دانشنامه تزریق ژل

تزریق ژل و فیلر خط خنده | بهترین برندها، مزایا، ماندگاری و هزینه

()

در سال‌های اخیر استفاده از تزریق ژل برای از بین بردن چین‌ و چروک‌های پوستی کاربرد فراوانی پیدا کرده است. در روش‌های مختلف تزریق ژل از ژل‌های مخصوص برای جایگزینی چربی‌های ازدست‌رفته پوست و بهبود چین‌ و چروک‌ها استفاده می‌شود. این کار با کمک به ترمیم بافت‌های پوستی به‌صورت موقت یا دائم چین‌ و چروک‌های صورت را برطرف کرده و به شما احساس خوب جوانی را هدیه می‌دهد.

افزایش سن باعث می‌شود که در نواحی کناری بینی و دهان خطی بلند و عمیق ایجاد شود که از آن به نام خط خنده یاد می‌شود. این خط معمولا عمیق بوده و باعث جدا شدن لب‌ها از گونه‌ها می‌شود. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال راه‌حلی برای برطرف کردن آن هستند. برطرف کردن این خطوط معمولا محدودیت سنی نداشته و هر فردی که از وجود آن‌ها ناراضی باشد می‌تواند برای رفع آن‌ها اقدام کند.

تزریق ژل برای درمان خط خنده

روش‌های متنوعی مانند تزریق بوتاکس خط خنده، تزریق چربی، هایفوتراپی و … برای از بین بردن خط خنده (SmileLine) وجود دارد. یکی از این روش‌ها تزریق ژل برای خط خنده است. اما مسئله اینجا است که تبلیغات منفی و در بعضی مواقع تجربه‌های ناموفق اطرافیان به دلیل تزریق ژل در مراکز نامعتبر باعث ایجاد نگرانی‌هایی در میان مردم شده است. عده‌ای تصور می‌کنند که تزریق ژل می‌تواند به اعصاب آن‌ها آسیب رسانده و بخشی از صورت را به‌طور کامل فلج کند. عده دیگری نیز تصور می‌کنند که ژل‌های تزریق شده در زیر پوست جمع شده و پس از مدتی باعث ایجاد بیماری می‌شوند.

اما مسئله اصلی اینجا است که این موضوعات تا چه حد صحت دارد؟ آیا حرف‌وحدیث‌های پیرامون مزیت‌ها و معایب و اثرگذاری این روش درست است؟ آیا تزریق ژل برای خط لبخند روش مناسبی است؟ در این مقاله قصد داریم یک‌بار برای همیشه به شک و تردید شما پایان داده و برای این سوالات پاسخ دقیقی ارائه کنیم.

ژل‌های مورداستفاده برای تزریق به خط خنده از نوع پرکننده هستند. بنابراین پس از تزریق ژل نواحی مختلف پوست که چربی خود را از دست داده‌اند پر می‌شوند. همین عامل باعث می‌شود که خطوط و چروک‌های ایجاد شده در این ناحیه از بین رفته و چهره شما همچنان جوان و زیبا بماند. به‌علاوه کسانی که پوست نواحی دور لبشان شل شده یا افتاده است می‌توانند از این روش برای برطرف کردن مشکل ایجاد شده استفاده کنند.

تصویر تزریق ژل خط خنده

مزیت‌ها و معایب تزریق ژل خط خنده

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تزریق ژل برای خط خنده جوان سازی پوست شما است. با استفاده از این روش می‌توانید چین‌ و چروک عمیق کنار لب را از بین برده و لبخند خود را زیباتر کنید. خوشبختانه این روش عوارض بسیار کمی داشته و پس از انجام عمل نیازی به پانسمان، استراحت یا بستری شدن وجود ندارد. هزینه‌ تزریق ژل خط خنده چندان بالا نیست و شما می‌توانید بدون نگرانی از ایجاد حساسیت یا عوارض بعدی آن را به‌عنوان شیوه‌ای برای جوان‌تر شدن انتخاب کنید.

به‌طورکلی اگر تزریق ژل برای خط خنده را در کلینیک معتبر انجام دهید عیبی در آن مشاهده نخواهید کرد. اما اصلی‌ترین معایب آن را می‌توان امکان بروز حساسیت و آلرژی دانست. همچنین ممکن است مقدار ژل تزریق شده در دو طرف صورت یکسان نبوده و حالت نامتقارنی به چهره شما ببخشد. توجه کنید که همه این معایب در صورت انجام تزریق در کلینیک نامعتبر و توسط فرد غیرمتخصص بروز پیدا می‌کند. پس پیش از تزریق به‌اندازه کافی تحقیق کنید.

مراحل تزریق ژل

مهم‌ترین مرحله تزریق ژل یافتن کلینیک مناسب و پزشک متخصص و دارای تجربه بالا در زیبایی شناسی چهره شماست. درصورتی‌که در انجام این مرحله دقت کافی را به خرج دهید، نگرانی خاصی درباره مراحل بعدی و عوارض احتمالی وجود ندارد. معاینات اولیه در کلینیک معتبر مشخص می‌کند که نوع و حجم ژل موردنیاز برای برطرف کردن خط خنده چقدر است و چه مراقبت‌هایی باید پیش و پس از تزریق جدی‌تر گرفته شوند.

پیش از مراجعه به کلینیک در نوبت تعیین شده باید کلیه نکات مطرح شده توسط پزشک را به‌درستی رعایت کرده باشید تا در طی عمل مشکلی برای شما پیش نیاید. ابتدا پزشک محل‌ تزریق را مشخص کرده و آن‌ها را ضدعفونی و بی‌حس می‌کند. در مرحله بعد نیز تزریق ژل با دوز مشخص در محل‌های تزریق انجام می‌شود. عمل تزریق ژل برای خط خنده خیلی طولانی نبوده و نیازی به بستری یا استراحت ندارد. به همین دلیل بلافاصله پس از تزریق می‌توانید از مطب خارج شده و به فعالیت‌های روزانه خود بپردازید.

عکس قبل و بعد از تزریق ژل

عوارض احتمالی تزریق ژل

بیشتر افراد به دلیل نگرانی‌هایی که درباره عوارض دارند، تزریق ژل به تعویق می‌اندازند. این افراد باید بدانند که  در صورت مراجعه به کلینیک معتبر برای تزریق ژل خط خنده و استفاده از ژل‌های مناسب، عوارضی به‌جز عوارض معمول ایجاد نخواهد شد. منظور از عوارض معمول بروز قرمزی و التهاب پس از تزریق است که معمولا در صورت مراقبت صحیح و استفاده از کمپرس سرد خیلی زود برطرف می‌شوند. خوشبختانه پزشکان حاضر در کلینیک‌ خانه سفید تجربه کافی برای تزریق را داشته و شناخت مناسبی از برندهای مختلف دارند. به همین دلیل تزریق ژل خط خنده در این مرکز عوارض غیرقابل پیش بینی و خاصی را به دنبال نخواهد داشت.

اما اگر برای تزریق ژل به مراکز نامعتبر و آرایشگاه ها و سالن های زیبایی مراجعه کردید، باید نگران بروز برخی عوارض باشید. عوارضی که اثرات آن در برخی موارد تا مدت‌ها با شما باقی خواهد ماند. برخی از شایع‌ترین عوارض پس از تزریق ژل برای خط خنده به‌صورت زیر است.

 • سوزش، التهاب، خارش، کبودی و تورم طولانی‌مدت در ناحیه تزریق
 • بروز حساسیت
 • ایجاد زخم یا عفونت در محل تزریق
 • فلج اعصاب صورت
 • گلوله و سفت شدن ژل در زیر پوست (در صورت استفاده از برندهای نامعتبر)
 • تغییر حالت چهره و نامتقارن بودن صورت شما

توصیه های های قبل از تزریق

پیش از تزریق ژل برای خط خنده اقدامات زیر را انجام دهید.

 • درصورتیکه بیماری خاصی داشته یا داروی خاصی مصرف می‌کنید، پزشک را در جریان بگذارید.
 • اگر به ماده خاصی حساسیت دارید یا قبلا در اثر تزریق ژل دچار حساسیت شده‌اید، پزشک خود را مطلع کنید.
 • حداقل یک هفته پیش از تزریق از داروها و مواد غذایی رقیق‌کننده خون استفاده نکنید.
 • حداقل یک هفته پیش از تزریق مصرف الکل، سیگار و قلیان را متوقف کنید.
 • هنگام مراجعه برای تزریق ژل از مواد آرایشی استفاده نکنید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

 • برای جلوگیری از ورم یا کبودی از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • درصورتیکه پزشک شما دارویی تجویز کرد، آن‌ها را به‌موقع مصرف کرده و از خود درمانی در صورت بروز مشکل به شدت پرهیز کنید.
 • تا 24 ساعت پس از تزریق از کرم‌های آرایشی استفاده نکنید.
 • پس از تزریق ژل به استخر، سونا یا حمام طولانی نروید. مدت‌زمان ممنوعیت این مورد توسط پزشک معالج تجویز می‌شود.
 • از ماساژ ناحیه تزریق یا گرم کردن آن خودداری کنید.
 • تا دو روز پس از تزریق هنگام دراز کشیدن و خوابیدن سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید.
 • تا یک هفته از مصرف سیگار و قلیان و الکل خودداری کنید.
 • تا سه روز از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون اجتناب کنید.
 • تا یک هفته پس از تزریق از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی خودداری کنید.

برند معتبر ژل برای رفع خط خنده

انتخاب برند مورداستفاده برای تزریق بر عهده پزشک معالج است. چراکه عمق چین‌ و چروک، سن شما و جنس پوستتان تاثیر زیادی بر این موضوع دارد. به‌طورکلی ژل‌های طبیعی که حاوی ماده هیالورونیک اسید هستند، از جمله بهترین ژل‌های خط خنده به حساب می‌آیند. چراکه این ژل‌ها با استفاده از ترکیبات طبیعی موجود در پوست به ترمیم بافت‌ها کمک کرده و از پیری و آسیب سلول‌های پوستی جلوگیری می‌کند.

بهترین برندهای ژل خط خنده ژوویدرم، رستلین، پرفکتا، آلیاکسین و الانسه هستند. ژل‌های تولید شده توسط این برندها مدل‌های مختلفی دارند که همه آن‌ها برای تزریق ژل خط خنده مناسب نیستند. علاوه بر این مدت ماندگاری ژل و اثرگذاری این مدل‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. همین عامل می‌تواند باعث ایجاد تفاوت در قیمت و زمان ماندگاری هریک شود.

از میان مدل‌های برند ژوویدرم Juvederm Ultra Plus XC، Juvederm Ultra XC و Juvederm Volbella برای از بین بردن خط خنده مناسب هستند. مدت‌زمان ماندگاری دو مدل اول یک سال بوده و مدل سوم دو سال است. از مدل اولترا پلاس برای برطرف کردن خطوط عمیق خنده استفاده می‌شود. مدل آلترا برای برطرف کردن چروک‌های سطحی در این ناحیه موثر است و مدل آخر نیز برای رفع خط خنده عمیق و طولانی کاربرد دارد.

ژل ژوویدرم Ultra XC

در میان مدل‌های مختلف برند رستلین مدل Restylane Defyne با ماندگاری یک ساله برای خطوط عمیق خنده استفاده می‌شود. مدل Restylane Lyft نیز دارای ماندگاری یک ساله بوده و مناسب پر کردن خطوط عمیق و متوسط خنده است. از مدل Restylane Refyne نیز می‌توان برای پر کردن خطوط عمیق استفاده کرد.

نتایج استفاده از این مدل دارای ظرافت خاصی بوده و تا یک سال باقی می‌مانند. مدل Restylane silk نیز با ماندگاری شش ماهه برای برطرف کردن خطوط سطحی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

اگر از ژل‌های برند اسکالپترا استفاده کنید،  بروز نتایج آن کمی طول خواهد کشید. چراکه این ژل به مرور زمان جذب پوست شما شده و حالت طبیعی چهره شما را می‌سازد. بسیاری از کلینیک‌های تزریق ژل از ژل‌های برند اسکالپترا برای برطرف کردن خطوط عمیق خنده استفاده می‌کنند.

خوشبختانه ماندگاری دو ساله این برند باعث می‌شود که مدت‌زمان اثرگذاری طولانی آن چندان به چشم نیاید. ژل‌های برند بلوترو بالانس را نیز می‌توان برای برطرف کردن خطوط متوسط و عمیق خنده استفاده کرد. ژل‌های این برند خیلی زود اثرات خود را نشان می‌دهند. اما اثرات آن‌ها تنها تا 6 ماه باقی می‌ماند.

جعبه و ویال ژل اسکالپترا

هزینه تزریق ژل خط خنده

بسته به اینکه چین‌ و چروک ایجاد شده در محل خط لبخند چگونه باشد، هزینه‌های تزریق آن متفاوت است. هرچه خط خنده شما عمیق‌تر باشد، هزینه آن بیشتر خواهد شد. چراکه مقدار ژل بیشتری برای پر کردن چروک ایجاد شده لازم است. علاوه بر آن برند ژل مورداستفاده نیز در هزینه نهایی تزریق ژل برای خط خنده موثر است. همچنین محل و سابقه کلینیک تزریق ژل نیز بر روی هزینه‌های آن تاثیر مستقیمی دارد.

برای دریافت هزینه و تعیین وقت مشاوره با پزشک متخصص کلینیک خانه سفید از طریق راه های زیر با ما در ارتباط باشید :

 • خط ویژه : ۵۴۵۰۳ – ۰۲۱
 • خط مستقیم : ۸۸۸۷۰۴۸۰ – ۰۲۱
 • واتس اپ : ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱
 • صفحه اینستاگرام : whdc.ir@

نمونه قبل و بعد از تزریق ژل خط خنده

چه کسانی نمی‌توانند تزریق ژل برای خط خنده انجام دهند ؟

برای افراد عادی تزریق این ژل هیچ ممنوعیتی ندارد. اما افرادی که مبتلا به بیماری‌های خود ایمنی، عفونت‌های پوستی، زخم‌های باز در محل تزریق بوده یا مصرف‌کننده دائمی داروهای رقیق‌کننده خون هستند نمی‌توانند تزریق ژل را انجام دهند. همچنین زنان باردار و شیرده نیز بهتر است از این کار دوری کنند.

آیا تزریق ژل برای خط خنده درد دارد ؟

فرایند تزریق ژل در پوست درد چندانی ندارد. اما پزشکان برای به صفر رساندن درد ناشی از تزریق از مواد بی‌حس‌کننده یا کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی استفاده می‌کنند.

مدت‌زمان ماندگاری ژل تزریق شده چقدر است ؟

بسته به اینکه از کدام برند ژل استفاده می‌کنید، زمان ماندگاری ژل متفاوت خواهد بود. همچنین برخی ویژگی‌های فردی نظیر سن و سال، جنس پوست، میزان آسیب‌دیدگی و سبک زندگی نیز می‌تواند بر روی زمان ماندگاری موثر باشد. اما به‌طورکلی زمان ماندگاری آن از 6 ماه تا 2 سال متغیر است.

چرا تزریق ژل برای خط خنده نیاز به تمدید دارد ؟

به مرور زمان ژل‌های تزریق شده در زیر پوست تجزیه شده و جذب بافت‌های پوست می‌شوند. به همین دلیل اثر ارتجاعی و سفت کنندگی خود را از دست می‌دهند. به همین دلیل باید پس از مدتی که معمولا بین 6 ماه تا 2 سال متغیر است اقدام به ترمیم آن کنید.

مدت‌زمان اثرگذاری تزریق ژل برای خط خنده چقدر است ؟

به‌طورکلی شما می‌توانید تاثیر تزریق ژل را بلافاصله پس از اتمام فرایند تزریق مشاهده کنید. البته ممکن است تا چند روز پس از تزریق قرمزی و التهاب در محل وجود داشته باشد. پس از برطرف شدن این التهابات بهتر می‌توانید نتیجه را بررسی کنید. توجه کنید که معمولا گذشت زمان باعث بهبود نتایج و طبیعی‌تر شدن محل تزریق خواهد شد. اما فرایند تاثیرگذاری نهایی معمولا بیشتر از یک ماه طول نخواهد کشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫3 دیدگاه ها

 1. سلام من ژل نورامیس برای رفع خط خنده زدم. ایا این ژل خوب است؟ مدت ماندگاری ان چطور؟
  متشکرم

 2. سلام ژل ايديا من زدم واسه لبم برند خوبيه؟؟ ماندگاريش چقدر و اينكه ورم ميخوابه يعني از اين حجم كم ميشه يا همينه و اينكه لب پاين بايد جلوتر باشد يا بالا ؟

  1. سلام و وقت بخیر

   بله برند آیدیا (idea) از بردهای معتبر ایتالیایی موجود در ایرن هست. حدود ۱ ماه ماندگاری دارد .
   ورم بعد از تزریق ژل حدود ۲ هفته ممکن است طولانی شود.
   در تزریق ژل لب باید لب پایین جلوتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا