لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد در مجهزترین کلینیک تهران

بررسی اثربخشی لیزر موهای زائد و تعداد جلسات

4.8
(117)

با پیشرفت فناوری‌های درمانی و زیبایی، رسیدن به خواسته‌هایی که در گذشته غیرممکن می‌نمود، روز به روز ممکن‌تر می‌شود. موهای زائد از آن دست مشکلاتی است که در سرتاسر طول عمر با آن‌ دست و پنجه نرم می‌کنیم و لیزر موهای زائد بهترین راه خلاص شدن از شر این موهای مزاحم است. پس تیغ، کرم اصلاح، کرم‌های موبر، اپی لیدی و همه ‌این‌ها را کنار بگذارید و بدون درد، جوش، خشک شدن پوست و مشکلات دیگر، یک بار برای همیشه از شر این موها خلاص شوید.

نحوه‌ی کار دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر موهای زائد با تولید، تقویت و متمرکز ساختن پرتوهای نوری که انرژی یکسانی دارند، باعث تخریب انتخابی فولیکول‌های مو در پوست می‌شود. فولیکول‌ها ارگان‌‌های تولید و رشد مو هستند، پس از بین رفتن فولیکول مساوی با عدم رشد مو است. این اساس کار لیزر است، اما چه ‌گونه این کار را می‌کند؟

فیزیک نور به زبان ساده

نور سفید یا زرد که از خورشید یا لامپ‌های منزل ما منتشر می‌شود، حاوی چندین و چند اشعه‌ی نوری با طول موج‌ها و رنگ‌های مختلف است. در واقع آن چیزی که باعث رنگی شدن یک پرتوی نور می‌شود، طول موج منحصر به فرد آن است. مثلاً اگر طول موج یک پرتو نور حدود ۵۰۰ نانومتر باشد، ما آن را به رنگ بنفش می‌بینیم.

نور لامپ یا خورشید اشعه‌هایی با طول موج حدود ۵۰۰ تا ۷۵۰ نانومتر دارند. یعنی ترکیبی از ۷ رنگ رنگین کمان که همه ما به خوبی با آن آشنا هستیم. کمترین طول موج مربوط به رنگ بنفش و بیشترین مربوط به رنگ قرمز است. این اشعه‌های رنگی به اجسام برخورد می‌کنند. بخشی از آن‌ها جذب جسم شده و بخشی هم بازتاب می‌شود. وقتی ما یک جسم را به رنگ بنفش می‌بینیم، یعنی طیف‌های رنگ قرمز جذب جسم شده‌اند و طیف‌های بنفش بازتاب پیدا کرده‌اند.

عملکرد لیزر موهای زائد

هر جسمی بسته به ویژگی‌های فیزیکی، اشعه‌هایی با طول موج‌های مختلف را جذب می‌کند. مثلاً به خوبی می‌دانیم که رنگ سیاه (که همه‌ی طیف‌های رنگی را جذب می‌کند) نسبت به رنگ سفید (که همه‌ی طیف‌های رنگی را بازتاب می‌کند) در برابر نور خورشید بیشتر گرم می‌شود. پس اشعه‌های نوری انرژی دارند و اگر جذب یک جسم شوند، این انرژی را به جسم منتقل می‌کنند که در مورد نور خورشید باعث گرم شدن جسم می‌شوند. مثلاً در گیاهان، نور جذب رنگدانه‌هایی به نام سبزینه می‌شود که انرژی نوری را به انرژی زیستی تبدیل کرده و از آن برای فتوسنتز استفاده می‌کنند.

در لیزر موهای زائد، جسم مورد نظر ما ملانین است. ملانین رنگ‌دانه‌ی پوست و موی بدن ما است که به فراوانی در فولیکول‌های مو وجود دارد و به رنگ مشکی است. ملانین همانند تمام اجسام دنیا، اشعه‌های نور با طول موج‌های خاصی را جذب و باقی را بازتاب می‌کند. در لیزر موهای زائد از طولی موجی استفاده می‌شود که ملانین به خوبی آن را جذب کند و باعث آسیب به فولیکول شود. این طول موج باید به اندازه‌ای باشد که بافت‌های اطراف صدمه‌ای نبینند.

اشعه‌ی نوری تولید شده توسط دستگاه لیزر برخلاف نور لامپ یا خورشید، تک رنگ بوده و طول موجی ثابت دارد. در شکل زیر میزان جذب طول موج‌های مختلف توسط ملانین، بافت‌های بدن و آب نمایش داده شده است. طول موج استفاده شده در دستگاه‌های مرسوم لیزر موهای زائد نیز قابل مشاهده است.

نمودار میزان جذب طول موج‌های مختلف توسط ملانین
نمودار میزان جذب طول موج‌های مختلف توسط ملانین

نفوذ به پوست

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، طول موج انتخاب شده برای دستگاه‌های لیزر موهای زائد در بهترین جای ممکن از نظر اثر روی ملانین قرار ندارند. مثلاً در طول موج ۴۰۰، ملانین بیشترین جذب را دارد. پس چرا  طول موج‌ دستگاه‌های لیزر به این شکل است؟

دلیل این است که علاوه بر جذب یک اشعه‌ی نوری توسط ملانین، نفوذ آن اشعه به پوست هم اهمیت دارد. برای این که نتایج لیزر موهای زائد دوام بیشتری داشته باشد، اشعه نوری باید به حدی در پوست نفوذ کند که به بخش‌های پایه‌ای فولیکول برسد. یعنی جایی که پیاز مو (بخش سازنده‌ی تارهای مو) قرار دارد. در غیر این صورت فقط به ساقه‌ی مو آسیب زده‌ایم که تفاوتی با وکس یا تیغ اصلاح ندارد. در شکل زیر میزان نفوذ طول موج‌های مختلف و میزان جذبشان توسط لایه‌های پوست مشخص شده‌اند. بازه‌ی ۶۰۰ تا ۱۱۰۰ نانومتر بهترین طول‌های موج برای لیزر مو است.

درصد جذب لایه های نوری در لایه های پوست
درصد جذب لایه های نوری در لایه های پوست

جهت دریافت وقت مشاوره و یا نوبت لیزر با شماره های 02154503 و یا 02188670647

کلینیک خانه سفید تماس حاصل فرمایید. همچنین با پر کردن فرم مشاوره می توانید

درخواست تماس از سمت کلینیک برای تعیین وقت دهید.

استفاده از دستگاه لیزر

تا این جا آموختیم که لیزر منتشر شده از دستگاه به درون پوست نفود و به رنگدانه‌های ملانین برخورد می‌کند. انرژی نورانی به گرما تبدیل شده و حرارت فولیکول‌ها تا ۶۰-۷۰ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد. به این ترتیب فولیکول دچار آسیب شده و در ساخت مو ناتوان می‌شود.

این مطلب را هم بخوانید
همه چیز در مورد لیزر بیکینی - هزینه و عوارض

مشکلی که در این جا وجود دارد این است که ملانین به طور طبیعی در بخش‌های دیگر پوست هم وجود دارد. به همین جهت ممکن است بافت‌های مجاور فولیکول هم آسیب ببینند. در واقع دلیل بیشتر عوارض لیزر موهای زائد همین است. اگر اشعه‌ی لیزر به طور مداوم و بدون وقفه به پوست بتابد، بافت‌های اطراف فولیکول هم گرم شده، آسیب دیده و لک‌ها پوستی ایجاد می‌شوند.

برای حل این مشکل، مراقبت‌هایی پیش، در حین و بعد از لیزر انجام می‌شود. مثلاً دستگاه لیزر اشعه‌ی نور را قطع و وصل می‌کند یا از تکنیک‌های مختلفی برای سرد کردن بافت پوست (مثل ژل‌های سرد کننده) استفاده می‌شود. این که یک دستگاه چقدر در تخریب انتخابی فولیکول و آسیب نزدن به بافت‌های مجاور موفق باشد، از برتری‌های آن محسوب می‌شود. به طور مثال لیزر روبی که امروزه تقریباً منسوخ شده، نیاز به تابش‌های طولانی و سرد کردن‌های بیشتری داشت. به همین جهت مثلاً لیزر موهای پشت، چند ساعت طول می‌کشید.

اثربخشی لیزر موهای زائد و تعداد جلسات

لیزر تنها راه حذف دائمی موهای زائد است. این که لیزر چقدر اثر بخش باشد، به دستگاه استفاده شده، رنگ پوست، صخامت‌ موها و تراکم موهای زائد شما بستگی دارد. این موارد در جلسه اول بررسی می‌شوند و مناسب‌ترین دستگاه با پوست شما و همچنین تعداد جلسات مورد نیاز برای حذف موها به شما اعلام می‌گردد. برای این که اثر لیزر موهای زائد را بهتر درک کنید و انتظار صحیحی از این روش درمانی داشته باشید، در جدول زیر مثال‌هایی برای شما ذکر شده است. توجه داشته باشید که اعداد ذکر شده ممکن است برای شما بیشتر یا کمتر باشد.

جدول تعداد جلسات مورد نیاز لیزر
جدول تعداد جلسات مورد نیاز لیزر

همانطور که می‌بینید، میزان کاهش موها به تعداد جلسات و دستگاه استفاده شده بستگی دارد. مثلاً اگر تعداد جلسات درمانی با لیزر الکساندریت، از ۳ به ۴ افزایش یابد، می‌تواند تا ۳۰ درصد موهای بیشتری را حذف کند.

لیزر موهای زائد چقدر موثر است؟

لیزر موهای زائد تنها راه حذف موهای زائد است. اگر لیزر به شکل صحیح یعنی با استفاده از دستگاه‌ها و برنامه‌ی درمانی مناسب انجام شود، اثرات دائمی و چشمگیری دارد. ولی چیزی که باید بدانید این است که لیزر نمی‌تواند همه‌ی موهای زائد را از بین ببرد و ممکن است ۱۰ تا ۴۰ درصد موهای زائد بعد از اتمام دوره‌ی درمانی باقی بمانند.

پس در مجموع اثرات لیزر به این شکل است که …

 • ۶۰ تا ۹۰ درصد موهای زائد برای همیشه حذف می‌شوند.
 • ۱۰ تا ۴۰ درصد موهای زائد باقی می‌مانند.

دو عبارت بالا برای بیشتر متقاضیان صدق می‌کند. عواملی هستند که روی نتایج نهایی لیزر تاثیر می‌گذارند که کمی جلوتر به آن پرداخته‌ایم. قبل از آن بگذارید توضیح دهیم که چرا ۱۰ تا ۴۰ درصد موهای زائد بعد از اتمام دوره‌ی درمانی باقی می‌مانند.

قبل از لیزر موهای زائدبعد از لیزر موهای زائد
چرا نمی‌توان ۱۰۰ درصد موهای زائد را از بین برد؟

فولیکول‌ها برای ساخت هر تار مو، باید از سه فاز عبور کنند. فولیکول در طی سه فاز این چرخه، یک تار مو را می‌سازد و از دست می‌دهد. هر فولیکول از ابتدا و تا انتهای عمرش بارها این چرخه را طی می‌کند.

سه فاز چرخه‌ی رشد مو شامل موارد زیر است:

 • فاز رشد یا آناژن: ۸۰ تا ۹۰ درصد موهای زائد در آن واحد در این فاز قرار دارند. فولیکولی که در فاز آناژن به سر می‌برد، در حال ساخت مو است و تار موی ساخته شده در فولیکول، دارد رشد می‌کند.
 • فاز موقت یا کاتاژن: در این مرحله رشد مو متوقف شده و ارتباط پیاز مو با فولیکول قطع می‌شود.
 • فاز استراحت یا تلوژن: ۱۰ تا ۲۰ درصد موهای زائد در این مرحله قرار دارند. فولیکولی که در فاز استراحت قرار داشته باشد، مویی نمی‌سازد.

لیزر موهای زائد تنها روی موهایی موثر است که در فاز رشد قرار دارند و چون در آن واحد همه موها در فاز رشد نیستند، نمی‌تواند تمامشان را از بین ببرد. برای بهبود این وضعیت، دوره‌های درمانی طولانی و فواصل بین جلسات زیاد است. به این ترتیب می‌توانیم بیشتر موهای زائد را حذف کنیم.

عوامل دیگری هم هستند که نمی‌گذارند تمامی موهای زائد را حذف کنیم. مثلاً تغییرات هورمونی در بارداری یا بعد از یائسگی می‌توانند باعث فعال شدن برخی از فولیکول‌هایی شوند که با لیزر آن‌ها را غیرفعال کرده‌ایم. برخی فولیکول‌های بدن موهایی متفاوت تولید می‌کنند، مثل موهای روشن‌تر، سفید رنگ، نازک و کرکی. لیزر روی این موارد بی‌اثر است. همین فولیکول‌ها ممکن است در آینده موهای ضخیم و تیره بسازند.

در مجموع اگر همه‌ی متغیرها را در نظر بگیریم، می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که با در دوره‌ی درمانی لیزر بین ۶۰ تا ۹۰ درصد موهای زائد بدن از بین می‌روند. به بیان بهتر می‌توان گفت که لیزر باعث کاهش دائمی موهای زائد می‌شود و نه حذف دائم موهای زائد.

آیا موهای حذف شده دیگر هیچوقت رشد نمی‌کنند؟

در حالت عادی انتظار داریم که آن ۶۰ تا ۹۰ موهای حذف شده دیگر هیچوقت رشد نکنند. ولی در شرایط خاصی ممکن است شاهد رشد دوباره‌ی این موها باشیم.

شایع‌ترین دلیل رشد موهای حذف شده، تغییرات هورمونی است که در زمینه‌ی بارداری، یائسگی، مصرف برخی داروها و تعدادی از بیماری‌های غدد رخ می‌دهد. مثلاً افزایش هورمون تستسترون (مثلاً در سندرم تخمدان پلی کیستیک یا مصرف مکمل‌های هورمونی در آقایان) می‌تواند باعث فعال شدن فولیکول‌های لیزر شده بشود.

این مطلب را هم بخوانید
بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

چه عواملی روی نتایج لیزر تاثیر دارند؟

عوامل زیادی روی نتیجه‌ی نهایی لیزر موهای زائد موثر هستند ولی چندتایی از بقیه مهم‌ترند. در این بخش می‌خواهیم روی این موارد بحث کنیم.

کلینیک لیزر موهای زائد: مهم‌ترین عامل

تقریباً برای تمام متقاضیان لیزر موهای زائد می‌توان درمانی موثر و ماندگار انجام داد؛ البته به جز تعداد انگشت شماری که کاندیدای مناسبی برای این روش نیستند. پس واقعیت این است که اگر شخصی از لیزر نتیجه نگرفته است، احتمالاً کلینیک مناسبی را برای این کار انتخاب نکرده است.

یک کلینیک خوب سه ویژگی مهم دارد:

 • اپراتورهای حرفه‌ای دارد. اپراتورها کسانی هستند که کار لیزر درمانی را انجام می‌دهند. اگر اپراتور دانش، مهارت و تجربه‌ی کافی در این کار را داشته باشد، لیزر درمانی موثرتر و بهتر خواهد بود.
 • زیر نظر پزشک متخصص است. نظارت پزشک در مراحل لیزر درمانی مهم است. در جلسات اول باید دستگاه سازگار با رنگ پوست شما انتخاب شود. در طول دوره‌ی درمان باید اثرگذاری لیزر بررسی شود. همچنین رسیدگی به مشکلات احتمالی نیز بر عهده‌ی پزشک است.
 • به دستگاه‌های به‌روز و پیشرفته مجهز است. دستگاه‌های لیزر موهای زائد تنوع زیادی دارند ولی تعداد انگشت شماری از این محصولات، اثرگذاری و ایمنی مطلوبی دارند. یک کلینیک خوب باید از آخرین ورژن دستگاه‌هایی استفاده کند که توسط شرکت‌های معتبر در این زمینه ساخته شده باشد.

کلینیک خانه سفید یکی از باسابقه‌ترین و بهترین کلینیک‌های لیزر موهای زائد در تهران است. امکانات پیشرفته و دستگاه‌های به‌روز لیزر، اپراتورهای حرفه‌ای و محیط درمانی مناسب سبب شده تا بتوانیم بهترین پزشکان متخصص را جذب کلینیک کنیم و در نهایت بهترین خدمات درمانی را به مراجعین خود ارائه دهیم.

رنگ پوست و دستگاه‌های لیزر

کلینیک تخصصی خانه‌ی سفید به سه مورد از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد مجهز است. این دستگاه‌ها از بهترین فناوری‌های لیزری بهره می‌برند و پرتوهایی با طول موج‌های مختلف تولید می‌کنند. یعنی کلینیک ما برای لیزر درمانیِ موثر هر رنگ پوستی، آماده است.

برای این که نگاه کاربردی‌تر و بهتری به این تکنولوژی‌ها داشته باشیم، ویژگی و عملکرد آن‌ها را برای شما در یک جدول خلاصه کرده‌ایم و در موارد مختلف به آن تکنولوژی نمره‌ای از ۰ تا ۱۰ داده‌ایم. ۱۰ بیشترین و ۰ کمترین نمره‌ است. در مورد فاکتور درد، عدد کمتر نشانگر درد بیشتر است. برای این که درک بهتری از امتیازات داشته باشید، نمره دهی‌ها را برای اپیلاسیون با وکس نیز مطرح کرده‌ایم.

جدول انواع رنگ پوست

تفاوت ملانین موجود در پوست و مو مهم است

ملانین رنگدانه‌ای تیره در پوست و موهای ما است. در افراد مختلف، مقدار متفاوتی از ملانین در پوست و مو وجود دارد. مثلاً افراد سیاهپوست میزان زیادی ملانین در پوست و موی خود دارند. افراد بلوند مقادیر کمی ملانین دارند و افراد زال هم اصلاً ملانینی ندارند چون بدن‌شان نمی‌تواند رنگدانه بسازد.

وقتی لیزر را به پوست می‌تابانیم، ملانین بیشتر از همه‌ی مولکول‌های موجود در پوست گرم می‌شود. اما این ملانین هم در پوست وجود دارد و هم در فولیکول. پس چرا بدون این که پوست آسیب ببیند، فولیکول‌ها می‌سوزند و از بین می‌روند؟ چون میزان ملانین در فولیکول‌ها بیشتر است و قبل از این که دمای پوست به حد بحرانی برسد، فولیکول داغ شده و آسیب می‌بینید.

همه هدف ما در لیزر موهای زائد این است که فولیکول‌ها را داغ کنیم ولی نگذاریم بافت پوستی مجاور که حاوی مقادیری ملانین است، گرم شود یا آسیبی ببیند. چون اگر این اتفاق بیفتد، پوست دچار سوختگی می‌شود. برای همین است که در حین لیزر از روش‌های خنک کننده‌ی مختلفی استفاده می‌کنیم که بلافاصله بعد از آسیب دیدن فولیکول، پوست را خنک می‌کند.

تفاوت رنگ پوست و مو اهمیت دارد

در گذشته می‌گفتند که افراد با موی روشن (مثل قرمز یا بلوند) نمی‌توانند لیزر کنند یا لیزر موهای زائد در این افراد موثر نیست. امروزه این گفته را کمتر می‌شنویم. اما چرا چنین چیزی مطرح می‌شود؟ علتش را باید در دو زمینه بررسی کنیم:

(۱) ایمنی: هرچی رنگ پوست و مو با هم تفاوت کمتری داشته باشند، ایمنی لیزر کمتر می‌شود. چون در این صورت میزان ملانین موجود در فولیکول و پوست به هم نزدیک است و احتمال سوختگی پوست بیشتر می‌شود.

(۲) تاثیر گذاری: هرچه رنگ مو روشن‌تر باشد، یعنی فولیکول ملانین کمتری دارد. هرچه ملانین فولیکول کمتر باشد، فولیکول دیرتر آسیب می‌بیند. یعنی باید جلسات درمانی را طولانی‌تر و تعداد جلسات را هم بیشتر کنیم تا اثر گذار باشند.

پس در مجموع هرچه تفاوت بین رنگ پوست و مو بیشتر باشد، ایمنی لیزر درمانی بیشتر است. هرچه رنگ مو تیره‌تر باشد، اثر لیزر بر موهای زائد بیشتر است. اگر موها روشن باشند، تعداد و طول جلسات درمانی بیشتر می‌شود.

شماره‌ی رنگ پوست شما چند است؟

یکی از عوامل موثر در میزان اثرگذاری لیزر موهای زائد، شماره‌ی رنگ پوست متقاضی در طبقه‌بندی استاندارد رنگ پوست است. شماره‌ی رنگ پوست به ما کمک می‌کند که ایمنی و اثرگذاری لیزر را بسنجیم. مثلاً لیزر الکساندریت برای رنگ پوست شماره‌ی ۱، ۲ و ۳ مناسب است. برای رنگ پوست‌های تیره‌تر (با شماره‌های بزرگ‌تر) بهتر است از لیزر ان دی یاگ استفاده کنیم.

کمی جلوتر در مورد انواع لیزر صحبت می‌کنیم و خواهیم گفت که برای هر رنگ پوست، کدام لیزر مناسب‌تر است. جدول زیر خلاصه‌ای از انواع رنگ پوست بر اساس طبقه‌ی بندی فیتزپاتریک است. در واقع این جدول نشان می‌دهد که در بدن شما چقدر ملانین ساخته می‌شود.

رنگ پوستطیف رنگ پوستدر صورت قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید:رنگ معمول مو و چشم
۱به سادگی می‌سوزد و برنزه نمی‌شودموهای سفید و بلوند

چشم‌های رنگ روشن

۲معمولاً می‌سوزد و به سختی برنزه می‌شودموهای بلوند

چشم‌های رنگ روشن

۳معمولاً می‌سوزد و گاهی برنزه می‌شودرنگ موها و چشم‌ها نه کاملاً تیره و نه کاملاً روشن است
۴به آسانی برنزه می‌شود و گاهی می‌سوزدرنگ موها و چشم تیره
۵بدون سوختن برنزه می‌گرددرنگ موها و چشم تیره
۶به سرعت برنزه شده و هیچگاه نمی‌سوزدرنگ موها و چشم تیره

شماره رنگ پوست برای بیشتر ایرانی‌ها بین ۲ تا ۴ و به ندرت ۱ یا ۵ است. شماره ۶ در اقلیت‌های قومی در جنوب کشور مشاهده می‌شود.

ضخامت مو نیز اهمیت دارد

تا اینجا آموختیم که رنگ پوست، رنگ مو و تفاوت بین رنگ پوست و مو در ایمنی و اثرگذاری لیزر موهای زائد مهم است. ویژگی دیگری که باید اشاره کنیم، ضخامت تارهای مو است. هرچه تار مو ضخیم‌تر باشد، دیرتر گرمای خود را از دست می‌دهد و در نتیجه فولیکول سازنده‌ی آن بیشتر آسیب می‌بیند.

بهترین مرکز لیزر موهای زائد

خوب تا به این جای کار با اصول کار دستگاه لیزر آشنا شدیم. اما هنوز به مهم‌ترین نکته‌ اشاره‌ای نکرده‌ایم. همان طور که گفتیم، اساس کار دستگاه لیزر، افتراق بین بخش تیره‌ی فولیکول مو و دیگر بافت‌های پوست است. با این حساب اگر پوست شما تیره باشد چطور می‌شود؟

باید بدانید که طول موج‌های مختلف و دستگاه‌های مختلف برای رنگ‌‌های پوست خاصی طراحی شده‌اند. یعنی نمی‌توان از یک دستگاه لیزر که طول موج خاصی را تولید می‌کند، برای انواع رنگ پوست استفاده کرد.

در واقع بهترین مرکز لیزر موهای زائد باید به چندین نوع از این دستگاه‌ها مجهز باشد. مثلاً تبلیغ دستگاه لیزر الکساندریت زیاد به گوش ما می‌خورد. الکساندریت دستگاه بسیار ایمن و خوبی است اما هرچه پوست تیره‌تر باشد، اثر گذاری این دستگاه کم‌تر می‌شود. پس نمی‌شود از یک دستگاه برای لیزر موهای زائد هر کسی استفاده کرد.

کلینیک خانه‌ سفید به سه مدل از آخرین تکنولوژی‌ دستگاه‌های لیزر مجهز است. این دستگاه‌ها در کنار هم تمامی انواع رنگ پوست را پوشش می‌دهند. پس می‌توانید با لیزر درمانی‌های بی‌اثر خداحافظی کنید. ما با توجه به رنگ پوستتان بهترین دستگاه برای شما انتخاب می‌کنیم تا موثرترین لیزر درمانی را تجربه کنید.

دستگاه‌های لیزر کلینیک خانه‌ی سفید

لیزر الکساندریت کندلا جنتل پرو ساخت سال ۲۰۱۸

این دستگاه، یکی از بهترین دستگاه‌های لیزر الکساندریت در دنیا است. لیزر الکساندریت سریع‌ترین تکنولوژی در بین فناوری‌های لیزر موهای زائد به شمار می‌آید. این دستگاه برای لیزر مناطق وسیع‌تر مناسب‌ است و بر موهای نازک تاثیر بیشتری دارد.

یکی از مشکلات لیزر الکساندریت این است که معمولاً بر پوست‌های تیره اثر کمتری دارد؛ اما بسته به تشخیص متخصص پوست، ممکن است برای این نوع پوست‌ها نیز استفاده شود. به علت قدرت زیاد این دستگاه، امکان ایجاد لکه‌های پوستی در مراجعین با پوست‌های تیره وجود دارد.

دستگاه لیزر الکس 2018

لیزر دکا با دو طول موج منحصر به فرد ساخت سال ۲۰۱۹

این مدل از دستگاه‌های لیزر دکا در واقع یکی از آخرین تکنولوژی‌های لیزر موهای زائد است. این دستگاه دارای دو طول موج متفاوت اکساندریت (۷۵۵ نانومتر) و ان دی یاگ (۱۰۶۴ نانومتر) است. این قابلیت دستگاه میزان اثر گذاری آن را بسیار افزایش می‌دهد.

دیگر ویژگی مهم لیزر دکا این است که پرتوهای ساطع شده از آن انرژی کمتری دارند. انرژی کمتر به معنی درد کمتر و ایمنی بیشتر است. به این ترتیب از عوارض جانبی مانند سوختن یا تغییر رنگ پوست هم خبری نیست.

دستگاه لیزر دکا
دستگاه لیزر دکا

لیزر دیود وکتوس آمریکایی

دستگاه‌های لیزر دیود، دوره‌های تابش سریع‌تری دارند و به همین دلیل جلسات لیزر درمانی نیز کوتاه‌تر می‌شوند. به طور کلی این تکنولوژی با اختلاف اندکی از دیگر تکنولوژ‌ی‌ها موثرتر است؛ اما امنیت کمتر و عوارض جانبی بیشتری دارد. این موارد به علاوه کمی درد بیشتر، به دلیل دوره‌های تابش زود به زود روش دیود است.

دستگاه لیزر دیود
دستگاه لیزر دیود

هزینه‌ی لیزر

هزینه‌ی لیزر موهای زائد در کلینیک خانه‌ی سفید به چندین عامل بستگی دارد. تراکم موها در منطقه‌ی مورد نظر، تعداد جلسات مورد نیاز و دستگاه استفاده شده از جمله‌ی این موارد هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت‌های لیزر مو می‌توانید با ما در تماس باشید.

عوارض لیزر موهای زائد

هرچه دستگاه‌های استفاده شده در کلینیک‌های لیزر موهای زائد پیشرفته‌تر و تیم درمانی ماهرتر باشند، احتمال وقوع عوارض جانبی کمتر می‌شود. در کلینیک خانه‌ی سفید مفتخریم که از بهترین دستگاه‌ها و مجرب‌ترین کادر درمانی بهره می‌بریم تا خدمت‌گذاری شایسته برای شما باشیم و احتمال وقوع عوارض جانبی را به حداقل برسانیم.

عوارض جانبی که ممکن است در لیزر موهای زائد پیش بیایند، عبارت‌اند از:

 • سوختگی
 • تغییر رنگ پوست
 • ایجاد لک
 • عفونت، فولیکولیت و آکنه
 • ایجاد اسکار

جهت اطلاع کامل از کلیه عوارض ممکن لیزر موهای زائد حتما مقاله ” عوارض لیزر موهای زائد ” همین وب سایت را مطالعه فرمایید.

فیلم لیزر موهای زائد با دستگاه الکس

جهت دریافت وقت مشاوره و یا نوبت لیزر با شماره های 02154503 و یا 02188670647

کلینیک خانه سفید تماس حاصل فرمایید. همچنین با پر کردن فرم مشاوره می توانید

درخواست تماس از سمت کلینیک برای تعیین وقت دهید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 4.8 / 5. تعداد رای ها 117

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

13 دیدگاه

 1. سلام وخسته نباشید،ایا لیزر موهای نازک و کرک مانند باعث میشه موهای زمخت تر و پرپشت تری دربیاد؟من ران پام رو لیزر کردم ک موهای نازک و کرک مانندی داشت بعداز چند جلسه موهای زمخت و بیشتری روی پام دراومده ،بهتره ک دیگه لیزر نکنم؟؟؟؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله امکان دارد که موهای نازک و کرکی را ضخیم تر کند.
   به یاد داشته باشید هرچه پوست سفیدتر و موها ضخیم تر باشد لیزر موهای زائد پاسخگویی بهتری دارد.

 2. سلام و خسته نباشید
  رنگ پوست و نوع لیزر در هزینه تاثیر داره یا خیر؟؟؟ و هر جلسه چقدر هزینه در بر میگیره؟؟؟

 3. سلام من بیماری دراماتیک سبوروئیک پوست سر دارم یعنی التهاب خارش سوزش و شوره و پوسته که به گفته دکترا غیر قابل درمانه و ایا کاشت مو برای من امکان پذیره و یا بعد کاشت ریزش پیدا نمیکنه لطفا صادقانه پاسخ بدین چون واقعا شرایط من خاصه نمیخوام از این بیشتر رنج ببرم این بیماری خودش به اندازه کافی من و عذاب داده

 4. سلام وقت بخیر . جناب بنده پوست بدنم رنگ های مختلفی داره. میتونم لیزر انجام بدم؟ توی هزینه و جلسات مورد نیاز واسه لیزر تاثیر میذاره؟

 5. سلام من یک دخترم میخواهم ناحیه بیکنی لیزر کنم میخواستم بپرسم موقع لیزر ناحیه بیکنی اسیبی به پرده بکارت نمیرسد؟
  مثلا باعث پارگی پرده بکارت نمیشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  میشه زود جوابم بدید

 6. بسیار عالی. ممنون از مقاله کامل و جامع شما. میشه در مورد عوارض لیزر بیشتر توضیح بدید؟ بعد این که میگن لیزر سرطان‌زاست درسته؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن