دانشنامه تزریق بوتاکس

چه عواملی باعث عدم تاثیر بوتاکس می شوند؟

()

بوتاکس یک روش درمانی برای از بین بردن چین و چروک و خطوط پوستی است، که در اغلب مواقع نتایج مثبتی به همراه دارد. با وجود اثربخشی بالای بوتاکس در رفع چین و چروک ها، در برخی مواقع ممکن است این ماده اثر نکند.

علت اثر نکردن بوتاکس از عوامل مختلفی ناشی می شود. انتخاب کلینیک و پزشک متخصص، مقدار و نحوه تزریق بوتاکس و نوع چین و چروک ها از جمله عوامل تاثیرگذار در تزریق بوتاکس هستند. اما بجز این موارد عوامل دیگری نیز می توانند باعث عدم اثربخشی بوتاکس شوند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. اما قبل از پرداختن به دلایل عدم تاثیر بوتاکس بد نیست معرفی مختصری از این روش درمانی داشته باشیم.

از بوتاکس چه می دانید؟

تزریق بوتاکس نوعی روش درمانی برای از بین بردن چین و چروک هاست. ماده اولیه بوتاکس سمی است به نام بوتولینیوم، که نوعی باکتری فلج کننده عضلات است. بوتاکس بواسطه سم بوتولینیوم، عضلات صورت را بطور موقت فلج می کند تا چین و چروک ها را از بین ببرد.

جالب است بدانید این باکتری همان سم موجود در کنسرو ماهی است که در صورت نجوشاندن کنسرو می تواند کشنده باشد. اما نگران نباشید، سم بوتولینیوم فقط زمانی خطرناک است که وارد جریان خون شود. در تزریق بوتاکس این سم زیر پوست تزریق می شود و کاربرد درمانی دارد. با تزریق بوتاکس به پیشانی، عضلات ناحیه مورد نظر شل می شوند و به این طریق خطوط پوستی از بین می روند.

چرا در برخی موارد بوتاکس اثر نمی کند؟

در اغلب موارد تاثیرات بوتاکس چند ساعت بعد از تزریق قابل مشاهده است. هرچند که در برخی موارد ممکن است اثر کردن بوتاکس روی چین ها چند روز طول بکشد. اما موارد معدودی نیز وجود دارد که بوتاکس روی صورت بیمار اثر نمی کند. در این مواقع با وجود تزریق بوتاکس، چین ها همچنان روی صورت باقی می مانند.

در چنین شرایطی بیماران می خواهند بدانند علت اثر نکردن بوتاکس چیست. چرا ماده ای که اثربخشی بالایی در رفع چین ها دارد، روی صورت برخی افراد اثر نمی کند. اثر نکردن بوتاکس از عوامل مختلفی نشات می گیرد. مهم ترین این عوامل عبارتند از :

تاثیر بوتاکس

نوع چین و چروک های صورت :

همه چین و چروک ها به یک اندازه به بوتاکس پاسخ نمی دهند زیرا نوع پوست در نتیجه بوتاکس تاثیرگذار است. بطور کلی دو نوع چین روی صورت وجود دارد که عبارتند از :

چین و چروک پویا : خطوطی که فقط هنگام حرکت عضلات صورت ظاهر می شوند، چین های پویا هستند. مثل چین هایی که هنگام اخم کردن یا لبخند زدن ظاهر می شوند. چین های نوع پویا به راحتی با بوتاکس رفع می شوند.

چین و چروک استاتیک : شامل خطوط و چین هایی که همیشه وجود دارند و ساکن هستند. این نوع چین ها، حتی در صورت عدم حرکات عضلات نیز وجود دارند. چین های کنار بینی و دهان معمولا از نوع استاتیک هستند. چین های استاتیک به تزریق بوتاکس پاسخ نمی دهند. این نوع خطوط برای رفع شدن به روش های درمانی دیگری مانند پرکردن با فیلر نیاز دارند. بنابراین گاهی اوقات علت اثر نکردن بوتاکس ناشی از وجود چین های استایتک است که به بوتاکس پاسخ نمی دهند.

چرا چین های استاتیک با تزریق بوتاکس رفع نمی شوند؟

چین های استاتیک با تزریق بوتاکس از بین نمی روند. زیرا این نوع چین ها با عملکرد بوتاکس سازگار نیستند. برای فهم بیشتر به توضیح مختصری درباره عملکرد بوتاکس می پردازیم.

بوتاکس دارای ماده ای است که سلول عصبی را فلج می کند و مانع حرکت عضله می شود. زیرا با فلج شدن سلول عصبی، این سلول نمی تواند فرمان مبنی بر حرکت عضله را اجرا کند. وقتی عضله بدون حرکت باقی بماند، چین و چروک ها رفع می شوند . بدین طریق تا زمانی که اثر ماده بوتاکس از بین نرفته باشد، هیچ چین و چروکی روی پوست ایجاد نخواهد شد.

چین های استایتک به دلیل اینکه بدون هیچ حرکتی روی صورت ثابت شده اند، قابل درمان با بوتاکس نیستند. افرادی که برای رفع چین های استایتک بوتاکس تزریق می کنند نتیجه ای دریافت نمی کنند. زیرا ماده بوتاکس هرچقدرهم حرکت عضله را متوقف کند، بازهم چین ها باقی خواهند ماند. زیرا این چین ها بر اثر حرکت عضلات ایجاد نمی شوند بلکه روی صورت ثابت شده اند.

 بنابراین نوع چین ها می تواند یک علت اثر نکردن بوتاکس باشند. در این صورت برای پر کردن چین های استاتیک و ثابت، باید از روش هایی مانند پرکردن با فیلر استفاده کرد. فیلر می تواند این نوع چین ها را پر کند و آن ها را از روی پوست محو کند. اما تزریق بوتاکس اثری روی چین های استاتیک ندارد.

عکس تاثیر بوتاکس

میزان تزریق بوتاکس و رقت آن :

گاهی اوقات علت اثر نکردن بوتاکس ناشی از میزان نامناسب تزریق آن است. اگر ماده ی بوتاکس بیش از حد رقیق باشد، باعث حرکت بیش از حد این ماده زیر پوست می شود و ممکن است مشکلاتی را برای بیمار ایجاد کند. همچنین غلظت بیش از حد ماده بوتاکس نیز باعث عدم اثرگذاری آن می شود. زیرا غلظت زیاد این ماده باعث جمع شدن آن در یک نقطه از پوست می شود و باعث عدم تاثیرگذاری آن می شود.

اخطار مهم : این روزها بسیاری از سالن های آرایشی نیز اقدام به تزریق بوتاکس برای مشتریان خود می کنند. برخی مراکز این چنینی برای جذب مشتری ممکن است حتی قیمت پایین تری دریافت کنند. در حالیکه بسیاری از این افراد صلاحیت تزریق بوتاکس را ندارند، زیرا نمی دانند چه میزانی از بوتاکس باید به ناحیه مورد نظر تزریق کنند.

کم یا زیاد شدن مقدار بوتاکس، در نتیجه آن تاثیر گذار است. بنابراین توصیه ما به شما این است که هرگونه عمل زیبایی و ترمیمی را حتما به پزشکان مجرب و متخصص این حوزه بسپارید. تزریق بوتاکس نیز جزو حساس ترین جراحی هایی زیبایی است که باید در مراکز معتبر انجام شود تا از عوارض احتمالی پیشگیری شود.

کلینیک خانه سفید با استفاده از تجهیزات پیشرفته پزشکی و پزشکان ماهر و مجرب آماده ارایه خدمات در حوزه پوست به مو به شما عزیزان است. در صورتی که تصمیم به تزریق بوتاکس گرفته اید می توانید با مراجعه به کلینیک خانه سفید با تکیه بر مهارت و تخصص پزشکان این مجموعه با خیالی آسوده اقدام به رفع چین و چروک های خود کنید.

تخفیف ویژه بوتاکس

تزریق نادرست بوتاکس :

در بسیاری از موارد علت اثر نکردن بوتاکس ، از تزریق نادرست آن ناشی می شود. روش های مختلفی برای تزریق بوتاکس وجود دارد. افرادی که در زمینه تزریق بوتاکس مبتدی هستند، ممکن است تزریق را با روش صحیحی انجام ندهند. سالن های آرایشی جزو آن دسته از مراکزی هستند که ممکن است در تزریق بوتاکس خطا کنند. زیرا افرادی که در سالن ها این کار را انجام می دهند، در زمینه آناتومی بدن آموزش ندیده اند. این دسته از افراد فقط بطور مختصر درباره نحوه تزریق آموزش دیده اند.

در حالیکه پزشکان پوست و مو با آشنایی کامل با اصول پزشکی و آناتومی بدن اقدام به تزریق بوتاکس می کنند. پزشک ماهر و مجرب می داند چه ماده ای و به چه مقداری از بوتاکس را با چه روشی برای هر بیمار تزریق کند. به همین دلیل تزریق بوتاکس در کلینیک های معتبر اهیمت زیادی دارد. اگر برای زیبایی خود ارزش قائلید تزریق بوتاکس و هر جراحی زیبایی دیگری را حتما در کلینیک های معتبر انجام دهید.

تولید آنتی بادی در بدن :

در برخی از بیماران علت اثر نکردن بوتاکس ، بخاطر تولید آنتی بادی در بدن آن ها است. همانطور که پیشتر اشاره شد، بوتاکس نوعی سم حاصل از باکتری است. این سم ماده اولیه بوتاکس است که برای رفع چین ها زیر پوست تزریق می شود. در برخی موارد ممکن است بدن بیمار آنتی بادی این باکتری را در بدن تولید کرده باشد که در این صورت بوتاکس اثر نخواهد کرد.

بد نیست با یک مثال مفهوم آنتی بادی را برای شما روشن کنیم. وقتی شما به ویروس آنفولانزا مبتلا می شوید، سیستم ایمنی بدن سعی می کند در برابر این ویروس آنتی بادی تولید کند. آنتی بادی به بدن شما کمک می کند در برابر ویروس مقاومت کند و دفعات بعدی بتواند ویروس را از بین ببرد.

تزریق بوتاکس هم می تواند باعث ایجاد آنتی بادی در بدن شما شود. اگر بدن شما نسبت به ماده بوتاکس آنتی بادی تولید کند، بدن شما اثر بوتاکس را غیر فعال می کند. به همین دلیل با تزریق بوتاکس چین های شما از بین نمی رود، زیرا در این شرایط ماده بوتاکس روی صورت شما اثر نمی کند.

چگونه از تاثیر بوتاکس اطمینان حاصل کنیم؟

همانطور که اشاره شد علت اثر نکردن بوتاکس ، از عوامل مختلفی نشات می گیرد. اما مهم ترین فاکتور در موفقیت تزریق بوتاکس، تخصص پزشک است. انتخاب کلینیک مناسب می تواند شما را به خواسته تان برساند. مشاوره گرفتن از پزشکان ماهر و با تجربه، تاثیر زیادی در موفقیت جراحی شما ایفا می کند. پزشکان ماهر با بررسی شرایط خاص هر فرد به بیماران مشاوره می دهند. از این طریق پزشک شما گزینه ای که برای شما مناسب تر است را به شما پیشنهاد می کند.

علاوه بر این پزشک با تخصص و مهارت خود مقدار دقیق ماده بوتاکس را برای شما تزریق می کند. تخصص پزشک در این زمینه باعث می شود این جراحی با بیشترین اثربخشی و کمترین عوارض انجام شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان کلینیک خانه سفید تماس حاصل فرمایید. کلینیک خانه سفید اماده ارائه خدمات حرفه ای در زمینه پوست و مو به شما عزیزان می باشد.

تخفیف ویژه بوتاکس

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫8 دیدگاه ها

  1. والله من ۲ساله هر برندی بوتاکس میزنم با هر غلظتی پیش انکاع متخصص‌خوب باز بی تاثیره.

    1. منم همینم عضلات ثورتت قویه تاثیر گذاریش کمه و یا بدنت با سم بوتاکس مقابله میکنه

    2. منم همينطور متاسفانه وخيللي بابت اين موضوع ناراحتم?

    3. الانم همچنان بوتاکس روی صورتتون تاثیر گذار نبوده ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا