جوانسازی پوست

هزینه مزوتراپی سال ۱۴۰۲ | قیمت کوکتل فیوژن، درماهیل، رویتاکر

()

همه ی ما خواهان حفظ زیبایی و جوانی پوست خود هستیم. روش ها و درمان های کلینیکی جوان سازی پوست نیز روز به روز محبوب تر و فراگیرتر می شوند. امروزه علم زیبایی پیشرفت های چشمگیری داشته و گزینه های متعددی را برای جوان سازی و مراقبت از پوست پیش روی ما می گذارد. یکی از این درمان های کلینیکی مزوتراپی نام دارد.

هزینه مزوتراپی چقدر است ؟

هزینه نهایی برای انجام تزریقات مزوتراپی بر اساس تعداد جلسات موردنیاز شما عزیزان تعیین می‌شود و تعداد جلسات انجام مزوتراپی هم بر اساس وضعیت و گستردگی ناحیه مورد درمان تعیین می‌گردد. در وضعیتی که ناحیه‌ی مورد نظر وسعت کمتری داشته باشد به طور بدیهی نیاز به تزریقات کم‌تری از مزوتراپی وجود دارد در نتیجه هزینه آن کمتر است.

خلاصه مطلب اینکه هزینه مزوتراپی صورت و لاغری بین ۷۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان ممکن است متفاوت باشد.

هزینه مزوتراپی مو چقدر است ؟

هزینه نهایی برای انجام تزریقات مزوتراپی مو بر اساس تعداد جلسات موردنیاز شما عزیزان تعیین می‌شود و تعداد جلسات انجام مزوتراپی مو هم بر اساس وضعیت و گستردگی ناحیه ریزش موی سر تعیین می‌گردد. در وضعیتی که ریزش در بخش‌های مختلف سر تنها منجر به خالی و کم‌پشت شدن موهای ناحیه‌ی موردنظر شده باشد، نیاز به تزریقات کم‌تری از مزوتراپی مو وجود دارد؛ نسبت به وضعیتی که در آن ریزش موهای سر منجر به بروز طاسی در ناحیه‌ی گسترده‌ای در سر می‌شود. در نتیجه هر چه وضعیت ریزش و طاسی سر وخیم‌تر باشد، هزینه نهایی مزوتراپی مو نیز دست‌خوش تغییرات افزایشی خواهد شد.

هزینه‌ی مزوتراپی مو در کلینیک خانه سفید بین ۵۰۰ هزار تومان (مزوتراپی درماهیل با فرمول انگلیس ساخت کره) تا ۱/۲۰۰/۰۰۰ تومان (رویتاکر فرانسوی) است. قیمت تمام شده به تعداد جلسات درمانی، دوز داروی تزریقی، ترکیب محلول مزوتراپی و مواردی از این دست بستگی دارد. در جلسه‌ی مشاوره تمامی نکات مهم برای شما توضیح داده خواهد شد و پزشک با معاینه‌ی پوست سر شما، تعداد جلسات، تزریق‌ها و هزینه‌ی دقیق را به شما اعلام می‌کند.

قیمت های اعلام شده در جدول زیر آپدیت پاییز ۱۴۰۰ و نهایت تا آخر پاییز اعتبار دارد. (مزوتراپی مو و صورت)

# برند مزوتراپی هزینه (تومان)
1 فیوژن (فقط تزریق زیر چشم) ۵۰۰/۰۰۰
2 درماهیل (کره جنوبی) ۶۵۰/۰۰۰
3 آنابیس (ایتالیا) ۹۵۰/۰۰۰
4 رویتاکر (فرانسه) ۱/۲۰۰/۰۰۰

مقایسه قیمت رویتاکر با درماهیل

مزوتراپی چیست ؟

مزوتراپی در ابتدا برای تسکین درد مورد استفاده قرار می گرفت اما میشل پیستور، پزشک فرانسوی در سال 1952 از این روش در پزشکی زیبایی استفاده کرد و بعد از آن این روش در ایالات متحده و سایر مناطق جهان محبوبیت فراوانی پیدا کرد.

به عبارت ساده، مزوتراپی درمانی کم تهاجمی است که در آن از تزریق ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی  به مزودرم (لایه ی میانی پوست) برای جوان سازی و سفت شدن پوست و همچنین از بین بردن چربی اضافی استفاده می شود. در واقع این روش بر پایه ی اصلاح گردش خون و کاهش مواردی مانند التهاب که از دلایل آسیب به پوست هستند، استوار است.

مزوتراپی توسط آکادمی ملی پزشکی فرانسه در سال 1986 به عنوان بخشی از طب سنتی شناخته شد. روزانه، هزاران پزشک در سرتاسر جهان از مزوتراپی برای کمک به ده ها هزار بیمار استفاده می کنند.

فواید مزوتراپی چیست ؟

مزوتراپی در درمان بسیاری از اختلالات و وضعیت های پوستی کاربرد دارد؛ از جمله:

 1. کاهش سلولیت های پوستی
 2. جوان سازی یا تجدید پوست با تحریک تولید کلاژن
 3. محو کردن چروک و خطوط پوست
 4. محکم کردن پوست شل و آویزان
 5. روشن کردن رنگدانه های پوست
 6. درمان آلوپسیا (نوعی ریزش مو)
 7. از بین بردن چربی های شکم، پا و ران، بازو و صورت
 8. از بین بردن علائم کشیدگی (ترک) پوست

مزوتراپی می تواند به کاهش لک ها و چروک ها و بهبود خستگی ظاهر پوست کمک کند. این روش درمانی همچنین می تواند برای رفع مشکلات رنگدانه، درمان جای زخم و آکنه در ترکیب با سایر روش های کلینیکی دیگر مانند بوتاکس یا فیلر ها استفاده شود تا تاثیر آن ها افزایش یابد. مزوتراپی در افزایش گردش خون و از بین بردن مواد مضری که در اثر افزایش سن در پوست بوجود می آیند نیز موثر است.

فواید مزوتراپی

انجام مزوتراپی به چه صورت است ؟

در طول یک جلسه ی مزوتراپی یک سری تزریق متوالی بوسیله ی یک سوزن کوتاه مخصوص متصل به یک دستگاه مکانیکی، انجام می شود.

تزریق در اعماق مختلف پوست از یک تا چهار میلی متر و بسته به دلیل انجام مزوتراپی صورت می گیرد. پزشک معمولا سوزن را به صورت زاویه دار وارد پوست می کند و در هر تزریق قطره کوچکی از محلول به پوست وارد می شود.

محتویات محلول مزوتراپی چیست ؟

محلولی که با مزوتراپی به پوست تزریق می شود ترکیب ثابتی ندارد و بسته به دلیل انجام، ترکیبی از فاکتور ها و مواد موثره است؛ مانند:

 1. فاکتور های رشدی مانند فاکتور رشد اپیدرمال، فاکتور رشد پایه فیبروبلاست و یا فاکتور رشد انسولین
 2. پپتید های پروتئینی و پپتید های مس
 3. رتینول، آسکوربیک اسید، گلوتاتیون و آنتی اکسیدانت های قدرتمند که مستقیما محرک عوامل بازسازی کلاژن و کاهش دهنده رنگدانه ها هستند.
 4. هیالورونیک اسید به منظور جوان سازی و تجدید بافت پوست
 5. ترکیبات روشن کننده و درخشان کننده برای کاهش رنگدانه های پوستی
 6. آنتی بیوتیک ها برای رفع التهاب
 7. هورمون هایی مانند کلسی تونین و تیروکسین
 8. ویتامین ها و مواد معدنی
 9. عصاره های گیاهی

مزوتراپی چگونه به جوان سازی پوست کمک می کند ؟

مزوتراپی با وارد کردن فاکتورهای رشد به پوست، فیبروبلاست ها را به سمت تولید کلاژن تحریک می کند. کلاژن عامل اصلی استحکام بافت پوست است و با افزایش آن اثرات پیری مانند چین و چروک ها یا خستگی به تدریج کاهش می یابد.

برای جوان سازی پوست، مزوتراپی را از چند سالگی باید آغاز کرد ؟

پیری پوست فرآیندی طبیعی و تدریجی است که به طور معمول از اواسط دهه بیست سالگی آغاز می شود. طی این فرآیند تولید کلاژن در داخل پوست کند می شود والاستین، ماده ای که باعث می شود پوست انعطاف پذیر باشد، کاهش می یابد. سلول های مرده پوست نیز مانند قبل و به سرعت با سلول های جدید تعویض نمی شوند.

اگرچه شروع این مجموعه اتفاقات معمولا از دهه بیست سالگی است، اما علائم پیری به طور معمول بعد از چند دهه قابل مشاهده است. بنابراین مزوتراپی از ابتدای ظهور این علائم بر روی پوست و حتی قبل از آن نیز قابل انجام است.

جوانسازی پوست با مزوتراپی

نواحی درمان

 1. چانه و گونه ها
 2. پیشانی و اطراف چشم ها
 3. نواحی مختلف صورت برای زاویه سازی
 4. تمامی بخش هایی از بدن که حاوی توده های چربی تجمعی هستند
 5. پوست سر برای تفویت موها

این درمان چه مقدار کارا و موثر است ؟

در حوزه ی زیبایی دشوار است که بگوییم مزوتراپی به تنهایی چه میزان اثربخش است. مواد و روش های مختلف برای اختلالات و اهداف درمانی متفاوت در مزوتراپی به کار گرفته می شوند. متخصصان زیبایی، متفق القول بر موثر بودن این روش تاکید ندارند چرا که هنوز بررسی ها و مطالعات کمی بر روی کارایی مزوتراپی به صورت مستقل انجام شده است.

به همین دلیل معمولا این روش در کنار سایر درمان های کلینیکی زیباسازی پوست مانند لیزر و یا نور درمانی به کار گرفته می شود تا نتیجه ی مطلوب حاصل شود.

قبل از مزوتراپی چه اقداماتی باید انجام داد ؟

قبل از درمان باید مشاوره ی پزشکی انجام داد تا پزشک بررسی های لازم را انجام داده و در صورت نیاز دستورهای مراقبتی صادر کند. برای مثال ممکن است لازم باشد یک هفته قبل از عمل از مصرف آسپرین و سایر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی خودداری کنید چرا که این داروهای مسکن می توانند خطر خونریزی و کبودی در هنگام مزوتراپی را افزایش دهند.

مزوتراپی صورت

بعد از مزوتراپی چه مراقبت های خاصی لازم است ؟

از آن جایی که مزوتراپی جزء درمان های کلینیکی غیرجراحی است، به هیچ گونه بستری بعد از درمان احتیاج ندارد اما بهتر است زمانی را به استراحت پوست خود اختصاص دهید. ممکن است پوست برای یک یا دو روز کمی خشک و سفت شود، اما این مورد مطمئنا مانع انجام هیچ فعالیت روزانه ای نیست.

در برخی موارد ممکن است جای سوزن ها روی پوست نمایان شود که البته بعد از چند روز از بین می رود. در نواحی حساسی مانند اطراف چشم ها نیز این علائم در طول پنج تا هفت روز محو می شوند.

بعد از مزوتراپی به منظور کاهش چربی چانه، از آن جایی که حل چربی ها فرآیندی یک تا سه روزه است ممکن است در بعضی موارد قرمزی خفیف، تورم، حساسیت پوستی یا کبودی بوجود آید. اما این موارد نیز با استفاده از یک روش تکمیل کننده به نام RF به حالت خفیف درآمده و تنها ممکن است کمی تورم یا کبودی ایجاد شود که آن هم بدون هیچ گونه عواقبی به زودی برطرف می شود.

آیا در طول درمان دردی احساس می شود ؟

پزشک معمولا سی دقیقه قبل از درمان از بی حسی موضعی استفاده می کند تا در طول درمان هیچ دردی احساس نشود. بعد از درمان نیز تمام عوارضی که از سوی مراجعه کنندگان گزارش شده، شامل موارد زیر است که در همه اتفاق نمی افتد و بسته به متخصص پوست، روش انجام و ماده ی تزریقی ممکن است ایجاد شود:

 • درد
 • حساسیت
 • تورم
 • خارش
 • سرخی
 • کبودی
 • برآمدگی در محل تزریق
 • حالت تهوع
 • لرزش
 • عفونت
 • زخم
 • تیره شدن پوست در ناحیه ی تحت درمان

رویتاکر مزوتراپی

هر جلسه مزوتراپی چه مقدار طول می کشد ؟

زمان درمان مزوتراپی متفاوت است و به اندازه ناحیه تحت درمان بستگی دارد. هر جلسه بدون احتساب زمانی که برای بی حسی گذاشته می شود، بین بیست و پنج تا چهل دقیقه متغیر است.

آیا این درمان به تکرار نیاز دارد ؟

باید این نکته را در نظر گرفت که می توان به جای اینکه منتظر ماند تا مشکلات پوستی به سراغ ما بیایند و بعد برای درمان آن ها اقدام کنیم، می توانیم با انجام درمان های کلینیکی مثل مزوتراپی طی چرخه ای منظم، از پوست خود در برابر اثرات افزایش سن و پیری مراقبت کنیم. به این منظور معمولا در یک ماه اول هر ده روز یک جلسه مزوتراپی و بعد از آن هر شش تا دوازده هفته انجام جلسات مزوتراپی بعدی توصیه می شود.

اثرات مزوتراپی بعد از این مدت مقدار طولانی روی پوست باقی می ماند و سالانه دو بار باید تکرار شود. اگرچه بدون تکرار نیز اثرات مزوتراپی در بهترین حالت تا هجده ماه باقی می مانند.

برای بهترین نتیجه گیری از مزوتراپی در از بین بردن چانه دوم یا غبغب نیز معمولا چهار تا هشت جلسه درمان با فاصله دو هفته از هم انجام می شود.

آیا مزوتراپی ایمن است ؟

ایمنی این روش بستگی به این دارد که چه کسی محصول مزوتراپی را تزریق می کند و چگونه تزریق می شود. در مزوتراپی تجدید پوست، تزریق تنها توسط پزشكان انجام می شود و پروتكل های پزشكی نیز دقیقا رعایت می شوند.

اما جدا از آن، یکی از مواد موجود در محلول تزریقی مزوتراپی هیالورونیک اسید است و از آن جایی که این ماده به طور طبیعی در پوست یافت می شود و با افزایش سن به طور طبیعی کاهش می یابد، تزریق آن به داخل مزودرم کاملا بی خطر است و یک روش جوان سازی ایمن محسوب می شود.

مزوتراپی برای لاغری

این روش بر روی هر نوع پوستی قابل انجام است ؟

مزوتراپی با اطمینان، درمانی بدون درد قابل توجه و بدون نیاز به بستری یا استراحت طولانی مدت برای تمام انواع پوست ها است.

مقایسه مزوتراپی با لیپوساکشن

مزوتراپی از دسته ی درمان های غیر جراحی، اخیرا برای از بین بردن چربی های ناخواسته به عنوان جایگزین لیپوساکشن مطرح شده است.

لیپوساکشن به طور دائمی چربی را از بخش هایی مانند شکم، ران و پا ها خارج می کند. جراحان زیبایی این کار را با قرار دادن یک لوله پلاستیکی نازک از میان برش های کوچک در پوست انجام می دهند و سپس چربی را با استفاده از ساکشن به بیرون بدن مکش می کنند. لیپوساکشن در حالت بی هوشی انجام می شود.

اگرچه لیپوساکشن در از بین بردن چربی ها به صورت دائمی مؤثر است، اما بهبودی بعد از عمل تا شش هفته طول می کشد. این روش همچنین دارای خطراتی مانند آسیب عصبی و آسیب به عروق خونی، ایجاد خطوط نامنظم روی پوست، سوختگی وعفونت است.

مزوتراپی به اندازه ی لیپوساکشن تهاجمی و خطرناک نیست چرا که هیچ برشی روی پوست ایجاد نمی کند. در این روش برای از بین بردن چربی ها دو مورد از متداول ترین مواد مورد استفاده در درمان سلولیت و کاهش چربی بدن یعنی لسیتین و ایزوپروترنول مورد استفاده قرار می گیرند. لسیتین ترکیبی است که در صفرای انسان یافت می شود و برای هضم چربی های رژیم غذایی مورد نیاز است و ایزوپروتونول یک ماده لیپولیتیک است که با ایجاد یک واکنش شیمیایی در بدن سلول های چربی را تجزیه می کند. با این وجود در استفاده از مزوتراپی برای از بین بردن چربی ها ممکن است به ده جلسه یا بیشتر برای به دست آوردن نتایج مورد نظر خود نیاز داشته باشید.

البته هنوز مشخص نیست که مزوتراپی در از بین بردن چربی چقدر کارا و موثر است زیرا هنوز تحقیقات کافی بر روی آن انجام نشده است و نتیجه گیری بسیار به مکانی که مزوتراپی را در آن انجام می دهید بستگی دارد.

مزوتراپی بر ریزش مو چه تاثیری دارد ؟

علاوه بر درمان چین و چروک و از بین بردن چربی های ناخواسته، از مزوتراپی برای درمان ریزش موی غیرارثی استفاده می شود. در این روش عصاره های طبیعی گیاهان، ویتامین ها یا داروهایی مانند فیناستراید و ماینوکسیدیل به داخل پوست سر تزریق می شوند.

افرادی که مزوتراپی را برای درمان ریزش مو انجام داده اند بیان کرده اند که این روش:

 • عدم تعادل هورمونی را در اطراف فولیکول مو اصلاح می کند.
 • مواد مغذی را در اختیار مو قرار می دهد.
 • گردش خون در ناحیه ی مورد نظر را بهبود می بخشد.

با این حال، درست مانند سایر موارد استفاده از مزوتراپی، شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد این روش برای ریزش مو کاملا موثر است و بررسی ها در این زمینه ناقص می باشد.

درمان ریزش مو با مزوتراپی مو

مزوتراپی در کاهش لک های پوستی چگونه عمل می کند ؟

برخی از محلول های تزریقی مزوتراپی حاوی ترکیباتی هستند که با کنترل میزان تولید رنگدانه توسط ملانوسیت های موجود در پوست، به کاهش لک های پوستی کمک می کنند. این مورد می تواند یک درمان موثر برای اشکال خاصی از لکه های آفتاب سوختگی و ملاسما باشد.

مزوتراپی همچنین می تواند به محو شدن علائم آکنه و زخم ها به ویژه در صورت سوراخ شدن سطح پوست مورد استفاده قرار گیرد، زیرا اسید هیالورونیک موجود در این محلول به ایجاد حجم در پوست کمک می کند. سایر آنتی اکسیدانت ها و اسیدآمینه های محلول مزوتراپی نیز خاصیت ضد التهابی والتیام بخشی دارند.

اثر مزوتراپی بر سلولیت چگونه است ؟

برخی، از مزوتراپی به عنوان روشی برای ذوب چربی و سفت کردن پوست نام می برند.تجمع رسوبات چربی در زیر پوست و نواحی ای مانند زیر چانه یا ران ها، با استفاده از آنزیم هایی که سلول های چربی را تجزیه می کنند قابل درمان است.

این آنزیم های حل کننده چربی که در محلول مزوتراپی وجود دارند، دیواره سلول های چربی را تخریب می کنند، در نتیجه چربی، آزاد شده و مجددا توسط سیستم لنفاوی قابل جذب می شود. به این ترتیب چربی های اضافه توسط بدن دفع می شوند. البته همانطور که پیش تر اشاره شد، این روش، درمانی تمام و کمال برای از بین بردن سلولیت یا چربی ها نیست و نیاز به آزمایش ها و تحقیقات تکمیل کننده ی بیشتری در این زمینه است.

نتیجه نهایی در مورد مزوتراپی

اگرچه دهه ها است كه از مزوتراپی در اروپا استفاده می شود، اما شواهد علمی یا بالینی كمی برای پشتیبانی از این روش در درمان بسیاری بیماری ها و اختلالات وجود دارد. همچنین به نظر نمی رسد درمورد میزان استفاده از مواد تزریقی و ترکیبات محلول مورد استفاده در آن استاندارد خاصی وجود داشته باشد.

درمورد مقایسه ی این روش با لیپوساکشن، از مزایایی که به آن ها می توان اشاره کرد، غیر جراحی بودن، حداقل درد یا عدم درد در طول درمان و بعد از آن و عوارض کم و خطرناک این روش است. از نظر هزینه نیز، کل هزینه چندین جلسه مزوتراپی برابر با یک بار لیپوساکشن است. البته طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، لیپوساکشن تنها روشی است که اثبات شده در از بین بردن ایمن و موثر چربی، کارا و اثربخش است.

درمورد جوان سازی و مراقبت از پوست نیز اگرچه  استفاده از ضد آفتاب، ویتامین ها، داشتن رژیم غذایی متعادل، ورزش منظم و تکنیک های کاهش استرس از عوامل اصلی حفاظت از سلامت پوست هستند، روش هایی مانند مزوتراپی می توانند به جوان مانی پوست کمک زیادی کنند.

این گونه درمان ها به عنوان روش هایی برای ممانعت از ظهور علائم پیری پوست در نظر گرفته می شوند و استفاده از آن ها معمولا به افرادی توصیه می شود که برای جلوگیری از چین و چروک و حفظ سلامت بافت پوست خود به دنبال راه هایی سریع الاثر هستند. در نتیجه مزوتراپی نیز که در بین روش های ایمن و کم خطر جوان سازی پوست قرار می گیرد در کنار سایر روش های موثر در این حوزه مزایا و کاستی های خود را دارد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا