جراحی زیبایی

هزینه ابدومینوپلاستی (جراحی زیبایی شکم) در سال ۱۴۰۲

()

ابدومینوپلاستی از دسته ی جراحی های زیبایی است و معمولا تحت پوشش بیمه قرار ندارد بنابراین افراد متقاضی عموما به تنهایی باید هزینه های مربوط به این عمل را بپردازند.

انواع مختلفی از ابدومینوپلاستی بسته به هدف انجام، نوع بافت و یا شرایط خاص فرد وجود دارد که شامل جراحی کل شکم یعنی قسمت بیشتری از پوست و بافت بیشتر (ابدومینوپلاستی کامل) و یا جراحی در محدوده ی کوچک تر و بافت کمتر (مینی ابدومینوپلاستی) می شود. طبیعی است که در حالت اول انجام جراحی به دلیل گسترده تر بودن عمل و حساسیت بیشتر، هزینه ی بیشتری هم خواهد داشت.

همچنین باید به هزینه های مربوط به متخصص بیهوشی و دیگر موارد مربوط به جراحی نیز توجه کرد. بیشتر جراحی ها نیاز به بیهوشی موضعی یا عمومی دارند که توسط متخصص بیهوشی یا پرستار انجام می شود. هزینه های بیهوشی می تواند متفاوت باشد و موقعیت جغرافیایی در این مورد تاثیر گذار است.

عوامل موثر بر قیمت ابدومینوپلاستی

به طور کلی چندین فاکتور موثر در هزینه ی کلی ابدومینوپلاستی وجود دارد. از نوع تکنیک و جراحی گرفته تا هزینه های بعد از انجام عمل همه عوامل تعیین کننده هستند. برای مثال یکی از عوامل مهم، تکنیک خاص جراحی و دامنه عمل است. در ادامه به فاکتور ها و عوامل موثر بر هزینه ی جراحی ابدومینوپلاستی می پردازیم.

نوع جراحی ایدومینوپلاستی مهم است

همانطور که پیش تر اشاره شد، ابدومینوپلاستی انواع متفاوتی دارد و و از کامل تا جزئی و انواع دیگر هزینه های متفاوتی را در پی خواهد داشت. همچنین بسته به هر فرد نیز نوع عمل متفاوت خواهد بود. برای مثال در یک فرد نیاز به تخلیه ی چربی یا جدا کردن پوست بیشتر است که خود این مورد جراحی را سنگین تر و سخت تر خواهد کرد.

ابدومینوپلاستی

هزینه دستمزد جراح پلاستیک

هزینه ی یک جراح پلاستیک بسته به مهارت، تجربه و شناخت او در زمینه عمل جراحی شکم ممکن است متفاوت باشد. انتخاب یک جراح با تجربه احتمالا مهمترین تصمیمی است که در فرآیند درمان خود می گیرید. یک جراح ماهر می تواند سلامت و پیشروی شما در مسیر بهبودی را تضمین کند.

در جابجایی مجدد بافت شکم، جزئیات جراحی ریزی وجود دارد که باعث می شود ظاهر شکم طبیعی و متناسب جلوه کند و تنها یک جراح با سال ها تجربه در انجام موفقیت آمیز این امر می تواند به شما کمک کند. یک پزشک با تجربه و مسلط به روند درمان، آسیب به ناحیه ی تحت عمل را به حداقل می رساند که این خود بهبودی سریع تر و التهاب و ناراحتی کم تر بعد از عمل را به همراه دارد.

بنابراین همواره توصیه می  شود كه بهترین جراحان را برای عمل های خود انتخاب كنید و در تصمیم گیری، هزینه ی جراح را تنها به عنوان یك عامل ثانویه در نظر بگیرید و نه عامل محدود کننده چرا که در نهایت سلامتی شما از همه چیز مهم تر خواهد بود.

ما در کلینیک خانه سفید از مجرب ترین جراحان پلاستیک ایران بهره مند هستیم و شما با خیالی راحت می توانید کلینیک خانه سفید را به عنوان میزبان حرفه ای جراحی زیبایی خود انتخاب کنید.

اتاق عمل و هزینه های بیهوشی

جراحی ابدومینوپلاستی معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. هزینه ای که توسط متخصص بیهوشی دریافت می شود با توجه به مهارت و تجربه او متفاوت خواهد بود. هزینه اتاق عمل نیز بسته به فناوری و تجهیزات، مهارت و تخصص کارکنان و خدمات شخصی ارائه شده در یک مرکز جراحی متفاوت است.

مناطقی از شکم که تحت عمل جراحی قرار می گیرند، از فرد به فرد متفاوت خواهد بود، که می تواند کل هزینه های عمل را تحت تاثیر قرار دهد. دامنه عمل نیز ممکن است به ناحیه ی میانی شکم محدود شود و یا ممکن است نواحی بیشتری از بالا و پایین ناف را شامل شود.

علاوه بر این، در برخی از بیماران ممکن است از روشی که نیاز به دستکاری مستقیم بافت های زیرین دارد، استفاده شود که این ریسک عمل را بالاتر می برد اما افراد دیگر ممکن است تنها به لیپوساکشن نیاز داشته باشند.

نتایج ابدومینوپلاستی
نتایج ابدومینوپلاستی

معمولا مهم ترین موردی که در یک جراحی به آن توجه می شود اطمینان از بیمارستان، کلینیک یا مرکز جراحی مورد نظر و پزشک جراح است. تشخیص و انتخاب مرکز استاندارد با کادر درمانی حرفه ای بسیار مهم است.

ابدومینوپلاستی جراحی ای زمان بر و نیازمند مراقبت های بعد از عمل است. بنابراین بسیار مهم است که خود را به دست کسانی بسپارید که از تجربه و مهارت کافی برخوردار باشند. ابدومینوپلاستی جراحی ساده و ارزانی نیست و در صورتیکه در انتخاب مرکز جراحی اشتباه کنید و یا به سراغ کلینیک های غیرتخصصی و غیر استاندارد بروید عوارض خطرناک و گاها جبران ناپذیری خواهد داشت.

هزینه های جانبی

هنگام برآورد هزینه های جراحی ابدومینوپلاستی، باید هزینه های جانبی مانند آزمایش های پزشکی، داروهای تجویز شده، لوازم جانبی جراحی و ویزیت های بعد از عمل و مراجعه به مطب پزشک جراح را نیز در نظر گرفت. این ملاحظات مالی به ظاهر جزئی ممکن است در نهایت مبلغ قابل توجهی شده و بهتر است از ابتدا ارزیابی شوند.

موقعیت جغرافیایی

همانطور که هزینه های زندگی معمولا از یک مکان به مکان دیگر متغیر است، هزینه های جراحی زیبایی نیز از بیمارستان گرفته تا هزینه های جانبی معمولا در هر شهر متفاوت است. همچنین ممکن است هزینه سفر و اقامت هم داشته باشید. هرچند ما در کلینیک خانه سفید هزینه اقامت شما را کم کرده و در نزدیک ترین محل به کلینیک اقامتگاهی مجهز و راحت برای شما فراهم کرده ایم.

برآورد نسبی هزینه های بالا رقمی در حدود ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان را مشخص می کند.

برای تعدیل هزینه های جراحی چه کنیم ؟

از آن جایی که انجام جراحی های متعدد هزینه و ریسک بیشتری دارند، بسیاری از افراد برای کاهش هزینه های کلی تصمیم می گیرند که هم زمان چندین عمل زیبایی را انجام دهند.

جراحی ابدومینوپلاستینی نیز می تواند با موافقت پزشک به همراه لیپوساکشن یا عمل های لیفت انجام شود. ترکیب این روش ها می تواند به دلیل کاهش جراحی های متعدد، کاهش تعداد بیهوشی ها و دوره ی نقاهت بعد از هر عمل، هزینه های کلی را کم کند.

البته در بعضی موارد نیز اگر انجام ابدومینوپلاستی تنها هدف زیبایی نداشته باشد و به طور مثال درمانی برای بیماری های دیگر باشد، ممکن است مقداری از هزینه های عمل توسط بیمه پرداخت شود.

در این مورد، اخیرا رایج شده است که ابدومینوپلاستی به همرا لیپوساکشن انجام می گیرد و دلایل زیر در در توجیه درستی این روش بیان می شوند:

نتایج جامع تر

با ترکیب لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی، فرد نتایج بهتری از عمل خواهد گرفت. این دو روش بسیار مکمل هم هستند اگرچه هرکدام هدف متفاوتی دارند. همانطور که اشاره شد، در جراحی ابدومینوپلاستی عضله زیرین شکم محکم شده و سپس پوست و بافت اضافی آن خارج می شود. همراه با آن می توان از لیپوساکشن برای محکم کردن بافت بدن و تراش اندام ها استفاده کرد.

دوره ی نقاهت کوتاه تر

تحت عمل جراحی ابدومینوپلاستی معمولا نیاز به دو هفته مرخصی و فعالیت حداقلی است. تقریبا باید یک ماه از فعالیت شدید پرهیز کرد. در عمل لیپوساکشن نیز تقریبا پنج تا هفت روز زمان بهبودی طول می کشد. بنابراین ترکیب این روش ها باعث بهبودی کلی سریع تر خواهد شد. برای بسیاری از افرادی که شیوه ی زندگی فعالی دارند کاهش زمان دوری از کار های روزمره و بازگشت سریع تر به فعالیت های روزانه بسیار مفید است.

علاوه بر این، بسیاری از افرادی که دو عمل جداگانه را پشت سر می گذارند، مجبور هستند حدودا شش ماه در هر مرحله صبر کنند و بین عمل های خود فاصله بیاندازند. به عبارت دیگر، اگر بیمار ابتدا تحت عمل جراحی ابدومینوپلاستی قرار گرفت و پس از آن تصمیم به انجام لیپوساکشن گرفت، باید حداقل شش ماه صبر کند تا خطر عوارض مرتبط با هر جراحی کاهش یابد.

مقرون به صرفه تر

بسیاری از جراحان پلاستیک معمولا روش ها را با هم ترکیب می كنند و این مورد برای فرد تحت عمل بسیار مقرون به صرفه تر است. چرا که در صورت انجام عمل جداگانه هزینه های مرتبط با آن مانند هزینه جراح و هزینه بیهوشی تنها یک بار و در روش ترکیبی پرداخت می شود. ترکیب لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی یک انتخاب مناسب است و اگر تصمیم دارید این کار را انجام دهید، حتما با یک جراح پلاستیک معتبر مشورت کرده و به یک مرکز مورد اطمینان مراجعه کنید.

سرمایه گذاری برای بدن و افزایش اعتماد به نفس

به یاد داشته باشید که هرچند ابدومینوپلاستی از جراحی های زیبایی می باشد، اما واقعیت این است که شما با انجام این عمل نه تنها به تناسب اندام و در نتیجه اعتماد به نفس بیشتر دست پیدا می کنید، بلکه به بهبود سلامت بدنتان نیز کمک می کنید. چرا که بعد از ابدومینوپلاستی متوجه می شوید که حرکت و ورزش برای شما راحت تر شده و توانایی شما در انجام کارهای روزانه افزایش یافته است.

ابدومینوپلاستی می تواند با تقویت عضلات، کمر درد را کاهش دهد. از بین بردن پوست اضافی و تقویت عضلات شکمی نیز می تواند ورزش کردن را آسان تر کند. از بین بردن پوست اضافی نه تنها باعث می شود ورزش از نظر جسمی لذت بخش تر باشد، بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس شما نیز خواهد شد. غالبا وقتی افراد تحت عمل جراحی ابدومینوپلاستی قرار می گیرند، انگیزه بیشتری برای رعایت یک رژیم غذایی مشخص و ورزش پیدا می کنند.

در نهایت توصیه می شود در اقدام برای بهبود سلامت و زیبایی اندام خود تردید نداشته باشید و بعد از بررسی همه ی جوانب، زمانی که تصمیم به انجام جراحی گرفتید با پزشکان و متخصصان مطمئن مشورت کنید و مراکز جراحی یا بیمارستان های منتخب و استاندارد را برای انجام عمل در نظر بگیرید.

با کارشناسان ما تماس بگیرید تا برای جلسه‌ی مشاوره حضوری (برای تهرانی‌ها) یا غیرحضوری (برای دیگر هموطنان) با متخصصان کلینیک خانه سفید، وقتی مشخص و رزرو کنید. برای این کار می‌توانید از راه‌های ارتباطی زیر اقدام فرمایید:

  • خط ویژه : ۵۴۵۰۳ – ۰۲۱
  • خط مستقیم : ۸۸۸۷۰۴۸۰ – ۰۲۱
  • مشاور جراحی زیبایی : ۰۹۰۱۶۵۹۰۱۱۹

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫2 دیدگاه ها

    1. عرض ادب و احترام

      جهت دریافت هزینه دقیق با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ در تماس باشید. اما بطور معمول حدود ۱۵ میلیون هزینه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا