کلینیک تخصصی کاشت مو خانه سفید

 • 2731 225 0912
 • 021-54503
سن مناسب کاشت مو

سن مناسب کاشت مو چند سال است ؟

بهترین سن کاشت مو آقایان چه زمانی است ؟

زمانی که موهای شما با شانه کردن ریزش فراوانی میکند، عجله شما برای رفتن به اتاق عمل و انجام کاشت مو کاملا قابل درک است. ریزش مو در بیشتر آقایان از سن 20 سالگی شروع می شود. اما انجام کاشت مو در این زمان منجر به ظاهری بسیار بدتر از قبل عمل خواهد شد. امروز، سوال ما از کارشناسان و متخصصین کاشت مو در مورد سن مناسب کاشت مو بود و تمام نظرات آن ها را برای شما بیان خواهیم کرد. اینکه سن مناسب کاشت مو چه سنی است ؟ و در چه زمانی باید به این مسئله فکر کنیم.

نحوه کار کاشت مو چگونه است ؟

قبل از اینکه در مورد سن مناسب کاشت مو به تفصیل توضیح دهیم، بهتر است توضیح مختصری و دقیقی از نحوه عملکرد کاشت مو برای شما شرح دهیم. در کاشت مو موهای افراد دیگر برای شما انتقال داده نمی شوند، بلکه جراح متخصص کاشت مو موهای شما را بصورت گرافت های مو ( شامل فولیکول مو، ریشه و بافت های اطراف آن) از ناحیه پشت سر شما که اصطلاحا به آن بانک مو گفته می شود، جدا کرده و در قسمت بدون موی شما کاشت می کند.

بدین ترتیب موهای جدید همان موهای خود شما هستند و ظاهری کاملا طبیعی دارند. موهای پشت سر شما مقاومت بسیار بیشتری نسبت به هورمون های ریزش مو از خود نشان می دهند، به همین دلیل این فولیکول های مو برای انتقال انتخاب شده اند.

کاشت مو در چه سنی مناسب است ؟

کاشت مو در سنین پایین

وقتی شما در اوایل جوانی و در سن 20 سالگی می باشید، تشخیص الگوی ریزش مویی که ممکن است برای شما در آینده رخ دهد، برای متخصص پوست و مو سخت می باشد. به عنوان مثال اگر جراح تصمیم بگیرد مقدار بیشتری فولیکول موی مقاوم در برابر ریزش مو در قسمت جلوی سر شما کاشت کند، ممکن است در آینده ناحیه عقب تر آن دچار ریزش شود که ظاهر بسیار بدتری را ایجاد می کند.

حتما بخوانید
بهترین حالت شستشو ، استحمام و دوش گرفتن بعد از کاشت مو

اگر شما در سنین جوانی و کمتر از سن ریزش کامل مو اقدام به کاشت مو کنید، نتیجه آن بسیار زشت و بدریخت خواهد بود. شما موهای مقاوم در برابر ریزش را در ناحیه ای کاشت کرده اید که ممکن است در آینده اطراف آن دچار ریزش مو شود، در نتیجه جزیره های سرگردانی از موهای کاشته شده در سر خود دارید که از هم جدا می باشند.

این نوع مو داشتن بسیار بدتر از کچل بودن است. از این بدتر ممکن است در آینده بانک موی شما به قدری قوی نباشد که بتوان ناحیه هایی که بعدا دچار ریزش مو شده است را پوشش دهد. به همین دلیل متخصصین پوست و مو معمولا از متقاضیان کاشت مو درخواست می کنند برای کاشت مو تا حدود 30 سالگی صبور باشند.

در سنین نزدیک به 30 سالگی متخصص پوست و مو خیلی راحت تر می تواند الگوی طاسی شما را تشخیص دهد، در نتیجه تصمیم صحیح تری برای نحوه کاشت موی شما بگیرد. هرچه تشخیص الگوی طاسی توسط متخصص و جراح کاشت مو صحیح تر باشد، موهای شما طبیعی تر و کاشت موی شما موفق تر خواهد بود.

مهمترین نکته ای که به آن اشاره هم کردیم این است که شما منبع نامحدودی از بانک مو در پشت سر خود ندارید. اگر شما در سنین بسیار پایین اقدام به کاشت مو کنید و دوباره دچار ریزش مو شوید، در این صورت منبع مناسب و کافی دیگری برای اقدام مجدد وجود ندارد. به همین دلیل نتیجه کاشت مو در عمل نا موفق بوده و ظاهر شما باز دلخواه شما نخواهد بود.

در واقع بانک موی شما مقدار بسیار کمی مو نسبت که کل موهای شما دارد که می توان آن ها را برای کاشت مو انتخاب کرد.

بهترین سن کاشت مو چه زمانی است ؟
بهترین سن کاشت مو چه زمانی است ؟

به یاد داشته باشید که هرچه سن شما بالاتر رود، توقعات شما نیز به واقعیت نزدیک تر می شود. در سنین پایین شاید شما با هیچ مقدار مو راضی نشوید. این توقع که موهای شما دقیقا مثل عکس های دوران دبیرستان شما شود را باید کنار بگذارید. همه افراد هرچه سن آن ها بالاتر می رود تعداد موی آن ها کمتر می شود. اگر به اطراف خود نیز نگاه کنید خواهید فهمید دوستان و اعضای خانواده شما نیز دچار ریزش مو شده اند و هرچه سن آن ها بالاتر رفته موهای پرپشت آن ها کمتر شده است.

حتما بخوانید
ریزش مو بعد از کاشت مو

شما تنها کسی نیستید که از ریزش مو رنج میبرید. ریزش مو و نازک شدن موها برای همه افراد اتفاق می افتد، پس هیچ چیزی برای خجالت و شرمندگی وجود ندارد.

کاشت مو در سنین بالا

همان طور که کاشت مو در سنین پایین ممکن است موفق نباشد، کاشت مو در سنین بالا هم ممکن است توقعات شما را تامین نکند. تاخیر در اقدام به کاشت مو هم ممکن است به دلیل اینکه فولیکول های مو ضعیف تر شده باشند موفقیت کاملی نداشته باشد.

در کل بهترین سن برای کاشت مو بالای 27 سال می باشد. اما در بعضی مواقع به دلایلی مانند از دست رفتن اعتماد به نفس فرد، از بین رفتن زیبایی بیش از حد یا بیماری که منجر به ریزش مو شود، متخصصین پوست و مو کاشت مو برای افراد زیر 25 سال را تجویز می کنند.

در هر صورت برای اقدام به کاشت مو بهتر است با یک متخصص با تجربه در این زمینه مشاوره کنید و بهترین تصمیم را بگیرید. جهت دریافت وقت مشاوره کاشت مو می توانید با شماره های کلینیک خانه سفید ( 54503-021 و 09122252731 ) تماس گرفته و از سه ناحیه روبرو ، بالا و پشت سر خود عکس گرفته و ارسال کنید و وقت مشاوره تخصصی خود را رزرو نمایید.

نکته مهم : در پیوند موی زنان ( کاشت مو خانم ها ) سن مطرح نیست.

 

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
اشتراک گذاری :

دیدگاه در"سن مناسب کاشت مو چند سال است ؟"

 1. حسین

  سلام من ۲۵ سالم هست و موهای سرم انقدر ریزش کرده که الان پوست سرم معلومه ، خواستم بدوم آیا این موهایی که باقی مونده هم میریزه ؟ و اینکه آیا میشه بین این ها مو کاشت ؟

  • سلام و وفت بخیر

   احتمال ریزش باقی مانده موهای شما هم هست . البته برای نظر دهی دقیق تر بهتر است با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید. بله بین موهای شما میتوان مو کاشت اما ابتدا باید ریزش موی شما متوقف شود. چرا که بعد از کاشت مو اگر موهای قبلی شما ریزش کند حالت زشتی در سر شما ایجاد می شود.

   پیروز باشید

 2. محمد سلیمی

  سلام.
  من ۲۸ سال سن دارم و خیلی وقته مشکل ریزش مو دارم که دلیلشم ارثیه بیشتر پشت سر ریزش داشته و جلو کمتره میخواستم ببینم این سن برای کاشت خوب هست و در مورد هزینه و اینکه بعد کاشت و گذشت زمان چقدر احتمال داره به حالت قبل برگرده.
  ممنون

  • با سلام و احترام

   بله سن ۲۸ سالگی برای کاشت مو مناسب است اما باید توسط پزشک معاینه شوید. اگر ریزش موی شما متوقف نشده باشد شاید تشخیص پزشک به تاخیر انداختن زمان کاشت مو برای آینده و تا توقف کامل ریزش موی شما باشد.
   در مورد هزینه باید با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ تماس گرفته و عکس از سر خود ارسال کنید تا هزینه تقریبی کاشت مو برای شما ارسال شود.
   بازگشت به حالت قبل به هیچ وجه امکان ندارد اما از حالتی که الان دچار آن شده اید خارج شده و موهای شما حالت طبیعی تر و شکل بهتری میگیرد.

   پیروز باشید

 3. منصوره چودار

  با سلام

  من خانمي ٥٨ ساله هستم كه ب خاطر مشكلات تيروييد دچار ريزش مو شدم و در ناحيه كف سرم موهام ب شدت كم شده ب شكلي كه كف سرم كاملا پيداست
  ميخواستم ببينم ميشه ترميم كرد و شرايط و هزينه رو بدونم اگر ممنكه.

  سپاس

  • با سلام و احترام

   بله بعد از کنترل بیماری و مصرف داروهای تیروئید و بازگشت به حالت نرمال امکان کاشت مو برای شما وجود دارد. جهت رزرو وقت مشاوره رایگان کاشت مو با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ یا ۰۲۱۸۸۶۵۴۳۷۰ تماس بگیرید. همچنین جهت ارسال عکس از طریق فضای مجازی با شماره ٠٩١٠٩٩٤٧٢٤٦ در تماس باشید.

   با تشکر

 4. حسین فراهانی

  سلام و خسته نباشید. من ۲۳ سالمه و ریزش موی شدید دارم و تقریبا خیلی موهام کم پشت شده. چن جا رفتم مشاوره گفتن سن مهم نیست و میتونم مو بکارم. میخوام بدونم اگه الان مو بکارم بعدا دوباره میتونم بکارم؟ آخه ترس اینو دارم ک خوب نشه. روشی هم که بهم گفتن fut بود. لطفا میشه راهنمایی کنید؟

  • با سلام و احترام

   سن مناسب کاشت مو بالای ۲۷ سال می باشد. این سن تعیین شده برای نتیجه بهتر کاشت موی شماست. یعنی اگر زیر این سن کاشت مو انجام شود و باز موهای شما دچار ریزش گردد نتیجه کاشت قبلی تقریبا بی تاثیر خواهد شد. پس بهتر است کمی صبور باشید و بعد از سن مناسب نسبت به کاشت اقدام نمایید.

   در مورد بخش دوم سوال شما اگر کاشت مو انجام دهید به روش FUT می توانید مجددا در صورت مناسب بودن بانک موی شما مجددا کاشت مو انجام دهید.

   پیروز باشید.

 5. محسن

  سلام
  من ۲۷ سالم هست و خب موهام هنوز ریزش داره ب نظرتون صبر کنم تا به ۳۰ سال برسم یا اینکه زودتر اقدام ب کاشت کنم ؟

 6. Sf

  سلام و خسته نباشید.
  من سنم ۱۶ساله و ریزش مو شدیدی دارم بطوری که کف سرم کاملا معلومه میخواستم بدونم امکان کاشت مو برام وجود داره؟ یا حداقل طوری که تا بالای۲۰سالگی کمی از طاسیم معلوم نباشه؟
  باتشکر

  • با سلام و احترام

   خیر. دوست عزیز امکان کاشت مو برای افرادی که زیر ۲۰ سال هستند وجود دارد اما به هیچ وجه این جراحی توصیه نمی شود. شما بهتر است با مراجعه به یک پزشک متخصص پوست و مو با تجربه نسبت به کنترل ریزش موی خود مشاوره گرفته و به درمان و جلوگیری از ریزش مو بپردازید.

   پیروز باشید

 7. abedi

  سلام . من چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین. برای افرادی که ریزش موی غیرارثی دارن کاشت مو در چه سنی خوب است ؟
  سوال بعدی اینکه آیا حتما باید ریزش مو متوقف بشه بعد مو بکارم یا نه قبلش هم میشه ؟

  • با سلام و احترام

   بهترین سن کاشت مو برای آقایان بین ۳۰ تا ۵۰ سال می باشد. و جواب سوال دوم شما بهتر است تا توقف کامل ریزش موی خود صبوری کنید اما اگر حس میکنین روی اعتماد به نفس شما تاثیر مخربی گذاشته با نظر پزشک می توانید اقدام به کاشت مو کنید.

   پیروز باشید

 8. محمد شاهسوند

  با سلام خسته نباشید . سوال من اینه ک بعضیا میگن الان تواین سن هستی اگر مو بکاری موهایی ک کاشتی بازم میریزه. من الان ۲۱ سال دارم . به نظرتون درست میگن ؟

  • با سلام و احترام

   خیر موهای کاشته شده به هیچ وجه دچار ریزش نخواهند شد. اما به علت اینکه ریزش موی شما در سن ۲۱ سالگی یا ۲۳ سالگی متوقف نشده است، بعد از کاشت مو موهای اطراف موی کاشته شده دچار ریزش می شوند و جلوه بدی درست خواهند کرد. به همین دلیل بهتر است بعد از سن ۳۰ سالگی اقدام به کاشت مو نمایید.

   پیروز باشید

 9. صديق

  سلام
  آيا ميشود از موى شخص ديگرى براى كاشت استفاده كرد ؟ ممنون

 10. ناشناس

  Visitor Rating: 5 Stars

 11. Tarlan

  ریزش موتاچه سنی ادامه دارد ؟

 12. احسان

  سلام من در ۲۶ سالگی کاشت مو انجام دادم و در حال حاضر در سن ۲۸ سالگی نصف بیشتر موهای کاشته شده ام را از دست دادم چطور تضمین می دهید که موهای کاشته شده نمی ریزد؟ بنده هم موهام بعد از کاشت عالی بود و تمامش رشد کرد و با برنامه درست ویتامین مصرف می کردم اما به مرور بیشتر و بیشتر دچار ریزش موهای کاشته شده شدم. در صورتی که ریزش موی زیادی نداشتم و فقط خط رویش را کاشت کردم اما همین ناحیه دوبار دچار ریزش شد.

  • عرض ادب و احترام

   موهای کاشته شده در کلینیک خانه سفید اصولا دچار ریزش نمی شوند. مگر اینکه توصیه های بعد از کاشت مو کامل رعایت نشده باشد.
   همچنین ممکن است موهای اطراف موی کاشته شده دچار ریزش شده باشد و شما حس کنین موهای کاشته شده دچار ریزش شده باشند.
   یکی از دلایلی که ما اصرار داریم حتما سن کاشت مو بعد از ۳۰ سالگی باشد، همین مورد ریزش موهای اطراف موی کاشته شده می باشد. حتمن باید ریزش موی شما متوقف یا کند شده باشد سپس اقدام به کاشت مو نمایید.

   پیروز باشید.

دیدگاه خود را بنویسید