دانشنامه کاشت مو

کاشت مو برای زنان ، کاندید مناسب و هزینه

()

کاشت مو یکی از شایع‌ترین جراحی‌های زیبایی در آقایان است. با این‌حال این جراحی اغلب در خانم‌ها نیز انجام می‌شود.

کاشت موی زنان چیست ؟

بسیاری از زنانی که دارای الگوی ریزش موی منتشر هستند داوطلبان خوبی برای پیوند مو نیستند زیرا این افراد دارای ذخایر مو (بانک مو) در بخش پشتی سر یا سایر مناطق بدن نیستند. با این‌حال مواردی وجود دارد که به کمک پیوند مو برای زنان بهبود قابل‌توجهی در ظاهر آن‌ها ایجاد می‌شود:

 1. الگوی ریزش مو مردانه در زنان – یکی از دلایل شایع ریزش مو در زنان است که موهای جلو، بالا و فرق سر دچار ریزش می‌شود و موهای پشت و کناره‌های سر باقی می‌ماند.
 2. خط رشد مو بالاتر از حد معمول به‌صورت ارثی – این حالت موجب می‌شود که زنانگی چهره فرد کم‌تر شود، بنابراین پیوند مو یک انتخاب عالی برای این بیماران است.
 3. ایجاد خط رویش موی زنانه برای افراد ترا جنسیتی – پیوند مو به‌عنوان مهم‌ترین مرحله تبدیل جنسیت مرد به زن(MTF) برای ایجاد غالب صورتی با ویژگی‌های زنانه در نظر گرفته می‌شود.
 4. ریزش مو(طاسی) ناشی از زخم – هنگامی‌که ریزش مو به دلیل آسیب به سر و جراحی ایجاد شده است، پیوند مو می‌تواند روی زخم را بپوشاند و آن را غیرقابل رؤیت کند.
 5. ریزش مو پس از عمل جراحی کشیدن پوست صورت – ریزش مو در ناحیه شقیقه‌ها در این زنان غیرمعمول نیست. به‌علاوه ممکن است جای زخم این جراحی ریزش مو را واضح‌تر جلوه دهد.
 6. ریزش مو(طاسی) کششی – این ریزش مو به دلیل کشش بیش‌ازحد مو برای فرم دادن و بافتن، دم‌اسبی‌های محکم و بافت‌های حصیری ریز از کف سر ایجاد می‌شود. کاشت مو می‌تواند موهای ازدست‌رفته در مناطق کشش را تا زمانی که فرد علت ایجاد این ریزش را متوقف کند، بازگرداند.
 7. تریکوتیلومانیا نوعی بیماری است که فرد تمایل به کندن موهای سر، ابروها یا سایر نقاط بدن دارد. علائم آن شامل کندن ناخودآگاه موها و وجود تکه‌های بدون مو در سر است. این بیماران باید روان‌درمانی شوند، اما هرگونه ریزش موی مداوم می‌تواند با کاشت مو درمان شود.

کاشت مو برای خانم ها

گزینه‌های ترمیم مو برای زنان

قبل از در نظر گرفتن پیوند مو، بیماران زن باید توسط پزشک متخصص معاینه شوند تا مشخص شود که این ریزش مو به دلیل بیماری خاصی نیست. پزشک همچنین یک ارزیابی میکروسکوپی برای تعیین محل و درصد نازک و کم‌پشت شدن موها انجام می‌دهد. زنانی که دچار ریزش مو و کم‌پشتی منتشر با درصد بالا شده‌اند واجد شرایط پیوند مو نیستند.

گزینه‌های پیوند مو زنان مشابه همتایان مرد آن‌ها است. جراح تصمیم می‌گیرد کدام‌ یک از دو روش استخراج واحد فولیکولی ( کاشت مو به روش FIT ) یا پیوند واحد فولیکولی ( کاشت مو به روش FUT ) گزینه بهتری برای رسیدن به اهداف دلخواه بیمار است. همچنین ممکن است تصمیم بگیرد پیش از پیوند مو یا در حین آن درمان دارویی برای بیمار استفاده کند.

زمان مناسب برای کاشت مو خانم ها

زنان می‌توانند پیوند مو را با دو هدف استفاده کنند:

 • پایین آوردن خط مویی که بسیار بالا رشد کرده است.
 • برای درمان الگوهای ریزش مو.

پایین آوردن خط رویش مو با پیوند مو یک جراحی است که به‌واسطه آن موی سالم از ناحیه اهداکننده (بانک مو) از طریق روش FIT یا FUT برداشته می‌شود و برای ایجاد خط موی زنان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

زنان ممکن است ریزش مو با الگوی زنانه یا مردانه را تجربه کنند. الگوی زنانه باید به‌دقت موردبررسی قرار گیرد تا تعیین شود که آیا فرد داوطلب خوبی برای جراحی پیوند مو هست یا خیر.

گاهی ریزش موی زنانه با طاسی مردانه تفاوت دارد. برخی اوقات زنان موهای مستحکمی در ناحیه بانک مو (دهنده) در کناره‌ها و پشت سر ندارند. در حقیقت زنان مستعد ریزش مو در تمام نقاط پوست سر هستند.این موضوع آن‌ها را به داوطلبان نامناسبی برای پیوند مو تبدیل می‌کند به‌طوری‌که موهای پیوند زده شده موقتی در برخی نقاط کنده می‌شوند.

با در نظر گرفتن تمام این موارد، برای هر زنی که دچار ریزش مو است، کاشت مو سودمند نیست و تنها برای برخی از آنان کارآمد است. پیش از انجام پیوند، پزشک باید در نظر بگیرد که وسعت منطقه‌ای که دچار ریزش شده چقدر است و تعداد موهای ثابت بیمار در سر وی برای فرایند ترمیم مو را برآورد کند.

فیلم کاشت مو در زنان

فیلم کوتاهی از کاشت مو در زنان را در زیر با هم مشاهده میکنیم :

تفاوت‌های کاشت مو در مردان و زنان

جای زخم لایه‌ی برداشته‌شده برای زنان موضوع حائز اهمیتی نیست – بسیاری از مردان دارای موهای کوتاهی در بخش دهنده مو هستند، بنابراین روش FUT برای آن‌ها گزینه مناسبی نیست (زیرا محل لایه برداشته‌شده در سر آن‌ها نمایان خواهد بود) زنان به‌ندرت دارای موهای بسیار کوتاه هستند، بنابراین آن‌ها می‌توانند پیوند مو نواری را برای به حداکثر رساندن تعداد گرفت ها (پیوندها) و کاهش هزینه کاشت مو در نظر بگیرند. (موهای سایر بخش‌ها روی لایه برداشته‌شده را می‌پوشاند)

دسترسی ناحیه دهنده مو در سر زنان بیشتر است – زنانی که الگوی ریزش موی مردانه ندارند، ناحیه دهنده موی بزرگ‌تری دارند زیرا در این حالت موهای بالا و فرق سر مستعد ریزش نیستند و می‌توانند برای پیوند مورداستفاده قرار گیرند. این برخلاف مردانی است که در مراحل پیشرفته ریزش مو هستند و تنها می‌توانند از پشت و کناره‌های سر برای برداشت مو استفاده کنند.

زنان نمی‌توانند از موهای بدن برای پیوند استفاده کنند – بسیاری از مردان می‌توانند از موهای سایر بخش‌های بدن مانند ریش و موهای بدن به‌عنوان دهنده پیوند استفاده کنند که در اکثر زنان این موها وجود ندارد.

کاشت مو به روش fit برای خانم ها

تفاوت دیدگاه زنان و مردان نسبت به کاشت مو

زنان انتظارات متفاوتی از پیوند مو نسبت به مردان دارند.

در مردان کاهش وسعت بخش دچار طاسی برای اکثر آن‌ها رضایت‌بخش است، درصورتی‌که زنان انتظار دارند مشکل به‌صورت کامل برطرف شود؛ بنابراین این موضوع حائز اهمیت است که جراح انتظارات واقع‌بینانه و منطقی برای بیماران زن ایجاد کند.

اگرچه ممکن است که با تنها یک‌بار عمل پیوند، یک خط رویش مو یکدست برای زنان ایجاد شود اما ممکن است به‌اندازه موهای دوران کودکی آن‌ها دارای تراکم بالا نباشد.

زنانی که موهای جلو، بالا و فرق سر آن‌ها کم‌پشت شده است، باید مهم‌ترین ناحیه را برای ترمیم مو انتخاب کنند. افزایش تراکم مو در همه بخش‌های پوست سر بهترین انتخاب برای دریافت بهترین نتیجه نیست. زنانی که دچار ریزش موی گسترده هستند باید بر بازگرداندن خط رویش مو یا ناحیه‌ای که فرق سر خود را از آنجا باز می‌کنند، تمرکز کنند. این افراد می‌توانند از رنگ مو و مواد آرایشی برای پرتراکم به نظر رسیدن کل موها استفاده کنند. جراح می‌تواند تمام گزینه‌های وسایل آرایشی و فرم دهی موها را برای کسب بهترین نتیجه توسط بیماران موردبحث قرار دهد.

هزینه کاشت مو خانم ها

هزینه کاشت مو در زنان با هزینه کاشت مو مردان تفاون چندانی ندارد. در کاشت مو خانم ها نیز ارزان ترین روش کاشت مو FUT می باشد و پر هزینه ترین آن ها کاشت موی رباتیک ARTAS . به طور معمول بهترین روش کاشت مو در زنان روش FIT و یا کاشت مو به روش میکرو FIT که جدیدترین روش کاشت مو ایران است،می باشد.

هزینه تقریبی کاشت مو بین 5 تا 7 میلیون تومان برای روش های معمول کاشت مو در زنان می باشد.

هزینه کاشت مو در زنان
هزینه کاشت مو در زنان

سایر گزینه‌های ترمیم موها برای زنان

روگین– که با نام ماینوکسیدیل نیز شناخته می‌شود اولین داروی بدون نسخه‌ای است که سرعت ریزش مو را کاهش می‌دهد. ماینوکسیدیل با غلظت 2 درصد برای زنان تجویز می‌شود، درصورتی‌که برای مردان این مقدار 5 درصد است. زنان می‌توانند این دارو را پس از پیوند مو برای کاهش خطر شوک ریزش موی پس از ترمیم استفاده کنند.

ترمیم مو توسط لیزر– نوردرمانی با لیزرهای کم‌توان (LLLT) برای افراد دارای ریزش مویی که در درمان با سایر روش‌ها پیشرفتی مشاهده نکرده‌اند مناسب است. لیزر درمانی برای افرادی که کاندیدای مناسبی برای پیوند مو نیستند گزینه مناسبی است. این درمان می‌تواند به‌عنوان ادامه درمان، پس از پیوند مو در نظر گرفته شود. LLLT یک فرآیند غیرتهاجمی است که موجب تحریک رشد مو در مواجهه با نور اندک در مراحل ابتدایی ریزش مو شود. به‌طورکلی افراد دارای ریزش مو با نازک شدن بیش از 20 درصد موها کاندیدای مناسبی برای لیزر درمانی هستند.

SMPمیکروپیگمنتیشن پوست سر (SMP) یک عمل جراحی است که رنگ‌دانه‌ها در لایه دِرم (لایه میانی پوست) پوست سر قرار داده می‌شوند تا ظاهر فولیکول‌های مو را به سر بدهد. SMP بخش نازک شده موها را تیره می‌کند و با کاهش تضاد بین رنگ مو و پوست باعث می‌شود که پوست سر دارای مو به نظر برسد.

وسایل آرایشی– موادی مانند تاپیک و دِرمَچ می‌توانند به‌صورت موقتی تضاد بین موها و پست سر و ظاهر طاسی را کاهش دهند. رنگ کردن مو با رنگی نزدیک به رنگ پوست سر نیز می‌تواند مانند دو ماده ذکرشده عمل کند.

کلینیک کاشت موی خانه سفید

مشاوران کلینیک خانه سفید، به مشتریان کمک می‌کنند تا روش مناسب کاشت مو را انتخاب کنند و بفهمند که آیا کاشت مو برای آن‌ها مناسب است یا خیر.

بررسی سابقه دارویی و پزشکی

برای آن دسته از افرادی که قصد انجام عمل کاشت مو را دارند ولی بنا بر دلایل جسمی، پزشکی، سابقه دارویی یا حالت‌های روانشناختی کاشت مو برایشان عمل مناسبی به نظر نمی‌آید، گزینه های محدودی برای کاشت وجود دارد. این مساله از طریق بررسی پزشکان و مشاوران با تجربه کلینیک خانه سفید به مشتریان اطلاع داده می‌شود.

مشاوره با متقاضی و ارائه بهترین راهکار

نتایج حاصل از کاشت مو، تقریباً هیج گاه کاملا رضایت بانوان را جلب نمی‌کند زیرا بانوان معمولا انتظارات غیرواقعی از نتایج کاشت مو دارند. بنابراین ضروری است که قبل از انجام عمل، میزان تغییر و بهبود کم مویی پیش بینی و به طور دقیق به بیمار اطلاع داده‌شود.

یک تفاوت مهم کاشت مو در بین خانم‌ها و آقایان، احتمال تلوژن یا ریزش موهای اطراف ناحیه کاشت مو، بعد از عمل جراحی است. خانم‌هایی که دارای کم پشتی عمومی(مانند ریزش مو نوع 1 یا 2 که قبلا به آن‌ها اشاره کردیم) هستند، بیشتر در معرض ریزش موی بعد از عمل قرار دارند. لازم است مشتریان بدانند که موهای ریخته شده به تدریج دوباره رشد می‌کنند. ریزش مو موقتی است، اما ممکن است برای بیماری که موهایی کم پشت دارد، بسیار دردسرساز شود.

استفاده از تکنیک‌های ایده‌آل برای کاشت مو برای زنان

روش‌های کاشت مو برای زنان در اساس تفاوتی با مردان ندارد. تعیین این که کدام روش باید برای بیمار استفاده شود، در کلینیک خانه سفید با توجه به 5 تکنیک زیر انجام می‌شود که برای همه بیماران صادق است.

 • پرپشت و ضخیم کردن مناطقی که در حال ریزش هستند و جلوگیری از آسیب دیدن فولیکول‌های موی مجاور
 • حفظ موهای ناحیه اهدا کننده و پیوند زدن آن‌ها به نواحی دچار ریزش، به طوری که حداکثر پوشش  پوست سر در ناحیه گیرنده فولیکول به دست آید و زیبایی به حداکثر برسد.
 • استفاده از گرافت‌های مو در اندازه‌های مختلف، برای به حداکثر رساندن بازده کاشت مو و پوشش بهتر در ناحیه گیرنده مو.
 • در صورت نیاز، پوست سر ناحیه گیرنده طاس برداشته‌ می‌شود.
 • جای زخم در ناحیه اهداکننده مو، به حداقل رسانده شود.

داشتن موی سر کامل برای خانم‌ها در هر سنی، در فرهنگ و جامعه پذیرفته‌‌ شده است. از این رو، زنانی که دچار کم مویی یا ریزش‌اند، به دنبال کاشت مو هستند.  تکنیک‌های اخیر برای برداشت موثر مو‌های ناحیه اهدا کننده و کاشت دقیق مو باعث شده‌است که بسیاری از زنان، برای عمل جراحی کاشت مو اقدام کنند. اما همچنان، ارزیابی اینکه آیا کاشت مو برای بیمار مناسب است یا خیر، امری مهم است.

سوالات متداول درباره کاشت مو برای زنان

با جمع بندی نکات بالا، پیشنهاد می‌کنیم برای کاشت مو به کلینیک خانه سفید در تهران مراجعه کنید. خدمات بی نظیر این مرکز، هرگز شما را نا‌امید نخواهند کرد. همانند تمام روش‌های درمانی کاشت مو‌، کاشت مو برای خانم‌ها نیز باید طبق مشخصات فردی تنظیم و برنامه ریزی شود. به همین دلیل، در طول جلسه مشاوره کاشت مو با برنامه ریزی صحیح پزشکان متخصص کلینیک خانه سفید، موهایی را که قبلاً از دست داده‌اید، دوباره به دست خواهید آورد.  در ادامه، به سوالات متدوال درباره کاشت مو برای زنان پاسخ داده‌ایم.

آیا عوارض کاشت مو برای زنان، بیشتر از مردان است؟

خیر، کاشت مو برای زنان، همانند مردان عوارض زیادی ندارد و منجر به بیماری خاصی نمی‌شود.

ریزش مو در زنان، پس از کاشت به چه شکل صورت می‌گیرد؟

به طور معمول ریزش مو از 2 تا 4 هفته پس از کاشت آغاز شده و تقریباً به مدت 2 تا 3 ماه طول می‌کشد. پس از آن موهای کاشته شده به همراه موهای طبیعی شما از ریشه باهم رشد خواهند کرد.

چه پیشرفت‌هایی در‌ تکنیک‌های کاشت مو برای زنان حاصل شده‌است؟

کاشت هنرمندانه فولیکول‌های مو با اندازه‌های مختلف و دقت در کاشت این پیوندهای شکننده، امکان درمان کم مویی برخی از زنانی را که چند سال پیش مناسب جراحی نبودند، فراهم کرده‌است.

کاشت مو برای چه زنانی مناسب است؟

موهای شخص، باید از ناحیه پشت و پهلو به اندازه کافی باشد تا بتواند به قسمت‌های کم پشت، مو اهدا کند. در واقع نیازمند بانک موی مناسب برای کاشت می باشید.

ماندگاری موهای پیوند زده شده چه قدر است؟

موهایی که پیوند زده می‌شوند، به همان اندازه که در ناحیه دهنده مقاوم هستند، در ناحیه گیرنده ماندگار‌ی دارند.

آیا تراشیدن موی سر برای کاشت مو برای زنان ضروری است؟

خیر، زنان لازم نیست قبل از عمل کاشت مو کاملاً موهای سر خود را بتراشند.

مهمترین قدم برای کاشت موی خانم ها

با خواندن این مقاله اطلاعات کاملی در مورد کاشت مو در زنان کسب کرده و موفق شدید که اولین قدم را طی کنید. در دومین قدم، باید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا برای جلسه‌ی مشاوره حضوری (برای تهرانی‌ها) یا غیرحضوری (برای دیگر هموطنان) با متخصصان کلینیک خانه سفید، وقتی مشخص و رزرو کنید. برای این کار می‌توانید از راه‌های ارتباطی زیر اقدام فرمایید:

 • صفحه تماس با ما در سایت
 • پیام رسان‌های تلگرام یا واتس اپ با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱
 • تماس تلفنی با شماره‌های ۰۲۱۵۴۵۰۳ یا 02188870480

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫53 دیدگاه ها

 1. سلام وقتتون بخیر باشه
  من به صورت ارثی پیشانیم پهن هست و الگوی مرانه هم دارم اما از پشت نسبتا خوب بودن حجم موهام ریزش هم داشتم ولی ریشه موهام زیاد نازک نبود ..
  تقریبا ۹ ماه پیش موهامو کوتاه کردم
  اما الان هم از حجمشون به شدت کم شده هم ریششون نازک شده و بشدت ریزش دارن ‌.جوری که دست میزنم به موهام کلی ازشون کنده میشه. از درمان های طب سنتی سرکه سیب، آب برنج، روغن بادام تلخ استفاده کردم اما بی فایده بودن . ازمایش خون هم دادم مشکلی برا کمبود ویتامین نداشتم ، تیروئیدم روی ۲ بود ‌. تو ازمایش زده بود نرمال .
  استرس و مشغله فکری هم دارم ..‌اما ن زیاد
  من سنم ۱۷ سال و نیم هست.. ایا درمانی بجز کاشت برا برگشت موهام و رویش دوبارشون هست ؟ ماینوکسیدل ضرر داره آیا بدون نسخه پزشک مصرف بشه؟

  1. سلام و وقت بخیر

   بله مصرف هر دارویی بدون تجویز و تشخیص پزشک متخصص ممکن است عوارض جبران ناپذیری داشته باشد.

 2. سلام مجدد
  نمیشه برای کاشت موی خانم ها از موهای زائد بدن خود یا موهای زائد همسرش مثل ریش یا… استفاده بشه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر امکان چنین کاری وجود ندارد.

 3. سلام خسته نباشید مطالبتون واقعا کاربردی و عالی بودند
  یه سوال دارم وقتی که برای پیوند مو درخانم ها از ریشه موهای خود خانم استفاده میشه برای اهدا،ایا اون قسمتی ک ریشه های مو رو ازش گرفتن بازهم رویش مو داره؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   در کاشت مو به روش FUT خیر بخاطر برداشت کامل بافت مو و جدا شدن پوست سر مویی رشد نخواهد کرد. در کاشت مو با پایه روش FIT نظر پزشک کلینیک این است حداکثر تا ۳۰ درصد ممکن است موها بر قیمت برداشت ترمیم شود.

 4. سلام،دختر خانمی ۲۵ ساله هستم،موهام از بچگی اونقدرا هم زیاد نبود،و نازک و کم حجم وکم پشت و رشد خوبی هم ندارن. پیشونی بلندی دارم،جلو پیشونیمم مو نداره،و حلو سرمم کمه،الانم حدود ۳ساله که کم کاری تیروئید دارم و تخمدان پلی کستیک،موهامم میریزه،لطفا میشه بگین ک من با روش غیر کاشت مو میتونم موهامو پرپشت کنم؟یا باید کاشت بکنم و کدوم روش کاشت خوبه،ممنون

 5. سلام وقت بخیر من یک خانم ۲۳ ساله هستم حدود ۶ سال پیش راکوتان مصرف کردم زیر نظر پزشک و از همون موقع ریزش موهام شروع شد منتهی انقدر موهای پری داشتم که به ریزش توجه نکردم بعد از مدتی فرق سرم پوستش مشخص شد و موی زائد پیدا کردم آزمایش سنونو دادم مشخص شد تنبلی تخمدان خفیف دارم و هورمون دی اچ دی کمی بالا. دکتر زنان برام قرص اسپرنولاکتون نوشتن و دوفاستین میخواستم ببینم امکانش هست موهای از دست رفته من با پی آر پی و ماینوکسیدیل برگردد؟ چون الان اونقدر ریزش ندارم دنبال اینم فرق سرم پر بشه. ممنون

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر، احتمال بازگشت موها با تشخیص شما وجود ندارد. بهتر است این مسئله را حضوری و از طریق پزشک متخصص پیگیری نمایید.

 6. سلام وقت بخیر. من تخمدان پلی کیستیک دارم متاسفانه موهام خیلی نازک و کم حجم شده. برای کاشت بود کاندید مناسبی هستم؟به مشکل نمی‌خورم. مثلا اینک بدتر بشه موهای خودمم کامل بریزه یا بعد از چند وقت دوباره ریزش داشته باشم؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بیماری شما مانعی برای کاشت مو نیست، اما برآورد اینکه کاشت مو مناسب شما می باشد یا خیر فقط در مشاوره حضوری امکان پذیر است. البته مشاوره کاشت مو کاملا رایگان می باشد و شما می توانید با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ جهت دریافت وقت مشاوره در تماس باشید.

 7. سلام.ازتبریز پیام میدم دخترم پلی کیستیک داره موهای سرش خیلی نازک وکم حجم شده در ضمن پارسال پی ار پی همشده ولی زیاد تاثیری نداشته می خواستم بدونم که کاشت جواب میده کل موی سر کم حجمه کدوم روش رو مناسب میدونید .ضمنا در صورت امکان اگر درتبریز کلینیکی رو سراغ دارید که مورد تایید خودتان است معرفی کنید…تشکر.

  1. عرض ادب و احترام

   باید سر و شرایط و سن بیمار را بررسی کرد و حداقل عکس ایشان باید باشد.

 8. سلام.خانمی ۳۰ساله هستم.ریزش مو ندارم.اما ارثی موهای دوطرف پریشانیم کم هستند.ایا راهی بجز کاشت مو دارم؟؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر متاسفانه راهکاری بجز کاشت مو در دسترس نیست.

 9. با سلام
  دختری هستم ۲۳ ساله من از بچگی موهای پرپشتی داشتم ولی جلو سرم یکم کم پشت بود اون قسمت رو تراشیدم تا پرپشت بشه بد ترشد بعدشم موهام رو محکم با کش میبستم الان موهام خیلی کم پشت شد چیکار کنم ایا مزوتراپی برای من جواب میده ؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   متاسفانه این موارد را نمی توان به طور قطع بدون ویزیت حضوری بررسی کرد. اما اگر ریزش موی شما ناشی از موارد ارثی یا هورمونی نبوده باشد ممکن است مزوتراپی مو به همراه درمان های مکمل پاسخگو باشد.

  2. سلام خانمي هستم ٣٩ ساله
   سال٩٦ يك بار كاشت مو انجام دادم ( فقط يك نقطه بالاي سرم بود )ميخواستم بدونم مي تونم مجدد كاشت انجام بدم كل سرم رو

  3. سلام و وقت بخیر

   این مورد بستگی به مدل ریزش موی شما و مناسب بودن بانک موی شما دارد.
   جهت بررسی بهتر و دقیق تر با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق واتس اپ در تماس باشید.

 10. سلام خسته نباشید من 17 سالم هست از بچگی مشکل مو ب صورت سکه ای دارم ولی الان چند سالی هست فقط جلو موهام خالی میشه درحدی که ریشه هم نداره میخواستم بدونم ففط میشه جلو موهام بکارم؟؟

 11. باسلام وقتتون ب خیر. من ۲۶ سالم است و ریزش موی ارثی دارم به طوری که جلوی موهای سرم تقریبا خالی و کم پشت شده اند هر درمانی هم که باید انجام دادم حتی پی آر پی و مزوتراپی هم انجام دادم ولی نتیجه نگرفتم. میخواستم ببینم راه درمان چیست؟ و آیا کاشت مو برای خانم ها جواب میدهد و کدام روش از کاشت مو برای خانم ها بهتر است؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   تشخیص اینکه کاشت مو مناسب شماست یا خیر فقط در جلسه حضوری با پزشک مشخص می شود. اما می توان بصورت مجازی هم مشاوره داد با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ یا ۰۲۱۵۴۵۰۳ در تماس باشید.

  1. با سلام و وقت بخیر

   مراجعه به پزشک متخصص برای درمان.

 12. سلام من خانمی 29 ساله هستم. در اثر تنبلی تخمدان دچار ریزش مو در نواحی جلو و بغل های سرم شدم ولی در کل موهام کم حجم شده. تحت درمان قرار گرفتم و مشکلم برطرف شده. می تونم کاشت مو انجام بدم؟

 13. سلام خسته نباشید . من یه دختر ۱۷ سالم که موهام به شدت نازک و ریزش خیلی زیادی داره و این اعتماد بنفسو ازم میگیره. احتمالا ارثی باشه چون ازمایش هورمونیم مشگلی نداشت. بدون کاشت درمان میشه؟ اگه نه با کدوم روش کاشت مو قابل درمانه؟ (ریزش برای همه قسمتای سرمه)

  1. با سلام و وقت بخیر

   کاشت مو آخرین راه حل می باشد. بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید تا ابتدا دلیل ریزش مو شما مشخص گردد سپس راهکار درمانی را پیش بگیرید.

  2. سلام من دختری ۳۵ ساله از اهواز هستم و وسط سرم ریزش مردانه هورمونی ارثی دارم آیا کاشت مو برای من جواب میده ؟ممنون میشم راهنماییم کنید مرسی

  3. عرض ادب و احترام

   از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ پیام ارسال کنین تا مشاورین ما در اسرع وقت پاسخ پرسش شما را ارسال کنند.

 14. باسلام خانمی ۳۴ ساله هستم موهام توی همه ی قسمت های سرم نازک وکم پشت هستن دقیقا مثل موی جوجه ها نازکن و هیچ جای سرم پرپشت نیست کم کاری تیرویید دارم ولی ریزش وکم موییم ارثی هست حالا سوالی که دارم اینه امکان کاشت برای من هست ؟؟امکانش هست باتوجه به اینکه بانک موی خوبی ندارم بازم بگم اشکال نداره جلوی سرم کاشت انجام بشه و از پشت سر بردارن برای جلو ؟؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر احتمال می دهید ریزش موی شما ارثی نیست و علل هورمونی در آن دخیل نمی باشد بهتر است با مزوتراپی مو شروع کنید.

 15. سلام و خسته نباشید.
  من بدلیل انجام MRI مغزی ،(به دفعات مکرر طی چند سال) موهای سرم به شدت نازک و کم پشت شدن بخصوص ناحیه جلو و بالای سرم.آیا این چنین آسیبی امکان ترمیم داره؟هزینش چقدر میشه؟چند جلسه طول میکشه؟با توجه به اینکه ساکن تهران نیستم

  1. با سلام و عرض ادب

   MRI به هیچ عنوان باعث ریزش مو نیست.
   اگر اشعه درمانی شده باشید امکان دارد. در اینصورت با حدود 50Gray ریشه مو برای همیشه از بین میرود.

 16. سلام وقتتون بخیر
  من بطور مادرزاد وسط سرم به اندازه یک یه سکه مو نداره، آیا روشی برای کاشت این یه تکه کف سر هست؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله امکانش هست. با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ در تماس باشید.

 17. سلام من پیش متخصص رفتم و گفتند جلوی سرتون را کاشت انجام بدید و سوالم این هست الان پوستیژچسبدار استفاده میکنم تا چه مدت بعد ازکاشت نمیتونم از پوستیژ چسب داراستفاده کنم آیا به موهای کاشته شده آسیب نمیزنه و خانم هستم نمیتونم پوستیژنگذارم

  1. با سلام و وقت بخیر

   کلاه گیس چسب دار به موهای باقیمانده آسیب میزند وچه کاریست که بکارید و باز هم کلاه گیس مصرف کنید.
   البته به موهای کاشته شده هم بیشتر از همه اسیب میزند.
   ولی از شش ماه بعد از کاشت مو می توانید از کلاه گیس های بدون چسب و با توری استفاده کنید.

 18. سلام روزبخیر
  من پیشانی بلندی دارم وبه صورت ارثی موهای بغل سرم کم پشته و نازک، چندسالی هست که موهام به شدت میریزه هورمون DHT من بالا بود یه مدت قرص فیناسترید مصرف کردم ماینوکسیدیل هم درکنارش ولی بیفایده بود ،باردارشدم بهترشد موهام بعداز بارداری و توشیردهی بیشتر ریخت موهام و بغلای سرووسط سرم خیلی خالی شد خیلی روی اعتمادبنفسم اثر گذاشته وعصبیم کرده چون پیشاتی بلندی دارم وموهامم کم پشت شده هیلی روی زیباییم اثرمیزاره . همسرمم میگه چرا ایتقدر خالی شده موهات برو کاشت انجام بده. میخام بدونم راهی داره که کاشت انجام بدم و بلندی میشانیم رو کمتر کنه و پرپشتی موهام بیشتربشه بدون اینکه مثل آقایون خط بیفته جای کاشت؟هزینه کاشت چقدر میشه؟ازچه روشی میشه استفاده کرد وچه مدت طول میکشه خوب بشه جای کاشت
  ممنون میشم جواب بدین ????????

 19. سلام
  میخواستم بدونم برای کاشت موی خانم ها باید کل سر تراشیده بشه؟

  1. عرض ادب و احترام

   تراشیدن سر بستگی به روش مناسب شما دارد اگر به روش های SUT , FIT باشد بله باید تراشیده شود.

   پیروز باشید

 20. سلام و خسته نباشید . من کل موهای سرم چند سال پیش ریخته و مهمترین سوالم این هست که آیا امکان کاشت مو برای کل سر هست یا نه؟ اگر که هست ممنون میشم اگر قیمت تقریبی رو بهم بگیین ؟

  1. عرض ادب و احترام

   جهت تشخیص مناسب تر خواهشمند از سر خودتون به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ عکس ارسال فرمایید.

   پیروز باشید

 21. سلام من جلوی موهام مثل مردا گوشه هاش خالی شده و علتش هم از بچگی خیلی موهامو سفت بستم ولی از اون خط ک ریخته ب بعد موهام خیلی پره و مشکلی نداره و الان تصمیممو گرفتم ک بکارمش فقط میخواستم هزینه کاشتتونو و مدت در اومدن موهارو بدونم

  1. عرض ادب و احترام

   جهت تعیین هزینه و روش کاشت موی خود خواهشمند است با شماره 09122252731 از طریق واتس اپ یا تلگرام در ارتباط باشید.

   پیروز باشید

 22. با سلام. خانمی هستم 36 ساله که تقریبا از 20 سالگی متوجه ریزش مو شدم . طی این سالها از روش مزوتراپی گرفته تا درمان ساده مانند ماینوکسیدیل و دارو های مکمل انجام شده ولی متاسفانه همچنان این ریزش باقی است تا حدی که مرکز سرم کم پشت شده است. خواهشمندم راهنمایی بفرمایید که می شود کاشت انجام داد یا خیر؟ بسیار اعتماد بنفسم را از دست داده ام.

  1. با سلام و احترام

   اگر ریزش موی فعال نداشته باشید و بانک موی شما قوی باشه بعد از مشاوره با پزشک میتونین برای کاشت مو اقدام کنین.

   پیروز باشید

 23. سلام وقت بخیر
  آیا خانم هایی ک فرق سر بازی دارند، و اصولا ریزش موی مردانه دارند، میتوانند مو بکارند؟
  آیا باید موی آن ها هم مطابق موی مردانه برای کاشت کامل کچل شود؟

  1. با سلام و احترام

   بله امکان کاشت مو برای خانم ها با الگوی طاسی مردانه هم وجود دارد.
   پاسخ سوال دوم شما خیر می باشد. اما در کل درصد موفقیت کاشت مو در خانم کمی پایین تر از آقایان می باشد.
   جهت اقدام به کاشت مو حتما از مشاوره پزشک با تجربه پوست و مو استفاده کنید.

   پیروز باشید

 24. سلام وقتتون بخیر خسته نباشید
  من از بچگی موهای پرپشتی نداشتم ولی ریزش و طاسی هم نداشتم
  متاسفانه از ۲۴-۲۵ سالگی ریزش موهام شروع شد و پارسال یعنی در ۲۹ سالگی به اوج رسید و الان میتونم بگم متوقف شد ولی خیلی خیلی موهام کم شده از پیشانی تا پشت سرم مو هست ولی با فاصله .
  این موضوع خیلی ناراحتم میکنه و روی اعتماد به نفسم تاثیر گذاشته..
  ۱۵ ساله که بیماری صرع دارم و داروی epival دویست و پنجاه میلی گرم میخورم
  آزمایشم دادم نه مشکل هورمونی داشتم نه تیروئید ، فکر میکنم ارثی باشه مثل پدرم
  میشه راهنمائیم کنید ، و بگید کدوم یکی از روش های کاشت مو برای من خوبه؟
  آیا باید موهامو بتراشم برای کاشت ؟ ( با این قضیه اش خیلی مشکل دارم ????)
  منتظر جواب شما هستم … شاد و سلامت باشید

  1. با سلام و احترام

   سرکار خانم سارا برای تعیین روش کاشت مو با شماره 09122252731 از طریق واتس اپ و تلگرام در ارتباط باشید.

   پیروز باشید

  1. با سلام و احترام

   بهترین روش کاشت مو در صورت عدم ترس از جراحی روش برداشت نواری می باشد. اما اگر متقاضی کاشت مو از روش برداشت نواری به هر دلیلی قصد استفاده نداشته باشد می تواند با جدیدترین روش کاشت مو یعنی روش میکرو FIT اقدام به کاشت مو کند.

   پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا