لیزر موهای زائد

عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد چیست ؟

میزان عوارض لیزر موهای زائد به چه عواملی بستگی دارد؟

4.6
(469)

لیزر موهای زائد در سال‌های اخیر به یکی از بهترین راه‌های خلاص شدن از دست موهای مزاحم بدن و صورت تبدیل شده است. این روش ایمن و موثر، تنها روش دائمی حذف موهای زائد است. تمامی روش‌های درمانی و زیباسازی، هرچقدر هم که کم‌تهاجمی و ایمن باشند، احتمال ایجاد عوارضی را دارند و لیزر هم از این قاعده مستثنی نیست. در این مقاله می‌خواهیم عوارض لیزر موهای زائد را با هم مرور کنیم.

نکات کلیدی کلیدی:

 • تمامی روش‌های حذف موهای زائد با لیزر یا دستگاه‌های نوری، ممکن است عوارضی به همراه داشته باشند.
 • احتمال عوارض لیزر موهای زائد در صورت انجام با دستگاه‌هایی که طول موج و زمان تابش بیشتری دارند، بیشتر است.
 • عوارض لیزر در افرادی که پوست‌های تیره‌تری دارند، بیشتر مشاهده می‌شود.
 • عوارض طبیعی لیزر شامل التهاب، قرمزی و پوسته پوسته شدن است.
 • شایع‌ترین عوارض حاد شامل تغییرات رنگ پوست و ایجاد اسکار است.

علت بروز عوارض لیزر چیست؟

لیزر موهای زائد روشی ایمن و کم‌عارضه است. با این حال مثل هر روشی احتمال بروز عوارض محدودی وجود دارد. برای این که متوجه علت عوارض لیزر موهای زائد بشوید، باید کمی در مورد اساس کار این روش صحبت کنیم. در این بخش می‌خواهیم به سوالات زیر پاسخ دهیم:

 • چگونه موهای زائد به کمک لیزر از بین می‌روند؟
 • آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟
 • چرا استفاده از لیزر عوارض دارد؟
 • چرا عوارض لیزر در افراد با پوست تیره، بیشتر است؟

لیزر موهای زائد در کلینیک خانه سفید

فیزیک لیزر به زبان ساده

وقتی ما یک جسم را می‌بینیم، به علت این است که نور به آن جسم برخورد کرده، بازتاب شده و به چشم ما می‌رسد. در واقع اگر جسمی نوری را بازتاب ندهد، ما نمی‌توانیم آن را ببینیم. مثل شیشه‌ای که بسیار تمیز باشد. شیشه‌ی شفاف و تمیز تمام پرتوهای نور را از خود عبور می‌دهد؛ لذا نمی‌توانیم آن را ببینیم. هر جسم علاوه بر بازتاب نور، برخی از پرتوهای نور را جذب می‌کند. این که یک جسم کدام پرتوهای نور را جذب و کدام را بازتاب کند، باعث می‌شود که رنگ منحصر به فردی داشته باشد.

نور لامپ یا خورشید از چندین و چند اشعه‌ی نور با رنگ‌ها و طول موج‌های مختلف تشکیل شده است. در واقع تفاوت طول موج پرتوهای نوری، باعث رنگی شدن آن‌ها می‌شود. اگر طول موج یک پرتوی نور بین ۴۸۰ تا ۷۵۰ نانومتر باشد، در محدوده‌ی نورهای مرئی قرار می‌گیرد. یعنی چشم ما می‌تواند رنگ آن‌ها را تشخیص دهد. حال وقتی جسمی را مثلاً به رنگ سبز می‌بینیم، یعنی این جسم رنگ‌های بنفش، آبی و قرمز را جذب و رنگ سبز را بازتاب کرده است.

پس دانستیم که هر جسم، پرتوهای نوری با انرژی یا طول موج‌ خاص را جذب می‌کند و باقی را بازتاب می‌دهد. مثلاً همه ما می‌دانیم رنگ سیاه (که تمام پرتوهای مرئی را جذب می‌کند) در زیر نور خورشید نسبت به رنگ سفید (که تمام پرتوهای مرئی را بازتاب می‌دهد) زودتر گرم می‌شود.

پرتوهای نور موجود در لیزر، همه طول موج و انرژی یکسانی دارند. در دستگاه لیزر موهای زائد، پرتوی لیزر تولید شده دارای طولی موجی است که توسط رنگدانه‌ای به نام ملانین به خوبی جذب می‌شود. ملانین رنگدانه‌ای است که باعث رنگ موها و پوست ما می‌شود.

مقدار ملانین در موهای ما بسیار بیشتر از پوست ما است. این رنگدانه به طور ویژه در پیاز و ساقه‌ی موی ما متمرکز شده است. زمانی که لیزر به پوست ما برخورد می‌کند، ۳ برابر بیشتر از پوست توسط پیاز و ساقه‌مو جذب می‌شود؛ برای همین دستگاه لیزر به شکلی تنظیم شده که پیش از گرم شدن پوست، آسیبی انتخابی به پیاز و ساقه‌ی مو وارد کند. وقتی پیاز مو آسیب ببیند، دیگر مویی از آن رشد نخواهد کرد.

تخفیف ویژه لیزر موهای زائد

پس چرا لیزر عوارض دارد؟

برای این که پرتوی لیزر به پیاز مو برسد، باید از لایه‌ی سطحی پوست که اپی‌درم یا روپوست نام دارد، عبور کند. پیاز مو در لایه‌ی دِرم قرار گرفته که در زیر اپی‌درم واقع شده است. اپی‌درم مانند پیاز و ساقه‌ی مو، ملانین دارد. به همین جهت پرتوی لیزر در راه خود تا رسیدن به پیاز مو، کمی هم جذب اپی‌درم می‌شود. برای همین است که عوارضی مانند سوختگی، تغییر رنگ پوست، زخم و دیگر عوارض مشابه ایجاد می‌شوند.

جهت دریافت وقت لیزر موهای زائد با بهترین دستگاه لیزر موهای زائد و آمریکایی و زیر نظر پزشک متخصص پوست و مو با بورد تخصصی از اروپا ( کشور اتریش ) با شماره های ۰۲۱۵۴۵۰۴ و ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ تماس حاصل فرمایید.

میزان عوارض به چه عواملی بستگی دارد؟

این که لیزر چقدر عارضه داشته باشد، به ویژگی‌های دستگاه و همچنین رنگ پوست متقاضی بستگی دارد. متفاضیانی که پوست تیره‌تری دارند، بیشتر مستعد دچار شدن به عوارض پوستی هستند؛ چرا که آن‌ها ملانین بیشتری در پوست خود دارند. تیرگی پوست می‌تواند ناشی از برنزه کردن و افزایش سن باشد یا این که به طور ژنتیکی و طبیعی پوست تیره‌ای داشته باشید. به همین جهت اگر قصد لیزر کردن دارید، باید فعلاً از آفتاب گرفتن و سولاریم پرهیز کنید.

عوامل دیگری که به طور بالقوه می‌توانند باعث افزایش احتمال عوارض لیزر موهای زائد شوند شامل طول موج لیزر، مدت زمان تابش، اندازه‌ی نقطه‌ی تابش و استفاده‌ی نامناسب از تکنیک‌های خنک‌سازی پوست است.

هرچه طول موج دستگاه لیزر بیشتر و مدت زمان تابش کوتاه‌تر باشد، احتمال وقوع عوارض جانبی کمتر می‌شود. افزایش طول موج و کاهش مدت زمان تابش باعث می‌شود که انرژی کمتری جذب ملانین شود. این اتفاق هم در اپی‌درم دیده می‌شود و هم در پیاز مو. پس طول موج زیاد و مدت تابش کم باعث کاهش تاثیر لیزر بر حذف موها می‌شود.

لیزر موهای زائد الکس

انتخاب صحیح پارامترهای مربوط به دستگاه لیزر، یعنی طول موج و مدت تابش به همراه استفاده از تکنیک‌های مناسب خنک‌سازی پوست، باعث به حداکثر رسیدن تاثیر لیزر و به حداقل رسیدن عوارض لیزر می‌شود. با توجه به این که دستگاه‌های لیزر معمولاً یک یا نهایتاً دو نوع طول موج را تولید می‌کنند، خیلی مهم است که دستگاهی متناسب با رنگ پوست شما انتخاب شود. بیشتر مراکز لیزر موهای زائد تنها یک دستگاه لیزر دارند، ولی در کلینیک خانه سفید از ۳ دستگاه لیزر مختلف استفاده می‌کنیم تا شاهد بیشترین تاثیر و کمترین عوارض باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه‌های لیزر کلینیک می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

دو سه روز بعد از لیزر، ممکن است پوست ناحیه‌ی تحت درمان کمی قرمز و کم درد را داشته باشد. بسیاری از بیماران می‌گویند که این درد مشابه با درد آفتاب سوختگی است و به خوبی تحمل می‌شود. اما خود فرآیند لیزر معمولاً دردناک نیست.

شایع‌ترین عوارض لیزر موهای زائد

عوارض روش‌های درمانی مختلف به چند شکل پدیدار می‌شوند. برخی عوارض طبیعی هستند. به هر حال در طی لیزر یا روش‌های زیبایی دیگر، شما دارید تغییری در ساختار طبیعی بدن ایجاد می‌کنید و باید انتظار داشته باشید که بدن شما به آن تغییر واکنش نشان دهد. عوارض طبیعی شامل درد اندک، التهاب و قرمزی پوست می‌شود. این عوارض لیزر معمولاً موقتی هستند و خیلی زود ناپدید می‌شوند.

برخی عوارض لیزر موهای زائد مانند پوسته پوسته شدن، موقتی و طبیعی هستند؛ ولی به ندرت مشاهده می‌شوند. سایر عوارض لیزر مانند تغییر رنگ پوست و ایجاد اسکار، عوارض حاد این روش درمانی محسوب شده و معمولاً ناشی از خطای درمانی هستند. به طور کلی لیزر موهای زائد روشی بسیار ایمن بوده و عوارض جانبی به ندرت مشاهده می‌شوند.

درد، قرمزی و التهاب

لیزر موهای زائد به طور خاص پیاز مو و فولیکول‌های مو که ارگان‌های موساز بدن هستند را مورد هدف قرار می‌دهد. آسیب زدن به هر بافتی، واکنش بدن را به همراه خواهد داشت. به همین جهت تخریب انتخابی فولیکول‌ها می‌تواند باعث بروز واکنش‌هایی مانند قرمزی و التهاب پوست در محل‌های تحت درمان با لیزر شود. ممکن است بعد از لیزر کمی احساس ذوق زدن پوست یا حساس شدن آن نسبت به لمس را تجربه کنید. تورم هم ممکن است دیده شود. البته همه‌ی افراد این علایم را تجربه نمی‌کنند.

قرمزی و التهاب معمولاً موقت بوده و خیلی زود ناپدید می‌شوند. نواحی پوست که دچار این عارضه می‌شوند، ظاهری مشابه پوستی خواهند داشت که به تازگی وکس یا اپیلاسیون شده باشد. گاهی برای کاهش واکنش پوست به فرآیند لیزر، از داروهای بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.

قرمزی و التهاب قابل پیشگیری نیستند و از عوارض طبیعی لیزر موهای زائد محسوب می‌شوند. در مورد درمان، استفاده از کمپرس سرد بلافاصله بعد از لیزر و استفاده از استروئیدهای موضعی (در صورت نیاز) می‌توانند باعث بهبود این عوارض شوند.

همانطور که اشاره کردیم، فرآیند لیزر موهای زائد نباید دردناک باشد. گاهی به دلیل حساسیت بالای پوست یا عدم استفاده از تکنیک‌های خنک‌سازی در طی درمان، بیمار دچار درد و سوزش پوست می‌شود. در صورت حساس بودن پوست، ممکن است متخصص لیزردرمانی از بی‌حسی موضعی استفاده کند. استفاده از کمپرس سرد بلافاصله بعد از درمان نیز باعث کاهش درد می‌شود.

 توجه داشته باشید که التهاب، قرمزی و درد معمولاً چند ساعت تا نهایتاً دو روز بعد از لیزر درمانی برطرف می‌شوند. علاوه بر کمپرس سرد، این عوارض لیزر معمولاً پاسخ خوبی به حمام با آب سرد می‌دهند.

پوسته پوسته شدن

همانطور که گفتیم، پوسته پوسته شدن از جمله عوارض محتمل لیزر موهای زائد است و در صورتی که مراقبت‌های لازم را به درستی انجام دهید، نگران کننده یا خطرناک نیست. این عارضه در درصد کمی از متقاضیان مشاهده می‌شود و معمولاً عارضه‌ای خفیف به حساب می‌آید.

پوسته پوسته شدن باعث خشک و آسیب پذیر شدن پوست می‌شود. به همین دلیل ممکن است منجر به ایجاد زخم و اسکارهای پوستی شود. مراقبت‌های صحیح مانند استفاده از کرم‌های مرطوب کننده، می‌توانند ایجاد زخم‌ها جلوگیری کنند.

 تغییر در رنگ پوست

تغییرات خفیف در رنگ پوست از جمله عوارض لیزر موهای زائد است. بسته به شرایط، ممکن است پوست متقاضی بعد از درمان، اندکی روشن‌تر یا تیره‌تر شود. افرادی که پوست روشنی دارند، بیشتر دچار تیره شدن رنگ پوست می‌شوند. افرادی که پوست تیره‌تری دارند، بیشتر مستعد روشن شدن رنگ پوست هستند.

هایپوپیگمنتیشن

کاهش رنگدانه‌ها یا همان روشن‌تر شدن رنگ پوست را هایپوپیگمنتیشن می‌گویند. این عارضه معمولاً گذرا و موقت است؛ ولی می‌تواند برای متقاضی آزاردهنده باشد. علت بروز این عارضه نامعلوم است و اثر آن می‌تواند تا چند ماه ماندگار شود.

دوری از قرار دادن محل تحت درمان در زیر نور مستقیم خورشید و همچنین استفاده از کرم‌های ضد آفتاب به مدت ۶ هفته پیش و پس از لیزر موهای زائد در کاهش احتمال بروز این عارضه موثر است. استفاده از دستگاه لیزر با طول موج مناسب، زمان تابش کوتاه و همچنین استفاده‌ی صحیح از تکنیک‌های خنک‌سازی می‌توانند باعث پیشگیری از روشن شدن رنگ پوست یا هایپوپیگمنتیشن شوند.

هایپرپیگمنتیشن

افزایش رنگدانه‌ها یا همان تیره‌تر شدن رنگ پوست را هایپرپیگمنتیشن می‌گویند. این عارضه هم گذار و موقت بوده و معمولاً طی ۳ تا ۴ هفته برطرف می‌شود. هاپیرپیگمنتیشن را معمولاً زمانی مشاهده می‌کنید که پوست شما زخم شده و بهبود می‌یابد. حتماً دیده‌اید که جای زخم برای مدت زیادی تیره‌تر از نواحی مجاور خود است. اگر لیزر باعث زخم شدن یا ایجاد اسکار شود، شاهد هایپرپیگمنتیشن خواهیم بود که برای مدت طولانی‌تری روی پوست مشاهده می‌شود.

آسیب به چشم

بدیهی است که در لیزر موهای زائد از اشعه‌ی پرقدرت لیزر استفاده می‌شود. برای همین خطر آسیب شدید به بینایی وجود دارد؛ به ویژه هنگامی که می‌خواهیم موهای صورت را لیزر کنیم. استفاده از عینک‌های محافظ توسط بیمار و همچنین متخصص لیزر، خطر این عارضه را به کلی برطرف می‌کند.

جهت دریافت وقت لیزر موهای زائد در بهترین مرکز لیزر موهای زائد تهران و زیر نظر پزشک متخصص پوست و مو با بورد تخصصی از اروپا ( کشور اتریش ) و مشاوره تخصصی با ایشان و انتخاب بهترین دستگاه مناسب تیپ پوستی شما با شماره های ۰۲۱۵۴۵۰۴ و ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ تماس حاصل فرمایید.

خطر عفونت‌های پوستی

عفونت‌ باکتریایی پوست در اثر لیزر درمانی بسیار نادر است؛ اما در صورت آسیب دیدن روپوست یا اپی‌درم (که یکی از عوارض لیزر موهای زائد است) ممکن است رخ بدهد. اگر علائم عفونت (مانند خارش، التهاب، درد و جوش) را مشاهده کردید، حتماً با کلینیک تماس بگیرید و از مصرف کرم‌های آنتی‌بیوتیک‌های موضعی و خود درمانی پرهیز کنید.

اگر سابقه‌ی تبخال زدن دارید، ممکن است بعد از لیزر دچار تبخال (معمولاً روی لب یا اطراف آن) شوید. تبخال‌های لب و ناحیه‌ی تناسلی در اثر ویروسی به نام هرپس ایجاد می‌شود که معمولاً به شکل غیرفعال درون بدن وجود دارند. در صورت مواجهه با استرس (مثل تب کردن)، ویروس فعال شده و باعث ایجاد تبخال می‌شود. البته فعال شدن ویروس هرپس و تبخال زدن، عارضه‌‌ی شایعی نیست.

عوارض شدید و نادر لیزر

سوختگی و تاول

سوختگی و تاول از جمله‌ عوارض شدید لیزر موهای زائد هستند که به دلیل خطای درمان و تکنیک‌های نامناسب لیزر درمانی ایجاد می‌شوند. مراجعه به مراکز معتبر و حرفه‌ای، خطر این عارضه را به حداقل ممکن می‌رساند. استفاده از دستگاه‌های به‌روز و پیشرفته و همچنین تکنیک‌های خنک‌سازی مناسب، از جمله مواردی هستند که خطر سوختگی و تاول را تا حد زیادی کاهش می‌دهند.

اسکار و زخم

ایجاد اسکار و زخم را نمی‌توان از عوارض لیزر موهای زائد در نظر گرفت؛ اما اگر پزشک یا متخصص لیزر اشتباهی در طول فرآیند درمان انجام دهد، ممکن است پوست شما زخم شده و آسیب ببیند. بازهم با انتخاب مراکز معتبر و حرفه‌ای برای لیزر درمانی، احتمال این عارضه را به حداقل می‌رساند. علت دیگر ایجاد اسکار، عدم پیروی از توصیه‌های مراقبتی بعد از لیزر است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 4.6 / 5. تعداد رای ها 469

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫203 دیدگاه ها

 1. با سلام دوستان هرکسی میتونه منو راهنمایی کنه
  دستگاهی به اسم shralex داریم؟چطوره؟من سه جلسه رفتم تا الان جواب گرفتم ولی خیلی نگرانم که دستگاه خوبی نباشه!اگه کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه ممنون

 2. سلام خسته نباشید
  من سال ۹۶ با دستگاه کندلا روی دوتا ساق پام لیزر انجام دادم، دو روز اول فقط قرمز شده بود اما از روز سوم جوش‌های قرمز و متورم روی ساق پام دراومد که شدیدا خارش داشت؛ پوستم افتضااااح شده بود، تا سه ماه هر روز چهارتا پماد رو باهم قاطی میکردم میزدم رو پاهام؛ بعد از چندماه گفتم شاید مشکل از دستگاه بوده؛ رفتم جای دیگه با آپوچی پلاس روی دستم امتحان کردم، دستم شدیدا متورم شد و باد کرد تا یک ماه؛ واقعا فاجعه بود؛ به نظر شما مشکل از کجا بوده؟ آیا دیگه نمیتونم لیزر انجام بدم؟ یعنی پوستم خیلی حساسه؟ درمان دارویی نیاز هست؟

  1. سلام دقیقا من هم دو بار لیزر با دو دستگاه متفاوت و کلینیک متفاوت انجام دادم و این مشکل برام پیش اومد…خیلی بده

  2. سلام وقت بخیر. من با دستگاه پلاتینیوم پلاس لیزر میکنم. موقع لیزر پیشانی برام عینک نمیزنه و من نور رو حس میکنم. با اینکه چشمم بسته س. یعنی چشمام آسیب دیده؟

 3. سلام وقتتون بخیر
  من ۴ جلسه برای موهای زائد دور سینه لیزر انجام دادم.
  موهای زائد اولیه از بین رفت اما موهای کرکی اطرافش به تعداد زیاد ضخیم تر شدن و دیگه ادامه ندادم
  الان نگرانم یعنی مشکلی بوجود اومده؟ ضرر داره لیزر دور سینه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر مشکلی نیست. لیزر مو باعث ضخیم شدن موهای کرکی می شود. به همین دلیل قبل از لیزر در کلینیک خانه سفید جلسه مشاوره با پزشک متخصص انجام میشه که این موارد رو تذکر میدن.

 4. سلام ۵ روزه از لیرز کردنم میگذره رو دوتا پاهام تعداد خیلی زیادی لکه های قهوه ای کمرنگ بوجود اومده جلسه سومم بود تو جلسه های قبلی اینجوری نشده بودم موقع لیزر هم درد و سوزش داشتم لکه های قهوه ای از بین میرن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله ولی ممکن است ۲ تا ۶ ماه درمان آن طول بکشد. بهتر است برای لیزر به مراکز معتبر که پزشک متخصص نظارت بر انجام لیزر دارد یا شخصا لیزر موهای زائد را انجام می دهد مراجعه کنید تا از عوارض این چنینی به دور باشید.

 5. سلام من به تازگی اولین جلسه لیزر پشت لب و چونه رو انجام دادم. وقتی که اپراتور داشت پشت لبم رو لیزر میکرد با هر بار تابش دستگاه دندون جلوی من که قبلا پر کرده بودم درد میگرفت . میخواستم بدونم این دندون درد اثر مخربی روی دندونم میذاره؟ خطرناک نیست اگه دوباره برم واسه لیزر؟

  1. سلام.
   من هم لیزر پشت لب انجام دادم، دندونای پیشم درد گرفت.
   سالمم هستن یعنی پر نکردم اما درد داشت.

 6. باسلام من یک جلسه لیزرموهای صورت رفتم بادستگاه الیت پلاس وزیرچانه وگردنم موهای زبرهست که لیزرانجام شدمن چندسال پیش فقط 10 عددموی ضخیم زیرچانه داشتم که رفته رفته موهاپیشرفت کرده وموهای گردنم که پرزی بودن ضخیم شدن باتوجه به این موضوع میخاستم بدونم که اگرادامه بدم اطراف گردنم که موهای پرزگونه داره هم مثل زیرگردن زبروضخیم میشه؟درضمن تخمدان پلی کیستیکم.واینکه اگه کلا دیگه نرم بازم موهام زیادترمیشن؟

 7. سلام ،ببخشید من سه جلسه لیزر رفتم قسمت بیکینیم چند درجه تیره شده ،اصلا نمیدونم چیکار کنم ادامه بدم یا یجا دیگه برم ؟ایا تیرگی این قسمت خوب میشه ؟الان که سه ماهه تغییری نکرده ‌

  1. با سلام و وقت بخیر

   ممکن است تا ۶ ماه درمان و رفع آن طول بکشد. بهتر است لیزر را ادامه ندهید.

 8. سلام
  من پوست اطراف ناحیه لب و چانه ام و همچنین اطراف چشمم تیره تر از پوست صورتمه
  اگر لیزر انجام بدم امکان برطرف شدن تیرگی هست؟
  اگر هست چه مت ماندگاری داره؟

 9. سلام وقت بخیر
  بعد از لیزر موهای زائد امکان رشد دوباره وجود داره؟
  اگه امکانش هست حدود چند سال؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله امکان آن وجود دارد اما زمان دقیقی برای آن نمی توان ذکر کرد. البته در حد احتمال هست و در افراد مختلف این مسئله متفاوت است.

 10. سلام وقت بخیر
  ببخشید من الان ٣ جلسه لیزر بیکینی انجام میدم ولی احساس میکنم پوست اون قسمت لیزر شده شل و نازک شده
  ممکنه از عوارض لیزر باشه؟
  و اینکه باید چیکار کنم؟
  چون شنیده بودم بیزر ماهیچه های دستگاه تناسلی رو آب میکنه
  میشه راهنمایی بفرمایید
  ممنونم

 11. سلام و عرض ادب
  قبلا از زحمات و پاسخگویی و مطالب بسیار مفید شما تشکر می گردد.
  برای یک ماه بعد وقت اولین جلسه رو دارم
  ممکنه بگید از الان تا اون موقع چیکار باید بکنم
  اپیلاسیون انجام ندم؟
  زیر بغل و واژن رو پودر نزنم؟
  چه مواردی رو باید رعایت کنم تا اون موقع
  من اصلا از ژیلت استفاده نمیکنم
  لطفا راهنمایی فرمایید
  با تشکر و عرض خسته نباشید

  1. یک سوال دیگه
   بعد اتمام جلسه ۸ که میره برای یاداور تا قبل لیزر موهای که در اومده رو باید اپلاسیون فقط انجام داد

  2. سلام
   جاهایی مثل پشتمون که نمیتونیم اصلاح کنیم و دستمون نمیرسه رو باید چکار کنیم ؟ اگر شیو نکنیم و بیایم لیزر چه اتفاقی میفته

  3. با سلام و وقت بخیر

   مشکلی نیست. قبل از انجام با اپراتور در میان بگذارید.

 12. سلام من مو های صورتم رو ۷جلسه لیزر کردم و متاسفانه هم صورت و گردن مو های من زیاد شدن مشکل هورمونی هم ندارم ولی به پیشنهاد پزشک اسپرونولاکتون میخورم می خواستم بدونم آیا لیزر کردن این مو هایی که در اثر لیزر ضخیم شده جواب میده ؟ مو ها دوباره نازک و کم میشن ؟ یا ثاثیر نداره دیگه

 13. ببخشید من سه تا سوال دارم یکی اینکه اگه شکمم رو لیزر کنم برا بدنم ضرر نداره؟؟ واینکه لیزر خانگی هم باید از چشم بند استفاده کنیم؟؟ و لیزر خانگی هم موثر و خوب هست؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر لیزر موهای زائد ناحیه شکم در صورتی که توسط دستگاه استاندارد و اپراتور حرفه ای یا پزشک متخصص انجام بشه هیچ عوارضی ندارد.
   لیزرهای خانگی ( دستگاه های IPL ) هم موثر هستند اما تاثیر آن ها به اندازه لیزرهای کلینیکی نیست.

 14. سلام
  من شنیدم که لیزر مو های کورکی احتمال اینکه این موها بیشتر و تبدیل به مو زائد بشه زیاده
  خواستم بدونم من الان تقریبا یه ساله موهای زیر گردنم خیلی زیاد شده موهای زیر گردنم زائد نیست که زبر و.. باشع ولی خیلی زیاد شده
  آیا لیزر کردن موهای زیر گردنم باعث میشه این اتفاقی که بالا گفتم بیوفته؟؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله اگر دستگاه مناسب انتخاب نشه احتمال این مورد وجود داره. در هر صورت بهتر است موهای کرکی رو لیزر نکنید.

 15. سلام خانه سفیدها، خدا قوت و خسته نباشید،
  من چند روز پیش جلسه دوم لیزرم بود، 2 مورد باعث استرس شدیدم شده، یکی اینکه، 4 شات از همون درجه ای که برای صورتم استفاده میکردن برای موهای داخلی بینی هم استفاده کردند، این واقعا نگرانم کرده عوارضی ممکنه داشته باشه، داخل بینیم خیلی خشک شده، ممکنه بویاییم رو از دست بدم؟!
  دوم اینکه چون سرم رو خیلی بالا گرفته بودم حس میکنم پوست گلوم کشیده شده بود و لایه نازکی روی گلوم از گوشت و پوست بوده، این مورد میتونه برای گلو عارضه ای به وجود بیاره؟!
  ممنون میشم جواب بدید،

  1. با سلام و وقت بخیر

   نه عزیزم چنین مواردی برای عوارض لیزر موهای زائد گزارش نشده است.

 16. سلام.من ۱۷سالمه و میخام لیزر موهای صورت رو انجام بدم. بعضیا میگن که لک میشه صورتم یا موها بیشتر میشه
  درسته؟!
  باید صبر کنم تا سنم بیشتر بشه؟!

 17. سلام… وقت بخیر
  من خیلی دوست دارم لیزر کنم اما یکی با کلی استدلال برلی من توضیح داد که بدن بعد از لیزر اون ابرسانی و مواد لازم برای رشد مو رو همچنان تولید میکنه اما از اونجایی که با لیزر پیازچه و فولیکول مو از بین رفته و درواقع راه رشدش کور شده این فعل و انفعلات بدن بهم میخوره و جای دیگه بروز میکنه و باعث بیماری میشه
  میدونم یکم عجیبه ولی امکانش هست بگید چنین چیزی صحت داره یا دقیقا چه اتفاقی تو بدن میوفته؟؟

 18. با سلام من سال گذشته ۱۲ جلسه لیزر دایود فول بادی انجام دادم اما با اینکه موهام کرکی نبود تمام موهای بدنم به شدت ضخیم و مردانه شد. الان من باید چه کار کنم تست هورمون و سونو هم انجام دادم به من گفتن لیزر تاثیر عکس گذاشته برای رفع این مشکل باز هم میتونم لیزر کنم یا خیر؟؟

  1. کجا رفتید بگید من برای موهای سرم برم بلکم ذخیمو پر پشت بشن

 19. سلام در مورد لیزر موی زائد سوال داشتم
  خیلی تحقیق کردم ولی هنوز به این نتیجه نرسیدم که لیزر مو دائمیه یا موقتی ممنون میشم راهنمایی کنید

 20. سلام وقت بخیر
  من در سن 16 سالگی ب یک مرکز لیزر مراجعه کردم ،مشکلم موهای زاعد صورتم بود که مثل ریش مرد بودن اول فقط چانه و زیر گردنم موهای ضخیم داشت ولی بعد از اینکه لیزر انجام دادم اوایل خوب بود و کم شده و بودنو کم در میومد ولی بعد ک رفتم مو ها کم کم داشتن ب سمت بالا ترمیومدن ب طوری ک الان داره کنار لپامن در میاد ، در اصل باید طول جلسه هایی ک میریم لیزر 8جلسه باشه و من بخاطر اینکه نتیجه نگرفتم ۱۴ جلسه رفتمو دیگه ادامه؟ندادم چون هیچ تاثیری نداشتو داشتن بیشتر میشدن .
  فک میکنم بیشتر شدن موها شاید مال شیو کردن بوده باشه ک بیشترشون کرده ، اینم بگم ک در طول درمانم از قرص های اسپرونلاکتون و فیناید استفاده میکردم .الان سوالم اینه که الان ک 18 سالم شده میتونم دوباره برم فقط میترسم ک دوباره نتیجه نگیرم ، دستگاهشونم الکس آمریکایی و اِلیت پلاس بودکه قبلا رفتم

  1. با سلام و وقت بخیر

   عزیزم بهترین کار ممکن قبل از لیزر تحقیق در مورد مرکز لیزری هست که دارین میرین و بررسی اینکه پزشک متخصص بهتون مشاوره میده یا خیر.
   پزشک با بررسی همه جوانب هم دستگاه مناسب شما رو انتخاب میکنه ( در صورتی که مرکز لیزر مجهز به دستگاه های مدرن و مختلف باشه).

   حداکثر جلسات لیزر هم بین ۶ تا ۸ جلسه هست و اگر در طول این مدت پاسخگویی نداشته باشه نباید ادامه داد.

  2. سلام وقت بخیر من ۶ جلسه هست میرم لیزر بیکینی چند تا حرف شنیدم میگن مو لیزر کنی از داخل بدن مو در میادیعنی برعکس لز تو بدن مو میاد اینجوری هست ؟

  3. سلام و وقت بخیر

   این شایعات بی اساس رو از کجاها پیدا میکنید ؟

  4. میگم عزیزم تو 6جلسه رفتی بیکینی خوب بود الان قسمته بیکینیت مو درنیومده

 21. سلام‌وقتتان‌به‌خیر.
  من‌ناحیه‌گردنم‌موهای‌ضخیمی‌دارد‌آیا‌با‌لیزر‌کردن‌امکان‌از‌بین‌رفتن‌انها‌وجود‌دارد؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله عزیزم از بین میبره. لیزر در کمترین حالت ممکن موهای ضخیم رو نازک میکنه. البته باید قبل از انجام لیزر با پزشک متخصص مشورت کنید که بهترین دستگاه لیزر رو براتون انتخاب کنه و بررسی کنه ببینه لیزر پاسخگویی روی پوست و موی شما دارد یا خیر.

 22. سلام و عرض ادب
  من الان سه جلسه لیزر انجام دادم.دو جلسه اول با دستگاه دایود.دفعه اول هیچ مشکلی برام پیش نیومد اما جلسه دوم زیر لبم به شکل تاول متورم شد و یه زخم سوختگی متورم روی چونم ایجاد شد و حین لیزر رو این نواحی دستگاه رو خیلی نگه داشت و به شدتم میسوخت تا جایی ک داشتم به گریه می افتادم با اینکه صورتم شیو کامل بود ولی مسولش گفت ک مشکلی نیست بعد از لیز از کرم ترمیم کننده ای که پزشک داده بودن استفاده کردم تا یه ماه ولی جاش موند الانم جاشون گود افتاده.سری بعد که مراجعه کردم فقط دستگاه رو برام عوض کردن و مزو انجام دادن و یه محلول و پماد اسکار دادن و هیچی رو بر عهده نگرفتن و گفتن که مشکل از ما نیست و تو این سه جلسه اصلا هم عینک ندادن و گفتن لازم نیس وگفتن فقط چشماتو ببند
  الان سوالی ک پیش اومده برام اینکه اصلا همچین عوارضی طبیعی هستن یا ن مشکل از اپراتور دستگاه بوده و اصلا بر طرف هم میشن و اینکه الان مشکلی برای چشمام ممکنه پیش بیاد؟
  الان خیلی ناراحتم ممنون میشم جواب بدین.

 23. سلام و عرض حرمت
  راه حل پیشنهادی و یا بهتر بگویم جایگزین این روش چیست؟
  سلامت باشید

 24. با سلام
  من ۳ روز پیش لیزر کل بدن انجام دادم ، جلسات یاد آوریم هست .و فکر کنم جلسه ۹ یا بیشتر بود . از دیشب در قسمت پشت آرنج های دستم برآمدگی های سفت تذول مانند به وجود اومده . با فرق این که تاول نیست و از جنس پوست خودمه ، درد ندارم ولی همون قسمت به شدت خارش داره . + اینکه از دیشب کف و روی دست هام به شدت به خارش افتاده .
  آیا خطری تهدید ام میکنه ؟ علت چیه ؟ گذریه ؟ یا نه ؟

 25. سلام من 16 سالمه،تو این سن برای کم شدن موهای بدنم لیزر ضرر داره؟
  واینکه روی نازایی تاثیرنداره؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   برای انجام لیزر موهای زائد سن ۱۸ سال به بالا توصیه شده است. البته حتی ممکن است به دلیل عدم ثبات هورمون ها حتی به صلاحدید پزشک سن بالاتری در نظر گرفته شود.
   خیر لیزر موجب نازایی نمی شود.

 26. سلام به خانه سفید
  من یکبار در سال ۹۲ در بیمارستان رازی کل بدنمو به جز زیر بغلمو، لیزر موهای زائد انجام دادم.
  و تو صورتم چانه و خط ریشمو لیزر کردم.
  دو ماه بعد که رفتم بیمارستان برای بار دوم لیزرم دکتر پوست آقای صیرفی ویزیت میکردن از من پرسیدن مشکلی برات پیش نیومد سری پیش… کلا از همه مراجه کنندگان میپرسن ایشون…
  من گفتم نه ولی نمیدونم آخه جدیداً روی پیشونیم ی لک کوچک افتاده که یکم روشنتر از پوستم هست، نمیدونم علتشم چیه…
  ایشون به همین علت دیگه به من اجازه لیزر ندادن
  گفتن نمیتونی لیزر کنی.
  در حالیکه در صورتم من اصلا پیشونیمو لیزر نکردم. خط ریش و چونمو انجام دادم.

  به نظر شما چرا من اینطوری شدم؟
  عوارض لیزر بوده یا من باید آزمایش بدم بفهمم مریضی دارم. ممکن ویتیلیگو گرفته باشم.
  چه آزمایشی باید بدم.
  یا نمونه برداری بشه از پوستم.
  چون من واقعا دلم میخواست موهای زائدمو لیزر کنم + لیزر مونالیزا..
  من پوست گندمی و سبزه هم ندارم پوستم روشن با موهای مشکی. و جالب با همون یکبار موهای پام مقداریش کم شد.

  1. با سلام و وقت بخیر

   این موارد باید بصورت حضوری معاینه گردد. متاسفانه بدون معاینه امکان تشخیص و تجویز درمان وجود ندارد.

  2. سلام وقتتون بخیر
   بنده پارسال ۴ جلسه لیزر فول بادی داشتم البته نه در کلینیک شما
   جلسه چهارمم مهر ۹۹ بود
   بعداز جلسه چهارم ایجاد خطوط ملتهب قرمز در پوست و خارش شدید دارم بیشتر تو ناحیه دست و پاهام
   که یک روز درمیان بروز میکنه ، تا الان ادامه داره و تا شربت سیتریزین نخورم برطرف نمیشه

   قرار بود ۴ جلسه دیگه هم شارژ کنم و ادامه بدم ( که جمعا جلساتم بشه ۸ جلسه)
   که بخاطر بروز این مشکل ادامه ندادم

   آیا این خارشها از عوارض لیزر هستش؟
   اگه آره درمانش چیه؟

  3. با سلام و وقت بخیر

   این مورد می تواند از عوارض نادر لیزر باشد و معمولا با مصرف کرم ۱۰٪ اوره مشکل برطرف می شود، در صورت ادامه دار بودن مشکل با پزشک متخصص مشورت کنید.

 27. سلام من ۲۰ آذر رفتم لیزر میدونم ک بین جلسات لیزر فق باید ی بار شیو کرد ولی من دو هفته بعد از لیزر(همون ۲۰ آذر)دوبار شیو کردم مشکلی ک ب وجود نمیاد؟

 28. باسلام من ۲۰سالمه و در سینه ام توده دارم ولیزر بیکینی و پاهامو به صورت کامل انجام میدم ایا امکان تحریک توده و یاتبدیل ان ب توده سرطانی وجود دارع؟اصلا لیزر تاثیری چه تاثیری روی توده سینم میزاره؟ممنون میشم پاسخ بدین

 29. سلام وقت بخیر
  بنده با دستگاه لیزر سایناشور در جلسه سوم قسمت ساق پا، بیکینی و زیر بغل را لیزر کردم اما بعد از چند روز تموم پیشونیم و کمرم پر از لک قهوه ای و روی گونه هام جوش قرمز شده، ممکن هست بخاطر لیزر باشه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   در صورتی که نواحی لیزر شده زیر نور آفتاب قرار گرفته باشند بلی و این قصور خودتان است چون بعد از لیزر موهای زائد تا دو هفته نباید نور بخورد. اما اگر نور آفتاب به مناطق لیزر شده نرسیده به پزشک خود مراجعه کنید.

  2. سلام من به مدت ۶سال هست لیزر انجام میدهم در ۴ سری آخر دستگاهم رو عوض کردم و متاسفانه ٢سری هستش که بعد از لیزر سینه هام به شدت خارش پیدا کرده است، علت آن چیست؟

 30. سلام من تقریبا ۳هفته هست که برای اولین جلسه لیزر کل بدن انجام دادم
  و مشکلم این هست که زیر بغلم بوی عجیب مواد شیمیایی میده و بوی عادی نداره
  چکار باید بکنم؟مشکلی هست؟ ممکنه روی غدد لنفاویم تاثیر گذاشته باشه؟باید لیزر رو قطع کنم؟
  مشکلی از لحاظ تورم قرمزی یا درد و سوزش هم نداشتم به هیچ وجه

  1. با سلام و وقت بخیر

   لیزر روی غدد لنفاوی تاثیر گذار نیست. با این حال بهتر است این مشکل را با پزشک خود در میان بگذارید. اگر مرکز لیزر فاقد پزشک متخصص پوست و مو است حتما به مراکز معتبر لیزر موهای زائد مراجعه کنید.

  2. سلام منم دقیقا مشکل شما تو سه هفته بعد از اولین‌جلسه برام پیش اومد
   موقع عرق کردن بوی تند مواد شیمایی و گوگرد و اینجور بوها میده بدنم
   شما چیکار کردین؟حل شد؟

 31. سلام و عرض ادب
  من نزدیک به ۲۰ روز هست ک لیزر بیکنی و خط باسن رو انجام دادم و جلسه ۷ ام من بود چون طول موج رو بالا برده بود بعد اژ لیر تا چند روز در اطراف مقعدم حس سوزش داشتم ک برطرف شد ولی چند روزه متوجه شدم ک اطراف مقعدم یه حاله سیاه و لابی ها هم تیره شده در ضمن پوست بدنم خیلی روشن بود.
  واقعا نگرانم برای این هاله سیاهی ک ایجاد شده درمانی هست یاخیر و اینکه جلسه آخر رو برم بااین اوصاف یا خیر .
  با تشکر از شما

 32. سلام
  من ۸ جلسه لیزر صورت انجام دادم با دستگاه الکساندرایت ولی تاثیری نداشته موهام بیشترم شده من تخمدان پلی کیستیک دارم
  باید چیکار کنم خیلی اذییتم لطفا راهنماییم کنید

 33. سلام‌
  من پنج روز پیش جلسه چهارم لیزر بیکینی ام بود‌همیشه درد داشتم موقع لیزر .ولی تا ده دقیقه بعدش کلا برطرف میشد هرگز خارش سوزش یا تاول و قرمزی نداشتم.پنج روز پیش سوزشم وقت لیززبیشتر از دفعات قبل بود.پماد بی حسی مو‌هم عوض کرده بودم.بعد اومدن به خونه دردم رفت .اما فرداش متوجه شدم که اطراف لابیا ها پر از خط های نازک سیاه هستن‌.طوری که شبیه مو دیده میشن.دکتر گفت پماد مگاکورت بزن….ایا برطرف میشه ؟؟خیلی ناراحتم

  1. با سلام و وقت بخیر

   بلی برطرف میشه .
   هیچ مستندات علمی راجع به نواحی که تحت لیزر قرار دادید و نوع مشکلی که برای شما بوجود آمده وجود ندارد، لذا تنها راه بررسی مشکل معاینه پزشک می باشد. بهتر است با پزشک متخصص خود در تماس باشید.

 34. سلام .من ۲جلسه لیزر پیشونی رفتم جلسه اول مشکلی نداشتم ولی جلسه دوم که رفتم با اینکه عینک گذاشته بودم وقتی عینک برداشتم چشمام تار میدید ویه لحظه خوب بود و تا پلک میزدم دوبار تار میدیدم به خاطر لیزره آیا؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   اینکه با قطعیت بتوان گفت بخاطر لیزر است خیر. ممکن است بخاطر ضعف بدنی یا عوامل دیگری باشد.

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر این موارد از عوارض لیزر نیست. این شایعات بی اساس توسط مراکز غیرمجاز و غیر بهداشتی رفع موهای زائد برای سودجویی و کسب درآمد نادرست در فضای مجازی پخش می شود.

  2. سلام من ۱سالی هست که صورت رو لیزر انجام تا به الان ۱۴ جلسه شده تمام صورتم موی زائد نداشته به صورت پراکنده و کم بوده ولی تو این مدت این پراکندگی بیشتر شده و بعد ۴۵ روز از لیزر برای نوبت بعدی کلا همشون شروع به رشد میکنه موهای پرز هم الان مشکی تر شده من باید تا کی لیزر انجام بدم تا کلا همشون تبدیل به پرز مثل اولش بشه ایا میشه با جلسات بیشتر یا باید دیکه لیزر نکنم

   و سوال دیگه من الان به تازگی زیر بغل رو تازه لیزر کردم و از زمان لیزر بوس نامطبوع میگیره کلازیر بغلم بدون تعریق هست و اصلا بو نمیگرفت بعد لیزر اولین باره همچین اتفاقی افتاده برام ایا علتش به خاطر لیزره

  3. با سلام و وقت بخیر

   نوع و مدل دستگاهی که باهاش لیزر انجام میدین رو لطف میکنین اعلام کنین‌؟

  4. سلام وقت شما بخیر… من شش ماه پیش لیزر رو با دستگاه الکساندریت تا 4جلسه انجام دادم… به خاطر استفاده از راکوتان نتونستم ادامه بدم… ولی الان روی قسمت پایین بدنم موها به صورت دونه های سیاد هستند واقعا ذهنمو به خودش درگیر کرده… باید چکار کنم؟

 35. سلام خسته نباشید من امروز برای دفعه ی اول لیرز صورت رفتم که عینک واسم نزاشت،درد و سوزش و هیچی ندارم ولی خیلی ترسیدم امکان داره چشمم اسیب دیده باشه؟و اینکه اسیب دیدگی چشم چطور هست ایا همون لحظه خودشو نشون میده یا به مرور؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   در این مورد باید با پزشک چشم پزشک مشورت کنید.

 36. با سلام و عرض ادب خدمت شما
  من ۲۰ساله هستم میخواستم وقت بگیرم برای لیزر کل بدن
  از شما میخوام کمکم کنین استرس دارم ، موهای سیاه و ضخیمی دارم و پوستم روشن است،

  پوستم بعد لیزر لک برنمیداره ؟
  ایا درد داره?
  برای صورتم ضرری نداره?
  ایا ممکنه بعدها موها رشد کنند؟
  ممنون که به سوالاتمون پاسخ میدین 🙏🙏

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر عوارضی برای شما ندارد. مشکلی نیست.
   برای دریافت وقت مشاوره لیزر با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ یا واتس اپ ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ در تماس باشید.

  2. سلام.من لیزر انجام دادم ۵ جلسه با دستگاه آلما و روی هند پیس سلفون میزنن و برای هر مراجعه کننده سلفون رو تعویض میکنن و بعد با الکل ضد عفونی میکنن
   آیا امکان انتقال بیماری مثل زگیل تناسلی وجود داره؟؟
   یه پزشک منو ترسونده و گفته ادامه نده
   اما نمیشه که
   موندم چیکار کنم
   لطفا جواب بدید

  3. با سلام و وقت بخیر

   با توجه به رعایت نکات بهداشتی توسط کلینیک خیر مشکلی بوجود نخواهد آمد.

 37. سلام وقتتون بخیر…
  من یک جلسه لیزر رفتم از اون روز به بعد موهای سرم به شدت ریزش پیدا کرده.
  میخواستم بدونم آیا میتونه از عوارض لیزر باشه؟؟
  و اینکه اگر از عوارض لیزره بعد از اتمام لیزرم ریزشم قطع میشه؟؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر از عوارض لیزر نیست. مشکل را از با پزشک خود در میان گذاشته و علت را پیدا کنید.

 38. سلام.وقت بخیر.من۲۷سالمه‌آیا اشعه لیزر دستگاه اس اچ آر برای تخمدان وتیرویید خطرناک و سرطان زاست.من بعد از دو جلسه لیزر ناحیه زیر بغلم هربار ک عرق میکنم بوی خاصی شبیه مواد شیمیایی میده آیا غدد لنفاوی من مشکلی پیدا کرده و ادامه بدم لیزر رو؟یا نوع دستگاه رو عوض کنم؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر، لیزر موهای زائد نه سرطان زاست و نه برای تخمدان های شما مشکل ایجاد می کند.
   این دستگاه ها فقط رنگدانه ها را هدف قرار میدهند و بعد از سی سال ثابت شده که روی هیچ ارگان یا عضوی اثر سوئی ندارند.
   البته در نظر داشته باشید که دستگاه SHR نوع پیشرفته دستگاههای IPL قدیمی است و در رده لیزرهای مدرن قرار نمی گیرد.

 39. سلام، ممنون بابت مطالب مفیدتون،من یه سوالی داشتم ۸ جلسه لیزر رفتم تو ی جای معتبر، فقط واسه لیزر صورتم بهم عینک دادن و برای بدنم عینک رو گفتن در بیار، شدیدا حس میکنم چشمام ضعیف شده در صورتی که بدون عینک هم سعی میکردم نور لیزرو نگاه نکنم. اما بعد ۸ جلسه تازه به من عینک دادن و گفتن باید حتما بزنی و واجبه. به نظرتون اسیبی که به چشمم خورده زیاده؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   برای دریافت پاسخ این پرسش باید به پزشک متخصص چشم مراجعه فرمایید.

 40. سلام من لیزر فول انجام دادم البته یه قسمتایی که نازک بود نزدم پوستم سفیده ( تیپ ۲ یا ۱ ) اما بعضی قسمتا مثلا خط ریش روی صورت مو های خیلی نازک و کوتاه و رون هست که به سختی دیده میشه که در این محدوده تعدادی موهای تقریبا ضخیم هست میخواستم بدونم چطور میشه این نقطه رو لیزر کنم که احتمالا ضخیم نشه ؟ میشه روش پماد زینک بزنم ؟ ایا شیو کردن مو کرکی باعث خیم تر شدن و فعال دن نمیشه ؟ اندازه مو شیو شده چقدر باید باشه و با ماشین اصلاح صفر زن میشه ؟چون موهای کرکی نمیزنه
  دستگاهم کندلا ۲۰۲۰ بود

  1. با سلام و وقت بخیر

   ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از لیزر Shave شود.
   موهای نازک را بزنید امکان دارد ضخیم شود.

 41. سلام وقتتون بخیر
  من حدود ۴ روز هست از لیزرم گذشته
  حدود یکساعت بعد لیزر ناحیه بیکینی (واژن) دچار خارش خیلی زیاد و سوزش شد
  ولی قرمز نشده فقط حس میکنم یمقدار ملتهبه
  و یکدفعه شروع ب خارش شدید میکنه بعد از ۴ روز کمتر نشده
  هم واژن و هم مقعد دوتاش این مشکل رو داره
  میخاستم بدونم مشکل حادی هست؟ جلسه دوم لیزر دایود هست میرم. پارسال البته ۶ جلسه رفتم و امسال دوباره شروع کردم
  مشکلی نداشتم اولین باره.

  1. با سلام و وقت بخیر

   در آن محل ها لیزر شده است؟ توجه کنید در محل مقعد و ورودی واژن نباید لیزر شود که سوختگی آن نواحی حاد تر است با توصیفات شما بنظر میاید سوختگی پوست مخاطی دارید.

 42. سلام’خسته نباشید’ من دوجلسه لیزر صورت رفتم’بااینکه عینک مخصوص گذاشتم موقع لیزر گونه ها توی چشم هام نور بنفش رنگ می‌دیدم’ الان هم یکم چشمام درد میکنه نگرانم بیناییم آسیب دیده باشه’ بنظرتون ممکنه چشمام آسیب دیده باشه? تورو خدا جواب بدید خیلی نگرانم

  1. با سلام و وقت بخیر

   نگرانی شما با پیش متخصص چشم رفتن و معاینه قرنیه لنز و شبکیه حل خواهد شد. ولی اگر عینک گذاشته اید خطری وجود ندارد.

 43. با سلام
  من موهای بالای پیشانیم رو میخوام لیزر کنم یعنی هم از طول و هم از عرض میخواستم این ناحیه افزایش پیدا کنه. آیا امکان رشد دوباره موهای این قسمت بعد از هفت الی هشت جلسه وجود دارد؟ چون جز موهای اصلی بدن و سر بوده و لیزر این قسمت درد بیشتری نسبت به سایر اندام ها دارد.

  و اینکه لیزر قسمت پیشانی، به مغز آسیبی وارد نمی کند؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 44. سلام و وقت بخیر خدمت شما، هنگام لیزر کردن روی خال رو با چه چیزی میشه کاور کرد ؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   قبل از اقدام برای لیزر با اپراتور لیزر مسئله را در میان بگذارید، خود ایشان برای شما کاور خواهند گذاشت.

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر عوارضی ندارد. هنگام لیزر مو از عینک یا چشم بندهای مخصوص برای محافظت از چشم استفاده می شود.

  2. سلام وقتتون بخیر من چهار جلسه لیزر بیکینی با دستواه دایوود انجام دادم جلسه سوم بهم گفت من درجه رو میبرم بالاتر بعد اون جلسه اطراف ناحیه ام جوش های ریز زده و به شدت میخاره و بعضی قسمتا بیکینی به خصوص نزذیک کشاله هام تیره تر شده و حالت کدری داره و پوست پوست میشه… واقعا نمیدونم چکار انجام بدم جلسه قبل برام اون جاهایی که جوش زده شات نزد ولی هنوز که هنوز جوش ها از بین نرفتن و به شدت نیخارن… توروخدا راهنماییم کتید که چه مشکلی برام پیش اومده طبیغیه و از بین میره؟؟؟ چه پمادی استفاده کنم بهتره؟!!!!!

 45. سلام من یک جلسه لیزر فول بادی انجام دادم از فردای اون روز تا الان که یک هفته گذشته تمام بدنم درد داره انگار که دچار کوفتگی شده باشه میشه بگید دلیلش چیه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   دلیل کوفتگی بدن شما لیزر نیست. علت را در جای دیگری جویا شوید.

 46. سلام من 29 سالمه هفته قبل به کلینیک مراجعه کردم برای لیزر صورتم و5جلسه مونده خواستم بدونم بعد 6جلسه دوباره موهای صورتم رشدمیکنه ممنون میشم پاسخ بدین

  1. عرض ادب و احترام

   رشد مو بسیار کمتر خواهد بود و بازه زمانی مشخصی برای آن نیست.

 47. سلام,من دو هفته پیش لیزر انجام دادم و حدود یک هفتست درد در ناحیه زیربغل سمت چپ دارم که تمام نواحی کتف و سینه و بازو و دستم رو درگیر کرده همراه با درد و گرما…باید چیکار کنم.خیلی نگرانم..اوایل درد ملایم بوده الان یخورده آزاردهنده شده…

  1. با سلام و وقت بخیر

   مراجعه به پزشک تنها راهی است که میتوان در حال حاضر به شما پیشنهاد داد.

 48. سلام دوباره
  من (دوماه) عمل کاشت مو سر انجام دادم
  ایا لیزر بدن(قسمت سینه و پشت) ممکنه باعث آسیب ب موی کاشته شده سر بشه؟

 49. سلام
  من وماه عمل کاشت مو سر انجام دادم
  ایا لیزر بدن ممکنه باعث آسیب ب موی کاشته شده سر بشه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   اولا ماه چندم کاشت مو هست و دوم اینکه کدام ناحیه ؟

 50. سلام
  من بعد از لیزر متوجه نقاط سفید رنگ روی پاهام شدم
  خیلی نگران شدم
  لطفا راهنماییم کنین

 51. سلام
  من ۱۷ سالمه و بیماری پیسی دارم
  میخاستم بدونم اگه لیزر کنم لکه های پوستم زیاد نمیشه؟یا باعث ایجاد لکه جدید نمیشه؟
  تو این سن لیزر موردی نداره؟

 52. سلام
  من هیفده سالمه و وچار بیماری پیسی هستم میخاستم بدونم اگه لیزر کنم این باعث بیشتر شدن لکه هام نمیشه؟ یا باعث نمیشه لکه های جدیدی بوجود بیاد؟ توی این سن لیزر کردن موردی نداره؟

 53. سلام خسته نباشید ایا لیزر برای افرادی که کیست دارند خطرناک هست؟ واینکه باعث بزرگ تر و زیاد شدن کیست میشود؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر هیچ تاثیری روی کیست ندارد.

  1. عرض ادب و احترام

   برای دریافت هزینه لیزر فقط با شماره ۵۴۵۰۳ – ۰۲۱ کلینیک خانه سفید در تماس باشید. یا به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق واتس اپ پیام ارسال فرمایید.

 54. سلام خدمت شما خواستم بپرسم شما لیزر موی پشت لب را توصیه میکنید ؟ به پوست اسیب نمیرسه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر به پوست آسیب نمی رساند. برای این کار بهتر است که موها ضخیم و سیاه باشند.

 55. سلام من امروز جلسه دوم لیزرم بود ولی تقریبا از یه ساعت بعدش بدنم درد میکنه در حد اینکه وقتی پوستمو لمس میکنم انگار کبودی رو فشار میدم باید به پزشک مراجعه کنم یا خودش خوب میشه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   تا ۷۲ ساعت بعد از لیزر موهای زائد عوارض آن از بین میرود. در غیر اینصورت به پزشک مراجعه کنید.

 56. با سلام من امروز لیزر بودم به من عینک ندادن من چشمام بسته بود اما نور لیزر به چشمام میخورو و درد داشت در ضمن چشمام ضعیف هم هستند ولی ازشون پرسیدم گفتن برای چشم ضرر نداره الان احساس میکنم چشمم درد میکنه و توش یه تیکش خون هست میترسم برای این باشه تروخدا کمکم کنید ممنون

  1. با سلام و وقت بخیر

   متاسفانه کار صحیحی انجام ندادن. چون اشعه لیزر به شدت برای چشمان شما ضرر دارد. حتما به پزشک متخصص چشم مراجعه کنید.
   ضمنا خواهشمندیم لیزر مو را فقط در مراکز پوست و مو دارای مجوز و معتبر انجام دهید.

 57. سلام و عرض ادب من دیشب صورتمو لیزر کردم قسمت چونم برآمدگی وحشتناکی پیدا کرده یه چیزی شبیه توده و خیلی سفت زیر چونم ایجاد شده
  التهاب شدیدی داره زیر پوست من باید چکار کنم
  آیا همیشه همینجور میمونه

  1. با سلام و وقت بخیر

   التهاب بعد از لیزر موهای زائد یک مسئله طبیعی است و از بین میرود. نگران نباشید. اگر احیانا این مسئله طولانی شد با پزشک خود در تماس باشید.

 58. سلام من ۱۴ سالمه و میخواستم ناحیه دور آلت را لیزر کنم آیا ضرری نداره

  1. عرض ادب و احترام

   بهتر است صبوری کنین و در سنین بالاتر اقدام کنین.

  1. عرض ادب و احترام

   خیر همچنین عوارضی برای لیزر وجود ندارد.

  2. سلام وقت بخیر من ۱ روز بعد از لیزر کمی احساس درد در عضلات۹ پام دارم طبیعی هست این موضوع؟

  3. با سلام و وقت بخیر

   این مسئله به لیزر موهای زائد ربطی ندارد.

 59. سلام
  روزتون به خیر
  من روی ساق پا لکه های سفید ناشی از ویتیلیگو دارم که بیشتر از 10 ساله تغییری در وضعیتشون ایجاد نشده. نه کمتر شده نه بیشتر

  میخواستم بپرسم با انجام لیزر موهای زاید در قسمت هایی غیر از این لکه ها مثل صورت امکان فعال شدن مجدد این بیماری وجود داره؟ مخصوصا در قسمت هایی که لیزر موی زاید انجام بشه

  1. عرض ادب و احترام

   همیشه امکان فعال شدن ویتیلیگو خاموش وجود دارد بخصوص اگر رنگدانه هارا با لیزر موهای زائد هدف قرار دهید.
   لذا توصیه پزشکی این است که از این کار صرفنظر کنید.

 60. سلام
  من بعد از یه جلسه لیزر متوجه نقطه های ریز سفید روسی ساق پاهام شدم
  خیلی میترسم
  راهنماییم کنین لطفا
  ایا درمان داره یا ن؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   احتیاج به کار خاصی نیست. بین ۲ تا ۶ ماهه حل می شود. جای نگرانی نیست.

 61. سلام من از واجبی استفاده کردم ..یکم زیاد موند رو مقعدم سوخت ناحیه پشتم ..الان خیلی درد میکنه به نظر شما لیزر کنم خیلی درد میگیره؟ ترخدا جواب بدین من ۲ ساعت دیگ وقت دارم

  1. عرض ادب و احترام

   به هیچ وجه تا زمان التیام ناحیه آسیب دیده مجاز به استفاده از لیزر موهای زائد نیستید.

 62. سلام خسته نباشید مطالبتون خیلی عالی بودن و از این بابت از شما متشکرم فقط من ی سوالی داشتم. من 17 سالمه و میخام ک کل بدنمو لیزر کنم ولی بهم گفتن ک تو این سن اصلا ب درد نمیخوره و دوباره بعد از یکی دو سال برمیگرده و فایده ایی نداره،برای یکی از دوستانم هم همینگونه شد ایا واقعا درسته؟و ی سوال دیگه من بقیه ی قسمت های بدنم ب غیر از بیکینی موهای ب اون صورت ضخیمی نداره ایا بازم میتونم لیزر کنم یا بهتره انجام ندم و اگه بهتره انجام ندم پس چطوری باید از بین ببرمشون؟با تشکر

  1. عرض ادب و احترام

   بله بهتر است در سن شما لیزر انجام نشود. مخصوصا در نواحی صورت. انجام لیزر بیکینی برای نازک شدن موهای آن مشکلی ندارد.

 63. سلام من میخواستم موهای پشت لبم رو لیزر کنم اما موهای من خیلی نازک هست، ازونجایی که نوشتید لیزر موهای نازک رو ضخیم تر میکنه به نظرتون بابد لیزر و انجام بدم؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر انجام لیزر ناحیه پشت لب توصیه نمی شود.

 64. سلام برای لیزر موهای صورتم به کلینیک معتبر رفتم مشاورش گفت موهای صورت کرک محسوب میشن و موی زاید نیستن و ما اونا رو بهتون میگیم لیزر نکنید چون که بعد دوباره اینا درمیاد و به شکل مو زخیم و بدتر میشه
  پس چطور خانما میرن کل صورتشون رو لیزر میکنن موهاشون همه نرم و کرکیه
  میخواستم بدونم این صحت داره که مثلا خانما که موهای نازک و نرم داره صورتشون لیزر کنن بجای برطرف شدن بدتر بشه و پرتر شه صورت
  دستگاهشونم الکس ۲۰۱۸

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله لیزر کردن موهای کرکی ممکن است سبب ضخیم تر شدن آن ها شود.

 65. سلام برای لیزر موهای صورتم به کلینیک معتبر رفتم مشاورش گفت موهای صورت کرک محسوب میشن و موی زاید نیستن و ما اونا رو بهتون میگیم لیزر نکنید چون که بعد دوباره اینا درمیاد و به شکل مو زخیم و بدتر میشه
  پس چطور خانما میرن کل صورتشون رو لیزر میکنن موهاشون همه نرم و کرکیه

 66. سلام، من روز ۸ ام پریویم لیزر فول بادی با دستگاه الکس انجام دادم، این ماه نتیجه تست بارداریم مثبت شده، آیا تاثیری بر روی جنین داده؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر هیچ گونه تاثیر سویی ندارد

 67. سلام وقت بخیر من دیروز لیزر انجام دادم ی لحظه عینکمو برداشتم به طور اتفاقی تابش اشعه رو دیدم آیا چشمهام آسیب دیده؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   با مراجعه به پزشک متخصص چشم نگرانی خود را برطرف کنید.

 68. ببخشید من پوستم تیره هست دور سینه م رو لیزر کردم یه حاله ی قهوه ایی تیره شده انگار رندگدانه قهواه ایی نوک سینه پخش شده خواهش میکنم راهنمایی کنید درمان داره؟

  1. با سلام و عرض ادب

   تغییرات از این نوع دو تا شش ماه بعد برطرف می شود.

 69. سلام، دیروز جلسه دهم لیزر با دستگاه دایوت انجام دادم ک بیکینی شدیدا دچار سوختگی شده ب حدی ک در بافت آن فرورفتگی ایجاد شده. خیلی نگرانم آیا قابل ترمیم هس؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   سوختگی کم ممکن است بوجود آید اما به دلیل اینکه شما اعلام کردین فرورفتگی بوجود آمده حتما باید به پزشک متخصص جهت درمان مراجعه فرمایید. بله قابل درمان می باشد.

  1. با سلام و وقت بخیر

   تا منظور شما از کل موهای بدن چی باشه ؟ اگر موهای زائد کل بدن هست. بله امکان لیزر فول بادی وجود دارد.

 70. سلام و خسته نباشید.ببخشید من روی صورتم یه خال تقریبا گوشتی دارم رفتم لیزر موهای زائد برای صورتم، روی خالم رو هم انگار لیزر کردن و از دیروز خالم برجسته تر شده و یجور حالت التهابی هم داره.خودش به حالت اولش برمیگرده یا ممکنه تا آخر همینطور برجسته بمونه؟و ایا ممکنه باعث سرطانی شدنش بشه؟؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   روی خال ها را نباید لیزر کرد .
   التهاب آن از بین میرود و به حال اول برمی گردد.

 71. سلام و عرض ادب
  برای انجام لیزر فرمودین باید دستگاه مناسب باطول موج کم باشه میتونید معرفی بفرمایید نام دستگاه مناسب رو که برای بررسی و پیگیری اطلاع داشته باشیم تا مشکلی پیش نیاد

 72. با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما.می خواستم بدونم که لیزر موی زاعد صورت از چند سالگی به بعد خوبه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   سن خیلی مطرح نیست، اما بهترین سن برای انجام لیزر بعد از تکمیل رشد موهاست و اصولا بعد از ۳۰ سالگی لیزر تاثیر بسیار زیادی بر موهای زائد دارد.

 73. سلام خسته نباشید ایا لیزر موهای کرکی رو از بین نمیبره؟؟
  پس موهای زائد و کرکی ک رو پشت و شکم هستن و چطور میتونیم از بین ببریم؟؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر موهای کرکی با لیزر از بین نمیرود. از راهکارهای دیگه رفع موهای زائد استفاده کنید.

 74. سلام..من دوروزه لیزر بیکینی انجام دادم…پوستم لکه لکه نشده اما تیره شده‌.خیلی نگرانم ..رنگ پوستم برمیگرده یا نه؟؟آیا سوخته؟؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بین ۲ تا ۶ ماه ممکن است زمان ببرد تا رنگ پوست شما به رنگ اولیه برگردد.

 75. من هر سری که میرم لیزر انجام میدم اون روز و فرداش شدیدا خسته و کوفته م مثل آدمهای مریض. آیا واقعا بخاطر لیزر هست؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر خستگی و کوفتگی از عوارض لیزر نمی باشد. علت را در جای دیگری دنبال کنید.

 76. باسلام من دوهفته پیش لیزر پوهای کل بدن و انجام دادم از دوروز پیش توبدنم جوش های چرکی شروع ب درومدن کردن که واقعا هم دردناک هستن.ایا میتونه از عوارض لیزر باشه؟و چکارکنم؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   کرم اوره ده درصد استفاده کنید تا دوهفته دیگر مشکل شما حل می شود. ضمنا برای انجام لیزر موهای زائد به مراکز معتبر که متخصص پوست و مو بر انجام لیزر نظارت دارد یا خود شخصا لیزر موهای زائد انجام می دهد مراجعه کنید.

 77. سلام
  میخواستم ببینم آیا لیزر باعث بوجود اومدن رگ های عنکبوتی یا به اصلاح واریس روی پا میشه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر لیزر موهای زائد باعث بوجود آمدن این عارضه نمی شود.

 78. با سلام بنده میخواستم بیکینی رو لیزر کنم .یه خال گوشتی بالای ناحیه بیکینی دارم خواستم بدونم که اشعه ی لیزر این خالو تحریک میکنه یانه.خیلی سردرگمم. ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام و احترام

   با لیزر موهای زاید نباید خال ها زده شوند چرا که باعث تحریک خال یا احیانا سوختگی در محل خال می شوند. برای این منظور روی خال را می پوشانند و کار لیزر را انجام می دهند.

 79. سلام .ببخشید من پوستم تیره است ایامشکلیه که لیزرکنم؟باعت تیره ترشدن پوستم نمیشه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر، لیزر مو اگر با دستگاه مناسب و اپراتور لیزر حرفه ای انجام شود عوارض این چنینی ندارد.

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر منظور شما شِیو کردن موهای زائد قبل از لیزر مو می باشد پاسخ شما مثبت است. ۱ یا ۲ روز قبل از انجام لیزر باید موهای زائد خود را شِیو کنید.

 80. سلام بنده پیوند کلیه شدم،۲۲ سالمه بدنم واقعا پر موه افتضاحه کمرم و سینمودستام همه جیی بدنم‌ مو داره ایا به خاطر شرایطم میتونم لیزر بکنم??

  1. با سلام و وقت بخیر

   امکان لیزر کردن برای شما وجود دارد. مشکلی نیست. اما اینکه تا چه حد موجب برطرف شدن موهای زائد شما شود مشخص نیست.

 81. سلام ببخشید لیزر برای صورت اقایان چه عوارضی داره و امکان اسیب ب پوست صورتم داره ؟

  1. سلام خسته نباشید من کل بدنمو دیروز لیزر کردم به من عینک ندادن بزنم چند ماهه پیش عمل لیزیک چشم انجام دادم ممکنه اسیب برسونه به چشمم؟

  2. با سلام و وقت بخیر

   بله امکان دارد آسیب وارد شده باشد. بهتر است با پزشک متخصص چشم خود در ارتباط باشید.

 82. سلام میخواستم بدونم اینکه میگن انجام لیزر روی بیکینی باعث نازایی و از بین رفتن تخمدانها میشه درسته یا از اساس غلط هستش ؟

 83. سلام خسته نباشید.اینکه میگن لیزر در دراز مدت عوارض داره و باعث سرطان میشه درسته یا نه خواهش میکنم راهنمایی کنید واقعا سردرگمم!!!

 84. سلام
  وقت بخیر
  میخواستم بپرسم این درسته که لیزر نه تنها باعث از بین بردن موهای کرکی نمیشه حتی باعث ضخیم شدنش هم میشه؟

  1. عرض ادب و احترام

   بله. بهترین شرایط برای لیزر پوست سفید و موهای ضخیم و سیاه است. اما متاسفانه موهای نازک نه تنها از بین نمی رود بلکه ضخیم تر نیز می شود.

 85. با سلام، اینکه میگن لیزر بیکینی برای دختران باکره خطرناک هست درسته ؟ ایا عوارضی داره و باعث پارگی پرده بکارت می شود ؟

  1. سلام و عرض ادب
   ایا بعد از لیزر صورت کامل آقایان بازهم امکان رشد مو هستش ؟؟؟ایا ممکنه عوارضی داشته باشه که تا آخر عمر از بین نره

  2. با سلام و وقت بخیر

   اگر لیزر صحیح انجام شود و دستگاه لیزر استاندارد باشد عوارضی ندارد. بله بعد از لیزر مو باز امکان رشد مو هست. اما موهای رشد کننده بعد از آن بسیار نازک خواهد بود.

  3. با سلام
   من لیزر انجام دادم و زیر بغلم بعد از دو هفته ملتهب و قرمز شده و درد هم داره
   ایا از عوارض لیزر هست ؟

  4. با سلام و وقت بخیر

   از عوارض لیزر نیست. اما ممکن است به دلیل ناشی بودن اپراتور آسیب به بافت شما وارد شده باشد. بهتر است به پزشک متخصص مراجعه فرمایید.

  5. سلام و عرض ادب
   امروز جلسه اول لیزر، اپراتور فراموش کرد به من عینک بدهد، موقع لیزر دست چند بار نور لیزر رو دیدم. آیا باعث آسیب به چشم میشه؟ نیاز به مراجعه چشم پزشک هست؟

  6. با سلام و وقت بخیر

   اگر مشکلی مثل ابریزش چشم قرمزی و خارش وجود ندارد خیر فقط در حالتی مستقیما نور آن به چشم شما اصابت کرده باشد باید برای کنترل شبکیه چشم مراجعه کنید.

  7. سلام
   من ده سال پیش به پیشنهاد یک متخصص پوست و مو ناحیه زیر صورت قسمت چانه رو هفت جلسه لیزر کردم. قبل از لیزر موی صورت من کاملا دخترانه و نازک بود. نه اینکه صورتم بدون مو بود ولی صورت و چانه ام موی کاملا طبیعی و دخترانه داشت ودر کل مویی نازیبا و ظخیم نداشتم.
   بعد از انجام لیزر متاسفانه دقیقا بخشی که لیزر شد اوت کرد و به طور خیلی نازیبا با رویش موی زاید ظخیم دربخش لیزر شده مواجعه هستم. به گونه ای که هر دوروز یکبار باید اصلاح کنم. ده سال از لیزر گذشته ولی رویش موی این ناحیه بدتر شده که بهتر نشده.
   ممنون میشم راه حل مناسب برای رفع این مشکل به من بگید

  8. با سلام و وقت بخیر

   موهای کرکی نباید زده شود وگرنه ضخیم می شود .
   الان که ضخیم شده می توان لیزر کرد.

  1. عرض ادب و احترام

   خیر، مواردی که در فضای مجازی و وب سایت ها هست فقط در صورتی ایجاد می شود که انجام لیزر توسط فرد غیر متخصص و با دستگاه های غیر استاندارد انجام شود.

   پیروز باشید

  2. سلام من 5جلسه لیزر بدن رفتم از جلسه 3 کل دست و پاها م شکمم شد کبودی گفتن احتمالا موج زیاد استفاده شد و فلان جلشه بعدش گفتن حله مشکلی نیست رفتم دوباره بدنم کبودی زد این بت بیشتر انگار یکی زده باشتت طوری که تو یماه این کبودیا هنوز مونده و بازم جاهای از بدنم که کبودی نداشته کبود میشه و باز خوب میشه بعد گفتن نگران نباش غلظت خون داری نگفتی بهمون این بخاطر غلظت خونته ؟.
   الان سوالم اینه من غلط
   غلظت خون دارم اما انقد کمه دکتر گفت لازم نیست قرص مصرف کنی با ورزش حل میشه ایا این دلیلی برا کبودی های بدنم که بعد یماهم باز کبودی جدید در میاد ؟اها اینم بگم دوسه تا از کبودی ها بروزه ایجاد شدن و رفع شدن ولی الان جاشون درد میکنه ممنون میشم جواب بدید یا خدای نکرده بخاطر لیزر مشکلی پیش اومده برام؟؟؟؟؟

  3. با سلام و وقت بخیر

   این مورد باید توسط پزشک متخصص خون بررسی و علت آن مشخص شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بریم یکی دیگه بخونیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا