کلینیک تخصصی کاشت مو خانه سفید

 • 2731 225 0912
 • 021-54503
کاشت مو خانم ها

کاشت مو برای زنان ، کاندید مناسب و هزینه

5
(5)

کاشت مو یکی از شایع‌ترین جراحی‌های زیبایی در آقایان است. با این‌حال این جراحی اغلب در خانم‌ها نیز انجام می‌شود.

کاشت مو زنان

بسیاری از زنانی که دارای الگوی ریزش موی منتشر هستند داوطلبان خوبی برای پیوند مو نیستند زیرا این افراد دارای ذخایر مو ( بانک مو ) در بخش پشتی سر یا سایر مناطق بدن نیستند. با این‌حال مواردی وجود دارد که به کمک پیوند مو برای زنان بهبود قابل‌توجهی در ظاهر آن‌ها ایجاد می‌شود:

 1. الگوی ریزش مو مردانه در زنان – یکی از دلایل شایع ریزش مو در زنان است که موهای جلو، بالا و فرق سر دچار ریزش می‌شود و موهای پشت و کناره‌های سر باقی می‌ماند.
 2. خط رشد مو بالاتر از حد معمول به‌صورت ارثی – این حالت موجب می‌شود که زنانگی چهره فرد کم‌تر شود، بنابراین پیوند مو یک انتخاب عالی برای این بیماران است.
 3. ایجاد خط رویش موی زنانه برای افراد ترا جنسیتی – پیوند مو به‌عنوان مهم‌ترین مرحله تبدیل جنسیت مرد به زن(MTF) برای ایجاد غالب صورتی با ویژگی‌های زنانه در نظر گرفته می‌شود.
 4. ریزش مو(طاسی) ناشی از زخم – هنگامی‌که ریزش مو به دلیل آسیب به سر و جراحی ایجاد شده است، پیوند مو می‌تواند روی زخم را بپوشاند و آن را غیرقابل رؤیت کند.
 5. ریزش مو پس از عمل جراحی کشیدن پوست صورت – ریزش مو در ناحیه شقیقه‌ها در این زنان غیرمعمول نیست. به‌علاوه ممکن است جای زخم این جراحی ریزش مو را واضح‌تر جلوه دهد.
 6. ریزش مو(طاسی) کششی – این ریزش مو به دلیل کشش بیش‌ازحد مو برای فرم دادن و بافتن، دم‌اسبی‌های محکم و بافت‌های حصیری ریز از کف سر ایجاد می‌شود. کاشت مو می‌تواند موهای ازدست‌رفته در مناطق کشش را تا زمانی که فرد علت ایجاد این ریزش را متوقف کند، بازگرداند.
 7. تریکوتیلومانیا – نوعی بیماری است که فرد تمایل به کندن موهای سر، ابروها یا سایر نقاط بدن دارد. علائم آن شامل کندن ناخودآگاه موها و وجود تکه‌های بدون مو در سر است. این بیماران باید روان‌درمانی شوند، اما هرگونه ریزش موی مداوم می‌تواند با کاشت مو درمان شود.

گزینه‌های ترمیم مو برای زنان

قبل از در نظر گرفتن پیوند مو، بیماران زن باید توسط پزشک متخصص معاینه شوند تا مشخص شود که این ریزش مو به دلیل بیماری خاصی نیست. پزشک همچنین یک ارزیابی میکروسکوپی برای تعیین محل و درصد نازک و کم‌پشت شدن موها انجام می‌دهد. زنانی که دچار ریزش مو و کم‌پشتی منتشر با درصد بالا شده‌اند واجد شرایط پیوند مو نیستند.

گزینه‌های پیوند مو زنان مشابه همتایان مرد آن‌ها است. جراح تصمیم می‌گیرد کدام‌ یک از دو روش استخراج واحد فولیکولی ( کاشت مو به روش FIT ) یا پیوند واحد فولیکولی ( کاشت مو به روش FUT ) گزینه بهتری برای رسیدن به اهداف دلخواه بیمار است. همچنین ممکن است تصمیم بگیرد پیش از پیوند مو یا در حین آن درمان دارویی برای بیمار استفاده کند.

حتما بخوانید
پروتز مو بهتر است یا کاشت مو ؟

زمان مناسب برای کاشت مو خانم ها

زنان می‌توانند پیوند مو را با دو هدف استفاده کنند:

 • پایین آوردن خط مویی که بسیار بالا رشد کرده است.
 • برای درمان الگوهای ریزش مو.

پایین آوردن خط رویش مو با پیوند مو یک جراحی است که به‌واسطه آن موی سالم از ناحیه اهداکننده (بانک مو) از طریق روش FIT یا FUT برداشته می‌شود و برای ایجاد خط موی زنان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

زنان ممکن است ریزش مو با الگوی زنانه یا مردانه را تجربه کنند. الگوی زنانه باید به‌دقت موردبررسی قرار گیرد تا تعیین شود که آیا فرد داوطلب خوبی برای جراحی پیوند مو هست یا خیر.

گاهی ریزش موی زنانه با طاسی مردانه تفاوت دارد. برخی اوقات زنان موهای مستحکمی در ناحیه بانک مو (دهنده) در کناره‌ها و پشت سر ندارند. در حقیقت زنان مستعد ریزش مو در تمام نقاط پوست سر هستند.این موضوع آن‌ها را به داوطلبان نامناسبی برای پیوند مو تبدیل می‌کند به‌طوری‌که موهای پیوند زده شده موقتی در برخی نقاط کنده می‌شوند.

با در نظر گرفتن تمام این موارد، برای هر زنی که دچار ریزش مو است، کاشت مو سودمند نیست و تنها برای برخی از آن کارآمد است. پیش از انجام پیوند، پزشک باید در نظر بگیرد که وسعت منطقه‌ای که دچار ریزش شده چقدر است و تعداد موهای ثابت بیمار در سر وی برای فرایند ترمیم مو را برآورد کند.

فیلم کاشت مو در زنان

فیلم کوتاهی از کاشت مو در زنان را در زیر با هم مشاهده میکنیم :

 

تفاوت‌های کاشت مو در مردان و زنان

جای زخم لایه‌ی برداشته‌شده برای زنان موضوع حائز اهمیتی نیست – بسیاری از مردان دارای موهای کوتاهی در بخش دهنده مو هستند، بنابراین روش FUT برای آن‌ها گزینه مناسبی نیست (زیرا محل لایه برداشته‌شده در سر آن‌ها نمایان خواهد بود) زنان به‌ندرت دارای موهای بسیار کوتاه هستند، بنابراین آن‌ها می‌توانند پیوند مو نواری را برای به حداکثر رساندن تعداد گرفت ها (پیوندها) و کاهش هزینه کاشت مو در نظر بگیرند. (موهای سایر بخش‌ها روی لایه برداشته‌شده را می‌پوشاند)

دسترسی ناحیه دهنده مو در سر زنان بیشتر است – زنانی که الگوی ریزش موی مردانه ندارند، ناحیه دهنده موی بزرگ‌تری دارند زیرا در این حالت موهای بالا و فرق سر مستعد ریزش نیستند و می‌توانند برای پیوند مورداستفاده قرار گیرند. این برخلاف مردانی است که در مراحل پیشرفته ریزش مو هستند و تنها می‌توانند از پشت و کناره‌های سر برای برداشت مو استفاده کنند.

زنان نمی‌توانند از موهای بدن برای پیوند استفاده کنند – بسیاری از مردان می‌توانند از موهای سایر بخش‌های بدن مانند ریش و موهای بدن به‌عنوان دهنده پیوند استفاده کنند که در اکثر زنان این موها وجود ندارد.

تفاوت دیدگاه زنان و مردان نسبت به کاشت مو

زنان انتظارات متفاوتی از پیوند مو نسبت به مردان دارند.

در مردان کاهش وسعت بخش دچار طاسی برای اکثر آن‌ها رضایت‌بخش است، درصورتی‌که زنان انتظار دارند مشکل به‌صورت کامل برطرف شود؛ بنابراین این موضوع حائز اهمیت است که جراح انتظارات واقع‌بینانه و منطقی برای بیماران زن ایجاد کند.

اگرچه ممکن است که با تنها یک‌بار عمل پیوند، یک خط رویش مو یکدست برای زنان ایجاد شود اما ممکن است به‌اندازه موهای دوران کودکی آن‌ها دارای تراکم بالا نباشد.

حتما بخوانید
معایب ، مزایا و هزینه ترمیم مو به روش HRT

زنانی که موهای جلو، بالا و فرق سر آن‌ها کم‌پشت شده است، باید مهم‌ترین ناحیه را برای ترمیم مو انتخاب کنند. افزایش تراکم مو در همه بخش‌های پوست سر بهترین انتخاب برای دریافت بهترین نتیجه نیست. زنانی که دچار ریزش موی گسترده هستند باید بر بازگرداندن خط رویش مو یا ناحیه‌ای که فرق سر خود را از آنجا باز می‌کنند، تمرکز کنند. این افراد می‌توانند از رنگ مو و مواد آرایشی برای پرتراکم به نظر رسیدن کل موها استفاده کنند. جراح می‌تواند تمام گزینه‌های وسایل آرایشی و فرم دهی موها را برای کسب بهترین نتیجه توسط بیماران موردبحث قرار دهد.

هزینه کاشت مو خانم ها

هزینه کاشت مو در زنان با هزینه کاشت مو مردان تفاون چندانی ندارد. در کاشت مو خانم ها نیز ارزان ترین روش کاشت مو FUT می باشد و پر هزینه ترین آن ها کاشت موی رباتیک ARTAS . به طور معمول بهترین روش کاشت مو در زنان روش  FIT و یا کاشت مو به روش میکرو FIT که جدیدترین روش کاشت مو ایران است،می باشد.

هزینه تقریبی کاشت مو بین 5 تا 7 میلیون تومان برای روش های معمول کاشت مو در زنان می باشد.

هزینه کاشت مو در زنان
هزینه کاشت مو در زنان

سایر گزینه‌های ترمیم موها برای زنان

روگین– که با نام ماینوکسیدیل نیز شناخته می‌شود اولین داروی بدون نسخه‌ای است که سرعت ریزش مو را کاهش می‌دهد. ماینوکسیدیل با غلظت 2 درصد برای زنان تجویز می‌شود، درصورتی‌که برای مردان این مقدار 5 درصد است. زنان می‌توانند این دارو را پس از پیوند مو برای کاهش خطر شوک ریزش موی پس از ترمیم استفاده کنند.

ترمیم مو توسط لیزر– نوردرمانی با لیزرهای کم‌توان (LLLT) برای افراد دارای ریزش مویی که در درمان با سایر روش‌ها پیشرفتی مشاهده نکرده‌اند مناسب است. لیزر درمانی برای افرادی که کاندیدای مناسبی برای پیوند مو نیستند گزینه مناسبی است. این درمان می‌تواند به‌عنوان ادامه درمان، پس از پیوند مو در نظر گرفته شود. LLLT یک فرآیند غیرتهاجمی است که موجب تحریک رشد مو در مواجهه با نور اندک در مراحل ابتدایی ریزش مو شود. به‌طورکلی افراد دارای ریزش مو با نازک شدن بیش از 20 درصد موها کاندیدای مناسبی برای لیزر درمانی هستند.

SMPمیکروپیگمنتیشن پوست سر (SMP) یک عمل جراحی است که رنگ‌دانه‌ها در لایه دِرم (لایه میانی پوست) پوست سر قرار داده می‌شوند تا ظاهر فولیکول‌های مو را به سر بدهد. SMP بخش نازک شده موها را تیره می‌کند و با کاهش تضاد بین رنگ مو و پوست باعث می‌شود که پوست سر دارای مو به نظر برسد.

وسایل آرایشی– موادی مانند تاپیک و دِرمَچ می‌توانند به‌صورت موقتی تضاد بین موها و پست سر و ظاهر طاسی را کاهش دهند. رنگ کردن مو با رنگی نزدیک به رنگ پوست سر نیز می‌تواند مانند دو ماده ذکرشده عمل کند.

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 5 / 5. تعداد رای ها 5

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

اشتراک گذاری :

دیدگاه در"کاشت مو برای زنان ، کاندید مناسب و هزینه"

 1. نازنین

  سلام روزبخیر
  من پیشانی بلندی دارم وبه صورت ارثی موهای بغل سرم کم پشته و نازک، چندسالی هست که موهام به شدت میریزه هورمون DHT من بالا بود یه مدت قرص فیناسترید مصرف کردم ماینوکسیدیل هم درکنارش ولی بیفایده بود ،باردارشدم بهترشد موهام بعداز بارداری و توشیردهی بیشتر ریخت موهام و بغلای سرووسط سرم خیلی خالی شد خیلی روی اعتمادبنفسم اثر گذاشته وعصبیم کرده چون پیشاتی بلندی دارم وموهامم کم پشت شده هیلی روی زیباییم اثرمیزاره . همسرمم میگه چرا ایتقدر خالی شده موهات برو کاشت انجام بده. میخام بدونم راهی داره که کاشت انجام بدم و بلندی میشانیم رو کمتر کنه و پرپشتی موهام بیشتربشه بدون اینکه مثل آقایون خط بیفته جای کاشت؟هزینه کاشت چقدر میشه؟ازچه روشی میشه استفاده کرد وچه مدت طول میکشه خوب بشه جای کاشت
  ممنون میشم جواب بدین 🙏🏻

 2. گیتی

  سلام
  میخواستم بدونم برای کاشت موی خانم ها باید کل سر تراشیده بشه؟

 3. تینا هامانی

  سلام و خسته نباشید . من کل موهای سرم چند سال پیش ریخته و مهمترین سوالم این هست که آیا امکان کاشت مو برای کل سر هست یا نه؟ اگر که هست ممنون میشم اگر قیمت تقریبی رو بهم بگیین ؟

 4. مریم

  سلام من جلوی موهام مثل مردا گوشه هاش خالی شده و علتش هم از بچگی خیلی موهامو سفت بستم ولی از اون خط ک ریخته ب بعد موهام خیلی پره و مشکلی نداره و الان تصمیممو گرفتم ک بکارمش فقط میخواستم هزینه کاشتتونو و مدت در اومدن موهارو بدونم

  • عرض ادب و احترام

   جهت تعیین هزینه و روش کاشت موی خود خواهشمند است با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق واتس اپ یا تلگرام در ارتباط باشید.

   پیروز باشید

 5. مریم معرفت

  با سلام. خانمی هستم ۳۶ ساله که تقریبا از ۲۰ سالگی متوجه ریزش مو شدم . طی این سالها از روش مزوتراپی گرفته تا درمان ساده مانند ماینوکسیدیل و دارو های مکمل انجام شده ولی متاسفانه همچنان این ریزش باقی است تا حدی که مرکز سرم کم پشت شده است. خواهشمندم راهنمایی بفرمایید که می شود کاشت انجام داد یا خیر؟ بسیار اعتماد بنفسم را از دست داده ام.

  • با سلام و احترام

   اگر ریزش موی فعال نداشته باشید و بانک موی شما قوی باشه بعد از مشاوره با پزشک میتونین برای کاشت مو اقدام کنین.

   پیروز باشید

 6. ملینا

  سلام وقت بخیر
  آیا خانم هایی ک فرق سر بازی دارند، و اصولا ریزش موی مردانه دارند، میتوانند مو بکارند؟
  آیا باید موی آن ها هم مطابق موی مردانه برای کاشت کامل کچل شود؟

  • با سلام و احترام

   بله امکان کاشت مو برای خانم ها با الگوی طاسی مردانه هم وجود دارد.
   پاسخ سوال دوم شما خیر می باشد. اما در کل درصد موفقیت کاشت مو در خانم کمی پایین تر از آقایان می باشد.
   جهت اقدام به کاشت مو حتما از مشاوره پزشک با تجربه پوست و مو استفاده کنید.

   پیروز باشید

 7. sara

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید
  من از بچگی موهای پرپشتی نداشتم ولی ریزش و طاسی هم نداشتم
  متاسفانه از ۲۴-۲۵ سالگی ریزش موهام شروع شد و پارسال یعنی در ۲۹ سالگی به اوج رسید و الان میتونم بگم متوقف شد ولی خیلی خیلی موهام کم شده از پیشانی تا پشت سرم مو هست ولی با فاصله .
  این موضوع خیلی ناراحتم میکنه و روی اعتماد به نفسم تاثیر گذاشته..
  ۱۵ ساله که بیماری صرع دارم و داروی epival دویست و پنجاه میلی گرم میخورم
  آزمایشم دادم نه مشکل هورمونی داشتم نه تیروئید ، فکر میکنم ارثی باشه مثل پدرم
  میشه راهنمائیم کنید ، و بگید کدوم یکی از روش های کاشت مو برای من خوبه؟
  آیا باید موهامو بتراشم برای کاشت ؟ ( با این قضیه اش خیلی مشکل دارم 😔)
  منتظر جواب شما هستم … شاد و سلامت باشید

  • با سلام و احترام

   سرکار خانم سارا برای تعیین روش کاشت مو با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق واتس اپ و تلگرام در ارتباط باشید.

   پیروز باشید

 8. مهلقا

  بهترین روش کاشت مو برای موهای کم پشت در خانم ها کدام روش هست ؟

دیدگاه خود را بنویسید