دانشنامه جراحی بینی

هزینه عمل جراحی بینی در سال 1402 چقدر است ؟

()

بینی یکی از بارزترین اجزای صورت است که تاثیر به سزایی در زیبایی ظاهری می گذارد و هر گونه نقص و ایراد در این عضو می تواند علاوه بر مشکلات ظاهری، مشکلات عملکردی مانند مشکلات تنفسی را نیز به همراه داشته باشد. افرادی که از فرم بینی خود راضی نیستند، در پی آسیب های وارده دچار انحراف و شکستگی شده اند یا از مشکلات مادرزادی رنج می برند، می توانند از مزایای عمل بینی یا رینوپلاستی بهره مند شوند.

یکی از سوالاتی که افراد در طول جلسات مشاوره مطرح می کنند، هزینه عمل بینی است که خب مسلما موضوع بسیار مهمی است و جراح باتجربه ای که هزینه منطقی را پیشنهاد بدهد و نتایج طبیعی را تضمین کند، معیار انتخاب افراد خواهد بود.

نکته ای مهم در مورد عمل جراحی بینی

عمل بینی از جمله جراحی های زیبایی است که با هدف تغییر و بهبود فرم و ظاهر بینی، برطرف شدن مشکلات تنفسی، رفع ناهنجاری های مادرزادی یا آسیب های وارده انجام می شود و هر ساله به تعداد افرادی که خواهان انجام این روش زیبایی هستند، افزوده می شود. از آن جایی که هر گونه تغییر جزئی در فرم بینی، تغییرات قابل توجهی را در زیبایی ظاهری صورت ایجاد می کند و بینی، عضو بسیار حساسی به حساب می آید، بسیار مهم است که این روش جراحی حتما توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود.

اما اغلب در کنار انتخاب جراح، بحث هزینه عمل بینی نیز برای افراد مهم است و این نکته را باید در نظر داشته باشید که انجام عمل بینی با هزینه های پایین تر می تواند عواقبی را به همراه داشته باشد و حتی در برخی موارد، افراد نیاز به جراحی ترمیمی و ثانویه پیدا می کنند تا ایرادات باقی مانده از جراحی اولیه برطرف شود که همین مورد می تواند هزینه های اضافی را به همراه داشته باشد. توصیه ما اکیدا بر این است که اگر تصمیم به جراحی بینی دارید، تمرکز خود را روی انتخاب جراح باتحربه قرار دهید تا صرفا هزینه های جراحی.

رینوپلاستی در کلینیک خانه سفید تهران

هزینه عمل بینی چگونه تعیین می شود ؟

افرادی که قصد انجام جراحی بینی دارند، باید ابتدا در جلسات مشاوره شرکت کنند تا پزشک به بررسی و ارزیابی دقیق ظاهر و ساختار بینی بپردازد و با توجه به مشکلات موجود، نوع جراحی و مناسب بودن فرد برای جراحی را تشخیص دهد. شرکت در این جلسات، فرصت بسیار خوبی است تا علاوه بر کسب اطلاعات در خصوص روند و نتایج جراحی، از هزینه نهایی عمل نیز مطلع شوید.

به طور کلی، هزینه عمل بینی بر اساس موارد زیر تعیین می شود:

آزمایشات قبل از عمل بینی

معمولا قبل از عمل بینی، یک سری آزمایشات توسط پزشک تجویز می شود تا علاوه بر ارزیابی سلامت عمومی، ساختار داخلی بینی به طور دقیق بررسی شود و وجود مشکلات تنفسی یا شکستگی بینی مشخص گردد. از جمله این تست ها می توان به تست های عکس برداری، سی تی اسکن و آزمایش خون اشاره کرد که همگی هزینه های خود را خواهند داشت. در صورتی که هدف از جراحی بینی، درمانی باشد، بیمه این قبیل هزینه ها را پرداخت خواهد کرد.

نمونه جراحی بینی خانه سفید

دستمزد جراح

عمده هزینه عمل بینی به تخصص و تجربه جراح بستگی دارد و در واقع، پزشکانی که تجربه بیشتری دارند، هزینه بیشتری دریافت می کنند. به همین خاطر، زمانی که تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرید، در خصوص انتخاب جراحی که هزینه کمتری دریافت می کند، بیشتر احتیاط کنید، چرا که بینی بخشی از صورت شماست که راهی برای پنهان کردن آن ندارید و هر گونه تغییر اعمال شده باید به گونه ای باشد که نتایح زیبایی و طبیعی حاصل شود.

یکی از مواردی که در خصوص دستمزد جراحی باید در نظر داشته باشید این است که معمولا هزینه ای که جراح برای عمل ترمیمی بینی دریافت می کند، بیشتر از هزینه جراحی اولیه است، آن هم به این دلیل که در جراحی ترمیمی، ایرادات باقی مانده از جراحی اولیه مانند مشکلات زیبایی، عملکردی و یا هر دو برطرف خواهد شد.

در مواردی که نیاز به گرافتو پیوند غضروف از دیگر قسمت های دیگر بدن مانند دنده ها یا گوش باشد، دستمزد جراح بیشتر خواهد بود.

یکسال بعد از جراحی بینی

هزینه بیهوشی

بیشتر جراحی های بینی تحت بیهوشی عمومی انجام می شوند تا فرد در طول جراحی، خواب باشد و هیچ گونه دردی را احساس نکند. در مواردی که امکان اعمال بیهوشی وجود نداشته باشد، از بی حسی موضعی کمک گرفته خواهد شد. توجه داشته باشید که حفظ ایمنی افراد و انجام جراحی بدون درد، اولویت تیم بیهوشی خواهد بود. به همین خاطر، بخشی از هزینه های عمل بینی، برای متخصص بیهوشی در نظر گرفته خواهد شد.

هزینه اتاق عمل و تجهیزات

جراحی بینی باید در مرکز جراحی یا بیمارستان مجهز به تجهیزات استاندارد و به روز انجام شود و منظور از هزینه های اتاق، تجهیزات، داروها و ابزارهایی هستند که حین عمل مورد استفاده قرار می گیرند. این هزینه هم چنین می تواند شامل هزینه کارکنان اتاق عمل مانند دستیارانی باشد که به موفق آمیز بودن نتایج جراحی کمک می کنند.

نمونه رینوپلاستی

هزینه عمل بینی با توجه به نوع جراحی

هزینه عمل بینی به عواملی مانند انحراف تیغه میانی، پولیپ، شکستگی یا مشکلات تنفسی بستگی دارد و معمولا زمانی که جراحی با هدف رفع موارد گفته شده انجام شود، هزینه عمل بینی افرایش خواهد یافت.

عمل بینی گوشتی

در بینی های گوشتی، با پوست ضخیم روی بینی و پهن بودن پره های بینی روبرو هستیم و اغلب غضروف اضافه ای در نوک بینی تشکیل شده است که همین موارد، روند جراحی را حساس و پیچیده می سازد. از آن جایی که در این روش جراحی غضروف برداشته می شود و منعطف تر است، احتمال بازگشت بینی به فرم قبل وجود دارد و جراحی حتما باید توسط جراح باتجربه انجام شود.

از این رو، هزینه جراحی بینی گوشتی با توجه به مهارت و تجربه پزشکی که انتخاب می کنید، متفاوت است و عمدتا بیشتر از هزینه عمل بینی استخوانی خواهد بود.

عمل بینی استخوانی

بینی های استخوانی، غضروف و استخوان بسیار محکمی دارند، پوست بینی نازک است و قوز روی پل بینی مشاهده می شود و افراد با بینی استخوانی، بعد از جراحی تغییرات بسیاری خواهند داشت. در خصوص هزینه جراحی بینی استخوانی باید بگوییم که هزینه نهایی با توجه به اعمال تغییرات مورد نیاز بر روی استخوان و برداشتن قوز روی بینی تعیین می شود.

نمونه عمل بینی

عمل بینی فانتزی یا عروسکی

بسیاری از افراد به دنبال عمل بینی فانتزی و عروسکی هستند و این سوال برای شان پیش می آید که آیا هزینه عمل بینی فانتزی بیشتر می شود؟ در واقع، عمل بینی فانتزی به این صورت است که نوک بینی بالاتر از حالت طبیعی باشد و قوس بیشتری به بینی داده شود، اما توجه داشته باشید که این نوع عمل زیبایی بیشتر مناسب خانم هایی است که صورت ظریفی دارند و بینی در تناسب با صورت قرار می گیرد. هر چه میزان پیچیدگی جراحی و تغییراتی که باید بر روی نوک بینی و پل بینی انجام شود، بیشتر باشد، هزینه عمل نیز بیشتر خواهد بود.

عمل انحراف یا پولیپ بینی

عمل انحراف بینی که با عنوان سپتوپلاستی نیز شناخته می شود، با هدف اصلاح انحراف و صاف کردن تیغه میانی بینی صورت می گیرد که در بسیاری از موارد، در کنار جراحی زیبایی یا همان رینوپلاستی انجام خواهد شد. در این روش جراحی، وضعیت تنفسی فرد بهبود بخشیده می شود، به علاوه این که تغییراتی در زیبایی ظاهری نیز حاصل خواهد شد

هزینه عمل انحراف بینی تنها توسط پزشک و از طریق معاینه دقیق مشخص می شود، چرا که در برخی موارد نیاز به برداشت پولیپ یا جراحی سینوس است که هزینه عمل بینی به مراتب بیشتر خواهد شد آن هم به این دلیل که این روش جراحی، با برداشت یا جایگزینی غضروف همراه می باشد.

از آن جایی که درمان انحراف و پولیپ بینی، عمل درمانی محسوب می شود، بیمه هزینه ها را پرداخت می کند، اما توجه داشته باشید که نباید با جراحی زیبایی بینی همراه باشد، چرا که در چنین شرایطی، شامل هزینه های بیمه نخواهد شد.

یکسال بعد از عمل بینی

هزینه عمل ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی زمانی انجام می شود که فرد از نتایج جراحی اولیه رضایت ندارد و یا ایرادات ساختاری مانند مشکلات تنفسی یا انحراف تیغه میانی برطرف نشده و فرد با علائمی مانند گرفتگی بینی روبرو است. از آن جایی که این روش جراحی می تواند با پیوند غضروف از دیگر قسمت های بدن مانند دنده ها و لاله گوش یا برداشتن پره های بینی همراه باشد، به مراتب سخت تر و پیچیده تر است و زمان و تخصص بیشتری دارد، به همین خاطر، هزینه عمل نیز افزایش خواهد یافت.

با توجه به موارد گفته شده، هزینه جراحی بینی در کلینیک خانه سفید تهران بین ۱۵ تا ۲۵ میلیون تومان برآورد می شود.

جهت دریافت مشاوره تخصصی، کسب اطلاعات کامل در مورد هزینه و نحوه پرداخت و یا رزرو وقت جراحی با مشاورین ما در تماس باشید :

 • خط ویژه : ۵۴۵۰۳ – ۰۲۱
 • خط مستقیم : ۸۸۸۷۰۴۸۰ – ۰۲۱
 • مشاور جراحی زیبایی : ۰۹۰۱۶۵۹۰۱۱۹

هزینه عمل بینی در دیگر کشورها

عمل بینی از جمله روش هایی است که این روزها نه تنها در ایران، بلکه در دیگر کشورهای اروپایی محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. از آن جایی که هزینه این عمل زیبایی در ایران نسبت به دیگر کشورهایی اروپایی پایین تر است و کشور ما متخصصین و جراحان ماهر و با کارنامه ای درخشان در زمینه جراحی بینی دارد، یکی از مقاصد معروف برای جراحی بینی است و حتی بسیاری از بیمارستان ها و مراکز، مترجمینی را در اختیار افراد خارجی قرار می دهند.

هزینه عمل بینی در شهرهای مختلف ایران نیز با هم تفاوت دارد، به گونه ای که هزینه جراحی در شهرهای بزرگ مانند تهران، شیراز یا مشهد بیشتر از دیگر شهر هاست و همان طور که اشاره کردیم، هزینه های کلینیک و بیمارستان در شهرهای مختلف و با توجه به امکانات شان و تجربه پزشک متفاوت خواهد بود.

این موضوع در مورد اروپا و دیگر کشورها نیز صدق می کند و برخی کشورهای اروپایی، از نظر جراحی بینی بسیار مطرح هستند و در کشورهایی مانند اسپانیا و اوکراین، افراد هزینه مناسبی را برای عمل بینی پرداخت می کنند.

نمونه تزریق فیلر بینی

آیا می توان از طریق بیمه هزینه عمل بینی را پرداخت کرد ؟

عمل زیبایی بینی، شامل بیمه نمی شود اما زمانی که جراحی با هدف بهبود عملکرد تنفسی، رفع شکستگی، انحراف یا پولیپ بینی انجام شود، درمانی به حساب می آید و بخشی از هزینه های عمل توسط بیمه پرداخت خواهد شد. بهترین راه برای اطمینان یافتن از این که آیا بیمه هزینه ای را به شما پرداخت می کند یا خیر، معاینه دقیق توسط پزشک و تائید مشکلات تنفسی خواهد بود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫12 دیدگاه ها

 1. سلام اقای دکتر من اهل اصفهانم.براثر دعوا با دادشم پنج سال قبل که پانزده سال داشتم بینی ام کج شده قسمت بالای بینی وسط ابروها قسمت استخوانی بینی کج شده و به هیچ عنوان نمیتونم نفس بکشم و براهمین سردردهای ناجور میگیرم.پدر ومادر ندارم و شغل و درآمدی ندارم و خرج خوراکمو با یارانه تامین میکنم و این گوشی هم دست دوم خریدمش پانصدهزار تومن هاوای جی ششصدده…خیلی زجر میکشم چندبارهم قصد خودکشی داشتم اما ترسیدم..من با بیپولی چطور میتونم بینی عمل کنم..راه رضای خدا میشه منو راهنمای کنی و ایا اصفهان کسی میشناسی که منو مجانی عمل کند؟.جوابمو بدی خدا بهت همه چی بده

 2. سلام خسته نباشید من میخام دماغم دو عمل کنم دکتر طرزی 55 میلیون قیمت دادن بهم
  . خیلی هزینش زیاده میشه یه دکتری توی اصفهان بهم معرفی کنید هم خوب باشه کارش بهم معرفی کنید نوع بینی گوشتی هست

 3. سلام من الان ده ساله مشکل تنفس از بینی دارم هم انحراف بینی دارم هم سینوزیت،میخوام عمل کنم ولی هزینشو ندارم بیست میلیون رو از کجا بیارم به خدا کارگرم روزی ده بار آرزوی مرگ میکنم به خاطر اینکه نمیتونم از بینی راحت نفس بکشم از دهان هم به هیچ وجه نمیتونم نفس بکشم،آیا راهی هست که بشه هزینه رو به حداقل برسونین چون کارگرم و هیچی ندارم،یا یک نیکوکاروخییر نمیشناسین بهم کمک کنه،توروخدا به خاطر پول نزارین رنج بکشم

  1. سلام دوست عزیز،حتما آمار بیمارستان میلاد رو بگیرین،چند سال پیش دوستان خودم هم عمل پولیپ بینی انجام دادن،چون عمل زیبایی نیست با هزینه خیلی کمی انجام میدن و کارشون هم عالی هستش

  1. سلام و وقت بخیر

   البته دوست عزیز اگر توجه میکردین در داخل کادر با رنگ نارنجی هزینه اعلام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا