کلینیک تخصصی کاشت مو خانه سفید

 • 2731 225 0912
 • 021-54503
سن مناسب کاشت مو

سن مناسب کاشت مو چند سال است ؟

5
(9)

سن مناسب کاشت مو به دو عامل کلی بستگی دارد: یکی جنسیت و دیگری علت طاسی. برای خانم‌ها و افرادی که به دلیل صدمه دیدن پوست سر دچار طاسی شده‌اند، محدودیت سنی وجود ندارد. سن مناسب بیشتر برای آقایانی مطرح می‌شود که از ریزش موی ژنتیکی (آلوپسی آندروژنی یا ریزش مو با الگوی مردانه) رنج می‌برند. در مورد این افراد بهتر است کاشت مو در سنین بالاتر از ۲۵ سالگی انجام شود. این موضوع دو دلیل عمده دارد که در زیر به شکل فهرست‌وار و در ادامه با جزئیات بیشتر بررسی کرده‌ایم.

بررسی سن مناسب کاشت مو

۱. در متقاضیان جوان نمی‌توان پیش‌بینی کرد که نواحی بانک مو در آینده چه وضعیتی خواهد داشت. اگر ریزش مو در نواحی بانک مو ثبیت نشده باشد، یعنی افتراق بین موهای دائمی و موهایی که در آینده دچار ریزش خواهند شد، دشوار است. در این صورت ممکن است موهای کاشته شده، نسبت به ریزش مقاوم نباشند و بریزند. به علاوه اگر ریزش مو به طاسی‌های شدید ختم شود، بانک مو هم خالی شده و جای زخم کاشت مو قابل رویت می‌شود.

۲. هرچه ریزش مو در سنین پایین‌تری آغاز شود، احتمال این که به طاسی‌های شدیدتری ختم شود بیشتر است. اگر متقاضی جوان در آینده دچار طاسی شدید شود، رسیدن به تراکم‌هایی که او را راضی می‌کند، باعث کم پشت شدن موهای سر در سنین بالا می‌شود که ظاهر بسیار ناخوشایندی دارد.

بهترین سن کاشت مو چه زمانی است ؟

پیش‌بینی وضعیت بانک مو

ناحیه‌ی بانک مو به بخش‌های پشت و طرفین سر گفته می‌شود که معمولاً حاوی فولیکول‌هایی است که از لحاظ ساختار ژنتیکی و بافتی نسبت به تاثیر هورمون‌های آندروژنی مقاوم‌اند. این هورمون‌ها که سردسته‌ی آن‌ها تستسترون بوده  و به هورمون جنسی مردانه معروف است، در خانم‌ها و آقایان ترشح می‌شود. هورمون‌های آندروژنی در آن دسته از افرادی که به آلوپسی آندروژنی دچار هستند، باعث کاهش ضخامت و در نهایت ریزش مو می‌شود.

فولیکول‌های مو را در سرتاسر بدن می‌توان به دو دسته تقسیم کرد: آن‌هایی که نسبت به هورمون‌های آندروژنی مقاوم‌اند‌ و آن‌هایی که نسبت به این هورمون‌ها حساس‌اند. فولیکول موهای بدن و همچنین نواحی بانک مو عمدتاً نسبت به تاثیرات هورمون‌های آندروژنی مقاوم‌اند. البته در برخی از افراد، برخی از فولیکول‌های بانک مو نسبت به هورمون‌های آندروژنی مقاوم نیستند. این دسته افراد ذخایر مناسبی برای استخراج گرافت‌ها در اختیار نداشته و ما کاشت مو را به آن‌ها توصیه نمی‌کنیم.

در متقاضیان جوان کاشت مو، به ویژه‌ آن‌هایی که کمتر از ۲۵ سال سن دارند، اگر پیش‌بینی وضعیت و قدرت بانک مو غیرممکن نباشد، بسیار دشوار است. در این سنین نمی‌توان گفت که چه تعداد از فولیکول‌های بانک مو نسبت به ریزش مقاوم‌اند و در آینده دچار ریزش نمی‌شوند. در سنین بالاتر، وضعیت ریزش مو تقریباً تثبیت شده یا قابل پیش‌بینی است. یعنی می‌توانیم تشخیص دهیم که بانک موی شما تعداد مناسبی از فولیکول‌های مقاوم را در اختیار دارد یا خیر.

حتما بخوانید
نحوه رشد مو بعد از کاشت مو چگونه است ؟

اگر پزشک و یا جراحی برای یک فرد جوان که بانک موی حساس به ریزش دارد، مو بکارد، احتمال ریزش موهای کاشته شده بسیار زیاد است. در این فرد در سنین بالاتر، موهای بانک مو هم می‌ریزند. سری که حالا کاملاً طاس است، پوششی برای جای زخم‌های بسیار ریز که در روش‌های FIT، Micro FIT، SUT و … ایجاد شده‌اند یا زخم بزرگ‌تری که در روش FUT ایجاد می‌شود، ندارد. در این حالت پوست سر ظاهر بدی پیدا می‌کند.

آثاز به جا مانده از زخم‌های کوچک کاشت مو به روش‌ FIT بر روی سر بیماری که موهای خود را تراشیده است.

در مورد بیماران جوانی که علاقه‌ی بسیاری به کاشت مو دارند؛ معمولاً با این تفکر مواجه هستیم، آن‌ها می‌گویند:« اگر کاشت موی من با شکست مواجه شود، وضعیتم از اینی که هست بدتر نمی‌شود. در بدترین حالت باید موهای خود را کامل بتراشم که در سنین بالا برایم چندان اهمیت نخواهد داشت.» این منطق صحیحی نیست. هم از این جهت که جای زخم‌های کاشت مو روی سر کاملاً طاس قابل رویت خواهد بود و هم این که موهای ما (حتی در سنین پیری) برای ما اهمیت زیادی خواهند داشت.

پس ما به متقاضیان جوانی که کمتر از ۲۵ سال سن دارند، توصیه می‌کنیم کاشت مو را تا سنین بالاتر به تعویق بیندازند تا بتوانیم شرایط آن‌ها را به خوبی بررسی کرده و از موفقیت کاشت مو اطمینان بیشتری داشته باشیم.

ریزش موی زودهنگام معمولاً به طاسی‌های وسیع ختم می‌شود

به طور کلی، هر چه ریزش مو در سنین پایین‌تری آغاز شود، احتمال این که به طاسی‌های وسیع ختم شود، بیشتر است. زمانی که احتمال طاسی‌های حاد زیاد باشد، پزشک جراح باید توجه زیادی به زیبایی ظاهر شما داشته باشد؛ چون در این حالات، کاشت مو مثل تیغی دولبه است.

بگذارید با ذکر مثالی این موضوع را توضیح دهیم. فرد جوانی را در نظر بگیرید که خط رویش موهایش در دو طرف سر (نواحی گیج‌گاهی) با ریزش مواجه شده و بالا رفته است. این متقاضی می‌خواهد که این نواحی را کاملاً پر کند. حال برای رسیدن به تراکم مناسب با سن متقاضی، به تعداد بسیار زیادی گرافت نیاز داریم. این مسئله از دو جهت خطرناک است:

 1. برداشت تعداد زیادی گرافت به معنی استفاده بیش از حد از ذخایر بانک مو است.
 2. ریزش مو در این فرد ادامه خواهد داشت. اگر موهای کاشته شده نریزند، نواحی تاجی و مرکز سر دچار طاسی خواهند شد و موهای پرپشت نواحی گیج‌گاهی به شکل دو شاخ برآمده به نظر می‌رسند که از نظر زیبایی اصلاً ظاهر خوبی ندارد.

حال اگر ریزش مو در این فرد تا حدی پیشرفت کند که در آینده نتوانیم طاسی‌های پیش‌رو را جبران کنیم، سری خواهیم داشت که در بخش‌هایی مو دارد و در بخش‌هایی خالی از مو است. این حالت اصلاً زیبا نیست و فرد نامبرده مجبور به تراشیدن کامل سر خواهد شد که باز هم با مشکل پدیدار شدن آثار زخم کاشت مو مواجه هستیم.

در مورد اشخاصی که سنین بالاتر و طاسی‌های وسیع دارند؛ داستان به کلی متفاوت است. مثلاً در دهه‌ی ۳۰ یا ۴۰ زندگی یک فرد با طاسی حاد، می‌توان در نواحی خط رویش و بالای سر مو کاشت. قاعدتاً در این حالت با محدودیت بانک مو مواجه هستیم و نمی‌توانیم نواحی گیج‌گاهی یا بخش‌های پایینی نواحی تاجی را پر کنیم؛ اما ظاهری که با همان کاشت خط رویش و بالای سر حاصل می‌شود، بسیار مطلوب است. در این حالت موهای متقاضی شبیه به فردی می‌شود که در دهه‌ی دوم زندگی خود به سر برده و کمی دچار ریزش مو شده است. یعنی ۱۰-۲۰ سالی جوان‌تر به نظر می‌رسد.

حتما بخوانید
درمان سردرد و سرگیجه بعد از کاشت مو

نکته مهم : ما معمولاً به متقاضیان جوانی که به کلینیک خانه سفید مراجعه می‌کنند، توصیه می‌کنیم که از روش‌های دارودرمانی استفاده کنند. داروهایی مانند ماینوکسیدیل (دارویی موضعی)، قرص فیناستراید و سایر درمان‌های مشابه می‌توانند تا حدی روند ریزش مو را کند و حتی باعث رشد موهای از دست رفته شوند. پس تا زمان رسیدن به سن مناسب برای کاشت مو، این موارد بهترین چاره برای افراد جوان هستند.

جمع‌بندی سن مناسب کاشت مو

توجه داشته باشید، مواردی که مطرح کردیم در مورد طاسی‌های وسیع و حاد بود. در مورد کسانی که دچار ریزش موی متوسط و کم باشند، این محدودیت‌ها مطرح نیست و معمولاً می‌توان به تراکم‌های بالا و پوشش‌های وسیع‌تری رسید. مسئله‌ای که متوجه سن مناسب کاشت مو بوده، همین پیش‌بینی میزان ریزش مو است. ریزش مو در یک فرد جوان ممکن است به طاسی‌های کم، متوسط یا شدید ختم شود. هر سه مورد با کاشت مو قابل جبران است؛ اما شیوه، اهداف و پوشش حاصل شده از کاشت مو در هرکدام فرق می‌کند. در طاسی‌های شدید هدف اصلی جبران مناطق گیج‌گاهی و تاجی نیست؛ در صورتی که در طاسی‌های با شدت کم، می‌توان خالی شدن موهای این دو ناحیه‌ را به خوبی جبران کرد.

در کل بهترین سن برای کاشت مو بالای 27 سال می باشد. اما در بعضی مواقع به دلایلی مانند از دست رفتن اعتماد به نفس فرد، از بین رفتن زیبایی بیش از حد یا بیماری که منجر به ریزش مو شود، متخصصین پوست و مو کاشت مو برای افراد زیر 25 سال را تجویز می کنند.

برای اقدام به کاشت مو بهتر است با یک متخصص با تجربه در این زمینه مشاوره کنید و بهترین تصمیم را بگیرید. جهت دریافت وقت مشاوره کاشت مو می توانید با شماره های کلینیک خانه سفید ( 54503-021 و 09122252731 ) تماس گرفته و از سه ناحیه روبرو ، بالا و پشت سر خود عکس گرفته و ارسال کنید و وقت مشاوره تخصصی خود را رزرو نمایید.

نکته مهم : در پیوند موی زنان ( کاشت مو خانم ها ) سن مطرح نیست.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 5 / 5. تعداد رای ها 9

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

اشتراک گذاری :

دیدگاه در"سن مناسب کاشت مو چند سال است ؟"

 1. علی

  سلام من ۲۲ سالمه موهام کم پشت شده فرق سر هم یه ذره کم پشت شده به خصوص وقتی موهام چرپ میشه معلوم میشه. مشکل دیگه هم اینه که خیلی زود هم چرپ میشه هر موقع میرم حموم نزدیک ۲۰ تا ۲۵ تار مور میریزه. به نظرتون ماینوکسیدل مصرف کنم میتونم ریزش اش کمتر کنم. از قرص فیناستراید میترسم عوارض بدی نداره؟؟؟

 2. پدرام

  سلام من ۲۸ سالمه و میخواهم کاشت مو انجام بدم فرق سر و جلوی سرم ریزش داشته و مشخصه و زمانی ک موهامو میشورم ریزش مو دارم مثلا به مقدار ۱۰ . ۲۰ تار مو . ایا میتونم کاشت مو کنم الان؟؟

  • عرض ادب و احترام

   ریزش موی شما به مقداری که فرمودین عادیست، جهت دریافت وقت مشاوره کاشت مو با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ تماس حاصل فرمایید.

   پیروز باشید

 3. محمد

  سلام
  من ۳۰ سالمه میخواستم مو بکارم ولی مشکای داره پوست سرم
  اینک بیماریه اگزما و پسوریازیس داره سرم ک باید حداقل هفته ای ۲ بار داروی دستساز استفاده کنم ک سرم پوسته نکنه
  آیا من میتونم مو بکارم یا ب خاطر بیماری پسوریازیس و پوسته سرم نمیشه؟
  لطفا راهنمایی کنید

  • عرض ادب و احترام

   بله، امکان کاشت مو برای شما وجود دارد. در پروسه کاشت مو داروهایی مصرف می‌شود که تقریبا یک ماه مشکل بهتر می‌شود و بعد از آن به کمک شامپوهای طبی این مشکل کنترل می‌شود.

   پیروز باشید

 4. امیر

  سلام وقت بخیر من نزدیک ۲۷ سالمه ریزش مو دارم اما جایی از سرم خالی نشده بیشتر موهام ضعیف شده خیلی و کف سرم پیداست ، برای من کاشت رو پیشنهاد میکنید؟ و اینکه مزوتراپی رو تایید میکنید؟ چون چند جا رفتم و مزوتراپی رو پیشنهاد دادن اما چشمم اب نمیخوره ازش

  • عرض ادب و احترام

   مزوتراپی برای ریزش موی ارثی تاثیری ندارد. برای تشخیص اینکه آیا کاشت مو روش مناسبی برای شما هست یا خیر از سه ناحیه روبرو، بالا و پشت سر خود به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق واتس اپ یا تلگرام عکس ارسال فرمایید تا نظر پزشک متخصص پوست و مو به شما اعلام گردد.

   پیروز باشید

 5. sobhan

  سلام اقای دکتر. مزوتراپی نتیجه میده؟؟ من سه جلسه انجام دادم هیچ تاثیری ندیدم. ادامه بدم بنظرتون؟ مزوتراپی رو چه حد قبول دارین

  • عرض ادب و احترام

   برای ریزش موی ارثی مزوتراپی نه درمان است و نه پیشگیری. در سایر موارد مانند ریزش موی بر اثر استرس، سوء تغذیه، بیماری یا اثرات یک داروی خاص می تواند پیشگیری کننده و موثر باشد.

   پیروز باشید

 6. sobhan

  سلام اقای دکتر. مزوتراپی نتیجه میده؟؟ من سه جلسه انجام دادم هیچ تاثیری ندیدم. ادامه بدم بنظرتون؟

 7. محمد رضا

  سلام درد آمپول بی حسی کاشت مو چقدره من یک بار پی آر پی کردم دردش بسیار وحشتناک بود مثله همونه؟ آمپول اونم ب سر زدن دیگه!

  • عرض ادب و احترام

   ما درکلینیک خانه سفید در پروسه کاشت مو بنابه خواست شما از داروی بی حسی موضعی استفاده مخصوص استفاده میکنیم و سپس تزریق بی حسی انجام میشود، که در این صورت دردی احساس نخواهید کرد.

   پیروز باشید

 8. نادر

  سلام من تو ۲۵ سالگی کاشت انجام دادم راضی هم بودم و بعد از دو سال احساس میکنم حتی موهای کاشته شده هم داره میریزه . و الان ۲۸ سال دارم . میخوام باز بکارم ایا احتمال این هست که موهای کاشته شده هم بریزه؟؟

  • با سلام و احترام

   اصولا موهای کاشته شده دچار ریزش نمی شود. چون در سنی که هنوز ریزش موی فعال داشتین کاشت مو انجام دادین احتمال اینکه موهای اطراف موی کاشته شده شما دچار ریزش شده باشه خیلی بیشتره. در صورت موفق بودن کاشت موی دوم شما موهای کاشته شده دچار ریزش نخواهد شد.

   پیروز باشید

 9. مهران ح

  با سلام من سنم حدودا ۲۰ است ریزش داشتم با شامپو قطع شده خیلی کمه در حد ۲ سانت از جلو فقط میشه کمک کنید الان کاشت کنم یا چند سال بعد . و هزینه چقدر در میاد؟

  • عرض ادب و احترام

   قطعا کاشت مو بعد از ۲۵ یا ۲۷ سالگی نتیجه بهتری به شما میده. اینکه ریزش موی فعال دارید یا خیر یا با قطع مصرف شامپو که ممکن است مایندوکسیدیل در محتویات آن باشد مشخص می شود.

   پیروز باشید

 10. Rastin

  سلام خسته نباشید ، میخواستم بدونم میشه از جایی به غیر از پشت سر هم مو برداشت مثلا ساق پا ، لطفا به صورت کامل و با جزئیات توضیح بدید

  • عرض ادب و احترام

   به جز ناحیه پشت سر فقط از ناحیه سینه و ریش میتونیم برای کاشت موی سر استفاده کنیم. برای دریافت جزئیات کامل به روش BHT مراجعه فرمایید.

   پیروز باشید

 11. احسان

  سلام من در ۲۶ سالگی کاشت مو انجام دادم و در حال حاضر در سن ۲۸ سالگی نصف بیشتر موهای کاشته شده ام را از دست دادم چطور تضمین می دهید که موهای کاشته شده نمی ریزد؟ بنده هم موهام بعد از کاشت عالی بود و تمامش رشد کرد و با برنامه درست ویتامین مصرف می کردم اما به مرور بیشتر و بیشتر دچار ریزش موهای کاشته شده شدم. در صورتی که ریزش موی زیادی نداشتم و فقط خط رویش را کاشت کردم اما همین ناحیه دوبار دچار ریزش شد.

  • عرض ادب و احترام

   موهای کاشته شده در کلینیک خانه سفید اصولا دچار ریزش نمی شوند. مگر اینکه توصیه های بعد از کاشت مو کامل رعایت نشده باشد.
   همچنین ممکن است موهای اطراف موی کاشته شده دچار ریزش شده باشد و شما حس کنین موهای کاشته شده دچار ریزش شده باشند.
   یکی از دلایلی که ما اصرار داریم حتما سن کاشت مو بعد از ۳۰ سالگی باشد، همین مورد ریزش موهای اطراف موی کاشته شده می باشد. حتمن باید ریزش موی شما متوقف یا کند شده باشد سپس اقدام به کاشت مو نمایید.

   پیروز باشید.

 12. Tarlan

  ریزش موتاچه سنی ادامه دارد ؟

 13. ناشناس

  Visitor Rating: 5 Stars

 14. صديق

  سلام
  آيا ميشود از موى شخص ديگرى براى كاشت استفاده كرد ؟ ممنون

 15. محمد شاهسوند

  با سلام خسته نباشید . سوال من اینه ک بعضیا میگن الان تواین سن هستی اگر مو بکاری موهایی ک کاشتی بازم میریزه. من الان ۲۱ سال دارم . به نظرتون درست میگن ؟

  • با سلام و احترام

   خیر موهای کاشته شده به هیچ وجه دچار ریزش نخواهند شد. اما به علت اینکه ریزش موی شما در سن ۲۱ سالگی یا ۲۳ سالگی متوقف نشده است، بعد از کاشت مو موهای اطراف موی کاشته شده دچار ریزش می شوند و جلوه بدی درست خواهند کرد. به همین دلیل بهتر است بعد از سن ۳۰ سالگی اقدام به کاشت مو نمایید.

   پیروز باشید

 16. abedi

  سلام . من چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین. برای افرادی که ریزش موی غیرارثی دارن کاشت مو در چه سنی خوب است ؟
  سوال بعدی اینکه آیا حتما باید ریزش مو متوقف بشه بعد مو بکارم یا نه قبلش هم میشه ؟

  • با سلام و احترام

   بهترین سن کاشت مو برای آقایان بین ۳۰ تا ۵۰ سال می باشد. و جواب سوال دوم شما بهتر است تا توقف کامل ریزش موی خود صبوری کنید اما اگر حس میکنین روی اعتماد به نفس شما تاثیر مخربی گذاشته با نظر پزشک می توانید اقدام به کاشت مو کنید.

   پیروز باشید

 17. Sf

  سلام و خسته نباشید.
  من سنم ۱۶ساله و ریزش مو شدیدی دارم بطوری که کف سرم کاملا معلومه میخواستم بدونم امکان کاشت مو برام وجود داره؟ یا حداقل طوری که تا بالای۲۰سالگی کمی از طاسیم معلوم نباشه؟
  باتشکر

  • با سلام و احترام

   خیر. دوست عزیز امکان کاشت مو برای افرادی که زیر ۲۰ سال هستند وجود دارد اما به هیچ وجه این جراحی توصیه نمی شود. شما بهتر است با مراجعه به یک پزشک متخصص پوست و مو با تجربه نسبت به کنترل ریزش موی خود مشاوره گرفته و به درمان و جلوگیری از ریزش مو بپردازید.

   پیروز باشید

 18. محسن

  سلام
  من ۲۷ سالم هست و خب موهام هنوز ریزش داره ب نظرتون صبر کنم تا به ۳۰ سال برسم یا اینکه زودتر اقدام ب کاشت کنم ؟

  • با سلام و احترام

   اگر ریزش موی شما تقریبا متوقف شده یا حداقل خیلی کم شده می تونین در سن ۲۷ سالگی هم اقدام به کاشت مو کنید.

   پیروز باشید.

 19. حسین فراهانی

  سلام و خسته نباشید. من ۲۳ سالمه و ریزش موی شدید دارم و تقریبا خیلی موهام کم پشت شده. چن جا رفتم مشاوره گفتن سن مهم نیست و میتونم مو بکارم. میخوام بدونم اگه الان مو بکارم بعدا دوباره میتونم بکارم؟ آخه ترس اینو دارم ک خوب نشه. روشی هم که بهم گفتن fut بود. لطفا میشه راهنمایی کنید؟

  • با سلام و احترام

   سن مناسب کاشت مو بالای ۲۷ سال می باشد. این سن تعیین شده برای نتیجه بهتر کاشت موی شماست. یعنی اگر زیر این سن کاشت مو انجام شود و باز موهای شما دچار ریزش گردد نتیجه کاشت قبلی تقریبا بی تاثیر خواهد شد. پس بهتر است کمی صبور باشید و بعد از سن مناسب نسبت به کاشت اقدام نمایید.

   در مورد بخش دوم سوال شما اگر کاشت مو انجام دهید به روش FUT می توانید مجددا در صورت مناسب بودن بانک موی شما مجددا کاشت مو انجام دهید.

   پیروز باشید.

 20. منصوره چودار

  با سلام

  من خانمي ٥٨ ساله هستم كه ب خاطر مشكلات تيروييد دچار ريزش مو شدم و در ناحيه كف سرم موهام ب شدت كم شده ب شكلي كه كف سرم كاملا پيداست
  ميخواستم ببينم ميشه ترميم كرد و شرايط و هزينه رو بدونم اگر ممنكه.

  سپاس

  • با سلام و احترام

   بله بعد از کنترل بیماری و مصرف داروهای تیروئید و بازگشت به حالت نرمال امکان کاشت مو برای شما وجود دارد. جهت رزرو وقت مشاوره رایگان کاشت مو با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ یا ۰۲۱۸۸۶۵۴۳۷۰ تماس بگیرید. همچنین جهت ارسال عکس از طریق فضای مجازی با شماره ٠٩١٠٩٩٤٧٢٤٦ در تماس باشید.

   با تشکر

 21. محمد سلیمی

  سلام.
  من ۲۸ سال سن دارم و خیلی وقته مشکل ریزش مو دارم که دلیلشم ارثیه بیشتر پشت سر ریزش داشته و جلو کمتره میخواستم ببینم این سن برای کاشت خوب هست و در مورد هزینه و اینکه بعد کاشت و گذشت زمان چقدر احتمال داره به حالت قبل برگرده.
  ممنون

  • با سلام و احترام

   بله سن ۲۸ سالگی برای کاشت مو مناسب است اما باید توسط پزشک معاینه شوید. اگر ریزش موی شما متوقف نشده باشد شاید تشخیص پزشک به تاخیر انداختن زمان کاشت مو برای آینده و تا توقف کامل ریزش موی شما باشد.
   در مورد هزینه باید با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ تماس گرفته و عکس از سر خود ارسال کنید تا هزینه تقریبی کاشت مو برای شما ارسال شود.
   بازگشت به حالت قبل به هیچ وجه امکان ندارد اما از حالتی که الان دچار آن شده اید خارج شده و موهای شما حالت طبیعی تر و شکل بهتری میگیرد.

   پیروز باشید

 22. حسین

  سلام من ۲۵ سالم هست و موهای سرم انقدر ریزش کرده که الان پوست سرم معلومه ، خواستم بدوم آیا این موهایی که باقی مونده هم میریزه ؟ و اینکه آیا میشه بین این ها مو کاشت ؟

  • سلام و وفت بخیر

   احتمال ریزش باقی مانده موهای شما هم هست . البته برای نظر دهی دقیق تر بهتر است با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید. بله بین موهای شما میتوان مو کاشت اما ابتدا باید ریزش موی شما متوقف شود. چرا که بعد از کاشت مو اگر موهای قبلی شما ریزش کند حالت زشتی در سر شما ایجاد می شود.

   پیروز باشید

دیدگاه خود را بنویسید