توصیه های کاشت مو

سن مناسب کاشت مو چند سال است ؟

()

سن مناسب کاشت مو به دو عامل کلی بستگی دارد: یکی جنسیت و دیگری علت طاسی. برای خانم‌ها و افرادی که به دلیل صدمه دیدن پوست سر دچار طاسی شده‌اند، محدودیت سنی وجود ندارد. سن مناسب بیشتر برای آقایانی مطرح می‌شود که از ریزش موی ژنتیکی (آلوپسی آندروژنی یا ریزش مو با الگوی مردانه) رنج می‌برند. در مورد این افراد بهتر است کاشت مو در سنین بالاتر از ۲۵ سالگی انجام شود. این موضوع دو دلیل عمده دارد که در زیر به شکل فهرست‌وار و در ادامه با جزئیات بیشتر بررسی کرده‌ایم.

بررسی سن مناسب کاشت مو

۱. در متقاضیان جوان نمی‌توان پیش‌بینی کرد که نواحی بانک مو در آینده چه وضعیتی خواهد داشت. اگر ریزش مو در نواحی بانک مو ثبیت نشده باشد، یعنی افتراق بین موهای دائمی و موهایی که در آینده دچار ریزش خواهند شد، دشوار است. در این صورت ممکن است موهای کاشته شده، نسبت به ریزش مقاوم نباشند و بریزند. به علاوه اگر ریزش مو به طاسی‌های شدید ختم شود، بانک مو هم خالی شده و جای زخم کاشت مو قابل رویت می‌شود.

۲. هرچه ریزش مو در سنین پایین‌تری آغاز شود، احتمال این که به طاسی‌های شدیدتری ختم شود بیشتر است. اگر متقاضی جوان در آینده دچار طاسی شدید شود، رسیدن به تراکم‌هایی که او را راضی می‌کند، باعث کم پشت شدن موهای سر در سنین بالا می‌شود که ظاهر بسیار ناخوشایندی دارد.

بهترین سن کاشت مو چه زمانی است ؟

پیش‌بینی وضعیت بانک مو

ناحیه‌ی بانک مو به بخش‌های پشت و طرفین سر گفته می‌شود که معمولاً حاوی فولیکول‌هایی است که از لحاظ ساختار ژنتیکی و بافتی نسبت به تاثیر هورمون‌های آندروژنی مقاوم‌اند. این هورمون‌ها که سردسته‌ی آن‌ها تستسترون بوده  و به هورمون جنسی مردانه معروف است، در خانم‌ها و آقایان ترشح می‌شود. هورمون‌های آندروژنی در آن دسته از افرادی که به آلوپسی آندروژنی دچار هستند، باعث کاهش ضخامت و در نهایت ریزش مو می‌شود.

فولیکول‌های مو را در سرتاسر بدن می‌توان به دو دسته تقسیم کرد: آن‌هایی که نسبت به هورمون‌های آندروژنی مقاوم‌اند‌ و آن‌هایی که نسبت به این هورمون‌ها حساس‌اند. فولیکول موهای بدن و همچنین نواحی بانک مو عمدتاً نسبت به تاثیرات هورمون‌های آندروژنی مقاوم‌اند. البته در برخی از افراد، برخی از فولیکول‌های بانک مو نسبت به هورمون‌های آندروژنی مقاوم نیستند. این دسته افراد ذخایر مناسبی برای استخراج گرافت‌ها در اختیار نداشته و ما کاشت مو را به آن‌ها توصیه نمی‌کنیم.

در متقاضیان جوان کاشت مو، به ویژه‌ آن‌هایی که کمتر از ۲۵ سال سن دارند، اگر پیش‌بینی وضعیت و قدرت بانک مو غیرممکن نباشد، بسیار دشوار است. در این سنین نمی‌توان گفت که چه تعداد از فولیکول‌های بانک مو نسبت به ریزش مقاوم‌اند و در آینده دچار ریزش نمی‌شوند. در سنین بالاتر، وضعیت ریزش مو تقریباً تثبیت شده یا قابل پیش‌بینی است. یعنی می‌توانیم تشخیص دهیم که بانک موی شما تعداد مناسبی از فولیکول‌های مقاوم را در اختیار دارد یا خیر.

اگر پزشک و یا جراحی برای یک فرد جوان که بانک موی حساس به ریزش دارد، مو بکارد، احتمال ریزش موهای کاشته شده بسیار زیاد است. در این فرد در سنین بالاتر، موهای بانک مو هم می‌ریزند. سری که حالا کاملاً طاس است، پوششی برای جای زخم‌های بسیار ریز که در روش‌های FIT، Micro FIT، SUT و … ایجاد شده‌اند یا زخم بزرگ‌تری که در روش FUT ایجاد می‌شود، ندارد. در این حالت پوست سر ظاهر بدی پیدا می‌کند.

آثاز به جا مانده از زخم‌های کوچک کاشت مو به روش‌ FIT بر روی سر بیماری که موهای خود را تراشیده است.

در مورد بیماران جوانی که علاقه‌ی بسیاری به کاشت مو دارند؛ معمولاً با این تفکر مواجه هستیم، آن‌ها می‌گویند:« اگر کاشت موی من با شکست مواجه شود، وضعیتم از اینی که هست بدتر نمی‌شود. در بدترین حالت باید موهای خود را کامل بتراشم که در سنین بالا برایم چندان اهمیت نخواهد داشت.» این منطق صحیحی نیست. هم از این جهت که جای زخم‌های کاشت مو روی سر کاملاً طاس قابل رویت خواهد بود و هم این که موهای ما (حتی در سنین پیری) برای ما اهمیت زیادی خواهند داشت.

پس ما به متقاضیان جوانی که کمتر از ۲۵ سال سن دارند، توصیه می‌کنیم کاشت مو را تا سنین بالاتر به تعویق بیندازند تا بتوانیم شرایط آن‌ها را به خوبی بررسی کرده و از موفقیت کاشت مو اطمینان بیشتری داشته باشیم.

ریزش موی زودهنگام معمولاً به طاسی‌های وسیع ختم می‌شود

به طور کلی، هر چه ریزش مو در سنین پایین‌تری آغاز شود، احتمال این که به طاسی‌های وسیع ختم شود، بیشتر است. زمانی که احتمال طاسی‌های حاد زیاد باشد، پزشک جراح باید توجه زیادی به زیبایی ظاهر شما داشته باشد؛ چون در این حالات، کاشت مو مثل تیغی دولبه است.

بگذارید با ذکر مثالی این موضوع را توضیح دهیم. فرد جوانی را در نظر بگیرید که خط رویش موهایش در دو طرف سر (نواحی گیج‌گاهی) با ریزش مواجه شده و بالا رفته است. این متقاضی می‌خواهد که این نواحی را کاملاً پر کند. حال برای رسیدن به تراکم مناسب با سن متقاضی، به تعداد بسیار زیادی گرافت نیاز داریم. این مسئله از دو جهت خطرناک است:

 1. برداشت تعداد زیادی گرافت به معنی استفاده بیش از حد از ذخایر بانک مو است.
 2. ریزش مو در این فرد ادامه خواهد داشت. اگر موهای کاشته شده نریزند، نواحی تاجی و مرکز سر دچار طاسی خواهند شد و موهای پرپشت نواحی گیج‌گاهی به شکل دو شاخ برآمده به نظر می‌رسند که از نظر زیبایی اصلاً ظاهر خوبی ندارد.

حال اگر ریزش مو در این فرد تا حدی پیشرفت کند که در آینده نتوانیم طاسی‌های پیش‌رو را جبران کنیم، سری خواهیم داشت که در بخش‌هایی مو دارد و در بخش‌هایی خالی از مو است. این حالت اصلاً زیبا نیست و فرد نامبرده مجبور به تراشیدن کامل سر خواهد شد که باز هم با مشکل پدیدار شدن آثار زخم کاشت مو مواجه هستیم.

در مورد اشخاصی که سنین بالاتر و طاسی‌های وسیع دارند؛ داستان به کلی متفاوت است. مثلاً در دهه‌ی ۳۰ یا ۴۰ زندگی یک فرد با طاسی حاد، می‌توان در نواحی خط رویش و بالای سر مو کاشت. قاعدتاً در این حالت با محدودیت بانک مو مواجه هستیم و نمی‌توانیم نواحی گیج‌گاهی یا بخش‌های پایینی نواحی تاجی را پر کنیم؛ اما ظاهری که با همان کاشت خط رویش و بالای سر حاصل می‌شود، بسیار مطلوب است. در این حالت موهای متقاضی شبیه به فردی می‌شود که در دهه‌ی دوم زندگی خود به سر برده و کمی دچار ریزش مو شده است. یعنی ۱۰-۲۰ سالی جوان‌تر به نظر می‌رسد.

نکته مهم : ما معمولاً به متقاضیان جوانی که به کلینیک خانه سفید مراجعه می‌کنند، توصیه می‌کنیم که از روش‌های دارودرمانی استفاده کنند. داروهایی مانند ماینوکسیدیل (دارویی موضعی)، قرص فیناستراید و سایر درمان‌های مشابه می‌توانند تا حدی روند ریزش مو را کند و حتی باعث رشد موهای از دست رفته شوند. پس تا زمان رسیدن به سن مناسب برای کاشت مو، این موارد بهترین چاره برای افراد جوان هستند.

جمع‌بندی سن مناسب کاشت مو

توجه داشته باشید، مواردی که مطرح کردیم در مورد طاسی‌های وسیع و حاد بود. در مورد کسانی که دچار ریزش موی متوسط و کم باشند، این محدودیت‌ها مطرح نیست و معمولاً می‌توان به تراکم‌های بالا و پوشش‌های وسیع‌تری رسید. مسئله‌ای که متوجه سن مناسب کاشت مو بوده، همین پیش‌بینی میزان ریزش مو است. ریزش مو در یک فرد جوان ممکن است به طاسی‌های کم، متوسط یا شدید ختم شود. هر سه مورد با کاشت مو قابل جبران است؛ اما شیوه، اهداف و پوشش حاصل شده از کاشت مو در هرکدام فرق می‌کند. در طاسی‌های شدید هدف اصلی جبران مناطق گیج‌گاهی و تاجی نیست؛ در صورتی که در طاسی‌های با شدت کم، می‌توان خالی شدن موهای این دو ناحیه‌ را به خوبی جبران کرد.

در کل بهترین سن برای کاشت مو بالای 27 سال می باشد. اما در بعضی مواقع به دلایلی مانند از دست رفتن اعتماد به نفس فرد، از بین رفتن زیبایی بیش از حد یا بیماری که منجر به ریزش مو شود، متخصصین پوست و مو کاشت مو برای افراد زیر 25 سال را تجویز می کنند.

برای اقدام به کاشت مو بهتر است با یک متخصص با تجربه در این زمینه مشاوره کنید و بهترین تصمیم را بگیرید. جهت دریافت وقت مشاوره کاشت مو می توانید با شماره های کلینیک خانه سفید ( 54503-021 و 09122252731 ) تماس گرفته و از سه ناحیه روبرو ، بالا و پشت سر خود عکس گرفته و ارسال کنید و وقت مشاوره تخصصی خود را رزرو نمایید.

نکته مهم : در پیوند موی زنان ( کاشت مو خانم ها ) سن مطرح نیست.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

Document

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫156 دیدگاه ها

 1. سلام همیشه کارتون تک و بیست بوده خانه سفید
  یه سوال داشتم خواهش میکنم راهنمایی کنید دقیق
  میدونم تو سایت اشاره کردید ولی آیا منی که 30 سال دارم دیگه سن تکمیل و مناسبی هست برای کاشت مو؟

  1. سلام و وقت بخیر

   سن یکی از مولفه های مناسب بودن زمان کاشت مو است. مهمترین مولفه کند شدن یا متوقف شدن روند ریزش موی کنونی شماست. همچنین بانک موی خوب و مناسب تاثیر مهمی در موفقیت کاشت موی شما دارد.
   بهتر است با پزشک متخصص و مجرب در زمینه کاشت مو مشاوره داشته باشید.

 2. سلام وقتتون بخیر
  من ۲۶ سالمه و هنوزم ریزش مو دارم و علاوه بر اون موهام نارک هم میشه و نمی‌دونم تا کی قراره ادامه داشته باشه.
  سوالم از شما اینه که آیا میشه از داروهای هورمونی مثل تستسترون استفاده کرد تا پروسه ی ریزش مو زود تر تموم بشه یا نه
  ممنون میشم اگر جواب بدید

 3. سلام من نوزده سالمه ، بخش زیادی از موهای شقیقه و فرق سر من ریخته. یکساله ک تحت نظر پزشک فینستراید و ماینوکسیدیل استفاده کردم ولی تاثیر خاصی نداشتن.
  خواستم بپرسم ممکنه در قسمت پیشانی و شقیقه ها کاشت جزیی انجام بدم؟ و اینکه ممکنه ادامه ی درمان توفیقی داشته باشه یا باید درمان های دیگری رو امتحان کنم؟

  1. سلام و وقت بخیر

   بله امکان کاشت موی جزئی هم وجود دارد اما در سن مناسب و زمانی که ریزش موی شما کند یا متوقف شده باشد.
   مصرف فیناستراید و ماینوکسیدیل صرفا حجم ریزش موی شما را کنترل می کند و قطع آن موجب تشدید ریزش مو می شود.
   متاسفانه درمانی جز کاشت مو برای ریزش موی ارثی وجود ندارد.

 4. سلام. قبلا خیلی خودارضایی میکردم موهام کم پشت شده ۲۲ سالمه الان خوب رابطه جنسی دارم میخوام بدونم اثرات قبلا هست که این کارو میکردم یا خیر البته با تغذیه مراعات و محلول های ماینو ۵ درصد جلوی ریزش گرفته شده ولی پر پشت نمیشه اینم بگم سابقه بیماری خاص و ژنتیک اصلا ندارم پدر و عمو ها و دایی ها از شدت پرپشتی مو رنج میبرن

 5. سلام و وقت بخیر
  از کجا بدانیم روند ریزش مو تثبیت شده است؟
  مثلا روزانه چند تار مو بریزد طبیعی است؟

 6. سلام -خسته نباشی ایا در سن 54سال برای کاشت مو میشه اقدام کرد با تشکر

  1. با سلام و وقت بخیر

   در صورتی که بانک موی قوی داشته باشید امکان کاشت مو وجود دارد.

 7. سلام من ۱۷ سالمه از ۱۶ سالگی یهو موهام کم تراکم شد یع رژیم اشتباه گرفتم ۱۷ کیلو کم کردم طی ۲ ماه الان یع سال شده هیچ تقییری نکرده پیش ۳ تا دکتر مختلفم رفتم توی این ۱ سال و بعضی ها میگفتن ژنتیک بعضی ها هورمونی و تغذیه یه سری قرص دارو هم مصرف کردم ولی خب تاثییر نداشت میخواستم بدونم راهی هست موهام مثل قبل پرپشت بشه

  1. با سلام و وقت بخیر

   برای دریافت پاسخ از سه ناحیه روبرو، بالا و پشت سر خودتون عکس گرفته و از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ کلینیک خانه سفید ارسال فرمایید.

 8. سلام و خسته نباشید
  ببخشید من چند ماه دیگه وارد بیستو شیش سالگی میشم و دو سالی هست که ریزش مو دارم و درمان هم کردم؛ ریزش موهام کم شدن ولی همچنان ریزش دارم که روزانه حدود ده تا بیس شاخه مو هستش.
  میخواستم بدونم میشه قسمتی از موهام که وسط سرم هست و کم پشت شدرو کاشت انجام بدم؟
  ممنون

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله اگر ریزش موی شما کاهش یافته امکان کاشت مو برای شما وجود دارد. با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق واتس اپ جهت راهنمایی بیشتر در ارتباط باشید.

  2. سلام نزن بدتر میکنه ضعیف میکنه زینک بخور واسترس نداشته باش

 9. سلام خوب هستید من 19ساله هستم و ریزش مو به صورت عمومی دارم یک روز ریزش مو دارم و یک بارم برای چند وقت متوقف میشه البته از طرف پدر ارثی واز طرف مادر مشکلی ندارم اگه میشه راهنمایی کنید البته خیلی استرس دارم که خدایی نکرده کچل بشم ممکن هست ریزش مو از لحاظ بیمار گونه داشته باشم چون استرس موهام رو خیلی دارم آنقدر هم کم پشت نیستند ولی من خیلی استرس این رو دارم که کچل شوم چون من خیلی خیلی موهام رو دست دارم و اعتماد به نفسم با موهام است لطفا راهنمایی کنید ممنون

 10. سلام.من 34 سال سن دارم در نوجوانی موهایم از جلو سفید شدند و الان حدود یک سال هست که شروع به ریزش کردن و از جلو وسط سرم داره خالی میشه و همچنین شقیقه ها از دو طرف خالی شدند موهایم ریزش ندارند ولی ضعیف شدند آیا به نظر شما اقدام به کاشت انجام بدم؟

 11. سلام و عرض ادب
  من ۲۲ساله هستم.
  موهای خوبی هم دارم.اما متاسفانه مدتی در استرس زیاد بودم و مقداری جلوی سر فقط سمت راست سر به دلیل شانه کشیدن بوده یا استرس یا هر دلیل دیگه خالی شده
  از داروهایم استفاده کردم که به دکتر مراجعه کردم اما بی اثر بوده.ایا میشود کاشت انجام داد؟

 12. سلام وقت بخیر
  من ۲۲ سالمه و از ۱۸ سالگی ریزش مو دارم ، و تمام دارو ها رو مصرف کردم ولی آخرش بیخیال شدم ، قبل از ۱۸ سالگی موهای بسیار پر پشتی داشتم اما الان کف سرم ، حدود ۸۰ الی ۹۰ درصد خالی شده ، و فقط ۱۰ ، ۲۰ درصد موهای کف سرم مونده ، من حتما باید بمونم تا ۲۷ سالگی ، یا اگه کف سرکامل خالی بشه میشه بکارم؟
  ممنون

 13. با سلام و خسته نباشید،
  من دختری ۲۱ ساله هستم، حدود ۲ سال پیش متوجه ریزش موهام شدم که به نظر خودم شدید بود، پیش ۲ تا پزشک رفتم که یکی از اونها ارثی بودن رو تشخیص دادن. یک مدت ماینکسیدیل استفاده کردم اما بعد از حدود ۸ ماه ول کردم اما دوباره الان حس میکنم خیلی میریزه. الان حس میکنم جلوی موهام خیلی کم شده و همچنین گوشه های سرم، به فکر کاشت مو هستم اما نمیدونم کار درستی هست یا خیر، ممنون میشوم راهنماییم کنید؟

  و اینکه ایا به نظرتون ماینکسیدیل زدن رو دوباره شروع کنم؟ ۱ سالی هست که قطع کردم.

  ممنون

  1. عرض ادب و احترام

   سن در کاشت موی بانوان مهم نیست اما بهتر است تا ۲۵ سالگی کاشت مو انجام ندهند.
   معمولا میتوان با تجویز داروهای آنتی آندروژن زمان خرید و تا مدتی پوشش مویی خوبی بوجود آورد.

 14. سلام من 16سالمه طرف راستم خیلی ریزش داره نمیدونم برای چی هست آیا میشه کاریش کرد باز دوبار رشت کرد طرف راستم کم ریزش داره ولی به هر حال دو طرف دارن میرزن آیا میشه دوبار کاری کرد رشت کرد

 15. سلام من یه دختر ۱۹ ساله هستم که پیشانی بلندم ظاهرمو خیلی بد کرده
  در پایان نوشتید :
  نکته مهم : در پیوند موی زنان ( کاشت مو خانم ها ) سن مطرح نیست.

  یعنی من میتونم پیشونیمو کوتاه کنم توی این سن؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر ریزش مو نداشته باشید مشکلی نیست.

 16. سلام ایا تو 20 سالگی میشه مو کاشت. مو ها رو شقیقم دارع کم پشت میشه همه راه ها امتحان هیچ اثری نگرفتم جای دکترم رفتم. میشه کاشت کنم موهام پر پشت تر بشه یعنی سن 20 سالیگم یکبارم مثلا تو سن 27 اینا خیلی ترس از کچلی دارم مشکل هزینه ایناش ندارم

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر کاشت مو در سن پایین انجام نمی شود. دلایل کامل آن در مطلب شرح داده شده است.

 17. سلام ایا تو 20 سالگی میشه مو کاشت مو. ها رو شقیقم دارع کم پشت میشه همه راه ها امتحان کردم هیچ اثری نگرفتم میدونم سنم پاینه میشه یکبار تو سن 20 سالگی بکارم یکبار تو سن 27 به بعد مشکل هزینه ندارم

  1. با سلام و وقت بخیر

   بحث هزینه نیست. اولا برای دوبار کاشت مو باید بانک موی خیلی قوی داشت. دوما کاشت مویی که بدون توقف ریزش مو انجام شود تاثیری در زیبایی شما نخواهد گذاشت. چراکه بعد از مدتی سایر موهای شما ریخته و باز بخشی از سر خود را بی مو خواهید دید که وضعیتی اسفناک تر از حالت طبیعی ریزش مو خواهد داشت.

 18. سلام من امسال ۲۵ ساله می شوم prp هم کردم ولی فرق سرم داره میریزه باز و خالی شده می تونم بکارم؟؟؟
  قرص ویتامین مو و شامپوی المانی ضد ریزش هم استفاده می کنم

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر ریزش موی فعال داشته باشید بهتر است که از راهکارهای درمانی استفاده کنید و بعد از کند شدن روند ریزش و یا توقف کامل برای کاشت مو اقدام کنید.

 19. سلام خسته نباشید
  من الان ۲۹سالمه،شقیقه هام خالی شدن،بالا موهام یعنی کف سرم کم پشت شده،ولی بطوری که اگه موهام بلند باشن مشخص نیس،پدرم،با دوتا برادرا از من بزرگتر از من بیشتر مو دارن،ولی یه دایی دارم تاسه،خواستم بدونم من الان میتونم کاشت انجام بدم یا ن؟ایا از این سن به بعد امکان داره بقیه موهام بریزن؟یا میشه با دارو جلو گیری کرد حداقل بیشتر نریزن

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر روند ریزش موی شما کنترل نشده باشد خیر بهتر است کاشت مو انجام ندهید. برای درمان و کنترل روند ریزش مو بهتر است با پزشک متخصص مجرب مشورت کنید.

 20. با عرض سلام
  اقای دکتر من ۱۹ ساله هستم ‌و سال قبل یه ریزش موی شدید داشتم طوری ک مو هام نازک شده و رنگشون روشن تر شده بود (مو هام قهوه ای رنگ هستش) ولی الان کلا قطع شده و حتی از مقدار طبیعی هم کمتر هستش یه مدت مزوتراپی انجام دادم ۶ جلسه ک نتیجه خوبی داد تا حدودی مو های بسیار زیادی ک از دست داده بودم رو جبران کرد ولی قسمت هایی از سرم از قسمت جلو در حدود ۲ سانت شاید کمتر کم پشت ولی نه خیلی با این حال چون من خیلی حساس بودم به مو هام این وضعیت بسیار آزار دهنده هستش برام و هر روز جلوی اینه ک می رم یا عکسای قبلی رو می بینم گریم می گیره می خواستم بدونم می تونم کاشت مو انجام بدم تا از این وضعیت خلاصی یابم و به نظرتون علت ریزش من چی بوده؟

 21. سلام روز بخير ببخشيد بنده ٢٧ سالمه ريزش مو زياد داشتم اما الان بسيار كم شده و شايد اصلا ندارم شقيقهام خالي شده اما بانك مو پشت و بغل هاي سرم پره و خوبه ميتونم بكارم؟

 22. سلام من ۲۷ سالمه جلوی موهام ریخته و کمی موهای نازک باقی مانده هنوزم ریزش داره موهام میخواستم ببینم میتونم جلوی موتامو بکارم و اگه شد بعدا پشت موهامو هم بکارم .ممنون

 23. سلام وقت بخیر ، ۲۸ ساله هستم قسمت شقیقه ها از هر طرف تقریبا دو سانت رفته عقب و ریزش مو هم فقط داخل حمام دارم تقریبا بیست تار مو وقتی میشورم الان مناسب کاشت هستم؟

 24. با سلام ، و خسته نباشید من از بچگی ناحیه کوچکی ازبالا شقیقم دچار کم پشتی هسش الان ۲۲ سالمه ریزش مو ندارم و تو ارثمون نیست ولی اعتماد به نفسمو خیلی پایین اورده وقتی موهامو کوتاه میکنم کمی معلومه خواسم بدونم امکان کاشت هست یا خیر اگر هست بهترین درمانگاه کاشت کجاس با سپاس فراوان منتظر پاسختون هستم

 25. سلام و وقت بخیر
  من مبتلا به ریزش موی ارثی هستم و با فیناستراید و ماینوکسیدیل کننرلش کردم زیر نظر پزشک اما شقیقه ها و خط موهام خالی شده و بسیار آزار دهنده اس با توجه به اینکه ۲۶ سال دارم میخواستم بدونم میشه الان خط مو رو بکارم و به درمان با ماینوکسیدیل ادامه بدم ؟؟؟؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر ریزش موی شدید دارید خیر بهتر است صبر کنید تا ریزش موی شما روند متعادلی گرفته و سپس برای کاشت مو اقدام کنید.

  2. سلام خسته نباشین من الان 32سالمه از 25سالگی فیناسترابید و ماینوکسیدیل مصرف میکنم یعنی دکترم گفته بود تا 30سالگی این درمان ادامه بده ولی الان مدتیه درمانو متوقف کردم باز موهام کم پشت میشه مخصوصا اطراف شقیقه هام چیکار کنم برم کاشت یا درمان و ادامه بدم

 26. سلام وقت بخیر سپاس بابت پاسخ گوییتون
  چند وقت بعد از کاشت میتوان به کارهای سنگین روزانه مثل ورزش حرفه ای و بلند کردن وزنه های سنگین شروع کرد . تا موی کاشته شده آسیب نبیند

  1. با سلام و وقت بخیر

   حداقل بین ۴۵ تا ۶۰ روز بعد از کاشت مو نباید فعالیت های سنگین انجام داد.

  2. سلام
   خسته نباشید
   من ۲۰ سالمه و از ناحیه شقیقه ها یکم طاس شدم با تجویز پزشک قرص فینا استراید می خورم و ریزش مو خیلی خیلی کم شده . اما در ناحیه شقیق ها هنوز طاسم می خواستم بدونم میشه مو بکارم ؟؟و تا سن ۳۰ سالگی فینا استراید مصرف کنم یا موزیو تراپی انجام بدم تا مو هام ریزش پیدا نکنه
   خواهش میکنم جواب بدین 🙏🙏
   خیلی حال روحیم بده 😔😔😔

 27. سلام من ۲۳سالم و از دوطرف جلو سر موهام ریزش داره و خالی شده ایا میتونم مو بکارم؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر سن شما مناسب کاشت مو نمی باشد.

 28. سلام و عرض احترام
  ضمن عرض خسته نباشید و تشکر بابت پاسخگویی شما
  بنده ۳۵ سالمه و ریزش موهام از حدود ۲۷-۲۸سالگی شروع شده بطوریکه الان قسمت تاج سرم به اندازه یه کف دست خالی شده و شقیقه هام هم اندکی عقب رفته
  ریزش مو در خانواده پدری من ارثی هست و ریزش موهای پدرم تا ۴۵ سالگی ادامه داشته
  سوال من از شما بزرگواران اینه ، آیا بنده میتونم الان اقدام به اصلاح و کاشت اون قسمت تاج سر و شقیقه ها بکنم یا خیر؟
  این رو هم اضافه کنم که در الگوی ریزش موهای پدرم که عرض کردم، بانک موی تقریبا پرپشتی در طرفین و پشت سرشون باقی مانده ، (منظورم از اشاره به این موضوع این بود که اگر مدل ریزش موی پدرم رو در پیش گرفته باشم تا سنین بالا هم بانک موی مناسبی برام باقی خواهند موند انشالله )
  بسیار ممنون میشم که راهنماییم کنین

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر روند ریزش مو کند شده باشد امکان کاشت مو برای شما وجود دارد. جهت تشخیص صحیح با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ در تماس باشید.

 29. سلام خسته نباشید
  من ۲۷ سالمه و از ناحیه فرق سر موهام کم پشت شدن همچنین از قسمت جلوی سرم هم کم پشت شده و به طوری که نمیشه خوب شانه کنم و در روحیه من اثر منفی گذاشته
  آیا میشه در این سن مو بکارم ؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر ریزش موی شما کنترل شده باشد منعی برای کاشت مو در سن ۲۷ سالگی نیست.

  2. سلام وقتتون بخیر
   من یک‌هفتس‌ک‌مو کاشتم
   ۲۱سال سنمه
   ایا من دچار مشکل میشوم

  3. با سلام و وقت بخیر

   بسیار کار نادرستی هست. قطعا با ریزش موهای اطراف موی کاشته شده وضعیت اسفناکی برای سر شما پیشبینی میکنیم.

 30. سلام . من ۲۸ سالمه و خط رویشم عقب نرفته . ولی موهام کم پشت شده طوری که وقتی موهامو کوتاه میکنم یکم پوست سرمو میبینم. مشکل ارثی هم تو خونواده ندارم ک ببینم با کی رفته موهام . میخواستم ببینم تو این سن احتمال طاسیم هست یا خیر . موهام در حال سفید شدنه و روند ریزش موهام تا چه سنی ادامه داره ‌. ایا موهای سفید هم قابل کاشت هست یا خیر ‌. ممنون

  1. با سلام و وقت بخیر

   روند ریزش مو در افراد مختلف متفاوت است و ممکن است تا ۴۰ سالگی ادامه داشته باشد.
   موی سفید هم قابل کاشت است.

 31. سلام خسته نباشید ۲۵سالمه از جلوی سرم کناراش ریخته دو طرف میدون مو بکارم خیلی رنج میکشم

  1. باسلام بنده درسن ۱۹سالگی رژیم غذایی گرفتم بعدش شروع به ریزش مو شدم ارثی هم نیس الان شقیقه ها خالی شده ولی وسط سرم موهاش نازک شده وکم حجم انواع درمان هایی دارویی رو زیر نظر پزشک انجام دادم جواب ندادالان ۳۰سالمه میشه برای کاشت اقدام کنم؟؟؟

 32. سلام خسته نباشید ۲۵سالمه ریزش مو دارم کم حجم موهام میخوام مو بکارم از جلوی سرم مو ریخته خواستم بکارم میشه

  1. با سلام و وقت بخیر

   مسئله مهمتر از سن کاشت مو، ریزش موی می باشد. اگر ریزش موی شما کنترل نشده باشد خیر بهتر است که کاشت مو انجام ندهید.

 33. باسلام.من30سالمه ریزش مو دارم و جلوی سرم کاملا کم پشت هست بانظرتون این ریزش مو تا کی ادامه داره چون میخوام مو بکارم و ناگفته نماند ریزش مو ارثی هست تاکی بایدصبرکرد. ریزش بایدمتوقف شه یا بکارم ؟

  1. با سلام و عرض ادب

   اگر به اندازه کافی جای خالی وجود دارد نیازی به صبر کردن ندارد .
   بهترین سن کاشت بالای ۳۰ سال است.

 34. سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه و ریزش مو ندارم اما حدود۲ثانت از جلوی سرم که سمت چپ میشه طاس شده آیا می‌توان آنجا را کاشت در این سن؟!

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر متاسفانه امکان کاشت مو در این سن وجود ندارد. بهتر است نسبت درمان و کنترل ریزش مو تا سن مناسب اقدام کنید.

 35. سلام وقتتون بخیر، خسته نباشید برا اطلاعات مفیدتون و پاسخ گویی به همه عزیزان،،،، بنده الگو ریزش مردانه دارم و ۲۷سالمه با دارو های ماینوکسیدیل و فیناسترایید یه سالیه که کنترل کردم ریزش رو، اما به محض قطع دارو دچار ریزش شدید میشم،،، تا ۳۲سالگی به بعد تمایل به کاشت ندارم،،خواستم بدونم میشه روش های پی ار پی و مزو تراپی رو جایگزین فیناسترایید و ماینوکسیدیل کرد؟؟ ممنون میشم پاسخ بدید

 36. سلام خسته نباشید
  من الان 22 ساله هستم اگه بدونم ریزش ندارم میتونم مو بکارم
  میخواستم بدونم مناطقی از سر که از اوایل مو نروییده باشه میشه مو کاشت چون پیشونیم بلنده ؟

  1. عرض ادب و احترام

   تشخیص روند ریزش مو با پزشک متخصص است، اگر بنابه تشخیص پزشک ریزش موی شما کاملا متوقف شده باشد مشکلی برای کاشت مو ندارید.

 37. سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم مناطقی از سر که از اوایل مو نروییده باشه میشه مو کاشت چون پیشونیم بلنده ؟

 38. با عرض سلام و درود خسته نباشید
  من 32 سال سنمه و وسط سرم خارش داره و دقیقا میریزه ولی اطرافش خارش نداره سرمم چربه.ب نطرتون چیکار کنم میشه راهنمایی کنید

  1. عرض ادب و احترام

   مشکل ریزش مو با توجه به توضیحاتی که دادین به احتمال قوی ارثی است. جهت تنظیم کنترل چربی سر خود حتما با پزشک متخصص مشورت کنید تا راهکار درمانی مناسب پوست سر شما را ارایه کنند.

   پیروز باشید

 39. سلام من ۲۳ سالمه و دچار ریزش موی ارثی هستم تقریبا از سه سال پیش که دکتر رفتم ماینوکسیدیل استفاده میکردم اما تاثیر زیادی ازش ندیدم به همین خاطر حدود شش ماه پیش هفت جلسه مزوتراپی انجام دادم که اونهم با اینکه کلی ازش تعریف کرده بودن و پیش دکتر قابل اعتمادی هم‌انجام دادم اما بازهم هیچ نتیجه ای نگرفتم و کماکان ریزش خودش رو داره.
  الان حجم‌ موهای وسط و کنار سرم خیلی کم شده و واقعا اینقدر اعتماد به نفسم اومده پایین که دلم نمیخاد از خونه بیام بیرون میخواستم بدونم هیچگونه امکان کاشت وجود نداره؟؟

 40. سلام من ۲۲سالمه الان ۴ ساله دچار ریزش مو شدم که ریزش موهام ارثیه میخواستم ببینم اگر کاشت مو انجام بدم دوباره ریزش پیدا میکنه یا نه و اینکه در کاشت مو به روش sut اگر بانک مویی خوبی نداشته باشی میشود با این روش کاشت انجام داد یا نه

  1. با سلام و احترام

   خیر موهای کاشته شده دچار ریزش نمی شوند، اما ممکن است موی اطراف موهای کاشته شده دچار ریزش شوند. بهتر است ریزش متوقف شود و بعد اقدام برای کاشت مو کنید.

 41. سلام ۲۴ سالمه
  حدود ۴سال پیش از دارویی برای لخت کردن مو استفاده کردم که فقط برای ساقه مو باید استفاده می‌شد که متاسفانه به دلیل نااگاهی به ریشه مو رسید باعث شدناحیه جلوی سرم نازک و کم پشت بشه
  وریزش مو خیلی کم احساس می‌کنم
  آیا امکان کاشت مو وجود داره
  خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

 42. سلام خسته نباشید من 25 سالمه وموهام کاملاً ریزش خودش کرده ودیگه ریزشی نداره آیا میتونم مو بکارم یا بازم صبر کنم ممنون از شما

  1. عرض ادب و احترام

   اگر ریزش موی شما ادامه ندارد و به حالت عادی برگشته مشکلی نیست و می تونین مو بکارید.

 43. سلام من ۱۷ سالمه ریزش موه بیش از حد دارم و جلو سرم خیلی خالی شده مال من ارثی هست برای پیش گیری چیکار کنم حدود یک نیم میلیون هم فقط دوتا شامپو خریدم که بدترش کرده لطفآ راهنمایی کنید

  1. عرض ادب و احترام

   هیچ شامپویی روند ریزش مو را کند نمی کند مگر حاوی ماینوکسیدیل باشد. بهتر است با پزشک متخصص پوست و مو مشورت کنید.

 44. سلام وقت بخیر
  اول.برای کاشت مو میبایست موی سر تراشیده شود؟
  دوم.مدت زمان رویش مو چقدر است؟
  سوم.بهترین فصل برای کاشت مو؟
  سن بنده ۳۵سال و ریزش موی ارثی دارم ، مشکل استمرار ریزش مو هست، آیا امکان کاشت مو با وجود عدم توقف ریزش ، وجود دارد یا خیر؟
  ۴.هزینه کاشت مو با فرض بیشترین مقدار کاشت ممکن در یک روز چقدر خواهد بود؟
  سپاس

  1. سلام و وقت شما هم بخیر

   تراشیدن موی سر بستگی به روش انتخابی و مناسب شما دارد.
   موها تا شش ماه رشد و ریزش دارند و بعد از ماه ششم شروع به رشد طبیعی میکنند.
   فصل کاشت مو بستگی به شرایط شغلی و کاری شما دارد. هر زمان که برای شما مناسب تر باشد بهترین فصل کاشت مو است.
   اگر ریزش مو زیاد باشد خیر.
   برای دریافت هزینه با کلینیک تماس بگیرید.

   پیروز باشید

 45. زهرا
  سلام ، من ٦٠ زسال سن دارم، بيش از چهارسال است كه ريزش مو دارم، قسمت فرق سرم كاملا باز شده و كف سر، بسيار كم پشت شده
  دكتر رفتم، اپوسي اندرژنيك است، درمان جواب نداده، ايا امكان داره مثل مردها طاس بشوم، ايا امكان كاشت هست

  1. سلام خسته نباشید،من موهام تقریبا از 23سالگی شروع به ریزش کرده سنم الان 28هنوز هم موقع حمام ریزش داره مواقع دیگه ریزشی نداره الان تقریبا جلو سرم خیلی کم پشت شده میخوام بکارم آیا الان موقعی مناسبی برای کاشت هست یا نه با تشکر

  2. با سلام و وقت بخیر

   سن شما تقریبا مناسب است اما شرط اصلی کند شدن یا توقف کامل ریزش مو هست. اگر شرط دوم رو ندارید برای کاشت مو اقدام نکنید.

 46. با عرض سلام من ۳۲ سالمه . دو تا سوال داشتم .
  یک ، من ۸ سالی هست ماینوکسیدیل استفاده میکنم اگر بخوام موهایم را ترمیم کنم چند وقت قبلتر از کاشت باید ماینوکسیدیل را قطع کنم ؟
  دوم ،موهای وسط و بالا سر من بد نیستن ولی به شکل ارثی مثل داییم از دو طرف کنارپیشونی طاسی رفته جلو ، با توجه به سنم و وراثت نوع طاسیم آیا بعد از کاشت این پیشروی به جلوتر یا وسط سر کشیده میشود ؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   دو ماه قبل از کاشت مو باید مصرف مایندوکسیدیل رو قطع کنین.
   حدود هشتاد درصد مردان تا سی و پنج سالگی خطوط ریزش مویشان تکمیل می شود. یعنی در هیچ زمانی با قاطعیت نمی توان گفت که خط ریزش دیگه رشد نمی کند. ولی تا۳۵ سالگی بر حسب ارث شما قضیه ادامه دارد.

 47. امير
  ٢٢ ساله هستم. در خانواده پدري و مادري سابقه طاسي وجود دارد. وسط موهاي من هم رو به كم پشتي رفته است. عليرغم انكه روزانه يك قزص زينك استفاده مي كنم . ظاهرا تاثيري ندارد. با توجه به اينكه سن من براي كاشت مو مناسب نيست. چگونه ميشود جلوي سرعت ريزش را گرفت

  1. با سلام و احترام

   تقریبا می شود گفت که کار زیادی نمیتوانید بکنید خوب و سلامت زندگی کنید و استرس را کم کنید.

 48. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان
  فردی ۲۲ساله هستم الان ریزش مو دارم و از دوبغل جلوی سر کلا رفته و مویی وجود ندارد آیا تو این سن امکان کاشت مو وجود دارد در این سن

 49. سلام من ۳۱ سالمه موهای بالای سرم کم پشت شده و ریزش مو هم دارم به نظر شما الان مو بکارم جواب میده یا بزارم ریزش موهام متوقف بشه بعد بکارم ممنون میشم

  1. عرض ادب و احترام

   بهتر است بعد از توقف و یا حداقل کم شدن شدت ریزش مو اقدام به کاشت مو کنین.

   پیروز باشید

 50. سلام خسته نباشید خانمی هستم ۱۹ ساله از بچگی پیشونیم و بقل سرم ب شدت خالی بوده و تغییری نکرده برای عروسیم میخام کاشت انجام بدم ایا امکانش هست

 51. سلام وقت بخیر من ۲۴سالمه و موهام حدود سه ساله شروع کرده ریزش و پوست سرم هم بشدت چربه بطورییکه بعد حموم بعد ۱ساعت دوباره شروع میشه به چرب شدن ، یه مدت از کپسولهای هر ویت استفاده کردم خوب بود ولی بعد یه مدت دیگه اونام دیگه تاثیر نداره و الانم جلو موهام خیلی ضیفه بطوریکه پوست سرم کامل معلومه ، ولی مو ریزه(نَه کرک) خیلی کف سرم دارم ولی رشد نمی کنن هر کاری میکنم اینم بگم از لحاظ ارثیم طاسی جلو سر داریم به نظرتون با دوا درمون خوب میشه ؟یا باید مو بکارم؟ اگه بکارم جواب میده؟ ممنون????????

  1. عرض ادب و احترام

   علایم ریزش ارثی را دارید به متخصص مراجعه کنید. دو دارو با شرایطی خاص برای شما وجود دارد و الان سن کاشت برای شما نیست. اینکه جواب می دهد یا خیر را هم باید دکتر تعیین کند. پس بهترین کار مراجعه حضوری به پزشک متخصص می باشد.

 52. سلام
  من 51 سال دارم آیا میتونم کاشت مو انجام دهم موهام سفید شده جلو وکمی از عقب رفته البته بانک موی سینه وبدن من خیلی هست .

  1. عرض ادب و احترام

   مشکلی برای کاشت مو نیست، جهت تشخیص دقیق و کامل از روبرو، بالا و پشت سر خودتون عکس گرفته و به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ ارسال کنید تا در اسرع وقت مشاورین ما با شما تماس بگیرند.

   پیروز باشید

 53. سلام خسته نباشید…
  من 24 سال دارم ناحیه پشت و جلو سرم ریزش داشته و با نظر دکتر ماینوکسیدیل مصرف میکنم و ریزش موهام متوقف شده ولی کف سر وپشت سرم کاملا مشخصه…
  با کاشت مو و مصرف دائمی ماینوکسیدیل امکان ریزش مو باز هم وجود دارد؟؟

  1. سلام و عرض ادب

   ریزش مو بستگی به ارث شما دارد.
   کاشت مو از ریزش مو پیشگیری نمیکند بلکه پوشش مویی جدیدی ایجاد می‌کند.

 54. سلام من ۲۲ سالمه موهام کم پشت شده فرق سر هم یه ذره کم پشت شده به خصوص وقتی موهام چرپ میشه معلوم میشه. مشکل دیگه هم اینه که خیلی زود هم چرپ میشه هر موقع میرم حموم نزدیک ۲۰ تا ۲۵ تار مور میریزه. به نظرتون ماینوکسیدل مصرف کنم میتونم ریزش اش کمتر کنم. از قرص فیناستراید میترسم عوارض بدی نداره؟؟؟

  1. عرض ادب و احترام

   به هیج وجه بدون معاینه پزشک و سرخود داروهای ذکر شده را مصرف نکنید.

   پیروز باشید

 55. سلام من بیماری دراماتیک سبوروئیک پوست سر دارم یعنی التهاب خارش سوزش و شوره و پوسته که به گفته دکترا غیر قابل درمانه و ایا کاشت مو برای من امکان پذیره و یا بعد کاشت ریزش پیدا نمیکنه لطفا صادقانه پاسخ بدین چون واقعا شرایط من خاصه نمیخوام از این بیشتر رنج ببرم این بیماری خودش به اندازه کافی من و عذاب داده

 56. سلام من ۱۹سالمع چن وقتی یه بار ریزشم قطع میشع الان ریزششدید دارم پوست سرم خارش داره و قتی دست میزنم مو میریزه .علتش چیه موهام خیلی کم پشت شده .میتونم کشت مو انجام بدم .ریزش دائم ندارم چن وقت یک بار ریزش شدید میگیرم

 57. سلام من ۲۸ سالمه و میخواهم کاشت مو انجام بدم فرق سر و جلوی سرم ریزش داشته و مشخصه و زمانی ک موهامو میشورم ریزش مو دارم مثلا به مقدار ۱۰ . ۲۰ تار مو . ایا میتونم کاشت مو کنم الان؟؟

  1. عرض ادب و احترام

   ریزش موی شما به مقداری که فرمودین عادیست، جهت دریافت وقت مشاوره کاشت مو با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ تماس حاصل فرمایید.

   پیروز باشید

 58. سلام
  من ۳۰ سالمه میخواستم مو بکارم ولی مشکای داره پوست سرم
  اینک بیماریه اگزما و پسوریازیس داره سرم ک باید حداقل هفته ای ۲ بار داروی دستساز استفاده کنم ک سرم پوسته نکنه
  آیا من میتونم مو بکارم یا ب خاطر بیماری پسوریازیس و پوسته سرم نمیشه؟
  لطفا راهنمایی کنید

  1. عرض ادب و احترام

   بله، امکان کاشت مو برای شما وجود دارد. در پروسه کاشت مو داروهایی مصرف می‌شود که تقریبا یک ماه مشکل بهتر می‌شود و بعد از آن به کمک شامپوهای طبی این مشکل کنترل می‌شود.

   پیروز باشید

  2. با سلام.میخواستم بدونم ازکجا باید متوجه شویم که ریزش موها به صورت ارثی هستش.چون من از ۲۷ سالگی موهام کم کم شروع به ریزش کردن البته بنده یه مقدار ادم استرسی ویه مقدارعصبی تشریف دارم واینکه امکان ریزش مجدد موهای کاشته شده چقدر هستش.ممنون.

  3. با سلام و وقت بخیر

   علایمی دارد که شامل مینیاتوریزه شدن مو، عقب نشینی و خلوت شدن در بعضی مناطق مشخص، است. مضاف بر اینکه در بیشتر موارد در خانواده نیز وجود دارد. عواملی نیز مثل استرس و کم خونی ریزش مو را سرعت می دهند.

 59. سلام وقت بخیر من نزدیک ۲۷ سالمه ریزش مو دارم اما جایی از سرم خالی نشده بیشتر موهام ضعیف شده خیلی و کف سرم پیداست ، برای من کاشت رو پیشنهاد میکنید؟ و اینکه مزوتراپی رو تایید میکنید؟ چون چند جا رفتم و مزوتراپی رو پیشنهاد دادن اما چشمم اب نمیخوره ازش

  1. عرض ادب و احترام

   مزوتراپی برای ریزش موی ارثی تاثیری ندارد. برای تشخیص اینکه آیا کاشت مو روش مناسبی برای شما هست یا خیر از سه ناحیه روبرو، بالا و پشت سر خود به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق واتس اپ یا تلگرام عکس ارسال فرمایید تا نظر پزشک متخصص پوست و مو به شما اعلام گردد.

   پیروز باشید

 60. سلام اقای دکتر. مزوتراپی نتیجه میده؟؟ من سه جلسه انجام دادم هیچ تاثیری ندیدم. ادامه بدم بنظرتون؟ مزوتراپی رو چه حد قبول دارین

  1. عرض ادب و احترام

   برای ریزش موی ارثی مزوتراپی نه درمان است و نه پیشگیری. در سایر موارد مانند ریزش موی بر اثر استرس، سوء تغذیه، بیماری یا اثرات یک داروی خاص می تواند پیشگیری کننده و موثر باشد.

   پیروز باشید

 61. سلام اقای دکتر. مزوتراپی نتیجه میده؟؟ من سه جلسه انجام دادم هیچ تاثیری ندیدم. ادامه بدم بنظرتون؟

  1. عرض ادب و احترام

   مزوتراپی برای ریزش موی ارثی تاثیری ندارد، اگر مدل ریزش موی شما موروثی باشد خیر بهتر است ادامه ندهید.

   پیروز باشید

 62. سلام درد آمپول بی حسی کاشت مو چقدره من یک بار پی آر پی کردم دردش بسیار وحشتناک بود مثله همونه؟ آمپول اونم ب سر زدن دیگه!

  1. عرض ادب و احترام

   ما درکلینیک خانه سفید در پروسه کاشت مو بنابه خواست شما از داروی بی حسی موضعی استفاده مخصوص استفاده میکنیم و سپس تزریق بی حسی انجام میشود، که در این صورت دردی احساس نخواهید کرد.

   پیروز باشید

 63. سلام من تو 25 سالگی کاشت انجام دادم راضی هم بودم و بعد از دو سال احساس میکنم حتی موهای کاشته شده هم داره میریزه . و الان 28 سال دارم . میخوام باز بکارم ایا احتمال این هست که موهای کاشته شده هم بریزه؟؟

  1. با سلام و احترام

   اصولا موهای کاشته شده دچار ریزش نمی شود. چون در سنی که هنوز ریزش موی فعال داشتین کاشت مو انجام دادین احتمال اینکه موهای اطراف موی کاشته شده شما دچار ریزش شده باشه خیلی بیشتره. در صورت موفق بودن کاشت موی دوم شما موهای کاشته شده دچار ریزش نخواهد شد.

   پیروز باشید

 64. با سلام من سنم حدودا ۲۰ است ریزش داشتم با شامپو قطع شده خیلی کمه در حد ۲ سانت از جلو فقط میشه کمک کنید الان کاشت کنم یا چند سال بعد . و هزینه چقدر در میاد؟

  1. عرض ادب و احترام

   قطعا کاشت مو بعد از ۲۵ یا ۲۷ سالگی نتیجه بهتری به شما میده. اینکه ریزش موی فعال دارید یا خیر یا با قطع مصرف شامپو که ممکن است مایندوکسیدیل در محتویات آن باشد مشخص می شود.

   پیروز باشید

 65. سلام خسته نباشید ، میخواستم بدونم میشه از جایی به غیر از پشت سر هم مو برداشت مثلا ساق پا ، لطفا به صورت کامل و با جزئیات توضیح بدید

  1. عرض ادب و احترام

   به جز ناحیه پشت سر فقط از ناحیه سینه و ریش میتونیم برای کاشت موی سر استفاده کنیم. برای دریافت جزئیات کامل به روش BHT مراجعه فرمایید.

   پیروز باشید

 66. سلام من در ۲۶ سالگی کاشت مو انجام دادم و در حال حاضر در سن ۲۸ سالگی نصف بیشتر موهای کاشته شده ام را از دست دادم چطور تضمین می دهید که موهای کاشته شده نمی ریزد؟ بنده هم موهام بعد از کاشت عالی بود و تمامش رشد کرد و با برنامه درست ویتامین مصرف می کردم اما به مرور بیشتر و بیشتر دچار ریزش موهای کاشته شده شدم. در صورتی که ریزش موی زیادی نداشتم و فقط خط رویش را کاشت کردم اما همین ناحیه دوبار دچار ریزش شد.

  1. عرض ادب و احترام

   موهای کاشته شده در کلینیک خانه سفید اصولا دچار ریزش نمی شوند. مگر اینکه توصیه های بعد از کاشت مو کامل رعایت نشده باشد.
   همچنین ممکن است موهای اطراف موی کاشته شده دچار ریزش شده باشد و شما حس کنین موهای کاشته شده دچار ریزش شده باشند.
   یکی از دلایلی که ما اصرار داریم حتما سن کاشت مو بعد از 30 سالگی باشد، همین مورد ریزش موهای اطراف موی کاشته شده می باشد. حتمن باید ریزش موی شما متوقف یا کند شده باشد سپس اقدام به کاشت مو نمایید.

   پیروز باشید.

 67. با سلام خسته نباشید . سوال من اینه ک بعضیا میگن الان تواین سن هستی اگر مو بکاری موهایی ک کاشتی بازم میریزه. من الان 21 سال دارم . به نظرتون درست میگن ؟

  1. با سلام و احترام

   خیر موهای کاشته شده به هیچ وجه دچار ریزش نخواهند شد. اما به علت اینکه ریزش موی شما در سن 21 سالگی یا 23 سالگی متوقف نشده است، بعد از کاشت مو موهای اطراف موی کاشته شده دچار ریزش می شوند و جلوه بدی درست خواهند کرد. به همین دلیل بهتر است بعد از سن 30 سالگی اقدام به کاشت مو نمایید.

   پیروز باشید

 68. سلام . من چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین. برای افرادی که ریزش موی غیرارثی دارن کاشت مو در چه سنی خوب است ؟
  سوال بعدی اینکه آیا حتما باید ریزش مو متوقف بشه بعد مو بکارم یا نه قبلش هم میشه ؟

  1. با سلام و احترام

   بهترین سن کاشت مو برای آقایان بین 30 تا 50 سال می باشد. و جواب سوال دوم شما بهتر است تا توقف کامل ریزش موی خود صبوری کنید اما اگر حس میکنین روی اعتماد به نفس شما تاثیر مخربی گذاشته با نظر پزشک می توانید اقدام به کاشت مو کنید.

   پیروز باشید

 69. سلام و خسته نباشید.
  من سنم ۱۶ساله و ریزش مو شدیدی دارم بطوری که کف سرم کاملا معلومه میخواستم بدونم امکان کاشت مو برام وجود داره؟ یا حداقل طوری که تا بالای۲۰سالگی کمی از طاسیم معلوم نباشه؟
  باتشکر

  1. با سلام و احترام

   خیر. دوست عزیز امکان کاشت مو برای افرادی که زیر 20 سال هستند وجود دارد اما به هیچ وجه این جراحی توصیه نمی شود. شما بهتر است با مراجعه به یک پزشک متخصص پوست و مو با تجربه نسبت به کنترل ریزش موی خود مشاوره گرفته و به درمان و جلوگیری از ریزش مو بپردازید.

   پیروز باشید

 70. سلام
  من ۲۷ سالم هست و خب موهام هنوز ریزش داره ب نظرتون صبر کنم تا به ۳۰ سال برسم یا اینکه زودتر اقدام ب کاشت کنم ؟

  1. با سلام و احترام

   اگر ریزش موی شما تقریبا متوقف شده یا حداقل خیلی کم شده می تونین در سن 27 سالگی هم اقدام به کاشت مو کنید.

   پیروز باشید.

 71. سلام و خسته نباشید. من 23 سالمه و ریزش موی شدید دارم و تقریبا خیلی موهام کم پشت شده. چن جا رفتم مشاوره گفتن سن مهم نیست و میتونم مو بکارم. میخوام بدونم اگه الان مو بکارم بعدا دوباره میتونم بکارم؟ آخه ترس اینو دارم ک خوب نشه. روشی هم که بهم گفتن fut بود. لطفا میشه راهنمایی کنید؟

  1. با سلام و احترام

   سن مناسب کاشت مو بالای 27 سال می باشد. این سن تعیین شده برای نتیجه بهتر کاشت موی شماست. یعنی اگر زیر این سن کاشت مو انجام شود و باز موهای شما دچار ریزش گردد نتیجه کاشت قبلی تقریبا بی تاثیر خواهد شد. پس بهتر است کمی صبور باشید و بعد از سن مناسب نسبت به کاشت اقدام نمایید.

   در مورد بخش دوم سوال شما اگر کاشت مو انجام دهید به روش FUT می توانید مجددا در صورت مناسب بودن بانک موی شما مجددا کاشت مو انجام دهید.

   پیروز باشید.

 72. با سلام

  من خانمي ٥٨ ساله هستم كه ب خاطر مشكلات تيروييد دچار ريزش مو شدم و در ناحيه كف سرم موهام ب شدت كم شده ب شكلي كه كف سرم كاملا پيداست
  ميخواستم ببينم ميشه ترميم كرد و شرايط و هزينه رو بدونم اگر ممنكه.

  سپاس

  1. با سلام و احترام

   بله بعد از کنترل بیماری و مصرف داروهای تیروئید و بازگشت به حالت نرمال امکان کاشت مو برای شما وجود دارد. جهت رزرو وقت مشاوره رایگان کاشت مو با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ یا 02188870480 تماس بگیرید. همچنین جهت ارسال عکس از طریق فضای مجازی با شماره ٠٩١٠٩٩٤٧٢٤٦ در تماس باشید.

   با تشکر

 73. سلام.
  من 28 سال سن دارم و خیلی وقته مشکل ریزش مو دارم که دلیلشم ارثیه بیشتر پشت سر ریزش داشته و جلو کمتره میخواستم ببینم این سن برای کاشت خوب هست و در مورد هزینه و اینکه بعد کاشت و گذشت زمان چقدر احتمال داره به حالت قبل برگرده.
  ممنون

  1. با سلام و احترام

   بله سن 28 سالگی برای کاشت مو مناسب است اما باید توسط پزشک معاینه شوید. اگر ریزش موی شما متوقف نشده باشد شاید تشخیص پزشک به تاخیر انداختن زمان کاشت مو برای آینده و تا توقف کامل ریزش موی شما باشد.
   در مورد هزینه باید با شماره 09122252731 تماس گرفته و عکس از سر خود ارسال کنید تا هزینه تقریبی کاشت مو برای شما ارسال شود.
   بازگشت به حالت قبل به هیچ وجه امکان ندارد اما از حالتی که الان دچار آن شده اید خارج شده و موهای شما حالت طبیعی تر و شکل بهتری میگیرد.

   پیروز باشید

 74. سلام من 25 سالم هست و موهای سرم انقدر ریزش کرده که الان پوست سرم معلومه ، خواستم بدوم آیا این موهایی که باقی مونده هم میریزه ؟ و اینکه آیا میشه بین این ها مو کاشت ؟

  1. سلام و وفت بخیر

   احتمال ریزش باقی مانده موهای شما هم هست . البته برای نظر دهی دقیق تر بهتر است با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید. بله بین موهای شما میتوان مو کاشت اما ابتدا باید ریزش موی شما متوقف شود. چرا که بعد از کاشت مو اگر موهای قبلی شما ریزش کند حالت زشتی در سر شما ایجاد می شود.

   پیروز باشید

  2. سلام
   من ۲۴ سالمه و دختر هستم
   از ۱۵ ۱۶ سالگی ریزش مو با الگوی مردانه دارم و چند سالی با دارو تحت درمان بودم
   علت ریزشمم هم ژنتیکی هستش هم هورمونی
   الان یکسالی هست که خیلی ریزش ندارم ولی جلوی سرم کم پشت هستش
   خواستم بدونم امکان کاشت مو در من هست؟

  3. عرض ادب و احترام

   اصولا بعد از معاینه و تشخیص پزشک امکان کاشت مو اعلام می شود. اما اگر منظور شما سن شماست در کاشت مو خانم ها مسئله سن مطرح نیست.

  4. سلام.من بیست سال تمام دارم و قسمت جلوی موهام تا میانه های سرم ریخته،دکتر گفته مشکلم ارثیه،بنظر شما امکان کاشت مو در این سن را دارم؟

  5. علاوه بر اون میخواستم بدونم که در روش اسکالپ،آیا چیزی هم کاشته میشود یا فقط نقطه و هاشور است؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا