کلینیک تخصصی کاشت مو خانه سفید

 • 2731 225 0912
 • 021-54503
لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

4.8
(14)

با پیشرفت فناوری‌های درمانی و زیبایی، رسیدن به خواسته‌هایی که در گذشته غیرممکن می‌نمود، روز به روز ممکن‌تر می‌شود. موهای زائد از آن دست مشکلاتی است که در سرتاسر طول عمر با آن‌ دست و پنجه نرم می‌کنیم و لیزر موهای زائد بهترین راه خلاص شدن از شر این موهای مزاحم است. پس تیغ، کرم اصلاح، کرم‌های موبر، اپی لیدی و همه ‌این‌ها را کنار بگذارید و بدون درد، جوش، خشک شدن پوست و مشکلات دیگر، یک بار برای همیشه از شر این موها خلاص شوید.

عملکرد لیزر موهای زائد

نحوه‌ی کار دستگاه لیزر

دستگاه لیزر موهای زائد با تولید، تقویت و متمرکز ساختن پرتوهای نوری که انرژی یکسانی دارند، باعث تخریب انتخابی فولیکول‌های مو در پوست می‌شود. فولیکول‌ها ارگان‌‌های تولید و رشد مو هستند، پس از بین رفتن فولیکول مساوی با عدم رشد مو است. این اساس کار لیزر است، اما چه ‌گونه این کار را می‌کند؟

فیزیک نور به زبان ساده

نور سفید یا زرد که از خورشید یا لامپ‌های منزل ما منتشر می‌شود، حاوی چندین و چند اشعه‌ی نوری با طول موج‌ها و رنگ‌های مختلف است. در واقع آن چیزی که باعث رنگی شدن یک پرتوی نور می‌شود، طول موج منحصر به فرد آن است. مثلاً اگر طول موج یک پرتو نور حدود ۵۰۰ نانومتر باشد، ما آن را به رنگ بنفش می‌بینیم.

نور لامپ یا خورشید اشعه‌هایی با طول موج حدود ۵۰۰ تا ۷۵۰ نانومتر دارند. یعنی ترکیبی از ۷ رنگ رنگین کمان که همه ما به خوبی با آن آشنا هستیم. کمترین طول موج مربوط به رنگ بنفش و بیشترین مربوط به رنگ قرمز است. این اشعه‌های رنگی به اجسام برخورد می‌کنند. بخشی از آن‌ها جذب جسم شده و بخشی هم بازتاب می‌شود. وقتی ما یک جسم را به رنگ بنفش می‌بینیم، یعنی طیف‌های رنگ قرمز جذب جسم شده‌اند و طیف‌های بنفش بازتاب پیدا کرده‌اند.

عملکرد لیزر موهای زائد

هر جسمی بسته به ویژگی‌های فیزیکی، اشعه‌هایی با طول موج‌های مختلف را جذب می‌کند. مثلاً به خوبی می‌دانیم که رنگ سیاه (که همه‌ی طیف‌های رنگی را جذب می‌کند) نسبت به رنگ سفید (که همه‌ی طیف‌های رنگی را بازتاب می‌کند) در برابر نور خورشید بیشتر گرم می‌شود. پس اشعه‌های نوری انرژی دارند و اگر جذب یک جسم شوند، این انرژی را به جسم منتقل می‌کنند که در مورد نور خورشید باعث گرم شدن جسم می‌شوند. مثلاً در گیاهان، نور جذب رنگدانه‌هایی به نام سبزینه می‌شود که انرژی نوری را به انرژی زیستی تبدیل کرده و از آن برای فتوسنتز استفاده می‌کنند.

در لیزر موهای زائد، جسم مورد نظر ما ملانین است. ملانین رنگ‌دانه‌ی پوست و موی بدن ما است که به فراوانی در فولیکول‌های مو وجود دارد و به رنگ مشکی است. ملانین همانند تمام اجسام دنیا، اشعه‌های نور با طول موج‌های خاصی را جذب و باقی را بازتاب می‌کند. در لیزر موهای زائد از طولی موجی استفاده می‌شود که ملانین به خوبی آن را جذب کند و باعث آسیب به فولیکول شود. این طول موج باید به اندازه‌ای باشد که بافت‌های اطراف صدمه‌ای نبینند.

اشعه‌ی نوری تولید شده توسط دستگاه لیزر برخلاف نور لامپ یا خورشید، تک رنگ بوده و طول موجی ثابت دارد. در شکل زیر میزان جذب طول موج‌های مختلف توسط ملانین، بافت‌های بدن و آب نمایش داده شده است. طول موج استفاده شده در دستگاه‌های مرسوم لیزر موهای زائد نیز قابل مشاهده است.

نمودار میزان جذب طول موج‌های مختلف توسط ملانین
نمودار میزان جذب طول موج‌های مختلف توسط ملانین

نفوذ به پوست

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، طول موج انتخاب شده برای دستگاه‌های لیزر موهای زائد در بهترین جای ممکن از نظر اثر روی ملانین قرار ندارند. مثلاً در طول موج ۴۰۰، ملانین بیشترین جذب را دارد. پس چرا  طول موج‌ دستگاه‌های لیزر به این شکل است؟

حتما بخوانید
عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد چیست ؟

دلیل این است که علاوه بر جذب یک اشعه‌ی نوری توسط ملانین، نفوذ آن اشعه به پوست هم اهمیت دارد. برای این که نتایج لیزر موهای زائد دوام بیشتری داشته باشد، اشعه نوری باید به حدی در پوست نفوذ کند که به بخش‌های پایه‌ای فولیکول برسد. یعنی جایی که پیاز مو (بخش سازنده‌ی تارهای مو) قرار دارد. در غیر این صورت فقط به ساقه‌ی مو آسیب زده‌ایم که تفاوتی با وکس یا تیغ اصلاح ندارد. در شکل زیر میزان نفوذ طول موج‌های مختلف و میزان جذبشان توسط لایه‌های پوست مشخص شده‌اند. بازه‌ی ۶۰۰ تا ۱۱۰۰ نانومتر بهترین طول‌های موج برای لیزر مو است.

درصد جذب لایه های نوری در لایه های پوست
درصد جذب لایه های نوری در لایه های پوست

جهت دریافت وقت مشاوره و یا نوبت لیزر با شماره های 02154503 و یا 02188670647

کلینیک خانه سفید تماس حاصل فرمایید. همچنین با پر کردن فرم مشاوره می توانید

درخواست تماس از سمت کلینیک برای تعیین وقت دهید.

استفاده از دستگاه لیزر

تا این جا آموختیم که لیزر منتشر شده از دستگاه به درون پوست نفود و به رنگدانه‌های ملانین برخورد می‌کند. انرژی نورانی به گرما تبدیل شده و حرارت فولیکول‌ها تا ۶۰-۷۰ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌يابد. به این ترتیب فولیکول دچار آسیب شده و در ساخت مو ناتوان می‌شود.

مشکلی که در این جا وجود دارد این است که ملانین به طور طبیعی در بخش‌های دیگر پوست هم وجود دارد. به همین جهت ممکن است بافت‌های مجاور فولیکول هم آسیب ببینند. در واقع دلیل بیشتر عوارض لیزر موهای زائد همین است. اگر اشعه‌ی لیزر به طور مداوم و بدون وقفه به پوست بتابد، بافت‌های اطراف فولیکول هم گرم شده، آسیب دیده و لک‌ها پوستی ایجاد می‌شوند.

برای حل این مشکل، مراقبت‌هایی پیش، در حین و بعد از لیزر انجام می‌شود. مثلاً دستگاه لیزر اشعه‌ی نور را قطع و وصل می‌کند یا از تکنیک‌های مختلفی برای سرد کردن بافت پوست (مثل ژل‌های سرد کننده) استفاده می‌شود. این که یک دستگاه چقدر در تخریب انتخابی فولیکول و آسیب نزدن به بافت‌های مجاور موفق باشد، از برتری‌های آن محسوب می‌شود. به طور مثال لیزر روبی که امروزه تقریباً منسوخ شده، نیاز به تابش‌های طولانی و سرد کردن‌های بیشتری داشت. به همین جهت مثلاً لیزر موهای پشت، چند ساعت طول می‌کشید.

اثربخشی لیزر موهای زائد و تعداد جلسات

لیزر تنها راه حذف دائمی موهای زائد است. این که لیزر چقدر اثر بخش باشد، به دستگاه استفاده شده، رنگ پوست، صخامت‌ موها و تراکم موهای زائد شما بستگی دارد. این موارد در جلسه اول بررسی می‌شوند و مناسب‌ترین دستگاه با پوست شما و همچنین تعداد جلسات مورد نیاز برای حذف موها به شما اعلام می‌گردد. برای این که اثر لیزر موهای زائد را بهتر درک کنید و انتظار صحیحی از این روش درمانی داشته باشید، در جدول زیر مثال‌هایی برای شما ذکر شده است. توجه داشته باشید که اعداد ذکر شده ممکن است برای شما بیشتر یا کمتر باشد.

جدول تعداد جلسات مورد نیاز لیزر
جدول تعداد جلسات مورد نیاز لیزر

همانطور که می‌بینید، میزان کاهش موها به تعداد جلسات و دستگاه استفاده شده بستگی دارد. مثلاً اگر تعداد جلسات درمانی با لیزر الکساندریت، از ۳ به ۴ افزایش یابد، می‌تواند تا ۳۰ درصد موهای بیشتری را حذف کند.

بهترین مرکز لیزر موهای زائد

خوب تا به این جای کار با اصول کار دستگاه لیزر آشنا شدیم. اما هنوز به مهم‌ترین نکته‌ اشاره‌ای نکرده‌ایم. همان طور که گفتیم، اساس کار دستگاه لیزر، افتراق بین بخش تیره‌ی فولیکول مو و دیگر بافت‌های پوست است. با این حساب اگر پوست شما تیره باشد چطور می‌شود؟

باید بدانید که طول موج‌های مختلف و دستگاه‌های مختلف برای رنگ‌‌های پوست خاصی طراحی شده‌اند. یعنی نمی‌توان از یک دستگاه لیزر که طول موج خاصی را تولید می‌کند، برای انواع رنگ پوست استفاده کرد.

در واقع بهترین مرکز لیزر موهای زائد باید به چندین نوع از این دستگاه‌ها مجهز باشد. مثلاً تبلیغ دستگاه لیزر الکساندریت زیاد به گوش ما می‌خورد. الکساندریت دستگاه بسیار ایمن و خوبی است اما هرچه پوست تیره‌تر باشد، اثر گذاری این دستگاه کم‌تر می‌شود. پس نمی‌شود از یک دستگاه برای لیزر موهای زائد هر کسی استفاده کرد.

کلینیک خانه‌ سفید به سه مدل از آخرین تکنولوژی‌ دستگاه‌های لیزر مجهز است. این دستگاه‌ها در کنار هم تمامی انواع رنگ پوست را پوشش می‌دهند. پس می‌توانید با لیزر درمانی‌های بی‌اثر خداحافظی کنید. ما با توجه به رنگ پوستتان بهترین دستگاه برای شما انتخاب می‌کنیم تا موثرترین لیزر درمانی را تجربه کنید.

حتما بخوانید
بهترین مرکز لیزر موهای زائد در تهران
جدول انواع رنگ پوست
جدول انواع رنگ پوست

رنگ پوست و دستگاه‌های لیزر

کلینیک تخصصی خانه‌ی سفید به سه مورد از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد مجهز است. این دستگاه‌ها از بهترین فناوری‌های لیزری بهره می‌برند و پرتوهایی با طول موج‌های مختلف تولید می‌کنند. یعنی کلینیک ما برای لیزر درمانیِ موثر هر رنگ پوستی، آماده است.

برای این که نگاه کاربردی‌تر و بهتری به این تکنولوژی‌ها داشته باشیم، ویژگی و عملکرد آن‌ها را برای شما در یک جدول خلاصه کرده‌ایم و در موارد مختلف به آن تکنولوژی نمره‌ای از ۰ تا ۱۰ داده‌ایم. ۱۰ بیشترین و ۰ کمترین نمره‌ است. در مورد فاکتور درد، عدد کمتر نشانگر درد بیشتر است. برای این که درک بهتری از امتیازات داشته باشید، نمره دهی‌ها را برای اپیلاسیون با وکس نیز مطرح کرده‌ایم.

دستگاه‌های لیزر کلینیک خانه‌ی سفید

لیزر الکساندریت کندلا جنتل پرو ساخت سال ۲۰۱۸

این دستگاه، یکی از بهترین دستگاه‌های لیزر الکساندریت در دنیا است. لیزر الکساندریت سریع‌ترین تکنولوژی در بین فناوری‌های لیزر موهای زائد به شمار می‌آید. این دستگاه برای لیزر مناطق وسیع‌تر مناسب‌ است و بر موهای نازک تاثیر بیشتری دارد.

دستگاه لیزر الکس 2018
دستگاه لیزر الکس 2018

یکی از مشکلات لیزر الکساندریت این است که معمولاً بر پوست‌های تیره اثر کمتری دارد؛ اما بسته به تشخیص متخصص پوست، ممکن است برای این نوع پوست‌ها نیز استفاده شود. به علت قدرت زیاد این دستگاه، امکان ایجاد لکه‌های پوستی در مراجعین با پوست‌های تیره وجود دارد.

لیزر دکا با دو طول موج منحصر به فرد ساخت سال ۲۰۱۹

این مدل از دستگاه‌های لیزر دکا در واقع یکی از آخرین تکنولوژی‌های لیزر موهای زائد است. این دستگاه دارای دو طول موج متفاوت اکساندریت (۷۵۵ نانومتر) و ان دی یاگ (۱۰۶۴ نانومتر) است. این قابلیت دستگاه میزان اثر گذاری آن را بسیار افزایش می‌دهد.

دستگاه لیزر دکا
دستگاه لیزر دکا

دیگر ویژگی مهم لیزر دکا این است که پرتوهای ساطع شده از آن انرژی کمتری دارند. انرژی کمتر به معنی درد کمتر و ایمنی بیشتر است. به این ترتیب از عوارض جانبی مانند سوختن یا تغییر رنگ پوست هم خبری نیست.

لیزر دیود وکتوس آمریکایی

دستگاه‌های لیزر دیود، دوره‌های تابش سریع‌تری دارند و به همین دلیل جلسات لیزر درمانی نیز کوتاه‌تر می‌شوند. به طور کلی این تکنولوژی با اختلاف اندکی از دیگر تکنولوژ‌ی‌ها موثرتر است؛ اما امنیت کمتر و عوارض جانبی بیشتری دارد. این موارد به علاوه کمی درد بیشتر، به دلیل دوره‌های تابش زود به زود روش دیود است.

دستگاه لیزر دیود
دستگاه لیزر دیود

هزینه‌ی لیزر

هزینه‌ی لیزر موهای زائد در کلینیک خانه‌ی سفید به چندین عامل بستگی دارد. تراکم موها در منطقه‌ی مورد نظر، تعداد جلسات مورد نیاز و دستگاه استفاده شده از جمله‌ی این موارد هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت‌های لیزر مو می‌توانید با ما در تماس باشید.

عوارض لیزر موهای زائد

هرچه دستگاه‌های استفاده شده در کلینیک‌های لیزر موهای زائد پیشرفته‌تر و تیم درمانی ماهرتر باشند، احتمال وقوع عوارض جانبی کمتر می‌شود. در کلینیک خانه‌ی سفید مفتخریم که از بهترین دستگاه‌ها و مجرب‌ترین کادر درمانی بهره می‌بریم تا خدمت‌گذاری شایسته برای شما باشیم و احتمال وقوع عوارض جانبی را به حداقل برسانیم.

عوارض جانبی که ممکن است در لیزر موهای زائد پیش بیایند، عبارت‌اند از:

 • سوختگی
 • تغییر رنگ پوست
 • ایجاد لک
 • عفونت، فولیکولیت و آکنه
 • ایجاد اسکار

جهت اطلاع کامل از کلیه عوارض ممکن لیزر موهای زائد حتما مقاله ” عوارض لیزر موهای زائد ” همین وب سایت را مطالعه فرمایید.

 

فیلم لیزر موهای زائد با دستگاه الکس

 

 

جهت دریافت وقت مشاوره و یا نوبت لیزر با شماره های 02154503 و یا 02188670647

کلینیک خانه سفید تماس حاصل فرمایید. همچنین با پر کردن فرم مشاوره می توانید

درخواست تماس از سمت کلینیک برای تعیین وقت دهید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 4.8 / 5. تعداد رای ها 14

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

اشتراک گذاری :

دیدگاه در"لیزر موهای زائد"

 1. ریرا

  برا کسی که سینه اش پروتز داخلشه مشکلی نیست لیزر سینه؟

 2. محمد

  سلام من بیماری دراماتیک سبوروئیک پوست سر دارم یعنی التهاب خارش سوزش و شوره و پوسته که به گفته دکترا غیر قابل درمانه و ایا کاشت مو برای من امکان پذیره و یا بعد کاشت ریزش پیدا نمیکنه لطفا صادقانه پاسخ بدین چون واقعا شرایط من خاصه نمیخوام از این بیشتر رنج ببرم این بیماری خودش به اندازه کافی من و عذاب داده

 3. سلمان کمانی

  سلام وقت بخیر . جناب بنده پوست بدنم رنگ های مختلفی داره. میتونم لیزر انجام بدم؟ توی هزینه و جلسات مورد نیاز واسه لیزر تاثیر میذاره؟

 4. دختر

  سلام من یک دخترم میخواهم ناحیه بیکنی لیزر کنم میخواستم بپرسم موقع لیزر ناحیه بیکنی اسیبی به پرده بکارت نمیرسد؟
  مثلا باعث پارگی پرده بکارت نمیشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  میشه زود جوابم بدید

 5. saeed

  بسیار عالی. ممنون از مقاله کامل و جامع شما. میشه در مورد عوارض لیزر بیشتر توضیح بدید؟ بعد این که میگن لیزر سرطان‌زاست درسته؟

دیدگاه خود را بنویسید