جراحی زیبایی

هزینه ماموپلاستی در سال ۱۴۰۲ چقدر است ؟

()

عمل ماموپلاستی یکی از انواع عمل‌های رایج و پرطرف‌دار زیبایی است که افراد به‌منظور تغییر سایز، تغییر فرم یا لیفت و بالابردن سینه از آن استفاده می‌کنند. ماموپلاستی در واقع با برش زیر سینه و حذف بافت اضافی باعث زیبایی بیشتر و متناسب شدن سینه‌ها می‌شود.

این عمل یک عمل تهاجمی است و کمتر از سه ساعت طول می‌کشد، برای انجام این عمل زیباجو حتماً باید بیهوش شود. عمل ماموپلاستی برای آن دسته از بانوانی که از بزرگی بیش از حد سینه، افتادگی و عدم تقارن آن رنج می‌برند هم مناسب است.

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که قبل از انجام این عمل ذهن زیباجویان را مشغول می‌کند، هزینه ماموپلاستی است. در این مطلب قصد داریم تا عوامل مؤثر در قیمت این عمل جراحی را مورد بررسی قرار دهیم و شما را با مزیت‌های انجام عمل ماموپلاستی آشنا کنیم.

بررسی عوامل مؤثر در هزینه ماموپلاستی

هزینه‌ مربوط به ماموپلاستی برای اغلب مراجعه‌کنندگان مهم است و جزو اولویت‌های اصلی تلقی می‌شود. بیشتر متقاضیان سعی دارند تا این عمل را با کیفیت بالا و قیمت ارزان انجام دهند، اما باید بدانید که معیار انتخاب در جراحی ماموپلاستی نباید قیمت و هزینه‌ باشد.

این نتیجه نهایی و موفقیت‌آمیز بودن عمل جراحی است که اهمیت دارد و باید به آن توجه شود. جراحی باید با کمترین عوارض ممکن انجام شود؛ بنابراین انتخاب یک کلینیک معتبر و پزشک حرفه‌ای از همه نظر اولویت دارد.

در بیشتر مواقع کم بودن قیمت‌ها و ارزان بودن خدمات در کنار تبلیغات نامتعارف بی‌دلیل  نیست. هر خدمت ارزانی که منجر به لطمه به‌سلامتی شود، بی‌ارزش شناخته می‌شود. بسیاری از افراد بخاطر قیمت های ارزان مراکز بی‌کیفیت جذب آن می‌شوند و معمولاً هم نتیجه دلخواه را به دست نمی‌آورند. توصیه می کنیم در هر کاری اول کیفیت و مهارت جراح را بررسی کنید.

هزینه ماموپلاستی ثابت نیست و بسته به عوامل مختلفی تعیین می‌شود، اما چنانچه جراح برای همه افراد از روش و پروسه یکسانی استفاده کند، هزینه‌ها ثابت خواهد بود. در عمل‌های زیبایی بر اساس شرایط هر متقاضی از روش درمانی خاصی استفاده می‌شود. به‌عبارت‌دیگر برای رسیدن به‌ظاهر مطلوب به حجم خاصی از تغییرات و روش مخصوص نیاز است.

ماموپلاستی

هزینه ماموپلاستی چطور محاسبه می شود ؟

هزینه عمل ماموپلاستی به پارامترهای مختلفی مثل قد و وزن زیباجو، حجم سینه، میزان بافت برداشته شده از سینه، نوع بیمه فرد، سقف هزینه پرداختی توسط بیمه، فرانشیز بیمه، نوع مرکز درمانی و نوع پزشک بستگی دارد. از دیگر عوامل مؤثر در قیمت ماموپلاستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حجم سینه متقاضی و وضعیت تقارن آن : انجام عمل ماموپلاستی به حجم سینه و میزان نامتقارن بودن آن بستگی دارد. برای مثال در عمل کوچک کردن سینه هرچه سینه‌ها حجم بیشتری داشته باشد، هزینه‌ها بالاتر است.
 • مهارت و تجربه جراح در عمل ماموپلاستی : مهارت و تخصص پزشک انتخابی شما نیز در هزینه‌ها تأثیرگذار است، هرچه مهارت پزشک بیشتر و تجربه او بالاتر باشد، هزینه‌ها بیشتر خواهد بود.
 • دستمزد کادر بیهوشی : کادر بیهوشی در کنار پزشک می‌کوشند تا نتایج موفقیت‌آمیز و کم عارضه‌ای را برای زیباجو ایجاد کنند. بنابراین دستمزد آن ها نیز در هزینه‌ها لحاظ می‌شود.
 • هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی : یکی از این مسائل هزینه‌های کلینیک، بیمارستان و یا مراکز جراحی است. باتوجه‌به تورم سالانه و افزایش 20 الی 30 درصدی هزینه‌های این عمل، هزینه بیمارستان و مراکز جراحی هم نسبت به قبل افزایش پیدا کرده است.
 • میزان تغییرات موردنیاز : هر فرد باتوجه‌به نظر پزشک و انتظارتی که از عمل جراحی دارد، شرایط متفاوتی را تجربه می‌کند. میزان تغییرات مورد نیازی که متقاضی نیاز دارد در هزینه‌های نهایی تأثیرگذار است.

مزایای ماموپلاستی

انجام عمل ماموپلاستی مزیت‌های فراوانی برای متقاضیان دارد، از مهم‌ترین مزیت‌های این عمل جراحی می‌توان به افزایش اعتمادبه‌نفس، سفت‌تر شدن سینه‌ها، خوش‌فرمی سینه، انجام راحت فعالیت‌های ورزشی مثل شنا، برقراری توازن و زیبایی بیشتر  و رفع مشکلات فیزیکی و روانی اشاره کرد.

کاندید مناسب جراحی ماموپلاستی

 • افرادی که دارای سینه‌های نامتقارن هستند و تمایل دارند سینه‌های زیبایی داشته باشند.
 • افرادی که سینه‌های افتاده‌ای دارند و قصد لیفت سینه‌ خود را دارند.
 • افرادی که دارای سینه‌های بسیار بزرگ هستند و این بزرگی سبب بروز مشکلات زیادی در ناحیه قفسه سینه، کتف و شانه شده است.
 • افرادی که به مشکلات قلبی و عروقی مبتلا نیستند و یا اضافه‌وزن ندارند.
 • افرادی که دوران رشدی و بلوغ خود را به‌صورت کامل طی کرده‌اند.

آمادگی و اقدامات پیش از ماموپلاستی

اگر قصد انجام عمل جراحی ماموپلاستی را دارید، بهتر است جدا از بحث آگاهی از هزینه ماموپلاستی، با نکات و اقدامات مهم پیش‌ازاین عمل هم آشنا شوید:

 • قبل از انجام این عمل از پزشک بخواهید تا بافت سینه شما را به طور کامل معاینه کند. بررسی سوابق پزشکی و شرایط جسمانی واجب است.
 • حداقل به مدت دو هفته قبل از انجام ماموپلاستی سیگار و الکل مصرف نکنید.
 • استفاده از انواع داروهای رقیق‌کننده خود مثل مصرف آسپرین، ژلوفن، داروهای ضدالتهابی قبل و بعد از عمل جراحی سبب افزایش خونریزی می‌شود. بنابراین حتماً مصرف این دسته داروها را تا مدتی متوقف کنید.
 • 8 الی 12 ساعت پیش از عمل خود از خوردن غذا بپرهیزید.
 • حتماً یک نفر همراه در روز عمل با خود داشته باشید.
 • توصیه می‌شود شب قبل از عمل حمام کنید.
 • چنانچه به بیماری خاصی مبتلا هستید حتماً آن را با پزشک در میان بگذارید.

کوچک کردن سینه ها

مراقبت‌های بعد از ماموپلاستی

 بعد از انجام عمل جراحی و پرداخت هزینه ماموپلاستی لازم است تا به‌منظور کاهش دوره نقاهت و عوارض یک سری نکات مراقبتی را رعایت کرد. عدم رعایت هرکدام از نکات می‌تواند بر روی نتیجه جراحی بسیار مؤثر باشد. از مراقبت‌های بعد از جراحی ماموپلاستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به‌منظور بهبود عوارض احتمالی و رسیدن به نتایج بهتر، پزشک یک سری ماساژهای مخصوص را به متقاضی آموزش می‌دهد که باید به‌خوبی آنها را انجام داد.
 • به‌منظور کاهش درد و التهاب بعد از عمل، استفاده از سوتین‌های طبی توصیه می‌شود.
 • بعد از عمل، باید داروهای تجویز شده را سروقت و به موفق به‌صورت مرتب مصرف کرد.
 • نحوه خوابیدن بعد از عمل باید به پشت باشد تا هیچ فشاری بر روی سینه‌ها نیاید.
 • پیاده‌روی بعد عمل در افزایش سرعت بهبودی مؤثر است.
 • بلافاصله بعد از عمل ماموپلاستی نباید فعالیت‌های سنگین بدنی یا ورزش‌های سنگین انجام داد.
 • تا دو روز هرگز بازوهای خود را بالاتر از سینه نبرید.
 • رانندگی کردن تا بهبود کامل هرگز توصیه نمی‌شود.
 • مصرف مایعات کافی و داشتن رژیم غذایی خاص و سالم نیز اهمیت زیادی در بهبود زیباجو دارد.
 • می‌توانید جهت جلوگیری از بروز عفونت و افزایش سرعت بهبود بخیه‌ها از پمادهای مخصوصی که پزشک متخصص تجویز می‌کند، استفاده کنید.

ماموپلاستی در کلینیک خانه سفید

کلینیک زیبایی خانه سفید یکی از معتبرترین و ایمن‌ترین مراکز انجام ماموپلاستی با قیمت مناسب است. در این کلینیک مجهز شما می‌توانید بدون هیچ نگرانی عمل جراحی خود را به پزشکان و کادر حرفه‌ای و مجرب مجموعه بسپارید.

در کلینیک فوق‌تخصصی خانه سفید کلیه پارامترها ازجمله نحوه عمل، نوع عمل ماموپلاستی، خدمات ارائه‌دهنده، وضعیت سلامت فرد داوطلب، میزان بافت برداشته شده از سینه، خدمات بعد از عمل، تعداد روزهای بستری شده و… تعیین‌کننده قیمت و هزینه ماموپلاستی هستند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر، مشاوره غیر حضوری و رزرو وقت درمان با مشاورین ما در تماس باشید :

 • خط ویژه : ۵۴۵۰۳ – ۰۲۱
 • خط مستقیم : ۸۸۸۷۰۴۸۰ – ۰۲۱
 • مشاور جراحی زیبایی : ۰۹۰۱۶۵۹۰۱۱۹

بهترین سن انجام ماموپلاستی چه سنی است؟

انجام این عمل در هر سنی ممکن است، اما پزشکان پیشنهاد می‌کنند تا افراد به‌منظور دریافت نتایج بهتر بعد از دوران شیردهی این عمل را انجام دهند. انجام این عمل در دوران بارداری مجاز نیست.

برای مشاهده نتیجه جراحی ماموپلاستی چقدر باید صبر کرد؟

بعد از جراحی، نتایج برای مراجعه‌کننده کاملاً ملموس است، اما برای مشاهده نتایج نهایی عالی حتماً باید چند ماه کامل بگذرد تا جای کبودی، بخیه و… از بین برود.

آیا هزینه ماموپلاستی تحت پوشش بیمه است؟

ازآنجاکه این عمل جز عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود در بیشتر مواقع مشمول بیمه نخواهد شد. اما گاهی برخی از بیمه‌های تکمیلی و بیمه‌های ارگان‌های خصوصی هزینه‌های این عمل را باتوجه‌به فرانشیز و سقف پوشش بیمه پرداخت می‌کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا