ویدئو پروژکتور

راهنمای خرید و قیمت انواع ویدیو پروژکتور

دسته بندی : اخبار

خرید ویدیو پروژکتور و استفاده از آن به قدری برای شرکت ها و… کاربردی است که علاوه بر استفاده در مدارس، دانشگاه ها و شرکت ها، در منزل هم برای تماشای فیلم و بازی استفاده می شود. ویدیو پروژکتور در انواع مختلفی ساخته می شود؛ یکی از محبوب ترین مدل های دیتا پروژکتور، ویدیو پروژکتور جیبی است؛ زیرا حمل آن راحت است و به صورت بی سیم به بلوتوث و… متصل می شود.

قبل از خرید ویدیو پروژکتور اصل به صورت اینترنتی از ای پروژکتور، باید اطلاعات مفیدی در مورد کاربرد ویدیو پروژکتور، انواع دیتا پروژکتور و… کسب کنید.

ویدیو پروژکتور چیست ؟

ویدیو پروژکتور که از دو بخش اصلی لامپ و لنز تشکیل شده، می تواند سیگنال های تصویری از کامپیوتر، لپ تاپ و… در اندازه بسیار بزرگتر بر روی سطوح صاف مانند دیوار سفید، زمین، پرده رنگ سفید یا نقره ای منتشر کند. لنز این وسیله الکترونیکی در بزرگنمایی تصاویر با کیفیت بالا تاثیر زیادی دارد و به کمک لامپ نیز این تصاویر بر روی پرده، دیوار و… به نمایش در می آید.

کاربرد ویدیو پروژکتور

با وجود اینکه ویدئو پروژکتور در دهه اخیر جز سیستم نسبتا لوکس محسوب می شد و قیمت نسبتا بالایی داشت، در سال های اخیر مردم تمایل بیشتری به خرید ویدیو پروژکتور نشان دادند. به کمک این دستگاه می توان در حوزه هایی نظیر تبلیغات در سالن، هتل، نمایشگاه و… محتوای خود را در کیفیت و اندازه بهتر به کاربر نمایش داد.

برخی از کاربردهای مفید ویدیئو پروژکتور به شرح زیر هستند.

 • استفاده در جلسات : پای ویدیو پروژکتور در جلسات درسی، کنفرانس، شرکت هایی که به صورت مداوم جلسه برگزار می کنند چندین سال است که باز شده و مدرسان و مدیران به کمک این دستگاه، اطلاعات مفید خود را با کیفیت بهتر به همکاران و دانش آموزان خود نمایش می دهند.
 • تبلیغات : به کمک پروژکتور می توان در ارزان ترین راه در ویترین مغازه و… محصول خود را تبلیغ و در معرض نمایش رهگذران قرار داد.
 • استفاده در سالن و یا منزل : ویدئو پروژکتور نه تنها در سالن های بزرگ استفاده می شود، بلکه پای این دستگاه در خانه ها هم باز شده و تصاویر در ابعاد بزرگتر با کیفیت های فوق العاده مانند Full HD، 4K و… به کاربر نمایش می دهد.

انواع ویدیو پروژکتور

ویدیو پروژکتور یکی از وسایل بسیار محبوب برای گیمرها، فیلم بازها، مدرسان و… است؛ ویدئو پروژکتور در انواع مختلفی ساخته می شود؛ سه دسته اصلی دیتا پروژکتور به شرح زیر هستند.

 • جیبی
 • خانگی
 • چند کاربره

ویدئو پروژکتور جیبی

آشنایی با ویدیو پروژکتور جیبی

کوچکترین ویدیو پروژکتورها، نسخه های جیبی هستند. برای کار با ویدیو پروژکتور جیبی باید دستگاه را بر روی یک سه پایه عکاسی قرار دهید و اگر می خواهید اندازه تصویر را تغییر دهید، باید فاصله این دستگاه با پرده را کم و زیاد کنید. شدت روشنایی ویدیو پروژکتور جیبی به حداکثر 1000 لنسی لومن می رسد. نسخه جیبی ویدیو پروژکتور هم نقاط ضعف و قوتی دارد؛ در ابتدا ما مزایا ویدئو پروژکتور جیبی را با شما در میان می گذاریم.

 • دارای قابلیت جابه جایی : وزن بسیار کم ویدئو پروژکتور جیبی نسبت به چند کاربره و خانگی باعث شده تا قابلیت جابه جایی این سیستم راحت تر باشد و بتوان در هر مکانی از آن بدون مشکل استفاده کرد.
 • قیمت پایین ویدیو پروژه جیبی : ویدیو پروژکتور جیبی نسبت به دیگر مدل های دیتا پروژکتور، قیمت کمتری دارد؛ یعنی بهترین برند ویدیو پروژکتور جیبی نسبت به چند کاربره و خانگی، قیمت کمتری دارد. توصیه می شود به دنبال ویدیو پروژکتور جیبی از بهترین برند و بهترین کیفیت باشید و نسخه های ارزان دیتا پروژکتور جیبی خرید نکنید.
 • مجهز به ورودی های مختلف : در نسخه های جدید ویدیو پروژکتور جیبی، امکان اتصال از طریق WI-FI بلوتوث و… اضافه شده و بدون اتصال با سیم شما می توانید از این دستگاه استفاده کنید.

ویدئو پروژکتور جیبی بی نقض نیست؛ در ادامه با معایب این دستگاه می توانید آشنا شوید.

 • روشنایی کم : به دلیل اینکه ویدیو پروژکتور جیبی به کمک باتری کار می کند، قدرت باتری نسبت به برق کمتر است و برای اینکه نسخه های جیبی ویدئو پروژکتور مدت زمان بیشتری روشن بماند، روشنایی این دستگاه ها نسبت به دیگر مدل ها کمتر است. پیشنهاد می شود در محیط کاملا تاریک از ویدئو پروژکتور جیبی استفاده کنید تا تصویر و فیلم شما با افت کیفیت مواجه نشود.
 • کمبود امکانات در سیستم عامل : سیستم عامل ویدیو پروژکتور جیبی اندروید است و باید بدانید که سیستم عامل نسخه جیبی ویدئو پروژکتور از لحاظ بصری جذابیتی ندارد و امکانات کمی دارد.

ویدئو پروژکتور جیبی

آشنایی با ویدیو پروژکتور خانگی

ویدیو پروژکتور خانگی با دو کیفیت Full HD و 4K ساخته شده تا نیاز گیمرها، فیلم بازها و… در منزل را برطرف کند. شدت روشنایی این نسخه از ویدیو پروژکتورها به حداکثر 2500 لنسی لومن می رسد و نکته مثبت ویدئو پروژکتور خانگی نسبت به نسخه های جیبی، کنتراست تصویر بسیار بالای آن است. ویدئو پروژکتور خانگی نسبت به تلویزیون، مزایای زیادی دارد. با وجود اینکه بعضی از ایرانیان از ویدیو پروژکتور به جای تلویزیون استفاده می کنند، شما لازم است قبل از استفاده ویدئو پروژکتور خانگی به جای تلویزیون، از مزایا این دستگاه اطلاعات کسب کنید.

 • اندازه کوچکتر،
 • صفحه نمایش بزرگتر،
 • قابلیت حمل و جابه جایی آسان،
 • کیفیت بالا تر تصاویر ،
 • راحتی چشم،
 • عدم نیاز به فضای زیاد.

معایب ویدیو پروژکتور خانگی

ویدیو پروژکتور خانگی همه چیز تمام نیست و نقض های خاصی دارد که لازم است قبل از خرید ویدیو پروژکتور خانگی با معایب این دستگاه هم آشنا شوید.

 • تاثیر مستقیم نور محیط در کیفیت ویدیو پروژکتور : توصیه می شود از دستگاه ویدیو پروژکتور خانگی در فضایی کاملا تاریک استفاده شود؛ اگر مقدار کمی نور در اتاق باشد، در کاهش کیفیت تصویر ویدیو تاثیر می گذارد. اگر فضای شما کاملا تاریک باشد، باید در مورد محل صفحه نمایش ویدیو پروژکتور هم دقت کنید.
 • صفحه نمایش ویدیو پروژکتور : شما می توانید ویدیوهای خود را بر روی دیوار پخش کنید؛ اما توصیه می شود بر روی پرده های مخصوص ویدیو پروژکتور، ویدیو های خود را پخش کنید؛ زیرا تصاویر حاصل از تابش نور پروژکتور بر روی دیوار، ناهوار است و در پایین تر آمدن کیفیت ویدیو های شما تاثیر می گذارد.
 • گران بودن لامپ ویدیو پروژکتور : برای اینکه دستگاه شما نور خوبی داشته باشد، باید از لامپ UHP استفاده کنید. این لامپ ها نسبت به LED گران تر هستند و کیفیت فوق العاده خوبی دارند. اما شما می توانید از لامپ های LED استفاده کنید، ولی توصیه می شود که از لامپ های UHP استفاده کنید. در نهایت باید گفت که گران بودن لامپ های UHP باعث شده تا مردم ترجیح دهند برای تماشای فیلم و یا بازی، از تلویزیون استفاده کنند و یا اینکه به جای خرید لامپ های UHP، لامپ های LED خرید کنند.
 • کابل های ویدیو پروژکتور : با وجود اینکه به تازگی از فناوری بی سیم در دستگاه ویدیو پروژکتور به کار رفته، ولی نسل های پیشین ویدئو پروژکتور خانگی به کمک کابل های HDMI تصاویر از لپ تاپ به دستگاه منتقل می شد و همین کابل باعث دردسرهای بیشتر ویدیو پروژکتور نسبت به تلویزیون شده است.
 • صدای اضافی دستگاه ویدیو پروژکتور : لامپ هایی که در دستگاه ویدیو پروژکتور به کار برده می شود، در افزایش گرمای دستگاه تاثیر گذار هستند ولی به کمک فن های مخصوص ویدیو پروژکتور، این گرما از بین می رود؛ ولی نقطه ضعف ویدیو پروژکتور، صدای فن دستگاه است.

ویدئو پروژکتور خانگی بخریم یا تلویزیون ؟

بعد از خواندن مزایای بیشتر ویدیو پروژکتور خانگی نسبت به تلویزیون، بدون شک سوال مهمی مانند ویدئو پروژکتور خانگی بخریم یا تلویزیون در ذهن شما پیش می آید. اگر در اتاقی که تلویزیون وجود دارد، چراغ روشن باشد و یا نور وارد اتاق شود، مشکلی در میزان روشنایی تلویزیون وجود ندارد؛ ولی در ویدیو پروژکتور اتاق باید کاملا تاریک باشد و هیچ نوری وارد اتاق نشود تا ویدئو پروژکتور خانگی دچار افت کیفیت نشود.

تلویزیون به بلندگو داخلی مجهز است و به راحتی می توانید صدا را پخش کنید؛ اما در ویدیو پروژکتورها امکان پخش صدا وجود ندارد و باید سیستم صوتی به صورت جدا خرید کنید.

هزینه خرید آخرین و بهترین مدل ویدئو پروژکتور خانگی نسبت به تلویزیون کمتر نیست، بلکه قیمت هر دو وسیله ممکن است برابر باشند؛ اگر تصمیم دارید به جای خرید تلویزیون، ویدیو پروژکتور خرید کنید، ابتدا قیمت تلویزیون مد نظر خود را پیدا کنید و سپس در مورد قیمت ویدئو پروژکتور خانگی، سیستم صوتی، پرده مخصوص و… تحقیق کنید و یکی از گزینه هایی که نیاز شما را برآورده می کند انتخاب و خرید کنید.

ویدئو پروژکتور چند کاربره

قیمت ویدیو پروژکتور

هر چقدر که تکنولوژی پیشرفت کرد، دستگاه ویدئو پروژکتور هم در مدل های مختلفی ساخته شد. باید بدانید که قیمت ویدیو پروژکتور هر روز تغییر می کند و ثابت نیست. امکانات دستگاه در گران تر و یا ارزان تر بودن قیمت ویدیو پروژکتور 4K و یا قیمت ویدیو پروژکتور لیزری نسبت به دیگر مدل ها تاثیر گذار است. شما باید بدانید که به صورت اینترنتی نمی توان قیمت دقیقی برای این دستگاه اعلام کرد بلکه باید هر زمانی که تصمیم به خرید ویدیو پروژکتور دارید، در مورد قیمت آن تحقیق کنید.

ویدیو پروژکتور از کجا بخریم ؟

خرید ویدیو پروژکتور 4K به دلیل کیفیت فوق العاده عالی این مدل نسبت به دیگر نسخه ها در اولویت مردم است ولی با این وجود تعداد زیادی از مردم ترجیح می دهند اقدام به خرید ویدیو پروژکتور ارزان کنند تا یک سرگرمی بسیار راحت در منزل برای خانواده و یا یک کنفرانس در محل کار برای همکاران فراهم کنند. اگر تصمیم به خرید ویدیو پروژکتور ارزان، جیبی، 4K، خانگی و یا هر مدل دیگری که دارید، می توانید به فروشگاه ای پروژکتور مراجعه کنید.

پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته و امکان پاسخگویی و ارائه مشاوره به بازدیدکنندگان، امکان ارسال محموله از طریق تیپاکس، چاپار، پست و باربری، فروش کالای اصل و با گارانتی معتبر، امکان نصب و راه اندازی کالا بعد از تماس با پشتیبانی، امکان مرجوع کالا و فراهم کردن بستری برای استرداد وجه امکاناتی است که فروشگاه ای پروژکتور فراهم کرده تا کاربران ایرانی با کمترین دغدغه اقدام به خرید ویدیو پروژکتور از ای پروژکتور کنند.

شما قبل از خرید ویدئو پروژکتور می توانید با کارشناسان ما تماس و کمک بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم و در صورتی که دستگاه شما آسیب دیده، می توانید با تماس به پشتیبانی آی پروژکتور، مشکل خود را با ما در میان بگذارید تا ما شما را راحت تر راهنمایی کنیم.

تاریخ انتشار : 1401-02-13
نویسنده: دکتر قاسم اصلانی
سوالات متداول
 • کدام مدل ویدئو پروژکتور را بخریم ؟

  اگر تصمیم دارید در منزل گیم بازی کنید و یا فیلم و سریال ببینید، پیشنهاد می شود اقدام به خرید ویدیو پروژکتور خانگی کنید؛ زیرا این دستگاه مخصوص شماست و از خرید دیگر مدل ها مانند جیبی و… برای استفاده در منزل خودداری کنید. اگر دائما با دوستان خود به سفر می روید و در هتل می خواهید فیلم و سریال تماشا کنید، پیشنهاد می شود اقدام به خرید ویدیو پروژکتور جیبی کنید؛ زیرا این نسخه قابل حمل است و به راحتی شما می توانید آن را با خود حمل کنید.

  اگر موسسه ای دارید و یا قرار است در مسجد خود یک ویدیو پروژکتور نصب کنید، استفاده از نسخه جیبی و یا خانگی به شما توصیه نمی شود بلکه بهتر است اقدام به خرید ویدیو پروژکتور کلاسی (چند کاربره) کنید؛ زیرا نسخه های چند کاربره کیفیت فوق العاده بهتر و دوام بیشتری نسبت به دیگر مدل ها دارند.

مطالب پیشنهادی

لیستی از مطالب که شاید شما بپسندید

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام