اخبار

پاکسازی کبد و کاهش وزن | بهترین مکمل دارویی و نکات مهم

()

کبدی یکی از ارگان های سم زدای بدن است که می‌تواند سموم بدن را حذف کند. اگر سموم کبد افزایش پیدا کند علائم مانند خارش، ورم، پوست زرد، سنگ کیسه صفرا، خستگی، حالت تهوع و اسهال به وجود می آید.

استفاده از راهکارهای مختلف برای پاکسازی کبد می تواند از بروز مشکلات کبد جلوگیری کند و باعث بهبود عملکرد آن شود. اگر به دنبال روش هایی برای سم زدایی کبد خود هستید باید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید و از مصرف غذاهای ناسالم خودداری کنید همچنین آب زیادی بنوشید و اجازه ندهید که به مدت طولانی یبوست داشته باشید.

چرا پاکسازی کبد لازم است ؟

‏ کبد یکی از اعضای اصلی بدن است که وظیفه پاکسازی خون را برعهده دارد اگر کبد دچار مشکل شود استفاده از روش های سم زدایی تاثیر چندانی ندارد به همین دلیل بهتر است قبل از اینکه کبد دچار بیماری شود از روش های سم زدایی استفاده کنید.

برای پاکسازی کبد یکی از مهم ترین نکات زمان انجام این کار است، به همین دلیل توصیه می‌شود پاکسازی کبد را به طور سالیانه یا به‌طور ماهانه انجام دهید زیرا در غیر این صورت می تواند خطراتی را به همراه داشته باشد، مانند:

استفاده از رژیم های پاک کننده کبد می تواند به بروز سوء تغذیه به ویژه در بین کودکان و زنان باردار و افراد دیابتی شود. پیروی از این رژیم ها به طور دائم می تواند به روده ی شما آسیب بزند.

استفاده از روش های سم زدایی نمی‌تواند جایگزین روش‌های پزشکی شود و در صورت استفاده نکردن از روش های پزشکی استفاده از این روش های سم زدایی تاثیر چندانی ندارد.

آیا پاکسازی کبد باعث کاهش وزن می شود؟

یکی از رایج ترین سوال ها در مورد پاکسازی کبد تاثیرات آن بر روی کاهش وزن است. استفاده از روش های سم زدایی می‌تواند باعث بهبود متابولیسم بدن شود اما تا امروز شواهدی یافت شده که نشان دهنده تاثیرات این روش بر روی کاهش وزن به طور صد در صد است. به همین دلیل اگر به شما گفتند که با استفاده از روش های پاکسازی کبد می توانید وزن خود را کم کنید، کاملاً اشتباه است و فقط جنبه تبلیغاتی دارد.

برای پاکسازی کبد چه رژیم غذایی مناسب است؟

اگر قصد دارید پاکسازی کبد را انجام دهید بهتر است از مواد غذایی زیر استفاده کنید:

 • یکی از روش هایی که برای پاکسازی کبد استفاده می‌شود مصرف کنگر فرنگی یا آرتیشو است. بهتر است دمنوش آرتیشو را ۴۵ روز به طور مداوم میل کنید و اگر میخواهید این دمنوش را درست کنید باید ۱۰ الی ۲۰ برگه کنگر فرنگی را در نیم لیتر آب بریزید و به مدت ۱۵ دقیقه آن را بجوشانید. بهتر است این دمنوش را بعد از غذا میل کنید.
 • مصرف چای زردچوبه یکی از بهترین روش ها برای پاکسازی کبد است.
 • برای سم زدایی کبد می‌توانید یک استکان عرق کاسنی و یک استکان عرق شاه تره را با یکدیگر مخلوط کنید و در سه نوبت در طول شبانه روز آن را میل کنید.
 • یکی از روش هایی که برای حفظ سلامت کبد تاثیر گذار است مصرف سبزیجات است مانند گوجه فرنگی، هویج و چغندر.
 • برای پاکسازی کبد می توانید یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را با یک قاشق غذاخوری آب لیمو مخلوط کنید و آن را قبل از صبحانه و با معده خالی مصرف کنید.
 • یکی از موارد موثر و تاثیر گذار برای پاک سازی کبد ترکیب عناب و آب است، که می توانید بعد از مخلوط کردن این ترکیب در طول روز آن را میل کنید.

 رژیم غذایی مناسب برای سلامت کبد چه ویژگی هایی دارد؟

اگر به دنبال روش هایی برای پاکسازی کبد خود هستید باید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. داشتن رژیم غذایی مناسب و حذف غذاهای ناسالم می‌تواند به سلامتی کبد شما کمک کند.

 • اگر به دنبال داشتن کبدی سالم هستید باید مصرف الکل یا نوشیدنی‌های الکلی را قطع کنید.
 • همچنین برای داشتن غذاهای سالم باید غذاهای چرب را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
 • برای داشتن صفرای سالم به جای استفاده از روغن های عمومی از روغن های طبیعی مانند روغن زیتون استفاده کنید.
 • اگر به دنبال بهبود سیروز کبدی هستید مصرف نمک را کم کنید و میزان پروتئین را در رژیم غذایی خود را کاهش دهید.
 • برای بهبود کبد چرب بهتر است از غذاهای فیبردار استفاده کنید.
 • اگر دارای هیپاتیت ث هستید برای بهبود آن، مصرف غذاهایی که حاوی آهن و نمک هستند را کاهش‌ دهید.
 • اگر دارای بیماری ویلسون هستید مصرف غذاهایی که دارای مس، قارچ، شکلات و آجیل هستند را محدود کنید.

چه مکمل هایی برای پاکسازی کبد مناسب است ؟

استفاده از انواع مکمل ها برای کبد می تواند باعث ارتقاء سلامتی کبد شود و خطر بروز بیماری‌های کبد را کاهش دهد. اگر به دنبال مکمل هایی برای پاکسازی کبد هستید می توانید از موارد زیر استفاده کنید:

بهترین پیشنهاد :

 • قرص هلسی لیور گلدن لایف

و یا از قرص لیو 52 دی اس هیمالیا یا شربت لیور اید حکیم تجارت یا شربت مخلوط ۸ گیاه ستاک یا سافت ژل نئولیور جی وی آی با نظر پزشک استفاده نمایید. برای بهترین قیمت قرص هلسی لیور به داروخانه آنلاین شفا مرکزی مراجعه کنید.

قرص هلسی لیور چیست ؟

قرص هلسی لیور از محصولات گلدن لایف بوده که سبب بازسازی سلول های کبدی می شود و درعملکرد نرمال کبد تاثیر مثبت دارد. قرص هلسی لیور، کبد را از انواع سموم پاکسازی کرده و از آن در مقابل تخریب های اکسیداتیو محتفظت به عمل می آورد.

حفظ سلامتی کبد به عنوان دومین اندام بزرگ بدن که دارای عملکرد مرتبط با هضم کردن غذا می باشد که در سوخت و ساز دارو ها، سم زدایی و متابولیسم عمومی بدن نقش دارد، بسیار مهم و ضروری است. تولید صفرا یکی دیگر از وظایف پراهمیت و ارزشمند کبد است.

خواص قرص هلسی لیور

قرص هلسی لیور از محصولات گلدن لایف، حاوی ترکیبات موثری است که برای بهبود فعالیت کبد، عملکرد صحیح کیسه صفرا، حفظ کبد در برابر آسیب های سموم دارویی و مواد اکسید کننده، افزایش میزان تولید صفرا و تاثیر مثبت در بازسازی سلول های اندام کبد، بسیار مفید واقع می شود. انواع مختلف بیماری ها از قبیل کبد چرب، التهاب کبد و سیروز غیر الکلی سایر مواردی هستند که تحت تاثیر قرص هلسی لیور امکان بهبود و معالجه دارند.

قرص هلسی لیور از انواع محصولات گلدن لایف، به فعالیت طبیعی اندام کبد و بازسازی سلول های بافت کبدی کمک می کند. این محصول دارای تاثیر مثبت در معالجه بیماری هپاتیت، کبد چرب و سیروز های غیر الکلی است.

قرص هلسی لیور کبد را در برابر سبوم محافظت می نماید. این فرآورده از ترکیبات موثر با ریشه گیاهی تهیه شده است. قرص هلسی لیور گلدن لایف از خاصیت آنتی اکسیدانی قوی برخوردار است.

این قرص علاوه بر بهبود بخشی امراض کبدی، سبب بهبود اختلالات کیسه صفرا نیز می شود. همچنین این محصول، کبد را از صدمات اکسیداتیوی و سموم حفظ می کند. این فرآورده، محصول خوبی به عنوان کاهنده چربی خون می باشد.

ترکیبات موثر قرص هلسی لیور

ملیک تیتسل

این گیاه که در ایران تحت عنوان خار مریم معرفی شده است، به علت خواص درمانی فوق العاده خود همواره مورد توجه قرار گرفته است و توجه محققین زیادی را به خود جلب کرده است. تیم متخصص برند درمان یاب دارو به واسطه مورد بررسی قرار دادن تاثیرات این گیاه بر کبد توانسته به تولید داروی هلسی لیور با عنوان تجاری گلدن لایف اقدام کند.

وجود فلاونوئیدی با اسم سیلی مارین در این گیاه سبب شده از تاثیرات مطلوبی در رفع سموم کبد برخوردار بوده و به مقابله با بیماری هایی نظیر یرقان، هپاتیت، کبد چرب پرداخته و در کارکرد مطلوب کیسه صفرا نقش ایفا کند.

آرتیشو

نام دیگر این گیاه، کنگر فرنگی بوده که نوعی گیاه خاردار، چند ساله و جزء دسته کاسنی ها قرار می گیرد. وجود ماده ای با نام اسید کافئیک در این گیاه به برطرف کردن چربی کبد کمک کرده و از اثرات فلاونوئید های به کار رفته در آن می توان به اثرات آنتی اکسیدانی قوی و جذب رادیکال های آزاد و ممانعت از تکثیر آن ها اشاره کرد.

این گیاه بر خروج سنگ کیسه صفرا اثر مثبتی داشته و موجب کاهش درد های شکم می شود. یکی از دلایل بهبود عملکرد این دارو وجود گیاه کنگره فرنگی است.

کولین

نوعی ماده مغذی که مثل ویتامین و دهنده متیل در شمار زیادی از واکنش های فیزیولوژیکی از قبیل سوخت و ساز به صورت طبیعی، انتقال چربی ها و واکنش های متیلاسیون تاثیر گذار است. کاهش میزان کولین سبب رسوب چربی در کبد به صورت غیر طبیعی شده و در نهایت منجر به عارضه کبد چرب غیر الکلی خواهد شد.

متیونین

این ترکیب به منظور پیشگیری از اختلالات کبدی در صورت مسمومیت با استامینوفن و بهبود عارضه های کبدی به کار می رود.

تورین

نوعی اسید آمینه که جهت درمان بیماری های کبدی مانند هپاتیت استفاده شده و از تاثیرات آنتی اکسیدانی و سم زدایی نیز برخوردار است.

از کجا می تونم آنلاین انواع مکمل ها را بخرم ؟

برای تهیه انواع مکمل های دارویی مانند مکمل پاکسازی کبد، قرص تقویت سیستم ایمنی و داروهای سم زدایی کبد می توانید با مراجعه به سایت داروخانه شفا مرکزی انواع مکمل های مورد نیاز خود را تهیه کنید، داروخانه آنلاین شفا مرکزی در قلب شهر تهران خیابان طالقانی با طیف وسیعی از داروها همیار سلامتی شماست.

شما می توانید بدون وقفه و با سرعت دارو های بدون نیاز به نسخه شامل محصولات آرایشی بهداشتی، انواع شامپوها و مراقبت از مو، ترمیم کننده و پاکسازی پوست و ضد آفتاب، محصولات مادر و کودک، محصولات جنسی و زناشویی، مکمل های درمانی، دارویی و بدنسازی، تجهیزات پزشکی و ارتوپدی، ویتامین ها و املاح معدنی و به طور کلی فروش تمام اقلام داروخانه را آنلاین یا بصورت تلفنی خریداری نمایید.

داروخانه شفا مرکزی با مجوز رسمی از وزارت بهداشت بدون مراجعه حضوری مشتریان، امکانات یک داروخانه اینترنتی را از مرحله انتخاب محصول، خرید، تحویل با پشتیبانی از طریق چت آنلاین و شماره تماس 02188940749 فراهم آورد. داروخانه آنلاین شفا مرکزی به آدرس shafa-markazi.com به شما کمک می‌کند تا در وقت و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

شما بدون مراجعه حضوری می توانید با مقایسه قیمت و مشخصات محصولات در منزل در کوتاه ترین زمان خرید اقلام دارویی بدون نیاز به نسخه ی خود را انجام دهید.

 

نکته : مطلب درج شده صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و پیشنهاد مجله خانه سفید نمی باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا