کلینیک تخصصی کاشت مو خانه سفید

 • 2731 225 0912
 • 021-54503
کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT

4.4
(9)

پیوند موی بدن یا کاشت مو به روش BHT :  به طور کلی موهای ناحیه سر برای اهداف پیوند استفاده می شوند. با این حال بیماران گاهی اوقات موی کافی بر روی سر خود ندارند تا نتیجه مطلوب را به دست آورند. در چنین مواردی ممکن است از موهای بدن برای پیوند استفاده شود، زیرا این موها از نظر ساختار و کیفیت بسیار شبیه به موهای سر هستند. ممکن است این موها از پاها، بازوها، شکم، قفسه سینه، پشت، زیر بغل و حتی صورت گرفته شود. در کلینیک کاشت موی خانه سفید ما تنها پیوند موی بدن را با استفاده از موی قفسه سینه، پشت و ریش انجام می دهیم.

کاشت مو به روش BHT

برای برخی از متقاضیان کاشت مو، موی بدن می تواند منبع چندین هزار پیوند اضافی کمک کننده باشد، به ویژه هنگامی که بیماران موی بدن بسیار زیادی دارند. این ناحیه مخصوصا برای افزایش تراکم کلی مو یا پر کردن منطقه تاج – یعنی گزینه های درمانی که در غیر این صورت برای بیماران با موی سر محدود ممکن نمی باشد – مناسب است. با این وجود، از پیوند موی بدن برای بازسازی کامل مو یا احیای خط موی بیمار استفاده نمی شود.

موهای بدن با استفاده از تکنیک FIT برداشته می شوند و هیچ اسکار خطی از خود به جای نمی گذارند. پیوندهای موی بدن با همان روش پیوند موی سر، قرار داده می شوند.

کدام بیماران برای پیوند موی بدن مناسب هستند؟

به طور کلی، موهای اهدا کننده از پشت و یا کنار سر گرفته می شود. بیمارانی که موی کافی در ناحیه اهدا کننده ( بانک مو ) ندارند برای پیوند نرمال مناسب نیستند. دلایل عدم داشتن موهای کافی، شامل ریزش موی طبیعی یا نتیجه پیوند موی قبلی است که هرگونه استخراج بیشتر از بخش اهداکننده سر را غیر ممکن می سازد.

نتایج پیوند مو با موهای اهداکننده نامناسب به طور کلی رضایتبخش نیست، زیرا می تواند فقط ریزش مو را به میزان کمی جبران کند. علاوه بر این، هر گونه اسکار حاصله، قابل رویت خواهد بود.

معیارهای ارزیابی مناسب بودن BHT : شاخص اهدا کننده قفسه سینه

در کلینیک کاشت مو خانه سفید از یک تکنیک خاص برای تعیین امکان سنجی BHT استفاده می کنیم: شاخص اهدا کننده قفسه سینه یا TDI. این روش که برای ارزیابی ناحیه اهدا کننده برای پیوند موی بدن مورد استفاده قرار می گیرد، پنج شاخص دارد:

• تراکم مو باید بالای 40 گرافت مو بر سانتی متر مربع باشد؛
• شباهت بین بدن و موی سر؛
• تعداد گرافت ها با 2 تا 3 فولیکول مو؛
• اندازه ناحیه اهدا کننده؛
• طول موی بدن.

معیارهای ارزیابی مناسب بودن BHT
معیارهای ارزیابی مناسب بودن BHT

در صورتی که شاخص اهدا کننده قفسه سینه کمتر از 4 باشد، بیمار برای پیوند موی بدن مناسب نیست. بیماران با نمره TDI بین 7 – 5 ممکن است تحت شرایط خاص مناسب باشند. بیماران با نمره 8 یا بیشتر دارای موی بدن بیشتری نسبت به موی سر هستند که مناسب اهدا کننده لودن می باشد و بنابراین کاندید مناسب برای پیوند موی بدن هستند. بهترین ناحیه برای کاشت موی بدن ناحیه ریش می باشد. در واقع سوال اکثر متقاضیان در مورد اینکه آیا کاشت مو از ریش به سر امکان پذیر است با پاسخ مثبت ما همراه است.

حتما بخوانید
مراحل کاشت مو چیست ؟

تفاوت بین BHT-FIT و کاشت مو به روش FIT

تکنیک لازم برای پیوند موهای بدن از روش کاشت موی FIT مشتق شده، و اساسا شامل گسترش ناحیه اهدا کننده به کل بدن می باشد. BHT در درجه اول در مواردی استفاده می شود که ناحیه اهدا کننده در سر، دیگر برای استخراج مواد اهدا کننده مناسب نیست یا به اندازه کافی متراکم نیست.

در چنین مواردی، و در صورت برطرف شدن نیازهای فیزیکی، واحدهای فولیکولی را می توان به طور مستقیم از ناحیه های مختلف بدن – سینه، بازوها یا پاها – استخراج کرده و به پوست سر پیوند داد. روش BHT-FIT فرصت های جدیدی را به ویژه برای افرادی فراهم می کند که مناطق اهداکننده شان مورد استفاده بیش از حد قرار گرفته باشد یا حتی بدلیل استفاده از روش های منسوخ، از بین رفته باشد.

کاندیدهای BHT می بایست شرایط فیزیولوژیکی خاصی را داشته باشند، بدین ترتیب که موهای بدن باید برای استفاده بر روی سر مناسب باشد. موهای بدن در چرخه های مختلف رشد وارد می شوند. با این که این تغییرات در طول زمان تا به حال از نظر علمی ثابت نشده است، تجربه خود ما اشاره به این مورد دارد.

گرافت های گرفته شده از بدن، از لحاظ آناتومیک با موهای گرفته شده از سر تفاوت دارند. در حالی که گرافت های گرفته شده از سر به طور کلی شامل 1، 2 یا 3 مو هستند، در اغلب موارد گرافت های بدن تنها یک مو دارند.

در زیر فیلم دقیقی از کلیه مراحل برداشت فولیکول های مو تا کاشت آن ها به روش BHT را مشاهده می کنید :

فیلم کاشت مو به روش BHT

مثال زیر نشان دهنده تفاوت بین مواد اهدا کننده از بدن و از سر است. 60 گرافت مو در هر سانتی مترمربع از موهای بدن منجر به تراکم موی 60 تا 70 مو در هر سانتی مترمربع می شود، در حالی که 60 گرافت مو در هر سانتی مترمربع از موهای سر باعث تراکم 90 تا 120 مو در هر سانتی مترمربع می شود. این نشان می دهد که برای به دست آوردن تراکم طبیعی مو، تقریبا دو برابر ایمپلنت مورد نیاز است. به همین دلیل است که روش BHT عمدتا برای بهبود تراکم موی سر استفاده می شود. حداکثر 500 گرافت مو بیشتر نمی توان از بدن و مخصوصا سینه ها برداشت کرد.

تفاوت اصلی بین BHT و کاشت مو به روش FIT:

• جهت رشد واحدهای فولیکولی
• نوع پوست و ویژگی های آن
• عمق فولیکول مو زیر پوست
• ضخامت و ساختار مو (صاف، فر، مجعد)

جراح مو می بایست برای انجام چنین پیوندی، دانش و تجربه کافی از هر دو روش پیوند – FUT و FIT – را داشته باشد و برای موفقیت آمیز بودن چنین پیوندی، اصول اساسی خاصی را در نظر بگیرد. این موارد شامل نکات ذیل می شود:

حتما بخوانید
کاشت مو به روش نیوگرافت ( NEO GRAFT )

• استخراج صحیح موهای اهداکننده
• آماده سازی مناسب واحدهای فولیکولی
• ذخیره سازی بدون خطا و هیدراتاسیون پیوندهای استخراج شده
• کاشت بهینه با در نظر گرفتن جهت رشد و ترتیب پیوند ها
• بدست آوردن خط موی طبیعی
• رویکرد دقیق و استفاده از تکنیک مناسب، جهت به حداقل رساندن آسیب به پیوندها

سه عامل اصلی موفقیت برای هر BHT وجود دارد:

• استخراج فولیکول های مو
• چرخه رشد موهای بدن
• سازگاری موهای سر و بدن

برداشت فولیکول مو از قسمت سینه
برداشت فولیکول مو از قسمت سینه

محدودیت های BHT

به عنوان یک روش، پیوند موی بدن هنوز موضوع تحقیق های زیادی به اندازه ای روش های FIT و FUT قرار نگرفته است. با توجه به فقدان تجربه و دانش، BHT باید به عنوان آخرین روش برای بهبود وضعیت موجود مورد توجه قرار گیرد.

تجربه ما تا به امروز به میزان 70 تا 80 درصد میزان بقا اشاره دارد. شاید این مقدار کم به نظر برسد، اما برای بسیاری از بیماران این تنها گزینه است. بیمارانی که مایل به انجام کاشت مو به روش BHT هستند باید از این واقعیت مطلع باشند که هیچ قطعیتی وجود ندارد که درصد بالایی از ایمپلنت ها ریشه بزنند.

موهای بدن می توانند پس از پیوند، ساختار خود را تغییر دهند – در بیشتر موارد، آن ها طولانی تر و صاف تر می شوند، که به طرز جالب توجهی ساختار موی سر را به خود می گیرند. بیمارانی که مایل به درمان به روش BHT هستند، باید از این واقعیت مطلع باشند که این نوع درمان یک تلاش مرحله آخر بوده و احتمال موفقیت آن قابل پیش بینی نیست. این بدان معنی است که بیماران اقدام کننده پیوند موی بدن باید معیارهای خاصی از جمله TDI ذکر شده در بالا را داشته باشند. تحت شرایط خاص، این درمان نیز ممکن است برای بیمارانی که قبلا تحت پیوند قرار گرفته اند و نتایج آن کاملا غیر طبیعی به نظر رسیده، و زندگی عادی غیرممکن است، مناسب باشد.

این بدین معنی است که هر بیماری که مایل به انجام کاشت مو به روش BHT است، باید با جراح موهایش درباره این موضوع صحبت کند. به همین ترتیب، عمل باید توسط یک جراح موی کاملا توانا انجام شود، زیرا موفقیت پیوند موی بدن بستگی به تجربه، دانش و توانایی جراح دارد. در کلینیک ما، از موی قفسه سینه به عنوان موی اهدا کننده در این گونه پیوند استفاده می شود. با توجه به خطر بالای زخم شدن، ما موهای ریش را پیوند نمی دهد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 4.4 / 5. تعداد رای ها 9

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

اشتراک گذاری :

دیدگاه در"کاشت مو به روش BHT"

 1. عباس

  سلام من یکبار کاشت مو انجام دادم و ۳۰۰۰ گرافت کاشت کردم الان ناحیه دهنده مو پشت سرم بسیار کم پشت شده و اگه مجددا مویی برداشت بشه ظاهر پشت سرم زیبا نخواهد بود اما در ناحیه دستهام موهای بسیار ضخیمی دارم که هرکدام از گرافتاش شامل ۲ یا ۳ مو می باشد و ناحیه بسیار بزرگی رومیشه کاشت کرد کل سر دو نفر رو میشه از موهای دست من کامل کاشت کرد من خودم میخوام از دستام پیوند زده بشه نظر تون رو لطفا بفرمایید

 2. سعید محمودی

  سلام‌ من یه دوره جلوی موهامو پنج سال پیش کاشت کردم و دکتر گفتن که سنت پایینه و باز اون بالایی ها که داری میریزه و الانم خالی شده و پرز مونده من به یه کلینیک رفتم گفتن که چهار هزار یا نهایت چهار و پانصد گرافت از پشت سر میشه برداشت و به اندازه چهار انگشت بالای سرم پر میشه من بخوام هم از ریش و هم از پشت سر بردارم هزینه جقد میشه حدودا ممنون از راهنماییتون.

  • عرض ادب و احترام

   جهت تعیین هزینه کاشت مو از ۳ ناحیه روبرو، بالا و پشت سر خودتون عکس گرفته و به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ ارسال کرده و منتظر پاسخ مشاورین ما بمانید.

   با تشکر

 3. کاظمی

  با سلام و عرض ادب
  سی سالم هست و از بدو تولد کلا موهای تنک و کم پشتی داشتم. متاسفانه موهای ضعیفی هم در بدن دارم. نمیدونم اصلا باید چه کار کنم چون موهای جلوم تنک تر شده و ضعیت خوبه نداره. قبلا بهتر بود. راه حلی وجود داره با تشکر فراوان

  • عرض ادب و احترام

   از سه ناحیه روبرو، بالا و پشت سر خودتون عکس گرفته و به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ ارسال کنید تا بعد از تشخیص پزشک نظر ایشان برای شما ارسال گردد.

   پیروز باشید

 4. علیرضا زارعی

  سلام و شاد باش خدمت شما… من ۹دسال پیش کاشت داشتم ولی هم خودم کم کاری کردم دارو هامو کامل مصرف نکردم هم اون موقع هنوز خوب نبود کاشت… موهای سینه و بدن پر و بلندی دارم…
  آیا شعبه ای شیراز دارید؟ ایا تکنسین خاصی برای برداشت از بدن دارید؟

  • عرض ادب و احترام

   خیر خانه سفید هیچ شعبه ای در هیچ شهری ندارد. برای برداشت مو از بدن تیم تخصصی روش BHT در کلینیک بصورت دائم مستقر هستند.

 5. امید

  درود بر شما، در این روش مو هایی که تکی هستند قابل کاشت نیستند؟
  و اینکه برای مثال مویی که از روی دست کاشت شده… وقتی روی دست بود تا یک اندازه ثابت قبلا رشد کرده بود و بعد از کاشت روی سر باز به هم همان اندازه رشد میکنه یا مثل موهای سر رشدش ادامه داره؟

  • عرض ادب و احترام

   در روش کاشت مو از بدن (BHT) فقط از ناحیه زیر ریش و سینه برداشت می شود. موهای برداشت شده با تغییر مکان با جایگاه جدید خود همخوانی پیدا می کنند و رشد مانند موهای سر شما خواهد بود.

   پیروز باشید

 6. رهگذر

  سلام ، اگه کسی بخواد همه ریش های صورتش رو به سرش کاشت کنه ایرادی نداره؟

  • با سلام و احترام

   امکان کاشت همه موهای ریش به سر نیست. دلیل اصلی آن هم ایجاد اسکار در صورت شما می باشد. بعد از برداشت از ناحیه صورت بصورت کامل جای زخم های کوچکی در صورت شما باقی می ماند که وضعیت زیبایی شما را به خطر می اندازد.

   پیروز باشید

 7. پیام

  سلام من حدود سی سالمه. جدیدترین روش کاشت مو Micro FIT – بدون تراشیدن سر و روش موی ریش و بدن رو خوندم. چندتا سوال دارم. من بانک مو خوبه و موی سرم هم طاس نیست ولی تنک شده اخیرا. موهام خیلی پر بودن. نسبت به برداشت از موی پشت سر (بانک مو) تردید و استرس و حس بدی دارم چون کمال گرام و دوس ندارم موهای سرم کم بشه. الانم برای ریزش سرم ماینو و قرص استفاده میکنم. ریشهای زیادی نداشتم اما در اثر استفاده طولانی ماینو ریشهای بسیار پرپشتی دارم. سوالم اینه آیا میشه از موهای دست پا بدن و ریش به میزان زیادی برای پرپشت کردن سرم استفاده بشه ؟ حتی در حد ۲۰ هزارتا … بهرحال بانک موی سر محدوده ولی بدن سینه دست و پا و ریش هرچقدم کم بشه از نظر روانی برام ناراحتی ایجاد نمیکنه و ضمنا میشه تعداد زیادتری موی پرپشت داشت (البته میدونم موهای غیر سر اون زیبایی و استحکام و درازی موی سرو ندارن) میخوام بدونم شدنیه؟ و ایا اسکار و جوشگاه از موهای برداشته شده ایجاد میشه؟ و هزینه هر گرافت چقده؟ (یک سوال حاشیه ای من روی دستم یک موی زائد دارم با موچین چندبار حتی از ریشه درش اوردم ولی بازم درمیاد یعنی دراومدن از ریشه به معنی نابودی مو نیست؟) ممنونم

 8. دوست

  سلام ، در روش bht آیا امکان کاشت از موهای ناحیه دست ها و پاها و شکم و سینه به موهای سر امکان پذیره؟

  • عرض ادب و احترام

   بهترین مو برای روش BHT موهای ناحیه سینه و ریش می باشید. معمولا از موی سایر نقاط بدن استفاده نمی شود.

   پیروز باشید

 9. hesam

  سلام و خسته نباشید. من ۳۴ ساله هستم .واز ۲۵ سالگی موهام از طرف پیشایم خیلی ریخته نزدیک ۳ الی ۴ سانت رفته بالا . میخواستم شرایط و هزینش رو لطف کنین ..ممنون میشم

  • با سلام و احترام

   برای دریافت هزینه کاشت مو از سه تاحیه روبرو، بالا و پشت سر خود به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق تلگرام یا واتس اپ عکس ارسال نمایید. در اسرع وقت و بعد از مشاهده پزشک هزینه تقریبی کاشت موی شما با نظر پزشک متخصص اعلام میگردد.

   پیروز باشید

 10. rahim

  با سلام
  آیا بعلت کمی بانک مو ،برای کاشت مو از موهای غیر از پشت سر استفاده می کنید؟ مثلا ریش.
  من یکی از دوستانم در شیراز انجام داده و خیلی خوب شده است.

  • با سلام و احترام

   بله. کاشت مو از قسمت ریش هم در کلینیک خانه سفید انجام می شود. برای تشخیص مناسب بودن این روش برای شما لطفا از ۳ ناحیه روبرو، بالا و پشت سر خود به اضافه ناحیه زیرفک خود عکس گرفته و به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق تلگرام یا واتس اپ ارسال نمایید.

   پیروز باشید

 11. اشکان

  من دارای بانک موی کمی هستم ووسعت طاسی سرم نیز زیاد است به یکی دوجا مراجعه کردم و نتیجه کار را با عکسهای که برای دیگران انجام گرفت نشانم دادند که برایم راضی کننده نبود و من برای کاشت موافقت نکردم – گفتند فقط یک تا یک و نیم اندازه ی کف دست در وسط سر – خواستم ببینم روش – بی اچ تی – چقدر می تواند کمک کننده باشد سپاس

  • با سلام و احترام

   روش بی اچ تی کاملا موثر و مفید هست. حتی میتوان از قسمت ریش اگر ریش پر پشی داشته باشید گرافت برداشت کرد. اما همه این موارد مستلزم معاینه توسط پزشک می باشد. از منوی درخواست مشاوره نسبت به رزرو وقت مشاوره کاشت مو اقدام نمایید. یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ تماس حاصل فرمایید.

   پیروز باشید.

 12. محمد صالح

  سلام در در مورد کاشت مو بر روی صورت (ریش) مشاوره میخواستم
  آیا می توان با روش bht این کار را انجام داد مثلا از ساق پا به صورت انتقال داد؟

 13. مصطفی

  سلام
  با احترام اینجانب علاقمند به کاشت مو به روش بی اچ تی برای قسمتی از سر هستم و نوع طاسی من زیاد است نحوه کاشت و زمان و هزینه و میزان موفقیت این روش کاشت را میخواهم بدانم در صورت امکان سریع پاسخ دهید.

  • با سلام و احترام

   کاشت مو به روش BHT یا کاشت مو از بدن به سر هزینه ای مشابه با سایر روش های کاشت مو دارد. اما برای تشخیص مناسب بودن این روش برای شما احتیاج به ویزیت حضوری و بررسی گرافت های موی بدن شما می باشد. برای تنظیم وقت مشاوره و ویزیت رایگان با پزشک متخصص از طریق منوی درخواست مشاوره اقدام فرمایید.

   موفقیت این روش بین ۵۰ تا ۶۰ درصد می باشد. یعنی گرافت های برداشت شده از بدن تا ۶۰ درصد رشد طبیعی خواهند داشت.

   پیروز باشید

دیدگاه خود را بنویسید