ماندگاری ژل لب چقدر است ؟ | راهکارهای افزایش ماندگاری

پزشک : دکتر حسام نهاوندی متخصص پوست و مو دسته بندی : مقالات تزریق ژل
میزان ماندگاری ژل

افزایش سن موجب کاهش تولید کلاژن و در نتیجه خشکی پوست می‌شود. کلاژن مسئول آبرسانی به منافذ پوستی بوده تا از بروز خشکی و چین و چروک جلوگیری کند. البته، عوامل دیگری نیز در ایجاد چین و چروک پوست موثرند که جوانان را مانند افراد مسن در معرض خشکی پوست قرار می‌دهد. تزریق ژل به صورت موجب از بین رفتن مقطعی چین و چروک‌های پوستی و خشکی صورت می‌شود. انجام این روش، کمی نیاز به دقت و ظرافت دارد که تنها یک پزشک حرفه‌ای و باتجربه از پس آن برمی‌آید. از این رو، زمانی تزریق ژل موفقیت‌آمیز خواهد بود که در یک کلینیک مجهز و توسط یک پزشک باتجربه انجام شود.

اگر می‌خواهید برای رفع چین و چروک صورت خود اقدام کنید با ما همراه باشید تا شما را با انواع ژل تزریقی و میزان ماندگاری آن‌ها آشنا کنیم.

انواع و میزان ماندگاری تزریق ژل

از زمانی روش تزریق ژل به عنوان یک روش کلینیکال موثر برای رفع چین و چروک معرفی شد، بسیاری از محققان با تولید انواع مختلف ژل‌های تزریقی به پزشکان کمک کردند تا با دستی باز این ژل‌ها را انتخاب کنند. هر کدام از این ژل‌ها دارای مزایا و میزان ماندگاری متفاوتی هستند. در ادامه شما را با چند ژل موثر و میزان ماندگاری آن‌ها آشنا می‌کنیم.

ژل‌های رستیلن

ژل‌های رستیلن توسط یک شرکت معروف به نام گالدرما تولید و عرضه شده که دارای انواع مختلفی می‌باشند. این نوع ژل حاوی اسید هیالورونیک که مسئول آبرسانی به منافذ پوستی‌ است، می‌باشد. به گونه‌ای که نتایج این ژل پس از تزریق بسیار فوری است.

 • رستیلن L : این ژل مناسب برای رفع چین و چروک‌های صورت و افزایش حجم لب‌ها است.  میزان ماندگاری این ژل بین ۴ الی ۹ ماه است که برای تثبیت باید ترمیم شود.
 • رستیلن ریفاین : این ژل یکسال ماندگاری داشته و برای از بین بردن چین و چروک‌های متوسط و عمیق نواحی بینی و دور لب مناسب است. برای ماندگاری بیشتر نیز می‌توان از روش‌های ترمیمی و تکرار آن استفاده کرد.
 • رستیلن دیفاین : این ژل نیز مانند مدل ریفاین دارای یکسال ماندگاری بوده و خطوط عمیق بین بینی و لب را از بین می‌برد. همچنین برای اصلاح طرح خنده و محو کردن چین و چروک‌های دور دهان مناسب است.
 • رستیلن سیلک : میزان ماندگاری این ژل حدود ۶ ماه بوده و قابلیت ترمیم نیز دارد. این ژل برای رفع خطوط ظریف اطراف دهان و برجسته کردن لب‌ها مفید است.
 • رستیلن لیفت : این ژل قدرت بالایی در از بین بردن چین و چروک‌های عمیق اطراف دهان داشته و حجم‌دهنده مناسبی برای گونه‌ها است. ماندگاری رستیلن لیفت بیش از یکسال است. البته، برای ماندگاری بیشتر می‌توان از روش‌های ترمیمی و تکرار این روش بهره برد.

ماندگاری ژل رستلین

فیلرهای ژوویدرم

ژل‌های ژوویدرم نیز مانند رستیلن‌ها حاوی اسید هیالورونیک بوده و به جوانسازی پوست کمک شایانی می‌کنند. این روش از عوارض بسیار کمی برخوردار است و نتایج آن بسیار فوری است.

 • ژوویدرم وولبلا : این ژل به مدت 12 ماه ماندگاری داشته و برای از بین بردن چین و چروک زیر چشم بسیار مفید می‌باشد. از این ژل برای حجم‌دهی به لب و خطوط عمودی اطراف آن استفاده می‌شود. برای ماندگاری بیشتر می‌توان از روش‌های ترمیمی و تکرار تزریق این ژل استفاده کرد.
 • ژوویدرم اولترا ایکس‌سی : این ژل گزینه مناسبی برای برای رفع چین و چروک متوسط اطراف دهان و نواحی مختلف صورت بوده و تقریبا یکسال ماندگاری دارد.
 • ژوویدرم اولترا پلاس ایکس‌سی : این ژل کمی از نمونه قبلی قوی‌تر بوده و برای از بین بردن چین و چروک‌های عمیق صورت و اطراف دهان موثر است. این فیلر یکسال ماندگاری داشته و قابلیت ترمیم و تکرار نیز دارد.
 • ژل ژوویدرم ولوما : این ژل بیشترین ماندگاری را نسبت به سایر فیلرها داشته و تقریبا 2 سال طول عمر دارد. این ژل برای از بین بردن چین و چروک صورت، بازیابی حجم گونه‌ها و لیفت غبغب بسیار موثر است.
 • ژوویدرم ولور : از این ژل به عنوان جوانسازی صورت و حجم‌دهی لب‌ها استفاده می‌شود. ماندگاری این فیلر بین 12 الی 18 ماه بوده و پس از از بین رفتن نتایج، مجددا می‌توان آن را تکرار کرد. یکی از مهمترین مسائلی که در تزریق ژل باید توجه کرد، انجام روش‌های ترمیمی به منظور افزایش ماندگاری نتایج است.

میزان ماندگاری ژل های ژوویدرم

سایر برندهای ژل‌

در کنار فیلرهای تزریقی ژوویدرم و رستیلن ژل‌های تزریقی دیگری نیز وجود دارند که هر کدام ویژگی منحصربفرد خود را دارند. هر کدام از این فیلرها به تشخیص پزشک انتخاب و به صورت تزریق می‌شوند.

 • ژل رادیس :  ژل رادیس از یک ماده طبیعی به نام کلسیم هیدروکسی تولید شده و یکی از موثرترین روش‌های درمانی برای رفع چین و چروک‌های نواحی پایین صورت و همچنین پوست دست است. برخلاف ژل‌های رستیلن و ژوویدرم، نتایج این فیلر تدریجی بوده و پس از اینکه نتایج نهایی خود را گذاشت، بین 18 الی 24 ماه ماندگاری خواهد داشت. این فیلر با تحریک کلاژن بدن باعث تولید مجدد آن‌ها شده و به صورت طبیعی به پوست آبرسانی می‌کنند. برای نتیجه‌گیری بهتر، باید پس از یکسال مجددا آن را تکرار کنیم.
 • ژل اسکالپترا :‌ یکی از بهترین ژل‌های تزریقی برای از بین بردن خطوط عمیق اطراف دهان، بینی و چانه، فیلر اسکالپترا می‌باشد. این فیلر حاوی پلی‌ال لاکتیک اسید بوده و تقریبا 2 سال ماندگاری دارد. نتایج تزریق ژل به این روش نیز مانند رادیس تدریجی بوده و پس از مدت کوتاهی آثار آن پدیدار می‌شود.
 • ژل بلوترو بالانس : این ژل دارای 6 ماه ماندگاری بوده و برای از بین بردن چین و چروک اطراف دهان و چانه بسیار موثر است. بهتر است برای نتیجه‌گیری بهتر، پس از 6 ماه مجددا این روش را تکرار کنید.

روش‌های موثر برای افزایش ماندگاری تزریق ژل

بسیاری از افرادی که از روش‌های تزریق ژل استفاده می‌کنند، نگران ماندگاری آن هستند. برای بیشتر کردن مدت ماندگاری این روش باید به چند نکته مهم توجه کرد.

 • مراقبت از پوست : مهمترین فاکتور برای افزایش ماندگاری ژل‌های تزریقی محافظت از پوست و استفاده از کرم‌های آبرسان و مرطوب کننده است. اسیدهای هیالورونیک معمولا به سرعت جذب بدن شده و ماندگاری خود را از دست می‌دهند. از این رو، با آشامیدن آب سرعت جذب آن را کاهش و در نتیجه ماندگاری آن را افزایش دهید.
 • حفاظت پوست در برابر نور خورشید : یکی دیگر از روش‌های افزایش ماندگاری ژل، حفاظت پوست در برابر نور خورشید است. به همین خاطر هنگام بیرون رفتن حتما از کرم‌های ضدآفتاب مرغوب استفاده کنید. در غیر این صورت اشعات نور خورشید موجب تخریب بافت پوست و در نتیجه از بین رفتن اثر ژل‌ها می‌شوند.
 • مصرف ویتامین‌های مناسب : بهتر است برای ماندگاری ژل‌های تزریقی از غذاهایی استفاده کنید حاوی ویتامین‌های مختلف بویژه زینک (روی) باشند. مصرف زینک باعث می‌شود تا عملکرد پوست بهتر و در نتیجه ماندگاری ژل‌های تزریقی بیشتر شود. در ضمن از خوردن غذاهایی مضر مانند کنسرو و مواد غذایی فرآوری شده جدا خودداری کنید. همچنین مصرف مواد قندی نظیر نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های گازدار را کاهش دهید.
تاریخ انتشار : 1401-04-21
نویسنده: دکتر قاسم اصلانی
مطالب پیشنهادی

لیستی از مطالب که شاید شما بپسندید

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام