مقالات جراحی پلک

هزینه عمل افتادگی پلک (بلفاروپلاستی) سال 1402

()

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی از انواع جراحی های زیبایی است که در آن پوست اضافی پلک بالا یا پایین به منظور جوان سازی، زیبا و شاداب نشان دادن چشم ها یا اصلاح فرم پلک ها و چشم ها خارج می شود.

این عمل زیبایی انواع مختلفی دارد و بسته به شرایط و ویژگی های هر فرد ممکن است در طی آن انواع بافت های دیگر مانند چربی ها نیز بر طبق ضرورت از این ناحیه خارج شوند یا به آن اضافه شوند.

این جراحی از انواع جراحی های زیبایی رایجی است که البته برخی مواقع با جراحی لیفت اشتباه گرفته می شود. جراحی پلک به طور معمول در زنان بیشتر از مردان انجام می شود و نتایج آن به خوبی در زیبایی و جوان سازی چشم ها و صورت قابل مشاهده است. از آن جایی که جراحی های زیبایی معمولا تحت پوشش بیمه های سلامت قرار نمی گیرند، بنابراین نباید انتظار داشت جراحی های ارزانی باشند.

هزینه جراحی پلک (بلفاروپلاستی) به چه عواملی بستگی دارد ؟

به طور کلی چندین فاکتور موثر در هزینه های کلی جراحی پلک وجود دارد. از نوع تکنیک و نوع جراحی گرفته تا هزینه های بعد از انجام عمل، همه عوامل تعیین کننده در برآورد هزینه های جراحی هستند. برای مثال یکی از عوامل مهم، نوع جراحی بلفاروپلاستی است. به این معنی که جراحی روی پلک بالا انجام می گیرد یا روی پلک پایین.

از عوامل مهم دیگر تعیین کننده در هزینه ی جراحی، هدف از انجام آن است. به طور مثال این جراحی به منظور برطرف کردن افتادگی پلک انجام می شود یا هدف، از بین بردن پف پلک می باشد. عوامل موثر دیگر که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم شامل دستمزد جراح، هزینه های مربوط به کلینیک یا بیمارستان، موقعیت جغرافیایی و … هستند.

در ادامه به چند مورد از مهم ترین عواملی که بر هزینه های این جراحی تاثیر گذار هستند می پردازیم.

نمونه عمل بلفاروپلاستی

نوع جراحی

همانطور که پیش تر اشاره شد، بلفاروپلاستی انواع متفاوتی دارد و بسته به ناحیه ی مورد عمل یعنی پلک بالا یا پایین، هزینه های متفاوتی را در پی خواهد داشت. همچنین بسته به هر فرد نیز نوع عمل متفاوت خواهد بود. برای مثال در یک فرد نیاز به اصلاحات اضافی دیگری در حین عمل، یا خارج کردن مقدار بافت چربی یا پوست بیشتری است که خود این مورد، جراحی را سنگین تر و سخت تر خواهد کرد.

انواع این عمل به طور خلاصه شامل جراحی پلک فوقانی، جراحی پلک تحتانی و یا جراحی هر دو با هم است که اهداف و دلایل مختلفی از جمله اصلاح افتادگی پلک، رفع پف پلک، اصلاح فرم چشم و یا دلایل زیبایی شناسانه دارد. به طور معمول هزینه ی جراحی پلک پایین بیشتر از هزینه ی جراحی پلک بالا برآورد می شود.

نمونه عمل بلفاروپلاستی

هزینه دستمزد جراح

هزینه ی دستمزد یک جراح پلاستیک ممکن است بسته به مهارت، تجربه و شناخت او در زمینه ی عمل جراحی پلک متفاوت باشد. انتخاب یک جراح با تجربه احتمالا مهم ترین تصمیمی است که در طول این فرآیند می گیرید.

یک جراح ماهر می تواند سلامت و پیشروی شما را در مسیر زیبایی تضمین کند. یک پزشک با تجربه و مسلط به روند درمان، احتمال ایجاد آسیب و ناراحتی به ناحیه ی تحت عمل را به حداقل می رساند که این خود بهبودی سریع تر و التهاب و ناراحتی کم تر بعد از عمل را به همراه دارد.

بنابراین همواره توصیه می شود كه بهترین جراحان را برای عمل های خود انتخاب كنید و در تصمیم گیری، هزینه ی جراح را تنها به عنوان یك عامل ثانویه در نظر بگیرید و نه عامل محدود کننده چرا که در نهایت سلامتی شما از همه چیز مهم تر خواهد بود.

نمونه بلفاروپلاستی

هزینه های مربوط کلینیک یا بیمارستان

جراحی پلک معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام نمی شود. اما در صورتی که جراح شما دستور بیهوشی بدهد که احتمالا مربوط به زمانی خواهد بود که چند عمل زیبایی را باهم انجام می دهید، هزینه های بیهوشی نیز به سایر هزینه ها اضافه خواهد شد. در غیر این صورت تنها بی حسی موضعی برای جراحی پلک انجام می شود.

اتاق عمل بیمارستان، کلینیک یا درمانگاه نیز بسته به فناوری و تجهیزات، مهارت و تخصص کارکنان و خدمات شخصی ارائه شده در یک مرکز جراحی متفاوت است. ناحیه ای از پلک ها که تحت عمل جراحی قرار می گیرند، نسبتا از فرد به فرد متفاوت خواهد بود که می تواند هزینه های عمل را تحت تاثیر قرار دهد.

دامنه ی عمل نیز در هر شخص، بسته به هدف متفاوت است. علاوه بر این، در برخی از افراد دستکاری مستقیم بافت های زیرین و تغییرات در قسمت های حساس تر پلک ها اتفاق می افتدکه ریسک عمل را بالاتر می برد.

نمونه عمل بلفاروپلاستی

اهمیت انتخاب جراح خوب در بهترین مرکز جراحی پلک

معمولا مهم ترین موردی که در یک جراحی به آن توجه می شود اطمینان از بیمارستان، کلینیک یا مرکز جراحی مورد نظر و پزشک جراح است. تشخیص و انتخاب مرکز استاندارد با کادر درمانی حرفه ای بسیار مهم است. بلفاروپلاستی اگرچه جراحی بسیار زمان بر و طولانی ای نیست اما در ناحیه ای بسیار حساس انجام می شود و نیازمند مراقبت های بعد از جراحی پلک است.

بنابراین بسیار مهم است که خود را به دست کسانی بسپارید که از تجربه و مهارت کافی برخوردار باشند. جراحی پلک عمل نسبتا ارزانی نیست و در صورتی که در انتخاب مرکز جراحی اشتباه کنید و یا به سراغ کلینیک های غیرتخصصی و غیر استاندارد بروید عوارض خطرناک و گاه جبران ناپذیری خواهد داشت.

همان طور که در بخش عوارض بعد از عمل به نواقص و یا اشتباهاتی که در طول جراحی غیر اصولی اتفاق می افتد اشاره شده است، باید به این نکته توجه کرد که جراحی پلک بسیار حساس و نیازمند دقت فراوان است و از آن جایی که بر روی دو پلک انجام می شود، هرگونه نقص یا اشتباه در حین عمل نه تنها موجب عدم تقارن چشم ها می شود و بر زیبایی تاثیر سوء دارد، بلکه سلامت و بینایی فرد را نیز به خطر می اندازد.

اهمیت این موضوع آن جا مشخص می شود که در صورت انجام هرگونه اشتباه در حین جراحی از طرف پزشک یا بی احتیاطی در دوران بهبودی از طرف فرد، مشکلات متعددی به وجود می آید که برای رفع آن ها معمولا به جراحی های اصلاحی دیگر نیاز است و این خود نه تنها برای فرد بسیار آزار دهنده و ناخوشایند است بلکه باعث چند برابر شدن هزینه های جراحی زیبایی می شود.

پیشنهاد می شود همواره قبل از انتخاب مرکز جراحی و پزشک مجرب با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید، نمونه کار های جراح منتخب خود را مشاهده کنید و بعد با اطمینان خاطر به سراغ جراحی زیبایی پلک بروید.

عکس جراحی پلک بالا

هزینه های جانبی

هنگام برآورد هزینه های جراحی پلک، باید هزینه های جانبی مانند آزمایش های پزشکی، داروهای تجویز شده، لوازم جانبی جراحی و ویزیت های بعد از عمل و مراجعه به مطب پزشک جراح را نیز در نظر گرفت. این ملاحظات مالی به ظاهر جزئی ممکن است در نهایت مبلغ قابل توجهی باشد و بهتر است از ابتدا ارزیابی شوند.

کاهش هزینه ها

از آن جایی که انجام جراحی های متعدد هزینه و ریسک بیشتری دارد، بسیاری از افراد برای کاهش هزینه های کلی تصمیم می گیرند که هم زمان چندین عمل زیبایی را انجام دهند و به این ترتیب در برخی موارد با مشورت پزشک می توان در یک جراحی چند هدف را دنبال کرد. برای مثال در برخی افراد همراه با جراحی پلک، جراحی لیفت ابرو یا صورت نیز انجام می شود.

این مورد برای فرد متقاضی عمل بسیار به صرفه است. چرا که با یک بار پرداخت هزینه ی اتاق عمل، هزینه های مربوط به بستری و غیره چند عمل زیبایی را با هم انجام می دهد. این مورد اگرچه ممکن است دوره ی نقاهت بعد از عمل را طولانی کند اما به جای آن که فرد بعد از هر جراحی، جداگانه این دوره را پشت سر بگذارد، تنها یک بار دوره ی بهبودی بعد از جراحی زیبایی را سپری می کند.

بلفاروپلاستی پلک پایین

سرمایه گذاری بر روی زیبایی و جوان سازی

جراحی پلک به زیبایی و جوان سازی چشم ها و صورت فرد کمک بسیاری می کند. تمایل به زیبایی نیز در همه ی افراد وجود دارد. البته تنها افزایش سن نیست که فرد را به سمت جراحی پلک می کشاند، بلکه اصلاح وضعیت هایی مانند پف دار بودن چشم و یا تغییر فرم پلک ها و چشم ها نیز از عواملی هستند که در انجام جراحی پلک دخیل هستند.

انواع جراحی های زیبایی و مخصوصا بلفاروپلاستی در افزایش اعتماد به نفس فرد نسبت به چهره و زیبایی خود تاثیر به سزایی دارد. بنابر این توصیه می شود در اقدام برای افزایش اعتماد به نفس، زیبایی و جوان سازی صورت خود تردید نداشته باشید و بعد از بررسی همه ی جوانب، زمانی که تصمیم به انجام جراحی گرفتید با پزشکان و متخصصان مطمئن مشورت کنید و مراکز جراحی یا بیمارستان های منتخب و استاندارد را برای انجام عمل در نظر بگیرید.

هزینه جراحی پلک در کلینیک خانه سفید (جراحی توسط فوق تخصص جراحی زیبایی) بین ۷ تا ۱۰ میلیون تومان می باشد. جهت دریافت هزینه بلفاروپلاستی و رزرو وقت مشاوره و درمان از طریق راه های زیر با ما در ارتباط باشید :

 • خط ویژه : ۵۴۵۰۳ – ۰۲۱
 • خط مستقیم : ۸۸۶۷۰۶۴۸ – ۰۲۱ | ۸۸۶۶۲۸۶۰ – ۰۲۱
 • پاسخ دهی فوری‌: ۸۸۸۷۶۸۸۳ | ۸۸۸۷۵۹۳۷ | ۸۸۶۷۰۶۴۹
 • مشاور : ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫6 دیدگاه ها

 1. من بازنشسته فرهنگی هستم و خیلی از افتادگی پلکم ناراحتم .
  سئوال : آیا می توانم هزینه را در دو ماه پی در پی پرداخت کنم . اگر ممکن هست ، لطفن برایم وقتی را رزرو نمائید
  ممنونم و منتظر

  1. سلام و وقت بخیر

   بله امکان پرداخت در دو قسط متوالی وجود دارد.
   برای رزرو وقت درمان با شماره 09122252731 مشاور کلینیک خانه سفید در تماس باشید.

 2. سلام
  من یک خانم ۳۰ ساله هستم و میخواهم عمل افتادهگی پلک انجام دهم. میخواهم بدانم چند هزینه دارد؟

  سوما

  1. سلام و وقت بخیر

   هزینه عمل بلفاروپلاستی همیشه داخل همین صفحه بروز آپدیت می شود.

 3. منم پلک بالای چشم خیلی خیلی هم دوست دارم انجام بدم ولی هزینشو ندارم

  1. منم همینجور اصلا فکرشو نمیکردم اینقد بشه خیلی دوس میداشتم انجام بدم?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا