کلینیک تخصصی کاشت مو خانه سفید

  • 2731 225 0912
  • 021-54503
نحوه درمان سردرد و سرگیجه بعد از کاشت مو

درمان سردرد و سرگیجه بعد از کاشت مو

سرگیجه و سردرد بعد از کاشت مو یکی از عوارضی است که بعضی از افرادی که کاشت مو انجام داده اند دچار آن می شوند. احساس سردرد بعد از کاشت مو خطرناک نیست و جای نگرانی ندارد. سردردهای بعد از کاشت مو معمولا به علت ایجاد برش هایی است که هنگام جراحی پیوند مو ایجاد می شود.

با آغاز و ابداع کاشت مو، از وسایل و لوازم غیر ظریفی استفاده می شد که سردرد و سرگیجه را در فرد افزایش می داد. اما امروزه در تکنیک های مدرن و جدید کاشت مو از ابزار های میکروسکوپیک و بسيار ظريف استفاده می شود و عوارضی چون سرگیجه و سردرد را کاهش می دهد.

درمان سردرد و سرگیجه بعد از کاشت مو

پس از تمام شدن کاشت مو احساس سردرد و سرگیجه امری طبیعی است و می توانید با استفاده از داروهای مسکن درد خود را تسکین دهید.

یکی از راه های درمان سردرد و سرگیجه استفاده از کمپرس گرم است و در کمترین زمان درد شما را کاهش می دهد. اگر سردرد و سرگیجه شما بعد از کاشت مو شدید شود و طی چند روز بهبود پیدا نکند بهتر است به پزشک خود مراجعه کنید تا بررسی های لازم را انجام دهد.

بی حسی بعد از کاشت مو

از عوارض موقت و زود هنگام کاشت مو می توان به بی حسی بعد از پیوند مو اشاره کرد. بی حسی که بعضی از افراد آن را تجربه می کنند تا چند هفته بعد از کاشت مو ادامه دارد و به مرور زمان این برطرف می شود.

دلایل ایجاد سرگیجه

ایجاد سرگیجه در فرد دلایل مختلفی دارد که در بعضی مواقع همراه با حالت تهوع و سردرد می باشد. در ادامه برخی از علل بروز سرگیجه را بررسی خواهیم کرد.

اختلال در گوش داخلی

حرکت مایع گوش داخلی و ورود آن به کانال های گوش داخلی باعث ایجاد سرگیجه در فرد می شود. این اختلال در هر سنی اتفاق می افتد.

کمبود ویتامین

کمبود ویتامین B12 در فرد باعث کاهش فشار خون و جریان خون مغز می شود. کمبود ویتامین B12 یکی از علت های بروز سرگیجه در فرد می شود.

بیماری های قلبی

 برخی از بیماری های قلب و عروق مانند اختلال دریچه قلب و سختی سرخ رگ‌ها احساس گیجی و سرگیجه را در فرد بوجود می آورد.

حتما بخوانید
درمان شوره سر بعد از کاشت مو

اضطراب

افرادی که اضطراب و استرس دارند نسبت به دیگر افراد تحرک و حرکت بیشتری دارند. از آنجایی که یکی از علل سرگیجه نگاه به اجسام هنگام حرکت و راه رفتن است، افرادی که اضطراب دارند در معرض اختلال سرگیجه هستند.

کم آبی

کم آبی باعث کاهش فشار خون می شود و احساس سرگیجه را در فرد ایجاد می کند. در مواقعی حتی کم آبی های خفیف هم روی فرد تاثیر میگذار و منجر به سرگیجه می شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of
Anonymous

Visitor Rating: 5 Stars