دانشنامه تزریق ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

()

تزریق ژل روشی ایمن، موثر و بدون دردسر برای جوانسازی پوست است. این روش کم‌تهاجمی و مقرون به صرفه، نیازی به بی‌هوشی عمومی نداشته و دوره‌ی نقاهت یا ریکاوری بسیار آسانی دارد. به عنوان متقاضی تزریق ژل باید از وقایع و مراقبت‌های بعد از تزریق ژل اطلاع داشته باشید. اگر تزریق ژل کرده‌اید یا قصد انجام آن را دارید، خواندن این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

تزریق ژل روشی ایمن، موثر و بدون دردسر برای جوانسازی پوست است. این روش کم‌تهاجمی و مقرون به صرفه، نیازی به بی‌هوشی عمومی نداشته و دوره‌ی نقاهت یا ریکاوری بسیار آسانی دارد. به عنوان متقاضی تزریق ژل باید از وقایع و مراقبت‌های بعد از تزریق ژل اطلاع داشته باشید. اگر تزریق ژل کرده‌اید یا قصد انجام آن را دارید، خواندن این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم.

در جلسه‌ی تزریق ژل

 • در روز مراجعه به کلینیک لباس‌های گشاد و راحت بپوشید.
 • تزریق ژل باید در محیط درمانی مانند بیمارستان یا کلینیک و در اتاق‌های جراحی مناسب صورت بگیرد.
 • با صورتی کاملاً پاکیزه به کلینیک مراجعه کنید. از لوازم آرایشی و کرم مرطوب کننده استفاده نکنید و قبل از مراجعه به کلینیک صورت خود را بشویید.

ساعت اول بعد از تزریق ژل

بلافاصله بعد از تزریق ژل ممکن است کمی قرمزی، کبودی، تورم، حساسیت به لمس یا خارش در مجاورت محل‌های تزریق احساس کنید. از خاراندن، ماساژ دادن و دست زدن به نواحی تزریق خودداری کنید. این عوارض طبیعی هستند و معمولاً طی چند ساعت یا حداکثر چند روز برطرف می‌شوند. اگر علایم ذکر شده بیش تا ۳ روز برطرف نشدند، با کلینیک تماس بگیرید.

معمولاً بعد از تزریق ژل احساس درد نمی‌کنید یا درد بسیار خفیف است. برای تسکین درد نباید از داروهایی مانند آسپیرین یا داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن یا ژلوفن استفاده کنید. این داروها موجب خونریزی و کبودی می‌شوند. به جای آن‌ها می‌توانید از استامینوفن استفاده کنید.

 • برای رفع کبودی از کمپرس آب سرد استفاده کنید : معمولا تزریق ژل یک درمان کم عارضه است؛ اما همچون سایر درمان های زیبایی در این درمان نیز بیمار برخی عوارض را مشاهده خواهد کرد. کبودی یکی از این عوارض است. کمپرس سرد به کاهش کبودی کمک زیادی می کند. علاوه بر این، معمولا کرم ها و پمادهای حاوی عصاره گیاه آرنیکا یا مکمل بروملائین نیز در کاهش کبودی موثر هستند. استفاده از عصاره آرنیکا برای رفع کبودی در سراسر دنیا مرسوم است و بدون نسخه نیز در داروخانه ها به فروش می رسد.

پزشک با مشاهده شرایط بیمار، ممکن است داروها یا پمادهایی را برای بهبود سریع تر عوارض تجویز کند. گاهی در برخی کلینیک ها، همراه با توصیه های ضروری، داروهای لازم نیز در اختیار بیمار قرار داده می شود. لازم است که بیمار در استفاده از این داروها دقت و توجه کافی داشته باشد.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

توصیه های بعد از تزریق ژل

تلاش کنید که نواحی تزریق ژل تا حد امکان بی‌حرکت باشند. اگر در سطح پوست برآمدگی وجود داشت، می‌توانید آن ناحیه را ماساژ دهید. بسته به نوع ژل استفاده شده برای شما، ممکن است احساس کنید که پوست شما کمی سفت شده است. معمولاً طی یکی دو هفته این احساس برطرف شده و پوست دوباره نرم می‌شود.

 • اصلاح و آرایش صورت بعد از ۱ هفته مجاز است : بلافاصله بعد از تزریق ژل به نواحی صورت، افراد مجاز به آرایش و اصلاح صورت نیستند. معمولا  بعد از گذشت ۱ هفته به افراد اجازه آرایش و اصلاح صورت داده می شود. البته بعد از تزریق ژل به سایر نواحی می‌توانید آرایش کنید یا از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.
 • با شوینده های ملایم ناحیه تزریق را بشویید :  برای جلوگیری از عفونت لازم است که ناحیه تزریق تمیز و خشک نگه داشته شود. برای شستن ناحیه تزریق باید از شوینده های ملایم مخصوص پوست استفاده کرد تا التهابات و تحریکات پوستی به حداقل برسند. برخی از شوینده ها ممکن است سبب تحریک پوست و ایجاد التهاب شوند. در کلینیک خانه سفید، بعد از تزریق ژل، شوینده های مناسب به متقاضیان معرفی می شود.
 • گرم و سرد شدن شدید محل تزریق اثرات درمانی را کاهش می دهد : قبل از برطرف شدن عوارضی از قبیل قرمزی، تورم وکبودی، نباید محل درمان گرم شود. بنابراین باید از آفتاب گرفتن، رفتن به سونا، سولاریوم، جکوزی و حمام گرفتن پرهیز شود. سرمای شدید نیز اثرات درمانی را کاهش می دهد و عوارض را شدیدتر می کند. به همین دلیل فعالیت هایی از قبیل اسکی، برف بازی، پاتیناژ و شنا در آب سرد ممنوع است. کمی صبور باشید و بعد از برطرف شدن عوارض، به انجام این فعالیت ها بپردازید.
 • ورزش و فعالیت های فیزیکی سنگین را مدتی کنار بگذارید : معمولا افرادی که اقدام به تزریق ژل می کنند، بعد از اتمام درمان از کلینیک مرخص می شوند و از روز بعد، به فعالیت های روزمره خود می پردازند. با این همه انجام ورزش و فعالیت های فیزیکی سنگین به مدت ۲ هفته ممنوع است؛ زیرا انجام این فعالیت ها سبب افزایش شدت کبودی و تورم می شود. در صورتی که شما ورزشکار حرفه ای هستید، حتما در زمینه زمان شروع فعالیت های خود با پزشک صحبت کنید.
 • توصیه پزشک در رابطه با انجام ماساژها جدی گرفته شود : بعد از تزریق ژل به نواحی خاص مانند تزریق ژل به باسن، لب یا سینه، برای توزیع یکنواخت ژل در ناحیه تزریق، جلوگیری از تجمع خون مردگی و گلوله گلوله شدن ژل، پزشک انجام ماساژهای خاصی را توصیه می کند. لازم است که بیمار نسبت به انجام این ماساژها توجه داشته باشد و آن ها را طبق دستورالعمل پزشک انجام دهد.
 • خوابیدن روی صورت بعد از تزریق ژل به صورت ممنوع است : در صورتی که ژل به بخش های مختلف صورت تزریق شده است، افراد باید دقت کنند که در چند روز اول بعد از تزریق ژل، از خوابیدن روی صورت پرهیز کنند. خوابیدن روی صورت باعث فشار به نواحی تزریق و کاهش کیفیت درمان می شود. توصیه می شود که افراد صاف و رو به بالا بخوابند.
 • پوشیدن لباس مناسب بعد از تزریق ژل در نتیجه درمان موثر است : بسته به ناحیه تزریق ژل، مدتی بعد از جلسه درمان، فرد باید مراقب پوشش خود باشد. به عنوان مثال، در تزریق ژل به سینه، برای اینکه ژل به خوبی در ناحیه درمان مستقر شود، بیمار مدتی بعد از تزریق، باید از گن های فشرده یا سوتین های ورزشی استفاده کند یا بعد از تزریق ژل به باسن، از پوشیدن شلوارهای تنگ پرهیز شود. پوشیدن شلوار و شلوارک های تنگ سبب تمرکز ژل در یک نقطه و به هم ریختن فرم باسن می شود.

۹۸ درصد از آسیب‌های پوستی (پیری، چین و چروک‌ها و لک‌های پوستی) در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید ایجاد می‌شوند. استفاده از کرم‌های ضد آفتاب برای حفظ سلامت پوست و جلوگیری از پیری بسیار مهم است. یادتان باشد که هر ۴ ساعت یکبار باید کرم خود را تمدید کنید. همچنین بهتر است از کرم‌های ضد آفتاب با SPF بالای ۳۰ استفاده کنید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل در مردان

تغذیه مناسب بعد از تزریق ژل

قبل از رفع کامل بی حسی لب از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. اثرات بی حسی بعد از تزریق ژل به لب، برای مدتی (حدود ۴۵ دقیقه) باقی می ماند. با توجه به اینکه در این مدت لب بی حس است، بهتر است از خوردن و آشامیدن خودداری شود؛ زیرا در چنین شرایطی امکان گاز گرفتگی وجود دارد و گاز گرفتگی لب، اثرات نامطلوبی بر نتیجه درمان دارد.

 • نوشیدن مقدار کافی آب ضروری است : بعد از تزریق ژل، وجود آب کافی در بدن برای دستیابی به بهترین نتایج ضروری است. ترکیب اغلب ژل ها، امروزه از اسید هیالورونیک است. هیالورونیک اسید یک ماده قندی است که در بسیاری از بافت های بدن از قبیل غضروف ها و پوست وجود دارد. این ماده بعد از جذب آب حجیم می شود و به حالت ژله ای در می آید. کمبود آب در بدن بر عملکرد ژل ها و فیلرهای پوستی تاثیرگذار است.
 • بعد از تزریق ژل به تغذیه توجه کافی داشته باشید : معمولا توصیه می شود که افراد بعد از تزریق ژل از رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا شامل جو دوسر، لوبیا و سیب زمینی استفاده کنند. در تزریق ژل به لب، حدود ۱ هفته بعد از تزریق ژل از خوردن غذاهای داغ و نوشیدن مایعات داغ پرهیز شود. نوشیدن غذاهای داغ ماندگاری اثرات ژل را کاهش می  دهد.
 • مصرف الکل و استعمال دخانیات سبب افزایش التهاب و تورم می شود : معمولا به افراد توصیه می شود که حداقل به مدت ۱ هفته بعد از تزریق ژل از استعمال دخانیات و نوشیدنی های الکی پرهیز کنند. استفاده از این مواد احتمال تورم و التهاب را افزایش می دهد. علاوه بر این لازم است که بیمار چند روز قبل از انجام درمان استفاده از الکل و دخانیات را متوقف کند.

چند نکته مهم بعد از تزریق ژل

امروزه پیشرفت های زیادی در حوزه پزشکی ازجمله درمان های زیبایی صورت گرفته است. پیشرفت های حاصل در درمان های زیبایی شامل امکانات و تجهیزات، تکنیک های درمانی و مواد مورد استفاده می شود. با توجه به این تحولات، نتیجه درمان بسیار باکیفیت تر و طبیعی تر از قبل است. به همین دلیل نسبت به قبل استقبال بیشتری از روش های مختلف درمان زیبایی می شود.

برای اینکه افراد از مزایای این پیشرفت ها در حوزه درمان های زیبایی بهره مند شوند، لازم است که شرایط زیر فراهم باشد:

 • برای درمان به کلینیک های تخصصی و مجهز به تجهیزات مدرن مراجعه شود؛
 • درمان توسط پزشکان متخصص و با دانش انجام شود؛
 • مواد مورد استفاده از قبیل ژل ها و فیلرها، مرغوب و استاندارد باشند؛
 • روش درمانی انتخاب شده، متناسب با شرایط فرد باشد؛
 • به مراقبت های قبل و بعد از درمان توجه شود.

نمونه قبل و بعد از تزریق ژل خط خنده

مراقب استفاده از مسکن ها باشید !

معمولا تزریق ژل با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود و نیازی به بیهوشی عمومی نیست. پزشک قبل از تزریق ژل از داروهای بی حسی موضعی در محل درمان استفاده می کند. علاوه بر این در برخی از انواع ژل ها داروی بی حسی با ژل ترکیب می شود و همراه با ژل وارد بدن می شود.

امروزه بسیاری از انواع ژل ها حاوی مواد بی حسی هستند. بنابراین چند ثانیه بعد از تزریق این نوع ژل ها، ناحیه تزریق بی حس می شود و فرد دیگر دردی احساس نمی کند؛ اما اثرات بی حسی مدتی بعد از درمان از بین می رود. بنابراین معمولا افراد بعد از تزریق ژل و از بین رفتن اثرات بی حسی، کمی درد تجربه می کنند.

در چنین مواقعی استفاده از مسکن ها مجاز است؛ ولی بیمار نباید برای تسکین درد از داروهایی از قبیل آسپیرین یا داروهای غیراستروئیدی از قبیل ایبوپروفن یا ژلوفن استفاده کند. این داروها سبب رقیق شدن خون و افزایش احتمال خونریزی و کبودی می شوند. توصیه می شود که در چنین شرایطی از استامینوفن استفاده شود. معمولا شدت آن قدر کم است که استفاده از استامینوفن به تنهایی برای تسکین درد کافی است.

پزشکان مجرب کلینیک خانه سفید بعد از انجام جراحی های زیبایی، با در نظر داشتن وضعیت جسمی و سابقه پزشکی بیمار، مسکن هایی مناسب برای او تجویز می کنند که اگر بیمار در منزل احساس درد داشت، از این مسکن ها استفاده کند.

برای مشاهده اثرات تزریق ژل صبور باشید !

تزریق ژل یکی از روش های جوانسازی پوست است که معمولا بلافاصله بعد از جلسه درمان، اثرات آن قابل مشاهده هستند؛ اما معمولا مقداری کبودی، قرمزی و ورم در ناحیه درمان وجود دارد که باعث می شود، اثرات درمان به  طورکاملا مشهود نباشد. همان طور که قبلا بیان شد این عوارض در مدت کوتاهی کاملا برطرف می شوند. بعد از رفع این عوارض، اثرات تزریق ژل به طور واضح قابل مشاهده است.

برای مشاهده تاثیر حداکثری تزریق ژل نیاز به ۲ الی ۴ هفته زمان است.

نگران عوارض بعد از درمان نباشید !

تزریق ژل یک درمان کم عارضه و کم تهاجمی است. معمولا بعد از تزریق ژل به بخش های مختلف صورت و بدن، بیمار تنها کمی قرمزی، کبودی، تورم، خارش و حساسیت به لمس در مجاورت محل تزریق، احساس می کند. این عوارض موقتی هستند و به زودی برطرف می شوند. بعد از برطرف شدن عوارض، اثرات تزریق ژل بهتر مشخص می شود و بیمار از نتایج درمان لذت بیشتری می برد. در صورتی که علائم در مدت ۳ روز برطرف نشد، توصیه می شود که با پزشک یا کلینیک تماس گرفته شود.

معمولا توصیه های پزشک و داروهایی که بعد از تزریق ژل تجویز می کند، برای رفع عوارض کافیست و نیازی به درمان های بیشتر نیست.

زاویه سازی با تزریق ژل ژوویدرم

در صورت مشاهده این عوارض حتما با کلینیک تماس بگیرید:

مجددا تاکید می کنیم که عوارض بعد از تزریق ژل بسیار خفیف هستند و به مرور زمان یا استفاده از درمان های بسیار ساده کاملا رفع می شوند. با این حال اگر بیماران بعد از تزریق ژل هر یک از عوارض زیر را مشاهده کردند، لازم است که با پزشک یا کلینیک تماس بگیرند:

 • قرمزی شدید محل تزریق؛
 • حساسیت شدید به لمس در محل تزریق؛
 • درد بسیار شدید، یا درد شدیدی که به مرور شدت آن بیشتر می شود؛
 • مشاهده لکه های پوستی تیره و روشن در ناحیه تزریق.

آیا تزریق ژل درد دارد؟

ممکن است در زمان تزریق ژل (به ویژه به صورت) کمی احساس درد یا ناراحتی داشته باشید. با توجه به این که معمولاً در این روش درمانی از ژل‌های موقتی استفاده می‌شود، در جلسات ابتدایی ممکن است کمی درد داشته باشید؛ ولی در جلسات بعدی درد کمتر و کمتر می‌شود. البته جای نگرانی نیست. برای راحتی شما می‌توانیم از داروهای بی‌حسی موضعی یا تزریقی استفاده کنیم که کاملاً درد را برطرف خواهند کرد. همچنین می‌توانید پیش از مراجعه به کلینیک یا بعد از تزریق ژل از استامینوفن استفاده کنید.

اثرات و نتایج تزریق ژل

نتایج و اثرات این روش جوانسازی معمولاً بلافاصله بعد از تزریق ژل قابل مشاهده خواهند بود. منتها ممکن است نواحی تزریق کمی متورم، قرمز یا کبود شوند. به همین خاطر برای مشاهده‌ی اثرات حداکثری تزریق ژل، باید بین ۲ تا ۴ هفته صبور باشید.

ماندگاری اثرات تزریق ژل در مورد انواع ژل‌های مختلف به شرح زیر است:

 • ژل‌های حاوی کلاژن: در بین انواع ژل، این گروه کمترین ماندگاری را دارند و اثراتشان معمولاً بین ۲ تا ۴ ماه پایدار است.
 • ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید: میزان ماندگاری این دسته از ژل‌ها در افراد مختلف متفاوت است؛ ولی به طور کلی بین ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارند.
 • ژل‌های نیمه دائم: ژل‌هایی که حاوی کلسیم هیدروکسی آپاتیت یا پلی لاکتیک اسید (PLLA) هستند و معمولاً ماندگاری بالایی دارند. این ژل‌ها بین ۱۸ ماه تا ۲ سال پایدارند.
 • ژل‌های دائمی: این ژل‌ها از مواد مصنوعی مانند پلی متیل متاکریلات (PMMA) ساخته شده‌اند و تا ۵ سال یا بیشتر ماندگاری دارند. به دلیل عوارض و خطرات بیشتر، امروزه از این ژل‌ها کمتر استفاده می‌شود.

علاوه بر نوع ژل تزریقی، محل تحت درمان و میزان ژل استفاده شده هم اهمیت دارد.

اگر سوالی در مورد مراقبت های بعد از تزریق ژل دارید می توانید از فرم ارسال دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده کنید. مسائل خود را مطرح کرده در صورتی که پرسش شما تکراری نباشد یا در متن نوشتار توضیح آن وجود نداشته باشد در اسرع وقت پاسخ پرسش شما داده می شود. توجه داشته باشید که موارد مختلف و مهم مراقبت های بعد از تزریق ژل به صورت مجزا در نوشتار شرح کامل داده شده است. لذا خواهشمند است ابتدا با استفاده از امکان جستجو در سایت مشکل مورد نظر خود را جستجو کنید در صورت نیافتن پاسخ خود از فرم ارسال دیدگاه زیر استفاده نمایید. به دلیل رعایت حقوق دیگران و نبود فرصت کافی به پرسش های تکراری پاسخ داده نخواهد شد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫44 دیدگاه ها

 1. باسلام تورو خدا یکی جوابمو بده من 4هفته پیش ژل زدم به لبم پریروز باهاش بازی کردم حواسم نبود 3روزه باد کرده پشت لبمو خود لبم یکمم درد میکنه کمپرس یخ هم گذاشتم فایده نداره خیلی کمتر شده ولی وقتی میخوابم بلند میشم دوباره باد هم لبام هم پشت لبم

 2. سلام من 2ماه پیش ژل لب زدم دو هفته پیش تصادف کردم لبم ضربه خورد خونریزی کرد یه نقطه از لب از بیرون، الان بعد از دو هفته یه نقطه مثل عدس وقتی دست میزنم داخل لبم سفت شده اما ظاهرش هیچ تغییری نکرده ،به پزشکم مراجعه کردم هیچ درمانی تجویز نکردن به جز یه قرص که از کورتون تشکیل شده بود ، الان به نظرتون چیکار کنم برم پیش یه دکتر دیگه یا طبیعیه؟

 3. سلام وقت بخیر
  ایا این خقیقت داره ک با تزریق مداوم ژل در طول دوسال اثرش دائمی میشه؟دکترگفته ۱۵ سی سی لازم دارع صورتت ک تو دوسال کم کم تزریق میکنی و بعد از اون دائمی میشه.همچین چیزی امکانپذیره؟

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر چنین چیزی واقعیت ندارد.

  1. سلام و وقت بخیر

   کمی ورم و درد بعد از تزریق طبیعی است، اما اگر بیش از ۴۸ ساعت طول کشید حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

  2. سلام من به آنتی بیوتیک آلرژی دارم بدون این دارو نمیشه ژل لب تزریق بشه ممنون میشم پاسخ بدین

 4. سلام ممنون از سایت خوبتون. سوالی داشتم ببخشید فردای روز تزریق ژل میشه قرص اورژانس خورد؟

 5. سلام…من دوهفته پیش فیلر بینی انجام دادم..وروی بینیم لکه ش از بین نمیره و من فشترش دادم خون اومد…چیکار کنم ک این مشکل حل شه

  1. سلام و وقت بخیر

   در اثر تزریق فیلر لک روی بینی ایجاد نمی شود. بهتر است با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

 6. وقت بخیر….من فیلر زیر چشم زدم ولی انگار جذب نشده و پف داره چکار باید کنم؟

  1. سلام و وقت بخیر

   بله مشکلی نیست، میتونین انجام بدین.

 7. سلام خسته نبلشید مادرم ژل تزریق کرده صورتش ولی هیچ اثری برصورتش نمیکنه سه بار رفته تزریق کرده تغییر نکرده .ایا چیکار کند؟

  1. بوسیدن لبهایی که تزریق ژل دارد بعد از طی چه مدت زمانی مجاز است

  2. سلام و وقت بخیر

   بعد از ۴۸ ساعت میتونین ولی بهتر است هفته اول از هرگونه فشار به ناحیه لب ها خودداری کنید.

 8. سلام من دوروزپیش تزریق ژل به گونه داشتم‌‌.بعددیروزرفتم حموم ازاونجاکه اومدم مداااام گونم خارش وسوزش داره ناحیه تزریق ژل نه یکم اون طرف ترش بایدچکارکنم؟

 9. با سلام ،چه مدت زمان بعد از تزريق ژل الانسه ،امكان مزوتراپي جوانسازي پوست در همان ناحيه تزريق ژل الانسه وجود داره؟

  1. من بعد تزریق ژل لب بعد۴ روز لب پایین هنوز احساس گزگز وسری میکنم دلیلش چیه؟

  2. سلام من دیروزفیلربینی زدم امروزپایین نوک بینیم خیلی سوزش داره دلیلش چی میتونه باشه

  3. سلام خسته نباشید من دو روز پیش ژل چانه زدم و حالتش خیلی بد شده و از طرفی میترسم که با انزیم ژل رو از بین ببرم باید چیکار کنم

 10. سلام ببخشید بعد از دو روز از تزریق فیلر بینی می تونیم بدنسازی کار کنیم مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟

  1. من ۱۶ روز پیش فیلر دور چشم زدم امروز یه چشمم تورم داره باید چیکار کنم

 11. ببخشید من دو روز پیش به لبم ژل زدم امروز لب پایینم احساس میکنم یکم تورمش بیشتر شده بعد یه کم درد میکنه لب پایینم آیا امکان عفونت هستش ؟

  1. سلام عزیز خوبی میشه از ورم لبت برام بگی آخ من لیمو امروز ژل زدم خیلی ورم داره خوب میشه این ورمش

 12. سلام وقت بخیر
  بعد از مزوژل یا ژل چه مدت بعد میتوان مزونیدلینگ انجام داد؟!

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله مشکلی نیست میتونین انجام بدین.

  1. عرض ادب و احترام

   بله بعد از تزریق ژل از قرص های کلاژن ساز میتونین استفاده کنین.

  2. با سلام
   آیا لب گرفتن باعث از بین رفتن یا نامتقارن شدن لب ژل زده نمی شود ؟؟؟

  3. با سلام آیا بعداز تزریق ژل روی صورت میتونیم از آر اف هم استفاده کنیم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا