جراحی زیبایی

لیفت سینه | هزینه، روش ها، عوارض و ماندگاری

()

برای بسیاری از خانم‌ها افتادگی سینه‌ها چندان خوشایند نیست. به همین دلیل زمانی که در اثر افزایش سن، بارداری، شیردهی یا هر دلیل دیگری سینه‌های آن‌ها فرم طبیعی خود را از دست می‌دهند، به دنبال روشی مطمئن برای سفت کردن و بالا کشیدن سینه‌ها می‌گردند. لیفت سینه روشی جدید و مطمئن برای برگرداندن شکل طبیعی سینه‌ها است که به روش‌های مختلفی قابل انجام است.

نکته مهمی که در خصوص لیفت سینه وجود دارد، نگرانی‌هایی است که افراد قبل از انجام آن دارند. به عنوان مثال برخی تصور می‌کنند که لیفت سینه ممکن است باعث نامتقارن شدن سینه‌ها یا بد شکل شدن آن‌ها شود. عده‌ای از عوارض ناشی از لیفت سینه با جراحی هراس دارند و عده‌ای نیز نگران برگشت سینه‌ها به حالت قبل یا بدتر شدن شرایط پس از لیفت سینه هستند.

این نگرانی‌ها بیشتر به دلیل ناآگاهی افراد از شیوه انجام لیفت سینه و نتایج آن است. ما در این مطلب قصد داریم با ارائه توضیحاتی کامل در خصوص این عمل همه این نگرانی‌ها را برطرف کرده و به همه سوالات شما پاسخ دهیم. پس اگر قصد انجام لیفت سینه را دارید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

لیفت سینه چیست ؟

سینه‌های بانوان ممکن است در اثر عوامل مختلفی شکل و فرم طبیعی خود را از دست بدهند. برخی از این عوامل می‌تواند بارداری، شیردهی، افزایش یا کاهش وزن، افزایش سن، وراثت و تاثیر نیروی جاذبه زمین باشد. به همین دلیل یافتن روشی که بتواند فرم طبیعی سینه‌ها را دوباره به آن‌ها برگرداند و چین و چروک‌های ایجاد شده بر روی آن را برطرف کند، بسیار مهم است. لیفت سینه یکی از جدیدترین روش‌ها برای این کار است که با استفاده از آن می‌توان جوانی و زیبایی را دوباره به سینه‌ها برگرداند. این موضوع می‌تواند باعث خوش‌فرم شدن سینه‌ها و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس شما شود.

توجه کنید که لیفت سینه تنها اهداف زیبایی ندارد. در بعضی موارد افتادگی و شل شدگی سینه‌ها آن‌قدر زیاد است که به گردن و شانه‌های خانم‌ها فشار می‌آورد. علاوه بر آن این مورد ممکن است باعث عرق‌سوز شدن یا ایجاد مشکلات پوستی در زیر سینه‌های خانم‌ها شود. با لیفت سینه می‌توان این مشکلات را برطرف کرد و علاوه بر زیبایی سلامت را نیز به بانوان عزیز هدیه داد.

چه کسانی باید لیفت سینه انجام دهند ؟

معمولا پزشکان لیفت سینه را به کسانی توصیه می‌کنند که سینه‌های آن‌ها شل و آویزان شده است. این مورد بیشتر در افراد مسن دیده می‌شود. اما ممکن است برخی افراد جوان نیز به دلایلی نظیر وراثت یا کاهش وزن این مشکل را داشته باشند. بنابراین می‌توان گفت که یکی از گروه‌هایی که لیفت سینه‌ها برای آن‌ها مفید خواهد بود، کسانی هستند که سینه‌هایی شل و افتاده دارند.

علاوه بر آن کسانی که در اثر افزایش سن پوست سینه‌هایشان چروک شده و چربی خود را از دست داده‌اند نیز می‌توانند کاندید مناسبی برای لیفت سینه باشند. با استفاده از عمل لیفت سینه می‌توان در هاله اطراف سینه نیز تغییراتی ایجاد کرد. اگر این هاله در اثر بارداری یا دلایل دیگر بزرگ شده باشد، با استفاده از لیفت سینه می‌توان آن‌ها را به اندازه متعادل رساند.

روش های معجزه گر لیفت سینه

آشنایی با روش‌های لیفت سینه

توجه کنید که لیفت سینه به تنهایی نمی‌تواند برای تغییر سایز سینه‌ها یا گرد کردن آن‌ها استفاده شود. درصورتی‌که قصد دارید سینه‌های شما بزرگ‌تر یا کوچک‌تر شوند باید از روش‌های تغییر بافت سینه‌ها استفاده کنید که معمولا با جراحی انجام می‌شوند.

هر فردی که قصد دارد لیفت سینه را انجام دهد، باید از سلامت عمومی برخوردار بوده و پس از انجام لیفت نیز وزن خود را ثابت نگه دارد. به‌علاوه افرادی که سینه‌هایی آویزان، شل یا افتاده دارند یا سینه‌های آن‌ها به دلایلی فرمی نامتقارن پیدا کرده است نیز کاندید مناسبی برای لیفت سینه هستند.

لیفت سینه با نخ

در این روش از نخ‌های PDO که نخ‌های بخیه قابل‌جذب و سازگار با بدن هستند استفاده می‌شود. پزشک در جلسات معاینه نواحی ورود و خروج نخ‌ها را مشخص کرده و سپس با استفاده از سوزن‌های بسیار ظریف و نازکی نخ‌ها را وارد بافت سینه می‌کند. با استفاده از این نخ‌ها سینه به سمت بالا کشیده شده و فرم دلخواه شما در آن ایجاد می‌شود.

پس از جذب نخ‌ها اثرات لیفت سینه با نخ از بین می‌رود و شما باید دوباره این کار را تکرار کنید. ازآنجایی‌که این روش از روش‌های موقتی لیفت سینه است، می‌توان آن را برای افراد جوانی که در آینده قصد بارداری دارند، مناسب دانست.

درواقع باید گفت که اثرات این روش یک تا دو سال ماندگاری خواهند داشت. اما مزیت اصلی آن این است که شما دیگر نگران اثرات داروهای بیهوشی یا جراحی نخواهید بود. همچنین پس از لیفت سینه با نخ می‌توانید نتایج کاملا واضح خواهد بود و شما می‌توانید بدون نیاز به استراحت یا بستری شدن در خانه فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید. البته باید توجه کنید که مدتی از انجام فعالیت‌های سنگین دوری کنید.

نکته : لیفت سینه با نخ در کلینیک خانه سفید تهران انجام نمی شود.

لیفت سینه با جراحی یا ماستوپکسی

ماستوپکسی معمولا برای کسانی استفاده می‌شود که افتادگی شدیدی در سینه‌های خود دارند یا فرم سینه‌های آن‌ها به شکل کاملا واضحی تغییر کرده است. البته در موارد خفیف‌تر نیز می‌توان از این روش استفاده کرد که تشخیص آن بر عهده پزشک متخصص است. ل

یفت سینه با جراحی معمولا با بیهوشی عمومی انجام می‌شود. اما پس از آن نیازی به بستری در بیمارستان نبوده و شما می‌توانید با همراه خود به خانه برگردید. پس از اینکه بیمار به طور کامل بیهوش شد، با توجه به نتایج جلسات مشاوره پزشک در محل مشخصی از سینه‌ها برشی را ایجاد می‌کند.

جراحی سینه معمولا بین دو تا سه ساعت طول خواهد کشید و با توجه به شرایط بیمار برش‌های متفاوتی در آن استفاده خواهد شد. برش‌های لیفت سینه معمولا دارای سه شکل کلی هستند:

 •  دایره‌ای که در اطراف هاله سینه انجام می‌شوند.
 • دایره‌ای و عمودی که یکی از آن‌ها دور هاله سینه و دیگری به‌صورت خطی عمودی در زیر هاله سینه ایجاد می‌شود.
 • برش سوم نیز علاوه بر برش‌های دایره‌ای و عمودی دارای برش‌های افقی نیز هست که در زیر سینه‌ها ایجاد می‌شود.

جراحی لیفت سینه

پس از ایجاد این برش‌ها، از محل برش بافت سینه به سمت بالا کشیده می‌شود. توجه کنید که در این فرایند تنها سطح بافت کشیده می‌شود و بنابراین امکان آسیب به عروق یا بافت‌های حساس سینه وجود نخواهد داشت. کشیدگی بافت سینه باید به‌گونه‌ای باشد که سینه‌ها فرم مناسب را پیدا کنند، افتادگی برطرف شود و هاله و نوک سینه نیز در جای خود قرار بگیرند.

جراح می‌تواند در حین لیفت سینه با جراحی اندازه هاله سینه را تیز تغییر دهد. ازآنجایی‌که پوست کشیده شده در جراحی پوست اضافه است، پس از فرم دهی به سینه‌ها این پوست اضافه جدا می‌شود. در نهایت جراحی با بخیه محل‌های برش به پایان می‌رسد.

در لیفت سینه با جراحی برش‌ها معمولا در محل‌هایی از سینه ایجاد می‌شود که دیده نمی‌شوند. اما اگر برشی در سطح سینه ایجاد شود، بسیار ظریف و جزئی است و جای آن پس از مدتی به طور کامل برطرف می‌شود. بنابراین نیازی نیست که نگران جای زخم‌های برش یا بخیه‌ها باشید. چراکه جراح بهترین محل را برای برش روی سینه شما انتخاب می‌کند و پس از آن نیز توصیه‌هایی به شما خواهد کرد که باعث بهتر شدن نتیجه و برطرف شدن جای زخم‌ها خواهد شد.

ممکن است پس از جراحی لیفت سینه کمی درد و ورم داشته باشید. این موارد کاملا طبیعی بوده و پس از مدتی برطرف می‌شود. بعد از برطرف شدن ورم جراحی شما می‌توانید اثرات آن را مشاهده کنید. اما برای آن‌که نتایج جراحی تثبیت شده و کاملا قابل تشخیص باشند، بهتر است چند ماهی صبر کنید. نتایج لیفت سینه با جراحی معمولا دائمی است و تا مدت زیادی با شما باقی خواهد ماند. البته افزایش سن تاثیر خود را بر روی سینه‌های شما خواهد گذاشت. اما شما می‌توانید با ثابت نگه داشتن وزن و انتخاب سبک زندگی و رژیم غذایی سالم، تاثیرات افزایش سن را تا حد امکان به تعویق بیندازید.

لیفت سینه فقط به روش جراحی در کلینیک خانه سفید انجام می شود و سایر روش ها صرفا جهت آشنایی و کسب اطلاعات شما در وب سایت معرفی شده اند.

لیفت سینه با CACI

این روش قبلا به عنوان روشی درمانی در آسیب‌های عضلانی استفاده می‌شد. اما اکنون می‌توان آن را برای لیفت سینه‌ها نیز به کار گرفت. در این روش با دستگاهی دستی پالس‌های برقی به سمت سینه شما ارسال می‌شود. این پالس‌ها با ایجاد شوک‌های جزئی در بافت‌های سینه باعث بالا رفتن آن‌ها و صاف‌تر شدن سینه‌ها می‌شوند.

میزان تاثیرگذاری این روش به فرکانس موج ارسالی و نوع پوست شما بستگی دارد. به‌علاوه برای انجام آن به بیش از یک جلسه نیاز است که پزشک با توجه به میزان افتادگی و وضعیت شما جلسات را بافاصله‌های مشخصی تکرار خواهد کرد.

لیفت سینه با طب سوزنی

افرادی که دارای افتادگی‌های خفیف در سینه‌های خود هستند، می‌توانند از این روش استفاده کنند. این روش را می‌توان یکی از طولانی‌ترین روش‌های لیفت سینه دانست. برای لیفت سینه‌ها با طب سورنی به 15 تا 45 جلسه درمانی نیاز دارید. این جلسات در ابتدای کار بافاصله‌های یکی دو روزه برگزار می‌شوند و پس از آن فاصله جلسات بیشتر می‌شود تا نتایج ماندگارتر شوند.

نتایج این روش معمولا طولانی است اما نمی‌توان آن را دائمی دانست. اما باید گفت که این روش یکی از کم عارضه‌ترین روش‌ها برای لیفت سینه است.

لیفت سینه

مزایای لیفت سینه

مهم‌ترین مزیت لیفت سینه‌ها زیبا شدن فرم سینه و جوان‌تر شدن بافت آن است. این موضوعی است که باعث افزایش اعتماد به نفس شما شده و شما را جذاب‌تر از پیش می‌کند. با استفاده از لیفت سینه می‌توان عوارض ایجاد شده در اثر بارداری، شیردهی یا کاهش وزن شدید را جبران کرد.

عوارضی که معمولا باعث شل شدگی و افتادگی سینه‌ها شده و آن‌ها را بدفرم و بد شکل می‌کنند. علاوه بر زیباسازی بافت و فرم سینه با این روش می‌توان چین و چروک‌های پوست سینه را نیز برطرف کرد. بنابراین ظاهر سینه‌های شما نیز جوان و زیبا خواهد شد.

معایب و عوارض

درصورتی‌که لیفت سینه توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود، خطر یا عارضه‌ای نخواهد داشت. عوارض معمولی لیفت سینه بدون جراحی یا با جراحی، تورم، درد، قرمزی و التهاب در سینه‌ها است. این عوارض معمولا پس از مدتی کوتاه برطرف می‌شوند و خطری برای شما نخواهند داشت.

همچنین اثرات داروهای بیهوشی و بی‌حسی نیز تا مدتی با شما باقی خواهد ماند. این عوارض موقتی هستند و پس از مدتی کوتاه به طور کامل برطرف خواهند شد. درصورتی‌که عوارض گفته شده کمی طولانی‌تر شوند، بهتر است به پزشک خود اطلاع دهید.

توصیه های قبل از لیفت سینه

 • حتما در جلسات مشاوره پیش از عمل شرکت کنید. در این جلسات می‌توانید انتظارات خود را به طور کامل برای پزشک شرح دهید و به کمک او دیدی واقع‌بینانه نسبت به عمل پیدا کنید. همچنین پزشک به طور کامل شما را معاینه می‌کند تا بهترین روش را برای لیفت سینه انتخاب کند.
 • درصورتی‌که بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی مصرف می‌کنید، به پزشک خود اطلاع دهید.
 • هرگز در دوران بارداری یا شیردهی برای لیفت سینه‌ها اقدام نکنید. چراکه در این دوران فرم سینه‌ها تغییر کرده و اثرات لیفت سینه به طور کامل از بین می‌رود.
 • درصورتی‌که قبلا لیفت سینه انجام داده‌اید یا جراحی خاصی داشته‌اید، حتما به پزشک خود بگویید.
 • حداقل از دو هفته قبل از لیفت مصرف دخانیات و الکل را قطع کنید.
 • حداقل از دو هفته قبل از لیفت سینه از مصرف مواد غذایی یا داورهای رقیق‌کننده خون خودداری کنید.
 • حتما قبل از لیفت سینه ماموگرافی و دیگر آزمایش‌های تجویز شده توسط پزشک را انجام دهید. با این کار سلامت شما به طور کامل بررسی شده و پزشک روش مناسب‌تری را برای لیفت سینه انتخاب می‌کند.

مزایای لیفت سینه

مراقبت های بعد از عمل

 • حتی‌الامکان تا چند روز پس از لیفت سینه از سوتین استفاده نکنید. درصورتی‌که مجبور به استفاده از آن هستید، حتما از سوتین‌های طبی استفاده کنید.
 • از فشار دادن یا ماساژ سینه‌ها خودداری کنید.
 • تا مدتی انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی را کنار بگذارید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را سر موقع مصرف کنید.
 • رژیم غذایی و سبک زندگی خود را سالم‌تر کنید.
 • حتما پس از لیفت سینه برای مدتی به‌صورت طاق‌باز بخوابید. چراکه خوابیدن بر روی سینه‌ها به آن‌ها فشار آورده و اثرات لیفت سینه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

هزینه لیفت سینه

لیفت سینه یکی از عمل‌های زیبایی است و معمولا تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. بنابراین همه هزینه لیفت سینه بر عهده شما خواهد بود. معمولا هزینه لیفت سینه با نخ یا دیگر روش‌های بدون جراحی کمتر از جراحی خواهد شد.

اما به طور کلی شهر محل زندگی، کلینیک، میزان دستمزد پزشک، شدت افتادگی سینه‌ها، روش مورد استفاده و هزینه تجهیزات مورد استفاده از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در هزینه‌های لیفت سینه هستند. علاوه بر آن هزینه آزمایش‌های قبل از لیفت سینه و داروهایی که پس از آن باید مصرف کنید نیز به این موارد اضافه می‌شود.

برای دریافت هزینه لیفت سینه به روش جراحی با شماره های زیر در تماس باشید :

 • خط ویژه : ۵۴۵۰۳-۰۲۱
 • خط مستقیم : ۸۸۸۷۰۴۸۰-۰۲۱
 • واتس اپ : ۰۹۰۱۶۵۹۰۱۱۹

پرسش و پاسخ با پزشک متخصص

در این بخش از نوشتار پاسخ پرسش های پر تکرار شما بصورت کامل توسط پزشک متخصص پوست و موی کلینیک خانه سفید داده شده است. خواهشمند است ضمن مطالعه دقیق پرسش و پاسخ های این بخش و مطالعه بخش نظرات اگر باز مسئله مبهمی در مورد انواع روش های لیفت چشم، لیفت بینی و یا لیفت صورت داشتید در بخش نظرات سایت پرسیده تا به تکمیل این بخش و این نوشتار کمک کرده باشید. همچنین پرسش شما ممکن است سوال بقیه هموطنان عزیز باشد و با دریافت پاسخ در این صفحه هم در وقت شما عزیزان صرفه جویی می شود هم ما توانسته ایم کمکی هرچند اندک به هموطنان عزیز خود کرده باشیم.

آیا پروتز سینه و لیفت سینه متفاوت است ؟

بله. در لیفت سینه نمی‌توان سایز سینه‌ها را تغییر داد یا آن‌ها را گردتر و پرتر کرد. در این عمل می‌توان سینه‌ها را به سمت بالا کشیده و فرم آن‌ها را سفت‌تر و جوان‌تر کرد. اگر قصد دارید سینه‌های خود را پرتر یا بزرگ‌تر کنید، باید در کنار لیفت سینه از پروتز سینه نیز استفاده کنید. اگر از روش لیفت سینه با جراحی استفاده می‌کنید، می‌توانید از جراح خود بخواهید که این دو عمل را به طور هم‌زمان انجام دهد.

آیا بارداری می‌تواند روی نتایج لیفت سینه تاثیر بگذارد ؟

به طور قطع بله. در دوران بارداری و شیردهی سینه‌های شما فرم طبیعی خود را از دست داده، بزرگ‌تر و شل‌تر می‌شوند. بنابراین اگر قبل از بارداری لیفت سینه را انجام داده باشید، باید منتظر تغییر فرم سینه‌ها باشید. چراکه در این مدت وزن شما به‌شدت متغیر بوده و پوست شما کشیده و شل خواهد شد.

به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند که این عمل را زمانی انجام دهید که دیگر قصد بارداری ندارید. البته با استفاده از روش‌های مختلف لیفت سینه می‌توان اثرات بارداری و شیردهی را از بین برد. اما اگر قبلا لیفت سینه انجام داده باشید، این کار کمی مشکل‌تر است.

آیا لیفت سینه‌ها محدودیت سنی دارد ؟

بله. پزشکان توصیه می‌کنند که لیفت سینه را از 18 سالگی به بعد انجام دهید. چراکه در این زمان فرم سینه‌های ثابت شده و اندازه آن‌ها نیز مشخص است. البته توصیه پزشکان این است که حتی‌الامکان لیفت سینه را به سنین پس از بارداری و شیردهی موکول کنید تا مجبور به استفاده از روش‌های ترمیمی نشوید. البته کسانی که به‌صورت ارثی سینه‌هایی افتاده دارند، می‌توانند در سنین پایین‌تر نیز از این روش استفاده کنند.

چگونه می‌توان از افتادگی سینه‌ها جلوگیری کرد ؟

مهم‌ترین فاکتور در حفظ حالت سینه‌ها قبل یا بعد از لیفت، رعایت رژیم غذایی مناسب است. از مصرف غذاهای چرب دوری کنید و غذاهای سالم را به رژیم غذایی خود بیفزایید. علاوه بر آن حتما ورزش منظم را در برنامه خود قرار دهید. ماساژ سینه‌ها با یخ، روغن زیتون، روغن خردل یا ژل آلوئه ورا نیز می‌تواند در جلوگیری از افتادگی آن‌ها موثر باشد.

بهترین محل برای لیفت سینه کجا است ؟

کلینیک خانه سفید کلینیک تخصصی پوست و مو در تهران است. در این کلینیک لیفت سینه توسط بهترین پزشکان انجام می‌شود. بنابراین شما می‌توانید تا حد زیادی از نتایج این روش مطمئن شوید. علاوه بر این هزینه لیفت سینه در این کلینیک بسیار مناسب بوده و شما می‌توانید با مبلغی مناسب شیرینی جوانی و زیبایی سینه‌ها را بار دیگر تجربه کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا