کاشت مو

کاشت مو با بانک موی ضعیف

()

یکی از سوالات متداول در زمینۀ پیوند یا کاشت مو این است که آیا کاشت مو با بانک ضعیف مو ممکن است؟ و نتیجۀ کاشت چگونه می‌شود؟ برای این که مسئله را به طور کامل بررسی کنیم ابتدا باید اندکی در مورد بانک مو توضیح بدهیم.

بانک مو چیست؟

در روش‌های مختلف کاشت مو، گرفت‌ها یا پیوندهای مو از بخش‌های مختلف بدن (معمولاً پس سر) گرفته شده و در ناحیه‌ای که دچار طاسی یا ریزش مو شده، کاشته می‌شود. به ناحیۀ برداشت گرافت‌های مو، بانک مو گفته می‌شود.

در طاسی با الگوهای مردانه، معمولاً موهای پشت و طرفین سر از تراکم نسبتاً خوبی برخوردار هستند که در روش‌های مرسوم و پربازده‌ای مانند FUT و FIT از این محل‌ها به عنوان بانک مو استفاده می‌شود.

چرا بانک مو اهمیت دارد؟

موهایی که در بانک موی سر (یعنی موهای پشت و طرفین سر) قرار دارند به گفته دانشمندان و محققان در برابر طاسی مقاوم هستند. به همین دلیل این نواحی برای کاشت مو اهمیت فراوانی دارد و در روش‌های پراستفاده و موثر از این نواحی گرافت‌ها برداشت می‌شوند. موهای پشت سر یا ناحیه بانک مو به صورت طبیعی نسبت به طاسی مقاوم‌اند و برای همیشه در محل جدید با همین خاصیت به رشد خود ادامه می‌دهند.

خاصیت ناحیه بانک مو
خاصیت ناحیه بانک مو

کاشت مو با بانک موی ضعیف

اول از همه باید بدانید که قطعاً هرچه بانک موی قوی‌تر و متراکم‌تری داشته باشید، کاشت مو بهتری خواهید داشت. اما کاشت مو با بانک مو ضعیف غیرممکن نیست و بسته به وضعیت دیگر بانک‌های مو (مانند ریش یا موهای بدن) می‌تواند بسیار خوب نتیجه دهد.

به طور کلی هیچ راهنمایی به اندازۀ مراجعۀ مستقیم و معاینه توسط پزشک دقیق نیست. بهترین کار این است که یک نوبت مشاوره بگیرید تا پزشک به طور دقیق به بررسی شرایط شما بپردازد و انتخاب‌هایی در اختیار شما بگذارد. برای دریافت وقت مشاوره کلینیک خانه سفید با شماره های  02154503 و 09122252731 در تماس باشید.

کاشت مو با بانک مو ضعیف کار را برای پزشک دشوار می‌کند اما کاملاً ممکن است. بسته به میزان ضعف بانک موی سر شما و وضعیت دیگر بانک‌های مو در بدن، ممکن است روش‌های متفاوتی برای کاشت مو اتخاذ شود، اما معمولاً برای کاشت مو با بانک موی ضعیف یکی از راه‌های زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روش ترکیبی برای بانک موی ضعیف

در این روش کاشت مو از هر دو تکنیک FUT و FIT استفاده می‌شود تا نواحی دچار طاسی به طور کامل پوشیده شود. روش ترکیبی به دلیل امکان برداشت تعداد فراوان گرافت (تا 4000 عدد) در یک جلسه، بسیار موثر است. در کاشت مو یا کاشت ریش و سبیل با بانک موی ضعیف استفاده از روش FIT به تنهایی کافی نیست؛ چرا که تعداد گرافت‌های قابل برداشت بسیار محدودند و این روش به صورت کلی میزان اتلاف فولیکولی زیادی دارد.

روش BHT

یکی از بهترین راه حل‌ها برای کاشت مو با بانک مو ضعیف استفاده از روش BHT یا پیوند موی بدن به سر است. در بیمارانی که موهای بدن مناسبی دارند، می‌توان بین 500 تا 600 گرافت از بدن برداشت کرد. حتی از قسمت ریش می توان تا 1500 گرافت مو برداشت و در سر متقاضی کاشت کرد.

از موهای بدن نمی‌توان برای احیای کامل خط رویش یا بازسازی کامل موهای سر استفاده کرد. اما برای افزایش تراکم مو و پر کردن منطقۀ تاج روش بسیاری موثری است. تکنیک پیوند در روش BHT مشابه روش FIT است و هیچ زخم یا اسکاری به جای نمی‌گذارد.

در کلینیک کاشت موی خانۀ سفید ما تنها پیوند موی بدن را با استفاده از موهای پشت قفسۀ سینه و ریش انجام می‌دهیم. تا حدود 1500 گرافت می‌توان از موهای ریش (در صورتی که ریش پرپشتی داشته باشید) برداشت کرد. برداشت گرافت از ناحیۀ زیر فک انجام می‌شود تا به زیبایی صورت شما نیز آسیبی نرسد.

به هر حال، روش BHT به تنهایی راه حل مناسبی برای جبران موهای از دست رفته نیست، اما در مورد کاشت مو با بانک موی ضعیف می‌تواند به عنوان یک روش مکمل یا جایگزین مورد استفاده قرار بگیرد.

پیوند موی بدن از ناحیه ریش
پیوند موی بدن از ناحیه ریش

در روش BHT فولیکول‌ها از محل برداشت مانند قفسه سینه یا صورت، خارج می‌شود و به سر انتقال می‌یابند. محل استخراج فولیکول‌ها به شکل زخم‌های بسیار کوچک مشاهده می‌شوند که به مرور زمان به طور کامل بهبود می‌یابند و هیچ اثر یا لکه‌ای برجای نمی‌گذارند.

اگر در مورد حالت موهای قفسۀ سینه یا ریش بر روی سر خود نگران هستید باید بدانید که موهای پیوند زده شده به نحوی انتخاب می‌شوند که بیشترین همخوانی را با موهای سرتان داشته باشند. مثلاً در نواحی خط رویش و شقیقه‌ها از موهای نازک‌تر بدن استفاده می‌شود تا مشکلی در ظاهر موهای سر ایجاد نشود. میزان موفقیت پیوند موی بدن به عواملی بستگی دارد اما حدوداً بین 50 تا 70 درصد است. یعنی حدود 50 تا 70 درصد موهای کاشته شده با موفقیت رشد می‌کنند.

تذکر مهم

موفقیت کاشت مو با بانک موی ضعیف تنها به تراکم موهای شما بستگی ندارد، بلکه به چیره دستی و مهارت جراح نیز مرتبط است. این که جراح بتواند از گرافت‌های محدود بانک موی سر شما بهینه‌ترین استفاده را بکند و همچنین گرافت‌های موثری از موهای بدن برداشت و به سر پیوند دهد. پس در انتخاب جراح دقت کنید.

در موارد کاشت مو با بانک موی ضعیف یا موهای ضعیف یا نازک مهارت جراح اهمیت زیادی دارد. زیرا برخی از گرافت‌ها در حین یا بعد از جراحی می‌میرند و اگر پیوند به خوبی انجام نشود، بدن گرافت‌ها را پس می‌زند. به هر حال ضعف بانک مو، عمل کاشت مو و همچنین بهبودی بعد از عمل را دشوارتر می‌کند. در بلند مدت، نمی‌توان موهای بدن پیوند داده شده را از موهای سر افتراق داد، اما برای رسیدن به تراکم کامل باید 9 تا 18 ماه صبر کنید که کمی طولانی‌تر از زمانی است که بانک موی مناسب موجود باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

Document

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫20 دیدگاه ها

    1. سلام و وقت بخیر

      خیر امکان استفاده از موهای ناحیه تناسلی برای کاشت مو وجود ندارد.

از پزشک خانه سفید بپرسید یا نظرتان را بگذارید.

پاسخ شما در اسرع وقت (در صورت تکراری نبودن سوال) ارسال می شود.

دکمه بازگشت به بالا