اخبار

معرفی پرفروش ترین پودر پروتئین در دارودراگ

()

امکان ندارد طرفدار حوزه سلامت و تناسب اندام باشید و از اهمیت مصرف پروتئین خبر نداشته باشید. پروتئین وی یکی از پروتئین‌های موجود در محصولات لبنی است که می‌تواند به راحتی مقدار روزانه پروتئین مورد نیاز برای بدن را تکمیل کند و دارای انواع اسیدآمینه‌های ضروری است.

با خرید پروتئین وی کاله می‌توانید یکی از باکیفیت‌ترین پروتئین‌های وی را داشته باشید، در این مقاله قصد داریم این مدل را که پرفروش‌ترین مدل‌ پودر پروتئین در داروخانه آنلاین دارودراگ است را معرفی کرده و به خواص آن بپردازیم.

پروتئین وی چیست ؟

شیر از دو پروتئین کازئین و وی ساخته شده است. پروتئین وی را می‌توان از کازئین موجود در شیر جدا کرد یا به عنوان محصول جانبی پنیرسازی تشکیل داد. این نوع پروتئین، یک پروتئین کامل در نظر گرفته می‌شود زیرا حاوی هر 9 اسید آمینه ضروری بوده و میزان لاکتوز آن کم است. پروتئین وی به گروهی از هشت پروتئین موجود در شیر اشاره دارد. این پروتئین‌ها به ترتیب از بیشترین تا کمترین مقدار در شیر عبارتند از:

 • بتا-لاکتوگلوبولین
 • آلفا لاکتالبومین
 • گلیکوماکروپپتید
 • ایمونوگلوبولین‌ها
 • آلبومین
 • لاکتوفرین
 • لاکتوپراکسیداز
 • لیزوزیم

پروتئين وی در واقع محصول فرعي فرآيند پنيرسازي است و مقادير قابل توجهي از آمينواسيدهاي ضروري را فراهم مي‌كند. آب پنیر پس از جدا شدن در طی تولید پنیر، مراحل مختلف فرآوری را طی می‌کند تا به چیزی تبدیل شود که عموماً به عنوان پروتئین وی شناخته می‌شود، پودری که به شیک‌ها، جایگزین‌های وعده غذایی و پروتئین بارها اضافه می‌شود. تولیدکنندگان در فرآیند پنیرسازی آنزیم هایی را به شیر اضافه می‌کنند.

این آنزیم‌ها شیر را منعقد می‌کنند که آب پنیر مایع را از کشک جامد شیر جدا می‌کند. در نهایت پروتئین آب پنیر وی برای شما باقی می‌ماند که دارای مقادیر مختلفی از لاکتوز و چربی است. این ماده خشک و پودر می‌شود و پودر پروتئین را به شما می‌دهد. از آن جایی که پروتئین وی معمولا به تنهایی طعم خوبی ندارد، انواع طعم دهنده‌ها مانند اسانس وانیل، شکلات، توت فرنگی و … به آن افزوده می‌شود.

پروتئین وی

فواید خرید پروتئین وی کاله

پروتئین آب پنیر یک پروتئین کامل است که شامل هر 9 اسید آمینه ضروری است. اسیدهای آمینه برای بسیاری از عملکردها در بدن، از ساخت ماهیچه گرفته تا ایجاد سلول‌های ایمنی جدید، مهم هستند. بدن شما آمینو اسیدهای زیادی را به تنهایی تولید می‌کند، اما نه اسیدهای آمینه ضروری. بنابراین باید اسید آمینه‌های ضروری را از طریق رژیم غذایی خود دریافت کنید و مصرف پروتئین وی یکی از راه‌های انجام این کار است.

پروتئین وی فواید زیادی دارد که موارد زیر مهم‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود:

عضله سازی

 ماهیچه‌ها عاشق پروتئین هستند، به خصوص پروتئین های کامل مانند پروتئین وی. پروتئین وی حاوی نوع خاصی از آمینو اسیدها است که به عضله سازی کمک می‌کند. یک نکته مهم این است که افرادی که به صورت روتیم ورزش می‌کنند،‌به صورت میانگین از افراد عادی باید پروتئین بیشتری دریافت کنند تا عضله سازی بهتری صورت بگیرد و از آن جایی که معمولا تامین این میزان پروتئین تنها از غذاها کار سختی خواهد بود، پودر پروتئین وی یک انتخاب عالی است.

افزایش وزن و تقویت تغذیه

 افرادی که نیاز به افزایش وزن دارند می‌توانند از پروتئین وی بهره مند شوند. همچنین اگر فردی مبتلا به بیماری طولانی مدت باشد و نیاز به تغذیه اضافی داشته باشد، مفید است. اگر نمی‌توانید پروتئین کافی را از منابع غذایی کامل دریافت کنید، مکمل پروتئین وی می‌تواند کمک کند و حتی برای افرادی که دارای اختلالات جویدن یا بلع یا کمبود اشتها هستند مفید است.

کاهش وزن

شاید عجیب به نظر برسد که پروتئین می‌تواند هم به کاهش و هم افزایش آن کمک کند. در واقع پروتئین نمی تواند به طرز معجزه واری وزن را پایین بیاورد یا این که چربی‌های دور شکم شما را کاهش دهد. اما طعا می‌تواند اشتهای شما را تنظیم کند و با ایجاد حس سیری طولانی مدت، شما را از پرخوری دور نگه دارد. در عین جال پروتئین میزان متابولیسم بدن را نیز بالا برده و از این طریق نیز به کنترل وزن شما کمک خواهد کرد.

ترمیم زخم

اسید آمینه‌های موجود در پروتئین وی به ترمیم پوست و بافت‌های ناشی از زخم یا جراحی کمک می‌کند.

انواع پروتئین وی

سه نوع اصلی پروتئین وی وجود دارد. کنسانتره پروتئین وی (WPC)، پروتئین وی ایزوله (WPI) و پروتئین وی هیدرولیزه (WPH) که تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند:

 • کنسانتره پروتئین وی – WPC حاوی سطوح کم چربی و سطوح پایین کربوهیدرات است. درصد پروتئین در WPC بستگی به غلظت آن دارد. کنسانتره‌های ارزان‌ قیمت‌تر دارای 30 درصد پروتئین و مدل‌های حرفه‌ای‌تر تا 90 درصد پروتئین دارند.
 • پروتئین وی ایزوله – WPIها از کنسانتره خالص‌تر هستند و میزان چربی و کربوهیدرات آن‌ها تقریبا به صفر می‌رسد. WPI معمولاً حداقل 90 درصد پروتئین دارند.
 • پروتئین وی هیدرولیز – WPH به عنوان شکل «پیش هضم شده» پروتئین وی در نظر گرفته می‌شود زیرا قبلاً تحت هیدرولیز جزئی قرار گرفته است: فرآیندی که برای جذب پروتئین توسط بدن ضروری است. WPH به اندازه دو شکل دیگر نیاز به هضم ندارد، در نتیجه معمولاً در مکمل‌های پروتئینی پزشکی و شیر خشک‌های مخصوص نوزادان استفاده می‌شود.

پروتئین وی کاکائویی

نحوه استفاده از پروتئین وی کاله

استفاده از پروتئین وی خیلی راحت است. این فراورده به صورت پودر است. می‌توانید اسموتی یا شیک‌های سالم و مقوی با طعم‌های خود بسازید و یک اسکوپ پودر پروتئین را نیز به آن‌ها اضافه کنید. از راحت‌ترین راه‌های خوردن پروتئین وی نیز افزودن آن به شیر یا آب است. البته جاهای دیگر نیز می‌توانید از آن استفاده کنید.

مثلا می‌توانید آن را به مواد پنکیک یا یا توپ پروتئینی رژیمی اضافه کنید یا حتی آن را داخل ماست یا سوپ بریزید. بهترین زمان استفاده از پودر پروتئین نیز بعد از ورزش است، مخصوصا اگر به صورت رژیمی ورزش می‌کنید پودر پروتئین وی بهترین راه برای تامین پروتئین کافی مورد نیاز بدن خواهد بود.

خرید پروتئین وی کاله از داروخانه آنلاین دارودراگ

شرکت کاله نیازی به معرفی ندارد و تعجبی هم ندارد که پودر پروتئین این شرکت از پرفروش‌های داروخانه دارودراگ است. این مکمل پروتئین از نوی پروتئین وی کنسانتره است و اولین محصول مکمل ورزشی کاله محسوب می‌شود. به گفته خود شرکت کاله، این محصول با هدف تامین نیازهای ورزشکاران چه حرفه‌ای و چه آماتور و همچنین با هدف تامین نیازهای بالینی طراحی و تولید شده است.

اگر دوست دارید از اطلاعات تغذیه‌ای این محصول بدانید، در هر وعده یا هر 32.5 گرم پودر پروتئین وی کاله 120 کالری و 24 پروتئین وجود دارد و از همه مهم‌تر قند آن نیز صفر است. پودر پروتئین کاله دارای دو طعم وانیلی و شکلاتی است که می‌توانید در انواع نوشیدنی‌ها یا به صورت تنها با آب میل کرده و از آن لذت ببرید.

داروخانه اینترنتی دارودراگ یکی از معتبرترین داروخانه‌ّای اینترنتی است. این داروخانه اینترنتی در تهران امکان خرید حضوری هم دارد و یک داروخانه کامل محسوب می‌شود. می‌توانید از دارودراگ انواع محصولات آرایشی و بهداشتی، مکمل‌های دارویی و بدنسازی، محصولات رژیمی و لاغری را با خیال راحت تهیه کنید.

همه‌ی این محصولات کاملا اورجینال و معتبر هستند و تجربه‌ی خرید لذت بخشی برای شما رقم خواهد خورد. علاوه بر این‌ها این داروخانه جذاب انواع تخفیفات و جشنواره‌ها،‌ برگشت کالا و ارسال رایگان نیز دارد که به شما برای خریدی مقرون به صرفه‌تر کمک می‌کند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا