کاشت ابرو

آیا برای کاشت ابرو کاندید مناسبی هستم ؟

معجزه ای به نام کاشت ابروی طبیعی

4.8
(6)

تردیدی وجود ندارد که اعضای صورت یک فرد، مهمترین معیار قضاوت در مورد زیبایی اوست. همین دلیلی است که سالانه مبالغ زیادی صرف جراحی های زیبایی صورت می شود. در این مطلب قصد داریم تا در مورد یکی از این جراحی ها یعنی کاشت طبیعی ابرو و ضرورت انجام آن برای بعضی افراد صحبت کنیم. شما در پایان این مقاله خواهید دانست که آیا کاندید مناسبی برای انجام عمل کاشت ابرو هستید یا نه.

ضمن آنکه اگر تصمیم به کاشت ابرو گرفتید، موضوعاتی که در این مطلب آماده شده است، هرگونه ابهام و نگرانی در مورد فرآیند کاشت ابرو و اتفاقات قبل و بعد از آن را از بین خواهد برد.

کاشت طبیعی ابرو

کاشت طبیعی ابرو، روشی برای اصلاح و ترمیم ابروها به کمک موهای خود فرد است. این روش در زیر شاخه کاشت مو قرار می گیرد که به کمک روش های نوین و با استفاده از تکنولوژی های امروزی به شدت مورد استقبال قرار گرفته است. این روش یکی از راحت ترین و مفیدترین جراحی های زیبایی حال حاضر در ایران و جهان می باشد و افراد زیادی به کمک آن زیبایی بیشتری به چهره خود داده اند. حتی افرادی که به دلایلی مانند سوختگی و تصادف موی ابروی خود را از دست داده اند، به کمک کاشت ابرو توانسته اند این یادگاری ناخوشایند را از چهره خود محو کنند.

در روش کاشت طبیعی ابرو علاوه بر موهای فرد، ارگان حیاتی در رشد مو یعنی فولیکول هم به ابرو منتقل می شود که موجب رفتار طبیعی ابرو بعد از کاشت می گردد.

دلایل از بین رفتن ابروها

دلایل مختلفی وجود دارد که بر اساس آن یک فرد ممکن است ابروی خود را از دست بدهد، دچار ریزش مو در ناحیه ابرو شده و نیازمند ترمیم بخشی از ابروی خود و یا کاشت کامل آن شود. این عوامل عبارتند از:

 1. سوختگی، جراحت، برخورد مواد شیمیایی، تصادف و ….
 2. عوامل ژنتیکی و مادرزادی
 3. شیمی درمانی، پرتو درمانی
 4. عوارض ناشی از مصرف بعضی داروهای شیمیایی قوی
 5. بیماری های پوست و مو و یا عوارض بعضی بیماری های دیگر
 6. افزایش سن
 7. اصلاح زیاد و نامناسب ابرو به کمک موچین، تیغ و قیچی
 8. چاقی زیاد

عکس کاشت ابرو آقایان

روش های کاشت ابرو

با گذشت زمان و روی کار آمدن روشهای مختلف نهایتا علم پزشکی و جراحی زیبایی به دو روش کلی کاشت ابروی طبیعی دست یافت که نتایج درخشانی داشت. این دو روش عبارت از FUT و FIT هستند. خوشبختانه هر دوی این روش ها امروزه در کشور ما به کار گرفته می شوند و نتایج خوبی نیز از استفاده از این دو روش حاصل شده است.

روش FIT

روش FIT روش خارج کردن واحد فولیکولی است. واحدهای فولیکولی از پشت سر و یا اطراف گوش گرفته شده و جهت کاشت به قسمت ابرو منتقل می شود. اما زاویه کاشت در ابرو بسیار مهم است. جهت رسیدن به یک ابروی زیبا، قبل از انجام کاشت، طبق نظر بیمار، یک طرح ابرو در نظر گرفته می شود که پزشک بر اساس آن زاویه مناسب را اعمال می کند.در این روش موها بصورت دانه ای از سر جدا می شوند.

نکته : امروزه از این روش بیشتر برای ترمیم کاشت ابرو استفاده می شود.

مزایای روش FIT در کاشت مو

استفاده از این روش مزایایی را با خود به همراه دارد:

 • سرعت بهبود: با استفاده از این روش بیمار در عرض چند روز بهبود پیدا می کند.
 • روشی بدون زخم: این روش زخمی را به جای نمی گذارد. علت آن هم این است که در این روش از چاقوی جراحی استفاده نمی شود و موها بصورت تکی از سر جدا می شوند.
 • کاملا شبیه به ابروی طبیعی: از آنجایی که در این روش زاویه گذاری هم راستا با رشته موهای اطراف می باشد، تشخیص موهای طبیعی و کاشته شده تقریبا غیر ممکن است.
 • درد بسیار کم: در این روش از بی حسی موضعی برای بیمار استفاده می شود و بیمار به واسطه این بی حسی معمولا درد کمی را متوجه می شود. ضمن آنکه مصرف مسکن نیز می تواند به بیمار کمک کند.
 • مقاومت بالا: موهای انتقالی، بخصوص در ناحیه پشت گوش در مقابل مسائل ژنتیکی بسیار مقاوم هستند.

ابروهای طبیعی و ضخیم

روش نوار FUT

در روش FUT یک نوار از پوست پشت سر و یا پشت گوش برداشته می شود و از آن در قسمت ابرو استفاده می شود. از آنجایی که موهای ابرو نازک هستند، استفاده از بخش پشت گوش می تواند گزینه بهتری باشد.

مزایای روش FUT در کاشت مو

استفاده از این روش نیز مزایایی دارد:

 • کیفیت و ماندگاری بهتر: گرافت های جدا شده از پوست در این روش به هیچ وجه آسیب دیده نیستند و دارای لایه محافظتی می باشند. به همین دلیل این روش احتمال موفقیت بالایی دارد.
 • پرپشتی ابرو: در کاشت ابرو به روش FUT تعداد بیشتری گرافت مو به ابروی منتقل می شود. از این رو در این روش نتیجه کار موجب ایجاد ابروی پرپشت تری خواهد شد.
 • رشد طبیعی ابرو: در این روش نیز موهای ابرو بعد از گذشت یک دوره ریزش، کاملا به شکل طبیعی رشد خواهند کرد.

استفاده از روش های غیر طبیعی

دو روشی که ذکر شد روش های کاشت ابروی طبیعی است. روش کاشت غیر طبیعی و یا استفاده از مداد آرایشی به هیچ‎وجه نمی تواند گزینه خوبی باشد. زیرا نه تنها در ظاهر کاملا مشخص هستند، بلکه زیبایی چهره شما را می گیرند و موجب می شوند پیرتر به نظر بیایید.

روش هایی مانند تاتو کردن نیز همین وضعیت را دارند، در تاتو کردن علاوه بر اینکه فرد در معرض بیماریهایی مانند هپاتیت قرار می گیرد، رنگ تاتو بعد از مدت کوتاهی کم رنگ و بی روح می شود و شما نیاز به مراجعه های پی در پی دارید که هزینه آن اصلا مقرون به صرفه نیست. البته اگر قبلا تاتو کرده باشید، خبر خوب این است که کاشت ابرو بر روی تاتو نتایج فوق العاده ای دارد و موجب طبیعی تر شدن و طرح بهتره ابرو می شود.

ابروهای الناز رخ

آیا برای کاشت ابرو کاندید مناسبی هستم؟

حالا که اطلاعات کافی در مورد کاشت ابرو پیدا کردیم، وقت آن رسیده است که ببینیم آیا ما نیز گزینه مناسبی برای کاشت ابرو هستیم. موارد مختلفی وجود دارد که شما را می تواند به یک کاندید مناسب کاشت ابرو بدل کند. اما قبل از ذکر آنها اول از همه، باید دید که چه عاملی موجب ریزش ابروی شما و کم پشت بودن آن شده است.

مثلا اگر شما به دلیل مصرف یک داروی قوی دچار این مشکل شده اید، بعد از کاشت ابرو نیز احتمالا دیر یا زود دوباره ابروی شما به حالت قبل بر خواهد گشت. پس قبل از اینکه هزینه ای را جهت درمان ابروی خود متحمل شوید، بهتر است ابتدا علت مشکل را در صورت امکان از پیش روی بردارید.

به صورت کلی شما با داشتن شرایط زیر می توانید اقدام به کاشت ابروی طبیعی نمایید:

 1. باید بانک موی خوبی داشته باشید. ترجیحا در ناحیه پشت سر و پشت گوش.
 2. اگر به صورت مادرزادی یا به دلیل ژنتیکی مشکل کم پشتی ابرو دارید، به کمک این روش می توانید صاحب ابروهای طبیعی و زیبا شوید.
 3. اگر از حالت و فرم ابروی خود راضی نیستید و یا احساس می کنید که قرینگی لازم را ندارند.
 4. نباید به بیهوشی موضعی حساسیت داشته باشید.
 5. افرادی که به علت جراحت ناشی از تصادف یا سوختگی ابروی خود را از دست داده اند، کاندید مناسبی برای کاشت ابروی طبیعی هستند.

نمونه کاشت ابرو بانوان در کلینیک خانه سفید

ضرورت جراحی زیبایی

از نقطه نظر ما و بسیاری از پزشکان و جراحان زیبایی که رسالت کار خود را صداقت با مراجعه کننده می دانند، جراحی زیبایی در هر نوع آن نمی تواند برای همه مناسب باشد. بسیاری از افراد به دلیل وسواس زیاد که در نوع حاد آن می تواند یک بیماری روانی منظور شود، دست به جراحی های متوالی می زنند.

در حالی که از نظر هیچ منطق پزشکی و زیبایی شناسی ضرورتی بر انجام آن جراحی وجود ندارد و یا اینکه نسبت نیاز فرد مراجعه کننده نسبت به ریسک عمل به هیچ‌وجه منطقی نیست. به همین دلیل است که اکثریت قریب به اتفاق جراحان زیبایی قبل از انجام عمل زیبایی، جلسه یا جلسات مشاوره را ترتیب می دهند. پس اگر هنوز هم با وجود موارد فوق در مورد اینکه کاشت ابرو می تواند به شما کمک کند یا نه، مطمئن نبودید، به شما توصیه می کنیم که قبل از هرگونه اقدامی با یک پزشک و جراح زیبایی مشورت کنید.

تبلیغ کاشت ابرو

آیا بعد از کاشت، موهای ابرو رشد خواهند کرد؟

سوالی که در میان بسیاری از افراد متداول است این است که آیا بعد کاشت مو این موها رشد می کنند یا خیر؟ پاسخ این است که معمولا بین 10 روز تا 2 هفته بعد از کاشت، شما شاهد ریزش مجدد موهای ابرو هستید. اما جای نگرانی نیست، این اتفاق کاملا طبیعی است و این موهای ریخته شده مربوط به ریشه موی شما نمی شوند. ابروی شما با گذشت دوره کوتاهی، جوانه زده و بصورت طبیعی و پر پشت رشد خواهند کرد. البته توصیه می شود نسبت به موهای معمولی مراقبت بیشتری از ابروهای کاشته شده داشته باشید.

حال که روش های کاشت طبیعی ابرو را شناختیم و در مورد اینکه بتوانیم از این روش ها استفاده کنیم یا نه اطلاعات کافی گرفتیم، لازم است تا در مورد مراقبت های بعد ار عمل کاشت ابرو نیز نکاتی را در نظر بگیریم. از شما دعوت می کنم تا مقاله ای که به همین منظور و تحت عنوان “مراقبت های مهم بعد از کاشت ابرو“، برای شما آماده کرده ایم را مطالعه بفرمایید.

جهت دریافت وقت و مشاوره قبل از اقدام برای کاشت ابرو با شماره های زیر در تماس باشید :

 • خط ویژه  : ۵۴۵۰۳-۰۲۱
 • خط مستقیم : ۸۸۸۷۰۴۸۰-۰۲۱
 • ارسال عکس : ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 4.8 / 5. تعداد رای ها 6

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بریم یکی دیگه بخونیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا