هایفوتراپی

آیا از تکنولوژی هایفوتراپی برای لاغری هم استفاده می شود ؟

()

چربی‌های موضعی و زیر پوستی یکی از مشکلاتی است که می‌تواند در تمامی افراد با هر وزن و سنی مشاهده شود. ممکن است با تلاش بسیار، لاغر شده باشید اما هنوز بخش‌هایی از بدن شما چربی‌های اضافی داشته باشند. ممکن است وزن مناسبی داشته باشید ولی به دلیل ویژگی‌های ژنتیکی چربی زیادی در پهلو و شکم شما مشاهده شود.

متاسفانه بدن ما برای ذخیره و سوزاندن چربی‌ها از قاعده و قانون خاصی پیروی نمی‌کند. به همین علت روش‌های درمانی خاصی برای رفع چربی‌های موضعی ابداع شده‌اند که امروز قصد داریم یکی از آن‌ها را به شما معرفی کنیم. هایفوتراپی برای لاغری روشی ایمن، موثر و کم‌دردسر است که می‌تواند به شما کمک فراوانی کند.

اطلاعات کلی در مورد هایفوتراپی برای لاغری

 • مدت جلسه درمانی : بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه (بسته به محل تحت درمان)
 • نقاهت کامل : ۲۴ ساعت
 • مشاهده نتایج : بین ۴ تا ۱۲ هفته
 • نتایج کامل بعد از ۹ ماه
 • بازگشت به محل کار : بلافاصله
 • بی‌هوشی یا بی‌حسی موضعی : نیاز ندارد
 • مدت حساسیت ناحیه‌ی درمان شده : ۲۴ ساعت
 • تعداد جلسات درمانی : معمولاً ۱ یا ۲ جلسه
 • ماندگاری اثرات : بلند مدت (بسته به سبک زندگی شما)
 • خطرات و عوارض : کمی قرمزی و حساسیت پوست به لمس

هایفوتراپی چیست؟

هایفو (HIFU) مخفف عبارت «امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا» است. این امواج می‌توانند بر لایه‌های مختلف پوست و زیر پوست اثر بگذارند و با مکانیسم‌های مختلفی اثرات درمانی و زیبایی داشته باشند. مثلاً یکی از استفاده‌های هایفوتراپی درمان تومورهای پروستات است. در این حالت امواج طوری تنظیم می‌شوند که تنها به بافت توموری آسیب برسانند و به اندام‌ها و ارگان‌های مجاور صدمه‌ای نزنند. یا مثلاً در لیفت صورت با هایفو، امواج بر لایه‌های عمقی پوست اثر گذاشته و کلاژن سازی را تحریک می‌کند. به این ترتیب چین و چروک‌های صورت برطرف شده، پوست و عضلات صورت سفت می‌شود و بالا می‌آید.

در هایفوتراپی برای لاغری امواج را روی بافت چربی موجود در اندام مورد نظر متمرکز می‌کنیم. امواج فراصوت بدون این که آسیبی به لایه‌های سطحی پوست بزنند، از آن‌ها رد شده و به بافت چربی می‌رسند. چربی‌های مورد هدف گرم شده و برای همیشه از بین می‌روند. البته هایفوتراپی را می‌توان به شکلی انجام داد که همزمان با سوزاندن چربی‌ها، پوست بدن هم سفت شود. هیچ روش درمانی دیگری نمی‌تواند به طور همزمان این دو کار (یعنی حذف چربی‌ها و سفت کردن پوست) را انجام دهد. هایفوتراپی برای آقایان و خانم‌ها قابل استفاده است.

اثرگذاری و نحوه‌ی کار هایفو

در طول جلسه درمانی، امواج پرقدرت فراصوت به بافت چربی مورد هدف فرستاده می‌شوند. این امواج به شکلی طراحی شده‌اند که در یک نقطه مشخص متمرکز شوند. مثل آزمایش سوزاندن کاغذ با استفاده از ذره بین و نور خورشید که تقریباً همه‌ی ما در دوران کودکی انجام داده‌ایم. امواج فراصوت از لایه‌های بین سطح پوست تا بافت چربی به شکلی عبور می‌کنند که به آن‌ها آسیبی نرساند؛ چرا که این امواج تنها بر بافت چربی متمرکز می‌شوند و تا قبل از آن به شکل پراکنده هستند.

چگونگی عمل دستگاه هایفوتراپی
چگونگی عمل دستگاه هایفوتراپی

در تصویر بالا (سمت چپ) چگونگی عمل دستگاه هایفوتراپی را مشاهده می‌کنید. می‌بینید که امواج تا پیش از رسیدن به نقطه‌ی کانونی، روی هیچ بافتی متمرکز نمی‌شوند. تا زمانی که امواج فراصوت پراکنده باشند، نمی‌توانند باعث گرم شدن (تا دمای ۵۶ درجه سانتی‌گراد) و آسیب دیدن بافت‌ها بشوند. اما به بافت چربی که می‌رسیم، امواج به یکدیگر می‌رسند و باعث افزایش دمای نقطه‌ی کانونی می‌شوند. به این ترتیب سلول‌های بافت چربی از بین می‌روند. در تصویر بالا (سمت راست) مشاهده می‌کنید که تراکم کمتری از سلول‌های چربی در بافت درمان شده وجود دارند؛ ولی بافت معمولی به شکل بسیار متراکم پر از سلول‌های چربی به هم چسبیده است.

آسیب دیدن بافت چربی باعث مرگ سلولی یا نکروز می‌شود. سلول‌های از بین رفته طی چند هفته تا چند ماه بعدی به مرور ترمیم و از محل اندام مورد نظر خارج شده و چربی موجود در این سلول‌ها به کمک مجاری لنفاوی یا کبد از آن ناحیه خارج می‌شود. به این ترتیب حجم لایه چربی کم شده و اندام درمان شده، لاغر به نظر می‌رسد. با توجه به هدفمند بودن امواج هایفو، می‌توان از آن‌ها برای بهبود انحنای سطحی (کانتور) بدن استفاده کرد.

نتایج هایفوتراپی برای لاغری

خروج سلول‌های چربی از بافت تحت درمان حدود ۸ تا ۱۲ هفته طول می‌کشد. به طور معمول از هفته‌ی چهارم پس از درمان، به مرور نتایج هایفوتراپی مشخص شده و تا هفته دوازدهم تا حد بسیار خوبی قابل مشاهده است. مشاهده‌ی نتایج قطعی هایفوتراپی برای لاغری (همانند لیفت صورت با هایفوتراپی) ممکن است ۹ ماه زمان ببرد و لازم است که کمی صبور باشید.

تفاوت کاهش چربی و کاهش وزن را بدانید

کاهش چربی: برخلاف روش‌های جراحی و بدون جراحی برای لاغری، نتایج هایفوتراپی برای لاغری پایدار خواهند بود. به کمک این درمان سلول‌های چربی برای همیشه از بین می‌روند و حتی اگر وزن اضافه کنید، در ناحیه درمان شده با هایفوتراپی، افزایش سایز نخواهید داشت. یعنی بعد از درمان اگر وزن‌تان هم ثابت بماند، لباس‌های سایز کوچکتر به تن‌تان می‌رود و به تن‌تان می‌نشیند.

کاهش وزن: زمانی که وزن کم می‌کنید، تعداد سلول‌های چربی بدن ثابت است و فقط سایز آن‌ها کوچکتر می‌شود. اگر دوباره چاق شوید، سلول‌های چربی بزرگ شده و همراه با آن پهلو‌ها، شکم، ران، باسن و بازوان شما نیز بزرگ می‌شوند.

بگذارید بیشتر توضیح بدهیم:

نکته‌ای که در مورد نتایج هایفوتراپی برای لاغری حائز اهیمت است، دانستن تفاوت کاهش چربی با کاهش وزن است. این دو مفهوم کاملاً با یکدیگر متفاوت‌اند. زمانی که وزن بدن ما کم می‌شود، سلول‌های چربی بدن کوچک می‌شوند ولی تعداد آن‌ها تغییری نمی‌کند. وقتی که دوباره وزن اضافه می‌کنیم، سلول‌های چربی بزرگ می‌شوند ولی بازهم تعداد آن‌ها ثابت است.

عملکرد هایفوتراپی بدن با کاهش وزن متفاوت است. این روش درمانی باعث کاهش تعداد سلول‌های چربی می‌شود. در عین حال تعداد و حجم سایر سلول‌های چربی که تحت درمان قرار نگرفته‌اند، ثابت باقی می‌ماند. امواج هایفوتراپی برای همیشه سلول‌های چربی را از بین می‌برد. یعنی اگر وزن اضافه کنید، دیگر سلولی در ناحیه‌ی درمان شده وجود نخواهد داشت که بزرگ شود.

پس هایفوتراپی برای لاغری هم باعث کاهش وزن می‌شود و هم باعث ثابت ماندن سایز مناطق تحت درمان.

برتری‌های هایفوتراپی

 • روشی غیرتهاجمی و موثر: از لحاظ اثرگذاری، هایفوتراپی برای لاغری مشابه روش‌های جراحی و تهاجمی‌تر مانند لیپوساکشن است. تفاوت این دو در این است که هایفوتراپی نیازی به ایجاد برش، بخیه و اتاق عمل ندارد.
 • سریع‌ترین ریکاوری: هایفوتراپی اصلاً دورانی تحت عنوان نقاهت یا ریکاوری ندارد. بلافاصله بعد از درمان می‌توانید به خانه یا محل کار مراجعه کنید و کارهای روزمره‌ی خود را از سر بگیرید.
 • کاملاً ایمن: روش درمانی هایفوتراپی از نظر سازمان FDA و وزارت بهداشت ایمن شناخته شده و تا کنون هیچ کدام از مراجعین ما در کلینیک دچار عارضه یا مشکل حاد نشده‌اند.

سوالات متداول در مورد هایفو برای لاغری

سابقه‌ی استفاده از هایفوتراپی در پزشکی به بیش از نیم قرن می‌رسد، با این حال چون کاربردهای زیبایی و لاغری آن جدیدتر هستند، معمولاً مراجعین ما سوالات بسیاری دارند. در ادامه چند مورد از رایج‌ترین سوالات را مطرح کرده و به آن پاسخ داده‌ایم. در صورتی که پاسخ سوال خود را در بین پرسش‌های زیر نیافتید، می‌توانید از طریق تماس تلفنی، بخش نظرات همین صفحه از مشاورین کلینیک خانه سفید سوالات درمانی و غیردرمانی خود را بپرسید.

۱. آیا هایفوتراپی برای لاغری در کلینیک خانه سفید انجام می‌شود؟

بله؛ کلینیک خانه سفید به یکی از بهترین دستگاه‌های هایفوتراپی مجهز است. این دستگاه ۵ بخش تولید کننده‌ی امواج مختلف دارد که هر کدام برای درمان نواحی مختلف بدن طراحی شده‌اند. بسته به عمق نفوذ امواج تولید شده، دستگاه موجود در کلینیک می‌تواند باعث رفع چین و چروک‌ها، لیفت پوست صورت و گردن و همچنین از بین بردن بافت‌های چربی بدن (به ویژه در پهلو و شکم) شود.

۲. کدام بخش‌های بدن را می‌توان با هایفوتراپی درمان کرد؟

هایفوتراپی برای لاغری می‌تواند برای شکم، پهلو، ران (خارج و داخل) و بازو استفاده شود. البته این نواحی باید حداقل ۲.۶ سانتی‌متر چربی اضافی قابل گرفتن داشته باشند.

۳. چربی‌هایی که هایفوتراپی از بین می‌برد چه می‌شوند؟

چربی‌های از بین رفته طی چند هفته تا چند ماه بعد از درمان به وسیله‌ی کبد یا سیستم لنفاوی جمع آوری و دفع می‌شوند. سایز نواحی درمان شده طی این مدت کم‌تر می‌شود و معمولاً پوست این نواحی هم سفت و خوش حالت می‌شود.

۴. آیا چربی‌های از بین رفته باز می‌گردند؟

خیر؛ افراد بزرگسال تعداد محدودی سلول چربی دارند. به همین خاطر بعد از بین رفتن سلول‌ها در جریان هایفوتراپی برای لاغری ، سلول‌های باقی مانده تقسیم نمی‌شوند و تعداد کلی آن‌ها کاهش می‌یابد. با این حال سلول‌های باقی مانده می‌توانند بزرگ شوند که این بستگی به رژیم غذایی، ورزش، داروهای مصرفی و سایر عوامل سبک زندگی دارد. توصیه می‌کنیم که برای حفظ نتایج هایفوتراپی، وزن خود را ثابت نگه دارید. البته با افزایش وزن، نواحی درمان شده به شکل قابل توجهی کمتر از سایر نقاط بدن چاق می‌شوند.

۵. آیا هایفوتراپی بدن دردناک است؟

برخی از مراجعین ما می‌گویند که در طول جلسه درمانی احساس گرم شدن، گز گز شدن یا سوزن سوزن شدن بسیار خفیفی را تجربه می‌کنند. این موارد بیشتر به ضخامت لایه‌ی چربی تحت درمان دارد. برخی از نواحی هم حساس نیستند و اصلاً درد یا احساس دیگری را تجربه نخواهید کرد. از آن جایی که آستانه تحمل درد در افراد مختلف متفاوت است، ما معمولاً به مراجعین خود می‌گوییم که ممکن است درد خفیفی را تجربه کنند. با این حال هایفوتراپی برای لاغری روشی بدون درد و کم‌تهاجمی محسوب می‌شود.

۶. آیا از هایفوتراپی می‌توان برای سوزاندن چربی‌های اضافی کم استفاده کرد؟

چون عمق نفوذ امواج فراصوت از پیش مشخص شده، باید حداقل ۲.۶ سانتی‌متر چربی قابل گرفتن در نواحی تحت درمان وجود داشته باشد. حجم لایه‌ی چربی به کمک ابزاری تخصصی تعیین می‌شود. برای فهمیدن این موضوع می‌توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

۷. چه کسانی نمی‌توانند هایفوتراپی کنند؟

خانم‌های باردار و شیرده نمی‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند. سن شما باید بالای ۱۸ سال باشد. به بیماری‌هایی مانند فتق، عفونت‌ها و بیماری‌های پوستی دچار نباشید و در ناحیه‌ی درمان، زخم یا اسکار وجود نداشته باشد.

۸. آیا هایفوتراپی برای لاغری عوارض دارد؟

تنها عوارض هایفوتراپی کمی قرمزی و حساسیت به لمس در نواحی درمان شده است که ظرف ۲۴ ساعت برطرف می‌شود.

۹. چقدر سایز کم خواهم کرد؟

به طور متوسط سایز دور کمر مراجعین ما حدود ۳ سانتی‌متر کاهش می‌یابد؛ یعنی چیزی حدود یک سایز. البته نتایج در برخی افراد بیشتر و در بعضی‌ها کمتر از میزان متوسط است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫11 دیدگاه ها

  1. سلام و وقت بخیر

   در حال حاضر هایفوتراپی برای لاغری در کلینیک خانه سفید انجام نمی شود.

 1. با سلام، من هایفو صورت کردم برای رفع چین و چروک که اون کلینیک به بنده گفتن هایفو ۶بعدی همون کاررا انجام میدهد، با دستگاه اولترا سوند، متاسفانه هم بخاطر دندان های پرشده ام خیلی اذیت شدم و دردناک بود، وبلافاصله بعداز هایفو هم متوجه لاغری زیرگونه ام شدم ، چون خودم صورت لاغری دارم خیلی نگران شدم ولی فکر میکردم به مرور درست بشه، الان بعدازگذشت ۶ماه خیلی شدیدتر شده بطوریکه درموقع صحبت کردن دوطرف صورتم گود میره، الان که مطالب رو خوندم و متوجه لاغری با هایفو شدم خیلی نگرانم که نکنه چربی صورتم ازبین رفته و ازاون بدتر دیگه درست نشه؟ تورو خدا راهنماییم کنید ، من دریک کلینیک زیبایی زیرنظر پزشک متخصص هم انجام دادم ولی اصلا نتیجه دلخواه رو نگرفتم هیچ تازه یه کم چربی صورت که داشتمم ازبین رفت آیا بنظرتون چربی صورتم برمیگرده ؟

  1. سلام و وقت بخیر

   بله با تغذیه مناسب چربی صورت شما و حجم از بین رفته قابل بازگشت است.

 2. سلام آیا از هایفو یا لیپوسونیک برای لاغری صورت و غبغب هم استفاده میشه یاخیر؟؟

  1. سلام و وقت بخیر

   یکی از کاربردهای اصلی هایفوتراپی رفع غبغب و فرم دهی به صورت می باشد. جهت دریافت اطلاعات کامل در این زمینه صفحه هایفوتراپی چیست ؟ وب سایت را مطالعه فرمایید.

 3. من تماس گرفتم با کلینیکتون گفتن فقط برای صورت انجام میدیم! خب اگه این قدری که گفتین تاثیر داره پس چرا خودتون انجام نمیدین؟!???

  1. سلام و وقت بخیر

   متاسفانه بدلیل افزایش بیش از حد هزینه های دستگاه های هایفو و لاغری از ابتدای سال ۱۴۰۰ انجام همه خدمات لاغری از جمله هایفو لاغری جهت حفظ کرامت مشتریان عزیز از لیست خدمات کلینیک خانه سفید حذف گردید.

  1. با سلام و وقت بخیر

   این مورد بستگی به میزان افتادگی شکم دارد. در کل هایفو سبک تر و ترماژ قوی تر عمل میکند. اما اینکه کدام دستگاه مناسب شماست به تشخیص پزشک متخصص بستگی دارد.

 4. توضیحات بسیار دقیق و کامل بود بخصوص درباره مکانیزم عمل و تفاوت لاغرکردن به روش هایفو با سایر روش ها( تعداد سلول های چربی) –

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا