کاشت ابرو

شستشو و استحمام بعد از کاشت ابرو

5
(20)

اکنون که اقدام به کاشت ابروها کردید، باید با روش‌های مختلف شستشو ابروها بعد از کاشت ابرو نیز آشنا شوید. زیرا تا زمانی که فولیکول‌های تازه کاشته شده در جای خود ثابت شده و به‌نوعی عضو بدن شوند، باید به‌خوبی از آن‌ها مراقبت کنید؛ در غیر این صورت زیبایی ابروهای خود را به خطر می‌اندازید.

روش‌های مختلفی برای حجیم کردن و افزایش پرپشتی ابروها وجود دارد که یکی از آن‌ها کاشت ابرو است. این روش بدون شک در دسته روش‌های دائمی و البته طبیعی قرار می‌گیرد، اما بسیاری از متقاضیان در رابطه ‌با نحوه شستشو، ماده شوینده و درجه حرارت آب سؤال دارند. از این ‌رو ما در کلینیک خانه سلامت تصمیم گرفته‌ایم به طور کاملاً تخصصی به سؤالات شما پاسخ دهیم که پس از گذراندن دوره بهبودی از دیدن چهره خود در آینه لذت ببرید و نتیجه دلخواه را از کاشت ابرو کسب کنید. بنابراین پیشنهاد می‌دهیم در ادامه همراه ما باشید.

کاشت ابرو بهترین تصمیم برای ترمیم ابروهای از دست رفته می باشد؛ زیرا با اینکه روش‌هایی مانند تتو یا میکروبلیدینگ برای ترمیم ابروها وجود دارد، اما تمامی این روش‌ها موقتی هستند و حتی ممکن است به ابروهای طبیعی شما نیز آسیب بزنند. درصورتی‌که کاشت ابرو پیوند فولیکول‌های طبیعی مو به ابرو است؛ بنابراین مانند کاشت موی سر عوارض جبران‌ناپذیری را به همراه ندارد.

با این وجود برخی از بیماران در رابطه ‌با شستشو ابروها بعد از کاشت ابرو دچار استرس و وسواس فراوانی می‌شوند و در مقابل برخی دیگر هیچ توجهی به نحوه شستشوی صحیح ابروها نمی‌کنند! باید بگوییم که هر دو دسته هیچ کمکی به خود نمی‌کنند و تنها باعث آسیب‌دیدن فولیکول‌های مو می‌شوند.

برای آن که بدون ترس و اضطراب و به‌سادگی به شستشوی ابروهای خود بپردازید، تنها باید چند نکته ساده را در نظر بگیرید. در ادامه با بررسی این موارد به شما کمک می‌کنیم که دوره درمان را با سرعت بیشتری پست سر بگذارید.

روش صحیح شستشوی ابروها پس از کاشت ابرو

پس از کاشت ابرو زخم‌های نقطه‌ای در محل پیوند دیده می‌شوند؛ ازاین‌رو هنگام شستشو باید به‌آرامی محل موردنظر را بشویید و هیچ‌گونه فشار و ضربه‌ای را به ابروها وارد نکنید. همچنین باید از ماساژ دادن ابروهای خود بپرهیزید؛ زیرا درصد آسیب دیدگی فولیکول‌ها بالا می‌رود. البته فراموش نکنید شستن ابروها پس از کاشت بسیار آسان‌تر از شستن پوست سر پس از کاشت مو است. همچنین دوره بهودی آن سریع‌تر طی شده و پس از گذشت 5 الی 6 روز بهبودی کامل فراهم می‌شود.

برای شستشو ابروها بعد از کاشت ابرو در هفته اول ابتدا باید مقداری شامپو را در کاسه‌ای از آب ولرم بریزید و سپس آن را ترکیب کنید که به‌خوبی کف کند. در این مرحله گاز استریل را به کف حاصل شده آغشته کرده و ابروها را به آرامی با آن تمیز کنید. توجه داشته باشید که نباید گاز را به طور محکم روی ابروها بکشید؛ زیرا باعث کنده شدن زخم‌ها می‌شوید.

در این دوران از تماس آب با فشار زیاد به ابرو و صورت خود بپرهیزید و آب را با دست به صورت خود بزنید. پس از گذشت 2 هفته از پیوند ابرو قادر خواهید بود که صورت خود را به آرامی ماساژ دهید و بشویید. طبق آمار به دست آمده پس از گذشت 14 روز هیچ اثری از زخم‌ها نباید وجود داشته باشد.

برای آنکه به طور صحیح به شستشو ابروها بعد از کاشت ابرو بپردازید، نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • هنگام شستشوی صورت از برخورد ناخن یا اجسام تیز با ابروهای خود جلوگیری کنید. زیرا این موارد باعث کنده شدن فولیکول‌های تازه و زخم‌ها می‌شوند؛
  • اگر طبق نظر پزشک قادر به شستن صورت پس از روز سوم بودید، این کار را با آب ولرم و شامپوی مناسب کاشت انجام دهید. اغلب شامپوهای شوینده مناسب نیز توسط پزشک مربوطه تجویز می‌شوند؛
  • پس از هر بار شستشن صورت از پماد آنتی باکتریال یا نرم کننده برای جدا شدن آسان‌تر زخم‌ها استفاده کنید.

لازم به ذکر است که اگر زخم‌ها را با آب اکسیژن بشویید، ظاهر تمیزتری را خواهید داشت. نکته دیگری که وجود دارد، این است که اغلب پس از بهبودی کامل زخم‌ها ابروها شروع به پوست اندازی می‌کنند که این اتفاق کاملاً طبیعی است. پوست اندازی ابروها از هفته سوم آغاز شده که البته نشانه‌ای از ترمیم و بازسازی پوست ناحیه جراحی محسوب می‌شود. در این دوران از تماس دست با ابروها خودداری کنید.

درجه حرارت آب هنگام شستن ابروها پس از کاشت ابرو

یکی دیگر از نکات بسیار مهم هنگام شستشوی ابروها درجه حرارت آب است. برخی از افراد تصور می‌کنند شستن صورت با آب سرد به بسته شدن سریع‌تر زخم‌ها و جلوگیری از خونریزی کمک می‌کند. در مقابل برخی دیگر از افراد می گویند که باید صورت را با آب داغ بشویند که زخم‌ها کنده شوند و آلودگی‌ها از بین بروند؛ اما هیچ یک از این گزینه‌ها درست نیست.

 بهترین درجه حرارت برای آب هنگام شستشو ابروها بعد از کاشت ابرو آب ولرم است؛ زیرا استفاده از آب ولرم از آسیب و صدمات احتمالی جلوگیری می‌کند. با این حساب پیش از شستن صورت از حرارت متوسط آب مطمئن شوید.

توصیه می‌کنیم در دو هفته اول پس از کاشت از رفتن به سونا، جکوزی و استخر نیز خودداری کنید؛ زیرا تماس مستقیم آب با درجه حرارت بالا به ابروهای شما باعث آسیب‌دیدن فولیکول‌ها و کنده شدن آن‌ها می‌شود.

شامپوی مناسب شستن ابروها پس از کاشت ابرو

انتخاب ماده شوینده مناسب برای شستشو ابروها بعد از کاشت ابرو تاثیر مستقیمی در روند درمان دارد. به طور کلی استفاده از شامپو بچه به دلیل PH مناسبی که دارد، پیشنهاد می‌شود، اما بهتر است برای این کار از پزشک خود درخواست کنید شامپوی مناسبی را برای شما تجویز کند.

پزشکان اطلاعات کافی در رابطه‌ با محتویات درون شامپو و شرایط ابروهای شما دارند؛ به همین دلیل قادر هستند بهترین محصول را به شما معرفی کنند. توجه داشته باشید که تنها کاشت ابرو به معنای پایان کار نیست، بلکه باید نکات شستشوی ابروها و مواظبت از آن‌ها را به‌خوبی رعایت کرده و به حفظ سلامت ابروهای خود رسیدگی کنید.

آیا شستن صورت پس از کاشت ابرو امکان پذیر است؟

یکی از مواردی که پس از کاشت ابرو بسیار حائز اهمیت است، تمیز نگه داشتن محل کاشت و شستشوی اصولی صورت و ابروهاست؛ زیرا رعایت نظافت باعث جلوگیری از عوارض احتمالی و عفونت می‌شود. ناگفته نماند که پس از پیوند ابرو در ناحیه ابروهای خود زخم‌های جزئی و کوچکی را خواهید دید که احتمالاً برای خلاصی از شر آن‌ها طاقت ندارید! بدون شک برای آنکه زودتر به خواسته خود برسید، باید به شستشوی صورت خود بپردازید، اما چگونه؟

اگر از آن دسته افرادی هستید که پوست چربی دارند، باید روزانه پوست خود را به طوری که در ادامه بیان می‌کنیم تمیز کنید. به این منظور ژل یا مایع شستشوی صورت را روی پد آرایشی بریزید و پوست خود را با آن پاک کنید. البته توجه داشته باشید که هیچ ماده شوینده ای نباید با ابروها تماس داشته باشد.

به طور کلی با توجه به اینکه کاشت ابرو ‌نوعی جراحی محسوب می‌شود، در ناحیه پیوند زخم‌هایی وجود دارد که در 2 روز اول پس از کاشت تازه هستند. به همین دلیل اگر بلافاصله به شستشو ابروها بعد از کاشت ابرو بپردازید، ممکن است تماس ابروها با آب عوارضی را در پی داشته باشد. اغلب پس از گذشت 3 روز از کاشت ابرو شستن صورت بلامانع است.

چگونه پس از کاشت ابرو به حمام برویم؟

زمان حمام رفتن و دوش گرفتن باید طبق نظر پزشکتان و وضعیت عمومی شما تعیین شود. برخی از پزشکان معتقد هستند که دوش گرفتن از روز سوم کاشت ابرو مانعی ندارد. اما بعضی دیگر از پزشکان می‌گویند که به دلیل آنکه قطرات آب با فشار بالایی از دوش سرازیر می‌شود، ممکن است شستشو ابروها بعد از کاشت ابرو به کمک دوش به ابروها آسیب بزند. از این‌ رو باید مطابق با نظر پزشک متخصص خود اقدام به دوش گرفتن در هفته اول کنید.

به طور کلی پیشنهاد می‌دهیم برای رفتن به حمام و دوش گرفتن چندان عجله نکنید و اجازه دهید که تورم و التهابات ناحیه جراحی کاهش یابد. لازم به ذکر است این دوران به سرعت طی می‌شوند و جای نگرانی نیست. اگر در رابطه ‌با کاشت ابرو و نحوه شستشوی صورت نگرانی دارید، متخصصان کلینیک خانه سفید در خدمت شما هستند. پیشنهاد می‌دهیم با برقراری تماس با شماره‌های موجود پاسخ ابهامات خود را برطرف کنید.

با انتخاب کلینیک مناسب به ابروهای خود رسیدگی کنید

بدون شک در کنار نحوه شستشو ابروها بعد از کاشت ابرو بهره‌مندی از پزشکی همراه و پشتیبان تاثیر فراوانی در بهبودی شما دارد. کلینیک خانه سفید با داشتن سال‌ها تجربه در زمینه خدمات زیبایی و با بهره‌مندی از پزشکان ماهر و متخصص آماده خدمت‌رسانی به مراجعان محترم است.

در این مجموعه به بیماران عزیز تمامی روند کاشت ابرو، مراقبت‌های پس از آن و نحوه شستشوی ابروها توضیح داده می‌شود که بیماران هیچ‌گونه استرسی را در این زمینه نداشته باشند. همچنین بیمار قادر است در صورت نیاز از مشاوران و متخصصان این مجموعه درخواست یاری کند. با انتخاب کلینیک مناسب ابروهای خود را به بهترین نحو و به صورت کاملاً طبیعی پرپشت کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 5 / 5. تعداد رای ها 20

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بریم یکی دیگه بخونیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا