دانشنامه کاشت مو

کاشت مو به روش نیوگرافت (NEO GRAFT)

()

ریزش مو سال هاست که یکی از مشکلات عمده در از بین بردن زیبایی به شمار می رود. زیرا یکی از جاذبه های هر انسانی موهای وی می باشند. این موضوع باعث شده تا روش های مختلف کاشت مو توسط پزشکان متخصص ابداع شود.

کاشت مو می تواند با روش های بدون جراحی و یا روش های مبتنی بر کاشت موی FUT انجام شود و معمولا هیچ کدام از این روش ها را نمی توان به عنوان بهترین روش معرفی نمود، زیرا معمولا هر کدام از آنها دارای مزایا و معایبی می باشد و تشخیص بهترین روش کاشت مو مناسب شما بوسیله متخصص پوست و مو و مشاور شما با توجه به شرایط گرافت های مو و پوست سر شما و میزان ریزش مو انتخاب می شود.

اما چیزی که مشخص بوده این است که هر روش جدید تری که ارائه شده است سعی بر آن بوده که مشکلات قبلی که در سایر روش های کاشت مو وجود داشته را برطرف نماید.

کاشت مو به روش نیوگرافت یکی از جدیدترین و متفاوت ترین نمونه از روش های کاشت مو به شمار می رود. نئوگرافت بدون شک یکی از روش هایی است که در آینده حرف های بسیار بیشتری نسبت به سایر روش های کاشت مو دارد. زیرا در این روش اغلب کارها به صورت اتوماتیک انجام می شود و پزشک متخصص وظیفه تنظیم پارامتر ها را بر عهده دارد.

دستگاه نئوگرافت 2

اساس کار کاشت مو به روش نیوگرافت

در روش نیوگرافت معمولا از یک روبات برای انجام کاشت مو استفاده می شود. بدین ترتیب می توان به عنوان روشی اتوماتیک از آن نام برد. که این موضوع می تواند باعث برتری این روش نسبت به سایر روش های کاشت مو بخصوص روش کاشت موی SUT شود. در روش نئوگرافت (Neo Graft) علاوه بر روبات نیاز به یک صندلی ارگونومیک نیز می باشد.

 رابط کامپیوتری نیز برای ارتباط پزشک با رباط مورد نیاز می باشد. بازوی روبات مجهز به دوربین هایی می باشد. با استفاده از این دوربین ها می تواند به راحتی محل برداشت مو و همچنین محل کاشتن مو را تشخیص بدهد. معمولا با شناخت واحد های فولیکولی توسط الگوریتمی خاص این فولیکول ها به صورت تصادفی برداشته و به محل مورد نظر انتقال می دهد.

سیستم بازوی روبات مجهز به دو سوزن می باشد. یکی از این سوزن ها وارد عمق اپیدرم شده و سوزن بعدی هسته پیوندی را خارج می کند. بدین ترتیب می توان متوجه شد که اغلب مراحل کاشت مو به روش نئوگرافت توسط ربات انجام شده و پزشک تنها بر این کار نظارت دارد، تا با مشکل خاصی مواجه نشود.

کاشت مو کلینیک خانه سفید

پارامتر های قابل تنظیم توسط پزشک

مهمترین وظیفه ای که پزشک در عمل کاشت مو به روش نئوگرافت دارد، کنترل بر پارامتر های مختلف می باشد. کنترل پارامتر ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. زیرا روبات توانایی تشخیص نداشته و طبق پارامترهایی که از طریق رابط کامپیوتری برای وی تعیین می شود، کار خود را انجام می دهد.

در صورتی کاشت مو توسط روبات به خوبی و با کیفیت بالا انجام می شود که پزشک بتواند به خوبی پارامتر های مختلف را تنظیم نماید. زاویه برداشت گرافت ها یکی از مواردی است که باید توسط پزشک تعیین شود و هر زاویه ای را که پزشک به کامپیوتر بدهد، روبات آن را اجرا می نماید.

سرعت سوزن نیز از جمله پارامترهایی بوده که پزشک باید برای روبات تعیین نماید. زیرا سرعت سوزن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. عمق نفوذ سوزن نیز از دیگر مواردی بوده که پزشک باید آن را تعریف نموده و روبات بر اساس اطلاعاتی که از طریق کامپیوتر دریافت نموده آن را اجرا می نماید.

عمق نفوذ سوزن باید به طور مناسب انتخاب شود، زیرا کم و یا زیاد بودن عمق نفوذ ممکن است مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

کاندید مناسب کاشت مو به روش نئو گرافت

یکی از سوالات بسیار مهمی که ممکن است در ذهن اغلب افراد خطور نماید، این است که روش نئوگرافت برای چه کسانی مناسب می باشد؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت که هر فردی که به هر دلیلی با ریزش مو مواجه شده و می خواهد تراکم موی بسیار مناسب و طبیعی را دوباره تجربه نماید، می تواند از روش نیوگرافت بهره مند شود.

کاشت مو به روش نیوگرافت از نظر جنسیت نیز هیچ محدودیتی نداشته، از این رو معمولا هم آقایان و هم خانم ها می توانند از خدمات کاشت مو به روش نئوگرافت بهره مند شوند.

در سال های اخیر که این روش ابداع شده و پزشکان آن را به افرادی که با ریزش مو مواجه بوده توصیه می کنند، تبدیل به یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین روش های کاشتن مو شده است. با توجه به اینکه ریزش مو بسیار ناراحت کننده و ناخوشایند می باشد، معمولا افرادی که از روش نئوگرافت استفاده نموده و نتایج بسیار مناسب آن را ملاحظه نموده اند، از نظر روحی و روانی نیز شرایط بسیار بهتری نسبت به قبل پیدا می کنند.

مزایای کاشت مو به روش نئوگرافت

سرعت بالا

یکی از بهترین مزایای کاشت مو به روش نئوگرافت داشتن سرعت عمل بسیار بیشتر نسبت به سایر روش های کاشت مو می باشد. زیرا معمولا در سایر روش ها پزشک متخصص به صورت دستی عملیات کاشت مو را انجام داده، در صورتی که در روش نئوگرافت این کار توسط بازوی روباتیک انجام می شود. ب

دین ترتیب روبات می تواند با سرعتی به مراتب بیشتر از دست انسان این کار را انجام دهد. این موضوع باعث می شود تا افرادی که می خواهند موهای خود را ترمیم نمایند، وقت کمتری را برای این کار صرف نمایند.

کمترین میزان تهاجم و آسیب رسانی

روش نئوگرافت را می توان یکی از بهترین روش ها برای کاشت مو دانست، زیرا با کمترین میزان تهاجم این کار انجام می شود. بدین ترتیب معمولا افراد بیشتری تمایل به استفاده از این روش را دارند. زیرا برخی از روش های قدیمی تر از نظر تهاجمی تفاوت های بسیار زیادی داشته و باعث مشکلاتی در پوست سر شده و این موضوع باعث می شد تا دوران نقاهت پس از عمل نیز بسیار بیشتر شود. در حالی که روش نئوگرافت با کمترین تهاجم صورت گرفته و دوران نقاهت این عمل نیز بسیار کوتاه تر از سایر روش ها می باشد.

کاشت مو به روش FUE

طبیعی بودن موها

کیفیت کاشت مو به روش نئوگرافت از سایر روش ها بسیار بالاتر می باشد. از این رو معمولا موهای کاشته شده به روش نئوگرافت بسیار طبیعی تر از موهای بوده که به روش های دیگر کاشته می شوند. معمولا پس از کاشتن مو به روش نئوگرافت هیچ گونه ناهماهنگی بین موها دیده نمی شود.

این موضوع باعث شده تا اغلب افراد این روش را به خاطر کیفیت بیشتر انتخاب نمایند. زیرا هر چه کیفیت کاشت مو بیشتر باشد، می توان با اطمینان خاطر بیشتری در جامعه حضور یافت. از این رو افرادی که می خواهند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند، روش نئوگرافت را انتخاب می نمایند.

تراکم بالا

تراکم بالا یکی دیگر از مزایای کاشت مو به روش نئوگرافت به شمار می رود. زیرا معمولا دقت و ظرافت بسیار بالایی در این روش به کار گرفته می شود. با توجه به وجود تصاویر بسیار با کیفیت از محل برداشت و همچنین محل کاشت مو، می توان هم از کم پشت شدن بانک مو یا همان ناحیه پشت سر جلوگیری نمود و هم میزان تراکم را بیشتر از سایر روش ها انتخاب نمود.

بدین ترتیب افرادی که کاشت مو به روش نئوگرافت را تجربه کرده اند، از انجام این عمل رضایت بسیار بالایی داشته و این موضوع باعث شده تا این روش را به دوستان و آشنایان خود نیز به عنوان روشی کاملا علمی و موفق معرفی نمایند.

فرم مشاوره با پزشک متخصص

مشاورین کلینیک پوست و موی خانه سفید اطلاعاتی کامل و دوستانه در اختیار شما قرار می‌دهند. ما در کلینیک پوست و مو خانه سفید ابتدا پوست و موی شما را ارزیابی می‌کنیم، سپس درباره تاریخچه پزشکی شما گفتگو می‌کنیم تا اطمینان حاصل شود که شما برای درمان مناسب هستید و به هر سوالی که ممکن است در مورد درمان داشته باشید پاسخ می‌دهیم. سپس ما جلسات خود را با توجه به تایم شما تنظیم می‌کنیم، تا بهترین نتایج ممکن را دست آوریم.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا