دانشنامه کاشت مو

کاشت مو بدون جراحی | روش ها، مزایا، معایب، هزینه

()

همه ما دوست داریم که موهایی پرپشت و زیبا داشته باشیم تا بتوانیم آن‌ها را به مدل‌های مختلف درآوریم و به چهره خود زیبایی ببخشیم. مسئله اینجا است که عوامل بسیار زیادی هستند که می‌توانند روی موهای ما تاثیرات منفی بگذارند و باعث ریزش آن‌ها شوند.

عواملی مانند ژنتیک، استرس، نور خورشید، اختلالات و تغییرات هورمونی، رژیم غذایی و سبک زندگی و… می‌توانند موهای شما را نازک کنند و در نهایت باعث کم پشتی یا حتی طاسی سر شوند. بعضی از این عوامل قابل جلوگیری هستند اما برخی از آن‌ها مانند ریزش موی ارثی اجتناب ناپذیر است و نمی‌توان جلوی آن را گرفت؛ اما این بدان معنا نیست که افرادی که موهای خود را به این دلیل از دست داده‌اند دیگر هرگز نمی‌توانند موهای زیبا و پرپشت داشته باشند.

خوشبختانه کاشت مو یکی از راهکارهای موثر و دائمی برای از بین بردن ریزش مو است و می‌تواند موهای زیبا و جذاب شما را برگرداند. این کار به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که شیوه برداشت گرافت‌ها در آن‌ها متفاوت است. احتمالا زمانی که درباره کاشت موها در اینترنت جست و جو می‌کنید اولین چیزی که به چشمتان می‌خورد این است که این کار یک عمل جراحی است و شاید به دلیل ترس از جراحی یا شایعاتی که درباره عوارض آن شنیده‌اید همان ابتدای مسیر از انجام این کار پشیمان شوید.

اما باید بدانید که با پیشرفت علم روش‌های بسیار زیادی برای کاشت ایجاد شده است که با استفاده از آن‌ها دیگر نیازی به تحمل عوارض جراحی و بیهوشی و درد و خونریزی ندارید؛ اما این روش‌ها چه هستند و هریک چه ویژگی‌هایی دارند؟ برای آشنایی بیشتر با این روش‌ها تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

کاشت مو چیست ؟

قبل از هر چیز بهتر است بررسی کنیم که کاشت مو چیست و در آن دقیقا چه کاری انجام می‌شود. در تعریف علمی عمل کاشت مو شامل انتقال گرافت‌ها یا فولیکول‌ها از ناحیه اهدا به ناحیه‌ای که دچار طاسی یا کم پشتی شده است می‌شود. منظور از ناحیه اهدا همان جایی است که به آن بانک مو نیز می گویند؛ ناحیه‌ای با موهای پرپشت که اغلب در برابر عوامل ضعیف کننده موها و به وجود آورنده ریزش مقاوم هستند و می‌توان از آن‌ها برای پر کردن قسمت‌های خالی شده سر استفاده کرد. در اکثر روش‌های کاشت مو این ناحیه شامل نواحی اطراف یا پشت سر می‌شود؛ اما در مواردی نیز ممکن است از موهای بدن نیز برای کاشت استفاده شود.

بسته به اینکه از چه تکنیکی برای برداشت گرافت‌ها استفاده می‌شود روش‌های مختلف کاشت مو تعریف خواهند شد. به طور کلی دو تکنیک برای برداشت فولیکول‌ها وجود دارد؛ اولی به صورت نواری و دومی به صورت تک گرافت.

روش اول که به آن FUT میگویند همان کاشت مو با جراحی است که نسبت به سایر روش‌ها عمل تهاجمی تری محسوب می‌شود. در این روش نواری از فولیکول‌ها از ناحیه اهدا برداشته می‌شود و همین موضوع باعث ایجاد یک زخم طولی در این قسمت خواهد شد. کاشت مو به روش FUT کمی تهاجمی است و اغلب متقاضیان بعد از آن کمی درد احساس می‌کنند و ممکن است خونریزی هم داشته باشند. به همین دلیل پزشکان به فکر ایجاد راهکارهای دیگری برای برداشت فولیکول‌ها افتادند که به روش‌های کاشت مو بدون جراحی معروف شدند. در ادامه این مطلب تعدادی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین این روش‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

کاشت مو با ربات آرتاس

معرفی روش‌های کاشت مو بدون جراحی

وجه مشترک همه این روش‌ها این است که گرافت‌ها به صورت تکی با تهاجم کمتر برداشته می‌شوند و به همین دلیل جای هیچ گونه زخمی دیده نمی‌شود و متقاضیان بعد از عمل درد و خونریزی را تجربه نخواهند کرد. این روش‌ها با توجه به نوع دستگاه مورد استفاده و آزمایش‌ها و آنالیزهایی که قبل از کاشت مو انجام می‌شود طبقه‌بندی خواهند شد. برای آشنایی با هر روش این بخش را تا انتها بخوانید.

کاشت مو به روش FUE

کاشت مو به روش FUE که به نام FIT نیز معروف است پایه و اساس همه روش‌های کاشت مو بدون جراحی به شمار می‌رود. در این روش با استفاده از دستگاهی به نام پانچ برای برداشت گرافت‌ها استفاده می‌شود. این دستگاه دارای سری نسبتا تیز با اندازه میلی‌متری است که می‌تواند در محل برداشت زخم‌های بسیار ریزی را ایجاد کند تا یکی از گرافت‌ها خارج شود. این دستگاه به صورت دستی عمل می‌کند و به همین دلیل پزشک نمی‌تواند فاصله‌های بسیار نزدیک را برای برداشت فولیکول‌ها انتخاب کند و البته ممکن است دقت برداشت کمی پایین بیاید.

مزیت اصلی کاشت مو به روش FUE حذف زخم نواری و برداشت گرافت‌ها به صورت دانه‌ای است؛ با این کار سرعت برداشت گرافت‌ها کمی پایین می‌آید اما در عوض گرافت‌ها کاملا سالم می‌مانند و دیگر زخمی در ناحیه برداشت ایجاد نخواهد شد. با توجه به اینکه برش‌ها بسیار ریز و در حد میلی‌متری هستند نیازی به بخیه هم وجود ندارد و خونریزی هم بسیار کم خواهد بود. در نتیجه دوران نقاهت به طرز قابل توجهی کوتاه‌تر می‌شود و دیگر نگران باقی ماندن جای زخم یا عدم رشد مو از محل بخیه‌ها نخواهید بود و در تمام سرتان موهایی یکدست و پرپشت خواهید داشت.

نمونه کاشت مو به روش FIT
نمونه کاشت مو به روش FIT
مزایای کاشت مو به روش FUE
 • امکان کاشت ابرو، ریش و سبیل با استفاده از این روش،
 • ایجاد برش‌های بسیار ریز که در نهایت جای آن‌ها باقی نخواهد ماند،
 • روشی کم تهاجمی با عوارض کمتر و دوران نقاهت کوتاه‌تر،
 • مناسب برای افرادی که پوست سر آن‌ها سفت است و انعطاف پذیری کمی دارد.
 • افزایش تعداد فولیکول‌های سالم و بهتر شدن نتایج کاشت،
 • بدون ایجاد درد و خونریزی،
 • یکدست بودن موها در همه نواحی بدون ایجاد جای اسکار در محل برداشت.
معایب کاشت مو به روش FUE
 • دستی بودن فرایند برداشت گرافت‌ها
 • طولانی شدن زمان برداشت گرافت‌ها در مقایسه با روش FUT
 • هزینه بالاتر نسبت به کاشت مو با جراحی
اینفوگرافی کاشت مو به روش FIT
اینفوگرافی کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT نیز یکی دیگر از روش‌های برگرفته از FIT است که در آن به جای پانچ دستی از میکروموتورهای اتوماتیک استفاده می‌شود؛ به همین دلیل دقت کاشت در آن بسیار بالاتر است و آسیب کمتری به گرافت‌های برداشت شده می‌رسد. این روش بسیار سریع‌تر از FIT است و به دلیل استفاده از دستگاه‌های پیشرفته‌تر تراکم قابل قبولی را ایجاد خواهد کرد. یک ویژگی بسیار مهم روش SUT این است که در آن می‌توان تا 14000 تار مو را پیوند زد و به همین دلیل تراکم موها تا 3 برابر سایر روش‌ها نیز خواهد رسید. نتایج کاشت با این روش بسیار طبیعی است و جای هیچ گونه زخمی باقی نخواهد ماند؛ به همین دلیل شما می‌توانید بدون دردسر به موهای مورد نظر خود برسید و از زیبایی و جذابیت چهره‌تان لذت ببرید.

مزایای کاشت مو به روش SUT
 • برداشت فولیکول‌ها با حداقل بافت پوستی همراه که باعث افزایش کیفیت موها خواهد شد.
 • ایجاد نتایج بهتر و طبیعی‌تر در مقایسه با روش FUE،
 • افزایش سرعت برداشت و کاشت گرافت‌ها،
 • کاهش احتمال بروز خطاهای انسانی و آسیب رسیدن به فولیکول‌ها،
 • عدم وجود محدودیت برای فعالیت‌های روزانه بعد از کاشت مو به این روش،
 • امکان برداشت گرافت‌ها از مناطقی چون زیر ریش.
معایب کاشت مو به روش SUT
 • کمتر بودن دقت دستگاه‌های مورد استفاده برای برداشت در مقایسه با روش‌های پیشرفته‌تر مانند MFIT یا Sapphire FUE
نمونه کاشت مو به روش SUT کلینیک خانه سفید
نمونه کاشت مو به روش SUT کلینیک خانه سفید

کاشت مو به روش Micro FIT

در روش Micro FIT یا MFIT به جای پانچ‌ها از دستگاهی به نام ایمپلنتر مینیاتوری استفاده می‌شود که سوراخ‌هایی با قطر 0.6 تا 0.9 میلی‌متر در ناحیه برداشت ایجاد خواهد کرد. سوراخ‌های ایجاد شده توسط این دستگاه بسیار کوچک هستند و به همین دلیل امکان برداشت گرافت‌ها در فواصل نزدیک وجود دارد؛ پس می‌توان تعداد گرافت بیشتری را خارج کرد تا تراکم موها نیز بالاتر رود. این زخم‌ها نیازی به بخیه ندارند و هیچ گونه خونریزی نیز در آن‌ها دیده نمی‌شود. به همین دلیل نیازی نیست نگران باقی ماندن جای زخم و اسکار و از بین رفتن یکدستی موهای خود بعد از رشد شوید.

یک مزیت مهم کاشت مو به روش Micro FIT این است که شما می‌توانید دهانه دستگاه آن را تنظیم کنید؛ این موضوع باعث می‌شود که گرافت‌ها در زمان برداشت آسیب کمتری ببینند و بتوان گرافت‌های تک تار مویی تا 5 تار مویی را برداشت کرد. علاوه بر این در این روش بدون نیاز به ابزارهای جراحی و تنها با تکیه بر نیروی مکش گرافت‌ها خارج می‌شوند؛ به همین دلیل احتمال عمیق‌تر شدن زخم‌ها یا آسیب رسیدن به بافت‌های زیرین پوست به طور کامل از بین خواهد رفت.

مزایا کاشت مو به روش Micro FIT
 • ایجاد زخم‌هایی بسیار ریز بدون درد و خونریزی،
 • دوران نقاهت کوتاه‌تر،
 • افزایش سرعت برداشت گرافت‌ها و کاهش زمان بیرون ماندن آن‌ها،
 • امکان استفاده از موهای بدن برای کاشت مو،
 • امکان برداشت موهای بسیار نازک،
 • مناسب برای پوشاندن ناحیه زخم، شکستگی یا سوختگی و به طور کلی قسمتی کوچک که به دلیل آسیب دچار طاسی شده است.
 • امکان قرار دادن گرافت‌ها در فاصله‌های نزدیک‌تر که باعث افزایش تراکم موها خواهد شد.
 • مناسب برای افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند از کاشت مو با جراحی استفاده کنند.
 • کاهش خطاهای جراحی به دلیل استفاده از دستگاه‌های دقیق‌تر.
معایب کاشت مو به روش Micro FIT
 • کمتر بودن کیفیت گرافت‌ها در مقایسه با روش FUT
 • احتمال نیاز به دو جلسه کاشت مو برای افرادی که تراکم موی بالایی را انتظار دارند یا ناحیه طاسی آن‌ها گسترده است.

عکس کاشت مو

کاشت مو به روش BHT

متفاوت‌ترین روش کاشت مو که می‌تواند امیدی برای متقاضیان دارای بانک موی ضعیف باشد، کاشت مو به روش BHT است. در این روش از موهای بدن (اغلب سینه و زیر ریش) برای کاشت استفاده می‌شود و مناسب افرادی است که حجم موهای بدن آن‌ها بسیار بالا است. با توجه به همین موضوع می‌توان گفت که این روش برای خانم‌ها مناسب نیست و صرفا آقایان می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.

نکته مهم این است که برای طبیعی شدن نتایج در روش BHT باید گرافت های نواحی اهدا کننده یعنی زیر ریش و سینه به طور کامل مورد بررسی قرار گیرند و گرافت‌هایی که بیشترین شباهت را به موهای سر دارند برداشته شوند.

روش برداشت گرافت‌ها در BHT همان روشی است که در کاشت مو به روش FIT استفاده می‌شود؛ به این معنا که دستگاه پانچ دستی برای این موضوع به کار خواهد رفت. این موضوع مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ زیرا موهای بدن به اندازه موهای سر متراکم نیستند که نیاز به برداشت گرافت از فواصل نزدیک باشد. نکته دیگر اینکه با توجه به اینکه چرخه رشد موهای بدن با موهای سر متفاوت است این روش برای همه افرادی که بانک موی ضعیفی دارند قابل استفاده نیستند و باید همه شرایط در نظر گرفته شود تا کاشت مو به این روش موفقیت آمیز شود.

مزایای کاشت مو به روش BHT
 • امکان برداشت از موهای بدن،
 • مناسب برای بهبود تراکم موها به خصوص در افرادی که تنها قسمت‌هایی از سر آن‌ها دچار کم پشتی و ریزش شده است.
 • مناسب برای افرادی که بانک موی ضعیفی دارند.
 • مناسب برای افرادی که قبلا عمل کاشت انجام داده‌اند و نتایج آن غیرطبیعی است.
معایب کاشت مو به روش BHT
 • محدودیت در تعداد گرافت‌های برداشت شده از قسمت‌های مختلف بدن.
 • برای خانم‌ها مناسب نیست.
 • همه آقایان نمی‌توانند از آن استفاده کنند و باید شرایط فیزیولوژیکی ویژه‌ای وجود داشته باشد.
کاشت مو به روش BHT
کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش میکروگرافت

در کاشت مو به روش میکروگرافت از دو تکنیک مختلف برای برداشت گرافت‌ها استفاده می‌شود. در تکنیک اول که مخصوص متقاضیانی با بانک موی مناسب و سطح طاسی کم است هولدرهای اتوماتیک میکرومتری برای برداشت به کار می‌روند. به همین دلیل سوراخ‌های ایجاد شده بسیار ریزتر از روش‌های دیگر خواهد بود و جای آن‌ها به هیچ وجه باقی نمی‌ماند. علاوه بر این امکان برداشت گرافت‌ها به صورت خطی و در فاصله‌های نزدیک نیز وجود دارد و این برای افرادی که بانک موی خیلی گسترده‌ای ندارند بسیار ایده آل است.

اگر سطح طاسی فرد بسیار زیاد باشد از تکنیک تریکوفیتیک اسکارلت برای برداشت استفاده می‌شود؛ در این تکنیک با استفاده از سوزن‌هایی بسیار ریز گرافت‌ها برداشت می‌شوند و سپس در ناحیه کم پشت یا طاس قرار می‌گیرند. میکروموتورهای مورد استفاده در روش میکروگرافت بسیار دقیق‌تر هستند و آسیبی به بانک مو نمی‌رسانند. این دستگاه‌ها کار کاشت را برای پزشکان راحت‌تر کرده است و البته باعث افزایش رضایت مراجعه کنندگان نیز شده است.

مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت
 • عدم ایجاد اسکار در محل برداشت،
 • تراکم بالای مو به دلیل ایجاد سوراخ‌های بسیار ریز و نزدیک به هم،
 • استفاده از دستگاه‌های دقیق و تکنیک‌های مختلف متناسب با شرایط هر فرد،
 • افزایش سرعت رشد موها به دلیل استفاده از تکنیک‌های خاص برای بهبود شرایط گرافت‌های برداشت شده و تقویت آن‌ها،
 • مناسب برای خانم‌ها و قابل استفاده در کاشت ابرو و کاشت ریش و سبیل.

کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش DHI که به کاشت موی مستقیم نیز معروف است یکی از جدیدترین روش‌هایی است که بر پایه FUE شکل گرفته و شباهت‌های زیادی با این روش دارد. تنها تفاوت FUE و DHI در این است که در روش مستقیم گرافت‌ها بدون فوت وقت بلافاصله بعد از برداشت در محل مورد نظر قرار می‌گیرند. در واقع در همه روش‌های کاشت مو ابتدا گرافت‌ها برداشت می‌شوند و برای مدتی در یک ماده تقویتی قرار می‌گیرند تا بعد از تکمیل برداشت و آماده شدن گرافت‌ها کاشت انجام گیرد. در مقابل در روش DHI هم‌زمان با برداشت شکاف‌هایی نیز در ناحیه کاشت به وجود می‌آید و گرافت‌ها بلافاصله بعد از برداشت در این سوراخ‌ها قرار می‌گیرند.

این کار با استفاده از میکروپانچ ظریفی به نام قلم چوی (Choi Pin) انجام می‌شود که دارای یک سوزن توخالی در ابعاد مختلف است که از طریق یک لوله بسیار باریک به یک مخزن متصل می‌شود. این قلم با قدرت مکش گرافت‌های مورد نظر را خارج می‌کند و این گرافت‌ها از طریق لوله به مخزن منتقل می‌شوند. در سمت دیگر این قلم سوزنی قرار گرفته که با زاویه 40 یا 45 درجه وارد پوست شده است. در قسمت بالایی این سوزن پیستونی تعبیه شده است که با فشردن آن گرافت‌ها از مخزن به درون سوزن رها می‌شوند و در شکافی که در محل کاشت ایجاد شده قرار می‌گیرند.

مزایا کاشت مو به روش DHI
 • افزایش کیفیت گرافت‌های برداشت شده و بالاتر رفتن احتمال رشد آن‌ها،
 • افزایش سرعت کاشت مو،
 • کاهش انتقال عفونت در مراحل کاشت مو به دلیل انتقال مستقیم فولیکول‌های برداشت شده به شکاف‌های کاشت،
 • سرعت بالای رشد فولیکول‌ها،
 • امکان تنظیم دقیق‌تر زاویه کاشت گرافت‌ها و طبیعی‌تر شدن نتایج.
معایب کاشت مو به روش DHI
 • هزینه بالاتر در مقایسه با دیگر روش‌های کاشت مو،

کاشت گرافت های مو در روش کاشت موی DHI

کاشت مو به روش Super FUE

اساس کار در روش Super FUE کاملا شبیه به FUE است؛ اما تفاوت این دو روش در این است که در روش سوپر اف یو ای از دستگاه‌های کاملا هوشمند برای برداشت گرافت‌ها استفاده می‌شود و پزشک دخالت بسیار کمی دارد. با توجه به استفاده از این تجهیزات پیشرفته و هوشمند سرعت برداشت گرافت‌ها بسیار بالاتر می‌رود و احتمال آسیب رسیدن به آن‌ها نیز بسیار کمتر خواهد شد. نکته مهم دیگر در کاشت مو به روش Super FUE این است که در آن پوست سر به طور کامل آنالیز می‌شود تا گرافت‌های کاملا مناسب و کاربردی برداشت شوند و فرد به همه نتایج دلخواه خود برسد.

همچنین خط رویش مو نیز با استفاده از دستگاه‌های لیزری و متناسب با آناتومی صورت شخص متقاضی طراحی می‌شود تا نتایج کاملا طبیعی باشد. در این روش امکان برداشت موهای نازک و گرافت‌های تک تار مویی وجود دارد؛ این گرافت‌ها اغلب در خط رویش استفاده می‌شوند تا حالتی طبیعی داشته باشد و بعد از تثبیت نتایج دیگر کسی متوجه نشود که شما کاشت مو انجام داده‌اید. در آنالیزهای قبل از کاشت مو به این روش می‌تواند تعداد فولیکول‌های مورد نیاز به مقدار دقیقی مشخص کرد.

همچنین بررسی شرایط خون‌رسانی به پوست، میزان انعطاف پذیری و خاصیت کشسانی، ضخامت گرافت‌ها، عمق ریشه‌ها و درصد موهای سفید و سیاه باعث می‌شود که نتایج کاشت مو بسیار بهتر و دقیق‌تر شوند. علاوه بر این پزشک دستگاه‌های برداشت را نیز متناسب با همین عوامل تنظیم می‌کند تا گرافت‌ها بدون هیچ آسیبی برداشته شوند و در نهایت با درصد بالایی به رشد برسند.

مزایای کاشت مو به روش Supper FUE
 • امکان برداشتن موهای نازک و تک تار مویی،
 • سنجش ضخامت گرافت‌ها، عمق ریشه‌ها و ویژگی‌های پوست کف سر که باعث بهتر شدن نتایج می‌شود.
 • طراحی دقیق خط رویش،
 • استفاده از دستگاه‌های تمام هوشمند و قابل تنظیم برای برداشت و کاشت گرافت‌ها،
 • افزایش تراکم و پرپشتی موها،
 • امکان کاشت گرافت‌ها در فواصل بسیار نزدیک،
 • استفاده از پانچ و قلم یک‌بار مصرف،
 • استفاده از لیزر تراپی برای ماهش التهابات محل کاشت و برداشت و ترمیم سریع‌تر زخم‌ها.
معایب کاشت مو به روش Super FUE
 • هزینه بالاتر به دلیل استفاده از دستگاه‌های بسیار پیشرفته و آنالیز دقیق قبل از شروع کاشت

برداشت مو به روش Super FUE

کاشت مو به روش Sapphire FUE

کاشت مو به روش Sapphire FUE نه تنها در مرحله برداشت که در مرحله کاشت نیز با دیگر روش‌ها متفاوت است و به همین دلیل به یکی از بهترین روش‌های کاشت مو در جهان تبدیل شده است. در این از ابزارهای مخصوصی استفاده می‌شود که به جای تیغه‌های فلزی یاقوت دارند. با توجه به همین موضوع برداشت و کاشت گرافت‌ها با ظرافت بسیار خوبی انجام می‌گیرد و می‌توان میکرو کانال‌هایی دقیق و نزدیک به هم ایجاد کرد تا تراکم موها به میزان قابل توجهی بالاتر رود. این کانال‌های مینیاتوری هیچ گونه زخم یا خونریزی ایجاد نمی‌کنند و ظاهری کاملا طبیعی به موهای کاشته شده می‌بخشند.

مزایا کاشت مو به روش Sapphire FUE
 • بهبود تراکم موها و ایجاد نتایج کاملا طبیعی
 • خط رویش دقیق و طبیعی و سازگار با فرم صورت
 • وجود تکنیک خاص برای کاشت گرافت‌ها که باعث زاویه گیری دقیق‌تر آن‌ها می‌شود
معایب کاشت مو به روش Sapphire FUE
 • هزینه بالا به دلیل استفاده از یاقوت در ابزارهای مورد استفاده

تیغه یاقوتی روش Sapphire FUE

کدام یک از روش‌های کاشت مو بدون جراحی برای من بهتر است ؟

پاسخ به این سوال تا حد زیادی بستگی به شرایط شما دارد و باید با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلفی داده شود. تشخیص این موضوع که مناسب‌ترین روش کاشت مو برای هر فرد کدام است بر عهده پزشک متخصص خواهد بود و باید بعد از انجام معاینات دقیق و کامل تعیین شود. با توجه به شرایط سنی، میزان طاسی یا کم پشتی موها، کیفیت بانک مو، دلیلی ریزش مو و شرایط فردی هر شخص متقاضی روش مورد استفاده متفاوت است و حتی روش‌های یکسان در افراد مختلف نیز دارای نتایج مختلفی هستند.

هزینه کاشت مو چقدر است؟

هزینه کاشت مو نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد و بعد از تکمیل جلسات معاینه به طور دقیق به فرد متقاضی اعلام می‌شود تا بتواند تصمیم درستی بگیرد.

در کلینیک خانه سفید کاشت مو به روش‌های مختلف با هزینه ۱۲ تا ۲۰ میلیون تومان انجام می‌شود و البته جهت رفاه حال شما تخفیف‌های ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده است. روش مورد استفاده، تعداد گرافت‌های مورد نیاز، دستمزد پزشک، شرایط شخص متقاضی و… از عواملی هستند که در تعیین هزینه‌های کاشت مو تأثیر زیادی می‌گذارند.

جهت دریافت وقت مشاوره، رزرو کاشت مو با مشاورین ما در تماس باشید :

 • ۰۲۱-۵۴۵۰۳ (خط ویژه)
 • ۰۲۱-۸۸۸۷۰۴۸۰ (خط مستقیم)
 • ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ ( مشاوره و ارسال عکس )

آیا خانم‌ها نیز می‌توانند کاشت مو انجام دهند؟

بله. کاشت مو برای بانوان کمی دشوارتر از آقایان است؛ اما این موضوع بدان معنا نیست که آن‌ها نمی‌توانند این کار را انجام دهند. البته باید بدانید که روش‌هایی که با استفاده از آن‌ها می‌توان نواحی کم پشت و طاس در سر خانم‌ها را پوشش داد محدودتر از آقایان است و باید شرایط خاص‌تری وجود داشته باشد تا کاشت موفقیت آمیز شود.

به همین دلیل توصیه می‌شود که خانم‌هایی که قصد کاشت مو دارند به یک کلینیک معتبر مراجعه کنند تا پزشک متخصص و باتجربه به طور کامل آن‌ها را معاینه کند و تشخیص دهد که کاندید مناسبی برای کاشت مو هستند یا خیر.

بهترین مرکز برای کاشت مو بدون جراحی یا با جراحی کدام است؟

مهم‌ترین نکته در موفقیت عمل کاشت مو مراجعه به کلینیکی است که دستگاه‌های به‌روز و پیشرفته و پزشکان ماهر و باتجربه داشته باشد. در کلینیک خانه سفید شما همه این موارد را مشاهده می‌کنید و می‌توانید تحت نظر بهترین پزشکان متخصص کشور کاشت موی خود را انجام دهید. این کلینیک دستگاه‌های بسیار پیشرفته‌ای را برای شما فراهم کرده است که جذاب‌ترین نتایج کاشت مو را برای شما ایجاد می‌کنند و آسیبی به گرافت‌های برداشت شده نمی‌رسانند تا شما با درصد بالای موفقیت به همه نتایج دلخواه خود برسید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام
  در کلینیک خانه سفید از کدوم یکی از این روشای مدرن و پرتراکم استفاده میشه؟

  1. سلام و وقت بخیر

   کلیه روش های مدرن کاشت مو در کلینیک خانه سفید انجام می شود.

 2. سلام مرسی از مقاله خوبتون
  کلینیک شما دستگاه های ساپورت کننده روش sapphire رو داره؟
  و در آخر اگه ممکنه توضیح بدین میکروگرافت تراکم بیشتری به همراه داره یا این روش؟

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر متاسفانه در حال حاضر لوازم مورد نیاز برای روش Sapphire FUE در کشور موجود نیست. اما بزودی و در سال جدید (۱۴۰۱) لوازم تهیه شده و در اختیار جراحان کلینیک قرار خواهد گرفت.
   ایجاد تراکم بالا بیشتر به هنر جراح و مناسب بودن بانک موی شما بستگی دارد. فرق چندانی بین روش های نوین کاشت مو مانند تیغه یاقوتی یا میکروگرافت وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا