته بزنم خیلی بد میشه ممنون میشم راه کار های دیگی و با توضیح پیشنهاد بدین

 16. سلام من کراتین کردم تمام پوست سرم میخواره و ورم کرده چکار کنم خیلی شرایطتم بده

 17. سلام دوستان موهای منم فر هست منم میخواستم کراتینه کنم ولی وقتی این مطالب رو خوندم منصرف شدم که ریزش داره و مشکلات دیگه….
  به نظرم نرید کراتینه بکنید تا بعدا افسوس نخورین کاش انجام نمیدادم

  1. منم ولی ناموصن خعلی سخته مراقبت از این موهااااا??

  1. دوره اش چند ماه من پارسال کراتین کردم الان یک سال هنوز ریزش دارم هر قرص ویتامین شامپویی که بگی استفاده کردم فایده نداره همش ترس از این دارم کچل بشم

 18. سلام‌خوبی‌من‌میخوام‌موهاهو‌کراتینه‌کنم‌ولی‌خیلی‌استری‌دارم‌که‌خوب‌میشه‌یانه‌عوارض‌داره‌.لطفا‌راهنمایی‌کنین‌.ممنون‌میسم

 19. سلام من نزدیک یک ماه و نیمه که کراتین موهای سرم و انجام دادم چند روز احساس می کنم ی چیز روی سرم راه میره و یکم خارش داره دلیلش چی میتونه باشه خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید

  1. من هم ۴۵ روز کراتین انجام دادم.
   موهای فرم صاف و لخت و براق شدن و درخشندگی خوبی دارن .ولی الان احساس میکنم ریزش موهام نسبت به قبل بیشتر شده

  2. اگه شپش بود . اسپند بزار تو اب تا جوش بیاد بعد ابشو بگیر بزار رو سرت و تا یه ساعت بزار بمونه ی کلاه پلاستیکیم سرت کن تا از بین برع .

 20. موهای من یک ساله که به شدت آسیب دیده ست ووز با تارهای نازک و این بیشتر به خاطر استفاده از سشوار مکرر برای صاف کردن موهام بوده تازگیها ریزش هم داره موهام اون قدر نازک و خشک است که توهم می ره و‌مدام گره می خوره با روغن آرگان و ماسک مو وآمپول و قرص تقویتی هم اوضاع موهام درست نشد می دونم علت اصلی هم استفاده از رنگ موی تیره و سشوار با حرارت بالا بودالان آیا کراتینته کردن مو‌ راه حل مناسب هست یانه

  1. متینوکسیدیل ۵ درصد برای جاهایی ک ریخته قرص زینک المانی(قرص زرد رنگش) و هیرویت اینارو مصرف کن سه ماه معجزه میکنه

  2. سلام شپش نیست منم اینجور بودم همین حسو داشتم ولی رفع شد عادیه این چیز

 21. از شامپو سَبَغ استفاده کنید. از عطاری ها میتونید تهیه کنید این عالیه من تاییدش میکنم و برای بهترین مو پر پشت و تمیز داشتن مو شستشو یک روز در میان بهترین راه کار و دیگه چیز های دیگه رو اصلا بنظر من استفاده نکنید با تشکر

  1. دقیقاااامنم از شامپو سبغ استفاده میکنم و الان موهام عالی شدع هم پرپشته هم مشکی و نرم و صاف

  2. نه اصلامن سبغ میزدم یک سره سرم میخاریدوشوره گرفت

  3. من شامپوصبغ استفاده کردم هم موهام خشک شدن وهم دچارریزش شدن

  1. سلام من بعد کراتین ازشامپو بیوارگان مخصوص کراتین استفاده کردم هموم موقع توحموم موقع شستن متوجه ریزش موهام شدم خیلی ترسیدم لطفا راهنمایی کنید

  1. ببخشیدمیشه بگید روغن تل چی هست وازکجا میشه تهیه کرد؟لطفا جواب بدین

  2. من کراتین انجام دادم ولی الان ریزش دارم ایا برای درمان ریزش چیز هست تشکر

 22. اصلا کراتین برای مو های رنگ شدس بعد دوسانت ب ریشه زده میشه کسی ک ریزش داشته آرایشگر ش هیچ اطلاعی نداشته و همینجوری مواد زده

  1. شما بهترین آرایشگر هم که براتون کراتین بزنه موهاتون نابود میشه.
   زیبایی به چه قیمت آخه؟!!
   شما هم بدون داشتن اطلاعات کافی الکی پیام نذار لطفا.که باعث میشه خیلیا دیگه سلامتی موهای خودشون را از دست بدن.
   وقتی میرید آرایشگاه بخصوص خانم های عزیز همیشه یک نفر اونجا نشسته که این مواد و ارایشگر را تبلیغ میکنه .
   و منتظر چهار تا ادم ساده امسال شما پیدا کنه.که هم یه پول هنگفتی ازت بگیره هم موهاتو صاف کنه.

 23. عزیزدلم استرس بدترمیکنه سعی کنیدبه چیزای خوب فکرکنیدوتامیتونید تقویت کنیدماساژپوست سرهم خوبه من هم یه مدت ریزش شدیدموداشتم که خدارشکرالان برطرف شد شماهیچ غصه نخورخوب میشی مطمعن باش

  1. من پنج ماه پیش کراتینه کردم لااقل اگه قبلاموهام وزبود درعوضش موداشتم موهام شدیددارن میریزن حس میکنم دارم کچل میشم خارش شدیدپوست سردارم واقعا امیدی هست که خوب بشم؟؟???

  2. عزیزم ریزش موهاتون در چه حد بود؟؟ روزانه یا بعد هر استحمام چقد میریخت؟؟؟

 24. سلام خانه سفید .
  میشه چند تا از روش های طبیعی برای جلوگیری از وز شدن مو رو معرفی کنی ??

 25. سلام من موهای کاملا لَخت و نرمی داشتم به اندازه ای که حالت نمیگرفت و راضی بودم اما برای تنوع موهامو فر کردم و بعد از اون موهام به شدت خشک شد و خیلی بد فرم
  به پیشنهاد ارایشگرم موهامو کراتینه کردم و از اون حالت خشکی درومد اما باز هم مثل قبلش نشد
  بعد از کراتینه مدتی گذشت و موهامو کوتاه کردم اما هنوزم که هنوزه موهام مثل سابق نشده
  ادم عصبی هستم بنظرتون چه راهکاری داره موهام مثل قبل بشه؟
  میخاستم دوباره کراتینه کنم اما اومدم تحقیق کردم نظرم برگشت ممنون میشم کمک کنید

  1. راهش اینه موهاتوازته بتراشی ..تادوباره رشدکنه مثل سابق بشه من اینکارو کردم

 26. سلام من بعد پروتئین تراپی ریزش مو گرفتم آمپول بپانتین و بیوتین خارجی گرفتم بزنم سوال دارم ایا آمپول ها تاثیر داره ؟ و میخوام بدونم ایا استفاده از شامپوهای فری سولفات به تنهایی تو دوره طولانی میتونه باعث ریزش بشه ؟ ممنون از راهنماییتون

  1. شامپو های فری سولفات چون قدرت پاک کنندگی ضعیفی دارن باعث چرب شدن کف سر میشن که همین چربی باعث ریزش مو میشه.ارایشگر من گفت بخاطر همین باید هفته ایی یکبار از شامپوهای معمولی استفاده کنی

  2. من استفاده کردم ازین امپولا تاثیر داره ..البته قرص سیستین هم گرفتم روزی یدونه میخورم عالیه

 27. عزیزم شاید مشکل از تغذیه باشه واینکه مصرف آب کافی ۸ لیوان در روز خیلی تاثیر داره

 28. سلام ببخشید موهای من به شدت خشک هست وپر موخوره. هرچی هم کوتاه می کنم فایده نداره چون دقیقا از همون نقطه دوباره شروع میکنه به موخوره زدن. مزوتراپی یا راه دیگه ای رو پیشنهاد می کنین؟

 29. دوستان عزیز اگه میخواین کراتین کنید حتما برند معتبر پیدا کنید و خودتون خرید کنید معمولا برند های برزیلی بهترینند
  تو خرید خسیس نباشید و گرون ترین رو بخرید وقتی یه برند آشغال میخرین با هزینه پایین انتظار دارین کچل نشین !!!

  1. سلام دوستان
   نظراتتونو خوندم و دیگ هیچ وقت کراتینه نمیکنم.
   من سه روز پیش ب پیشنهاد ارایشگر کراتینه رو انجام دادم الانم شامپوشو بم داده، تا کی مصرف کنم شامپوشو؟
   لطفا راهنمایی کنید
   (اشتباهی ک کردم نباید درجا پیشنهادشو قبول میکردم و باید میگفتم *بذار تحقیق کنم* برا جلسه بعدی؛ هیچ وقت تو زندگیتون ،سریع، ب هیچ مساله‌ای، پاسخ ندهید(تجربه شخصی))

  2. دوست عزیز. بدون اطلاعات به مردم برند توسعه نکنید. برترین برند الان تو بازار امروزه ایران کراتین ایتالیای هس که میانگین قیمت.۳برابر کراتین برزیلی رو دارد با ماندگاری مفید بیش از ۴ماه

 30. سلام دوست عزیز برای ریزش مو بعد از علت یابی اگر از رژیم و تغذیه یا ضعیف شدن پیازچه نشآت میگیره جوانه ی گندم رو مثل سالاد مصرف کن روزی یک بار تا یک ماه .
  برای خشکی موهاتون من جایی رفتم که کارشون فوق العاده بود بدون کوچکترین آسیب موهام نرم و کمی صاف شد اگر مایل بودید آدرس میدم بهتون .

  1. سلام همین الان می خواهم موهام و کراتینه کنم چشمام و هلقم واقعا از بوش داره اذیت میشه چیکار کنم.

  2. سلام
   چه کاری روی موهاتون انجام دادید؟
   احیا
   کراتین
   یا…

  3. سلام تورو ادرس به من بدید موهام فوق العاده خشک ونازک و وز وموخوره ای شده،ممنونم

  4. سلام!
   من موهام هم فره هم وز هم ریزش داره و هم خیلی خشک راستش تا الان اصن وقت نمیکرم بهشون برسم، ک یهو دیدم کلی موخوره داره شرو کردم ماه ب ماه کوتاه کردن رشد موهام بهتر شد ولی خو موخوره ها هنوز تموم نشده(البت حس میکنم نسبت ب قبل کمتر شده.) اما بیشتر دلم میخواد یخورده صاف و نرم‌تر از حالت قبل بشه.
   اما نکته‌ای ک هس اینه موهام از ریشه صافه هرچقد رشد میکنه فرمیشه.
   میشه راهنماییم کنید چیکار کنم؟!

  5. سلام عزیزم روزت بخیرباشه ممنون میشم آدرس روبمن بدیددنبال جای مطمعن هستم که موهام ازخشکی و وز بودن دربیاد،باتشکروسپاس ازشما

 31. سلام عزیزم
  برای درمان بهترین چیزی که تو عمرم استفاده کردم وجواب گرفتم تاید دستی هستش چند هفته ای استفاده کن ریشه موهاتو محکم وریزش را قطع میکنه حتی اولین استفاده ریزش کم میشه

  1. واقعا تاید دستی جواب میده یعنی مورو تقویت میکنه ومو نازک قوی میشه به نظرت مو خشک نمیشه

 32. سلام من حدود ۸ ماه پیش موهامو سالن خیلی معروف که ادعا میکردن موادشون فاقد مواد شیمیایی و از امریکا و المان میاد ..کراتین کردم موهام پر پر تا روی باسنم بود بعد دوهفته کل موهام دسته دسته ریخت و کچل شدم مجبور شدم همون یه ذره مو که مونده بود و با ماشین بزنم انواع و اقسام دارو و مزوتراپی محلول شامپو انواع قرص ایرانی و خارجی انواع آمپول چندین و چندین دکتر مختلف …..هیچچچچچ تاثیر نداشت ک نداشت موهام خیلی نازک نازک و کم پشته همون ریزه ها که درمیاد هم میریزن و ریشه ندارن..الان ۸ ماه گذشته موهام مثل ادم درنمیاد افسردگی شدید گرفتم خسته شدم …به هیچ عنوان هم گندکاریشون رو گردن نمیگیرن و همه جا آشنا دارن..میگه مواد ما فاقد بو و گاز هست و دکتر من گفت مواد چون بی بو باشه دلیل بر خوب بودن مواد نیست و چون هنگام ریزش موهات ریشه نداشته مطمئنا از کراتینه…انقدر این چند وقت آذیت شدم و میشم موندم دیگه چکار کنم خواهشا راهنماییم کنید

  1. سلام.محصولات لدورا استفاده کن.مخصوصا قطره ریزش.خواستی بهم اطلاع بده.تضمینی.تحقیق کن

  2. عزیزم قرص زینک استفاده کنید باعث رشد دوباره ی موها میشه، خارجی بگیرین بهتره و اثر بیشتری داره من استفاده کردم خیلی پر پشت تر شده موهام

  3. یعنی ما یک دونه آرایشگر سالم توی ایران نداریم.
   هر کس میگه کار من خوبه خودش از همه بدتر هست بخصوص ارایشگرای بانوان.
   به هیچ وجح از این کراتین استفاده نکنید
   بخدا فقط پولتو میشناسن این ارایشگرا یعنی حتی یک درصد هم سلامتی موهای تو برای ارایشگر ارزش نداره.
   اکثر ارایشگرا بعد از چند سال کار صاحب خونه ماشین و پول میشن
   میدونی چرا؟!
   چون کثیف ترین شغل توی ایران شناخته شده.
   شغلی که مواد ارزون را بهت میندازن جای جنس اصل و میاد به موهات میزنه

  4. سلام .من بعداز ابتلا به کرونا موهام دسته دسته میریخت واقعا وحشتناک بود .دکتر برام یه قرصی نوشت بنام ویت هییرvit heirبامصرف یک بسته از این قرص ریزش موهام کاملا قطع شد .شاید برای شما هم نتیجه بده

  5. سلام ،خانومای عزیز روغن تراپی در خونه رو انجام دهید(نارگیل،بادام،زیتون،کرچک گاو)قاطی کنید بذارید کنار البته از جایی که کیفیت داره تهیه کنید ،هفته ای ۲یا۳ بار شب بزنید صبح بشوریدعالیه،وکراتینه فقط وفقط روزهای اول عالییی،بعدا جز پشیمانی چیزی نیست،حتی بعداز کراتینه هم میشه انجام داد،

 33. سلام ببخشید من موهام ریزش داره و وز و خشکه
  فرم هست
  انقدر عصبی و ناراحتم هرروز گریه میکنم
  سرم خالی شده سفیدی کف سرم معلومه و خیلی زشت شده
  توروخدا یکم راهکار بدین
  هیچ راه مناسبی برای قطع ریزش و رویش مجدد و درمان خشکی و وزی مو نیست؟

  1. ببین عزیزم من دقیقا مشکل ت رو داشتم .. موهای بلندی داشتم اما ریزش وحشتناک .. یکی از آشناهامون ی پکیج بهم معرفی کرد .. کاملا گیاهی بود .. ی چند ماهی هست که دارم استفاده میکنم و ریزش موهام کاملا قطع شده .. خداروشکر
   اگه میخوای پکیج رو استفاده کنی ..پیام بذار

  2. اب برنجی که در خال پختن هست یعنی زمانی که کف کرد قبل از جوش کف هارو جمع کن موقع حمام نیم ساعت بزار رو سرت بشور معجزه میکنه

  3. سلام عزیزم.واقعا موهای ما خانمها برامون مهمه.من میتونم پکی بهتون معرفی کنم که باعث رویش مجدد و جلوگیری از ریزش مو هاتون بشه و واقعا موثره..راهنمایی خاستید من درخدمتم

  1. سلام ۶ ماه پیش کراتین انجام دادم با ماندگاری کراتین ۸ ماهه
   الان ریزش مو زیاد شده دوماه ست ، آزمایشات هم انجام دادم هیچی مشکلی نداشتم فقط ویتامین دی ام پایین اونم باید مصرف کنم
   آیا بخاطر کرانتیه یا نه
   اونم وقتی داشت کراتین انجام میداد موادی به ریشه موم زدن نه به کف سر

 34. سلام من موهای خیلی وز و فری دارم فر موهام تا زمانی که موهام خیسه خوشگله ولی بعد از اینکه خشک میشه و یک بار شونه میکشم پف دار میشه برای همین سشوار میکشم و الان به شدت ریزش مو دارم و موهام خشک شدن و کاملا آسیب دیدن
  میخواستم بدون آیا شما راه حلی سراغ دارید
  لطفا راهنمایی کنید

 35. سلام. من موهام وز و خیلی فرفریه میخواستم موهام رو کراتینه کنم ولی از ضرر های کراتینه خیلی شنیدم مخصوصا اینکه ریزش مو رو زیاد میکنه که من خودم ریزش مو دارم. خواستم ازتون کمک بگیرم که چه راهی برای صاف کردن مو بهتره. شیمیایی یا گیاهی‌ فرقی نداره فقط یه روش که وضعیت موهام بدتر از این نشه

  1. سلام از پوست تخم مرغ استفاده کنید پوست تخم مرغ رو خشکنید چند عدد بعد اسیاب کنید موقع حمام با زرده تخم مرع و یه قاشق روغن زیتون مخلوط کنید ۲۰ دقیقه روی موهاتون قرار بدین و کاور بکشید رو موهاتون بعد برید حمام بشورید معجزه میکنه

  2. حنا بهترین ردش برای نرم وحالت دادن و تقویت مو مخصوصا ریش
   شق حنا از قدیم می‌زدند، شمسایی مضره، کشورهایی پیشرفته همه از روش گیاهی و سنتی استفاده می‌کنند، و این محصولات همه برای پر کردن حیبه، ساده نباشید، برید درمورد گیاهان و و ردش سنای تحقیق کنید، بیخوذی خودتون و اسیر مواد شیمیایی نکنید

 36. سلام یه دوماهی هس کراتینه کردم موهام به شدت ریزش پیدا کرده و کچل شدم راه درمان چیه،؟!

  1. شما از داروی خاصی استفاده میکنی؟تیروئید دیابت ندارید؟
   قبلا ریزش مو نداشتین؟
   مشکل هورمونی ندارین؟
   موهاتون رو خیس شونه میکنید؟
   موهاتون رو کاملا خشک میکنید؟
   باید استفاده از شامپوهای فیری سولفات رو کمتر کنید. یا مارکشو عوض کنید

 37. سلام وقت بخیر من ۱۶ سالمه موهام بلنده ( تا پایین کمر) کمی فر و خشک و وز هست همچنین ریزش موهام خیلی شدیده
  چندین دفعه دکتر رفتم نتیجه ای نگرفتم موهام بد تر شد
  اما بهتر نشد همچنین آزمایش خون هم دادم ولی مشکلی نداشتم
  از روغن کرچک، نارگیل( البته خالص نبودن ) همه نوع نرم کننده و شامپو های مختلف استفاده کردم ولی نتیجه ای نداشت و همچنین ماسک های خونگی درست کردم و به موهام زدم اما ریزشش اصلا قطع نمیشه موهام خیلی کم پشت شده
  واقعا دیگه نمی دونم چیکار کنم ؟؟؟؟ می تونید راهنمایی کنید ؟؟؟ حالا اگه موهام زبر باشه اشکالی نداره ولی ریزشش قطع بشه والا توی این سن این همه ریزش مو اصلا خوب نیست????

  1. خب موهاتو کوتاه کن
   موها که بلند میشه خیلی میریزه

  2. عزیزم هیرتامین ک محصول آمریکاییه مصرف کن بعد معجزه شو ببین!فقط قیمتش کمی بالاس حدود ۸۰۰ تومنه

  3. سلام عزیزم،منم همین مشکل رو داشتم ولی با آمپول بیوتین و بپانتین
   که همون ویتامین ب۵ و ویتامین ب۷ هستش مشکلم حل شد،یکم هزینه داره ولی ارزش این رو داره که مشکلت حل بشه و پی درمانهای بی نتیجه نری،به این درمان شک نکن و این هم بگم چون ویتامین محلول در آب هستش مشکلی برای بدنت ایجاد نمیکنه و زیادیش از بدن دفع میشه

  4. علت ریزش موی خودت رو پیدا کن و جلوی ریزش بعدی اون رو بگیر
   مثلا اینکه ترس از ریزش مو ، خودش عامل تشدید ریزش مو هست، پس سعی کن بهش بی توجه باشی و استرس رو از خودت دور کنی و در عین حال دنبال حل مشکلت هم باشی
   همچنین شامپوی موهات رو عوض کن، از شامپوهای زد ریزش پرژک و امثال اون استفاده کن
   روغنی کندش اصل گیر بیار و باهاش موهاتو با روش صحیحش ماساژ بده، اما نباید بیشتر از 20 الی 60 دقیقه روی سرت بمونه و بعد از اون باید کاملا روغن کندش رو از روی موهات پاک کنی و الا اثر عکس میزاره و در تشدید موهات اثر زیادی میگذاره
   تا چندین ماه هیچ ژل و کراتین و روغنی رو روی موهات نزن و فقط با آب و شامپوی تمییزکننده مناسب بشور و تمیزی نگه دار
   حتی به نظر من همون روغن کندش اصل معروف رو هم نزن
   فقط و فقط موهات رو با آب و شامپوی مناسب بشور و تمیزی نگه دار و استرس رو از خودت دور نگه دار و ترس از ریزش مو نداشته باش و اصلا بهش فکر نکن و سعی کن شاد زندگی کنید و حتما موهات رو کوتاه کن

   امیدوارم با جواب به سوالت ، نتنها به تو، بلکه به بقیه دوستان هم که این پرسش و پاسخ رو میخونن کمک کرده باشم.

   و در آخر میگم به هیچ عنوان از گلت آفریقایی، برزیلی و انواع ژل، روغن و مواد شیمیایی استفاده نکنید.
   ریزش موی شدیدی رو براتون ایجاد میکنن.

   فقط نظافت و شست و شوی مو ، تمام

  5. ببین عزیزم من دقیقا مشکل ت رو داشتم .. موهای بلندی داشتم اما ریزش وحشتناک .. یکی از آشناهامون ی پکیج بهم معرفی کرد .. کاملا گیاهی بود .. ی چند ماهی هست که دارم استفاده میکنم و ریزش موهام کاملا قطع شده .. خداروشکر

  6. ویتامینهای بدنتو با ازمایش چک کن ممکنه کمبود ویتامین داشته باشی. ب کمپلکس خیلی تاثیر داره. طبع بدن هم تاثیر داره سردی و سودا خوردن سردیجات کم خوابی و چربی پوست سر هم باعث ریزش میشه. نرم کننده ها هم باعث ریزش میشه

  7. سلام راهش زدن روغن تل هست من خودم ۱۰ ساله دارم استفاده می کنم خداروشکر اگه حجم موهامو نگیرم اینقدر پر پشتن که نمیتونم حالت بدم

  8. قرص hairvit مصرف کن عزیزم. ترجیحا با مشورت دکتر داروساز

  9. من میتونم راهنماییتون کنم.بامعرفی پک سبک که تاثیر گزاریش عالیه

  10. سلام.محصولات لدورا.تضمینی.خواستی پیام بده

  11. از طب سنتی کمک بگیرید احتمالا مزاجتون داره رو به خشکی میره غذاهای رطوبت بخش رو در طب سنتی پیدا کنید و استفاده کنید

  12. بعضی از ریزش موها برای معده و … هستش شما علتشو پیدا کنید.

  13. آمپول بيوتين بپانتين آلماني بگير هفته اي يبار ، سه دوره بزن ، ماسك مو بعد از شامپو سه دقيقه فقط رو ساقه هاي موهات

  14. کوتاه کردن مو ربطی ب متوقف شدن ریزش نداره ویتامین بدن باید تامین بشه

 38. سلام
  آیا کراتین کردن مو باعث ریزش مو می شود؟؟
  لطفا صادقانه جواب بدین

  1. موهای واقعا ریزش نداشت.
   پیش دوستم کراتین کردم با بهترین برند آمریکایی

   از اون موقع تا حالا وحشتناک می ریزه!
   تا آخر عمرم دیگه کراتین نمی کنم.

 39. مارک مناسب ِشامپو و واکس برای صاف کردن مو چیه؟ کسی میتونه راهنمایی کنه؟?

  1. ماسک گیاهی نرم کننده و تقویت کننده ی موی سر الیکس

  2. ماسک گیاهی نرم کننده و تقویت کننده ی موی سر الیکس خیعلییییییییی خوبه

  3. سلام.
   از شامپو سَبَغ استفاده کنید. از عطاری ها میتونید تهیه کنید. (هم مناسب موی چرب داره، هم خشک) بهتره فقط به کف سر بزنید، چون ساقه ی مو رو خشک میکنه. برای ساقه ی مو اگر خشک هست، ماسک مو با آبکشی برند «شون» رو استفاده کنید، عالیه. هم مول فروتی و هم مدل جینسینگ.

   من هم همینطور بود‌م. از هفته ی اول میتونید ۵۰ درصد کاهش ریزش مو رو ببینید با این شامپو. من انقدر موهام ریخته بود که از ماینوکسیدیل استفاده میکردم. این شامپو صد در صد گیاهی هست. واقعا برای من معجزه کرد.
   امیدوارم موهای شما هم به زودی ریزشش قطع بشه.

  4. سلام ببخشید من موهامو کراتینه کردم الان رنگ موی سرم خراب شده واصلاهم حالت نمیگیرند
   چکار کنم تابه حالت اول برگرده لطفاراهنمایی کنید

 40. سلام من موهام یکم زبر و وزهست اصن رشد نمیکنن میخاستم بدونم چکار کنم صاف و بلند شن

  1. برا زبریش ماسک گیاهی نرم کننده و تقویت کننده ی موی سر الیکس بعد از حمام برا ریزشش هم بستگی داره ک کف سرتون چرب باشه یا خشک یا معمولی ک باید مشاوره بگیرید اما اگه معمولی باشه پوست سرتون شامپو گیاهی الیکس من خودم استفاده کردم خوب بوده برا من

  2. سلام ببخشید من موهام ریزش داره و وز و خشکه
   فرم هست
   انقدر عصبی و ناراحتم هرروز گریه میکنم
   سرم خالی شده سفیدی کف سرم معلومه و خیلی زشت شده
   توروخدا یکم راهکار بدین
   هیچ راه مناسبی برای قطع ریزش و رویش مجدد و درمان خشکی و وزی مو نیست؟

 41. یه راهنمایی عالی میکنم هم برا تقویت مو هم برای صافی مو تو 100 گرم از شامپوتون هر شامپویی میتونه باشه یه عدد امپول ب کمپلس بشکنید و بریزید و خیلی کم روغن کرچک و در حمام این شامپو دست کم 10 دقیقه رو سر باید بمونه اگه مو تمیز باشه که بهتر اگه هم نه چند بار با این شامپو بشورید و نتایجش را ببینید اگه خوب بود یه صلوات فاتحه برا پدرم بفرستید

  1. سلام خسته نباشید من خیلی موهام رو رنگ میکنم و الان خیلی وز شدن چه روشی غیر کراتینه هست برا نرمیش؟ خیلی شامپوها نرم کننده استفاده میکنم فایده نداره

  2. سلام ساحل روغن تل بزن واقعا خدایا صدهزار مرتبه شکر برای من که خیلی عالی بود یادمه دقیقا حال شمارو داشتم

  3. سلام ببخشیدکراتین مو خوبه برای موهای فر عوارضی نداره

 42. والا من کلی ریزش مو داشتم که با کراتینه فوق العاده کمتر شده و ریزش ندارم

  1. حالا اولشه عزیزم بعدش مشخص میشه چه بلایی سر موهات آوردی ?

  2. وابی برای من برعکس شد. بعد کراتین موهام خیلیییی میریزه.نمیدونم چیکار کنم

 43. من موهام فرهستش فر ریز نه ها.فر درشت یه جوری ک شلخته دیده میشه.برای اولین بارکراتینه مشکلی نداره؟؟

  1. نه داداش مگه دوباره میخای کچل شی
   چه کاریه آخه حالا که مو داری چه صاف چه وز وزی بیخیال دیگه خداوکیلی

  2. این کار و نکن هیچ وقت کراتین خصوصا برای کاشت مضر

 44. سلام من دو سال پیش چند بار کراتینه انجام دادم
  ممکنه باعث شه تو سال های بعد موهام بریزه یا تاثیری توی کچل شدن داره؟

 45. دوستان ببینید فرایند مراقبت بعد از کراتینه کردن اینه که باید ماسک و شامپو مخصوص و نهایتن سشوار استفاده بشه ،،، حتا اگر موروکراتینه هم نکنید با مصرف شامپو و ماسک مخصوص کراتین و سشوار خود ب خود موی هر فردی صاف میشه و اون دوساعتی ک توی ارایشگاه به اصطلاح داره کاری انجام میدن براتون فیلمه،،، شماامتحان کنید بدون کراتینه کردن شامپو و ماسکشو فقط بزنید همونقدر صاف خواهد شد،متاسفانع این یک کلکی هست که تمام ارایشگرا ب ادم میزنن و کسی هم جلوشونو نمیگیره،،هزینه ای ندارع قبل از کراتینه کردن ایم روش رو امتحان کنید اگه دیدید نتیجه نگرفتین اونوقت اقدام کنیدبرای کراتینه..

 46. سلام وقت بخیر
  من حدود ۲ ماه پیش کراتینه انجام دادم بعد از اولین شستشو شاهد ریزش زیادی مو شدم و هنوز هم ریزش ادامه داره ک به پزشک مراجعه کردم و آمپول بیوتین و قرص زینک یه شامپو و یه لوسیون تجویز کرد .
  می‌خوام بدونم این ریزش تا کی ادامه داره ؟
  ممکنه به کچلی یا طاسی ختم بشه؟
  اصلأ هم ارثی نیست
  ممنون میشم جواب بدین

 47. سلام میخواستم بپرسم المنت مو هم مثل کراتینه ضرر داره یا خیر؟
  ولز چه روش بی ضرری برای صاف کردن موهای خشک و و وز استفاده کنم ممنون از مطالب بسیار مفیدتون

  1. با سلام و وقت بخیر

   حرارت بیش از حد موجب تضعیف ریشه مو می شود. بهتر است از راهکارهای طبیعی و شامپوهای نرم کننده برای خوش حالت کردن و صاف کردن موهای خود استفاده کنید.

  2. آیا دختران 15 سال نیز میتوانن کراتینع کنند؟
   و اینکع کراتینع رو باید هربار پس از طی 2 الی 3 ماه ترمیم کنیم؟
   یعنی میتونیم فقط یکبار کنیم؟

  3. سلام لزومی نداره همش ترمیم کنید میتونید یک بار انجام بدید

 48. سلام وقت بخیر من موهام بلنده و کاملا سوخته بود دیروز کراتینه کردم و برای شنبه وقت پروتیینه و بوتاکس دادن ارایشگرم این پروتیینه و بوتاکس میتونه از عواقب بد کراتینه کم کنه ممنونم

  1. با سلام و وقت بخیر

   سوال اصلی اینجاس چطور برای درمان به جای پزشک به آرایشگر مراجعه می کنید ؟

 49. سلام من ۱۴ سالم هم میخواستم موهام رو کراتینه کنم از یکی از دوستان که مامانش سالن زیبایی داره در مورد کراتینه پرسیدم گفت که کراتینه فقط برای موهای رنگ شده است
  من خیلی رنگ موهام رو دوست دارم و رنگ نمیخوام بزارم واقعا برای کراتینه باید موهای رنگ شده داشته باشی؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   عزیزم این همه مطلب نوشتیم که بدونین کراتینه کردن ضرر داره باز ازمون میپرسین کراتینه کنم یا نکنم ؟

  2. سلام من دو ماه موهام رو دکلره کردم الان یک دفعه ای نصفی از موهام ریخت

  3. خانه سفید کلیه اطلاعاتی که دادید اشتباه اخه اتو و حرارت چه ربطی به ریشه مو داره مواد گذاری کراتین یک الی دوسانت فاصله با ریشه سر داره

  4. سلام دوست عزیز آرایشگر

   اگر واقعا فکر میکنین بیزینس شما ارزش به خطر انداختن سلامتی مردم رو داره به خطای خودتون ادامه بدین.

  5. درست میفرمایید. کراتینه اگر درست انجام بشه هیچ آسیبی به ریشه مو نمیزنه. فقط ساقه مو اون هم برای بعضی از افراد ممکنه آسیب ببینه.
   تاکید میکنم اگر درست و توسط شخص مجرب انجام بشه.

  6. سلام دوست عزیز، تا جای که من میدونم اصلا رو موی رنگ شده نباید کراتینه انجام بشه چرا که به اندازه کافی مو شکننده هست. همین جمله که کراتینه مال موی رنگ شده است باید شمارا بترسونه. درضمن کسایی که کرایتنه میکنند حتی تا مدتها نباد موی خودشون را کوتاه کنند. من فکر نکنم هیچ 14 ساله ای با اون همه جذابیت دوران نوجوانی نیاز به کراتینه داشته باشه.

  7. سلام من ۱۲سالمه موهام حدود ۲۰سانت هست
   موهای خشکی دارم خیلی وز هست
   برای من ضرری داره؟؟؟؟؟؟؟
   موهام میریزه؟؟؟؟؟؟
   خیلی دوست دارم مو هام رو کراتینه کنم

 50. سلام
  من موهاام رو کراتینه کردم و الان بعد از ۱۵ روز به شدت ریزش مو دارم. راهی برای جبران هست ؟ مثلا مزوتراپی مو میتونه کمک کنه ؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بدون معاینه به طور قطع نمی توان گفت که مزوتراپی چقدر در این مورد کمک میکند. اما به طور کلی مزوتراپی مو به دلیل وجود مواد مغذی و تقویت مو در بیشتر موارد ریزش موی غیر ارثی موثر واقع شده است.

  2. عزیزم اون بخاطر چربیه پوست سر بعد از کراتینه شماهفته ای یبار موهاتو باشامپوی معمولی بشورهردو هفته باشامپویه ضد قارچ خوب میشی

  3. از شامپو سَبَغ استفاده کنید. از عطاری ها میتونید تهیه کنید این عالیه من تاییدش میکنم و برای بهترین مو پر پشت و تمیز داشتن مو شستشو یک روز در میان بهترین راه کار و دیگه چیز های دیگه رو اصلا بنظر من استفاده نکنید با تشکر

 51. من خانمی هستم که در برزیل زندگی میکنم
  ماه پیش موهام رو برای اولین بار کراتینه برزیلی کردم
  و الان بشددددت ریزش پیدا کردن
  ایا این ریزش دایمیه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر، با گذشت دوره و تقویت موها ریزش مو متوقف خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا