تزریق بوتاکس

چگونه کبودی، قرمزی و ورم بعد از تزریق بوتاکس را درمان کنیم ؟

دلیل تورم و کبودی بعد از بوتاکس

4.8
(20)

بوتاکس نوعی روش درمانی برای رفع چین و چروک و خطوط پوستی است. استفاده از این روش درمانی، برای رفع چین ها روز به روز در حال افزایش است. با وجود اثر بخشی بالای بوتاکس، این روش گاهی اوقات با عوارضی همراه است. تورم، کبودی و قرمزی پوست از شایع ترین عوارض تزریق بوتاکس هستند. بطور معمول هر نوع تزریق به بدن با عوارضی همراه است و بوتاکس از این قاعده مستثنی نیست.

عوارض جانبی در تمام روش های جوان سازی پوست و زیبایی امری طبیعی است . این عوارض، واکنش طبیعی بدن در پاسخ به جراحت و تغییرات ناشی از تزریق است. در صورتی که بعد از تزریق بوتاکس عوارض جانبی آن را تجربه کردید، نگران نباشید. با آگاهی از علت و درمان کبودی و تورم بعد از تزریق بوتاکس براحتی می توانید این عوارض را کاهش دهید.

دلیل تورم و کبودی بعد از بوتاکس

تورم و کبودی یکی از عوارض تزریق بوتاکس است، اما همه بیماران آن را تجربه نمی کنند. افرادی که بعد از تزریق بوتاکس، دچار تورم و کبوی در ناحیه تزریق می شوند، ممکن است دلیل این عارضه را ندانند. گاهی اوقات عدم آگاهی از علت این موضوع، باعث نگرانی و مضطرب شدن بیماران می شود. بنابراین، دانستن علت این عوارض، گام اول برای درمان کبودی و ورم بعد از تزریق بوتاکس است.حال لازم است به این سوال پاسخ دهیم که چرا بعد از تزریق بوتاکس تورم و کبودی ایجاد می شود؟

بعد از انجام هرگونه تزریق و جراحی زیر پوست، کبودی به عنوان یک عارضه خود را نشان می دهد. اما چرا؟ تورم و کبودی به دلیل باز شدن رگ های خونی زیر پوست ایجاد می شوند. در حین تزریق بوتاکس، گاهی ممکن است سوزن به مویرگ ها برخورد کند و باعث تورم و کبودی در ناحیه تزریق شود. گاهی اوقات حتی با وجود تخصص و مهارت پزشک، امکان برخورد سوزن به مویرگ های خونی وجود دارد. بنابراین در برخی از موارد این عارضه اجتناب ناپذیر است. استفاده از سوزن های کوچکتر برای تزریق بوتاکس، می تواند احتمال بروز این عارضه را کاهش دهد، اما بطور کلی نمی تواند مانع از بروز آن شود.

کبودی بعد از تزریق بوتاکس

در اکثر مواقع کبودی ناشی از تزریق بوتاکس، ظرف یک تا دو روز بعد از تزریق ظاهر می شود. اما گاهی اوقات ممکن است عوارض چند روز بعد خود را نشان دهند.

درمان کبودی و ورم بعد از تزریق بوتاکس

همانطور که ذکر شد کبودی و تورم از از عوارض احتمالی بوتاکس هستند. با وجود طبیعی بودن این عوارض، شما می توانید با چند روش ساده، اقدام به درمان کبودی و ورم بعد از تزریق بوتاکس کنید. مهم ترین اقداماتی که باید برای کاهش عوارض بوتاکس انجام دهید عبارتند از :

انتخاب انژکتور متخصص و ماهر

مهارت و تجربه پزشک اولین گام برای اثربخشی تزریق بوتاکس است. مهارت پزشک و استفاده از تکنیک های تزریق، می تواند تا حدوی تورم و کبودی را به حداقل برساند. بنابراین انتخاب یک پزشک با تجربه و ماهر اهمیت زیادی در نتیجه تزریق بوتاکس دارد.

یک پزشک متخصص و مجرب، می تواند بهترین توصیه ها برای تزریق به شما بدهد. پزشک شما می تواند در زمینه نوع ماده بوتاکس و مقدار تزریق توصیه های مفیدی به شما ارائه دهد. این توصیه ها می توانند تا حودی از عوارض حانبی بعد از تزریق جلوگیری کنند. همچنین دستورالعمل های ارائه شده از سوی پزشک، به شما کمک می کنند کبودی و تورم را به حداقل برسانید.

اجتناب از مصرف داروهای رقیق کننده خون

داوهایی مانند آسپیرین، ایبوپروفن ، ویتامین E ، روغن ماهی و روغن بذر کتان خون را رقیق می کنند. رقیق شدن خون یکی از عوامل اصلی ایجاد تورم و کبودی است. برای درمان کبودی و ورم بعد از تزریق بوتاکس لازم است از مصرف این مواد اجتناب کنید. قبل از انجام تزریق درباره مصرف داروها با پزشک خود مشورت کنید. برای اثربخشی بوتاکس لازم است چند روز قبل از تزریق از مصرف برخی داروها اجتناب کنید.

عوارض بوتاکس

استفاده از کمپرس سرد برای کاهش کبودی و تورم :

استفاه از کمپرس سرد روی ناحیه متورم شده، می تواند کبودی و تورم را کاهش دهد. البته هرگز کمپرس سرد را بطور مستقیم روی پوست قرار ندهید. ابتدا یک پارچه نازک روی پوست قرار دهید و سپس کمپرس را روی آن قرار دهید. کمپرس یخ بواسطه منقبض کردن عروق خونی، جریان خونرسانی به نواحی متورم را کاهش می دهد و باعث بهبودی کبودی و تورم می شود. استفاده از کپرس سرد بخصوص در 24 ساعت اول بعد از تزریق، در کاهش تورم بسیار موثر است.

بالا نگه داشتن سر در ارتفاع :

برای درمان کبودی و ورم بعد از تزریق بوتاکس لازم است بعد از تزریق سر خود را در ارتفاع بالا نگه دارید. خوابیدن و استراحت در حالی که سر در ارتفاع بالاتری نسبت به بدن باشد، در کاهش تورم بسیار موثر است. زیرا این ارتفاع، مانع از جمع شدن خون در یک نقطه از پوست می شود و می تواند کبودی و تورم را کاهش دهد. برای تنظیم ارتفاع سر کافی است هنگام خواب و استراحت از 2 بالشت استفاده کنید.

پرهیز از انجام فعالیت های سنگین

فعالیت های سنگین ضربان قلب و فشار خون را افزایش می دهند. افزایش خونرسانی در ناحیه متورم می تواند کبودی و تورم را افزایش دهد. بنابراین بعد از تزریق بوتاکس و فیلر لازم است تا چند روز از ورزش اجتناب کنید. همچنین انجام فعالیت بدنی سنگین تا چند روز بعد از تزریق ممنوع است.

پرهیز از مصرف غذاهای شور و مواد فرآوری شده :

مصرف فست فود و سایر مواد فرآوری شده بعد از تزریق بوتاکس، موجب افزایش تورم و کبودی می شوند. بنابراین لازم است برای درمان کبودی و ورم بعد از تزریق، از مصرف غذاهای شور و فرآوری شده اجتناب کنید. در عوض می توانید برای بهبودی سریع تر از سبزیجات و میوه های تازه مانند آناناس استفاده کنید.

کبودی بعد از تزریق بوتاکس

اجتناب از مصرف الکل :

الکل عروق خونی را گشاد کرده و باعث رقیق شدن خون می شود. حتی مصرف مقدار کمی از الکل، می تواند باعث تحریک پوست شود و خطر کبودی بعد از تزریق بوتاکس را افزایش دهد. بنابراین لازم است قبل و بعد از تزریق بوتاکس از مصرف الکل پرهیز شود.

مصرف آرنیکا برای درمان کبودی و تورم :

آرنیکا یک گیاه چند ساله است که قرن هاست برای درمان کبودی و تورم از آن استفاده می شود. استفاده از محصولات آرنیکا می تواند در درمان کبودی و تورم بعد از تزریق بوتاکس موثر باشد.

سخن پایانی :

گاهی اوقات بروز عوارض جانبی بعد از انجام هر جراحی اجتناب ناپذیر است، اما با رعایت برخی نکات می توان این عوارض را به حداقل رساند. مهم ترین نکته هنگام تزریق بوتاکس انتخاب پزشک ماهر و با تجربه است. پزشک متخصص با آگاهی از محل قرارگیری رگ های خونی به بهترین نحو تزریق بوتاکس را انجام می دهد تا از بروز تورم و کبودی جلوگیری کند.

در صورتی که خواستار تزریق بوتاکس با کمترین عوارض ممکن هستید به کلینیک خانه سفید مراجعه کنید و از پزشکان مجرب این مجموعه مشاوره دریافت کنید.

تماس با ما :

  • خط ویژه : ۵۴۵۰۳-۰۲۱
  • خط مستقیم : ۸۸۸۷۰۴۸۰-۰۲۱
  • ارسال عکس و مشاوره واتس اپ : ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱

تخفیف ویژه بوتاکس

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 4.8 / 5. تعداد رای ها 20

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بریم یکی دیگه بخونیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا