کلینیک تخصصی کاشت مو خانه سفید

  • 2731 225 0912
  • 021-54503
لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ

4.4
(8)

لیفت صورت با نخ یکی از روش‌های کم‌تهاجمی برای جوانسازی پوست بوده که در سال‌های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. این روش خطرات و عوارض جراحی لیفت را ندارد و در عین حال از نظر اثرگذاری یکی از نزدیک‌ترین‌ روش‌های کم‌تهاجمی به جراحی‌های تهاجمی و پرخطر است.

تا همین چند سال پیش تنها راه درمان افتادگی و شل شدگی پوست، جراحی لیفت صورت بود؛ یک جراحی دشوار با خطرات بسیار و دوران نقاهت طولانی. البته روش‌های جوانسازی بسیاری هستند که قدمتی طولانی دارند ولی نتایج اکثرشان قابل مقایسه با نتایج نهایی جراحی لیفت نبود. در واقع تنها راه رفع افتادگی پوست، حذف پوست اضافی به کمک تیغ جراحی بود.

جراحی لیفت با این که می‌تواند به نتایج فوق‌العاده‌ای منجر شود، خطرات بسیار و هزینه‌های بالایی دارد؛ برای همین بسیاری از متقاضیان یا علاقه‌ای به رفتن زیر تیغ جراحی نداشته یا از لحاظ شرایط جسمی و روانی، توان انجام این کار را ندارند. به همین دلیل روش‌های مدرن‌تر و کم‌تهاجمی‌تری برای لیفت صورت ابداع شد که لیفت صورت با نخ (Thread Lift) یکی از آن‌ها است.

لیفت صورت با نخ چیست؟

لیفت صورت با نخ یک روش جوانسازی است که در آن از نخ‌های بخیه‌ی موقت یا جذبی برای لیفت یا بالا بردن پوست استفاده می‌شود. بخیه‌های موقت در زیر پوست کار می‌شوند و ۲ تاثیر جوانسازی فوق‌العاده بر صورت شما می‌گذارند:

۱) لیفت و سفت کردن پوست

در این روش نیازی به استفاده از تیغ جراحی نیست و هیچ برش یا برداشتی روی پوست انجام نمی‌شود. به جای آن جراح متخصص با ایجاد تغییراتی در زیر پوست کاری می‌کند که پوست صورت بالا بیاید و سفت شود. در واقع به جای بریدن پوست اضافه، جراح با استفاده از نخ‌های بخیه، آن‌ها را جمع و سفت می‌کند تا دیگر افتادگی در سطح پوست قابل مشاهده نباشد. پس بدون دردسرهای جراحی لیفت، پوستی جوان‌تر و زیباتر خواهید داشت.

لیفت صورت با نخ
لیفت صورت با نخ

۲) تحریک کلاژن سازی

جالب است بدانید که نخ‌های کار شده در زیر پوست به جز این که پوست را سفت و خوش حالت می‌کنند، فرآیند پیری پوست را کند کرده و با آن مبارزه می‌کنند. این بخیه‌ها با تحریک «فرآیند ترمیمی» پوست کاری می‌کنند که بدن در نزدیکی مناطق درمان شده، مقادیر زیادی کلاژن بسازد. این تاثیر شگفت‌انگیز در رسیدن به اهداف ما نقش مهمی دارد؛ چون کلاژن‌ها یکی از عوامل اصلی جوانی و زیبایی پوست هستند.

کلاژن پروتئینی در عمق پوست ما است که کاربردهای بسیاری در بدن دارد. این رشته‌های پروتئینی برای ترمیم زخم‌ها استفاده می‌شوند و کاری می‌کنند که پوست ما سرزنده و قوی، حجیم و باطراوت به نظر برسد. هر چه که سن‌ ما بالاتر می‌رود، بدن ما کلاژن‌های کمتر و کمتری تولید می‌کند تا در نهایت ۸۰٪ از ضخامت پوست ما تا حدود سن ۷۰ سالگی کاهش می‌یابد.

کاهش حجم و قدرت پوست یکی از اصلی‌ترین علل افتادگی و چین و چروک‌های پوستی هستند. با ضعیف شدن پوست، قدرت آن برای بالا نگه داشتن ساختارها و بافت‌های زیرین کاهش می‌یابد. به این معنی که دیگر نمی‌تواند اثرات جاذبه‌ی زمین را خنثی کند و نیروی جاذبه باعث افتادگی و شل شدن پوست می‌شود. تحریک کلاژن سازی در پوست، زمانی که هنوز افتادگی وخیم نشده و انعطاف‌پذیری پوست وضعیت خوبی دارد، می‌تواند با افزایش ضخامت و قدرت پوست باعث کاهش سرعت پیری و زیباسازی آن شود.

حتما بخوانید
آیا تزریق ژل به لب عوارض دارد ؟

 به بیان دیگر لیفت صورت با نخ یک روش جوانسازی ادامه‌دار و پیشرفت کننده است. متقاضیانی که برای تحریک کلاژن سازی لیفت با نخ انجام می‌دهند به تدریج متوجه بهبود حجم و سفتی پوست خود خواهند شد. تا زمانی که نخ‌های بخیه در جای خود باشند، فرآیند ترمیمی بدن به طور مداوم فعال است چرا که بدن می‌خواهد بخش‌های بخیه خورده را ترمیم کرده و نخ‌های بخیه را از بین ببرد. بدن ما طوری برنامه ریزی شده که به این شکل در برابر وجود یک جسم خارجی (که در اینجا نخ بخیه باشد) واکنش نشان دهد. خوشبختانه چون نخ‌های استفاده شده در این روش بسیار ظریف هستند، شما متوجه فعل و انفعالات زیر پوست خود نخواهید شد و احساس ناراحتی یا درد نخواهید داشت. بیشتر متقاضیان (بعد از این که بافت اطراف بخیه ترمیم می‌شود) اصلاً وجود نخ‌ها را در زیر پوست خود احساس نمی‌کنند.

بهترین کاندیدای لیفت صورت با نخ

بهترین کاندیدای لیفت صورت با نخ شخصی است که از افتادگی ملایم تا متوسط رنج برده و سنی در بازه ۳۰ تا اوایل ۵۰ سالگی دارد. این روش برای خانم‌ها و آقایان مناسب است و از این نظر محدودیتی نداریم. به طور کلی جراحی لیفت برای متقاضیان بالای ۵۵ سال تاثیرات بهتری دارد ولی بازهم باید دید که شرایط پوست شما چگونه است.

چون جراحی لیفت با بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود، افرادی که از بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت نوع ۲، فشار خون یا بیماری‌های قلبی عرقی رنج می‌برند، بهتر است از انجام آن صرف نظر کنند. اما این افراد می‌توانند به شکلی ایمن لیفت صورت با نخ را انجام بدهند. معمولاً بیماری‌های زمینه‌ای باعث افزایش خطر یا عوارض این روش نمی‌شود.

برای این که بدانید کاندیدای مناسبی برای این روش هستید یا خیر، می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته ( ۰۲۱۵۴۵۰۳ – ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ )  و با یکی از متخصصان کلینیک خانه سفید وقت مشاوره تعیین کنید. متخصصان ما با معاینه دقیق شرایط پوست، بهترین راه‌های جوانسازی و لیفت را به شما پیشنهاد خواهند دارد. باید بدانید که لیفت با نخ تنها یکی از روش‌های غیرتهاجمی برای سفت کردن و بالا بردن پوست است. در کلینیک خانه سفید روش‌های مدرن‌تری همچون اندولیفت، هایفوتراپی و … نیز انجام می‌شوند که ممکن است این روش‌ها نتایج بهتری برای شما داشته باشند.

 نمونه لیفت صورت با نخ

مزایا و برتری‌های لیفت با نخ

۱) ریکاوری ساده‌تر

بسیاری از متقاضیان مهم‌ترین مزیت لیفت صورت با نخ را دوره‌ی ریکاوری یا نقاهت بسیار آسان‌تر آن نسبت به جراحی لیفت می‌دانند. بیایید دوران ریکاوری این دو روش را باهم مقایسه کنیم:

  • جراحی لیفت به بی‌هوشی عمومی نیاز دارد. برای همین بعد از عمل احساس گیجی و ناخوشی خواهید داشت و باید شخصی همراه شما باشد که در رسیدن به خانه به شما کمک کند. لیفت صورت با نخ به کمک بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و بلافاصله بعد از اتمام کار می‌توانید از روی تخت بلند شوید و به تنهایی به خانه بروید.
  • بسیاری از بیماران بعد از جراحی لیفت حداقل تا ۳ روز به مراقبت و کمک نیاز دارند. در مورد لیفت با نخ نیازی به مراقبت یا کمک از سوی شخص دیگری نخواهید داشت.
  • بیشتر کسانی که جراحی لیفت انجام می‌دهند، ۱ تا ۲ هفته نمی‌توانند به محل کار بروند. بعد از لیفت با نخ فقط به یک روز استراحت نیاز دارید و می‌توانید از روز بعد به محل کار برگردید.
  • بعد جراحی لیفت باید انتظار درد خفیف تا متوسط، نشت مایعات از محل برش، تورم، کبودی و بی‌حسی صورت را داشته باشید. بعد از لیفت صورت با نخ تنها کمی قرمزی و تورم خواهید داشت که تا پایان روز اول تا حد چشمگیری کاهش می‌یابند.
حتما بخوانید
توصیه و مراقبت های قبل از تزریق ژل

با وجود این که ریکاوری بعد از لیفت با نخ آسان است، چند توصیه‌ی ساده را باید رعایت کنید تا خدایی نکرده دچار مشکل نشوید. یکی از مراقبت‌های مهم این است که تا یک هفته، موقع استفاده از مرطوب کننده یا شستن صورت، نباید پوست خود را محکم بکشید یا بمالید؛ زیرا ثبیت نخ‌ها حداقل یک هفته زمان می‌برد. زمان خواب هم باید کمی سر خود را بالاتر از سطح بدن قرار دهید تا در طول شب غلت نزنید و صورت‌تان مستقیماً روی بالشت قرار نگیرد.

۲) ایمنی بالا

لیفت با نخ روشی کم‌تهاجمی است. برای همین خطرات بسیار محدودی دارد. احتمال عوارضی همچون ایجاد اسکار، کبودی شدید، خونریزی یا خطرات این چنینی تقریباً صفر است. در موارد نادر، بیمار ممکن است عوارضی چون سوزش، عفونت یا نمایان شدن نخ‌ها از زیر پوست را تجربه کند. در صورتی که این عوارض رخ بدهند، جای نگرانی نیست چون به سادگی می‌توان نخ‌های بخیه را خارج و مشکل را برطرف کرد.

۳) هزینه کمتر

انجام لیفت صورت با نخ نسبت به جراحی لیفت برای پزشک آسان‌تر است. این روش نیازی به بستری شدن، بی‌هوشی، اتاق عمل بیمارستانی و … ندارد؛ به همین دلیل هزینه‌های بسیار کمتری نسبت به جراحی لیفت دارد.

نتایج لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ مزیت‌های بسیاری دارد ولی باید انتظارات صحیحی از آن داشت. نخ‌های استفاده شده در زیر پوست باعث جوانسازی واضح صورت می‌شوند ولی به طور کلی تنها می‌توانند پوست صورت را در حد چند میلی‌متر لیفت کنند. البته به همین خاطر نتایج این روش معمولاً طبیعی‌تر یا نچرال‌تر از جراحی لیفت صورت است.

لیفت صورت با نخ را بیشتر به کسانی توصیه می‌کنیم که از افتادگی ملایم تا متوسط پوست صورت رنج می‌برند. هرچند لیفت صورت با نخ بر افتادگی‌های شدید هم موثر است، ولی تاثیر آن معمولاً انتظارات متقاضی را برآورده نمی‌کند.

نکته‌ی مهم دیگری که باید بدانید این است که نتایج لیفت با نخ دائمی نیست. در واقع نتایج همه‌ی روش‌های لیفت از جراحی گرفته تا لیفت با نخ یا روش‌های مدرن‌تری مثل هایفوتراپی یا اندولیفت، موقتی هستند. با این تفاوت که نتایج جراحی لیفت معمولاً تا یک دهه و نتایج سایر روش‌ها از جمله لیفت با نخ بین ۱ تا ۳ سال ماندگاری دارد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 4.4 / 5. تعداد رای ها 8

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید