طرز برخورد با همسر

چطور با همسر خود رفتار کنیم

دسته بندی : اخبار

رفتار درست با همسر بسیار در شیوه زندگی مشترک شما تاثیر گذار است. اینکه چگونه در شرایط و موقعیت های زندگی رفتار کنید در چه موقعیت هایی سکوت و در چه موقعیت هایی سخن بگویید و اینکه چه بگویید و چه نگویید بسیار در رفتار متقابل همسرتان تاثیر دارد. اکثر افراد به دلیل نداشتن شناخت بر رفتار های خود و نداشتن خود باوری رفتار های اشتباهی در اوایل زندگی مشترک انجام می دهند. که منجر به ناراحتی فرد مقابل می شود و اصلاح نکردن این رفتار ها باعث بهم ریختگی اوضاع زندگی شما می شود. حال سوال این است که چطور با همسر خود رفتار کنیم تا زندگی پر از آرامش ، احترام و اعتماد داشته باشیم.

جهت این امر می توانید بالیستی از برترین مراکز در ارتباط باشید که تنها کافی ست به روی کلمه  مراکز مشاوره برتر تهران ضربه زده و از آن بهره‌مند گردید. اینکه همیشه سکوت کنیم و بگذاریم تصمیمات شریک زندگیمان ما را اداره کند اشتباه است. و اینکه همیشه گارد بگیریم و با خشم و حاضر جوابی صحبت کنیم نیز اشتباه است. اما اینکه چه رفتاری درست است و اشتباه را شاید خودمان تشخیص ندهیم. بنابراین این چالش پیش می آید که چطور با همسر خود رفتار کنیم؟

رفتار درست با همسر

برای رفتار درست در ابتدا باید به طور کامل اول خود و بعد همسرتان را بشناسید. این که چه مواردی او را ناراحت می کند و چه مواردی خوشحالش می کند. چه خط قرمز هایی دارد. و شما کدام رفتار هایش را می پسندید و از کدام رفتار هایش رنجیده می شوید. باید تمامی این موارد را بدانید. تا بتوانید رفتار درست با همسرتان را یاد بگیرید. شما باید اول به خودتان اعتماد داشته باشید و بدانید که از پس مشکلات زندگی بر می آیید. در قدم دوم شما می توانید از یک متخصص یا مشاوره خانواده کمک بگیرید. در این مقاله رفتار های درست و کلی با همسرتان نوشته شده است. و به جواب سوال چطور با همسر خود رفتار کنیم می رسید. در زیر به موارد از رفتار درست با همسر اشاره شده است.

به همسرتان احترام بگذارید

اگر می خواهید از همسرتان احترام دریافت کنید متقابلا باید به او احترام بگذارید. زیرا احترام باعث احساس رضایت طرفین می شود. بگذارید همسرتان شما را به عنوان یک انسان با ادب و قابل احترام بشناسد و به شما عشق بورزد. فرد مقابل شما به احترام و اطمینان شما احتیاج دارد. به دلیل اینکه حفظ احترام یک اصول مهم و اولیه در روابط دو طرفه است.   همانطور احترام سبب افزایش حمایت همسرتان از شما می شود. در زندگی مشترک همیشه سعی کنید احترام همسرتان را حفظ کنید تا محبت و علاقه بین شما بیشتر شود.

تحسین و قدرانی از همسر

از همسرتان قدردانی کنید. قدردانی و تشکر از همسرتان موجب می شود که احساس اطمینان و امنیت طرفین بیشتر شود. تحسین همسرتان موجب احساس غرور او می شود. همواره سعی کنید به طور مداوم از بدی ها حرف نزنید بلکه قدردانی، تشکر و تحسین را جایگزین آن کنید. در زندگی مشترک باید سعی کنید که احساس رضایت را به همسرتان انتقال بدهید. اینگونه به سوال چطور با همسر خود رفتار کنیم جواب داده اید.

عشق و علاقه خود را ابراز کنید

چطور با همسر خور رفتار کنیم؟منتظر این نباشید که همسرتان اول به شما عشق و علاقه اش را ابراز کند. عشق خود را ابراز کنید و زندگی خود را پر از محبت و علاقه کنید. از گفتن جملات زیبا به همسرتان غفلت نکنید. علاقه و عشق خود را به صورت کلامی و رفتاری بروز دهید . اما یادتان باشد که زیاد در این موضوع افراط نکنید. سعی کنید برای نشان دادن علاقه خود از راه های متفاوتی استفاده کنید. برای همسرتان بدون مناسبت هدیه بخرید. گاهی وقت ها در کار هایش به او کمک کنید و به او لبخند بزنید. خستگی و ناراحتی های خود را کنترل کنید و به دلیل خستگی و ناراحتی با همسرتان بد رفتاری نکنید.

به همسر خود آرامش بدهید

وقتی همسرتان از موضوعی ناراحت است یا دغدغه ذهنی دارد شما با حضورتان و حرف هایتان به او آرامش بدهید. گاهی وقتا ممکن در سر کار یا بیرون از خانه موضوعی همسرتان را ناراحت و عصبی کرده باشد که در این موقعیت شما باید او را آرام کنید تا در آرامش بتواند از دغدغه ذهنی خود رهایی یابد.

از همسر خود حمایت کنید

چطور با همسر خور رفتار کنیم؟ پشتیبانی و حمایت از اهداف همسرتان باعث امنیت فکری او می شود. و با اعتماد به نفس بیشتری به کارش ادامه می دهد. پیشرفت همسر شما باعث بیشتر شما می شود. و این را در نظر داشته باشید که حمایت شما از همسرتان سبب حمایت دو طرفه می شود.

اشتباهات خود را بپذیرید

وقتی اشتباهی می کنید منتظر این نباشید که همسرتان از شما عذر خواهی کند. زیرا شما اشتباه کردید و باید اشتباه خود را بپذیرید. پذیرفتن اشتباه و عذر خواهی کردن از همسرتان هیچ گاه چیزی از شما کم نمی کند بلکه باعث نزدیک تر شدن شما به همسرتان می شود. غرور زیادی در رابطه دو نفره شما را از همسرتان دور می کند و زندگی شما را سرد می کند. شما با معذرت خواهی کردن بخاطر اشتباه تان برای خودتان و همسرتان ارزش قائل می شوید. همه ی افراد اشتباه می کنند و این امری طبیعی است. اما اینکه اشتباه خود را بپذیرند مهم است.

همسر خوب

در حضور دیگران با همسرتان درست رفتار کنید

اینکه چطور با همسر خود رفتار کنیم بسیار مهم است. یکی از رفتار هایی که حتما باید انجام دهید این است که در حضور دیگران با همسرتان درست رفتار کنید. رفتار درست در حضور دیگران یک نوع احترام محسوب می شود. بهتر است ارزش همسرتان را در حضور جمع پایین نیاورید. حتی اگر همسرتان مرتکب اشتباهی شده است شما این اجازه را ندارید که در جمع او را سرزنش کنید. همیشه سعی کنید مشکلاتتان را دو نفره حل کنید. بدون حضور فرد دیگری. مگر نیاز به مشاور خانواده داشته باشید و در حضور متخصص این حوزه سخن بگویید.

اولویت ها و خط قرمز هایش را به خاطر بسپارید

برای اینکه با همسر خود درست رفتار کنید باید در ابتدا اولویت ها و خط قرمز ها و نوع رفتار او را بشناسید. هر گاه خواستید تصمیمی بگیرید اول یک دور کامل اولویت ها و رفتار های همسر خود را به یاد بیاورید و بعد تصمیم بگیرید.

با خوش رویی با او رفتار کنید

سعی کنید همواره به همسرتان لبخند بزنید. با ناراحتی و سرزنش با او صحبت نکنید. اگر توقع رفتار خوب از همسرتان دارید باید خودتان با او خوب و با خوش رویی صحبت کنید.

از همسر خود نظر بخواهید

برای گرفتن تصمیمات مهم زندگیتان از همسر خود مشورت بگیرید. چطور با همسر خود رفتار کنیم؟ با او همفکری کنید. نظر بخواهید. بگذارید همسرتان به این باور برسد که در زندگی شما نقش مهمی دارد.

همسرتان را همان طور که هست قبول داشته باشید

چطور با همسر خود رفتار کنیم؟ وقتی همسرتان را انتخاب می کنید. باید تمامی جنبه های مثبت و منفی او را بپذیرید. نه اینکه سعی کنید او را تغییر بدهید و سر این موضوع آرامش خود و همسرتان را بهم بریزید. همسر خود را همان گونه که هست بپذیرید. اگر با عیب و نقض هایش کنار می آیید او را انتخاب کنید و سر انتخاب خود بمانید.

به همسر خود اعتماد داشته باشید

اعتماد یکی از مهم ترین ارکان زندگی مشترک است. زیرا اعتماد باعث داشتن احساس آرامش و امنیت در زندگیتان می شود. اگر در رابطه شما اعتماد وجود نداشته باشد. شما احساس ناراحتی و نارضایتی از زندگی خود دارید و این منجر به بحث و دعوا میان شما و همسرتان می شود.

قبل از حرف زدن فکر کنید

در شرایط ها و موقعیت های خاص و به خصوص در زمانی که عصبی و ناراحت هستید. حتما قبل زدن هر حرفی فکر کنید و آن را بسنیجید. به آن فکر کنید که اگر آن حرف را به خودتان بزنید چه تاثیری بر روی تان می گذارد.

سعی کنید با حرف زدن مشکلات را حل کنید

پیش از آن به سمت بحث و دعوا و بالا بردن صدایتان در هنگام ناراحتی بروید. چطور با همسر خود رفتار کنیم؟ با همسرتان منطقی صحبت کنید. سعی کنید به آرامی و با فکر کردن بر روی مشکلاتان سعی بر حل مشکل داشته باشید. و تمرکزتان را بر روی حرف زدن و تسلط بر اعصاب خود داشته بگذارید

از مشاور کمک بگیرید

وقتی شما نوع رفتار درست با همسرتان را نمی دانید و شناخت لازم از رفتار درست با همسرتان را ندارید. می توانید از مشاور کمک بگیرید. روانپزشکان و مشاوران خانواده به راحتی می توانند به شما و همسرتان کمک کنند . مشاوران متخصص با طرح سوال و راه حل های مناسب تلاش می کنند مشکل شما را بفهمند به آن را حل کنند.

مشاوران با شما و همسرتان حرف می زنند و با استفاده از زوش های استاندارد و با علمی که بر روان افراد دارند به شما مشاوره می دهند. و از بهم ریختن و خراب شدن زندگی شما جلوگیری می کنند. پیشنهاداتی بر بهتر شدن زندگیتان به شما می دهند و شما را به مذاکره دعوت می کنند. با رعایت عواملی که در بالا گفته شد. اگر اعتماد به نفس و شناخت لازم بر خودتان و همسرتان را ندارید به مشاوره خانواده مراجعه کنید. چطور با همسر خود رفتار کنیم؟ مشاوران خانواده جواب این سوال را با بررسی رفتار های شما و همسرتان به شما خواهند داد.

تاریخ انتشار : 1401-02-17
نویسنده: دکتر قاسم اصلانی
مطالب پیشنهادی

لیستی از مطالب که شاید شما بپسندید

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام
 • سریا نیکیار
  1402-05-14

  سلام وقت بخیر میگم چند روز هست که رابطه من وشوهرم خیلی زیاد خراب هست نه میدونم چیکار کنم میشه یک نظر برام بدین

 • moni_na1429
  1401-10-29

  من به شدت با همسرم مشکل دارم دیگه کلافه شده از شما کمک میخوام

  • ناشناس
   1402-01-03

   سلام همه ایطورن خوش اخلاق باش

 • آیسل
  1401-09-08

  سلام من همسرم خیلی بدنش سرده و هیچ اشتیاقی برای رابطه نداره نمیدونم چیکار کنم همیشه باهام بد رفتار می‌کند الان چند ماه هست که ما عقد کردیم و تواین چند ماهی ما همش با هم در حال دعوا هستیم نه اون میتونه نیاز های منو بر طرف کنه نه من

+مشاهده بیشتر