اخبار

کابینت نئوکلاسیک ترند 2021 و هر آنچه از آن نمی دانید

()

کابینت نئو کلاسیک با آمیختگی دو سبک پرطرفدار مدرن و کلاسیک توانسته توجه بسیاری از متقاضیان نصب کابینت را به خود جلب کند.

این کابینت‎‌ که در واقع بخشی از ویژگی‎‌های این دو سبک را بهرمند‎‌ است در طی سال‌‎های گذشته با توجه ویژه‌‎ای که بر روی طراحی آن‌‎ صورت گرفته به تنوع خوبی دست یافته و توانسته جایگاه ویژه‎‌ای را در کنار دسته بندی‌‎های متفاوت انواع کابینت به خود اختصاص دهد؛ به گونه‌‎ای که بسیاری از افراد هر ساله به دنباله طرح جدیدتر و خاص‎‌تری از کابینت نئوکلاسیک در مراکز فروش آن هستند. بنابراین لازم است در خصوص کابینت‎‌های ترند نئوکلاسیک 2021 و ویژگی‌‎های منحصر به فردی که برای علاقمندان به این سبک به ارمغان می‎‌آورد صحبت شود تا انتخاب بهترین گزینه‎‌ی موجود با شناخت بیشتری صورت پذیرد.

آشنایی با کابینت‎‌های نئوکلاسیک

کابینت نئو کلاسیک که در واقع به معنای مدرن و کلاسیک است برگرفته از سبک معماری قرون 18 و19 میلادی در اروپا می‎‌باشد. در تولید این کابینت‌‎ها ویژگی‎‌ها و امکانات کابینت مدرن را بر بستر طراحی کلاسیک به کار می‌گیرند تا در نهایت محصول ایجاد شده از ویژگی‎‌های ظاهری تقریبا مشابه کلاسیک و امکانات و دسته بندی‌‎هایی مشابه با نوع مدرن بهرمند باشد.

بنابراین نصب کابینت‎‌های نئوکلاسیک در عین حال که حالت سنتی را به یک آشپزخانه می‌‎بخشد، یادآور سادگی سبک مدرن و زیبایی خاص آن نیز است. در حقیقت می‌توان گفت این کابینت‎‌ها برای افرادی که همیشه در بین طراحی کلاسیک و مدرن در تردید هستند و نمی‌توانند از هیچ یک چشم بپوشند، بسیار مناسب بوده و می‌تواند آشپزخانه‎‌ای با فضای دلنشین را برایشان حاصل نماید.

انواع کابینت‎‌های نئو کلاسیک 2021

کابینت‎‌های نئو کلاسیک که در حقیقت به عنوان یکی از جدیدترین سبک‎‌های موجود شناخته می‌شوند، در دو زیر مجموعه انزو و پولیش با طراحی‎‌های متفاوت و مخصوص هر آشپزخانه تولید می‌شوند.

به همین دلیل نیاز است در بررسی ترندترین کابینت‎‌های نئوکلاسیک سال به بررسی این زیر مجموعه‎‌ها بپردازیم تا در انتخاب بهترین و مناسب‎‌ترین گزینه‎‌ی موجود با تردید کمتری رو به رو شده و با شناخت بیشتری در این حیطه گام بردارید؛ چرا که عدم آشنایی و شناخت انواع محصولات نئوکلاسیک ممکن است منجر به پشیمانی و ایجاد ضرر مالی پس از نصب کابینت شود. پس به همین سبب گفته می‌شود که هر چه با اطلاعات بیشتری به دنبال کابینت نئو کلاسیک مدنظر خود باشید مسلما انتخاب رضایت‌مندتری را نیز حاصل خواهید کرد.

جهت آشنایی بیشتر و مشاهده نمونه کارهای کابینت نئوکلاسیک کلیک کنید

کابینت‎‌های نئو کلاسیک انزو

کابینت‎‌های انزو یکی از ترندترین کابینت‎‌های نئو کلاسیک 2021 هستند که برای نخستین بار توسط شرکت آمریکایی zentique تولید شدند. این کابینت‎‌ها که توسط واردکنندگان ایتالیایی به ایران راه پیدا کردند از لحاظ متفاوت بودن بسیار مورد توجه قرار گرفتند اما از آنجایی که واردات این محصولات قیمت زیادی را در پی داشت و این امر برای خریداران به صرفه نبود تولیدکنندگان کابینت با استفاده از دانش فنی خود گام موثری در این حیطه برداشتند و به تولید کابینت نئوکلاسیک انزو اقدام نمودند. بنابراین می‌توان گفت کابینت‎‌های انزوی موجود در ایران از تولیدات شرکت zentique نبوده و خود تولیدکنندگان با الهام گرفتن از این محصولات به تولید و عرضه کابینت‎‌ طرح انزو در ایران اقدام نمودند.

تولید کابینت‎‌های انزو به دلیل ویژگی‎‌های منحصر به فرد خود (حساسیت و ظرافت) معمولا در تمامی مراکز تولیدی کابینت انجام نمی‌شود و تنها در کارگاه‎‌های مجهز به دستگاه‎‌های پیشرفته و مخصوص تولید آن صورت می‎‌پذیرد. کابینت‎‌های انزو برخلاف کابینت‎‌های امروزی که از درب‎‌هایی با ضخامت 16 میلیمتر بهرمندند، دارای درب‌‎های 25 میلیمتری بوده و می‌توانند نگرانی‎‌هایی که در خصوص ظرافت زیاد درب‎‌ها و مراقبت و نگهداری زیادی که از این بابت وجود دارد را برطرف نمایند.

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

کابینت‌‎های انزوی نئوکلاسیک پولیش

کابینت‎‌های پولیشی در حقیقت به آن دسته از کابینت‌‎هایی که دارای بدنه‎‌ای ساخته شده از رنگ پولیش هستند اتلاق می‌شود. رنگ پولیش که می‌تواند به حالت مایع، خمیر و یا اسپری باشد بر روی بدنه کابینت همانند یک لایه‎‌ای شیشه‎‌ای مانند به ضخامت مشخصی (مثلا 3 میلیمتر) قرار گرفته و نمای زیباتری به کابینت نئو کلاسیک می‎‌بخشد. کابینت‎‌های پولیشی یکی از خاص‎‌ترین و ترندترین محصولات نئوکلاسیک هستند که جذابیت خاصی را به فضای آشپزخانه و البته منزل هدیه می‌دهند.

کابینت‎‌های پولیشی انزو از مغزی ام دی اف خام با سایزهای متفاوت و با روکشی سفید رنگ تولید می‌شوند. این کابینت‎‌ها به نسبت دیگر انواع کابینت‎‌های نئوکلاسیک (مثل نوع وکیوم) به علت قرارگیری رنگ پولیش از ضخامت بیشتری بهرمندند که این موضوع بر استحکام این کابینت‎‌ها می‎‌افزاید و امکان ترمیم کابینت پس از ایجاد خط و خش بر روی بدنه را ایجاد می‌کند که این موضوع شاید یکی از بزرگ‎‌ترین مزیت‎‌های این کابینت‎‌ها باشد.

از طرفی کابینت نئوکلاسیک پولیش به دلیل مقاومت خوبی که در برابر آب دارد می‌تواند برای شرایط‌‎های متفاوت آب و هوایی و البته قرارگیری در فضای آشپزخانه که مدام با آب سروکار دارد بسیار مناسب باشد.

نکته‎‌ی دیگری که در خصوص کابینت پولیشی مطرح می‌شود این است که پروسه تولید این کابینت‎‌ها طولانی بوده و ممکن است برخی از مراکز تولیدی در مراحل مختلف تولید این محصول و رنگ کاری آن دقت و اهتمام کافی را به کار نبرند که در نتیجه محصول تولیدی مسلما از کیفیت لازم و ظاهر چندان جذابی بهرمند نخواهد بود.

به همین سبب حتما برای سفارش و خرید این محصولات به سراغ مراکز مورد اطمینان رفته و با تهیه‌‎ی محصولاتی با کیفیت و زیبا تا سال‎‌ها از استفاده و حضور این کابینت‎‌ها در آشپرخانه خود لذت ببرید.

کابینت انزو

نحوه‎‌ی اجرای رنگ پولیش بر روی کابینت‎‌های نئو کلاسیک

قبل از هر چیز ماده‎‌ی پولیش که معمولا به حالت خمیری شکل موجود است با کمک تینر روغنی به حالت مایع در می‌‎آید. پس از آماده شدن، این مایع به واسطه‌‎ی دستگاه‌‎های مخصوصی بر روی صفحات ام دی اف پاشیده می‌شود. پس از اتمام مرحله‎‌ی اول رنگ کاری و خشک شدن رنگ‎‌ها سمباده کاری انجام شده و سپس دوباره ورق‎‌های ام دی اف زیر دستگاه‌‎های مخصوص، رنگ‎‌کاری یا به اصطلاح پولیش‌‎کاری شده و پس از خشک شدن مراحل سمباده کاری تکرار می‌شود.

مراحل رنگ کاری تا سمباده کاری کابینت نئوکلاسیک معمولا طولانی بوده و طی چهار مرحله به صورت مکرر انجام می‌شود. نکته‎‌ی حائز اهمیتی که در طی انجام این مراحل همواره به آن می‎‌بایست توجه نمود، تراز بودن صفحات کابینت در هنگام پولیش کاری می‎‌باشد چرا که در صورت تراز نبودن صفحات، رنگ‎‌ها به یک میزان در همه‎‌جا پاشیده نشده و برخی از بخش‎‌ها از ضخامت بیشتر و برخی دیگر از ضخامت کمتر بهرمند‌‎ند.

که این موضوع سبب می‌وشد تا کابینت نئوکلاسیک یک تولیدی به نسبت تولیدی‎‌هایی که در طی انجام این مراحل همواره دقت کافی درخصوص تراز بودن صفحات از خود نشان دادند، جذابیت چندانی از خود نشان ندهد.

پس از پولیشکاری به واسطه‎‌ی دستگاه‎‌های مخصوص، مرحله‎‌ی حساس پولیشکاری با نمد یا نوع پنبه‎‌ی مخصوص آغاز می‌شود. این مرحله از آنجایی‎‌ که با دست انجام می‌شود نیازمند دقت و مهارت بالا است و هر چه اهتمام بیشتر در این امر صورت بپذیرد سطح شیشه‌‎ای مانند کابینت پولیشی بهتر جلوه کرده و نمای زیباتری را حاصل خواهد نمود.

رنگ‌‎‎های کابینت‌‎های نئو کلاسیک

کابینت‎‌های نئوکلاسیک علاوه بر بهرمندی از رنگ پولیشی می‌توانند از رنگ‎‌های پلی اورتان و یا پلی استر نیز بهرمند باشند که نوع پلی استری آن در برابر آفتاب و رطوبت از مقاومت خوبی بهرمند بوده ولی شفافیت رنگ پولیشی را برای کابینت به همراه نخواهد داشت.

رنگ‎‌های پلی استر کابینت نئوکلاسیک نیز از جمله محصولات ارزان قیمتی هستند که در برابر رطوبت و آفتاب مقاومت خوبی از خود نشان نداده و ممکن است نتواند به عنوان یک کابینت با کیفیت در طولانی مدت به ایفای نقش بپردازد. در تمامی موارد کابینت‎‌های نئوکلاسیک رنگ‎‌های پولیشی را می‌توان به عنوان بهترین محصول در نظر گرفت چرا که این کابینت با بهرمندی از مزایای فوق‎‌العاده خوبی چون مقاومت و کیفیت و درخشندگی، محصولی با دوام و جذاب را برای مشتری حاصل خواهد کرد.

کابینت پولیشی

مقایسه‌ی کابینت‌‎های ترند نئوکلاسیک با کابینت ممبران

کابینت‎‌های ترند نئوکلاسیک به نسبت نوع ممبران از ضخامت بالاتری در ام دی اف‌‎های به کار رفته‎‌ی خود بهرمند بوده و استفاده از رنگ‎‌های باکیفیتی چون پولیش نیز سبب افزوده شدن این ضخامت و بالا رفتن کیفیت آن در مقایسه با کابینت ممبران شده است.

از طرف دیگر به علت زیبایی بیشتر و ایجاد نمایی خاص، در کابینت‎‌های نئوکلاسیک معمولا به واسطه‎‌ی استفاده از دستگاه‎‌های سی ان سی قطر لبه‎‌های آن را به ضخامت 8 میلیمتر یعنی چیزی در حدود نصف ضخامت ممبران کاهش می‌دهند که این کار سبب تمایز ظاهری این کابینت به نسبت دیگر انواع آن می‌شود.

نکته‌‎ی مهم دیگری که در رابطه با مقایسه‎‌ی کابینت نئوکلاسیک و ممبران عنوان می‌شود می‌توان به تنوع رنگی این کابینت‎‌ها اشاره نمود؛ چرا که کابینت‎‌های نئوکلاسیک از تنوع رنگی بسیار پایینی بهرمند هستند این در حالی است که در تولید کابینت ممبران با تنوع رنگی بالایی رو به رو هستیم.

مهم‎‌ترین ویژگی‎‌های کابینت‎‌های نئو کلاسیک

کابینت‎‌های نئو کلاسیک معمولا از ویژگی‎‌های متفاوت و خاصی بهرمندند که سبب تمایز ظاهری این کابینت‌ها به نسبت دیگر انواع آن می‌شود. از جمله ویژگی‌‎های متفاوتی که در تولید اغلب این کابینت‌‎ها در هر مدلی که باشند به آن توجه خاصی می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • تقارن کابینت‌‎های نئو کلاسیک : تقارن یکی از ویژگی‎‌های جذاب و نظم دهنده به کابینت‎‌های متفاوت نئوکلاسیک می‎‌باشد. در حقیقت این تقارن سبب شده تا بتوان با استفاده از کابینت نئوکلاسیک با سهولت بیشتری نظم ظاهری را در آشپزخانه خود ایجاد نمود.
  • رنگ‎‌های کابینت‎‌های نئوکلاسیک : همانطور که در طول متن نیز اشاره شده تنوع رنگی کابینت‎‌های نئوکلاسیک معمولا بسیار پایین است و اغلب به حالت سفید رنگ و در مواردی نیز به دیگر رنگ‎‌های خنثی تولید می‌شوند.
  • جادار بودن این کابینت‎‌ها : کابینت‌‎های نئوکلاسیک به طور معمول از ارتفاع بالایی بهرمندند که این امر علاوه بر ابهت ظاهری، به ایجاد فضای کافی برای قرارگیری ظروف و مواد غذایی مختلف کمک موثری می‌‎نماید.
  • امکان طراحی در آشپزخانه‎‌هایی با متراژ متفاوت : تا پیش از حضور کابینت نئوکلاسیک معمولا برای آشپزخانه‌‎هایی با متراژ کوچک‎‌تر کابینت‎‌های مدرن پیشنهاد می‌شد و استفاده از کابینت کلاسیک را یکی از گزینه‎‌های غلط برای چنین متراژهایی در نظر می‌گرفتند. این در حالی است که با حضور کابینت نئوکلاسیک بر تنوع طراحی کابینت برای آشپزخانه‎‌های کوچک افزوده شد. به همین دلیل می‌توان گفت استفاده از این کابینت‎‎‌ها به علت برخورداری از ویژگی‎‌های متفاوت، محدودیت بسیار کمتری داشته و کلیه‎‌ی افراد در هر منزل با هر متراژی که باشند می‌توانند این محصولات را از مراکز معتبر آن سفارش دهند.

قیمت کابینت‎‌های نئو کلاسیک

به طور کلی عوامل متعددی در قیمت کابینت نئوکلاسیک موثر بوده و سبب افزایش یا کاهش قیمت این محصولات می‌شود. از جمله عوامل موثر بر این امر می‌توان به متراژ کابینت و نوع طراحی آن اشاره نمود. در واقع در خرید و سفارش کابینت نئو کلاسیک با افزایش متراژ و پیچیدگی‌های طراحی، قیمت کابینت افزایش پیدا خواهد کرد.

چرا که در تولید آن متریال و وقت بیشتری صرف شده است. اما به غیر از متراژ و طراحی، نوع رنگ به کاربرده شده در تولید کابینت نیز به شدت بر روی قیمت نهایی آن تاثیرگذار می‎‌باشد به گونه‎‌ای که کابینت‎‌های تولید شده با رنگ پولیشی به نسبت پلی استر و پلی اورتان از قیمت بالاتری بهرمند بوده و در دسته‌‎ی کابینت‌‎های با کیفیت و گران‌قیمت نئوکلاسیک قرار می‌گیرند.

توجه شود که با وجود گران‌قیمت بودن کابینت‌‎های پولیشی این قیمت می‌‎بایست به صورت منصفانه از مشتریان درخواست شود تا در این اوضاع اقتصادی دچار ضررهای مالی نشده و در تهیه‌‎ی محصولات دلخواه خود با دردسرهای زیادی رو به رو نباشند. تهیه‎‌ی کابینت نئوکلاسیک از تولید کنندگان اصلی و بدون واسطه کمک می‌کند تا اجناس با قیمت پایین‎‌تر به دست مصرف کنندگان اصلی برسند.

کابینت پوششی

سفارش اینترنتی کابینت نئوکلاسیک

گاهی اوقات محدودیت‌های مسافتی سبب می‌شود تا مردم شهرهای متفاوت از امکان استفاده از بسیاری از خدمات از جمله دسترسی به، باکیفیت‌‎ترین کابینت‎‌ها که در دیگر شهرها تولید می‌شوند بهره‌‎مند نباشند. به همین سبب برخی از تولید کنندگان کابینت نئوکلاسیک و دیگر انواع کابینت‎‌ها با تاسیس وبسایت‎‌های فروش خود و سفارش اینترنتی محصولات، امکان دسترسی به محصولات متنوع را ایجاد نمودند.

در این وبسایت‌‎ها مشتریان با مطالعه‎‌ی مقالات و اطلاعات موجود در سایت به راحتی می‌توانند اطلاعات زیادی را در خصوص کابینت‌‎های متفاوت کسب نموده و سپس با ثبت سفارش و یا تماس تلفنی محصول دلخواه خود را به مرحله‎‌ی تولید برسانند.

در صورت تمایل به خرید کابینت نئوکلاسیک و یا دیگر انواع کابینت‎‌های مدرن و کلاسیک و ممبران و… می‌توانید به سایت نوین کابین مراجعه نموده و از طریق این وبسایت به ثبت سفارشات خود بپردازید. نوین کابین جهت اطمینان خاطر مشتریان از لحاظ کیفیت محصولات و نوع طراحی به برگزاری یک نمایشگاه دائمی در محل کارخانه اقدام نموده که علاقمندان در صورت تمایل می‌توانند با مراجعه به درس ذکر شده در سایت محصولات تولیدی را از نزدیک مشاهده نموده  و به بررسی آن‎‌ها بپردازند. جهت ارتباط و ورود به سایت این تولیدی می‌توانید از آدرس https://novincabinco.com/ استفاده نمایید.

 

نکته : مطلب درج شده صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و پیشنهاد مجله خانه سفید نمی باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

یک دیدگاه

  1. سلام من کابینت هامو از شرکت نوین کابین گرفتم و خیلی هم راضیم کیفیت کابینت ها هنوزم مثل روز اولشه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا