دانشنامه کاشت ابرو

پوسته شدن ابرو بعد از کاشت | علت، نحوه پیشگیری و درمان

()

ریزش ابرو یا خالی شدن قسمت هایی از ابرو، از جمله مشکلاتی است که بسیاری از خانم ها با بالا رفتن سن یا بعد از ابتلا به بیماری و مصرف دارویی خاص، متوجه آن می شوند که در برخی موارد نیز، خالی بودن ابروها می تواند ژنتیکی باشد.

از آن جایی که ابروها بر روی زیبایی ظاهری و حالات چشم و چهره تاثیر می گذارند، بسیاری از خانم ها به دنبال این هستند که ابروهای ضخیم و پرپشتی داشته باشند و سراغ روش هایی مانند مداد کشیدن، تاتو یا میکروبلیدینگ می روند. اما این نکته را باید خاطر نشان شویم که این قبیل روش ها خود می توانند باعث ریزش ابروها شوند و چندان توصیه نمی شوند.

کاشت ابرو روشی است دائمی، ایمن و موثر که به رفع مشکلات ناشی از ریزش و خالی شدن ابروها کمک می کند، درصد رضایت بالایی را به همراه دارد و اعتماد به نفس شما را بالا خواهد برد. با این حال، کاشت ابرو نیز همانند سایر روش های جراحی می تواند با یک سری عوارض همراه باشد که البته در صورتی که در کلینیک معتبر و توسط پزشک متخصص انجام شود، احتمال بروز عوارض و مشکلات بسیار کم خواهد بود.

از جمله عوارض کاشت ابرو می توان به پوسته شدن ابرو بعد از کاشت اشاره کرد که در این مطلب به بررسی کامل آن خواهیم پرداخت.

علت پوسته شدن ابرو بعد از کاشت

کاشت ابرو، روشی است که ابتدا با اعمال بی حسی در سر آغاز می شود، سپس مو از قسمت پشت سر و از طریق ایجاد برش نواری شکل در این ناحیه گرفته می شود و نیاز است که فولیکول ها به صورت واحد و زیر میکروسکوپ جدا شده و به قسمت هایی از ابرو پیوند زده شوند. کاشت ابرو روش بسیار حساسی است و نیاز به تخصص و مهارت دارد، به همین خاطر است که گفته می شود برای این کار حتما کلینیک معتبری را انتخاب کنید تا بهترین نتایج حاصل گرد.

نکته ای که در خصوص کاشت ابرو باید در نظر داشته باشید، عوارض این روش است که به دو دلیل ظاهر می شوند:

 1. خطای پزشکی در حین انجام روش
 2. عدم رعایت مراقبت ها توسط خود فرد در طول دوره نقاهت.

اما گاهی ممکن است یک سری علائم ظاهر شوند که جزئی از روند طبیعی ترمیم هستند و جزء عوارض در نظر گرفته شود که پوسته شدن ابرو از جمله این موارد است. اما چرا ابرو بعد از کاشت پوسته پوسته می شود؟ برای رفع پوسته ها چه باید کرد؟

در طول جراحی و حین انجام گرافت ها در ناحیه اهدایی (ابرو)، جراحاتی اتفاق می افتد که منجر به بروز التهاب می شود و سیستم ایمنی تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا جراحت و آسیب وارده را ترمیم کند. با این حال، از جمله دلایل پوسته شدن ابرو بعد از کاشت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • زمانی که گرافت ها در ابرو پیوند زده می شوند، از میزان چربی زیر پوست کاسته می شود و کاملا طبیعی است که درجه ای از خشکی پوست اتفاق بیفتد و زمانی که سلول های چربی نتوانند چربی مورد نیاز را به خوبی تامین کنند، پوسته هایی روی ابروها ظاهر خواهد شد که کاملا طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد.
 • از طرفی، وارد شدن سوزن در ابروها منجر به خونریزی در ناحیه اهدایی می شود که معمولا چند روز زمان می برد تا لخته های خون خشک شوند که به شکل پوسته و دلمه ظاهر می شوند.
 • از دیگر دلایل تشکیل پوسته بعد از کاشت ابرو می توان به این مورد اشاره کرد که لایه های زاینده های پوست، سلول های مرده را حذف می کنند که این سلول های مرده به صورت پوسته های سفید رنگی بر روی ابروها ظاهر خواهند شد.

در کنار موارد گفته شده، این را در نظر داشته باشید که هر چه فرد خواهان ابروهای ضخیم تری باشد، به تعداد گرافت بیشتری نیاز خواهد بود، در نتیجه میزان زخم و التهابات پوستی بیشتر می شود و با پوسته های بیشتری روبرو خواهیم بود.

پوسته شدن ابرو بعد از کاشت

رفع پوسته شدن ابرو بعد از کاشت

درست است که پوسته شدن ابرو بعد از کاشت، جزئی از روند ترمیم است و بعد از گذشت مدتی از بین می رود، اما ممکن است در برخی افراد منجر به بروز علائمی مانند خارش و سوزش شود و ناراحتی هایی را به همراه داشته باشد، از این رو، انجام یک سری اقدامات اولیه می تواند به رفع سریع تر و موثر پوسته ها کمک کند. اقداماتی از قیبل:

 • در ابتدا و بعد از مشاهده اولین پوسته ها، برای شستن ابروها از شامپو بچه که فاقد مواد شیمیایی است و یا لوسیون های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید. توجه داشته باشید که هنگام شستشو، ناخن ها با گرافت ها نباید تماس داشته باشند و هیچ گونه فشاری نباید به ابروها وارد شود.
 • برای مرطوب کردن ابروها می توانید از روغن نارگیل یا روغن بادام استفاده کنید که این دو روغن، به داخل پوست نفوذ نمی کنند و آسیب و التهابات پوستی را به همراه ندارند، به علاوه این که به راحتی نیز شسته می شوند.
 • از پمادها، لوسیون ها و مرطوب کننده های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید تا جلوی خشک شدن ابروها گرفته شود.
 • رژیم غذایی سالم و مغذی داشته باشید تا سیستم ایمنی بدن تقویت شود و سریع تر بتوانید التهاب موجود در ابرو ها را برطرف کند و زخم ها نیز سریع تر بهبود یابند.
 • تا جایی که می توانید آب بنوشید تا هیدراته بدن حفظ شود و از بروز خشکی در ابروها پیشگیری به عمل بیاید.
 • داروهای تجویز شده به خصوص آنتی بیوتیک ها را به طور منظم مصرف کنید، تا از بروز عوارضی مانند عفونت که می تواند با خونریزی و تشکیل پوسته همراه باشد، پیشگیری شود.

مراقبت های لازم هنگام پوسته شدن ابرو بعد از کاشت

از جمله مراقبت هایی که نیاز است در طول دوره نقاهت و در صورت مشاهده پوسته بعد از کاشت ابرو، در نظر گرفته شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از خاراندن، کندن یا دستکاری پوسته ها باید خودداری شود، چرا این کار می تواند باعث خونریزی و بروز عوارضی مانند عفونت شود.
 • لوسیون، روغن و مرطوب کننده های تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و رفتن به محیط های گرم باید خودداری شود و در محیط های بیرون، حتما از کلاه استفاده کنید.
 • از مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات باید خودداری شود.
 • از انجام فعالیت های شدید بدنی و ورزش خودداری کنید، چرا که این قبیل فعالیت ها روند خونرسانی را افزایش می دهند و می توانند باعث خونریزی و تشدید پوسته شوند.
 • تا جایی که می توانید آب بنوشید و هیدراته بدن را حفظ کنید تا ابروها مرطوب باقی بمانند.
 • تا دو هفته بعد از کاشت، از لوازم آرایشی بر روی ابروها استفاده نکنید.
کاشت ابروی طبیعی
کاشت ابروی هایپرنچرال

چطور برای کاشت ابرو اقدام کنیم ؟

هزینه کاشت ابرو با توجه به پارامترهایی مانند تعداد گرافت ها، روش کاشت ابرو، مدل ابروها، دستمزد پزشک و هزینه های کلینیک تعیین می شود و در صورتی که از تکنیک ها و تجهیزات پیشرفته تری استفاده شود، هزینه های نهایی افزایش خواهد یافت. در مواردی که افراد خواهان داشتن ابروهای ضخیم و پهن هستند، به تعداد گرافت بیشتری نیاز است و از آن جایی که دقت بیشتری در مورد زاویه کاشت باید به خرج داده شود، هزینه جراحی بیشتر خواهد شد.

با توجه به این که کاشت ابرو، روش بسیار حساسی است و به دقت و مهارت بالایی نیاز دارد، حتما باید در یک کلینیک معتبر و توسط پزشک متخصص انجام شود. کلینیک خانه سفید، مجموعه ای از بهترین و به روز ترین تجهیزات و متخصصین مجرب را به کار گرفته و توانسته تجربیات موفقیت آمیزی را در زمینه کاشت ابرو در کارنامه فعالیت های خود به ثبت برساند.

جهت دریافت مشاوره تخصصی و رزرو وقت کاشت ابروی طبیعی با مشاورین ما در تماس باشید :

 • ۰۲۱-۵۴۵۰۳ (خط ویژه)
 • ۰۲۱-۸۸۸۷۰۴۸۰ (خط مستقیم)
 • ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ (مشاوره و ارسال عکس)

چه مدت طول می کشد تا پوسته ها به طور کامل از بین بروند؟

پوسته ها معمولا چند روز بعد از کاشت ابرو ظاهر می شوند و بعد از گذشت یک تا دو هفته از بین می روند و در صورتی که نکات و مراقبت های گفته شده رعایت شوند، روند از بین رفتن پوسته ها و بهبود زخم ها نیز با سرعت بیشتری طی خواهد شد. نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که پوسته ها هیچ گونه اختلالی در روند ترمیم و بهبودی ایجاد نمی کنند و تاثیری بر روی نتایج و فرم دلخواه ابروها نخواهند گذاشت.

آیا پوسته شدن ابرو بعد از کاشت می تواند خطای پزشکی باشد؟

معمولا زمانی که افراد با پوسته های بعد از کاشت ابرو روبرو می شوند، این سوال برایشان ایجاد می شود که خطای پزشکی دخیل بوده است، در صورتی که ما به این موضوع اشاره کردیم که پوسته شدن ابرو جزئی از مراحل ترمیم است، اما نکته ای که وجود دارد این است که درصورتی که مراحل کاشت با دقت و تخصص بالای پزشک انجام شود، کمترین میزان زخم و جراحت اتفاق می افتد و میزان پوسته ها نیز به مراتب کمتر خواهد بود. از این رو نمی توان گفت که مشاهده پوسته بعد از جراحی، نشانه ای است از خطای پزشکی.

چند روز بعد از کاشت ابرو می توان پوسته ها را شست؟

تا دو روز بعد از کاشت ابرو، از شستن ابروها باید خودداری شود آن هم به این دلیل که گرافت ها در حساس ترین زمان ممکن به سر می برند و آسیب های وارده می تواند عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. از روز دوم به بعد می توانید ابروها را به آرامی و با آب و شامپو بچه بشویید، بی آن که فشار و ضربه ای به گرافت ها وارد شود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا