دانشنامه کاشت ابرو

ورم و کبودی چشم بعد از کاشت ابرو | علت و نحوه درمان

()

میل سیری‌ناپذیر به زیبایی و جوانی به‌خصوص در سنین بالا، افراد را به سمت عمل‌های زیبایی می‌کشاند. بدون شک یکی از مهم‌ترین اعضای صورت که نقش بسیار پررنگی در زیبایی افراد دارد، ابروها هستند. کاشت ابرو روشی غیرتهاجمی و ایده‌آل برای کسانی به شمار می‌رود که از ابروهایی کم پشت و نازک رنج می‌برند. این عمل نیز مانند بسیاری از جراحی‌های دیگر عوارض موقتی دارد که از جمله شایع‌ترین آنها ورم چشم بعد از کاشت ابرو است.

این عارضه خوشبختانه در بیشتر مواقع خود به خود از بین می‌رود و جای نگرانی در خصوص دائمی بودن آن وجود ندارد. همچنین با رعایت برخی نکات و دستورالعمل‌های پزشکی، ورم چشم‌ها بعد از کاشت ابرو ممکن است حتی برای برخی از افراد قابل رویت نیز نباشد.

برای اطلاع از جواب این سوال که دلایل ایجاد ورم چشم بعد از کاشت ابروها چیست با ما در ادامه این مقاله همراه باشید. زیرا قصد داریم به‌طور جزئی و کامل این عارضه و دلایل ایجاد آن را مورد بررسی قرار دهیم. از این رو اگر متقاضی انجام این عمل هستید، مطالعه این مقاله برای شما سودمند خواهد بود.

دلایل ایجاد ورم چشم بعد از کاشت ابرو چیست؟

هر عارضه‌ای که بعد از کاشت ابرو و سایر عمل‌های زیبایی رخ می‌دهد، قطعاً دلایل خاص خود را دارد. آگاهی از نحوه اجرای این عمل و اطلاعات کاربردی قبل از انجام آن تا حد زیادی نگرانی‌ها در مورد عوارض احتمالی را کاهش می‌دهد. کاشت ابرو عملی بسیار ساده و سرپایی است که عوارضی موقت به دنبال دارد. با این حال در برخی مواقع این عارضه ممکن است مشکلاتی مانند ورم چشم و کبودی اطراف آن را ایجاد کند که دلایل اصلی آن را در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تزریق داروهای بی‌حسی

برای جلوگیری از احساس درد در ناحیه پیشانی و اطراف چشم‌ها، قبل از انجام کاشت ابرو، از داروی بی‌حسی موضعی برای کاهش درد در این نواحی استفاده می شود. داروی بی‌حسی بعد از اتمام عمل به‌دلیل نیروی جاذبه به نواحی پایین ابرو کشیده می‌شود. این دارو با تجمع در زیر پوست اطراف چشم و پلک‌ها، در ایجاد ورم چشم بعد از کاشت ابرو نقش به‌سزایی دارد.

افرادی که دارای پوستی شل و افتاده هستند، بدون شک بیشتر از سایر افراد به این عارضه دچار می‌شوند. زیرا با وجود فضای خالی در زیر پوست، مایعات سریع‌تر در اطراف چشم تجمع می‌یابند. از این رو افراد متقاضی این عمل که دارای سن بالاتری هستند، بیشتر از افراد جوان‌تر ورم چشم را تجربه می‌کنند.

قرمزی زیر چشم بعد از کاشت ابرو

در دسترس نبودن تجهیزات پیشرفته

به‌کارگیری تجهیزات پیشرفته برای کاشت ابرو در کاهش عوارض بعد از عمل نقش مهمی دارد. بدون شک هر چه لوازم پزشکی برای این کار در سطح پیشرفته‌تر و با امکانات نوین‌تری فراهم شوند، عمل کاشت سریع‌تر انجام می‌شود. سرعت در اجرای این عمل از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا هر چقدر زمان كاشت افزایش پیدا کند، بدون شک به داروی بی‌حسی بیشتری برای ادامه عمل احتیاج است.

از آنجایی که تورم و کبودی دور چشم و ابروها با تجمع مایعات زیر پوست ارتباط مستقیمی دارد، وجود تجهیزات نوین عمل را برای پزشک سریع‌تر و راحت‌تر می‌کند. همچنین از آسیب دیدن متقاضی در زمان برداشت و کاشت ابرو نیز جلوگیری می‌شود. این تجهیزات، خونریزی در حین کاشت ابرو را نیز کاهش می‌دهند و با ایجاد برش‌های میکرو روی پوست، از ایجاد زخم، کبودی و ورم چشم بعد از کاشت ابرو ممانعت به عمل می‌آورند.

غیربهداشتی بودن کلینیک یا مطب کاشت ابرو

کلینیک‌های مجهز و بهداشتی مطمئن‌ترین مکان برای کاشت ابرو به شمار می‌روند. زیرا این کلینیک‌ها مجوزهای لازم از سازمان بهداشت را دریافت کرده‌اند و مراجعه به این مکان‌ها از نظر بهداشتی مورد تایید است. همانطور که می‌دانید کاشت ابرو عملی ظریف است که با هرگونه عفونت احتمالی افراد را در معرض عوارض جدی قرار می‌دهد. محیط‌های غیر بهداشتی به‌شدت در ایجاد عفونت بعد از کاشت ابرو تاثیرگذار هستند. از این رو لوازم غیراستریل و عدم رعایت بهداشت در این مکان‌ها یکی از دلایل اصلی ایجاد ورم چشم بعد از کاشت ابرو به شمار می‌رود.

‌به کارگیری روش‌های قدیمی و پرخطر در کاشت ابرو

عفونت مهم‌ترین دلیل ایجاد ورم عنوان می‌شود. از آنجایی که علم پزشکی روز به روز در حال پیشرفت است روش‌های جدید در کاشت جای روش‌های قدیمی را گرفته‌اند. در روش‌های قدیمی تار موها به‌صورت فولیکول و واحدی در محل مورد نظر پیوند زده نمی‌شدند.

امروزه تکنیک‌های کاشت ابرو پیشرفت قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده‌اند به‌گونه‌ای که متقاضیان آن روز به روز در حال افزایش هستند. به‌واسطه این روش‌ها دوران نقاهت بعد از پیوند ابرو نیز کاهش چشمگیری پیدا می‌کند و عوارض کاشت ابرو مانند ورم چشم به‌ندرت اتفاق می‌افتد. یکی از دلایل ورم چشم بدون شک، عفونت است که با انجام روش‌های پرخطر کاشت ابرو امکان بروز آن در اطراف چشم افزایش پیدا می‌کند.

بیماری‌های زمینه‌ای متقاضی

برخی از بیماری‌های التهابی و پوستی شرایط را برای بهبودی بعد از کاشت ابرو سخت‌تر می‌کنند. این بیماری‌ها سبب ایجاد عفونت و التهاب در زیر پوست می‌شوند که در نهایت ورم چشم و کبودی اطراف آن را در پی دارد. از این رو پزشک متخصص در ابتدا آزمایشات متعددی را از بیماران درخواست می‌کند که احتمال بروز این عوارض کاهش پیدا کند. در برخی از موارد حاد نیز به صلاحدید پزشک این عمل برای متقاضیان انجام نمی‌شود.

کبودی چشم بعد از کاشت ابرو

شرایط نامناسب سنی و جسمی متقاضی کاشت ابرو

 شاید سن در وهله اول دلیلی برای ایجاد ورم چشم به نظر نیاید. اما این مسئله به قدری مهم است که پزشکان در ابتدا جلسات مشاوره متعددی را برای متقاضیان برگزار می‌کنند که در صورت عدم مساعد بودن شرایط، این عمل برای آنان انجام نشود.

هر چقدر سن افزایش پیدا می‌کند، علاوه بر بیماری‌های متفاوت، چروک و افتادگی پوست نیز بیشتر می‌شود. شل شدن و افتادگی پوست به‌دلیل کاهش چربی زیر آن در تجمع ماده بی‌حسی و مایعات در زیر پوست تاثیرگذار است. در صورتی که متقاضی مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو که توسط پزشک توصیه شده است را رعایت نکند، ممکن است شاهد عارضه ورم چشم شود. در حالت عادی این عارضه سه الی چهار روز بعد از کاشت ابرو از بین می‌رود. اما در صورت ماندگاری، ممکن است نشانه‌ای از عفونت باشد که متقاضی باید سریعاً نزد پزشک متخصص خود مراجعه کند.

عدم رعایت توصیه‌های پزشکی بعد از کاشت

پزشک متخصص بعد از کاشت ابرو از متقاضی می‌خواهد در دوران نقاهت خود اقدامات بهداشتی و مراقبتی را جدی بگیرد که از عوارض احتمالی این عمل کاسته شود. اقدامات زیر سهم بسزایی در کاهش این عوارض به‌خصوص ورم چشم‌ها دارند.

 • دست نزدن به ابروها در روزهای اول بعد از کاشت،
 • مصرف قرص‌های ضدالتهاب،
 • داشتن استراحت و تغذیه مناسب،
 • خودداری از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات،
 • پرهیز از خوابیدن و فشار آوردن روی صورت به‌خصوص نواحی اطراف ابروها،
 • تمیز کردن صورت با آب و دستمال استریل،
 • انجام ندادن فعالیت‌های سنگین مانند ورزش بدنسازی و وزنه‌برداری در هفته اول برای جلوگیری از تعریق،
 • پرهیز از رفتن به استخر و حمام آب داغ،
 • استفاده از کمپرس آب سرد برای جلوگیری از کبودی و ورم چشم،

ورم چشم بعد از کاشت ابرو؛ عارضه‌ای طبیعی و موقت

عمل‌های زیبایی بدون شک در کنار مزایای بی‌شماری که برای علاقه‌مندان به همراه دارند، از عوارض جانبی کوتاه مدتی نیز برخوردارند. کاشت ابرو نیز یکی از تخصصی‌ترین و دقیق‌ترین عمل‌های زیبایی است که باید زیر نظر پزشک متخصص و کارآزموده‌ای انجام شود. در غیر این‌صورت عارضه ورم چشم بعد از کاشت ابرو رخ می‌دهد.

 دلایل ایجاد این مشکل متعدد هستند که مهم‌ترین آنها شامل انتخاب پزشک بی‌تجربه، جدی نگرفتن توصیه‌های بعد از کاشت ابرو، بیماری‌های زمینه‌ای متقاضی، سن، به‌کارگیری روش‌های قدیمی کاشت ابرو، عدم برخورداری از تجهیزات پیشرفته در کلینیک‌ها هستند. بنابراین قبل از تصمیم‌گیری برای انجام این عمل، بهتر است تحقیقات لازم را در این خصوص انجام دهید.

کلینیک خانه سفید یکی از بهترین مراکز انجام عمل‌های زیبایی به‌خصوص کاشت ابرو به شمار می‌رود که با برخورداری از کادری مجرب، پزشکانی حرفه‌ای و تجهیزات پیشرفته و بهداشتی همراه با دسترسی به نوین‌ترین روش‌های کاشت ابرو، زیبایی را به چهره شما هدیه می‌دهد. در خانه سفید خدمات متنوع زیبایی با مقرون‌به صرفه‌ترین هزینه و مشاوره‌های متعدد در اختیار شما قرار می‌گیرد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام برای کاشت ابرو مانند کاشت مو نیاز به بخیه سر هست یا خیر؟ چون شنیدم یه تیکه از پشت سر برمیدارید میخام ببینم بخیه هم میخوره یا نه؟؟

  1. سلام و وقت بخیر

   در روش جراحی کاشت ابرو بخیه زده می شود. در روش غیر جراحی برداشت نواری انجام نشده در نتیجه بخیه ای هم زده نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا