هزینه کاشت مو به روش SUT سال ۱۴۰۲

پزشک : دکتر حسام نهاوندی متخصص پوست و مو دسته بندی : دانشنامه کاشت مو
هزینه کاشت مو به روش SUT

در هر روش کاشت مو یکی از دغدغه‌های مهم متقاضیان هزینه‌ای است که باید به این کار اختصاص دهند؛ با اینکه در مقایسه با سایر کشور کاشت مو در ایران بسیار ارزان‌تر است اما با توجه به تورم امروزی این مبلغ ممکن است برای برخی افراد بسیار گران باشد. در هر حال باید بدانید که هزینه کاشت مو برای همه افراد یکسان نیست و برای اینکه بتوان مبلغ دقیق را تعیین کرد، لازم است که پزشک به طور کامل شما را معاینه کند.

علاوه بر این پارامترهای متعددی نیز بر روی قیمت آن تاثیر گذار هستند که باید حتما در نظر گرفته شوند. در ادامه این مطلب پارامترهای موثر بر تعیین هزینه کاشت مو را بیان خواهیم کرد تا شما بتوانید با اطلاعات کامل‌تری برای انجام این عمل اقدام کنید.

کاشت مو به روش SUT چیست ؟

کاشت مو به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و روش SUT یکی از پرطرفدارترین آن‌ها است که تا به حال متقاضیان زیادی از آن جواب گرفته‌اند. در این روش بدون نیاز به جراحی و با تکنیک‌های ساده‌ای گرافت‌های مو برداشت شده و در پوست سر قرار می‌گیرند. همین موضوع باعث می‌شود که کاشت مو به روش SUT دوران نقاهت کوتاهی داشته باشد و افراد بتوانند به راحتی به کارهای روزمره خود برگردند.

روش SUT در واقع بر پایه کاشت مو به روش FUE به وجود آمده است و شباهت زیادی با آن دارد. در هر دوی این روش‌ها از دستگاه‌هایی به نام پانچ برای برداشت گرافت‌ها به صورت دانه‌ای استفاده می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود که جای زخم و اسکار بر روی محل برداشت باقی نماند و فرد دچار عوارض بسیار محدودی شود. تنها تفاوت کاشت مو به روش FUE و SUT در دستگاه‌های مورد استفاده در این دو روش است. هولدرهای برداشت در روش SUT برقی و اتوماتیک هستند و پزشک به جز تنظیم قطر سری آن‌ها دخالت دیگری در فرایند برداشت ندارد؛ البته همه چیز تحت نظارت دقیق او انجام می‌شود تا اگر دستگاه دچار ایرادی شده بود خیلی سریع متوجه موضوع بشوند.

دستگاه کاشت مو به روش SUT

عوامل موثر بر هزینه کاشت مو به روش SUT

باید بگوییم که عمل کاشت مو در ایران در مقایسه با سایر کشورها بسیار ارزان‌تر است و با توجه به تخصص و مهارتی که پزشکان در زمینه کاشت دارند بسیار به صرفه تمام می‌شود. نکته مهم اینکه هزینه این عمل برای افراد مختلف متفاوت است و نمی‌توان عدد دقیقی را برای آن تعیین کرد. در واقع پزشک باید به طور کامل شما را معاینه کند و با توجه به پارامترهایی که در ادامه بیان می‌کنیم، عدد دقیقی را برای شما تعیین کند.

تعداد گرافت‌های کاشته شده

مهم‌ترین عامل تعیین هزینه‌های کاشت مو به روش SUT تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت است. این گرافت‌ها در واقع همان تارهای مویی هستند که قرار است منطقه طاسی شما را بپوشانند و قسمت‌های کم پشت را پوشش دهند. بسته به اینکه سطح طاسی چقدر است و انتظار چه مقدار تراکمی را دارید، تعداد گرافت‌های مورد نیاز متفاوت است و پزشک باید با معاینات دقیق آن را تعیین کند. علاوه بر این هرچه تعداد گرافت‌ها بیشتر شود زمان عمل نیز طولانی‌تر خواهد شد و در بعضی موارد ممکن است نیاز به بیشتر از یک جلسه برای کاشت وجود داشته باشد که البته بسیار معدود است.

نوع روش کاشت مو

در حال حاضر روش‌های مختلفی برای کاشت مو وجود دارند که پزشکان بسته به ویژگی‌ها و ساختار موی هر فرد و البته سوابق پزشکی و سلامتی او مناسب‌ترین روش را انتخاب می‌کنند. اگر بخواهیم هزینه کاشت به روش SUT را با دیگر روش‌های موجود مقایسه کنیم باید بگوییم که این روش در برابر روش‌هایی همچون FUT و FUE گران‌تر است. این موضوع بیشتر به دلیل پیشرفته‌تر بودن دستگاه‌ها و بالاتر بودن دقت کاشت در این روش است. در مقابل برخی روش‌های دیگر مانند میکروگرافت، SUPER FUE و سوپرترکیبی از SUT گران‌تر هستند. در واقع به عنوان یک قاعده کلی می‌توان گفت که هرچه روش جدیدتر باشد و در آن از دستگاه‌های پیشرفته‌تری استفاده شده باشد قیمت بالاتری هم دارد.

میزان تبحر پزشک و تیم جراحی

معمولا پزشکان مختلف برای انجام هر عمل دستمزدهای متفاوتی را تعیین می‌کنند که این موضوع تا حد زیادی به میزان مهارت و تجربه آن‌ها بستگی دارد. طبیعی است که هرچه پزشک مهارت بیشتری در برداشت و کاشت گرافت‌ها داشته باشد هزینه بالاتری را به عنوان دستمزد دریافت می‌کند و به طبع هزینه‌ کاشت نیز بالاتر می‌رود. البته که به طور قطع نتایجی هم که از این طریق به دست می‌آیند بهتر و طبیعی‌تر خواهند بود. پزشک متخصص پوست و مو در این عمل تنها نیست و دستیارانی هم دارد که به او در بی‌حس کردن منطقه برداشت و کاشت و آماده سازی گرافت‌ها برای کاشت کمک می‌کنند. این دستیاران نیز برای کار خود هزینه‌ای را دریافت می‌کنند که باید آن را در هزینه‌ کاشت مو در نظر گرفت.

امکانات و تجهیزات کلینیک

طبیعی است که همه مراکز کاشت مو در سراسر کشور نمی‌توانند دستگاه‌های به‌روز و پیشرفته را تهیه کنند و پزشکان خود را به دوره‌های آموزشی مختلف بفرستند تا اطلاعات آن‌ها به‌روز باشد. به همین دلیل هم هست که اکنون می‌توان کلینیک‌های زیادی را در کشور پیدا کرد که دستگاه‌های قدیمی دارند و پزشکان آن‌ها از روش‌های روز مطلع نیستند. همین موضوع باعث می‌شود که قیمتی که کلینیک‌های مختلف به شما ارائه می‌کنند متفاوت باشد و برخی افراد به دلیل همین تفاوت قیمت در دام کلینیک‌های نامعتبر با دستگاه‌های قدیمی و پزشکان ناآگاه بیفتند.

داروها و مراقبت‌ها

عمل کاشت مو بسیار گسترده است و از ماه‌ها قبل از انجام عمل اصلی آغاز می‌شود و تا ماه‌ها و حتی سال‌ بعد نیز ادامه دارد. به همین دلیل در زمان محاسبه هزینه‌ کاشت مو به باید هزینه‌های جانبی را نیز در نظر بگیرید. معمولا قبل از انجام عمل نیاز به برخی آزمایش‌ها یا گرفتن عکس است که طبیعتا هزینه‌هایی را برای شما به دنبال دارد. علاوه بر این ممکن است پزشک برای تقویت موهای ناحیه کاشت برخی داروهای تقویتی یا یک رژیم غذایی خاص را برای شما تجویز کند که باید آن را دقیق رعایت کنید.

در دوران بعد از عمل نیز تا مدتی (معمولا یک یا دو ماه) نیاز به استفاده از شامپوهای مخصوص دارید و نمی‌توانید از شامپوهای معمولی استفاده کنید. علاوه بر این ممکن است برخی داروها یا محلول‌های تقویتی نیز برای تقویت گرافت‌های کاشته شده تجویز شود که باید آن‌ها را به موقع و در دوز کامل مصرف کنید. در کنار این‌ها باید در بازه‌های زمانی مرتبی به پزشک سر بزنید تا در صورت نیاز داروهای شما را تعویض، قطع یا اضافه کند. توجه داشته باشید که این‌ها هزینه‌هایی نیست که کلینیک کاشت مو از شما دریافت کند؛ اما برای مراقبت از موهای کاشته شده و رسیدن به نتایج دلخواه خود باید آن‌ها را بپردازید.

قبل و بعد از کاشت موی طبیعی

کاشت مو در کلینیک پوست و موی خانه سفید

یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در نتایج کاشت مو و رسیدن به آنچه در نظر دارید انتخاب یک کلینیک مناسب است. کلینیکی که در آن پزشکانی حاذق و معتبر حضور داشته باشند که بتوانند با استفاده از روش‌های به‌روز و دستگاه‌های پیشرفته موهایی زیبا، جذاب و پرپشت را به شما هدیه دهند. در کلینیک خانه سفید پزشکانی حاذق و باتجربه از سراسر کشور گرد هم آمده‌اند تا همه متقاضیان به آنچه در نظر دارند برسند. علاوه بر این مسئولان این کلینیک همواره در تلاش‌اند تا بهترین و به‌روزترین ابزارها را برای شما آماده کنند تا بتوانید با تجربه کمترین عوارض به بهترین نتایج برسید.

تاریخ انتشار : 1400-11-02
نویسنده: دکتر قاسم اصلانی
سوالات متداول
  • آیا کاشت مو به روش SUT برای خانم‌ها گران‌تر از آقایان است ؟

    در پارامترهای اصلی که برای تعیین هزینه‌های کاشت مو در نظر گرفته می‌شوند، جنسیت نقش زیادی ندارد و معمولا هم در نظر گرفته نمی‌شود؛ اما چیزی که باعث می‌شود کاشت مو برای خانم‌ها کمی خاص‌تر باشد موهای بلندتر آن‌ها و ساختار موی ظریف‌تری است که دارند. همین موضوع هم هست که ممکن است باعث تفاوت قیمت کاشت برای خانم‌ها و آقایان شود.

  • هزینه کاشت مو به روش SUT در کلینیک خانه سفید چقدر است ؟

    هزینه کاشت به این روش در کلینیک خانه سفید با توجه به همه عواملی که در این مقاله بیان کردیم در حدود ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان تمام می‌شود. برای تعیین دقیق‌تر محدوده هزینه‌ها می‌توانید تصویر موهای خود را از نواحی جلو، پشت سر و کناره‌ها به شماره واتس اپ 09122252731 ارسال کنید. علاوه بر این برای مشخص کردن مقدار دقیق هزینه‌ها می‌توانید در یک جلسه مشاوره رایگان خانه سفید شرکت کنید تا معاینات به طور کامل انجام شود و هزینه‌ آن به شما اعلام گردد.

مطالب پیشنهادی

لیستی از مطالب که شاید شما بپسندید

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام