هزینه کاشت ریش در سال ۱۴۰۲

پزشک : دکتر حسام نهاوندی متخصص پوست و مو دسته بندی : دانشنامه کاشت مو
هزینه کاشت ریش

کاشت ریش یکی از راهکارهای مؤثر در ترمیم و تقویت ریش و سبیل محسوب می‌شود. برخی آقایان تمایل دارند که ریش و سبیلی پرپشت داشته باشند، این موضوع در اعتمادبه‌نفس و افزایش جذابیت آنها تأثیر زیادی دارد. گاهی افراد به دلایلی مثل بیماری‌های مختلف، استرس و… دچار ریزش مو در ناحیه ریش می‌شوند، گاهی هم افراد از همان دوران بلوغ ریش چندان پرپشتی ندارند. درهرصورت کاشت مو می‌تواند یک راه‌حل خوب برای رفع این موضوع باشد.

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد هنگام انجام کاشت ریش، هزینه کاشت ریش است. در این مطلب قصد داریم تا عوامل مؤثر در هزینه‌های این عمل را بررسی کنیم.

عوامل مؤثر بر هزینه کاشت ریش

 عوامل و فاکتورهای فراوانی روی قیمت کاشت ریش تأثیرگذار هستند، تمامی این عوامل تعیین‌کننده قیمت نهایی کاشت ریش هستند، در ادامه هر یک این فاکتورهای را با هم بررسی می‌کنیم:

طرح انتخابی برای ریش

تعیین و انتخاب طرح ریش بر اساس الگوی ریزش یا کم پشتی ریش و وسعت ناحیه انجام می‌شود. گاهی مراجعه‌کننده دوست دارد تا در تمامی ناحیه چانه خود ریش داشته باشد. به‌طورکلی هرچه در عمل پیوند مو وسعت بزرگ‌تری در نظر گرفته شود، هزینه کاشت ریش افزایش می‌یابد.

میزان گرافت مو برداشت شده

یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده هزینه‌ کاشت ریش، تعداد گرافت استخراج شده است. گرافت‌ها از بانک مو برداشته شده و بادقت و مهارت به نواحی کم پشت پیوند داده می‌شوند. هر چه گرافت بیشتری برای پیوند نیاز باشد، هزینه کاشت ریش افزایش خواهد یافت. در نتیجه هرچه فرد ریش کم پشت تری داشته باشد، باید هزینه بیشتری را برای کاشت ریش بپردازد.

روش انتخاب شده برای کاشت

روش‌های مؤثری برای کاشت ریش به‌صورت طبیعی وجود دارند، هرچه روش‌ها نوین‌تر و کارآمدتر باشند، هزینه‌ها بیشتر خواهند شد.

مراقبت‌های قبل و بعد از عمل

به‌منظور جلوگیری از پرداخت هزینه‌های درمان عوارض، بهتر است مراقبت‌های بعد و قبل از پیوند کاشت ریش را بادقت انجام دهید. توصیه می‌شود قبل و بعد از عمل از داروهای تقویت‌کننده مو زیر نظر پزشک استفاده کنید. مصرف آنتی‌بیوتیک هم برای جلوگیری از عفونت مفید است.

کلینیک کاشت مو

از دیگر عوامل تأثیرگذار در افزایش یا کاهش هزینه کاشت ریش می‌توان به انتخاب کلینیک مناسب و معتبر اشاره کرد. امکانات و تجهیزات مدرن داخل کلینیک همگی در رسیدن به نتیجه مطلوب‌تر نقش دارند. بنابراین  هزینه کاشت در این مراکز حرفه‌ای افزایش می‌یابد. در کلینیک‌های معتبر و مطمئن معمولاً متخصصان و کادر درمانی با استفاده از تجهیزات فوق پیشرفته  و مدرن خدمات خود را به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌کنند. هرچه تجهیزات به‌روزتر و پیشرفته‌تر باشند، هزینه پیوند ریش بیشتر خواهد شد.

دستمزد پرسنل و پزشک

دستمزد متخصص و پرسنل نیز در هزینه کاشت ریش تأثیرگذار است. متخصصینی که دارای سابقه درخشانی هستند و در کاشت مو و ریش و سبیل مهارت بالایی دارند، قطعاً هزینه بیشتری از زیباجویان دریافت می‌کنند.

مهارت پزشک

برای آنکه نتایج نهایی به‌دست‌آمده طبیعی‌، یک‌دست‌ و موفقیت‌آمیز باشد، بهتر است کاشت ریش را به پزشکان ماهر بسپارید. مهارت پزشک عامل مهم و تعیین‌کننده‌ای در هزینه‌های کاشت ریش است. چنانچه قصد کاشت ریش و سبیل را دارید بهتر است فاکتورهای مؤثر بر نتیجه کاشت را در نظر داشته باشید.

مزایای کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش یک عمل کاملاً سریع، بدون درد و طبیعی است. به کمک این روش می‌توان اعتمادبه‌نفس و جذابیت خود را افزایش داد. کاشت ریش و سبیل، عوارض جانبی محدودی را برای زیباجو به دنبال دارد و دوران نقاهت آن کوتاه است، از طرفی نتایج پیوند ریش و سبیل ماندگار است.

مزایای کاشت ریش

انواع روش‌های کاشت ریش و سبیل

کاشت و پیوند ریش و سبیل در انواع روش‌های متنوع انجام می‌شود، در ادامه قصد داریم تا شما را با بهترین متدهای کاشت ریش و سبیل آشنا کنیم:

روش FUT

در روش FUT پزشک نواری را از پشت سر یا بانک موی بیمار جدا می‌کند و سپس نوار را به دانه‌های تکی فولیکول تقسیم می‌نماید. این روش به جراحی نواری هم معروف است. هزینه کاشت ریش به این روش به نسبت تأثیری که روی مراجعه‌کننده دارد، مناسب است. با کمک روش FUT می‌توانید ریش پرتری داشته باشید.

روش FUE

کاشت مو به روش FUE یکی از روش‌های رایج برای کاشت ریش است، در این روش متخصص فولیکول‌های مو را پس از برداشت به محل مشخص شده پیوند می‌زند. این عمل حدود ۳ الی ۶ ساعتطول میکشد و زمان آن بسته به تعداد گرافت‌ها ممکن است تغییر کند.

این روش با احساس درد کمی همراه است و جای زخم آن به‌سرعت بهبود می‌یابد. در برخی از مراکز، روش FUE علاوه بر روش مکانیکی به‌صورت دستی نیز انجام می‌شود. این نوع عمل کاشت ریش در مقایسه با دیگر گزینه‌ها رایج‌تر است.

نمونه کاشت ریش

روش SUT

کاشت به روش SUT از روش‌های نوین و مدرن کاشت ریش است که به کمک پانچ اتوماتیک انجام می‌شود. در این روش پزشک با استفاده از پانچ، گرافت‌ها را از پشت سر استخراج می‌کند. این کار به افزایش سرعت کاشت کمک می‌کند و باعث می‌شود تا به فولیکول‌ها کمترین آسیب وارد شد.

ادامه مراحل کاشت مو در روش SUT به‌صورت FUE است. در کاشت ریش به روش SUT تراکم ریش‌های مراجعه‌کننده به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌یابد. هزینه این روش به نسبت سایر روش‌ها مقرون‌به‌صرفه‌تر است و در طول عمل خبری از خونریزی شدید و عوارض جانبی نیست . از طرفی دوره نقاهت کاشت ریش به روش SUT کوتاه است و روند کاشت کاملاً با دستگاه انجام می‌شود. این روش یکی از پرطرف‌دارترین روش‌های کاشت مو و ریش است.

روش میکروگرافت

یکی از جدیدترین و بهترین روش‌های کاشت مو، روش میکروگرافت است. در این روش کلیه عیوب روش‌های قدیمی برطرف شده، بنابراین هیچ‌گونه جای اسکار، زخم و بخیه در پوست بیمار باقی نخواهد ماند.

کاشت ریش با این روش به دلیل آنکه در سایز میکرو انجام می‌شود از ظرافت فوق‌العاده و تراکم بسیار بالایی برخوردار است. روش میکروگرافت در درمان تأثیر فوق‌العاده‌ای دارد و می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین جای اسکار موها را پرپشت کند. کاشت به روش میکروگرافت حتماً باید توسط پزشک متخصص و مجرب انجام شود؛ در غیر این صورت مراجعه‌کننده  به نتایج دلخواه خود نمی‌رسد.

نمونه کاشت ریش

هزینه کاشت ریش در تهران

امروزه پزشکان متخصص زیادی در تهران هستند که خدمات کاشت ریش و سبیل را به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌دهند، همین موضوع یک عامل رقابتی در هزینه‌ها محسوب می‌شود. قیمت‌ها بر اساس روش مناسب و گستردگی ناحیه کاشت متغیر هستند. توصیه می‌شود قبل از انتخاب کلینیک و پزشک خود حتماً از کیفیت و مهارت تیم کاشت یا مواد و ابزار مطمئن شوید. عمل پیوند مو مستقیماً به زیبایی مربوط است، بنابراین هر سهل‌انگاری کوچکی ممکن است عوارض جبران‌ناپذیری را برای زیباجو به دنبال داشته باشد.

قیمت کاشت ریش و سبیل در تهران معمولاً حدود ۱۲ تا ۱۵ میلیون است. اما تعیین هزینه‌های نهایی پس از بررسی‌های پزشک انجام می‌شود. 

هزینه کاشت ریش شاید یکبار در طول عمر شما پرداخت شود، اما زیبایی و اعتماد به نفسی که از نتیجه آن به دست می‌آید، بسیار قابل‌توجه و ماندگار است. پس بهتر است فریب تبلیغات افراد سودجو را نخورید و با پرس‌وجو و تحقیق بهترین کلینیک کاشت ریش و سبیل را انتخاب نمایید.

در این راستا مفتخریم که به شما کلینیک فوق‌تخصصی خانه سفید را معرفی نماییم. در این کلینیک پزشکان و پرسنل مجرب و حرفه‌ای می‌کوشند تا با استفاده از بهترین تجهیزات نتایج بسیار رضایت‌بخشی را برای زیباجو رقم بزنند. برای دریافت اطلاعات تکمیلی، مشاوره آنلاین یا تلفنی، رزرو وقت درمان و اطلاع از هزینه دقیق کاشت ریش در کلینیک خانه سفید با مشاورین ما در تماس باشید :

  • خط ویژه : ۵۴۵۰۳ – ۰۲۱
  • خط مستقیم : ۸۸۸۷۰۴۸۰ – ۰۲۱
  • واتس اپ : ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱
تاریخ انتشار : 1401-07-04
نویسنده: دکتر قاسم اصلانی
سوالات متداول
  • نتایج کاشت ریش از چه زمانی مشخص می‌شود؟

    نتایج همان روز اول برای مراجعه‌کنندگان ملموس است؛ اما معمولاً دو هفته بعد از عمل پیوند ساقه موها شروع به ریزش می‌کند و پس از آن طی دو تا سه ماه مجدداً رشد می‌نماید.

  • آیا هزینه کاشت ریش مشمول بیمه می‌شود؟

    ازآنجاکه عمل پیوند ریش جز عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود؛ لذا بیمه مسئولیتی در پرداخت هزینه‌های آن برعهده ندارد. همان‌طور که می‌دانید هزینه ایمپلنت ریش در مقایسه با سایر روش‌های درمانی کمی بالاتر است. عدم پرداخت هزینه کاشت ریش توسط شرکت‌های بیمه سبب شده تا اغلب کلینیک‌های معتبر امکان کاشت اقساطی ریش را برای مراجعه‌کنندگان فراهم ‌کنند.

مطالب پیشنهادی

لیستی از مطالب که شاید شما بپسندید

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام