کاشت ابرو
موضوعات داغ

کاشت ابروی طبیعی و دایمی با مدرن ترین روش های روز

همه چیز در مورد کاشت ابرو در کلینیک خانه سفید

راهنمای مطالعه

4.9
(1209)

ریزش موها و ابروها یکی از مشکلاتی است که این روزها گریبان بسیاری از افراد را گرفته است. شاید بسیاری از ما این‌طور تصور کنیم که ریزش ابروها در جوانی به سراغ کسی نخواهد آمد و تنها زمانی که فرد پا به سن می‌گذارد، باید نگران این مشکل باشد. این تصور زمانی درست است که افراد غذاهایی سالم بخورند، فعالیت بدنی زیادی داشته باشند و در موقعیت‌های استرس‌زا قرار نگیرند. البته درصورتی‌که فرد سابقه ارثی ریزش مو نداشته باشد یا با ابروهای نازک به دنیا نیامده باشد و همه این موارد را رعایت کند، می‌توان این حرف را تا حدی زیادی و نه به‌طور کامل، درست دانست.

با توجه به زندگی ماشینی و سریع امروز و تمایل افراد به خوردن غذاهای ناسالم فست فودی و نیز زندگی‌های پرمشغله و پر از استرس، امروزه ریزش ابروها به یکی از مشکلات رایج جوانان تبدیل شده و بسیاری از آن‌ها به دنبال راه‌حلی برای آن می‌گردند. از طرف دیگر برخی بیماری‌ها نظیر بیماری‌های خود ایمنی یا سرطان نیز می‌تواند از دلایل ریزش مو و ابرو باشد. بدون شک ابرو یکی از مهم‌ترین المان‌ها در زیبایی صورت است. به همین دلیل هم روش‌های مختلفی برای جلوگیری از ریزش ابروها و جبران ابروهای ازدست‌رفته ایجاد شده است.

کاشت ابرو یکی از پرطرفدارترین و موثرترین این روش‌ها است که به افراد کمک می‌کند که ابروهایی کاملا طبیعی و خوش‌فرم داشته باشند. شاید این‌طور به نظر برسد که این روش تنها روشی برای پرپشت و زیباتر کردن ابروهای خانم‌ها است؛ اما باید بدانید که با وجود اینکه خانم‌ها نسبت به استفاده از آن علاقه بیشتری نشان می‌دهند، آقایان نیز ازجمله مشتری‌های پر و پا قرص کاشت ابرو هستند. چراکه زیبایی زن و مرد نمی‌شناسد و همه افراد به داشتن ابروهایی زیبا و خوش‌فرم علاقه دارند.

کاشت ابرو چیست؟

بسیاری از خانم‌ها تصور می‌کنند که تاتو و هاشور بهترین روش برای پر کردن ابروها و فرم دهی به آن‌ها است. این موضوع معمولا ناشی از عدم شناخت کافی از هریک از روش‌های زیبایی و مزیت‌ها و معایب آن است. باید بدانید که این دو روش موقتی هستند و ظاهری طبیعی به ابروهای فرد نمی‌بخشند. رنگ تاتو و هاشور شیمیایی بوده و با موهای طبیعی ابرو تفاوت دارند. همچنین بعد از مدت کوتاهی باید برای تمدید آن اقدام شود. در هر بار تمدید نیز باید درد و زخم‌های ناشی از آن را تحمل کرده و در نهایت نیز ممکن است به نتیجه دلخواه خود نرسید.

نمونه کاشت ابرو کلینیک خانه سفید

در مقابل این روش‌ها کاشت ابرو یکی از روش‌هایی است که زیبایی را به‌صورت دائمی به شما هدیه می‌دهد. در فرایند کاشت ابرو، موها از نواحی اطراف سر یا کناره‌های گوش برداشته شده و در ناحیه ابرو کاشته می شوند. به همین دلیل نتیجه‌ای کاملا نچرال و طبیعی خواهند داشت. روش‌های مختلف کاشت ابرو تقریبا با روش‌های کاشت مو یکسان است و می‌توان آن را نوعی کاشت مو در ناحیه ابروها دانست. در این فرایند علاوه بر موها، ارگان‌های کوچک تولیدکننده مواد موردنیاز برای رشد تار موها نیز منتقل می‌شوند. همین موضوع است که باعث می‌شود نتایج کاشت ابرو برای همیشه باقی بمانند و ابروهایی طبیعی حتی بهتر از روز اول را به شما هدیه دهند. موهای کاشته شده کاملا شبیه به موهای طبیعی هستند و رشد می‌کنند؛ بنابراین شما نیاز به اصلاح و کوتاهی ابروها بعد از کاشت خواهید داشت.

چرا ابروها می‌ریزند؟

پیدا کردن علت ریزش ابروها یکی از مهم‌ترین مراحل برای انتخاب روش مناسب کاشت است. قبل از کاشت ابروها باید علت ریزش آن‌ها درمان شود. توجه کنید که موهایی که در فرایند کاشت ابرو استفاده می‌شوند، موهایی کاملا طبیعی هستند و فرایند رشد آن‌ها نیز با موهای طبیعی تفاوتی ندارد؛ بنابراین هر دلیلی که باعث ریزش ابروها شده است، می‌تواند بر روی موهای کاشته شده نیز تاثیر بگذارد. ممکن است بعضی از این دلایل مانند دلایل ارثی قابل درمان نباشند؛ اما شاید بتوان از طریق روش‌هایی آن‌ها را کنترل کرد.

از دست دادن یا کم پشتی ابروها می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد؛ برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • بیماری‌های تیروئیدی
 • افزایش سن افراد
 • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
 • آلوپسی آره‌تا
 • سوختگی
 • تاتو و هاشور ابرو
 • عفونت
 • کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
 • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
 • افرادی که به صورت ارثی و ژنتیکی مستعد از دست دادن ابروها یا کم پشت شدنشان هستند.

به هر حال دلیل کم‌پشتی و ریزش موهای ابروی شما هر کدام از موارد بالا که باشد، بهترین راه داشتن ابروهایی ضخیم، کاشت ابرو است. روش‌هایی مانند تاتو، هاشور، استفاده از مداد ابرو و سایر شیوه‌های مشابه می‌توانند تا حدی ظاهر ابروی شما را بهبود بخشند، ولی در ایجاد ابروهای ضخیم و طبیعی ناتوان‌اند. در تمام روش‌های زیباسازی، طبیعی بودن نتایج برای همه‌ی متقاضیان اهمیت دارد. موضوعی که در کاشت ابرو به خوبی قابل دستیابی است و این روش ابروهایی ضخیم و طبیعی را به شما هدیه می‌دهد.

اصلی‌ترین دلیل شروع ریزش ابروها، افزایش سن است. با بالا رفتن سن، مواد مغذی موجود در بدن کمتر شده و فعالیت سلول‌های بدن نیز کاهش می‌یابد. در نتیجه خون‌رسانی و اکسیژن‌رسانی به موها به‌خوبی انجام نمی‌شود و به همین دلیل موها شروع به ریزش می‌کنند. از طرف دیگر با افزایش سن موها کم‌کم ضخامت و استحکام خود را از دست می‌دهند و می‌ریزند.

در افرادی که در جوانی دچار ریزش ابرو شده‌اند، باید دلایل دیگری را جستجو کرد. معمولا ارثیه خانوادگی دلیل اصلی ریزش ابروها در جوانی است. البته بعضی از افراد جوان خود به‌صورت مادرزادی ابروهای کم‌پشتی دارند و به همین دلیل دوست دارند که با استفاده از روش‌های کاشت ابرو، ابروهای خود را پهن‌تر و پرپشت‌تر کنند. بیماری‌های مختلف نظیر اختلالات تیروئید، بیماری‌های مربوط به سیستم ایمنی، اختلالات رشد موها و ابروها به‌صورت مادرزادی و انواع سرطان نیز از دلایل ریزش ابروها هستند.

علاوه بر این اصلاح نادرست و برداشتن بیش‌ازحد ابروها باعث از بین رفتن فولیکول‌های موهای برداشته‌شده خواهد شد و کم‌کم رشد موها در نواحی اصلاح شده کم می‌شود. ممکن است مواد شیمیایی مورداستفاده برای تاتو و هاشور نیز باعث ریزش ابروها شود. به‌خصوص اگر تعداد دفعات تمدید این روش‌ها بسیار زیاد بوده باشد. بیماری‌های مربوط به مو نظیر آلوپسی آره‌تا که باعث ریزش موهای سر می‌شوند، بر موهای ابرو نیز تاثیر می‌گذارند. برخی بیماری‌های عفونی یا سوختگی نیز می‌تواند از دلایل کم‌پشتی ابروها و ریزش موهای آن‌ها باشد.

روش‌های مختلف کاشت ابرو

از زمانی که کاشت ابرو به‌عنوان روشی برای پرپشت کردن ابروها و حل مشکلات ریزش آن‌ها مطرح شد، روش‌های مختلفی ایجاد شدند. نکته مهم در همه روش این است که در جلسات مشاوره قبل از کاشت، با توجه به ترکیب چهره و صورت فرد باید طرح ابرو کاملا مشخص شود تا پزشک بداند که موهای برداشته شده را در چه محلی و با چه زاویه‌ای قرار دهد؛ اما سوال اینجا است که جدیدترین روش کاشت ابرو چیست و کدام‌یک از روش‌ها تاثیر بیشتری خواهد گذاشت؟

 • روش کاشت نواری یا FUT

این روش یکی از روش‌های قدیمی کاشت ابرو است که در گذشته کاربرد بسیار زیادی داشته است. این روش هنوز هم یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای کاشت مو است؛ اما با توجه به تجربیات افراد مختلف، نمی‌تواند گزینه مناسبی برای کاشت ابروها باشد. ابروهای کاشته شده با این روش جلوه‌ای طبیعی نداشتند و حالتی وز و شانه‌ای پیدا می‌کردند. حتی با وجود دقت زیاد پزشک، در نهایت رشد ابروها در جهت مناسب نبود و زاویه رشد موها با موهای طبیعی ابرو کمی تفاوت داشت. روش FUT نیاز به برش و بخیه دارد و به همین دلیل دوران نقاهت آن نیز طولانی است.

در روش کاشت نواری یا FUT موها معمولا از پشت گوش‌ها یا روی سر برداشته می‌شوند. درواقع برای برداشت موها یک برش نواری در قسمت موردنظر ایجاد شده و بعد از برداشت موها، برش ایجاد شده بخیه می‌خورد. روش FUT برای کاشت ابرو دقیقا مانند همان روش کاشت موها است. در این روش میکرو گرافت نای برداشت شده با استفاده از سوزن‌های مخصوص با دقت در ناحیه موردنظر کاشت می‌شوند تا جهت خواب ابروها و زاویه رشد موها با موهای طبیعی تفاوتی نداشته باشند. موهای کاشته شده در این روش کاملا طبیعی هستند و به همین دلیل مانند موهای طبیعی رشد می‌کنند. پس بعد از تثبیت نتایج کاشت می‌توانید ابروهای خود را مثل قبل اصلاح کنید.

نمونه کاشت ابرو کلینیک خانه سفید

 • روش غیر جراحی FUE

یکی دیگر از روش‌های کاشت ابرو، روش FUE یا برداشت غیرنواری و غیر جراحی است. این روش را می‌توان هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان به کار گرفت و یکی از بی دردسرترین روش‌های کاشت ابرو است. در این روش تارهای مو از ناحیه عقب سر برداشته می‌شوند. در این ناحیه تراکم موها بیشتر است و به دلیل قطر کمتر، شباهت موها به موهای طبیعی ابرو نیز بسیار بیشتر خواهد بود. علاوه بر این همین ظرافت موها باعث می‌شود که ابروهای شما طبیعی‌تر شوند و کاشت با دقت بیشتری انجام شود. جراحی انجام شده در این روش بسیار سبک‌تر از سایر روش‌ها است و به همین دلیل دوره نقاهت بسیار کوتاه‌تری هم دارد. پس از کاشت ابرو با این روش جای زخم بر روی ابروها باقی نمی‌ماند و به دلیل عدم نیاز به استراحت، فرد بعد از کاشت می‌تواند به کارهای روزمره خود بپردازد.

در روش FUE برای حفظ سلامت موها و فولیکول‌های آن، در هر انتقال تنها یک فولیکول برداشته شده و با زاویه مناسب در محل موردنظر کاشته می‌شود؛ بنابراین این روش نیازی به برش و بخیه نخواهد داشت. همین موضوع باعث می‌شود که FUE یکی از جراحی‌های کم تهاجمی باشد و به دلیل نبود زخم و خونریزی و طبیعتا درد کمتر به یکی از محبوب‌ترین روش‌های کاشت مو تبدیل شود. البته با پیشرفت علم و پیدایش روش‌های جدیدتر، در حال حاضر این روش نیز برای کاشت ابرو استفاده نمی‌شود.

 • روش SUT و روش‌های مبتنی بر آن

امروزه از این روش‌ها برای کاشت ابروها استفاده می‌شود. روش‌های FIT، SUT، Micro FIT و Super FUE از روش‌های رایج کاشت ابرو هستند که همگی بر پایه استخراج فولیکول عمل می‌کنند. در این روش‌ها جراح از تکنیک‌های متفاوتی برای برداشت فولیکول و کاشت موها استفاده می‌کند؛ اما همه آن‌ها بدون برش، زخم و خونریزی هستند. علاوه بر آن نتایج این روش‌ها بسیار طبیعی است و تا آخر عمر باقی می‌مانند. به همین دلیل این روش‌ها از روش‌های پرطرفدار برای کاشت ابروها هستند.

ابروهای الناز رخ

در جلسات مشاوره قبل از کاشت ابرو چه می‌گذرد؟

شاید بتوان گفت که مهم‌تر از روزی که عمل کاشت ابرو در آن انجام می‌شود، روزهای قبل از کاشت است. چراکه در این روزها همه چیزی که شخص انتظار دارد و نتایج واقعی کاشت ابروها مشخص می‌شود و در روز عمل همه چیز بر پایه نتایج جلسات مشاوره قبل از عمل انجام خواهد شد. به همین دلیل بهتر است که در این جلسات با پزشک خود تعارف نکنید و همه سوالاتی را که ذهنتان را مشغول کرده، پرسیده و درباره انتظارات خود با پزشک صحبت کنید.

اگر مدل خاصی از ابرو را در نظر دارید، آن را به پزشک نشان دهید. پزشک با توجه به تجربه خود و ترکیب و حالت چهره شما، بهترین مدل را بر اساس مدل پیشنهادی شما تعیین می‌کند. در این جلسات همچنین سلامت عمومی شما بررسی می‌شود و در صورت نیاز به مصرف دارو یا انجام فعالیت خاصی، پزشک به شما اطلاع می‌دهد. یکی از مهم‌ترین کارهایی که در جلسات مشاوره قبل از کاشت ابرو انجام می‌شود، ریخت‌شناسی ابرو است. منظور از ریخت‌شناسی، شناسایی دقیق مشخصات ابرو است.

در فرایند ریخت‌شناسی حالت فعلی ابرو و حالت نهایی آن کاملا مشخص شده و زاویه مناسب برای کاشت موها و محل مناسب برای برداشت آن‌ها نیز تعیین می‌شود؛ اما سوال اینجا است که چرا ریخت‌شناسی قبل از کاشت ابرو تا این حد اهمیت دارد؟ در ادامه پاسخ این سوال را بیان خواهیم کرد.

 • جهت رشد موهای ابرو بسیار متفاوت است.

بر خلاف موهای سر که همگی در یک جهت رشد می‌کنند، موهای بخش‌های مختلف ابرو جهت‌گیری متفاوتی دارند. به همین دلیل تعیین زاویه مناسب کاشت موها اهمیت بسیاری دارد. اگر به ابروهای خود در آینده دقت کنید، متوجه خواهید شد که موهای ابرو در قسمت سر، تنه و دم ابروها زاویه‌های مختلفی دارند و همین موضوع باعث ایجاد فرم ابروها می‌شود. به‌علاوه رنگ موها، طول و ضخامت این قسمت‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل باید با توجه به محل کاشت، موها از قسمت مناسبی برداشته شوند.

 • موهای ابرو با زاویه خاصی نسبت به فولیکول رشد می‌کنند.

موهای سر تنها رشدی عمودی دارند و قرار نیست که در فرمی مشخص و خوابیده رشد کنند؛ اما موهای ابرو باید روی صورت فرد بخوابند و نباید از صورت فاصله داشته باشند. به همین دلیل زاویه آن‌ها نسبت به فولیکول اصلی بسیار متفاوت است و همین موضوع نیز باعث می‌شود که موهای ابرو رشد عمودی نداشته و بیشتر از اندازه خاصی رشد نکنند. توجه به این ویژگی به پزشک کمک می‌کند که بهترین محل را برای برداشت موها انتخاب کند. معمولا پشت گوش‌ها و ناحیه پشت سر که خود حالتی زاویه‌دار دارند، انتخاب مناسبی خواهد بود.

 • موهای ابرو تک تار مویی هستند.

اگر با دقت به موهای سر خود نگاه کنید، متوجه خواهید شد که چندین تار مو از یک روزنه بیرون زده‌اند. این نشان می‌دهد که موهای سر به‌صورت دسته‌ای رشد می‌کنند و واحدهای فولیکولی این موها با ابرو متفاوت است؛ اما موهای ابرو این‌طور نیستند. به همین دلیل هم هست که روش‌ها استخراج فولیکول که به‌صورت نقطه‌ای کاشت را انجام می‌دهند، روش‌های موفق‌تری برای کاشت ابروها هستند.

 • تفاوت چرخه رشد ابروها و موهای سر

معمولا موهای ابرو از اندازه خاصی بزرگ‌تر نمی‌شوند. این موضوع به این دلیل است که زمان قرار گرفتن در چرخه رشد این موها نسبت به موهای سر بسیار کمتر است. این موضوع ممکن است یکی از دردسرهای کاشت ابرو باشد. اگر پزشک تخصص کافی برای شناسایی منطقه مناسب برداشت فولیکول را نداشته باشد، موهای کاشته شده نسبت به موهای طبیعی ابرو با سرعت بیشتری رشد می‌کنند و به همین دلیل شخص نیاز دارد که با فاصله‌های زمانی بسیار کم آن‌ها را کوتاه یا اصلاح کند.

تعیین طرح ابروها قبل از کاشت

تا اینجای کار متوجه شدید که ریخت‌شناسی یکی از مهم‌ترین دلایل نیاز به جلسات مشاوره قبل از کاشت ابرو است. یکی دیگر از کارهای مهمی که در جلسات قبل از عمل و البته بعد از ریخت‌شناسی ابروها باید انجام شود، تعیین طرح ابرو است. این موضوع مشخص می‌کند که فولیکول‌های برداشته شده باید دقیقا در چه محلی قرار بگیرند و زاویه آن‌ها نیز باید چگونه باشد. تعیین طرح ابرو معمولا با توجه به اصول زیبایی‌شناختی و بر اساس حالت فعلی ابروها و چهره فرد انجام می‌شود.

در تعیین طرح ابرو مهم‌ترین نکته این است که طرح جدید باید با کل صورت و به‌خصوص حالت چشم‌ها هماهنگی داشته باشد. در این فرایند باید نقطه شروع ابرو مشخص شود. تعیین نقطه شروع باعث می‌شود که ابروهای کاشته شده خیلی به هم نزدیک نشوند و فاصله زیادی هم نداشته باشند. علاوه بر نقطه شروع، باید نقطه پایانی را نیز مشخص کرد. این نقطه نیز نباید تا شقیقه‌ها کشیده شود یا به کناره صورت نزدیک باشد. در نهایت خم ابرو که مهم‌ترین قسمت ابرو است تعیین می‌شود. محل قرارگیری خم ابرو تاثیر زیادی در حالت چهره فرد دارد. اگر خم ابرو بیش‌ازحد بالا یا پایین باشد، به چهره فرد حالتی متعجب، خشمگین یا ناراحت می‌بخشد و این اصلا خوشایند نیست.

روش‌های زیباسازی ابرو

در روز عمل چه اتفاقی می‌افتد؟

بعدازاینکه جراح و شخص متقاضی درباره طرح موردنظر ابروها به توافق رسیدند و معاینات تکمیل شد، تاریخ جراحی تعیین می‌شود. در روز جراحی پزشک باید از بانک موی تعیین شده فولیکول‌های مو را بردارد و آن‌ها را به محل‌های موردنظر در ابروها منتقل کند. برای کاشت ابرو بانک موها معمولا نواحی پشت سر، گردن و پشت گوش‌ها است. نکته مهم این است که فولیکول‌های استخراج شده، باید تک تار مویی باشند. در غیر این صورت پزشک خود باید فولیکول را استخراج شده را تجزیه کرده و آن را به نوع تک تار مویی تبدیل کند.

تعداد گرافت‌های موردنیاز برای ماشت ابرو حدود 400 عدد است؛ اما با توجه به تراکم ابروها ممکن است تعداد آن‌ها کمتر یا بیشتر نیز بشود. بعد از برداشت گرافت‌ها از محلی که موهای آن از نظر رنگ، ضخامت و نحوه رشد بیشترین شباهت را به موهای ابرو دارند، نوبت به کاشت آن‌ها می‌رسد. توجه کنید که برداشت گرافت‌ها از طریق سوزن‌های بسیار ریزی انجام می‌شود و به همین دلیل هیچ زخم یا خونریزی در محل برداشت ایجاد نخواهد شد. گرافت‌های برداشته شده باید برای کاشت آماده شوند که این کار را کادر درمانی حاضر در اتاق جراحی انجام می‌دهند.

بعد از آماده‌سازی گرافت‌ها، پزشک متخصص با تیغ‌های بسیار ریزی سوراخ‌هایی در محل موردنظر ایجاد می‌کند و گرافت‌ها را در داخل این سوراخ‌ها قرار می‌دهد. در مرحله کاشت توجه به زاویه کاشت موها و جهت رشد آن‌ها بسیار مهم است. عدم توجه به این موضوع فرم ابرو را به هم می‌ریزد یا حتی ممکن است باعث رشد عمودی موهای ابرو شود. در همه این مراحل پزشک از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند. به همین دلیل شخص دیگر عوارض ناشی از بیهوشی را تجربه نخواهد کرد و دوره نقاهت بسیار کوتاه‌تری را نیاز خواهد داشت.

عکس کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو

 • طراحی ابرو

معمولاً در این مرحله از متقاضی درخواست می‌کنیم تا شکل ابروی دلخواه خود را روی صورت ترسیم کند. سپس جراح با بررسی طرح دلخواه بیمار و اندازه‌گیری مختلف، طرح را زیباسازی کرده و تلاش می‌کند تا تقارن بین ابروها رعایت شود. در این مرحله می‌توان از طرح‌های از پیش آماده هم استفاده کرد؛ اما ظاهر این طرح‌ها معمولاً کمی غیرطبیعی‌ به نظر می‌رسد.

 • استخراج گرافت‌ها

برای کاشت ابرو معمولاً از ناحیه‌ی پشت سر، پشت گوش یا پایین گردن به عنوان بانک مو یا ناحیه دهنده استفاده می‌شود. موهای ناحیه‌ی پشت سر، ضخیم، بلند و معمولاً چندتایی هستند؛ ولی موهای ناحیه‌ی پشت گوش یا پایین کردن ظریف‌تر و کوتاه‌تر بوده و واحدهای فولیکولی تک تار مویی بیشتری دارند.

به طور معمول برای آقایان که ابروهای ضخیم‌تری دارند، از ناحیه‌ی پشت سر و پشت گوش استفاده می‌شود. برای خانم‌ها که ابروهای ظریف‌تری دارند، بیشتر از ناحیه‌ی پشت گوش و پایین گردن استفاده می‌شود.

سوال: آیا برای کاشت ابرو می‌توان از موهای بدن استفاده کرد؟

بله از لحاظ تئوری امکان این کار وجود دارد؛ ولی توصیه می‌شود که موهای بدن برای کاشت ابروها استفاده نشود. چون به طور کلی درصد کمتری از گرافت‌هایی که از بدن استخراج می‌شوند در جای جدید رشد می‌کنند و همچنین امکان فر خوردن این موها وجود دارد. به همین دلیل برای ابروها از موهای بدن استفاده نمی‌شود.

تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت ابرو معمولاً بیشتر از ۴۰۰ عدد نیست. برای استخراج گرافت‌ها در روش FIT و سایر روش‌های مشابه از تیغ‌های بسیار کوچکی که قطری کمتر از یک میلی‌متر دارند استفاده می‌شود. اگر از موهای پشت گوش استفاده شود که بانک موی رایج‌ برای کاشت ابرو است، از هر طرف ۲۰۰ گرافت برداشت می‌شود. البته تعداد گرافت‌ها می‌تواند با توجه به وضعیت تراکم ابروهای شما متفاوت باشد.

برداشت گرافت‌ها با استفاده از روش FIT بدون درد و خونریزی صورت می‌گیرد. چون پوست ناحیه‌ی برداشت به کمک داروی بی‌حسی موضعی کاملاً بی‌حس شده و بعد از عمل به دلیل کوچک بودن زخم‌ها به سرعت بهبود می‌یابد و دردی احساس نخواهید کرد.

 •  کاشت گرافت‌ها

بعد از استخراج گرافت‌ها، کادر درمانی در زیر میکروسکوپ به آماده‌سازی گرافت‌ها برای کاشت مشغول شده و محصول کار خود را به جراح ارائه می‌دهند. جراح متخصص پیش از این که شروع به کاشت موها کند، محل ابروها را با بی‌حسی موضعی، کاملاً بی‌حس می‌کند. سپس با استفاده از همان تیغ‌های بسیار ریز (که قطری بین ۰.۵ تا ۰.۷ میلی‌متر دارند) سوراخ‌هایی در طرح از پیش تعیین شده‌ی ابرو ایجاد و گرافت‌ها را درون آن قرار می‌دهد. در این مرحله باید به جهت رشد موها و همچنین زاویه‌ی آن‌ها نسبت به پوست دقت شود. اگر جراح از تجربه و مهارت کافی در کاشت گرافت‌ها برخوردار نباشد، نتیجه‌ی کاشت ابرو غیرطبیعی و نامطلوب خواهد شد.

مراحل کاشت ابرو در کلینیک خانه سفید

بهترین کاندید کاشت ابرو

کاشت ابرو روشی مناسب برای هرکسی است که دوست دارد ابروهایی پرپشت‌تر و خوش‌حالت تر داشته باشد. معمولا افرادی به‌طور مادر زادی ابروهای نازک یا کم‌پشتی دارند یا به دلایل مختلف ابروهای آن‌ها شروع به ریختن کرده است، بهترین کاندید برای کاشت ابرو هستند. همچنین بعضی افراد ممکن است ابروهایی بی‌حالت داشته باشند یا فرم ابروهای آن‌ها قرینه نباشد. با استفاده از کاشت ابرو می‌توان این مشکلات را برطرف کرده و به ابروها فرمی قرینه و زیبا بخشید.

معمولا کاشت ابرو برای افرادی که به دلایل ارثی یا بیماری‌های مربوط به موها نظیر آلوپسی آره‌تا، آلوپسی توتالیس یا یونیورسالیس دچار ریزش ابرو شده‌اند، گزینه مناسبی برای کاشت ابرو نیستند. در مورد بیماری‌های دیگر نیز تا زمانی که بیماری کنترل نشده یا از بین نرود، نمی‌توان از کاشت ابرو برای فرم دهی به ابروها استفاده کرد. علاوه بر این افرادی که به دلایل مختلف نظیر سوختگی یا شکستگی همه یا بخشی از ابروی خود را به‌طور کامل از دست داده‌اند، می‌توانند ابروهای خود را مثل روز اول کنند.

افرادی که شرایط زیر در موردشان صدق می‌کند، کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو هستند:

 • اگر به صورت مادرزادی و ژنتیکی ابروهای نازک یا کم‌پشتی دارید یا به طور کلی موهای ابرو در شما رشد نکرده‌اند.
 • اگر از شکل، حالت یا فرم ابروهای خود رضایت ندارید.
 • اگر به علت آسیب، سوختگی، بخیه، جراحی، شکستگی و … همه یا قسمتی از ابروی شما از دست رفته است یا می‌خواهید جای زخم یا بخیه‌ای در آن ناحیه را بپوشانید.
 • اگر به علت یک بیماری زمینه‌ای (مانند اختلالات غده‌ی تیروئید) یا بیماری‌های پوستی، ابروهای شما دچار ریزش مو شده‌اند؛ بعد از درمان یا کنترل بیماری می‌توانید برای کاشت ابرو اقدام کنید.
 • خانم‌هایی که به دلیل برداشتن بیش از حد ابروها، دچار نازکی یا کم‌پشت شدن ابرو شده‌اند.
 • خانم‌هایی که ابروهای خود را تاتو کرده یا هاشور زده‌اند و می‌خواهند ظاهر ابروها طبیعی‌تر به نظر برسد.

عکس کاشت ابرو

مراقبت‌های بعد از عمل کاشت ابرو

به همان اندازه که تخصص و مهارت پزشک در برداشت و کاشت گرافت‌ها اهمیت دارد، مراقبت‌های صحیح بعد از جراحی نیز مهم است. چراکه مراقبت نادرست از موهای تازه کاشته شده به آن‌ها آسیب می‌رساند و ممکن است باعث از بین رفتن فولیکول‌های مو و ریزش آن‌ها شود؛ بنابراین بعد از کاشت ابرو حتما نکات زیر را رعایت کنید.

 • پانسمان روی ناحیه بانک مو و ناحیه کاشت برای دو روز باقی خواهد ماند و در این مدت مرتب پانسمان را تعویض کنید و ناحیه را تمیز نگه دارید.
 • بعد از برداشتن پانسمان ناحیه دهنده، این ناحیه را بااحتیاط بشویید.
 • پزشک بعد از کاشت ابرو مایع مخصوصی را به شما می‌دهد که باید هر 2 تا 3 ساعت آن را روی ابروهای خود اسپری کنید. این کار را بر اساس دستورالعمل پزشک و به‌صورت مرتب انجام دهید.
 • ممکن است در روز بعد از کاشت ابرو، پوسته‌ها یا لخته‌هایی روی ابرو وجود داشته باشد. آن‌ها را دست‌کاری نکنید تا خودشان به‌طور کامل برطرف شوند.
 • درصورتی‌که پوسته و لخته‌ها برطرف شده‌اند، می‌توانید ابروهای خود را آرایش کنید.
 • می‌توانید برای کاهش التهاب از کمپرس سر استفاده کنید؛ اما نباید یخ را بیشتر از 20 دقیقه روی ابروهای خود بگذارید.

عوارض کاشت ابرو

شایع‌ترین عوارض بعد از کاشت ابرو قرمزی، تورم، التهاب، خارش و کبودی ناحیه کاشت است. این عوارض کاملا طبیعی است و بعد از چند روز به‌طور کامل برطرف می‌شوند. نکته مهم این است که شما نباید ابروهای خود را دست‌کاری کرده یا خودسرانه از داروهای مختلف استفاده کنید. چراکه انجام این کارها به موهای کاشته شده آسیب می‌رساند. اگر کاشت ابرو را در کلینیکی معتبر و نزد یک پزشک ماهر و متخصص انجام داده باشید، عارضه‌ای بیشتر از این موارد را تجربه نخواهید کرد.

انجام کاشت در مراکز نامعتبر باعث ایجاد عدم تقارن در ابروها، رشد نامناسب موها، تفاوت رنگ موهای کاشته شده با موهای طبیعی، عدم رشد گرافت‌ها یا نرسیدن به حالت دلخواه خواهد شد. همچنین در چنین مواردی ممکن است جای برداشت و کاشت گرافت‌ها عفونت کند یا زخم شود. این زخم‌ها معمولا برای مدتی طولانی باقی خواهد ماند و بعد از آن نیز جای آن‌ها در ابروها کاملا قابل‌تشخیص است. درصورتی‌که در مراکز معتبر این اتفاق رخ نخواهد داد و نتایج کاشت کاملا طبیعی خواهد بود.

هزینه کاشت ابرو در کلینیک خانه سفید

با توجه به موارد گفته شده در این مطلب، حتما متوجه شده‌اید که کاشت ابرو یک عمل کاملا تخصصی است که باید در کلینیکی معتبر و توسط یک پزشک بسیار ماهر و باتجربه انجام شود. چراکه یک اشتباه کوچک در برداشت فولیکول‌های مو یا انتخاب زاویه کاشت می‌تواند فرم ابروها را به هم بریزد یا حتی باعث از بین رفتن فولیکول و جلوگیری از رشد موهای کاشته شده، شود؛ بنابراین می‌توان گفت که هزینه کاشت ابرو تا حد زیادی به دستمزد پزشک و کلینیک انتخاب شده بستگی دارد. علاوه بر این نوع روش انتخابی نیز از عوامل موثر در هزینه است. به این هزینه‌ها باید هزینه‌های مراقبت قبل و بعد از عمل و نگهداری از ابروهای کاشته شده را نیز اضافه کنید.

هزینه کاشت ابرو در کلینیک خانه سفید تهران بین ۶ تا ۷ میلیون تومان در سال ۱۴۰۰ برآورد می شود. برای دریافت هزینه دقیق کاشت ابروی خود می توانید با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ یا ۰۲۱۵۴۵۰۳ در تماس باشید.

کاشت ابرو نچرال

بهترین کلینیک کاشت ابرو

برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت ابرو باید به چند نکته توجه کنید:

 • کلینکی انتخاب کنید که در کاشت ابرو تخصص داشته باشد.

کلینیک‌هایی که تجربه‌ی زیادی در کاشت مو دارند، لزوماً کلینیک مناسبی برای کاشت ابرو نیستند. کاشت موی صورت با کاشت موی سر تفاوت زیادی دارد. کلینیک فوق تخصصی خانه سفید سال‌ها است که در زمینه‌ی کاشت موی سر، کاشت ابرو و کاشت ریش و سبیل به طور حرفه‌ای فعالیت می‌کند. پزشکان و جراحان این مرکز به خوبی با علم و هنر کاشت ابرو آشنایی داشته و تجربه‌ی زیادی در این امر دارند.

 • کاشت ابرو نیاز به مهارت و هنر دارد.

طراحی ابروها و اجرای کاشت، علاوه بر مهارت‌های جراحی، نیاز به دید زیبایی شناختی و هنری دارد. جراح باید با شکل ابروی خانم‌ها و آقایان آشنا باشد، بتواند با توجه به شکل صورت، زیباترین طرح را برای ابرو در نظر بگیرد و از الگوهای از پیش آماده استفاده نکند.

 • کلینیک باید مجوزهای لازم را داشته باشد و کار خود را تضمین کند.

کاشت ابرو در کلینیک خانه سفید توسط جراحانی انجام می‌شود که صلاحیت انجام این کار را دارند، دوره‌های لازم را دیده‌اند و مدارک لازم را دریافت کرده‌اند. کلینیک خانه سفید تمامی مجوزهای لازم برای ارائه خدمات پوست و مو از جمله کاشت مو را دارد. همچنین کلیه خدمات کاشت موی سر و صورت در این کلینیک همراه با ارائه‌ی ضمانت نامه کتبی انجام می‌شوند.

 • روش‌های مختلف کاشت ابرو باید در کلینیک ارائه شوند.

کاشت موی سر و صورت با روش‌های مختلفی انجام می‌شوند. هرکدام از این روش‌ها مزایا و معایبی دارند. نمی‌توان یک روش را به عنوان بهترین روش معرفی و برای همه‌ی بیماران از آن روش استفاده کرد.

اگر روش‌های مختلف کاشت موی صورت در یک کلینیک ارائه بشوند، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که بهترین روش برای شما انتخاب شده است؛ چون آن کلینیک سعی نمی‌کند که یکی از روش‌های کاشت را به عنوان بهترین روش معرفی کند.

ابروهای طبیعی و ضخیم

کاشت ابرو روی تاتو

یکی از سوالات رایج متقضایان کاشت ابرو، این است که آیا امکان کاشت ابرو روی تاتو وجود دارد یا خیر. بله، نه تنها این کار ممکن است، بلکه بسیاری از جراحان توصیه می‌کنند که قبل از کاشت، ابروهای خود را تاتو کنید یا هاشور بزنید. از هاشور زدن که با تکنیک میکرو پیگمنتیشن انجام می‌شود، در سرتاسر دنیا برای زیباتر کردن نتایج کاشت ابرو استفاده می‌شود.

علت این توصیه این است که در کاشت ابرو تعداد زیادی گرافت کوچک به صورت بسیار فشرده در کنار هم کاشته می‌شوند. گاهی خونرسانی و غذارسانی در پوست ناحیه‌ی ابرو به نحوی نیست که تمام گرافت‌ها زنده بمانند و تعدادی از آن‌ها از دست می‌روند. این اتفاق باعث می‌شود که فواصل کوچکی در بین موهای ابرو ایجاد گردد.

این فواصل معمولاً به حدی نیستند که نیاز به کاشت دوباره‌ داشته باشند و با استفاده از مدادهای ابرو به خوبی پوشیده می‌شوند. اگر قبل از کاشت، ابروهای خود را تاتو کرده یا هاشور زده باشید، این فواصل به خوبی پوشیده شده و اصلاً قابل مشاهده نخواهند بود.و

پاسخ به پرسش‌های متداول


 • آیا روش‌های کاشت ابرو برای خانم‌ها و آقایان متفاوت است؟

کلیت روش کاشت ابرو برای همه افراد یکسان است؛ اما تکنیک انتخابی توسط جراح با توجه به شرایط افراد متفاوت خواهد بود. طبیعتا به دلیل تفاوت‌هایی که بین ابروهای خانم‌ها و آقایان وجود دارد، تکنیک کاشت ابرو نیز متفاوت است. ابروهای آقایان معمولا ضخیم‌تر بوده و ضخامت آن‌ها در همه قسمت‌های ابرو یکسان است. در آقایان ابروها معمولا برجسته‌تر و پرتر هستند، رنگ تیره‌تری دارند و طول موهای ابرو نیز بلندتر است.

این در حالی است که در خانم‌ها تراکم موها در ناحیه انتهایی ابروها کمتر است و موهای این ناحیه نیز معمولا نازک‌تر هستند. طول و ضخامت موها نیز کمتر است. همین تفاوت‌ها باعث می‌شود که تکنیک موردنیاز برای کاشت ابرو در آقایان و خانم‌ها با یکدیگر تفاوت داشته باشد.

 • به طور معمول چه چیزی باعث ریزش موی ابرو می شود؟

عوامل متعددی می تواند موجب نازک شدن و یا ریزش ابرو شود، که برخی از آنها شامل اصلاح، حوادث فیزیکی و یا شیمیایی و برخی از بیماری های ریزش مو هستند.

 • آیا ابروهای کاشته شده دائمی است؟

بله. روش پیوند ابرو می تواند به عنوان یک راه حل دائمی برای نازک شدن ابرو استفاده شود. بعد از کاشت ابرو فرد رشد، ریزش و بازسازی طولانی مدت را همانند ابروهای طبیعی تجربه می کند.

 • موهای اهدا کننده از کجا می آیند؟

در صورت ریزش جزئی ابرو یا نازک شدن مو در یکی از دو ابرو، موهای اهداکننده را می توان از دیگر ابرو استفاده کرد. منابع دیگر عبارتند از پشت گوش و منطقه بالایی اطراف ران (معمولا برای زنان).

 • مدت زمان پروسه چقدر است؟

مدت زمان انجام این عمل معمولا بستگی به میزان پیوند هایی دارد که باید بر روی بیمار انجام شود. برای اکثر بیماران، حدود 5 تا 6 ساعت طول می کشد.

 • زمان بهبود چقدر است؟

از آنجا که این روش با استفاده از ابزارهای ظریف و تکنیک های تهاجمی کم، استفاده می کند، بیماران می توانند به طور معمول 48 ساعت پس از پیوند ابرو، و فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند، تا زمانی که در فعالیت های شدید یا ورزش ها شرکت نکنند.

 • جدول زمانی برای نتایج چیست؟

بیماران می توانند نتایج قابل توجهی را در حدود 4 تا 6 ماه انتظار داشته باشند. علاوه بر این، باید انتظار ریزش را 3 تا 5 هفته بعد از عمل جراحی داشته باشید که طبیعی است و انتظار می رود. نتایج نهایی در حدود 10 ماه آشکار خواهد شد.

 • آیا محل سوختگی یا شکستگی با کاشت ابرو مخفی می‌شود؟

سوختگی، بریدگی، شکستگی و مشکلات مشابه که باعث از بین رفتن همه فولیکول‌های مو می‌شوند، فرم ابروها را به‌شدت تحت تاثیر قرار می‌دهند و حتی ممکن است همه یا بخشی از موهای آن را به‌طور کامل نابود کنند. خبر خوش اینکه با کاشت ابرو در محل این آسیب‌ها می‌توان موهای ابرو را برگرداند و دوباره فرمی طبیعی و خوش‌حالت به آن بخشید. توجه کنید که آسیب ایجاد شده در این نواحی باعث از بین رفتن فولیکول‌های موی آن شده است. در نتیجه اگر فولیکول مو مجددا در این ناحیه قرار گیرد، ابروها دوباره رشد خواهند کرد. به همین دلیل پزشکان به افرادی که در اثر هریک از این آسیب‌ها یا برخی بیماری‌ها، فولیکول‌های ابروی خود را از دست داده‌اند، کاشت ابرو را توصیه می‌کنند.

 • آیا می‌توان بر روی تاتو یا هاشور ابرو کاشت؟

بله. حتی بعضی از پزشکان معتقدند که کاشت ابرو بعد از تاتو یا هاشور می‌تواند نتایج طبیعی‌تری را ایجاد کند. در واقع خود هاشور یا تاتو باعث طبیعی‌تر شدن ابروها نمی‌شود و حتی ممکن است باعث مصنوعی شدن فرم ابروها نیز بشود؛ اما اگر آن را با کاشت ابرو ترکیب کنید، حتما به نتایج خوبی خواهید رسید. توجه کنید که همه موهای کاشته شده در ابرو لزوما رشد نخواهند کرد و این امری کاملا طبیعی است. به همین دلیل ممکن است بعد از تثبیت نتایج کاشت فواصل بسیاری ریزی بین موها ایجاد شود. درصورتی‌که قبل از کاشت تاتو یا هاشور انجام شده باشد، این فواصل به‌طور کامل پوشیده می‌شوند و قابل‌تشخیص نیستند.

 • موهای مناسب برای کاشت ابروها از کجا برداشت می‌شوند؟

بانک موهای کاشت ابرو معمولا ناحیه پشت سر، پایین گردن و پشت گوش‌ها است. موهای پشت سر معمولا ضخامت بیشتری دارند و رشد آن‌ها نیز سریع‌تر است. به همین دلیل این موها برای آقایان مناسب‌تر است. در خانم‌ها که طول ابروها کمتر است و ابروها نازک‌تر هستند، موهای پشت گوش و گردن مناسب‌تر هستند. توجه کنید که موهای بدن نمی‌توانند گزینه خوبی برای کاشت ابرو باشند. چراکه احتمال رشد این موها در مکان جدید بسیار کم است و امکان تغییر حالت آن‌ها نیز وجود دارد.

 • برای کاشت ابرو به کجا مراجعه کنیم؟

کلینیک خانه سفید به‌عنوان یکی از معتبرترین و تخصصی‌ترین کلینیک‌های پوست و مو انتخابی مناسب برای کاشت ابرو است. پزشکان این کلینیک همگی در زمینه کاشت ابرو دانش و تجربه دارند و شما را به همان نتیجه دلخواه خواهند رساند. در این کلینیک روش‌های مختلف کاشت ابرو ارائه می‌شود و پزشک با توجه به شرایط شما بهترین روش را پیشنهاد خواهد داد. همچنین هزینه‌های کاشت ابرو در این کلینیک نسبت به کلینیک‌های دیگر بسیار مناسب است. کلینیک خانه سفید آماده خدمت‌رسانی به هم‌وطنان در سراسر کشور نیز هست و امکانات لازم را برای مراجعین غیر تهرانی فراهم کرده است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 4.9 / 5. تعداد رای ها 1209

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫61 دیدگاه ها

 1. سلام

  من ماه پیش کاشت ابرو انجام دادم همین کلینیک خانه سفید و واقعا راضی بودم. دکتر معرفت واقعا خانم نازنینی هستن.
  خانم باقری هههم واقعا خانم محترمی بودن و از ایشون کمال تشکر رو دارم.

  همیشه شاد باشید و موفق

 2. سلام و عرض ادب
  مقاله شما خیلی گویا بود ممنون ولی باز هم برای من یه سوال پیش اومد. از مناطقی که برای پیوند برداشت میکنید منظورم از محل موی سر هست که اشاره کردید، مجددا قسمتهایی که برداشت شده رویش خواهد داشت؟ یا جاشون روی سر خالی میمونه ؟ممنونم

  1. با سلام و وقت بخیر

   منطقه برداشت به قدری کوچک و کم هست که در روش FIT قابل رویت نیست و از لابلای موهای شما برداشت میشه و در روش FUT هم به دلیل برداشت نوار کوچک بعد از بخیه قابل دیدن نیست.

 3. ابروهای من خیلی پرپشت هستند وهروقت سلمانی می روم وسط دوابرو را برداشته وابروهایم را هم ماشین می کنم .این کار مرا کلافه کرده .
  برای این مشکل چکار می توانم بکنم .
  لطفا” مرا راهنمایی فرمایید .
  سن من 35 سال می باشد .

 4. سلام من میخوام کاشت کنم .ولی بعضی هارو دیدم یا سیخ سیخی در میاد یا ریخته .
  خیلی دودل موندم میشه راهنمایی کنید .باتشکر.

  1. با سلام و وقت بخیر

   کاشت ابرو تکنیک خاص و روش خاص خودش رو داره. هرجایی کاشت ابرو انجام ندین تا مشکل سیخ سیخ شدن و غیر طبیعی بودن نداشته باشه.
   برای راهنمایی بیشتر میتونین به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق واتس اپ پیام بدین.

 5. با عرض سلام وخسته نباشید من میخواستم کاشت ابرو انجام بدم ولی بعضی از آشنایان میگن چون از موی سر برداشته میشه سرعن رشدشون به انازه موی سر یعنی امکان داره خیلی بلند بشه این دریته؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   ابتدای کاشت ابرو همین طور است اما به مرور زمان سرعت رشد آنها با سرعت رشد ابروی طبیعی شما هماهنگ می شود.

 6. سلام
  من اطرافیانم ک کاشت انجام دادن بلا استثنا همشون حالت سیخ سیخی و غیر طبیعی شده و واقا این عذاب اوره چجوری مطمئن بشم همچین اتفاقی نمیفته برام؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بررسی نمونه کارهای کلینیک خانه سفید در صفحه اینستاگرام ما به آدرس : WHDC.IR خیال شما را از نهایت تبحر تیم کاشت ابروی کلینیک ما راحت خواهد کرد.

 7. سلام خسته نباشید من کاشت ابرو انجام دادم وتقزیبا 5 ماه نیم گذشته ولی ابروهام مثل روزی که کاشت در نیومده، ممنون میشم راهنمایی کنید ممکنه در نیاد؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بهترین زمان برای قضاوت در مورد کاشت مو و کاشت ابرو یکسال بعد از کاشت می باشد لذا صبور باشید.

 8. سلام
  خواهش می کنم سوال من را پاسخ بفرمایید. من کاشت ابرو سه سال قبل انجام دادم تتو داشتم. آیا الان بخوام تتو رو با لیزر پاک کنم مشکلی برای ابروهای کاشته شده ام ایجاد می شه؟ تتو من خیلی تیره است و لازمه پاک بشه. سپاس

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله امکان دارد. البته ممکن است حین انجام کار تعدادی از ابروهای خود را از دست بدهید.

 9. سلام و عرض ادب.
  کاشت ابرو برای خانم ها با موى فر هم انجام میشود یا خیر؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله انجام می شود. مشکلی بوجود نمی آورد.

 10. سلام توروخدا جواب بدید من خواهرم ۱ روزه کاشت ابرو کرده خیلی بد شده بیش از حد پهن و زشته چکار میتونه بکنه راهی هست ؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   به این سرعت خیر. صبوری کنین بعد از ماه ششم با پزشک خود مشورت کرده و کمک بخواهید.

 11. سلام وقت بخیر به طور میانگین (تقریبا)برای کاشت ابرو به چه تعداد تار مو نیاز است؟

  1. عرض ادب و احترام

   تعداد تار مو واحد درستی برای شمارش نیست. بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ گرافت مو برای کاشت مو احتیاج است.

 12. درود وقت بخیر برای پیوند ابرو معمولا به چند تار مو نیاز هست به طور میانگین هم برای آقایان و خانم ها ممنونم؟

 13. با سلام و عرض ادب وخسته نباشید
  من میخواستم بدونم میشه همزمان هم مو کاشت کرد وهم ابرو ،من خط جلوی موهام به علت شکستگی سرم بعضی جاهاش ناقص شده میخواستم خط جلوی سرم رو کامل بکارم که خط موهام صاف بشه ابروهامم به علت کم پشت شدن میخوام بکارم

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله اگر شما توان انجام دو عمل را همزمان داشته باشید میشه انجام داد.

  2. سلام وقت بخیر. امکانش هست برای کاشت ابرو از موهای بناگوش یا به اصطلاح از پایین خط ریش استفاده کرد؟ البته برای کسانی که در این ناحیه مو دارن.

  3. با سلام و وقت بخیر

   خیر امکان برداشت از ناحیه موردنظر شما وجود ندارد.

 14. سلام اون دوره ای که فرمودید ابرو میریزه بعد از کاشت کلا میریزه یا فقط قسمت کمی

  1. با سلام و احترام

   ممکنه همش بریزه یا قسمتی از ابرو بریزه اما در کل ریزش ابرو بعد از کاشت طبیعی است.

 15. سلام اول تشکر میکنم بابت توضیحات کاملی که دادید. من چهل سالمه و موهام سفید زیاد داره ، میخام بدونم
  آیا امکانش هست ابروهای کاشته شده سفید بشن مثل موهام؟. اگر استرس داشته باشم و موهام شروع به ریزش بکنه آیا ابروهام هم میریزه؟. آیا اگر با آمپول و دارو موهام پر بشن دوباره ، ابروها هم دوباره پر میشن یا خیر؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بلی می تواند سفید شود.
   خیر در اثر استرس موهای ابرو دچار ریزش شدید نمی شود.
   بعید است این چنین بشود و بتوان ابروها را دوباره پر کرد.

 16. با سلام
  من کاشت ابرو انجام دادم قسمت دم ابروهام رو پوستم نمیخابه و رو هواست برا بهتر شدن چیکار باید بکنم؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر خواب ابرو درست انجام نشده باشد باید با پزشک خود تماس بگیرید و جهت ترمیم مجدد پرس و جو کنید.

 17. با عرض سلام
  میخواستم‌بدانم‌که در افرادی که مو‌سرشان کاملا سفید می‌باشد امکان اینکه پیاز مو از جای دیگری برداشته شود هست و می‌شود از ریشه مو سفید برای کاشت ابرو استفاده کرد

  1. با سلام و وقت بخیر

   بلی موهای سفید را هم می شود. کاشت برای موهای ابرو فعلا جایی به خوبی موهای سر وجود ندارد.

 18. سلام وقت بخیر
  من قصد انجام کاشت ابرو دارم لطفا کمی مرا راهنمایی کنید
  اینکه نامزدم اصلا حاضر به انجام عملهای زیبایی نیست و من قصد انجام این کار رو بدون اطلاع ایشون دارم چون به شدت از ابروهام ناراضی هستم حالا میخوام بدونم چند روز حالت تورم و کبودی داره؟
  همچنین من موهای سرم بصورت ارثی زودتر سفید شده البته نه بطور کامل میخوام بدونم اگه از سرم مو بردارن ممکنه ابروهام سفید رشد کنه؟
  و قبلا هم با یه پزشک برای کاشت صحبت کردم گفتن چون قبلا یه مرحله میکروبلید انجام دادی کاشت برای شما مناسب نیست میخوام بدونم واقعا درست گفتن؟
  میخوام تا قبل از عروسیم اینکاررو حتما انجام بدم لطفا منو راهنمایی کنید

  1. با سلام و احترام

   از قسمت پشت سر یک فلپ 10در1سانتیمتری برداشته میشود موهای آنرا زیر میکروسکوپ دانه دانه میکنند در قسمت ابرو سوراخهایی را ایجاد میکنند و موها را در ان میگذارندپروسه گرفتن این موها حدود شش ماه طول میکشد حدود دوهفته التهاب و قرمزی دارد
   میکروبلیدینگ تداخلی با عمل کاشت ابرو ندارد موهایی که کاشته میشوند موی سر هستند یعنی هم بلند میشوند و هم بمرور زمان سفید میشوند توجه داشته باشید که این موها را تاشش ماه نباید رنگ کرد

  2. سلام وقت بخیر
   من ابروم گرده و سر ابروم ی کم پایبنه و اگه بخوام تارهای زیرین سر ابرومو بردارم تا فاصله ابرو از چشمم زیاد بشه اونموقع سر ابروم خیلی نازک میشه و به بقیه ابروم نمیخوره میخوام بدونم میشه در حد چند عدد تار ابرو بکارم سر ابروهام و هزینه تقریبیش چقدر میشه؟
   پیشاپیش ممنون از وقتی که میزارین

  3. با سلام و وقت بخیر

   همه کار شدنی است. منتها هزینه زیاد فرقی با کاشت یک ابرو نمی کند. چون پرسنل و دستگاه و ابزار مصرفی همان است.

 19. سلام خسته نباشید من یک خانم ورزشکار بدنساز هستم که از بعضی داروهای هورمونی و یک نوع پپتاید استفاده میکنم ولی با دوزهای پایین ،چند وقت بعد از کاشت ابرو میتونم دوباره از این داروها استفاده کنم؟!

  1. عرض ادب و احترام

   پپتاید ضرری برای مو و ابرو ندارد ولی داروهای هورمونی برای عضله سازی در هیچ موردی مجوز مصرف ندارد. این مدل هورمون ها و داروها به شدت برای سلامتی قلب شما ضرر دارد.

 20. سلام خسته نباشید
  بهترین پزشک کاشت ابروتون و میشه معرفی کنید
  و بعدازظهر هم این مار و انجام میدین.
  میشه پاسخ و ایمیل کنید

  1. عرض ادب و احترام

   خواهشمند است جهت کسب اطلاعات در این خصوص با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق واتس اپ در تماس باشید.

   پیروز باشید

 21. باسلام واحترام
  کاشت ابرو از صفرتاصد چندجلسه زمان میبره ؟چون ازشهردیگه ای میخوام بیام واینکه درد داره یانه

  1. عرض ادب و احترام

   در کل پیش ما حداکثر ۴ ساعت مهمان هستین. محل استراحت براتون فراهم هست. در مورد درد با توجه به اینکه آستانه تحمل خانم ها بیشتر هست بعید میدونم اینقدری درد احساس کنید. خیر درد شدید ندارد.

   پیروز باشید

 22. اون قسمتایی از پشت سر که مو ازش برداشته می شه دوباره درمیاد؟

  1. عرض ادب و احترام

   برداشت مو از طریق روش غیرجراحی تا ۳۰ درصد احتمال پر شدن ناحیه برداشت شده وجود دارد. با روش جراحی و برش نواری که فقط برای کاشت ابرو زخم کوچکی که مرور بهبود میابد ایجاد می شود و در واقع اثری از برداشت نقطه ای نیست.

   پیروز باشید

 23. با سلام واحترام ، من بانویى شصت وشش ساله هستم که به علت از دست دادن ابروهاًمجبور به انجام تتو شده ام. الان مى خواهم در صورت امکان اقدام به کاشت ابرو کنم . موهاى سرم هنوز در قسمت پشت سر مقدارى مشکى هستند. آیا ممکن است کاندیداى کاشت ابرو باشم به همین روش FIT که مى فرمایید؟

  1. عرض ادب و احترام

   اگر بانک موی خوبی داشته باشید مشکلی در کاشت ابرو نیست. با این حال برای تشخیص صحیح با شماره 09122252731 از طریق واتس اپ در ارتباط باشید تا بعد از بررسی پزشک متخصص کلینیک نظر نهایی به شما انتقال داده شود.

   با تشکر

 24. با سلام من ابروهامو کاشتم و الان توی دوره ی ریزش هست لطف میکنید راهنماییم کنید که چه دارویی مناسب هست که به ابروهام بزنم که سریعتر دوباره رشد کنه؟ ریزشش نگرانم کرده، من سروینا زدم ولی توی ابروم جوش زد

  1. با سلام و احترام

   بعد از کاشت ابرو ترجیحا از هیچ دارویی نباید برای رشد سریعتر استفاده کنین. باید اجازه بدین فولیکول های مو با بخش جدیدی از پوست که به آن منطقه انتقال پیدا کرده اند سازگار شده و رشد طبیعی داشته باشند. فقط داروهای تقویتی و مسکنی که پزشک شما جهت تقویت بدنی و کاهش درد و تورم بعد از کاشت ابرو برای شما تجویز کرده اند استفاده کنید.

   پیروز باشید

 25. سلام وقت شما بخیر ؛ من در یکی از کلینیک های شیراز کاشت ابرو انجام دادم میخواستم بدونم برای شستشوی ی ابرو باید چطور عمل کنم و روش اینکار چجوریه ؟
  و یک سوال دیگر اینکه الان که دو روز از کاشت میگذره حمام رفتن و رسیدن آب به ابرو های کاشته شده مانعی نداره ؟؟

  1. سلام ببخش شما کجای شیراز کاشت ابرو انجام دادید
   خوب شده کاشتتون!
   میشه لطفا به منم معرفی کنید ممنونم

  2. واقعیتش رو بخواین نه راضی نبودم پیشنهاد هم نمیدم.
   تو مراقبت های بعد از کاشت ابرو اصلا بهم کمکی نکردن.

 26. با سلام و احترام
  برای کاشت ابرو و مژه وقت میخواستم چون شاغلم فقط اواخر اسفند ماه میتوانم جراحی کنم 26 اسفند خوبه اگر وقت بدید ممنون میشم هزینه را هم لطف کنید.
  بفرمائید

 27. سلام . من ابروهام رو قبلا تاتو کردم ،، امکان کاشت ابرو برای من وجود داره ؟؟

  1. سلام و وقت بخیر

   بله امکان کاشت ابروی طبیعی برای افرادی که قبلا ابروی خود را تتو کرده اند وجود دارد. حتی امکان پاک کردن تتو هم در کلینیک خانه سفید هست. کاشت ابرو با بالاترین تراکم و بهترین فرم برای شما انجام می شود.

   پیروز باشید

 28. بهترین راه برای ترمیم ابرو کاشت هست ؟؟ با لیزر و پی آرپی و… نمیشه ترمیم ابرو رو انجام داد؟

  1. با سلام و احترام

   بله بهترین راه کاشت ابرو می باشد. لیزر و پی آر پی توسط متخصصین تایید نمی شود.

   پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بریم یکی دیگه بخونیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا