کاشت مو

هزینه، ویژگی ها و مراحل کاشت مو به روش FIT

4.5
(32)

در کاشت مو به روش FIT که یکی از بهترین روش های کاشت مو طبیعی هم می باشد، از یک پانچ گرد کوچک برای استخراج واحدهای فولیکولی مو از یک ناحیه با رشد موهای متراکم به یک منطقه بدون مو استفاده می شود. هر واحد که گرافت مو نام دارد شامل یک تا چهار مو است. اگر چه مخفف “FIT” به طور رایج برای استخراج واحد فولیکولی شناخته شده است، دستورالعمل های صادر شده در مارس 2018 از انجمن بین المللی جراحی ترمیم مو (ISHRS) توصیه کرد که این روش به نام “برش واحد فولیکولی ” تغییر نام داده شود.

تکمیل شده این روش در حال حاضر کاشت مو به روش Micro FIT و نسل جدید آن کاشت مو به روش SUT می باشد.

مراحل کاشت مو به روش FIT

FIT یک روش کاشت مو با حداقل میزان تهاجمی بودن است که دوره ی بهبود بسیاری کوتاه و نتایجی عالی دارد. همه متقاضیان کاشت مو به صورت مجزا در جلسات مشاوره ی پزشکی تحت آزمایش و بررسی قرار می گیرند. روش درمانی پیشنهادی (دارویی و یا جراحی) بر اساس میزان ریزش مو تعیین می شود. مراحل کاشت مو به روش FIT به صورت خلاصه به شرح زیر است :

 • مراجعه ی بیمار به مراکز درمانی
 • عکس برداری
 • طرح پردازی نواحی اهداکننده و دریافت کننده
 • استخراج واحد های فولیکولی از نواحی اهداکننده
 • آماده سازی واحدهای فولیکولی
 • نگه داری واحد های فولیکولی
 • استراحت
 • کاشت واحدهای فولیکولی
 • دوره بعد از کاشت مو و رعایت توصیه های بعد از کاشت
کاملترین روش کاشت مو ( FIT )
کاملترین روش کاشت مو ( FIT )

1- مراجعه ی بیمار به مرکز درمانی

در ابتدا با خوش آمدگویی گرم پرسنل کلینیک متقاضی عزیز کاشت مو یا کاشت ریش و سبیل مواجه می شود، سپس پزشک مشاور مربوطه با بیمار به صحبت می نشیند و رویه ی کار را توضیح می دهد. او جزئیات کار را در اختیار متقاضی قرار می دهد و تردیدهای او را برطرف می کند. صرف یک صبحانه ی مناسب در صبح آن روز ضروریست و مصرف قهوه و غذاهای چرب ممنوع است، هرچند می توان نوشیدنی بدون کافئین نوشید.

2- عکس برداری

عکس برداری از قسمت های مشخص شده ای از سر به منظور ثبت در پرونده ی بیمار و تحلیل نتایج حاصل شده انجام می شود. یک مجموعه عکس شامل تمامی مراحل درمان، در اختیار هر بیمار قرار خواهد گرفت. این عکس ها توسط کارکنان مرکز درمانی و با دوربینی حرفه ای گرفته  می شوند.

3- طراحی خط رویش مو در نواحی اهداکننده و دریافت کننده

طراحی خط رویش مو به صورت توافقی با خود بیمار و با رعایت حد متعارف پارامترهای مربوطه صورت می گیرد. دکتر نواحی اهداکننده و دریافت کننده را نشان می دهد؛ به این معنا که یک طرح اولیه با ماژیک های مخصوص کشیده و محدوده ی نواحی اهدا کننده و دریافت کننده را مشخص می کند. ناحیه ی دریافت کننده، با نگه داشتن موهای روی آن، تعیین می شود اما ممکن است بخشی از ناحیه ی اهداکننده یا تمامش تراشیده شود.

4- استخراج واحدهای فولیکولی از ناحیه ی اهدا کننده

زمانی که ناحیه ی اهداکننده (قسمت پشتی و یا کناری سر) تعیین شد، بی حسی موضعی صورت می گیرد و نیازی به انجام این کار در بقیه مراحل کاشت مو نیست. کل روند کار تحت بی حسی موضعی که فوراً پوست سر را بی حس می کند، انجام می گیرد. به همین علت نیازی به صبر کردن تا زمانی که درد به حداقل میزان خود برسد نمی باشد.

ناحیه ی اهداکننده یا بانک مو منطقه ای است که موهای لازم برای کاشته شدن را به ناحیه ی دچار طاسی اهدا می کند.

ناحیه ای که موها از آن برداشت می شود، دچار ریزش موی ارثی نمی شوند، بنابراین موهای کاشته شده از دست نخواهند رفت. پزشک و جراح کاشت مو بهترین ناحیه برای برداشتن مو در هر فرد را به گونه ای که هیچ گونه جراحتی وارد نشود، تعیین می کنند.

سپس فولیکول ها با توجه به تعداد تار موهایی که دارند در ظرف های مخصوص در دمای کم، قرار می گیرند. یک شمارنده در کنار بیمار، تعداد واحدهای فولیکولی را می شمارد تا او را در جریان روند جراحی قرار دهد.

استخراج به کمک ابزارهای جراحی میلی متری به نام «پانچ» انجام می شود. این ابزارها لبه های تیز دارند و اندازه ی استوانه شان بین 0/75 تا 0/90 میلی متر متغییر است که با توجه به ضخامت موی هر بیمار تعیین می شود. پس از جدا ساختن واحد های فولیکولی با «پانچ مخصوص»، آن ها را به کمک انبرک های مخصوص جراحی با دقت از پوست سر خارج می کنند.

تعداد واحدهای فولیکولی استخراج شده در یک جلسه، بسته به تراکم موی بیمار، حدود 1500 تا 2500 واحد فولیکولی است که متناظر با حدود 4000 تا 8000 تار مو است. این مقدار می تواند بسته به تراکم موجود در ناحیه ی اهداکننده متفاوت باشد.

در پایان استخراج، از آنجا که تعداد واحدهای فولیکولی مشخص است، با ضرب کردن آن در تعداد موهای موجود در هر گرافت می تواند تعداد دقیق موهای کاشته شده را محاسبه کرد.

فیلم مرحله برداشت گرافت ها به روش FIT

5- آماده سازی واحدهای فولیکولی

پس از استخراج، واحدهای فولیکولی در محلول نگه داری مناسب قرار داده می شوند تا حیات فولیکولی حفظ شود. تیم جراحی به کمک عینک های ذره بینی شروع به آماده سازی واحد های فولیکولی و چراغ های LED (استفاده از چراغ LED به منظور حفظ دمای مناسب است) می کند. آماده سازی و نگه داری مناسب واحدهای فولیکولی، عامل اصلی موفقیت آمیز بودن کاشت مو است.

6- نگه داری واحدهای فولیکولی

نگه داری مناسب از واحدهای فولیکولی برای بقای فولیکول های مو در مدتی که خارج از بدن هستند، بسیار مهم است. واحدهای فولیکولی باید هیدراته (آب دار) و در دمای ایده آل، در ظرف هایی که در درمای پایین آماده سازی شده اند بمانند تا زمان کاشت فولیکول ها فرا برسد.

7- استراحت

به طور متوسط، روند کاشت مو 5 تا 7 ساعت زمان می برد که به سه بخش استخراج، استراحت و کاشت تقسیم  می شود. زمانی که روند استخراج پایان یافت، بیمار فرصتی نیم ساعته برای استراحت و صرف یک وعده ی غذایی سبک دارد.

8- کاشت واحدهای فولیکولی

در این مرحله، واحدهای فولیکولی برداشته شده، با استفاده از بی حسی موضعی در نواحی دریافت کننده کاشته می شوند. دکتری که واحد های فولیکولی را می کارد، هنگام کاشت هر واحد فولیکولی عمق، زاویه داری (خمیدگی به جلو و پایین) و جهت رشد موها را مشخص می کند.

ویدئوی زیر مرحله کاشت گرافت های مو به روش FIT را در کلینیک کاشت مو خانه سفید نشان می دهد.

کاندید مناسب کاشت مو به روش FIT

افرادی که سطح طاسی خفیف تا متوسط دارند برای روش FIT مناسب خواهند بود. مقدار موی پیوند شده در آغاز پیداش روش FIT محدود بود، اما در حال حاضر تا 7000 تار مو می تواند در یک روز استخراج شود، که برای مساحت نسبتا زیادی از ریزش مو یا طاسی کافی است.

مراحل کاشت مو به روش FIT

خلاصه ای از مزایای اصلی روش FIT

 • ایده آل برای جایگزینی سبیل یا ابرو
 • ایده آل برای جلسات کوچک و برای بیماران در مراحل اولیه ریزش مو
 • ایده آل برای بیمارانی که مایل به اصلاح سر خود هستند
 • نسبت به جراحی نواری کمتر تهاجمی است – بدون هیچ گونه جای زخم آشکار در ناحیه اهداکننده

خلاصه ای از معایب اصلی روش FIT

 • هزینه بر؛
 • روش وقت گیر؛
 • ممکن است برای مناطق بزرگ طاسی مناسب نباشد؛
 • برنامه درمان غیر جراحی ممکن است به همان اندازه موثر باشد.

توصیه های بعد از کاشت مو به روش FIT – ریزش موها بعد از کاشت مو

در اینجا مراحلی که باید پس از اتمام عمل کاشت مو انجام شوند را به صورت مختصر بیان می کنیم. برای دریافت اطلاعات کامل در این مورد به صفحه توصیه های بعد از کاشت مو مراجعه فرمایید.

 • بیمار یک راهنما با دستورالعمل­ هایی مربوط به مراقبت­ های پس­ از عمل، شیوه­ ی شستشو و داروهای مورد نیاز در هفته ­ی اول را دریافت می­ کند.
 • از روز هشتم، فولیکول­ ها کاملاً تثبیت ­شده ­اند.
 • پس از روز 15ام بیمار می ­تواند به زندگی عادی خود بپردازد. چنانچه گویی کاشت مو انجام نداده­ است.
 • از هفته ­ی سوم تا ششم، 80% موهای کاشت شده شروع به ریزش می­ کنند. در این مرحله بیمار نگران می­ شود و تاثیرگذار بودن عمل را زیر سوال می­ برد.
 • در این مدت او باید آرام و خونسرد باشد، زیرا با اینکه موهای کاشته شده ریزش پیدا کرده­ اند، فولیکول­ ها (ریشه ­ها) در جای خود باقی­ مانده ­اند. بنابراین موهای محکم ­تر و قوی ­تری شروع به رشد می­ کنند.
 • از ماه ششم، بیمار متوجه تغییرات ناگهانی در رشد مو می ­شود.
 • این رشد تا ماه دوازدهم، به آهستگی و به صورت تصاعدی ادامه می­ یابد و نتیجه ­اش در تقریباً 100% موهای کاشته ­شده، مشهود است.
 • بیمار عکس­ هایش در ماه سوم و ششم را برای ما ارسال می ­کند.
 • از ماه دوازدهم به بعد بیمار به­ منظور ارزیابی یک وقت ملاقات با پرشک متخصص کلینیک می ­گیرد.
 • موهای کاشته شده فاقد کد ژنتیکی طاسی هستند، بنابراین دچار ریزش نمی ­شوند. از همین رو، این نتایج دائمی خواهند بود.

تفاوت کاشت مو FIT با برداشت نواری یا FUT

با استفاده از جراحی نواری (روش قدیمی موی پیوند مو، که به عنوان پیوند واحد فولیکولی یا FUT نیز شناخته می شود)، نواری از بافت اهداکننده از پشت سر (که در آن رشد مو باقی می ماند) برداشته می شود و زیر بزرگنمایی با میکروسکوپ به پیوند های فردی واحد فولیکولی برش داده می شود.

جراحی نواری معمولا برای مناطق بزرگتر طاسی مناسب تر است زیرا تا 3000 پیوند ممکن است تا زمانی که منبع کافی از بیمار وجود داشته باشد، به صورت همزمان به بیمار پیوند زده شود. با این حال، پوست سر نیاز به زمان طولانی تری پس از عمل جراحی برای بهبود دارد و یک جای زخم بزرگ در سراسر پوست سر باقی می ماند که می تواند توسط موهای بلندتر پنهان شود. توضیح کامل کاشت مو به روش FUT را در این صفحه بخوانید.

پانچ تخصصی که در روش FIT استفاده می شود به جراح اجازه می دهد موها را از پوست سر، بدون آسیب بردارد. پیوند مو به روش FIT غیرتهاجمی است و بنابراین پوست سر سریع تر بهبود می یابد. یک بیمار اغلب ده روز پس از عمل جراحی، هیچ علامتی نشان نمی دهد.

برای دریافت وقت مشاوره کاشت مو یا کاشت ابرو با شماره های 02154503 و 02188870480 تماس بگیرید. شماره پیام رسان برای ارسال عکس : 09122252731

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 4.5 / 5. تعداد رای ها 32

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫55 دیدگاه ها

 1. باسلام دکترم گفته بعدازدوماه حتما بایدبمدت یک سال مزوتراپی کنی ایابنظرشما تاثیرداره یابخاطرپولش میگه

 2. سلام خسته نباشین
  نزدیک 7 ماه کاشت ب روش fitانجام دادم ولی موهام بد از کاشت خیلی نازک و بیجون شده و از شروع عمل تا الان قرص زینک و هرویت استفاده میکنم ازمایش هم دادم مشکل تیرویید و کم خونی و استرس هم ندارم سنم هم 31 سال لطف میکنین راهنمایی کنین برای رفع نازکی و سست شدن مو ممنون

  1. با سلام و وقت بخیر

   میتونین با نظر پزشک خود دوره مزوتراپی مو را انجام دهید.

 3. خسته نباشین 30سال سن دارم و حدود 7ماه کاشت ب روش fit انجام دادم موهام نازک و کم پشت شده همون قسمت ک کا‌شت کردم ازمایش کامل هم دادم مشکلی نداشتم تنها اسنرس هم برای همین نازک شدن و کم حجم شدنه میخاستم راهنمایی کنین ک دارویی چیزی هست برای برگشت ب حالت عادی و ضخیم شدن موها و فوم ماینوکسیدین اگر استفاده کنم خطراتش چی هست و میشه ترکش کرد بدون ریزش بعد یا خیر ممنون میشم راهنمایی کنین

 4. سلام خدمت همکاران کلینیک خانه سفید
  ممنون بابت توجه شما
  نقریبا 2 ماه کاشت کردم الان هیچ نشانه ای از مو نیست؟ این موها ار پوست سر درمیان؟محل کاشت کامل بدون مو شده
  سوال بعدی اینکه عرق کردن سر ضرری برای موها داره؟
  موفق و سربلند باشید

  1. سلام و وقت بخیر

   عرق کردن ضرر ندارد اما به هر حال از حالت عادی بهداشت سر خودتون رو بیشتر رعایت کنید. و تا ابتدای ماه ششم نگران نباشید رشد موهای کاشته شده را فقط بعد از ماه نهم باید مورد قضاوت قرار دهید.

 5. خسته نباشین 5 ماه و 7 روز از کاشتم ب روش fit میگذره و تمام دستورات و داروهای بد کاشت و رعایت و انجام دادم خیلی پرپشت و خوب بودالان جدود 1 هفتس سرم ب طرز عجیبی کم پشت شده حتی خیلی بیشتر از قبل از کاشت این روند طبیعیه؟!؟!

  1. با سلام و وقت بخیر

   تا ابتدای ماه ششم مشکلی نیست. برای دیدن بهترین نتیجه کاشت مو باید ۹ تا ۱۲ ماه صبوری کنید.

 6. سلام ببخشيد تو روش FIT بانك مو تا چه ميزان اسيب ميبينه؟!
  چون اكثرا سايتا معايب روش FIT رو اسيب زدن به بانك مو ميگن ، و ايا مجدد جاهاي برداشت شده بانك مو همراه با رويش مو هست؟!

  1. با سلام و وقت بخیر

   در روش FIT اگر طبق دستورات پزشکی از هر شش گرافت یک گرافت برداشت شود نه تنها بانک مو آسیب نمی بیند بلکه تا سه بار طبق کتاب و مستندات پزشکی می توان برداشت کرد و کاشت. مشکل آن است در بعضی جاها که بنده مشخصا شهر شیراز را می توانم عرض کنم بانک مو را بطرز فجیعی خالی می کنند که بعد از یک سال باید بانک افراد را نیز کاشت!

 7. اصولا چند هفته یا ماه بعد از کاشت مو به روش فیت باید پی ار پی انجام داد؟ اصلا نیازی هست یا خیر. چون من میخوام موهایی که کاشتم پر پشت دربیاد

  1. با سلام و وقت بخیر

   PRP تاثیری در روند رشد موهای کاشته شده ندارد.

 8. سلام و خسته نباشید.
  بنده حدودا دوماه هست که کاشت مو به روش fit انجام دادم. میخواستم بدونم واسه اینکه موهایی که کاشتیم زودتر و پرپشت تر در بیان چه باید کرد؟ عده ای میگن باید پی ارپی یا مزوتراپی انجام بدی و عده ای میگن تا شش ما خودش کامل درمیاد ونیازی به این کارا نیست. قرص و دارو برام نوشته دکتر که اونا را فعلا مصرف میکنم. ولی شنیدم یه عده کاشت موهاشون خوب نشده و یا بعد چند ماه درنیومده موهاشون. به خاطر همون نگرانم و سوال پرسیدم. ضمن اینکه تاالان کاملا از قسمتی که کاشت انجام دادم مراقبت کرده ام. ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

  1. با سلام و وقت بخیر

   نه پی آر پی و نه مزوتراپی در ماه های اول کمکی به شما نخواهد کرد. بهتر است صبور باشید و بهترین حالت کاشت مو را بعد از ماه ۹ مشاهده خواهید کرد.

 9. سلام ، من میخواام از بدن و صورتم مو برادارید و اصلا نمیخام از پشت سرم بردارید ، امکانش هست

  1. عرض ادب و احترام

   خیر امکان اینکه فقط از بدن و ناحیه ریش برداشت انجام بشه نیست. تعداد موی این ناحیه زیاد نیست و مهمتر از آن کیفیت فولیکول های موی این نواحی بالا نیست.

 10. سلام من دوامه كاشت كردم به روش fit بعد دكتر م گفت بعد از ٢ هفته دلمهاي سرمو ماساژ بدم داخل حمام تا بريزد بعد از ٢٥ روز موهاي كاشت شده ريخت دكتر گفت هروقت حمام ميري ماساژ بده به ارامي محل كاشتو ذي اين ماساژ بعد از٣٠ روز ريخت الان بعد از يك ماه يكمي از موها بيشتر رشد نكرده ميخواستم بدونم موها كي رشد ميكنند

  1. عرض ادب و احترام

   موهای دائمی شما حداکثر از ماه ششم شروع به رشد می‌کند تا آن موقع هنوز امکان ریزش و رویش دارند.

   پیروز باشید

 11. سلام خسته نباشین
  من همسرم موهاشو ب روش فیت کاشت انجام داده .البته خودش مو داشته امابرخی نقاطش موهاش پرزی بوده ک پیش متخصص برده و گفته ب روش فیت ک جراحی هم نداشته انجام داده .موهای ک کاشته شدش داره میریزه کم کم .میخواستم بدونم اگه موهای اصلیش بخواد ب همراه موهای کاشته شده بریزه ،موهای اصلیش دوباره رشد میکنه ؟

 12. سلام این روش فیت ک گفتین واس خانم ها هم انجام میشه یا فقط اقایون؟؟؟؟؟؟؟

  1. عرض ادب و احترام

   تفاوتی ندارد، هم برای آقایان و هم برای خانم ها استفاده می شود.

   پیروز باشید

 13. سلام خسته نباشید من ب مدت دوهفته هست که کاشت fit انجام دادم بعد دوستم ب شوخی با سیلی به محل بانک موم ضربه آیی وارد کرد آیا برای موهای کاشت شده ضرری نداره مرسی اگه راهنمایی کنید.

  1. با سلام خواستم بدونم سوزن یا دارویی هست که به بانک موهایی که برداشت شده تزریق کرد که بانک مو دوباره رشد و پر بشود و بعد دوباره ازش استفاده کرد؟

 14. من حدود 10سال پیش کاشت مو انجام دادم خیلی کم پشت کاشت انجام شده بعدش یه مشکل بزرگتر اینکه خط برداشت پشت سرم هم معلوم هستش به نظر شما مشکل من چطوری برطرف میشه راهنمایی میخواستم از شما با تشکر

  1. عرض ادب و احترام

   باید دید که آیا مناسب کاشت مجدد به روش ترکیبی هستید؟ در این روش اسکار قبلی برداشت می‌شود و از بانک مو به روش FIT و FUT مو برداشت شده و کاشت می‌شود.

   پیروز باشید

 15. سلام بنده تقریبا ۶۰ درصد موهام ریخته میخوام بدونم در ناحیه کاشت موهایی که هست بعد کاشت مجدد رشد دارندممنون

  1. عرض ادب و احترام

   بله موهای طبیعی شما در کنار موهای کاشته شده رشد خواهند کرد، اما ممکن است بعد از کاشت آن ها هم همراه با موهای کاشته شده ریزش کرده و از نو شروع به رشد هماهنگ کنند. جای هیچ نگرانی نیست.

   پیروز باشید

 16. سلام من دوهفته پیش کاشت مو به روش FIT داشتم خط تقارن خوبی نداره موهام نیاز به ترمیم داره ایا ترمیم دوباره اسیبی به موهای کاشته شده نمیزنه باعث ریزش موهای کاشته شده نمیشه

  1. با سلام و احترام

   خیر. اگر به صورت درست انجام بشه ترمیم مجدد آسیبی به موهای کاشته شده نمیزنه.

   پیروز باشید

  1. با سلام و احترام

   تفاوت کاشت مو FIT با کاشت مو SUT فقط در نحوه برداشت گرافت های از ناحیه بانک مو میباشد. در روش SUT برداشت گرافت بوسیله دستگاه SAFER انجام می شود. اما در روش FIT برداشت گرافت ها بوسیله هولدرهای دستی انجام می شود. در نحوه کاشت گرافت ها هیچ تفاوتی وجود ندارد.

   پیروز باشید

 17. سلام و خسته نباشید
  در روش کاشت مو fit آیا بعد از برداشت مو از پشت سر نواحی برداشت شده مجددا موها شروع به رشد میکنند؟؟تکلیف اون منطقه که موهاش برداشت شده چیه؟ چون انگار پیاز موهاش برداشته میشه

  1. با سلام و احترام

   بازگشت موها در ناحیه بانک مو در افراد مختلف متفاوت است، ممکن است تا 30 درصد ترمیم شود اما در بیشتر افراد گرافت های برداشته شده ترمیم نمی شود.
   برای برداشت جراح کاشت مو به صورت پراکنده گرافت ها را برداشت می کند که ناحیه بانک مو دچار کچلی نشود.

   پیروز باشید

 18. کاشت مو به روش fit چند جلسه زمان میبره؟ (چون راه من دوره) و اینکه من روی سرم چنتا غده چربی دارم. یکیش چون بزرگ بود برداشتم ولی بقیه هست و جراح اونارو نمیگیره.در کاشت مو به روش fit مزاحمت به وجود نمیاره؟

  1. عرض ادب و احترام

   کاشت مو به روش FIT نهایت 2 روز طول میکشه . در مورد کیست سر شما باید معاینه بشید و در برخی موارد حتما باید کیست درمان بشه و بعد اقدام به کاشت مو کنین.

   پیروز باشید

 19. باسلام و وقت بخیر
  چند سوال داشتم
  ایا برای انجام کاشت مو مراجعه ی قبلی لازمه ؟مثلا برای بررسی موها و مصرف قرص یا مکمل و برنامه و رژیم خاصی؟
  ایا بخاطر مسایل کاری ، میشه روز کاشت رو خود بیمار انتخاب کنه؟روز تعطیل هم کاشت انجام میشه؟
  چون ما از شهرستان می اییم کل پروسه ی ورود ما به کلینیک تا خروجمون چقد زمان میبره؟
  و اینکه اگر الان درخواست کاشت مو بکنیم چن روز بعد بهمون نوبت میرسه؟؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدین چون خیلی ضروریه برام

  1. با سلام و احترام

   عرض ادب بهتره مشاوره حضوری قبل از کاشت مو داشته باشید اما ضروری نیست. چون روز کاشت مو به هر حال پزشک متخصص پوست و مو حتما مشاوره تخصصی با شما خواهد داشت و اگر کاندید مناسب کاشت مو نباشید از کاشت موی شما جلوگیری خواهد کرد.
   برای توصیه های قبل از کاشت مو حتما از صفحه مربوط به این مطلب بازدید کنید.
   روز کاشت مو کامل با هماهنگی شما تنظیم میشه ولی در روزهای تعطیل اصولا کاشت انجام نمیشه. برای راحتی عزیزانی که از شهرستان تشریف میارن کلینیک خانه سفید تمهیدات خاصی مانند محل اقامت در نزدیک ترین محل به کلینیک بصورت رایگان در نظر گرفته است.
   نوبت کاشت مو اصولا در سریع ترین زمان ممکن داده خواهد شد.

   پیروز باشید

 20. در دو سال اخیر خیلی ریزش مو بنده شدت گرفت که با مراجعه به پزشک مو ، با مصرف شامپو الپسین و هر تونیک ویشی و قرص فینپشیا
  ریزش استپ خورد ولی رویش نداشت و با توجه به مبلغ هزینه دارو
  بعد شش ماه مصرف رو قطع کردم، بعد قطع دارو ریزش خیلی از قبل شدید تر شد که بعد مدتی متوجه شدم موهام خیلی کم شد
  که در شش ماه اخیر با مصرف داروهای خوراکی و مالیدنی روزی دوبار ،و شامپو بچه فیروز. و حجامت سر به فاصله یک ماه به تعداد سه بار و روزی یک بار ماساژ سر با روغن سیاهدانه – و مدت یک ماه هم میباشد که روزی یک عدد زمان ناهار قرص اکوفان مصرف مینمایم که ریزش در حال حاضر به روزی ۳ یا ۴ عدد در روزی یک بار که حمام میروم مشاهده میشود ولی رویشی مشاهده نشد . سر انجام گفتم با مشاوره با شما به یک نتیجه برسم که ایا الان زمانی مناسبی برای کاشت است و یا یک راه حل دیگری پیشنهاد دارید.
  با تشکر

  1. با سلام و احترام

   قطع مصرف داروهای ضد ریزش مو جهت مشاهده میزان ریزش مو قبل از کاشت مو ضروری است. اگر ریزش موی شما متوقف شده است می توانید جهت کاشت مو اقدام فرمایید. بهتر است برای کسب اطلاعات کامل و بررسی بهتر از پزشک مشاور پوست و مو با تجربه استفاده کنید.

   پیروز باشید

 21. سلام. من با چنتا مشاور صحبت کردم قبلا و گفتن که بذارم تا ریزش موهام کامل بشه ک وقتی مو کاشتم دیگه نریزه. الانم تقریبا ریزش موهام کمتر شده. میخوام بدونم این روش fit ک توضیح دادین صد در صد جواب میده؟ ضمانت هم دارین؟ مثلا اگه راضی نباشم و خوب درنیاد چی؟ یه هزینه الکی دادم؟

  1. سلام و عرض ادب

   کاشت مو به روش FIT در کلینیک خانه سفید دارای ضمانت نامه کتبی است و در صورت عدم رضایت بعد از کاشت مو مجددا برای شما کاشت مو بدون هزینه مجدد انجام می شود. برای دریافت وقت مشاوره می توانید با شماره 02188654370 تماس گرفته و وقت مشاوره خود را تنظیم نمایید.

 22. محل سوراخ های برداشت مو در روش FIT بدون جاگذاشتن اسکار و زخم هست ؟

 23. سلام وقتتون بخیر – برداشت گرافت ها با دست انجام میشه تو روش FIT ؟ اینجوری دقتش کم نیست ؟ امکان آسیب دیدن فولیکول های مو زیاد میشه انگار ؟

  1. عرض ادب و احترام

   در همه روش های کاشت مو برداشت مو توسط دست و انسان انجام می شود. تبلیغات در زمینه کاشت مو توسط ربات در ایران کاملا دروغ می باشد. حتی در روش SUT هم برداشت توسط انسان و دست انسان اما با هولدرهای برقی انجام می شود. در مورد دقت برداشت هم به جز کاشت مو به روش آرتاس که در ایران وجود ندارد همه روش ها با دقت بالای جراح کاشت مو برداشن فولیکول مو انجام می شود.

   پیروز باشید.

  2. باسلام دکترم گفته بعدازدوماه حتما بایدبمدت یک سال مزوتراپی کنی ایابنظرشما تاثیرداره یابخاطرپولش میگه

 24. با سلام و عرض ادب. من مدتی پیش کاشت مو به روش اف یو تی داشتم ولی راضی نیستم. از یکسری کلینیک مشاوره گرفتم میگن امکان کاشت به این روشی که شما فیلم گذاشتین اف ای تی وجود نداره و بانک موم قابل استفاده نیست. نظر شما هم همینه؟ یعنی هیچکاریش نمیشه کرد؟

  1. عرض ادب و احترام

   اصولا بعد از کاشت مو به روش FUT امکان یک بار کاشت به روش FIT حداقل مقدور می باشد. اما نظر همکاران ما محترم می باشد. برای تشخیص باید از سر خود و سه ناحیه روبرو ، بالا و پشت سر عکس ارسال کنین تا نتیجه برای شما مشخص شود.

   پیروز باشید

 25. شما در نواحی گیج گاهی هم کاشت مو انجام میدیدن ؟؟ با همین روش اف آی تی ؟؟؟؟

  1. سلام و وقت بخیر

   بله . ما در نواحی گیجگاهی هم با مهارت بالا کاشت مو انجام می دهیم.

   پیروز باشید.

 26. با سلام میخواستم ببینم موهای کاشته شده بعد از چند ماه باید بریزن و بعد دوباره دربیان؟
  همه موهای کاشته شده میریزن و دوباره درمیان یا بخشیش میریزه؟

  1. عرض ادب

   ریزش موها بعد از کاشت برای همه افراد یکی نیست. برخی افراد نسبت به کاشت مو واکنش نشان داده و موهای آنها وارد فاز شوک می شود و دچار ریزش می شود. بعد از این موها با از ریشه رشد کرده و بصورت طبیعی بلند می شوند.

   هفته سوم بعد از کاشت مو :
   در این زمان موهای کاشته شده بصورت تدریجی شروع به ریزش مجدد میکنند و تا پایان ماه اول بصورت کامل میریزند. جای هیچ نگرانی نیست چرا که این یک مرحله کاملا طبیعی از فرآیند کاشت مو می باشد.

   دلیل ریزش موها در این مدت شوک وارد شده به فولیکول موها می باشد. در واقع تارهای مو از پیاز مو ( فولیکول مو ) جدا شده و میریزند، اما خود فولیکول مو سالم و در آینده تار موی جدید از آن رشد خواهد کرد. این کی چرخه طبیعی رشد موها می باشد که هر روزه شاهد آن هستیم اما با نسبت بسیار پایین تر.

   فولیکول‌های مو در چرخه طبیعی رشد خود، وارد فاز استراحت می‌شوند. طول فاز استراحت موها قبل از آنکه شروع به رشد مجدد کنند، می‌تواند بسیار متفاوت باشد. در این مرحله مقدار موهایی که روی سر وجود دارد، دقیقاً مشابه با زمان قبل از انجام عمل است و افراد می‌توانند با همان وضعیت ظاهری که قبل از عمل داشته‌اند در انظار ظاهر شوند. در این زمان افراد می‌توانند موهای خود را هر طور که مایلند حالت بدهند یا رنگ کنند.

   پیروز باشید

از پزشک خانه سفید بپرسید یا نظر خود را بگذارید ...

در اسرع وقت پاسخ شما توسط پزشک خانه سفید ارسال خواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا