مقالات توصیه و مراقبت‌های کاشت مو

شامپو مناسب بعد از کاشت مو چیست ؟

()

یکی از روش‌های موجود برای درمان ریزش مو انجام عمل کاشت مو است. کاشت مو می‌تواند جذابیت و زیبایی کسانی که به طور ژنتیکی از ریزش موها رنج می‌برند را برگرداند. این عمل عارضه‌های جانبی چندانی ندارد و در صورت رعایت توصیه‌های پزشک و مراقبت‌های بعد از کاشت مو می‌توان شاهد نتیجه‌های مثبت آن بود.

یک عمل کاشت موی موفق نیازمند مراقبت‌های صحیح بعد از کاشت است. یکی از این مراقبت‌ها مربوط به نوع شامپویی است که می‌توان بعد از کاشت، موهای تازه را با آن شست.

چه شامپویی برای بعد از عمل کاشت مو مناسب است ؟

در طی عمل کاشت مو فولیکول‌ها را از ناحیه بانک مو به نواحی از سر که موهای کمی دارند، منتقل می‌کنند. این انتقال باعث ایجاد زخم و ورم در پوست سر می‌شود؛ بنابراین مراقبت‌های بعد از عمل می‌توانند کمک کنند تا دوره نقاهت سریع‌تر تمام شود. همچنین مراقبت‌های بعد از عمل روی تثبیت شدن فولیکول‌ها و محافظت از گرافت‌ها تأثیرگذار است.

نحوه شستن سر و انتخاب یک شامپوی باکیفیت در محافظت از گرافت‌ها اهمیت دارد. بیشتر شامپوها از ترکیبات شیمیایی بسیار قوی ساخته ‌شده‌اند. مواد شیمیایی که درون شامپوها وجود دارد، حتی در شرایط عادی برای کسانی که از موهای حساسی برخوردار هستند ضرر دارد.

بعد از عمل کاشت مو فولیکول‌ها حساسیت بالایی دارند و تا چند هفته اول بعد از عمل هنوز در شرایط پایداری قرار نگرفته‌اند؛ بنابراین باید برای شستن سر از شامپوهای ملایم که بدون ترکیبات شیمیایی قوی هستند، استفاده کنید. این مدل شامپو فرمولاسیون ساده‌ای دارند و آسیبی به فولیکول‌های موهای تازه کاشته شده شما نمی‌رساند. پزشکان با در نظر گرفتن موارد زیر یک شامپوی مناسب را برای شستن موهای شما بعد از کاشت تجویز می‌کنند :

 • ترکیبات شیمیایی موجود در شامپو،
 • PH مناسب برای موی سر شما،
 • مقدار چربی موی سر شما،
 • میزان شوره سر،
 • محافظ پوست سر،
 • مقدار آنتی‌اکسیدان و لیپوزیم درون شامپو.

پزشک با در نظر گرفتن تک‌تک موارد بالا شامپوی مناسب را تجویز می‌کند تا دوره نقاهت بعد از عمل سریع‌تر به پایان برسد. شامپوهای بی‌کیفیت می‌توانند باعث افزایش ریزش موها بعد از کاشت شوند و حتی از رویش موهای جدید جلوگیری کنند.

بهترین شامپو بعد از کاشت مو

شامپو بچه به‌ جای شامپوهای مخصوص بعد از کاشت مو

بعد از عمل کاشت مو باید از شامپوهای مخصوصی که پزشک توصیه کرده است، استفاده کرد تا زمانی که فولیکول‌ها به شرایط پایداری برسند. ممکن است پزشکان شامپوهای مختلفی را به شما معرفی کنند، تمام این شامپوهای معرفی‌شده، ملایم هستند و خطری فولیکول‌ها را تهدید نمی‌کند.

بنابراین توجه به ترکیبات شیمیایی شامپو و PH پایین آن از مواردی است که باید هنگام خرید شامپو آن‌ها را در نظر داشت. شامپوهایی که دارای روی، مس، کتوکونازول و اسیدهای آمینه هستند، می‌توانند شامپوهای مناسبی در محافظت از موها در برابر خطرات باشند. این شامپوها هم باعث تمیز شدن موها می‌شوند و هم سلامتی آن‌ها را حفظ می‌کنند.

شامپو بچه یک گزینه مناسب و ارزان‌قیمت برای شستن موها بعد از کاشت مو است. شامپو بچه ساختار ملایمی دارد و آسیبی به گرافت‌ها نمی‌زند. اگر نسبت به خرید شامپوهای دیگر اطمینان کافی ندارید، می‌توانید از شامپو بچه استفاده کنید.

تا چه زمان بعد از کاشت مو باید از شامپوهای مخصوص استفاده کرد ؟

تنها تا یک ماه اول بعد از عمل کاشت مو نیاز است که از شامپوهای مخصوص برای شستن سر استفاده کرد. البته باید به این نکته توجه کرد که شرایط بهبودی و دوره نقاهت هر فرد متفاوت است و باید توصیه‌های پزشک را در نظر داشت. در واقع پزشک بسته به خصوصیات فرد تشخیص می‌دهد که تا چه مدت باید از شامپوهای مخصوص بعد از عمل پیوند مو استفاده شود.

برای مثال شاید پزشکی تشخیص دهد که تنها تا ۳ هفته بعد از عمل برای شستن سر شامپوهای مخصوص مصرف شود. لذا بهتر است که مدت‌ زمان بیشتری بعد از کاشت، از شامپوهای مخصوص و ملایم استفاده شود تا موها کاملا سالم باقی بمانند.

آیا امکان استفاده از روغن‌های طبیعی بعد از کاشت مو وجود دارد ؟

روغن‌های طبیعی به دلیل خاصیتی که دارند، می‌توانند باعث تقویت موها شوند و از فولیکول‌های مو در برابر آسیب‌ها محافظت کنند. برخی از افراد بعد از کاشت مو به دنبال راهی برای تقویت موهای خود هستند و تمایل دارند که از روغن‌های طبیعی به‌جای شامپوها استفاده کنند.

استفاده از روغن‌ها بسیار سودمند است، اما شستن موها بعد از کاشت مو حتماً باید با شامپوهای ملایم انجام شود؛ زیرا آلودگی‌های موجود در پوست سر بعد از عمل پیوند مو تنها با کمک شامپوهای مناسب برطرف می‌شود. استفاده از روغن‌هایی مانند روغن بادام تلخ یا روغن نارگیل فقط جنبه تقویت‌کنندگی دارند. توصیه می‌شود اگر قصد استفاده از روغن‌های طبیعی را دارید حتماً با مشورت پزشک خود نسبت به مصرف آن‌ها اقدام کنید.

آیا شامپو کتوکونازول برای بعد از کاشت مو مناسب است ؟

شامپو کتوکونازول خاصیت ضد قارچی دارد و مانع ایجاد حساسیت و خارش سر بعد از عمل کاشت مو می‌شود؛ ازاین‌رو اکثر پزشکان بعد از عمل پیوند مو، استفاده از این شامپو را توصیه می‌کنند. افزایش تستوسترون در بدن در ریزش موها نقش زیادی دارد.

شامپو کتوکونازول می‌تواند مانع تبدیل تستوسترون به دی هیدروتستوسترون شود. درواقع این شامپو از خاصیت آندروژنی برخوردار است وبا کنترل فرایندهای هورمونی در بدن به کاهش ریزش مو و تقویت موهای کاشته شده کمک می‌کند.

شامپو کتوکونازول رو می توانید بعد از ماه اول استفاده کنید.

در شامپوهای مناسب برای بعد از عمل کاشت مو چه ترکیباتی وجود دارد ؟

ممکن است بعد از عمل کاشت مو فولیکول‌ها ملتهب شوند، زخم‌های ایجادشده عفونت کنند و یا شوره سر، خارش و خونریزی به وجود بیاید. به‌طورکلی شامپوهایی که پزشکان بعد از عمل کاشت مو تجویز می‌کنند این قابلیت را دارند که التهابات به وجود آمده را کاهش دهند و همچنین از پوست سر در برابر عفونت‌ها محافظت کنند. ترکیبات به‌ کار رفته در شامپوهای مخصوص بعد از کاشت مو شامل موارد زیر هستند.

 • بیوتین و نیاسین : ویتامین‌های گروه B روی ترمیم زخم‌ها و رشد موها، تأثیر بسیار خوبی دارند. به‌طورکلی شامپوهایی که برای درمان ریزش موها تجویز می‌شوند، دارای ترکیبات B کمپلکس هستند.

 • آنتی‌بیوتیک و کتوکونازول : برخی از شامپوهای مناسب برای بعد از عمل کاشت مو دارای آنتی‌بیوتیک‌ها هستند که خاصیت ضد قارچی دارند و می‌توانند از ایجاد عفونت‌ها جلوگیری کنند.
 • آرژنین ، تورین و سیستئین (Cysteine) : آمینواسیدها تأمین‌کننده پروتئین موردنیاز موها هستند. این ترکیبات کمک می‌کنند تا موها بعد از کاشت مو، سریع‌تر رشد کنند. شامپوهای تقویتی که دارای پروتئین‌های هیدرولیز شده و آمینواسیدها هستند، نقش مؤثری در ترمیم موهای بعد از کاشت دارند.
 • کافئین و پپتیدهای مس : شامپوهای دارای کافئین و مس می‌توانند میزان ریزش موها را بعد از کاشت کاهش دهند و ریشه موها را مستحکم می‌کنند.

شامپو فوم پالمینکس

آیا شامپوها می‌توانند مانع ریزش موهای سر شوند ؟

از لحاظ علمی هیچ شامپویی وجود ندارد که از ریزش موهای سر جلوگیری کند. اگرچه تولیدکنندگان زیادی هستند که ادعا می‌کنند شامپوهای تولیدشده توسط آن‌ها به دلیل این‌که از عصاره‌های گیاهی مختلف ساخته‌ شده‌اند، قادر هستند از ریزش موهای شما جلوگیری کنند؛ اما این ادعا ازلحاظ علمی درست نیست.

وجود عصاره‌های گیاهی در شامپوها تنها می‌تواند میزان ریزش موها را کم کند، زیرا شامپو تنها چند دقیقه روی سر می‌ماند و بنابراین روی متوقف کردن ریزش موها تأثیر زیادی ندارد. ریزش مو جزء مسائلی است که ابتدا باید به علت آن پی برد، زیرا گاهی بیماری‌های داخلی مانند تیروئید و یا کم‌خونی می‌توانند باعث ضعیف شدن ریشه موها و درنتیجه ریزش آن‌ها شوند. تشخیص عوامل درونی و درمان آن‌ها بهترین راه برای کنترل میزان ریزش موهاست.

تا مدتی بعد از عمل کاشت مو، ریزش موها طبیعی است؛ اما اگر بعد از تمام شدن دوره ریزش، هنوز هم ریختن موها ادامه داشت باید به فکر چاره افتاد. استفاده از یک شامپوی مناسب و ملایم بعد از کاشت می‌تواند تا حدی ریزش را کم کند. البته استفاده از شامپوی مناسب باید در کنار راهکارهای تقویتی انجام شود. شامپویی که هر فرد احساس می‌کند با مصرف آن، موهایش کم‌تر دچار ریزش می‌شود، می‌توانند یک شامپوی مناسب باشند.

نحوه شستن موها بعد از عمل کاشت مو

برای شستن موها بعد از کاشت مو، باید به‌ طور کلی روشی که قبل از عمل کاشت برای شستن موها به‌کار می‌گرفتید را فراموش کنید؛ زیرا فولیکول‌ها در هفته‌های اول بعد از کاشت، حساس هستند و بیشتر در معرض آسیب قرار دارند؛ بنابراین در این مرحله شستن ملایم موها بسیار اهمیت دارد. اگر قصد شستشوی موها با شامپوی مخصوص بعد از کاشت مو را دارید، طبق مراحل زیر اقدام کنید.

 • استفاده از تقویت‌کننده‌ها قبل از شستشوی سر : شاید پزشک شما برای تقویت فولیکول‌های روی پوست سر، اسپری یا سرم خاصی را تجویز کرده باشد که باید آن را قبل از شستن به سر خود بزنید. این اسپری‌ها و سرم‌ها می‌توانند از بروز التهاب‌های پوستی جلوگیری کنند. درواقع پانتنول موجود در این اسپری‌ها می‌تواند التهاب‌های پوستی را کاهش دهد.

 • تنظیم کردن فشار و دمای آب : فشار بالای آب و دمای بیش‌ از اندازه آن هنگام شستن سر بعد از کاشت مو می‌تواند به فولیکول‌ها آسیب بزند. هر بار که می‌خواهید موهای خود را بشویید باید دمای آب را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که ولرم باشد و فشار آن در حد متوسط تنظیم شود.

 • شامپو زدن و ماساژ پوست سر : بعد از تهیه شامپوی تجویزشده توسط پزشک، باید مقدار کافی از آن روی دست خود بریزید و با نوک انگشتان خود به‌آرامی و بدون شتاب پوست سر را ماساژ دهید. ماساژ آرام پوست سر با بهبود جریان خون در رشد سریع موها تأثیرگذار است.

 • آبکش کردن موها : ممکن است لخته‌های خونی باقی‌مانده روی پوست سر باعث ایجاد عفونت شوند. پس لازم است در هر بار شستن، پوست سر را با دقت بیشتری بشویید تا این‌ لخته‌ها برطرف شوند.

شستن موها با شامپو بعد از کاشت مو

بهترین کلینیک برای انجام کاشت مو

کاشت مو یکی از بهترین روش‌ها برای درمان ریزش موها به‌ویژه ریزش‌های ناشی از عوامل ژنتیکی و هورمونی است؛ اما برای دستیابی به نتیجه دلخواه از عمل باید تمام توصیه‌های مراقبتی که پزشکان ارائه می‌دهند را در نظر گرفت و به آن‌ها عمل کرد. یکی از مراقبت‌های بعد از عمل کاشت مو مربوط به نوع شامپویی است که باید بعد از عمل کاشت مو برای شستن موها استفاده شود. به دلیل این‌که فولیکول‌ها تا چند روز بعد از عمل از حساسیت بالایی برخوردار هستند باید از شامپویی ملایم برای شستن پوست سر استفاده کرد که به گرافت‌های مو آسیبی وارد نشود.

انتخاب یک کلینیک معتبر با کادری مجرب و متخصص می‌تواند در میزان رضایتمندی شما از عمل زیبایی تأثیر بالایی داشته باشد. کلینیک خانه سفید از بهترین کلینیک‌های ایران در زمینه خدمات مربوط به پوست و مو است. عمل کاشت مو در این کلینیک براساس تکنولوژی‌های روز دنیا و به روش میکروگرافت انجام می‌شود. نحوه مراقبت و روش‌های درمانی موجود در این کلینیک، نگرانی‌های شما را بابت عوارض کاشت مو کاهش می‌دهد.

نکته : از ابتدای ماه سوم در صورت تشخیص پزشک می توانید از شامپوی مخصوص موهای خود استفاده کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫52 دیدگاه ها

 1. با سلام خدمت جناب دکتر
  ممنون میشم اگه بتونید منم راهنمایی کنید من الانه ۵ روز هستش که کاشت انجام دادم و وقتی که رفتم واسه کاشت موهام بهم گفتن که موهات خوب هستش ولی بعد از اینکه مبلغ کاشت رو پرداخت کردم تو روز عمل بهم گفتن که جنس موهات خیلی نازک هستش و خیلی آسیب دیده از قبل و ازم ی تعهد نامه گرفتن که مسعولیت خوب نشدنش با خودم هستش
  هالا درکل آقای دکتر منم خیلی میترسم که موهام در نیاد آیا چنین امکانی وجود داره که پیوند موهام درست انجام نشه و درکل موهای من اثلا رشد نکنه ؟؟؟هرچی که دارو گفتن هم خریدم ولی بازم ترس از اینکه موهام رشد نکنه دارم آیا راهی وجود داره که بتونم انجام بدم تا جنس موهام که نازک شده رو تقویت کنم
  ترو خدا اگه میشه راهنمایم کنید…

 2. سلام وقت بخیر من شش‌ما کاشت مو انجام دادم وازشامپو سریتا وهرتنیک استفاده کردم والان تمام شو د بازم لازم است یانه وازشامپو دیگ استفاده کنم ممنون ازشما

  1. سلام و وقت بخیر

   با مشورت پزشک می تونین از هر مدل شامپوی مناسب موهای خودتون استفاده کنید.

 3. سلام و درود خدمت شما بنده دوماهه کاشت مو انجام دادم و کیلینیک ب من گفت که بعد از پاک شدن پوسته ها از شامپوی برند سریتا استفاده کنم گفتم تا چه زمانی گفتن برای همیشه یدونه شامپو فوم سریتا من تهیه کردم 180 داروخونه که گرون تر بود حدود 240 ب نظر خودمم قدرت شویندگی خوبی نداشت و ب یک ماه نرسیده تموم شد حساب کردم من تقریبا سالی یک میلیون و پانصد باید هزینه شامپو بدم ایا این تجویز بنظرتون منطقیه ,آیا همه مردم بعد از کاشت میتونن اینو تهیه کنن و قدرت خریده دائمشو دارن سوالم اینه همه افرادی ک کاشت مو انجام دادن حتما باید از برندای گرون بعد از کاشت استفاده کنن پیشنهاد شما چیه برای شامپو میتونم ی شامپوی ملایم مثل شامپو بچه استفاده کنم اگر ممکنه ی شامپوی مناسب تر بهم پیشنهاد بدید با تشکر

 4. ممنون بابت اينكه به همه سوالات جواب ميدين، حتي كساني كه در كلينيك شما كاشت نكردن.
  من ده روزه كاشت مو انجام دادم اما بهم نگفته بودن كه بايد روزي چندبار سرمو با آب مرطوب كنم ، منم متاسفانه نميدونستم و اينكارو نكردم، فقط روزي دوبار با آب كف و اسپري شستشو دادم . دوستم كه پيش شما كاشت كرده و گفت از شما سوال كنم،، اين مرطوب نكردن موهام براي كاشتم صدمه زده آيا؟ خيلي بابت اين موضوع نگرانم. ارادتمندم

 5. سلام من یک ساله کاشت مو انجام دادم و به علت شغلم راننده هستم هرروز مو رابا شامپو بچه می‌شورم الان حس میکنم موهام خشک شده آیا شامپویی پیشنهاد میکنید بزنم ضرر نداشته باشه

 6. سلام .سپاس از كلينيك محترم خانه سفيد.
  ببخشيد من دو هفته هست كاشت كردم و بخاطر عدم راهنمايي صحيح توسط مركز كاشتم فقط ناحيه پيوند شده را با شامپو شستشو دادم ، و ناحيه برداشت را فقط با سرم و گازاستريل روزي يكبار تميز كردم و پماد زدم. اين عدم شستشو باعث مشكلي در محل برداشت ميشه ؟ و آيا باعث ميتونه باعث اخلال در رشد مجدد موي اين ناحيه و باعث برجا موندن رد برداشت بشه؟ ممنون از لطف شما

 7. سلام و سپاس از اینکه وقت می گذارید و به سوالها جواب می دهید.
  من شوره پوست چرب دارم. 45 روز از کاشت موی من می گذارد. آیا اشکال ندارد از شامپو پریم d3 که شامپو نسبتا قدرتمندی است استفاده کنم. محتویات: اسید سالسیلیک، ایکتیول، کروتامین، پیروکتین اولامین- حاوی عصاره جینسینگ و گزنه و دانه گلدیستیا

  1. سلام و وقت بخیر

   بعد از کاشت حدودا ۱ تا ۲ ماه شامپوی بچه و بعد از آن در صورت نیاز از شامپوهای با PH۵.۵ تا ۶ دو تا سه بار در هفته باید استفاده شود.

 8. سلام من 6ماهه کاشت انجام دادم ودراین مدت از شامپو ژاک آندرل فرانسوی استفاده میکردم قیمتش خیلی بالاست الان جایگزین مناسب چیه برا شست شو

 9. سلام ۳ماه ازکاشت مو میگذره یکم سرم چرب بود که گفتن شامپو رو بابتادین مخلوط کنم….الان ماینوکسیدیل مصرف میکنم وبعد ۲ساعت میشورم ولی سرم کلی پوست پوست میشه…شامپو خاصی رو میتونید پیشنهاد بدید که هم پوسته برطرف بشه و هم باعث رشد و تقویت بشه…باتشکر

 10. سلام.بعدچندماه ازکاشت میشه شامپوضدشوره وکتوکونازول باهم یاپشت سرهم ۲باراستفاده کرد ؟

  1. سلام و وقت بخیر

   بعد از کاشت حدودا ۱ تا ۲ ماه شامپوی بچه و بعد از آن در صورت نیاز از شامپوهای با PH ۵.۵ تا ۶ دو تا سه بار درهفته باید استفاده شود.

 11. با سلام و خسته نباشید،
  من حدود 2 ماه پیش موهام رو کاشتم،تا حالا از شامپو بچه استفاده میکردم،از این به بعد و به صورت همیشگی از چه شامپویی استفاده کنم که بهترین کارایی رو داشته باشه؟
  ضمنا قبل از کاشت از شامپو “آلپسین سی وان”(alpecin c1) استفاده می کردم،آیا شما پیشنهاد می کنید که مجددا استفاده کنم؟اگر جواب مثبته چند بار در هفته؟

 12. سلام و عرض ادب خدمت شما؛
  من حدود ۶ ماه پیش کاشت مو انجام دادم. قبل از کاشت از شامپو ضد شوره استفاده می‌کردم، ولی این ۶ ماه، بخاطر جلوگیری از آسیب به موهای کاشته شده، شامپو ضد شوره رو کنار گذاشتم.
  الان میتونم شامپو کتوکونازول استفاده کنم؟ واسه موهای کاشته شده ضرر نداره؟
  ممنون میشم پاسخ بدید?

  1. سلام من تازه پیوند کاشت مو انجام دادم برام تا یکماه مصرف روزانه شامپو بچه و بعدش روزدرمیان شامپوی کافئین دار لامنین رو تجویز کردن اون کنتاکنازول هم شب قبل کاشت گفتن استفاده کنم میخواستم بدونم تا یکماه مصرف شامپو بچه و بعدش لامنین کافیه ؟ ممنون

 13. سلام
  من سه هفته پیش کاشت مو انجام دادم.قبل از کاشت به دلیل شوره زدن موهام از شامپو clear استفاده می کردم. درحال حاضر از شامپو بچه فیروز استفاده می کنم ولی به دلیل اینکه در زمان استحمام نمیتونم به موهام دست بزنم پس از دوش گرفتن ، موهام شوره میزنه . بنظرتون از کی مجدد میتونم استفاده از شامپو خودم رو از سر بگیرم؟ یا اینکه در حال حاضر میتونم از شامپو پیشنهادی شما (کتوکونازول) استفاده کنم؟ تاثیری در کاهش شوره خواهد داشت؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   شامپو کلیر غیر استاندارد و امکان آسیب رساندن به موهای کاشته شده را دارد. شامپو کتوکونازول از یک ماه بعد از کاشت می توان استفاده کرد.

  1. الان دیدم اخر مقاله نوشتین با نطر پزشک ماه سوم ببعد میشه

 14. سلام وقت بخیر ببخشید من یکساله کاشت مو انجام دادم توی این یک سال چند جلسه م مزو تراپی و لیزر انجام دادم از کپسول فار تون هم استفاده میکنم ولی با این حال موهام کم پشت و نازکه بنظرتون اگه از دارو ماینوکسید استفاده کنم برای تقویت موهام میریزهه؟؟؟. ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام و وقت بخیر

   استفاده از ماینوکسیدیل موجب ریزش مو نمی شود، اما قطع مصرف آن موجب ریزش مو خواهد شد.

 15. با سلام
  من دو ماه است کاشت مو انجام دادم پوست سرم شوره و پوسته میزند، میگن نمیشه از شامپو ضد شوره استفاده کنم درسته؟
  سوال دوم اینه که بعد از دو ماه میتونم با فشار دوش اب مثل قبل از کاشت حمام کنم و به موهام مثل قبل دست بکشم یا هنوز نه زوده؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   استفاده از شامپوی ضد شوره با تشخیص پزشک مجاز است البته فقط شامپوی های طبی مد نظر پزشک خودتان.
   بعد از ماه دوم مشکلی برای دوش گرفتن عادی وجود ندارد.

 16. با سلام ببخشيد روزي سه مرتبه مرطوب كردن سر بعد از كاشت چه دليلي دارد؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بافت زنده هستند که تا حد امکان باید زنده بمانند در سه روز اول در اثر خشکی بافت می میرد.

  1. عرض ادب و احترام

   ما از همه شامپوهای دنیا اطلاعی نداریم اما فوم های بعد از کاشت مو برندهای مختلف تولید کردن و تولید داخل بهترین هستند.

 17. درود بر شما و سایت بسیار مفیدتون

  سوالم اینه که من یک ماه از کاشت شقیقه هام میگذره و از شامپو بچه معمولی استفاده میکنم روزی یکبار

  از کی میتونم شامپو تقویت کننده یا کتوکونازول استفاده کنم؟ و همون روزی یکباره مصرفش ؟

  ضمن اینکه از همون اول بعد از کاشت از قرص زینک پلاس استفاده کردم
  سپاس گذارم از وقتی که میذارید

 18. سلام من۲۶سالم روی شقیقه هام خالی شده و موهام‌نازک شده pcoهم دارم اگه مو بکارم باز هم میریزه بخاطر pcoیا نه؟ممنونم

 19. با سلام ایا میشود چند ماه بعد از کاشت مو از شامپو ضد شوره استفاده کرد؟ باعث ریزش موی کاشته شده نمیشود؟

  1. سلام من ۲۰ روزه کاشت کردم. با اسپری موهامو میشورم . بعد از دو هفته خیلی ارام دست کشیدم روی موهام و پوستهای اضافی و اون سفیدیای بعد از کاشت رو تمیز کردم. مشکلی داره دست زدن به موها؟

  2. با سلام و وقت بخیر

   بعد از ۲۰ روز خیر مشکلی ندارد.

 20. سلام .چرا بعضی از دکترا بعد از کاشت مو کمپرس اب سرد برای از بین بردن تورم پیشانی و شقیقه تجویز میکنن بعضی ها هم میگن کمپرس اب گرم ؟تفاوتشون چیه و کدوم بهتره

  1. عرض ادب و احترام

   در موارد التهاب حاد باید کمپرس سرد گذاشته شود و در موارد التهاب مزمن مثل رماتیسم و ارتروز کمپرس گرم.
   بعد از کاشت قاعدتا کمپرس سرد باید مصرف شود.

   پیروز باشید

  2. سلام . شامپوی با قیمت مناسب بعد از کاشت میشه معرفی کنید لطفا ؟من دکترم شامپویی که معرفی کرد خیلی مبلغ بالایی داشت …

  3. با سلام و وقت بخیر

   شامپوی خاصی نیست. میتونین از شامپو بچه فیروز هم استفاده کنین.

 21. سلام
  هشت روز پیش کاشت مو انجام دادم
  دارو و شامپو هم دکتر برام تحویزکرده که بعده چند روز مصرف کنم،اما من قبلا از شامپو کتوکونازول استفاده میکردم،چون اگه شامپوی دیگه میزدم خارش و پوست پوست میشد داخل سرم،الانم وسط سرم که نه محله کاشته نه برداشت پوستش قرمز شده و ملتهب شده،اگه از کتوکونازول استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟

  1. عرض ادب و احترام

   خیر ؛ می توانید از شامپو کتوکونازول ۲ درصد هم استفاده کنید که در دراز مدت موجب پر پشت شدن و بهبود موهای شما نیز می شود.

   پیروز باشید

  2. سلام خسته نباشید
   من دو ماه که ریش کاشتم الان صورتم داره شوره چرب میزنه چی کار کنم
   ممنون

 22. سلام وعرض ادب
  من ده روز پیش در اراک کاشت مو انجام دادم و الاندر شهر خودمون هستم . راسش دکتر به من نگفت که بعد از کاشت مو از چه شامپویی باید استفاده کنم. و اینکه من الان گیج شدم که اصن چه شامپویی بعد از کاشت مو استفاده به درد میخوره و یا شامپوی مناسب موهای کاشته شده با شامپوهای معمولی فرق داره بعنی شامپوی مخصوص کاشت مو، در بازار وجود داره یا خیر ؟؟

  1. با سلام و احترام

   شامپوی معرفی شده در همین صفحه شامپوی مناسب بعد از کاشت مو می باشد. اصولا دارو و مواد مصرفی بعد از کاشت مو با توجه به نظر هر پزشک متفاوت می باشد. شما بهتر است از پزشک متخصص خود در مورد شامپو و داروهای بعد از کاشت خود سوال نمایید.

   پیروز باشید.

  2. سلام من حدوده دوماهه کاشت کردم این دوماه ازشامپوبچه استفاده میکردم موهام پرب هستش تازه چربترم شده میتونم ازشامپوهای مخصوص موهای چرب استفاده کنم دیگه ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

  3. با سلام و وقت بخیر

   با مشورت پزشک شامپوی مناسب موهای چرب رو میتونین استفاده کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا