جراحی زیبایی

لیفت گونه چیست | روش ها، مزایا، عوارض و هزینه

()

گذشت زمان و افزایش سن، قرار گرفتن در معرض آلودگی‌ها و بعضی از عوامل ارثی کم‌کم باعث افتادگی پوست صورت شده و گونه‌ها را شل می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود که چهره شما جوانی و شادابی خود را از دست داده و حالتی خسته و افسرده پیدا کند.

لیفت گونه می‌تواند بار دیگر جوانی و شادابی را به چهره شما برگرداند و لبخندتان را جذاب‌تر کند. شاید شما تصور کنید که لیفت گونه در آینده باعث ایجاد افتادگی بیشتر خواهد شد. یا ممکن است از قرینه نشدن گونه‌ها پس از لیفت بترسید. این نگرانی‌ها تا زمانی که شما اطلاعات دقیقی از شیوه انجام کار ندارید، کاملا منطقی است. اما به شما اطمینان می‌دهیم که پس از خواندن این مقاله همه نگرانی‌های شما در این خصوص برطرف شده و پاسخ همه سوالات خود را خواهید گرفت.

لیفت گونه چیست ؟

در دنیای امروز روش‌های مختلفی برای از بین بردن آثار پیری از چهره یا جذاب‌تر و زیباتر کردن چهره جوانان وجود دارد. این روش‌ها معمولا خیلی زود و برای مدتی طولانی افراد را به نتیجه دلخواهشان می‌رساند. به همین دلیل محبوبیت آن‌ها در میان زنان و مردان روزبه‌روز در حال افزایش است. لیفت گونه یکی از این روش‌ها است که می‌تواند با از بین بردن افتادگی و شل شدگی گونه‌ها ظاهری زیباتر و جذاب‌تر را به شما هدیه دهد. با استفاده از این روش می‌توانید چین و چروک‌های ناشی از افزایش سن را نیز برطرف کرده و چهره خود را جوان‌تر کنید.

استفاده از این روش برای جوانان نیز مناسب است. جوان‌ترها می‌توانند با انجام این عمل فرم چهره خود را تغییر داده و آن را زیباتر کنند. به‌علاوه درصورتی‌که افتادگی‌های ارثی در چهره این افراد وجود داشته باشد، با لیفت گونه می‌توانند آن را برطرف کنند. لیفت گونه راه‌حلی مناسب برای هر فردی در هر سنی است که دوست دارد گونه‌هایی کشیده‌تر و لبخندی زیباتر داشته باشد.

لیفت گونه

چه کسانی کاندید مناسبی برای لیفت گونه هستند ؟

لیفت گونه محدودیت سنی ندارد. اما پزشکان توصیه می‌کنند که این کار را پس از به تعادل رسیدن هورمون‌ها انجام دهید. درواقع پزشکان انجام این کار در زمان نوجوانی را توصیه نمی‌کنند. زیرا احتمال برگشت آن بسیار زیاد است. معمولا بهترین سن برای انجام لیفت گونه از حدود 20 سالگی به بالا است. علاوه بر شرایط سنی، باید از سلامت عمومی برخوردار بوده و بیماری‌های پوستی، صرع، خود ایمنی و… نداشته باشید.

معمولا بهترین گزینه برای انجام لیفت گونه کسانی هستند که پوست آن‌ها دارای حالتی ارتجاعی بوده و خاصیت کشسانی بیشتری دارد. اما این به این معنا نیست که کسانی که پوستشان حالت ارتجاعی خود را از دست داده، نمی‌توانند لیفت گونه را انجام دهند. در سنین بالا معمولا پوست حالت انعطاف‌پذیر ندارد. اما لیفت گونه می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای برطرف کردن چین و چروک و افتادگی گونه‌ها باشد. چراکه پزشک در این عمل پوست را کشیده و حالتی محکم و زیبا به آن خواهد بخشید. علاوه بر این‌ها صورت شما باید ساختار استخوانی محکمی داشته باشد تا حالت گونه‌ها پس از لیفت به‌طور کامل مشخص شود. درهرحال پزشک در جلسات مشاوره همه این موارد را بررسی کرده و مناسب‌ترین روش برای داشتن گونه‌های کشیده و جذاب را به شما پیشنهاد خواهد داد.

در کنار این موارد افرادی که در اثر افزایش سن استخوان‌های گونه‌شان تحلیل رفته و بخش میانی صورت آن‌ها دچار افتادگی شده است یا به هر دلیلی گونه‌های نامتقارنی دارند، می‌توانند از این روش برای رفع عیب ایجادشده استفاده کنند. معمولا نتایج لیفت گونه در افراد با چهره‌های مربعی و فک زیرین بزرگ‌تر جذاب‌تر خواهد بود. در افراد با صورت‌های گرد و صاف که زوایای چهره حالتی نامتقارن دارد یا نواحی میانی آن‌ها به دلیل تحلیل بافت‌ها کمی فرورفته است نیز می‌توان با لیفت گونه اشکال را برطرف کرد.

نمونه لیفت گونه

روش‌های مختلف لیفت گونه

قبل از توضیح روش های مختلف گونه این نکته را در نظر داشته باشید که انتخاب بهترین و مناسب‌ترین روش کاملا به پزشک شما بستگی دارد. پزشک پس از معاینه کامل شما تعیین می‌کند که آیا روش‌های بدون جراحی می‌تواند برای شما موثر باشد یا حتما نیاز به جراحی دارید. در مواردی که افتادگی‌ها عمیق باشد، چین و چروک‌های زیادی وجود داشته باشد و گونه‌ها در اثر شکستگی یا ناهنجاری استخوان نامتقارن شده باشند، جراحی موثرترین روش است. اما برای افراد جوان ‌که صرفا قصد تغییر حالت گونه‌ها را دارند یا افتادگی جزئی در گونه‌های آن‌ها مشاهده می‌شود، بهتر است از روش‌های غیر جراحی استفاده شود.

لیفت گونه با نخ

لیفت با نخ یکی از جدیدترین روش‌های لیفت قسمت‌های مختلف چهره از جمله گونه‌ها است. در این روش از نخ‌های PDO که نخ‌های بخیه قابل‌جذب هستند برای بالا کشیدن گونه‌ها و رفع افتادگی آن‌ها استفاده می‌شود. برای لیفت گونه با این روش پزشک ابتدا شما را به‌طور کامل معاینه کرده و محل‌های ورود و خروجی نخ‌ها را به‌طور دقیقی مشخص می‌کند. پس‌ از آن با استفاده از سوزن‌های بسیار ظریفی نخ‌ها را از محل‌های مشخص‌شده وارد گونه‌ها کرده و با استفاده از آن‌ها گونه‌ها را به سمت بالا می‌کشند. این کشیدگی به حدی است که چین و چروک‌ها به‌طور کامل برطرف شده و گونه‌ها به حد مورد انتظار برسند.

مدت زمان عمل لیفت گونه‌ها با نخ بسته به نوع و میزان افتادگی پوست حداکثر دو ساعت طول خواهد کشید. ازآنجایی‌که نخ‌های استفاده‌ شده در این روش قابل‌جذب هستند، نمی‌توان آن را از روش‌های دائمی لیفت گونه دانست. اما باید گفت که نتایج این روش بین 1 تا 2 سال باقی می‌مانند. توجه کنید که نخ‌های PDO آلرژی زا نبوده و برای بدن شما هیچ ضرری ندارند. ضمن اینکه این عمل بدون جراحی و بیهوشی انجام می‌شود و درد بسیار کمی هم دارد. زخم‌های ایجادشده در محل‌های ورود و خروج سوزن‌ها نیز یک تا دو روز بعد از لیفت به‌طور کامل برطرف می‌شوند.

لیفت صورت با نخ

لیفت گونه با تزریق ژل یا چربی

این روش‌ها بیشتر به‌منظور برجسته‌سازی گونه‌ها انجام‌شده و در میان جوانان طرفداران زیادی دارند. در روش لیفت گونه با تزریق ژل، ژل‌های حجم دهنده به میزان مشخصی در زیر گونه‌ها تزریق‌شده و آن‌ها را به سمت بالا می‌کشند. ژل‌های مورداستفاده در این روش دارای هیالورونیک اسید بوده و برای پوست ضرری ندارند. این ماده پس از مدتی جذب پوست می‌شود. به همین دلیل اثرات این روش موقتی بوده و بین 3 تا 12 ماه دوام خواهند داشت.

در لیفت گونه با تزریق چربی نیز از چربی بدن خود شخص برای برجسته‌سازی گونه‌ها استفاده می‌شود. در این روش معمولا چربی از نواحی باسن و ران‌ها برداشته‌شده و سپس به گونه‌ها تزریق می‌شود. ازآنجایی‌که چربی مورداستفاده در این روش از بدن خود شخص برداشته می‌شود، با بافت پوست او سازگاری کامل داشته و امکان ایجاد حساسیت یا عفونت در آن وجود ندارد. این روش نیز تنها کمی به گونه‌ها حالت می‌بخشد و نمی‌تواند برای از بین بردن چین و چروک‌های عمیق استفاده شود. نتایج آن نیز همچون تزریق ژل موقتی بوده و حداکثر یک سال دوام دارد.

لیفت گونه با تزریق چربی

لیفت گونه با جراحی

در لیفت گونه با جراحی ناحیه هدف بخش‌های میانی صورت یعنی گونه‌ها و زیر پلک‌ها است. در این روش می‌توان جراحی را با بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی انجام داد. در این روش بسته به میزان افتادگی و روشی که برای جراحی استفاده می‌شود، برش‌هایی در مکان‌های مختلف گونه ایجاد خواهد شد و پوست گونه‌ها از طریق این محل‌ها به سمت بالا کشیده می‌شود. لیفت گونه با جراحی را می‌توانید هم‌زمان با لیفت چشم یا بلفاروپلاستی نیز انجام دهید. در این صورت از محل برش‌های ایجادشده برای لیفت چشم‌ها، گونه‌ها نیز لیفت می‌شوند.

لیفت گونه با جراحی حدود 1.5 تا 2 ساعت طول کشیده و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد. دوره نقاهت آن نیز کوتاه بوده و حداکثر دو هفته طول خواهد کشید. پس از برطرف شدن تورم و قرمزی ناشی از عمل و کشیدن بخیه‌ها نتایج عمل کم‌کم ظاهرشده و چهره شما حالتی جوان و شاداب پیدا خواهد کرد. به شرط آن‌که شما پس از جراحی سبک زندگی و رژیم غذایی درستی داشته و به توصیه‌های پزشک به‌طور کامل عمل کنید، نتایج لیفت گونه با جراحی برای همیشه باقی خواهند ماند. البته افزایش سن درهرحال اثر خود را خواهد گذاشت اما با ترمیمی جزئی می‌توانید مجددا چهره خود را جوان کنید.

برای لیفت گونه با جراحی روش‌های مختلفی ابداع شده است. نتیجه همه این روش‌ها در نهایت یک چیز است و آن بالا رفتن گونه‌ها و جذاب‌تر شدن چهره شما است. اما انتخاب آن‌ها توسط پزشک به شرایط سلامت شما، سن و انتظاراتی که از نتیجه عمل دارید بستگی خواهد داشت. در ادامه این بخش درباره روش‌های مختلف لیفت گونه با جراحی بیشتر توضیح خواهیم داد.

 • لیفت گونه با آندوسکوپ : در این روش که یکی از روش‌های لیفت گونه با جراحی است، برش‌های کوچکی در ناحیه موردنظر برای لیفت ایجاد می‌شود. دستگاه آندوسکوپ از طریق این برش‌ها واردشده و جراح از طریق دوربین آن می‌تواند لایه‌های زیرین پوست را بررسی کند. پس‌ازآن با توجه به نتایج جلسات مشاوره و مقدار افتادگی چهره، لایه‌های زیرین پوست کشیده می‌شوند و پس از خروج دستگاه آندوسکوپ محل‌های برش بخیه می‌شوند. مدت‌زمان انجام این عمل بین 1 تا 4 ساعت بوده و پس از یک هفته می‌توانید فعالیت‌های خود را از سر بگیرید. در این روش نیازی به بیهوشی کامل وجود نداشته و کار با بی‌حسی موضعی تمام می‌شود. نتایج این روش تا 5 سال پس از جراحی باقی خواهند ماند.
 • لیفت گونه با اندوتاین : این روش یکی از روش‌های لیفت گونه با جراحی است که در آن نوارهای باریک اندوتاین در زیر پوست قرار داده می‌شوند. جنس نوارهای اندوتاین مانند نخ‌های مورداستفاده در لیفت گونه با نخ است. بنابراین این نوارها خطری برای پوست شما نداشته و پس از مدتی جذب پوست می‌شوند. در این روش جراح نوارها را وارد پوست کرده و با فشار مشخصی بخش‌های خار مانند آن‌ها را وارد بافت‌ها و چربی‌های پوست می‌کند. این کار باعث بالا رفتن گونه‌ها و کشیده شدن پوست آن‌ها خواهد شد. توجه کنید که جذب اندوتاین به پوست باعث از بین رفتن اثرات آن نخواهد شد. اثرات این روش تا سال‌ها باقی مانده و نیازی به تمدید ندارند.

لیفت گونه با جراحی

لیفت گونه با ماساژ

برخی ماساژهای صورت می‌تواند باعث لیفت گونه‌ها شود. اما باید توجه داشته باشید که انجام این ورزش‌ها و ماساژها زمانی کارساز است که شما پوستی صاف و بدون چروک داشته باشید. اگر اثرات افزایش سن تاثیر خود را بر چهره شما گذاشته باشد، نمی‌توانید صرفا با ورزش و ماساژ این اثرات را برطرف کنید. یکی از موثرترین ورزش‌ها برای لیفت گونه بدون جراحی کشیدن گونه‌ها به سمت داخل و سپس باد کردن آن‌ها است. علاوه بر آن پایین کشیدن ماهیچه‌های لب و سپس بالا کشیدن آن‌ها نیز می‌تواند موثر باشد.

لیفت گونه با ماساژ

مزایای لیفت گونه

لیفت گونه برای افراد مختلف مزیت‌های زیادی را به دنبال دارد. معمولا افراد جوان برای افزایش جذابیت چهره خود از لیفت گونه‌ها استفاده می‌کنند. در این افراد لیفت با توجه به آناتومی و استخوان‌بندی چهره آن‌ها انجام می‌شود و بنابراین بهترین نتیجه را برای آن‌ها به دنبال خواهد داشت. در افراد مسن‌تر لیفت گونه می‌تواند روشی کم‌خطر و موثر برای از بین بردن افتادگی‌ها و چروک‌های ناشی از افزایش سن باشد. اما شاید مزیت اصلی آن مربوط به افرادی باشد که به دلیل ایجاد سانحه‌ای تقارن چهره و گونه‌های خود را از دست داده‌اند.

با استفاده از لیفت گونه می‌توان نامتقارنی‌های ناشی از شکستگی‌های یک‌طرفه یا دوطرفه استخوان یا عوامل ارثی را از بین برد. این عمل می‌تواند چهره شما را به حالت متعادل برگرداند و اعتمادبه‌نفس شما را تا حد زیادی افزایش دهد. با استفاده از لیفت گونه دیگر هیچ چروک و افتادگی در ناحیه میانی چهره شما دیده نخواهد شد و این برای افزایش اعتمادبه‌نفس شما عالی است.

معایب و عوارض احتمالی

لیفت گونه یکی از کم‌خطرترین روش‌ها برای بالا کشیدن پوست گونه‌ها و رفع افتادگی یا چین و چروک آن‌ها است. این روش عوارض خیلی شدیدی نداشته و همین عوارض جزئی نیست پس از مدتی کوتاه برطرف می‌شوند. شایع‌ترین عارضه پس ‌از انجام لیفت گونه تورم، التهاب و قرمزی در محل انجام عمل است. ممکن است در این ناحیه کمی احساس درد نیز داشته باشید. در چنین مواردی پزشک معمولا مصرف مسکن‌های دوز پایین را برای شما تجویز می‌کند. درصورتی‌که از روش جراحی برای لیفت گونه استفاده می‌کنید، ممکن است پس از به هوش آمدن دچار سردرد، سرگیجه یا حالت تهوع شوید. این عوارض کاملا عادی بوده و ناشی از داروی بیهوشی است. چند ساعت پس از عمل دیگر خبری از هیچ‌کدام از آن‌ها نخواهد بود.

در بعضی از روش‌های لیفت گونه نظیر جراحی یا لیفت با نخ ممکن است صورت شما تا جند روزی زخم داشته باشد. درصورتی‌که این زخم‌ها را دست‌کاری نکنید و اجازه دهید که دوره بهبود خود را طی کنند، چند روز پس از لیفت برطرف می‌شوند. جای زخم‌های جراحی نیز چند ماه پس از لیفت دیگر قابل‌تشخیص نخواهد بود. ممکن است پس از لیفت گونه کمی کبودی در کنار چشم‌ها دیده شود. این کبودی‌ها نیز پس از 7 تا 10 روز به‌طور کامل برطرف می‌شوند.

لیفت گونه با نخ

توصیه و مراقبت ها

 • حتما در جلسات مشاوره پزشک را از همه انتظارات خود آگاه کنید. این موضوع باعث می‌شود که پزشک دید شما را واقع‌بینانه‌تر کرده و در نهایت شما را به نتیجه دلخواهتان برساند.
 • از دو هفته پیش از انجام لیفت از مصرف سیگار و قلیان خودداری کنید.
 • از دو هفته قبل از عمل مصرف داروهای رقیق‌کننده خون را متوقف کنید.
 • درصورتی‌که بیماری خاصی دارید، به پزشک اطلاع دهید.
 • تا دو هفته پس از عمل مصرف سیگار و قلیان را از سر نگیرید. البته توصیه ما این است که برای افزایش ماندگاری نتایج مصرف دخانیات را به‌طور کامل کنار بگذارید.
 • برای کاهش درد و تورم از کمپرس سرد استفاده کنید اما یخ را به‌صورت مستقیم روی محل لیفت قرار ندهید.
 • تا زمان بهبودی کامل از انجام ورزش‌ها و فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.
 • به‌صورت خود فشار نیاورده و محل لیفت را ماساژ ندهید.
 • به مدت سه هفته پس از لیفت از نور خورشید دوری کنید و حتما از کرم‌های ضد آفتاب تجویزشده توسط پزشک استفاده کنید.
 • حتی‌الامکان تا زمان بهبودی کامل از مواد آرایشی استفاده نکنید.
 • تا سه هفته پس از لیفت (به‌خصوص در صورت انجام لیفت گونه با جراحی) از رنگ کردن موها خودداری کنید.
 • تا یک هفته پس از لیفت هنگام خوابیدن سر خود را بالاتر از بدنتان قرار دهید.

هزینه لیفت گونه

مهم‌ترین فاکتور در تعیین هزینه لیفت گونه روشی است که برای این لیفت استفاده می‌شود. بدون شک هزینه‌های لیفت گونه با جراحی از روش‌های بدون جراحی بیشتر است. البته خود جراحی نیز دارای روش‌های مختلفی است که هزینه‌های هرکدام از آن‌ها متفاوت خواهد بود. علاوه بر این‌ها سن فرد، نوع پوست، میزان افتادگی و چین و چروک نیز از عوامل موثر در تعیین هزینه لیفت گونه است. به‌جز این موارد کلینیکی که در آن لیفت را انجام می‌دهید و تجربه و مهارت پزشک نیز می‌تواند در هزینه موثر باشد.

 • لیفت گونه با تزریق ژل از هر سی سی ۳/۰۰۰/۰۰۰ تومان می باشد.
 • لیفت گونه با تزریق چربی بین ۷ تا ۸ میلیون تومان هزینه دارد.
 • لیفت گونه با نخ حدود ۵ تا ۶ میلیون تومان هزینه دارد. که البته به تعداد نخ مصرفی وابسته می باشد و ممکن است این هزینه کم یا زیاد شود.
 • هزینه لیفت گونه با جراحی فقط با ویزیت حضوری و بعد از معاینه دقیق اعلام می شود.

جهت دریافت وقت مشاوره یا رزرو وقت درمان با شماره های زیر در ارتباط باشید :

 • خط ویژه : 02188870480
 • مشاوره واتس اپ : ۰۹۰۱۶۵۹۰۱۱۹

پرسش از شما پاسخ از پزشک

در این بخش از نوشتار پاسخ پرسش های پر تکرار شما بصورت کامل توسط پزشک متخصص پوست و موی کلینیک خانه سفید داده شده است. خواهشمند است ضمن مطالعه دقیق پرسش و پاسخ های این بخش و مطالعه بخش نظرات اگر باز مسئله مبهمی در مورد لیفت گونه خود داشتید در بخش نظرات سایت پرسیده تا به تکمیل این بخش و  این نوشتار کمک کرده باشید. همچنین پرسش شما ممکن است سوال بقیه هموطنان عزیز باشد و با دریافت پاسخ در این صفحه هم در وقت شما عزیزان صرفه جویی می شود هم ما توانسته ایم کمکی هرچند اندک به هموطنان عزیز خود کرده باشیم.

چرا نباید قبل و بعد از لیفت گونه سیگار و قلیان کشید؟

مصرف دخانیات باعث می‌شود که فرایند بهبود عوارض و به ثبات رسیدن نتایج طولانی‌تر شود. همچنین در مواردی نیز می‌تواند باعث ایجاد عفونت و تشدید عوارض شود. به‌علاوه مصرف دخانیات پس از لیفت زمان ماندگاری نتایج را کمتر کرده و شما را مجبور به تمدید مرتب لیفت گونه‌ها می‌کند.

آیا پروتز گونه یکی از روش‌های لیفت گونه است؟

نمی‌توان گفت که پروتز گونه روشی برای لیفت گونه‌ها است. اما باید گفت که این روش برای بازسازی گونه‌های تحلیل رفته بسیار عالی است. همچنین استفاده از آن در کنار روش‌های مختلف لیفت گونه می‌تواند باعث ایجاد گونه‌های برجسته‌تر و خوش‌حالت‌تر شود.

درصورتی‌که پس‌ از انجام لیفت گونه‌ها نتیجه مطلوب به دست نیاید، باید چه کرد؟

اگر لیفت گونه را در مرکزی معتبر انجام دهید، نیازی به دانستن پاسخ این سوال نخواهید داشت. اما اگر به هر دلیل گونه‌های شما پس از لیفت نامتقارن شده یا نتایج مطلوب شما نیست، باید تا برطرف شدن کامل نتایج منتظر بمانید و سپس گونه‌ها را ترمیم کنید. درصورتی‌که از روش‌های دائمی لیفت نظیر جراحی، لیفت گونه با اندوتاین یا لیفت گونه با آندوسکوپ استفاده کرده‌اید، باید حداقل یک سال از عمل گذشته باشد تا امکان اصلاح گونه‌های وجود داشته باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا