تزریق بوتاکس

هزینه و قیمت تزریق بوتاکس در نواحی مختلف صورت و لب

برخی از هزینه‌های تزریق بوتاکس در کلینیک خانه سفید تهران

4.4
(94)

افزایش سن باعث می‌شود تا برخی از افراد دچار چین و چروک پوست شده و برای از بین بردن آن انواع روش های جوانسازی پوست را امتحان کنند.. روش‌های متعددی نظیر تزریق چربی و بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک پوستی و پر کردن حفره‌های صورت وجود دارد. اما، به دلیل هزینه تزریق بوتاکس و مزایای بی‌نظیر آن که جزو مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش‌های کلینیکال است، افراد این روش را به سایر روش‌های درمانی ترجیح می‌دهند. شاید باور نکنید اما مواد تشکیل دهنده بوتاکس از صد سال پیش وجود داشته و حتی در بسیاری از خانه‌ها نیز یافت می‌شود. این ماده، باکتری کلستریدیوم بوتولینم نام دارد.

این باکتری حاوی سمی خطرناک است که در صورت مصرف، انسان را دچار بوتولیسم می‌کند؛ به همین خاطر است که قبل از مصرف کنسرو های مواد غذایی باید آن را به مدت 20 دقیقه جوشاند و در غیر این صورت ممکن است عضلات را فلج کرده و حتی باعث مرگ می‌شود. محققان با بررسی این باکتری متوجه شدند که از کارکرد فلج‌کننده آن می‌توان استفاده‌های پزشکی کرد.

بوتاکس در واقع نام تجاری سم بوتولیسم است و برای فلج‌کردن عضلات پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از افراد برای از بین بردن چین و چروک‌های پوستی خود به دنبال راهکارهای نوین هستند، اما از هزینه‌ها و مزایای آن بی اطلاع هستند. از این رو، در این مطلب قصد داریم تا شما را با عوامل موثر در تعیین هزینه تقریبی بوتاکس آشنا کنیم.

عکس قبل و بعد از تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس و عوامل موثر بر آن

بهتر است قبل از انجام عمل بوتاکس یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید تا از هزینه‌ها و شرایط عمل آگاه شوید. این جلسات بسیار مهم هستند و علاوه‌بر آگاهی از قیمت‌ها به پزشک خود کمک می‌کنید تا از جنس پوست و انتظارات شما باخبر شود. هزینه‌های تزریق بستگی به چند فاکتور مهم دارد که در ادامه به مهمترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

میزان تزریق بوتاکس

اساسی‌ترین فاکتور در تعیین قیمت عمل بوتاکس، میزان محلولی است که قرار است تزریق شود. طبیعتا، هرچه محدوده عمل بیشتر باشد، نیاز به تزریق بیشتری است که به دنبال آن هزینه درمان نیز گران‌تر خواهد شد. از این رو، بهتر است قبل از انجام عمل با مراجعه به پزشک از مقدار مورد نیاز برای تزریق مطلع شوید. البته، نمی‌توان در این جلسات مشاوره از مقدار دقیق تزریق مطلع شد چراکه ممکن است در حین عمل میزان آن تغییر کند و پزشک مجبور به تزریق محلول بیشتری شود.

اندازه منطقه‌ای که نیاز به تزریق دارد

طبیعتا با افزایش محدوده‌، هزینه تزریق بوتاکس نیز گران‌تری خواهد شد. به طور مثال، مقدار بیشتری برای تزریق بوتاکس در پیشانی نیاز است، این در حالی است که برای تزریق محلول در گونه‌ها نیاز به مقدار بسیار کمتری می‌باشد. بنابراین، هزینه تزریق به اندازه قسمتی که نیاز به درمان دارد بستگی داشته و برای هر شخص متغیر است. به طور کلی هزینه تزریق در نواحی گونه و پیشانی حدود ۴۵۰/۰۰۰ تومان (پاییز ۹۹) بدون دستمزد پزشک می‌باشد.

هزینه کلینیک و دستمزد پزشک

علاوه‌بر هزینه‌های خرید محلول بوتاکس باید هزینه کلینیک و دستمزد پزشک را نیز پزداخت کرد. البته، به دلیل اینکه فرایند عمل خیلی سریع انجام می‌شود، این هزینه بسیار کم بوده و چیزی حدود ۱۰۰/۰۰۰ الی  ۲۰۰/۰۰۰ تومان می‌باشد. البته، موقعیت مکانی کلینیک و شهرت پزشک نیز در این زمینه دخیل است؛ به گونه‌ای که هزینه درمان در یک کلینیک مجهز و معتبر مسلما بیشتر از کلینیک‌های تازه تاسیس و معمولی می‌باشد. همچنین، مهارت پزشک نیز در تعیین قیمت بسیار موثر بوده و پزشکانی که دارای تجربه بالایی هستند، دستمزد بالاتری درخواست می‌کنند. البته پرداخت مبلغ ناچیزی برای دستمزد پزشک مجرب و ماهرتر جهت کمتر شدن عوارض ناشی از تزریق نادرست به نظر مقرون به صرفه می آید.

هزینه دستمزد تزریق بوتاکس پزشک

نیاز به تزریق مجدد

در برخی از مواقع پزشک تشخیص می‌دهد که باید عمل تزریق طی چند جلسه درمانی انجام شود. این امر بستگی به عمیق بودن چین و چروک‌ها بستگی دارد. از این رو، یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین هزینه تزریق بوتاکس  تعداد جلسات درمانی می‌باشد. هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد به طبع هزینه‌ها نیز افزایش خواهد یافت. البته، برخی مواقع پزشک در یک جلسه درمانی کار چندین جلسه را انجام می‌دهد که در این صورت نیز بسته به زمان عمل، هزینه‌ها متغیر خواهند بود.

هزینه‌های قبل و بعد از عمل

برای اینکه پزشک از جنس پوست شما مطلع شود باید آزمایشاتی را انجام دهید. این آزمایش‌ها به تشخیص پزشک بوده و در مواقعی نیاز به انجام آن نیست؛ تنها زمانی اینکار انجام می‌شود که بیمار به دلیل استرس و ترس از عمل درخواست بیهوشی بدهد. البته، بندرت این قضیه پیش می‌آید چراکه بیش از 90 درصد عمل‌های به صورت سرپایی و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند.

هزینه تزریق بوتاکس بعد از عمل نیز بستگی به شدت کبودی‌ها و قرمزی پوست دارد. اگر فرایند عمل طول کشیده باشد، ممکن است پزشک داروهای تقویتی تجویز کند که مصرف آن‌ها به کاهش تورم و بهبودی پوست کمک کند. بهتر است، قبل از مراجعه به کلینیک از افرادی که تجربه انجام این عمل را داشته‌اند پرس و جو کنید تا از سایر هزینه‌های احتمالی مطلع شوید.

کاربرد های تزریق بوتاکس

کاربرد زیبایی تزریق بوتاکس در ناحیه صورت و گردن شامل موارد زیر است:

 • برطرف کردن چین اخم (بین دو ابرو)،
 • برطرف کردن خطوط پیشانی،
 • برطرف خطوط دور چشم،
 • بالا بردن و شکل دادن ابروها،
 • محو کردن خطوط دور لب،
 • بالا بردن گوشه های لب،
 • بالا بردن نوک بینی،
 • کم کردن عمق چاله چانه،
 • بهبود پوست پرتقالی شدن پوست چانه،
 • از بین بردن خطوط عرضی و عمودی گردن.

نمونه قبل و بعد از تزریق بوتاکس

برخی از هزینه‌های تزریق بوتاکس در کلینیک خانه سفید تهران

برای آگاهی بیشتر در ادامه به برخی از قیمت‌های این عمل معجزه‌بخش اشاره می‌کنیم. ( هزینه ها با احتساب دستمزد پزشک متخصص پوست و مو می باشد). ( بهار ۱۴۰۰ )

 • هزینه تزریق در خط اخم: حدود ۶۹۵/۰۰۰ تومان
 • هزینه تزریق در پیشانی (به جز خط اخم): حدود ۶۹۵/۰۰۰ تومان
 • هزینه تزریق بوتاکس در دور چشم: حدود ۶۵۰/۰۰۰ تومان
 • هزینه تزریق بوتاکس در لب : حدود ۷۰۰/۰۰۰ تومان
 • هزینه تزریق در هر سه ناحیه ( دور چشم، خط اخم و پیشانی) : مجموعا ۱/۷۰۰/۰۰۰ تومان

توجه داشته باشید که تمام این قیمت‌ها حدودی بوده و به دلیل نوسانات بازار و نوسان در قیمت تجهیزات پزشکی نمی‌توان رقم دقیقی را بیان کرد. همچنین قیمت ها بر اساس بوتاکس مسپورت ایرانی اعلام شده است.

تخفیف ویژه بوتاکس

معمولا، هزینه عمل‌های پزشکی روز به روز در حال تغییر هستند و به دلیل بی‌ثباتی و تورم هیچگاه قیمتی ثابت نداشته‌اند. از این رو، برای اطلاع دقیق از قیمت عمل‌های زیبایی بهتر است با کلینیک‌ها تماس بگیرید. اگر به دنبال خلاص شدن از شر چین و چروک‌های پوست خود هستید، توصیه می‌شود به کلینیک‌های معتبر مثل کلینیک خانه سفید تهران مراجعه کنید که بهترین کادر پزشکی را در اختیار دارند. برای اینکار کافیست از افرادی که تجربه مراجعه به این مراکز درمانی را دارند، استفاده کنید.

جهت دریافت هزینه دقیق تزریق بوتاکس در نواحی مختلف با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ تماس بگیرید و یا با ارسال پیام به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از قیمت ها مطلع شوید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 4.4 / 5. تعداد رای ها 94

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫3 دیدگاه ها

  1. عرض ادب و احترام

   جهت دریافت هزینه به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق واتس اپ پیام ارسال کنین.
   متشکر

 1. سلام ممنون از سایت خوبتون اگه امکان داره یه مرکز معتبر بهم معرفی کنید در ارومیه که قیمت مناسبی داشته باشه

از پزشک خانه سفید بپرسید یا نظر خود را بگذارید ...

در اسرع وقت پاسخ شما توسط پزشک خانه سفید ارسال خواهد شد.

*

code

برو بریم یکی دیگه بخونیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا