اخبار

هزینه عمل اسلیو معده از زبان دکتر حامد قدسی

()

هزینه عمل معده، یکی از مواردی است که ذهن تمامی افرادی که قصد انجام این عمل را دارند، به خود مشغول می‌کند.  اگر شما هم یکی از کسانی باشید که از چاقی مفرط و عوارض آن رنج می‌برید، احتمالا تا به حال فکر انجام جراحی چاقی به ذهنتان خطور کرده باشد. به صورت کلی، افرادی که قصد انجام این عمل را دارند؛ ممکن است سوالاتی از این دست که هزینه این عمل چقدر می‌شود؟ چه فاکتورهایی می‌توانند روی آن تاثیرگذار باشند؟ آیا برای عمل لاغری می‌توان از بیمه استفاده کرد؟ شرایط استفاده از انواع بیمه چگونه است و… برایشان ایجاد شده باشد.

بهتر است بدانید که در این مطلب که به کمک دکتر حامد قدسی متخصص عمل اسلیو معده، متخصص جراحی‌های چاقی و لاپاروسکوپی نوشته شده است، می‌خواهیم همراه با شما عزیزان تمامی عواملی که ممکن است روی هزینه جراحی تاثیر بگذارند را برشمرده و هر یک را به اختصار توضیح دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مطلب ما را همراهی کنید.

عوامل موثر بر هزینه عمل اسلیو معده شامل چه مواردی می‌شوند؟

اگر شما هم یکی از افرادی هستید که از چاقی مفرط و عوارض آن رنج می‌برید و برای خلاص شدن از این عوارض تمامی راه‌های کاهش وزن مانند رژیم‌های غذایی سالم و ورزش را امتحان کرده‌اید، اما به نتیجه دلخواهتان نرسیده‌اید؛ احتمالا به فکر لاغری از طریق انجام عمل اسلیو معده افتاده باشید.

یکی از موضوعاتی که بعد از انتخاب این عمل به عنوان راه حل ذهنتان را به خودش درگیر می‌کند، میزان هزینه عمل اسلیو معده می‌باشد. این مورد به حدی مهم است که می‌تواند روی تصمیم گیری نهایی شما تاثیر مستقیم بگذارد. لازم است بدانید که برای انجام این عمل لاغری نمی‌توان مبلغ مشخصی را تعیین کرد چرا که قیمت نهایی آن به عوامل بسیاری بستگی دارد. برای شفاف سازی بیشتر و درک بهتر این موضوع، در این بخش می‌خواهیم تمامی فاکتورهای تاثیرگذار بر روی هزینه جراحی اسلیو را برشمرده و هر یک را به اختصار توضیح دهیم که شامل موارد زیر می‌شوند:

میزان هزینه بیمارستان یا مرکز درمانی انتخابی جهت انجام عمل

یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند به صورت مستقیم بر روی هزینه این عمل تاثیر بگذارد، میزان هزینه بیمارستان یا مرکز درمانی‌است که شما جهت انجام عمل آن را انتخاب کرده‌اید. به صورت کلی، انتخاب مرکز درمانی مور نظرتان به این صورت انجام می‌شود که جراح شما، براساس سابقه و سلیقه خودش با یک یا چند مرکز درمانی دولتی یا خصوصی قرارداد بسته است. شما عزیزان می‌توانید با در نظر گرفتن شرایط و انتظارات خود، یکی از این موارد را انتخاب نمایید.

بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که غالب جراحان برجسته و کاردرست تمایل بیشتری به فعالیت در مراکز خصوصی دارند. همچنین ممکن است خود شما هم میل بیشتری به این انجام عمل در مراکز بخش خصوصی داشته باشید؛ اما لازم است بدانید که هزینه عمل اسلیو معده در این مراکز نسبت به بیمارستان‌های دولتی بسیار متفاوت و بیشتر است. البته این مورد را هم در نظر داشته باشید که علت بالا بودن هزینه‌ها در این بیمارستان‌ها، خدمات باکیفیت، رسیدگی به موقع و کادر مجربی است که در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهند.

جراح اسلیو معده، دکتر قدسی

دستمزد جراح؛ فاکتوری مهم در هزینه عمل اسلیو معده

میزان هزینه‌ای که پزشک جهت انجام عمل درخواست می‌کند، یکی از عوامل تاثیرگذار بر تعیین هزینه عمل می‌باشد. برای حفظ سلامت و وقت خودتان هم که شده بهتر است از این طرز فکر که پزشکی که دستمزد کم‌تری می‌گیرد بهتر است یا جراحی که دستمزد بیشتری درخواست می‌کند حتما با کیفیت بیشتری عمل را انجام می‌دهد، دوری کنید.

برای داشتن یک انتخاب درست، نه روی میزان دستمزد بالا و نه حتی دستمزد پایین جراح تمرکز نکنید. سعی کنید پزشک خود را تنها براساس معیارهایی مانند میزان تخصص و دانش، اعداد عمل‌های موفق، میزان رضایت بیماران و تسلط او انتخاب نمایید. لازم است به این مورد توجه داشته باشید که هر چه توانایی‌ها و تجربه جراح بیشتر باشد و کارنامه درخشان‌تری داشته باشد، احتمال اینکه دستمزد بالاتری هم درخواست کند، بیشتر است.

عمل اسلیو معده

تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای جراحی اسلیو معده

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چرا باید تجهیزات روی هزینه عمل اسلیو تاثیری داشته باشد و علت این تاثیرگذاری چیست. برای پاسخ به این پرسش، لازم است بدانید که در این عمل یکی از مهم‌ترین فاکتورها در موفقیت آمیز بودن آن، تجهیزات است. از آنجایی که در ساخت این تجهیزات از تکنولوژی روز و پیشرفته استفاده شده است، تهیه کردن آنها هزینه بالایی را در پی خواهد داشت.

همچنین لازم است به این نکته هم توجه داشته باشید که حتی اگر شما بهترین و حرفه‌ای ترین جراح هم انتخاب کنید، بدون استفاده و به کار گیر از این تجهیزات بروز و مدرن او قادر به کمک به شما نخواهد بود. بنابراین می‌توان گفت که به دلیل اهمیت وجود این آیتم در عمل، استفاده از آنها تاثیر مستقیمی روی هزینه نهایی جراحی خواهد داشت.

سایر هزینه‌های مورد نیاز برای جراحی اسلیو معده

علاوه بر موارد گفته شده، برخی دیگر از عوامل هستند که می‌توانند روی هزینه عمل اسلیو معده موثر باشند. به عنوان مثال هزینه لوازم یکبار مصرفی که طی عمل مورد استفاده قرار می‌گیرد، یکی از همین موارد است. حتی دستمزدی که متخصص بیهوشی یا پرستاران و دستیار جراح دریافت می‌کنند هم در تعیین این مورد بی تاثیر نیست.

در نظر داشته باشید که بعد از اتمام عمل، برای بهبودی سریع‌تر شما باید تا مدت زمان خاصی تحت معاینه پزشک باشید. بنابراین می‌توان گفت که هزینه مراجعات بعد از عمل شما به پزشک و داروهای مورد نیاز هم می‌تواند تعیین کننده باشد.

پرداخت هزینه جراحی اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

در کشور ما، بیمه‌ها به دو دسته بیمه پایه که غالب افراد تحت پوشش آن قرار دارند و بیمه تکمیلی تقسیم بندی می‌شوند. عمل اسلیو معده یکی از عمل‌هایی است که به عنوان جراحی زیبایی شناخته می‌شود؛ به همین دلیل است که بیمه‌های پایه اصولا هزینه‌ای را برای انجام آن پرداخت نمی‌کنند.

در صورتی که شما یکی از افرادی هستید که قصد انجام این عمل را دارید و این جراحی برای حفظ سلامتی شما ضروری است، باید این موضوع را اثبات کنید. شما عزیزان می‌توانید جهت دریافت خدمات بیمه تامین اجتماعی درجهت کمک به پرداخت هزینه‌های حاصل از عمل اسلیو معده، مدارکی که نشان می‌دهند شما این عمل را صرفه جهت سلامتی خود و نه برای مسائل زیبایی انجام می‌دهید را به دست کارشناس بیمه برسانید.

آیا پرداخت هزینه عمل اسلیو معده به کمک بیمه تکمیلی امکان پذیر است؟

اگر شما هم یکی از افرادی هستید که تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دارید و قصد انجام این عمل را ارید، احتمالا این سوال برایتان ایجاد شده است که آیا می‌توان با کمک بیمه تکمیلی بخشی از هزینه عمل را پرداخت کرد یا نه. برای پاسخ به این سوال لازم است بدانید که طبق آخرین شیوه‌نامه‌ای که از طرف کارشناسان بیمه تکمیلی اعلام شده است، تنها افرادی می‌توانند از خدمات این بیمه برای جراحی لاغری استفاده کنند که میزان شاخص توده بدنی یا همان BMI در بدن آنها مساوی یا بیشتر از عدد 40 باشد.

همچنین بهتر است این نکته را هم در نظر داشته باشید که میزان خدمات ارائه شده توسط این نوع بیمه‌ها، با میزان مبلغی که شما به صورت ماهانه به عنوان حق بیمه به آنها پرداخت می‌کنید، رابطه مستقیم دارد. طبیعی است هر چقدر میزان این مبلغ بیشتر باشد، خدمات بیشتری شامل حالتان خواهد شد.

هزینه جراحی اسلیو معده

تاثیر  جراح متخصص روی هزینه عمل اسلیو معده

شاید برای شم هم این سوال ایجاد شده باشد که انتخاب جراح، چگونه می‎تواند روی تعیین هزینه نهایی جراحی تاثیر بگذارد. برای درک بهتر این موضوع لازم است بدانید که این نوع جراحی، به شدت تخصصی بوده و باید توسط پزشکی انجام شود که علاوه بر دانش و تخصص کافی در این حوزه، تجربه و تبحر لازم را هم در اختیار داشته باشد.

حالا می‌خواهیم با یک مثال این موضوع را برایتان توضیح دهیم؛ تصور کنید که شما به دلیل گرفتن هزینه کمتر برای انجام جراحی، به پزشکی مراجعه می‌کنید که تخصص و سابقه کاری لازم در این زمینه را ندارد. بعد از اتمام عمل و طی دوران نقاهت متوجه بروز عوارضی خاص در بدنتان خواهید شد که ممکن است از عوارض چاقی هم خطرناک‌تر باشند.

در چنین وضعیتی، نه تنها مشکل شما حل نشده بلکه باید برای رفع عوارض بعد از آن تحت نظر مداوم پزشک باشید، علاوه بر این‌ها مقدار زیادی از پول و وقت شما هدر رفته است؛ بنابراین می‌توان گفت مراجعه به جراح متخصص از هر نوع آسیب جسمی جلوگیری کند.

انتخاب بهترین جراح؛ ضمانت کننده کیفیت و مناسب‌ترین هزینه عمل اسلیو معده

اولین و مهم‌ترین گام جهت انجام عمل چاقی، انتخاب کردن یک جراح متخصص است که بتوان به توانایی‌ها و دانش او تکیه کرد. از آنجایی که تا قبل از انجام معاینات و بررسی فاکتورهای گفته شده در این مقاله، نمی‌توانیم قیمت مشخصی را برای عمل اسلیو معده تعیین کنیم؛ پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که با مراجعه به پزشک ماهر و باتجربه، وقت و سلامت خودتان را تضمین کنید.

دکتر سید حامد قدسی، یکی از جراحان برجسته در زمینه انواع عمل‌های چاقی و لاپاروسکوپی هستند که با توجه به سابقه درخشانی که دارند، توانسته‌اند موارد بسیاری از این نوع جراحی‌ها را با موفقیت پشت سر گذاشته و به افراد مختلف در جهت داشتن وزن ایده آل و زندگی سالم کمک کنند. شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل به گرفتن مشاوره با شماره تلفن 02188663284 تماس گرفته یا به صفحه وب سایت دکتر به آدرس drhamedghodsi.com مراجعه کرده و از اطلاعات لازم در زمینه هزینه عمل اسلیو معده بهره‌مند شوید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا