توصیه های کاشت موریزش مو

روش های جایگزین مصرف ماینوکسیدیل برای درمان ریزش مو

4.9
(12)

ماینوکسیدیل یکی از داروهای ریزش مو بوده که مصرف آن حتی اگر بهترین ماینوکسیدیل موجود در بازار هم باشد می تواند با عوارض و معایبی همراه باشد. روش های جایگزینی که می توانند نتیجه بسیار مطلوب تری را نیز حاصل نمایند را می توان جایگزین استفاده از ماینوکسیدیل نمود. همه افراد می توانند با استفاده از تکنولوژی روز دنیا، رشد مجدد موهای خود را شاهد باشند.

تاثیر ماینوکسیدیل بر ریزش مو

در ابتدا بهتر است به صورت اجمالی به معرفی داروی ماینوکسیدیل پرداخته شود و پس از آن در مورد تاثیرات آن نیز اشاره ای خواهد شد. ماینوکسیدیل در سال های قبل به عنوان دارویی در بازار موجود بوده که برای کاهش فشار خون بالا کاربرد داشته، اما با گذشت زمان نشانه هایی از رویش مو به عنوان عوارض در مصرف کنندگان مشاهده شده است. با تحقیقات بیشتر بر روی مصرف کنندگان قرص ماینوکسیدیل متوجه شده اند که این دارو می تواند در درمان ریزش مو نیز تاثیر گذار باشد.

محلول این دارو به برای مصرف موضعی جهت درمان ریزش مو نیز به بازار عرضه شده است. افرادی که با ریزش مو مواجه بوده، از این محصول استفاده می نمایند. اما چیزی که باعث شده تا مصرف این دارو در سال های اخیر کمتر شود، عوارض و معایب آن می باشند. همه افرادی که از این دارو استفاده می کنند، بهتر است با عوارض و معایب ماینوکسیدیل آشنایی پیدا نموده، تا بتوانند درباره استفاده از این محصول تصمیم صحیحی را اتخاذ نمایند. زیرا جایگزین های بسیار مناسبی برای این دارو در سال های اخیر معرفی شده است.

عوارض ماینوکسیدیل

 • بروز التهاب و خارش : استفاده از محلول ماینوکسیدیل برای درمان ریزش مو عوارض و معایبی را به همراه دارد. یکی از رایج ترین نمونه از این معایب، بروز التهاب و خارش می باشد. التهاب و خارش در پوست سر می تواند در صورتی که برای طولانی مدت ایجاد شود، بسیار آزار دهنده باشد.
 • پوسته ریزی یا شوره سر یکی دیگر از مواردی است که ممکن است با مصرف داروی ماینوکسیدیل در پوست سر خود مشاهده نمایید. پوسته ریزی به خودی خود می تواند باعث بروز مشکلات دیگری از جمله خارش نیز بشود. درمان پوسته ریزی نیاز به شامپو های گران قیمت دارد و هزینه های درمان را افزایش دهد.
 • ایجاد حساسیت های پوستی یکی دیگر از معایب استفاده از ماینوکسیدیل برای جلوگیری از ریزش مو می باشد. افرادی که خود دارای پوست حساس بوده، بهتر است از این دارو برای درمان ریزش مو استفاده نکنند.
 • هزینه بالای درمان : یکی دیگر از معایبی که می توان برای مصرف داروی ماینوکسیدیل نام برد، استفاده طولانی مدت از این دارو می باشد. صرف هزینه های بسیار بالا برای درمان ریزش مو در طولانی مدت شاید بتواند از جمله معایب این داروی محبوب باشد. این موضوع باعث می شود که این روش از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نباشد.
 • شروع مجدد ریزش مو پس از قطع مصرف دارو : از دیگر معایب استفاده از ماینوکسیدیل می توان به شروع مجدد ریزش مو پس از قطع مصرف دارو اشاره نمود. افرادی که از این دارو استفاده می نمایند، نمی توانند مصرف آن را قطع کنند. زیرا ریزش مو مجدد با شدت بیشتری آغاز می شود.

در هر روز محلول ماینوکسیدیل باید دو مرتبه مورد استفاده قرار بگیرد، این کار در کوتاه مدت مشکل به نظر نمی رسد، اما در طولانی مدت چنین کاری طاقت فرسا بوده و اغلب افراد نمی توانند برای طولانی مدت استفاده از این دارو را ادامه بدهند.

روش های جایگزین مصرف ماینوکسیدیل برای درمان ریزش مو

کاشت مو

بدون شک یکی از بهترین روش هایی که می تواند جایگزین استفاده از ماینوکسیدیل شود، کاشت مو می باشد. کاشت مو یک روش جراحی برای درمان ریزش مو به شمار می رود که از بخشی که دارای موی کافی بوده و موهای این قسمت در مقابل ریزش مو مقاوم هستند، به بخش کم پشت یا طاس ریشه موها منتقل می شود.

پس از کاشت مو نیاز است تا مراقبت هایی انجام گیرد، مثلا بهتر است که برای چند روز نور مستقیم آفتاب به قسمتی از سر که مو در آن کاشته شده، نتابد. یکی دیگر از مواردی که باید رعایت شود، شستشوی سر با شامپو مخصوص کاشت مو حداقل پس از دو روز می باشد.

برای کاشت مو روش های بسیار متفاوتی وجود داشته، که معمولا متخصصان این امر بهترین مشاوران برای انتخاب روش مناسب جهت کاشت مو می باشند. بهتر است قبل از اقدام به کاشت مو با متخصصان مختلفی مشورت نموده تا بهترین روش برای کاشت موهای خود را انتخاب نموده و از مزایای آن بهره مند شد.

کاشت مو بهترین راه بازگشت موهای از دست رفته می باشد
کاشت مو بهترین راه بازگشت موهای از دست رفته می باشد

از انواع روش های کاشت مو می توان به روش هایی همچون FUT، FIT، SUT و ترکیبیاشاره نمود. هر کدام از روش های کاشت مو دارای مزایا و معایبی بوده، که ممکن است هر کدام برای مواردی مناسب بوده و برای برخی موارد نیز نامناسب باشند.

کاشت مو معمولا مانند هر روش دیگری ممکن است عوارضی نیز به همراه داشته باشد، اما معمولا این عوارض جزئی و زودگذر می باشند. بهترین جایگزین ماینوکسیدیل برای ریزش مو، می تواند کاشت مو باشد. در دنیا کاشت مو هر روزه با استقبال بیشتری مواجه می شود. زیرا نتایجی که از آن حاصل می شود، بسیار رضایت بخش می باشند.

برای دریافت وقت مشاوره ریزش مو و کاشت مو با پزشک متخصص پوست و مو کلینیک خانه سفید از طریق شماره های 02154503 و 09122252731 اقدام فرمایید.

لیزر تراپی مو

یکی از مدرن ترین و جدید ترین روش های درمان ریزش مو لیزر تراپی می باشد. در این روش همان طور که از نام آن پیداست از اشعه لیزر استفاده می شود. با استفاده از لیزر می توان جریان خون را در پوست سر بیشتر نمود، در نتیجه تغذیه ریشه مو به خوبی انجام می شود. این موضوع کمک می کند تا موها سریع تر رشد نمایند.

ریشه موهایی که قبلا ریخته شده نیز برای رشد مجدد تحریک می شود. با توجه به اینکه در این روش نیاز به جراحی خاصی وجود نداشته، افراد زیادی از آن استقبال می نمایند. لیزر درمانی علاوه بر رویش موهای ریخته شده، می تواند به ترمیم موهای آسیب دیده نیز کمک فراوانی کند. بدین ترتیب افرادی که به دلیل استفاده زیاد از سشوار یا سایر وسایلی که با حرارت موها را حالت داده، همچنین رنگ کردن بیش از حد موها با نازک شدن تارهای مو مواجه بوده، می توانند از این روش بیشترین بهره را ببرند.

این روش درمانی در جلساتی کوتاه مدت در حدود نیم ساعته انجام شده و هیچ گونه مشکلی در هنگام انجام آن برای افراد به وجود نمی آید.

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو یکی از روش هایی است که از آن برای درمان ریزش موی مردانه و زنانه می توان استفاده نمود. در این روش موادی که برای رشد مو مناسب است از طریق یک سوزن مخصوص به عمق یک میلیمتری پوست سر تزریق می شود. تاثیرگذاری این روش بسیار مناسب است.

داروهای مورد استفاده در این روش پس از بررسی های دقیق شرایط بیمار به صورت اختصاصی انتخاب می شود. این موضوع باعث شده تا استفاده از این روش با نتایج بسیار مناسبی همراه باشد. مزوتراپی هم در توقف ریزش مو و هم در سرعت بخشیدن به رشد مو تاثیرات بسیار مطلوبی دارد.

پی آر پی

پی آر پی یا پلاسمای غنی از پلاکت را می توان یکی از طبیعی ترین روش های درمان ریزش مو نامید. پی آر پی معمولا با استفاده از سلول های بنیادی کمک می کند تا ریزش مو قطع شده و رشد مجدد موها آغاز شود.

روش پی آر پی معمولا نیازی به جراحی خاصی نداشته، در نتیجه کمک می کند تا به راحتی از ریزش مو جلوگیری نموده و رشد مجدد موها آغاز شود. زمانی که برای این کار نیاز است کمتر از دو ساعت می باشد. بدین ترتیب در مدت زمانی کوتاه همراه با نتایجی بسیار مناسب قابل انجام است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 4.9 / 5. تعداد رای ها 12

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

نوشته های مشابه

70 دیدگاه

 1. سلام من حدود5الی 6ماهه ازماینوکسیدیل استفاده میکنم اوایل ریزش موکنترل کردولی الان مدتیه ریزش موهام شروع شده وقرص زینگ وبیوتین هم مصرف میکنم حالا چیکارکنم ایامیشه مصرف ماینوکسیدیل قطع کنم وایاعوارضی برای موهام نداره

  1. با سلام و وقت بخیر

   قطع ماینوکسیدیل برای مدتی سرعت ریزش مو را افزایش می دهد. جهت بررسی دقیق تر به پزشک متخصص مراجعه فرمایید.

 2. سلام من ۳ ماه از ماینوکسیدیل استفاده کردم الان ۳ ماه هست از این دارو استفاده نمیکنم و نمیخوام دوباره شروع به استفاده کنم اما بعد از قطع دارو ریزش شدیدی گرفتم الان میخوام بدونم فقط موهایی که با مصرف ماینوکسیدیل رشد کرده اند میریزند یا کلا موهام ریزش میکنه و این ریزش چه مدت ادامه داره آیا احتمال داره کچل بشم ؟؟؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   ماینوکسیدیل باعث ریزش مو نیست. مدتی که جلوی ریزش را گرفته بود و سیر متعادل ریزش مو ادامه پیدا میکند به ژن و ارث شما بستگی دارد.

 3. سلام خسته نباشید!
  من ۱۷ سالمه و ژنتیکی هیچ کس هم از طرف خانواده مادری هم از طرف پدری اصطلاحا (کوسه) نداریم و من ناحیه چونه و سیبیلم بگی نگی پر شده ولی خط ریشم دریغ از یدونه ریش (موی کلفت) ندارن ولی موهای کوچیک نازک که تو عکس دیده میشه دارم ولی اصلا ریزشی نداشتم.خواستم بدونم میشه من از مایندوکسیدیل استفاده کنم و اگر استفاده کنم باید همیشگی کنم دارورو و نمیتونم قطع کنم؟
  بعد من استمنا (خود ارضایی) میکردم و گذاشتم کنار بنظرتون استفاده کنم از این دارو یا خیر ولی نمیخوام همیشگیش کنم.

 4. سلام من حدود شش ماهه از محلول ماینوکسیدل استفاده میکنم سه چهار ماه اول تاثیرش مثبت بود ولی اخیراً باریزش مواجه شدم لطفاً راهنمایی کنید…

  1. با سلام و وقت بخیر

   با توجه به شواهد محلول برای شما موثر نبوده است. به پزشک متخصص مراجعه فرمایید.

 5. سلام ببخشید خواستم بپرسم ایا ماینوکسیدیل برای رشد ریش هم تاثیر گذار هست؟ و اگر ثاثیر دارد ایا ممکن است بعد از قطع دارو ریش های رشد شده بریزه؟

  1. با سلام و عرض ادب

   ماینوکسیدیل موجب رشد مو نمی شود. فقط ریزش بیشتر موها جلوگیری می کند. بعد از قطه مصرف ماینوکسیدیل سرعت ریزش موها بیشتر می شود.

  2. سلام و خسته نباشید
   من با مراجعه به متخصص پوست ومو برای حل مشکل ریزش مو هام دوتا دارو تجویز کرد فیناستراید و ماینوکسیدیل۵٪ که بعداز استفاده از این داروها اینقد رویش موهام زیاد شد که رشد مو به قسمت پیشانی م رسید بعداز ۳ماه استفاده یواش یواش صبحا که از خواب پا میشدم می دیدم که چشمام پف شدیدی کردن تا حدی که چشمام مسه ژاپنی ها میشد.خونوادم ترسیدن و فکر کردن درد بی درمون پیدا کردم و دیگه اجازه استفاده از این داذو رو ندادن به پزشک پوست و مو مرتجعه کردم و گفت حساسیت به قطره ماینوکسیدیل داری نزن منم ازونموقع نزدم و یواش یواش موهای سرم شروع به ریزش کرد و النم خداشکر بد نیست کچل نشدم فقط ولی باز این مدلی خیلی بهتره.

 6. با سلام و عرض خسته نباشید.

  بنده به تجویز دکتر حدودا ۵ ساله که روزانه دوبار ماینوکسیدیل و یکدونه قرص فیناستراید مصرف میکنم.

  سوال بنده این هست که آیا مصرف ماینوکسیدیل در دراز مدت باعث بروز مشکلات فشار خون نمی شود و بهتر نیست مصرف اونو به یکبار در روز کاهش بدم؟

  متشکرم.

  1. با سلام و احترام

   در تجویز ماینوکسیدیل الان اینچنین است که سه ماه روزی دوبار و از اول ماه چهارم روزب یک بار ترجیحا شب ها مصرف می شود. یعنی نیازی نیست دوبار در روز مصرف کنید . مضاف بر اینکه جذب سیستمیک از روی بقدری است که در فشار خون اثری نمی گذارد.

  2. سلام باتوجه ب مصرف ۵ ساله آیا نتیجه هم دیدین ؟ منظورم اینه ریزش مو قطع شده ؟ و باعث رویش مجدد شده؟چون من همیشه چندماه بعد از مصرف ولش میکنم.

 7. سلام ببخشید میخواستم ببینم اگر ماینوکسیدیل استفاده کنم جاهای جوشی که کندم ریش درمیاد؟؟

 8. سلام من ۳سال پیش کاشت مو انجام دادم موهام کم پشت هست از ماینوکسیدل یک هفته استفاده میکنم صورتم متورم شده خودش خوب میشه یامصرف دارو متوقف کنم

 9. سلام،وقت بخیر،من چند وقتی هست از ماینوکسیدیل و فیناستراید1 استفاده میکنم،اوایل مصرف تاثیری نمیدیدم ولی بعد 6 ماه خیلی عالی ج داد،هم پرپشت تر شدن و هم ریزشش به روزی دو سه تا دونه رسید،ولی متاسفانه دو ماهی هست ک دویاره به حالت قبل استفاده برگشته و موهام ریزش داره،لطفا راهنماییم کنید،ممنون

  1. با سلام و وقت بخیر

   در صورتی که مصرف ماینوکسیدیل روند ریزش مو را نسبت به قبل از مصرف تغییری نداده باشد، استفاده از آن الزامی ندارد.

 10. با سلام
  ۱) آیا روش پی آر پی، هم موجب توقف ریزش مو می شود و هم باعث رشد مجدد موهای ریخته شده؟ ۲) آیا تنها یک بار استفاده از این روش برای تمام عمر کافی است و یا اینکه باید هر از گاهی تکرار شود؟ ۳) ماندگاری این روش دائمی است؟ (به نوعی تکرار پرسش ۲ است) سپاس گزارم

  1. عرض ادب و احترام

   PRP صرفا جهت جلوگیری از ریزش مو و تقویت موهای موجود می باشد. هیچ ماده جادویی باعث رشد موی جدید و بازگشت موهای از دست رفته تاکنون کشف نشده است. باید توجه داشته باشید هر دوره درمان با تکرار و تجویز پزشک موثر خواهد بود.

   پیروز باشید

 11. سلام
  بنده پوست صورتم و بدنم شروع به جوش زدن و موهای سرم هم شروع به ریزش شدید کرد،به دکتر مراجعه کردم بعد از کلی آزمایش دکتر پوست بهم ویتامین روی و سی و راکوتان و یه محلول دست ساز که حاوی ماینوکسیدیل،اسپیرونولاکتون و یک سری چیزهای دیگست داد،دکتر غدد هم گفت هورمون تستوسترون آزاد و پرولاکتینت بخاطر فولیکولهای موجود در تخمدان بالا رفته،که قرص ضد بارداری و اسپیرونولاکتون رو دادن ،سه ماهه دارم قرص های هورمونی رو میخورم ولی محلول رو ۱ماهه شروع کردم اما ریزش موهام هیچ تغییری نکرده بلکه از فرق سر تا گوش راستم کف سرم پیدا شده و موها با کوچیکترین دستی که بهش میکشم میریزه و سمت چپ سرمم همین اتفاق داره براش میفته،توی این مدت حجم کل موهام هم گم شده ،موهای من صاف بود ولی جلوی سرم موهام موج دار و مجعد و وز شده در صورتی موهام رنگ نداره،بعضی از تارهای موهام زیر دستم حالت زبر و ناهموار پیدا کرده،چکار میتونم بکنم برای موهام؟آیا prp درست میکنه موهامو؟اون حجم از مو برای خودم شوک آوره که چیزیش نمونده و طی این چند روز کف سرمم پیدا شده،لطفا میشه راهکار بدین به من

 12. درود
  اینهمه توو سایتای مختلف نوشتن ریزش ناشی از DHT قابله درمانه
  پس چرا هیچ راه حله أساسی ای براش مطرح نشده؟! آیا واقعا درمانی براش هست؟

  1. عرض ادب و احترام

   خیر راه حل درمانی قطعی ندارد. سایت هایی که مطالب غیر علمی و پزشکی می نویسن متاسفانه مثل قارچ در حال رشد کردن هستن.

 13. باسلام
  من حدود سه ماه از ماینوکسیدیل استفاده کردم که ریزش مو قطع شد مو های جدید در منطقه ریزش رشد کرد
  الان دو هفته اس احساس درد درد در قفسه سینه و شوره و خارش در ناحیه تزریق ماینوکسدیل دارم
  آیا ماینوکسدیل راقطع کنم یا ادامه بدهم؟

  1. با سلام و احترام

   ماینوکسیدیل را تزریق نکردید. ماینوکسیدیل تزریقی نیست. به درد قفسه سینه ربطی ندارد.
   چنانچه قرمزی خارش و شوره ایجاد کرد باید قطع کنید. که البته ممکن تا مدتی ریزش موی شما تشدید شود.

 14. سلام
  من مدت زیادیه که از ماینوکسیدیل استفاده میکنم (مطابق دستور، دو بار در روز)
  اما میخوام از روغن رزماری هم استفاده کنم، مثلا وسط روز چند قطره روی سرم ماساژ بدم. به نظر شما استفاده همزمان ماینوکسیدیل و رزماری امکان داره؟ عوارض نداره؟

 15. سلام
  نزدیک به چند ماهی هست با دستور پزشک قرص فیناستراید و محلول ماینوکسیدیل برای ریزش موهام استفاده میکردم تاثیر خیلی خوبی داشت اما حساسیتم شروع شد التهاب چشم و صورت قرص و محلولو قطع کردم دوباره ریزشم زیاد شده میخواستم بپرسم که داروی جایگزینی نداره و یا با دوز پایینتر که بتونم دوباره شروع کنم

  1. با سلام و وقت بخیر

   علت مواد موجود در محلول است جایگزین ندارد و در این حالت بهتر است مصرف نکنید. فیناستراید را می توانید ادامه دهید.

 16. سلام و عرضه خسته نباشید.من حدود دوساله از ماینوکسیدیل 5 و فیناستراید 1 ، به طور همزمان استفاده میکنم.میخواستم بدونم میشه مصرف ماینوکسیدیل رو قطع کرد وفقط از فیناستراید استفاده کرد یا خیر.ممنون.

  1. عرض ادب و احترام

   هر موقع بخواهید می توانید قطع کنید فقط توجه داشته باشید تمام موهایی که تحت تاثیر ماینوکسیدیل روی سرتون هستند میریزند یعنی با یک ریزش موی 20تا30 درصدی باید حساب کنید.

 17. با سلام
  من حدود ۴ سال هست که از محلول ماینوکسیدیل ۲درصد برای کاهش ریزش مو استفاده میکنم میخواستم بدونم میتونم مصرفش رو با استفاده از داروهای گیاهی ریزش مو قطع کنم؟ چون تا یک ماه دیگه قصد باردار شدن دارم و میترسم ماینوکسیدیل مصرف کنم و از طرفی با وجود مصرف طولانی مدت محلول ماینوکسیدیل باز هم ریزش شدید مو رو تجربه میکنم، لطفا منو راهنمایی کنید سپاسگزارم

  1. با سلام و احترام

   ماینوکسیدیل عوارض جانبی شدیدی ندارد. مگر اینکه به آن حساسیت داشته باشید.
   توجه کنید که قطع آن موجب سرعت یافتن ریزش مو می شود .

 18. سلام ببخشید من دختر هستم ۲۸ سالمه ماینوکسیدیل ۵ میزنم صورتم موهای ضخیم درآورده و ناراحتم میشه ماینوکسیدیلمو بکنم ۲ درصد؟ ریزش مو رو بیشتر نمیکنه؟؟ واینکه اگه دیگه نزنم موهای زائدم رفع میشه؟ ممنون میشم جواب بدید چون به پزشک خودم اصلا اعتماد ندارم

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر ماینوکسیدیل موجب رشد موهای زاید شده باشد با قطع آن موهای زاید از بین نمی روند. می توانید ۲%بکنید تفاوت زیادی نخواهد کرد.

 19. با سلام من چند ساله که الگو ریزش مردانه دارم و برخی از مناطق جلویی سرم کم پشت شده و در حال سفید شدن ولی موهای کرکی زیادی دارم و ۱۹ سالمه میخواستم ببینم بخش هایی که ریزش داشتن میشه کاشت زد
  واینکه راهی هست موهایی که بر اثر استفاده از ماینوکسیدیل در اومدن و تثبیت کرد که بعد قطع دارو مو ها ریزش پیدا نکنن
  باتشکر

  1. با سلام و احترام

   جهت کاشت مو باید روند ریزش مو متوقف یا به شدت کند شده باشد. تقریبا بعد از ۲۷ سالگی یا ۳۰ سالکی می توانید برای کاشت مو اقدام کنید.
   خیر متاسفانه برای مشکلی که مطرح کردین راهی وجود ندارد.

 20. با سلام و احترام
  ضمن تشکر از شما . طی دوسال گذشتاه تاکنون هر شش ماه یکبار بویژه در ماه های نیمه دوم سال در چند نقطه از ریش های صورم ریزش پیدا کرده و به صورت سکه ایی ریخته .

 21. عرض سلام، با توجه به مسئله ریزش شدیدتر مو درصورت قطع مصرف ماینوکسیدیل، اگرکه بخوام مصرف ماینوکسیدیل رو متوقف و از روشهای درمانی جایگزین مثل prp و لیزردرمانی و… استفاده کنم، آیا باز موهام خواهد ریخت؟

 22. وقتتون بخیر..من دختری ٢٣ساله هستم و بدلیل ریزش موی اندروژنیک، دکترم محلول ماینوکسیدیل ٢٪؜ رو برام تجویز کرد. الان بیشتر از ۴ساله که من این دارو رو مصرف میکنم و نتیجه چندانی هم ندیدم میخواستم بدونم میتونم این دارو رو قطع کنم چون چندساله طول کشیده واقعا ازار دهنده شده چیزی هست که بتونم جاگزینش کنم؟؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر متاسفانه جایگزین ندارد و قطع مصرف هم موجب ریزش موی شدیدتر می شود.

 23. با سلام
  من بیست روز است که کاشت مو در جلوی سرم انجام دادم و دکتر برای پشت سرم که کمی کم پشت تر هست داروی ماینوکسیدیل تجویز کرده…… با توجه به مطالب شما که نوشتید که با قطع ان دوباره ریزش مو بیشتر خواهد شد ایا مصرف رو شروع کنم یا خیر ؟؟????

 24. سلام، من یک سال هست که ماینوکسیدیل میزنم، تاثیر بسیار عالی در رشد مجدد موهای ریخته شده داشت، ولی چند وقته دوباره ریزش موهام شدید شده و انگار اثرش رو از دست داده!؟ چکار میشه کرد؟!

  1. عرض ادب و احترام

   متاسفانه با کم شدن داروی ماینوکسیدیل شرکت های تولید کننده ماینوکسیدیل ۵٪ را استاندارد نمی سازند ماینوکسیدیل را عوض کنید اگر مسئله ادامه داشت به پزشک مراجعه کنید.

   پیروز باشید

 25. سلام میشه به جای ماینوکسیدیل از ماسک های گیاهی استفاده کرد ؟ و یه سوال دیگه که قرص فیناستاروید عقیم میکنه؟

  1. عرض ادب و احترام

   پاسخ پرزسش اول در مورد جایگزین ماینوکسیدیل خیر هست.
   فیناستراید روی اسپرم سازی هیچ تاثیری ندارد، لذا عقیم کننده نیست اما روی قوای جنسی اثر میگذارد، یعنی ممکن است سرد مزاجی را همراه باشد.

   پیروز باشید

 26. سلام میخواستم ببینم ماینوکسیدیل چقدر طول میکشه تا جواب بده من شیش ماهیه میزنم یکم دراومده جاهایی که ریخته شده زیاد به چشم نمیاد ولی تا حدودی ریزشمو کم و کمتر کرده میخواستم ببینم ادامه بدم به مصرف یا قطعش کنم اگه قطع کنم کل موهام نریزه ؟

  1. عرض ادب و احترام

   در صورت قطع مصرف ریزش مو شدت بیشتری خواهد گرفت. در هر صورت بهتر است با پزشک معالج خود مشورت کنید.

   پیروزباشید

 27. سلام من چند روز از ماینوکسیدیل استفاده کردم ولی صورتم ورم کرد ناچاراً قطعش کردم آیا راهی است که از عوارض آن جلوگیری شود.

 28. یک بار محلول ماینوکسیدیل رو استفاده کردم سرم با التهاب و خارش روبرو شد و الان کاشت انجام دادم و به پزشک مربوط حساسیت سرم رو به ماینوکسیدیل گفتم و محلول تینولا رو تجویز کرد.آیا میتونم یا توصیه میکنید که دوباره محض آزمایش محلول ماینوکسیدیل و استفاده کنم؟؟

 29. با سلام
  با وجود مصرف ماینوکسیدیل ببیش از ۳ هفته مو های من هنوز دچار ریزش است ایا باید مصرف را قطع کرد یا ادامه داد تا اثرات ان معلوم شود

  1. عرض ادب و احترام

   نه قطع ناگهانی موجب ریزش شدیدتر خواهد شد. برای دریافت نتیجه بهتر مصرف دارو را ادامه بدین.

   پیروز باشید

 30. سلام میخواستم بدونم میشه مصرف ماینوکسیدیل رو قطع کرد و بجاش از سرم اریکه استفاده کرد؟

 31. سلام ماینوکسیدیل باید به طور مداوم استفاده بشه البته از فوم ماینوکسیدیل پاورهر استفاده کنید بهتره چون خارش پوست سر اصلا وجود نداره و جذب بهتری داره

  1. عرض ادب و احترام

   آلوپسی به معنی ریزش مو هست، اگر منظور شما ریزش موی سکه ای است، خیر نمیتوان کاشت مو برای شما انجام داد.

   پیروز باشید

 32. با سلام. از حدود 15 سال پیش موهای من شروع به ریزش کرد. قرص ها و دارو های مختلفی نیز مصرف کردم تا متوقف بشه ولی در نهایت متوقف نشد. 2 سال پیش دکتری داروساز محلولی داد بهم که موهام خیلی خوب مجددا رشد کرد و خیلی رضایت بخش بود ولی بعد از چند ماه مجددا شروع به ریزش کرد. الان تصمیم گرفتم کاشت مو انجام بدم در این زمینه می خواستم مشاوره بگیرم…

 33. سلام خواستم ببینم از ماینوکسیدیل به طور مداوم استفاده کنیم تا هرچند مدت دوباره به همین حالت پرمو میمونه یا با ماینوکسیدیل هم امکان ریزش هست؟

  1. با سلام و احترام

   ماینوکسیدیل ریزش موی شما را کندتر میکنه اما رویش مجدد یا توقف کامل ریزش رو کاری از دستش برنمیاد.

   پیروز باشید

 34. درود بر شما
  وقت بخیر
  من حدود 1 سال و نیم هست که از روگین (ماینوکسیدیل) استفاده میکنم و 6 ماه هم از قرص فیناستراید و میخوام که اگر بشه با روش FIT برای من کاشت مو انجام بشه.
  میخواستم بدونم که این مدت استفاده از ماینوکسیدیل و فیناستراید در انجام کاشت مو اشکالی ایجاد میکنه یا نه چون دیگه نمیخوام از این دو محصول استفاده کنم (3 روز که استفاده از این دو رو متوقف کردم).

  1. با سلام و احترام

   شروع مصرف و قطع مصرف ماینوکسیدیل و فیناستراید باید با نظر پزشک متخصص انجام بشه و شما نباید خودسرانه شروع به مصرف آن و یا نسبت به قطع آن اقدام کنین.
   در مورد کاشت مو هم مشکلی ایجاد نمیکند خیر شما می توانید کاشت مو داشته باشید.

   پیروز باشید

  2. درود بر شما. خواستم دلیل اینکه باید فیناستراید و ماینوکسیدیل رو قبل و بعد از عمل کاشت برای مدت کوتاهی قطع کرد بدونم. ممنون

  3. عرض ادب و احترام

   تا موهایی که بدلیل این داروها هستند بریزند و بشود مقدار بیشتری از سطح طاسی را پر کرد. البته برای کسانی که می خواهند این داروها را ادامه دهند می توان همزمان کاشت مو را انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن