ریزش مو

راهکارهای درمان ریزش مو بعد از کرونا

4.7
(314)

بیشتر از یک سال است که ویروس کرونا همه کشورهای جهان را درنوردیده و افراد زیادی را مبتلا کرده است. از میان مبتلایان به این بیماری متاسفانه تعدادی جان خود را از دست داده‌ و خوشبختانه تعداد زیادی بهبود یافته‌اند. این بیماری با علائم مشابه سرماخوردگی آغاز شده و این علائم کم‌کم شدت می‌گیرند. تب، سرفه، سردرد و سرگیجه و بدن‌درد از علائم اولیه ابتلا به این بیماری است. پس‌ازآن کووید 19 با از دست دادن حس بویایی و چشایی و برخی علائم گوارشی نظیر حالت تهوع و اسهال خود را نشان می‌دهد.

در موارد شدید این بیماری ریه‌های فرد بیمار به طور کامل درگیر شده و تنفس برای او مشکل می‌شود. همین موضوع کرونا را به بیماری مرگ‌آور تبدیل می‌کند. معمولا پزشکان توصیه می‌کنند که با مشاهده علائمی نظیر درد یا فشار در قفسه سینه، کبود شدن لب‌ها، صورت یا ناخن‌ها، گیجی و خواب‌آلودگی هرچه سریع‌تر برای تست کرونا به بیمارستان مراجعه شود. در موارد خفیف پزشکان بیماران را به قرنطینه در خانه توصیه می‌کنند و در موارد شدیدتر آن‌ها را در بیمارستان بستری خواهند کرد.

مطالعات بر روی بهبودیافتگان کرونا نشان داده است که اثرات این بیماری حتی پس از بهبود کامل نیز باقی خواهد ماند. اثراتی نظیر تاثیر بر ریه‌ها و تنفس و اختلالات بویایی از آن جمله است. اما یکی از شایع‌ترین عوارض ابتلا به ویروس COVID-19 ریزش موها است. مشکلی که بسیاری از بهبودیافتگان با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند و به نظر می‌رسد که خیال برطرف شدن ندارد. اما سوال اینجا است که چرا کرونا باعث ریزش مو می‌شود و آیا اثرات ناشی از آن تا پایان عمر با افراد باقی می‌ماند؟ آیا راهکاری برای مقابله با این موضوع وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوالات تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

آیا واقعا ریزش مو یکی از عوارض کروناست؟

در حال حاضر زمان زیادی از ظهور کرونا نگذشته است و به همین دلیل درباره نشانه‌های این بیماری و عوارض آن هنوز نقاط مبهم زیادی وجود دارد. بیشتر مطالعات انجام شده بر روی ریزش موی ناشی از ابتلا به ویروس COVID-19 بر اساس مشاهده است و به همین دلیل نمی‌توان آماری قطعی از احتمال بروز ریزش مو پس از ابتلا به کرونا ارائه داد. یک مطالعه معتبر در سال 2020 عوارض ابتلا به کرونا را در 63 بیمار بهبودیافته بررسی کرد. این مطالعه نشان داد که حدود 24.1 درصد از شرکت‌کنندگان پس از بهبودی درگیر ریزش موها شده‌اند.

در این مطالعه میانگین زمان ظهور ریزش موها پس از بهبودی کامل 58.6 روز بود. در زمان این مطالعه از میان 14 شرکت‌کننده‌ای که بعد از کرونا دچار ریزش مو شده بودند، 5 نفر به طور کامل بهبود یافتند. اما 9 نفر باقی‌مانده هنوز هم با ریزش موها درگیر بودند. این موضوع نشان می‌دهد که ریزش موها پس از کرونا مشکلی است که در مردان و زنان بهبودیافته از این بیماری ظاهر می‌شود. اما می‌توان امیدوار بود که این ریزش دائمی نیست و پس از مدتی از بین می‌رود.

ریزش موی ناشی از کرونا آلیسا میلانو
آلیسا میلانو بازیگر مطرح هالیوودی در حال نشان دادن ریزش موی خود بعد از ابتلا به کرونا

چرا ابتلا به کرونا باعث ریزش مو می‌شود؟

گزارش‌های افراد بهبودیافته از کرونا نشان داده است که ریزش موی ناشی از ابتلا به کرونا به‌صورت شرایطی به نام تلوژن افلوویوم TE است. در افرادی که به ریزش موی TE مبتلا هستند، ریزش موها به‌صورت ناگهانی و دسته‌ای اتفاق می‌افتد. درواقع در زمان شانه زدن موها یا دوش گرفتن توده‌های بزرگی از موها می‌ریزند. اکثر افرادی که دچار ریزش موی TE می‌شوند، 2 تا 3 ماه پس از یک رویداد تحریک‌کننده، ریزش موی محسوسی را تجربه خواهند کرد. این ریزش مو باعث از دست دادن کمتر از نیمی از موهای سر می‌شود و برای 6 تا 9 ماه ادامه دارد. اما پس از این دوره افراد رویش مجدد موهای از دست رفته را مشاهده خواهند کرد. علت های ریزش مو بخاطر بیماری کرونا را بطور کامل شرح داده ایم :

 • تب شدید و بالا رفتن دمای بدن

یکی از عوامل احتمالی بروز ریزش موی TE ابتلا به یک بیماری حاد همراه با تب شدید است. یکی از اصلی‌ترین علائم بیماری کرونا نیز تب شدید است. همین موضوع می‌توان یکی از دلایل ریزش موها پس از بهبودی کرونا باشد. از طرف دیگر بالا رفتن دمای بدن خود باعث تحریک سلول‌های مو و ریزش آن‌ها می‌شود. در طول مدت ابتلا به بیماری کرونا به‌خصوص در انواع شدید دمای بدن در حد بسیار بالایی قرار دارد. در نتیجه موها به‌شدت تحت تاثیر قرار گرفته و می‌ریزند.

 • استرس و نگرانی

استرس یکی دیگر از عوامل محرک بالقوه ریزش موی TE است. مطمئنا در مدت شیوع COVID-19 استرس و نگرانی افراد در خصوص ابتلا به این بیماری بسیار زیاد است. علاوه بر این شخصی که به بیماری کرونا مبتلا می‌شود، همواره نگران شدیدتر شدن بیماری یا عدم بهبودی است. از طرف دیگر فشارهای قرنطینه و عدم ارتباط با دیگران و نگرانی از ابتلای اعضای خانواده به این بیماری باعث تشدید شرایط استرس‌آور و نگرانی افراد می‌شود. همین موضوع باعث تحریک موها شده و پس از بهبودی بیماری ریزش موها را شروع می‌کند.

درواقع TE زمانی اتفاق می‌افتد که یک عامل استرس‌زا مانع رشد موها شده و آن‌ها را وارد مرحله استراحت یا تلوژن می‌کند. در این مرحله موها برای 2 تا 3 ماه استراحت می‌کنند و برای خارج شدن از این حالت و رویش مجدد، نیازمند یک منبع مغذی و قوی هستند. در دوره ابتلا به کرونا بدن بیمار بسیار ضعیف می‌شود و پس از بهبودی مدت زیادی طول می‌کشد تا بدن بتواند قوای از دست رفته را دوباره برگرداند. به همین دلیل نیروی لازم برای رشد مجدد موها فراهم نشده و فرایند ریزش موی TE اتفاق می‌افتد.

کرونا و ریزش مو

 • داروهای درمان کرونا

در حال حاضر داروهای مشخصی برای درمان کرونا وجود ندارد. به همین دلیل پزشکان از داروهای مختلفی برای درمان این بیماری استفاده می‌کنند. این داروها عوارضی دارند که ریزش مو یکی از آن‌ها است. ریزش موی ناشی از مصرف یک داروی خاص معمولا موقتی است و مدتی پس از قطع مصرف دارو برطرف می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که اگر ریزش موها پس از بهبودی در اثر مصرف داروهای کرونا اتفاق افتاده است، جای نگرانی نیست و پس از مدتی برطرف می‌شود.

راهکارهای خانگی برای کنترل ریزش موی بعد از کرونا

برخی راهکارهای ساده و کم هزینه برای جلوگیری از ریزش موی ناشی از کرونا و یا درمان آن وجود دارد که به اختصار به توضیح آن ها پرداخته ایم. در نظر داشته باشید که استفاده همزمان راهکارهای ارائه شده ممکن است نتیجه عکس داشته باشد. لذا جهت استفاده هرکدام از آن ها خوب تحقیق کرده و با پزشک خود مشورت کنید.

 • تغییر سبک زندگی

تغذیه مناسب و شیوه نگهداری از موها می‌تواند تاثیر زیادی در تقویت آن‌ها و بازگشت موهای از دست رفته داشته باشد. معمولا آرایش موها به شیوه‌های نامناسب از اصلی‌ترین دلایل ریزش مو است. بنابراین باید در زمان شانه زدن با موها به آرامی برخورد کنید و آن‌ها را با ملایمت شانه بکشید. همچنین بهتر است استفاده از کش موها و نوارهای تنگی را فراموش کنید و آرایش موها به‌صورت دم‌اسبی را به حداقل برسانید. به‌علاوه شستن موها با روغن داغ یا استفاده از مواد تقویت‌کننده نامناسب می‌تواند به موها آسیب وارد کرده و ریزش موقتی بعد از کرونا را به ریزشی دائمی تبدیل کند.

 • استفاده از ویتامین D

ویتامین D یکی از اصلی‌ترین مواد مغذی برای رشد موها و حفظ استحکام و زیبایی آن‌ها است. این ویتامین در مواد غذایی مختلفی نظیر ماهی، قارچ، غلات، آب‌پرتقال و شیر کم‌چرب وجود دارد. همچنین نور خورشید منبعی غنی از ویتامین D است. بنابراین قرار دادن موها در معرض نور خورشید می‌تواند باعث حفظ سلامت آن‌ها شود. ویتامین D همچنین با تقویت فولیکول مو باعث رشد مجدد موهای از دست رفته می‌شود. موهایی که می‌توانند جایگزین موهایی شوند که COVID-19 از شخص گرفته است.

ریزش موی ناشی از ویروس کرونا

 • مصرف آمینواسیدها

کراتین اصلی‌ترین ماده سازنده مو است که نوعی پروتئین است. آمینواسیدهای تشکیل‌دهنده این پروتئین می‌توانند تاثیر زیادی در سلامت موها و رشد آن‌ها داشته باشند. معمولا بدن قادر به ساخت این آمینواسیدها نیست و شخص باید از طریق مواد غذایی آن‌ها را به دست آورد. کلم بروکلی، شیر، مرغ، جوانه گندم، سفیده تخم‌مرغ و سبزیجات دارای برگ سبز از منابع غنی پروتئین‌ها هستند که می‌توانند آمینواسیدهای مفید برای موها را به آن‌ها برسانند. مصرف این مواد غذایی باعث تقویت موها شده و از شدت ریزش موها پس از کرونا می‌کاهد.

 • مصرف روغن ماهی

مصرف ماهی به سلامت موها کمک زیادی می‌کند. اما روغن ماهی که از بافت‌های ماهی به دست می‌آید دارای انواع اسیدهای چرب و ویتامین‌هایی است که به سلامت موها کمک می‌کنند. روغن ماهی را می‌توان به‌صورت خوراکی مصرف کرد یا موها را با استفاده از آن ماساژ داد. درصورتی‌که قصد دارید موهای خود را با روغن ماهی ماساژ دهید، باید آماده تحمل بوی ماهی در تمام طول روز باشید. اگر دوست ندارید که مرتب بوی ماهی بدهید، بهتر است این روغن را به‌صورت خوراکی مصرف کنید. البته مصرف خوراکی این روغن ممکن با برخی داروها و مواد غذایی تداخل ایجاد کند که با مشورت با پزشک این مشکل نیز حل خواهد شد.

 • استفاده از آب پیاز

آب پیاز به رشد مو کمک کرده و از ریزش ناگهانی موها جلوگیری می‌کند. بنابراین می‌تواند درمان مفیدی در برابر ریزش موی ناشی از کرونا باشد. این ماده پرخاصیت موهای شما را درخشان کرده و با برطرف کردن عفونت‌های پوستی نیز به سلامت پوست سر و در نتیجه افزایش رشد موها کمک می‌کند. برای استفاده از آب پیاز بهتر است آن را با روغن نارگیل ترکیب کرده و یک بار در هفته به مدت 1 تا 1.5 ساعت بر روی موهای خود قرار دهید. ترکیب آب پیاز و عسل نیز می‌تواند یک معجون مناسب برای تقویت موها و کمک به رشد مجدد آن‌ها باشد.

 • ماساژ موها با روغن رزماری

روغن رزماری یکی از راهکارهای مناسب برای جلوگیری از ریزش و تقویت و رشد مجدد مو است. این روغن با بهبود گردش خون در پوست سر به تقویت ریشه موها کمک کرده و ریزش مو را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. مصرف روغن رزماری پس از بهبودی کرونا باعث برطرف شدن ریزش موهای ناشی از این بیماری شده و به رشد مجدد موهای از دست رفته کمک می‌کند.

ماساژ مو با روغن

راهکارهای پزشکی برای درمان ریزش موها

معمولا راهکارهای خانگی برای درمان ریزش موها در مدت زمان طولانی جواب می‌دهند. برخی افراد به دنبال روش‌هایی هستند که در مدت کوتاه‌تری نتیجه داده و به رشد موهای آن‌ها کمک کند. درمان‌های پزشکی از این روش‌ها است که علاوه بر کمک به رشد مجدد موها از ریزش آن‌ها نیز جلوگیری می‌کند. در ادامه این بخش تعدادی از راهکارهای پزشکی موثر برای درمان ریزش موها را بیان می‌کنیم.

 • درمان‌های دارویی مانند هیرویت

این دارو به‌صورت قرص‌های خوراکی عرضه می‌شود و تاثیر زیادی در بهبود ریزش موها دارد. هیرویت (HAIR VIT) حاوی انواع ویتامین‌های B1، B2 و B3 است که به رشد مجدد موها کمک زیادی می‌کنند. این دارو همچنین اوی آهن فراوانی است که فرایند خون‌رسانی به موها را بهبود بخشیده و باعث تقویت ریشه و ساقه آن‌ها خواهد شد. روی و بیوتین موجود در این دارو نیز فرایند رشد مجدد موها را سریع‌تر می‌کنند. توجه کنید که درمان‌های دارویی برای ریزش موها پس از کرونا باید حتما تحت نظر پزشک انجام گیرند. پزشکان معمولا مصرف داروی هیرویت را روزی یک بار قبل از صبحانه تجویز می‌کنند. این دارو باید با آب فراوان میل شود.

داروهای ماینوکسیدیل و فیناستراید و بیوتین نیز از دیگر داروهای مفید برای درمان ریزش موها هستند. معمولا داروی فیناستراید برای درمان ریزش مو در مردان تجویز می‌شود، چراکه این دارو بر روی هورمون‌های مردانه تاثیر می‌گذارد و ممکن است در بدن زنان مشکلاتی ایجاد کند. اما داروی ماینوکسیدیل هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان تجویز می‌شود. اگرچه این دارو بدون نسخه نیز به فروش می‌رسد. اما مصرف آن بدون مشورت با پزشک به‌خصوص زمانی که شخص به‌تازگی بیماری کرونا را پشت سر گذاشته است، اصلا توصیه نمی‌شود.

 • مزوتراپی مو

مزوتراپی مو روش درمانی جدید برای ریزش موها است که در اکثر افراد اثرات مثبتی دارد. در این روش ترکیبی از مواد مغذی مناسب برای مو به درون پوست سر تزریق می‌شود. این مواد با تقویت ریشه و پیاز مو به رشد موها کمک کرده و ز بروز ریزش مو جلوگیری می‌کنند. این روش را می‌توان به‌صورت مستقیم برای درمان ریزش مو استفاده کرد یا به‌عنوان مکمل درمانی برای ریزش موها در نظر گرفت. مزوتراپی مو شیوه‌ای مطمئن و تاثیرگذار برای درمان ریزش مو با الگوی مردانه و زنانه است و می‌توان از آن در سنین مختلف استفاده کرد.

شماره تماس برای رزرو مزوتراپی مو

پرسش و پاسخ با پزشک متخصص

 • آیا ریزش مو با ابتلا به COVID-19 رابطه دارد؟

این پرسش رابطه عکس بیماری کرونا و ریزش موها را نشان می‌دهد. درواقع باید دید که آیا افرادی که اکنون به با ریزش مو درگیر هستند، بیشتر از دیگران در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند؟ در ژوئیه سال 2020 پژوهشی بر روی 336 مرد مبتلا به کرونا و 1605 مرد سالم انجام شد. نتایج این پژوهش نشان داد که افرادی که الگوهای طاسی مشخص‌تری دارند بیشتر از دیگر افراد در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار دارند. البته نتایج این مطالعه تنها بر اساس مشاهده به‌دست‌آمده و دلیل محکمی برای این رابطه بیان نشده است. بنابراین نمی‌توان به‌طورقطع گفت که ارتباط مستقیمی بین ریزش موها و خطر ابتلا به کرونا قرار دارد.

 • آیا ریزش موی بعد از کرونا دائمی است؟

همان‌طور که گفتیم ریزش مو بعد از کرونا از نوع ریزش TE است. این ریزش از انواع ریزش‌های موقتی مو بوده و پس 6 تا 9 ماه برطرف می‌شود. درصورتی‌که شخص پس از بهبودی به موهای خود برسد و با استفاده از روش‌های تقویتی ریشه و ساقه موها را تقویت کند، ریزش موها در زمان کوتاه‌تری متوقف می‌شود و رشد آن‌ها نیز پس از مدتی دوباره آغاز خواهد شد.

 • چه مدت پس از بهبود کرونا ریزش مو اتفاق می‌افتد؟

ریزش موی بعد از کرونا اغلب چند هفته بعد از ناپدید شدن همه علائم اتفاق می‌افتد. این ریزش معمولا به‌صورت توده‌ای و در اثر بیماری تلوژن افلوویم است.

 • آیا برای ریزش موی بعد از کرونا باید به پزشک مراجعه کرد؟

این ریزش مو معمولا موقتی است و پس از مدتی برطرف می‌شود. اما برای اینکه مطمئن شوید که دلیل اصلی ریزش مو ابتلا به بیماری کرونا است و دلیل دیگری برای این موضوع وجود ندارد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. همچنین برای درمان ریزش موها و برگرداندن موهای از دست رفته نیز بهتر است با یک پزشک حاذق مشورت کنید تا بهترین روش مقابله با این موضوع را به شما پیشنهاد دهد.

علل ریزش مو کرونا

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 4.7 / 5. تعداد رای ها 314

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫17 دیدگاه ها

 1. سلام
  وضعیت منم دقیقا مثل تو هست یکساله از کرونا و ریزش موهام میگذره منم موهای ریز تو سرم هست سه بار دکتر رفتم دکتر اخری اسرار داره ماینوکسیدل مصرف کنم میگه کرونا باعث ریزش مردانه هم میشه ولی میترسم مصرف کنم ویتامین دی و زینک هم مدام مصرف کردم تاثیر انچنانی نداره بعد گذشت یک سال هنوز هم ریزش دارم اما نه اونقدر گاهی روزا زیاده گاهی کم ولی هرچی که هست بهتر از شیش ماه پیشه فقط امیدوارم خوب بشه چون همه جا میگن تلوژن افلوویم نه ماه طول میکشه این طولانی شدن استرس زاس ولی امیدوارم همه موها برگرده

  1. سلام و وقت بخیر

   جهت درمان ریزش موی ناشی از کرونا به هیچ وجه احتیاجی به مصرف ماینوکسیدیل نمی باشد.

 2. سلام دوستان
  من مهر 99 کرونا گرفتم و ریزش موهام بعد اون شروع شد،تقریبا 3 ماه ریختن موهام؛همون اولش موهامو صفر زدم ،کم کم کف سرم مشخص شد؛دکتر نرفتم و سر خود ماینوکسیدیل مصرف کردم،ولی کاملا اشتباه بود
  موهام در اومدن ولی وقتی قطع کردم بدتر از اول ریختن یعنی جوری شد که علاوه بر موهایی که در آورده بود موهای خودمم ریختن
  ریزشش هی ادامه داشت تا اینکه از عید بیوتین و ویتامین D و از این تقویتیا یکم استفاده کردم
  کف سرم کلا شده موهای ریز ریز ولی شدیددددا کند رشد میکنن،موها اول خیلی نازکن ولی کم کم بزرگ میشن
  الان ریزشم تقریبا طبیعی شده ولی هرچی میریزه از کف سرم در میاد
  دوستان طول میکشه موها دربیاد حتی تا 1 سال شایدم بیشتر
  آدم خیلی ناراحت میشه و آزار دهنده هست ولی باید صبر کرد پس خودتونو اذیت نکنین موها انقدر زیاده تعدادشون که تا اونا در بیان اینا پوشش میدن کف سر رو
  در کل نگران نباشین که اگر بخاطر کرونا باشه که بی شک مطمئن باشین درمیاد ولی یکم طول میکشه
  سوالی بود درخدمتم

 3. سلام من تیر ماه کرونا گرفتم و الان خیلی ریزش مو دارم جوری که به قول دوستمون اگه چند ماه طول بکشه کچل میشم توی 20 سالگی کوتاهم کردم موهامو در حد کچلی فایده نداشت درمان ها هم اکثرا گرون و ناکارامدن الان دیگه کلاه گیس خوب سراغ دارین ؟ :))

  1. سلام منم دقیقا همینطوری شد ۲۲سالمه تیرماه کرونا گرفتم الان ریزش موی شدید دارم ولی خب تصمیم گرفتم برم مزوتراپی تنهاچیزیه که استفاده نکرده بودم.به نظرم امتحان کن

 4. والا من الان یکساله بعد از کرونا ریزش مو گرفتم دکترا میگن بر میگرده ولی هنوز این سیکل ریزش و رویش موی من درست نشده ولی از قبل بهتر شده اما خوب نه

 5. من هم الان دو ماهه ریزش موی شدید دارم اگه طبق گفته شما ۶ تا ۹ ماه ریزش طول بکشه فکر کنم در سن ۱۷ سالگی کچل بشم!
  از روش مزوتراپی استفاده کردم ماده داخل امپولش ۴۰۰ تومن بود هنوز که نتیجه نگرفتم موهای فرفری و قشنگی داشتم که میدونم دیگه بهم بر نمیگرده 😔
  یا حد اقل ۱۰ سال طول میکشه به اندازه قبلیش برگرده برای عروسیمم فکر کنم باید کلاه گیس بذارم!
  اگه کسی نتیجه گرفته اعلام کنه تا حد اقل بدونیم امیدی هست.
  همین امروزم میخام موهامو کوتاه کنم چون طاقت دیدن این همه ریزش رو‌ندارم

 6. سلام و عرض ادب
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید چون منم دقیقا همین مشکل رو دارم 😭

 7. سلام و عرض ادب
  شما رو بخدا بگید چی مصرف کردید منم هم سن و سال شما هستم و بسیار نگرانم .
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید چون منم دقیقا همین مشکل رو دارم 😭

  1. سلام
   اگر در صورت تمایل پیام به ایمیلم بدین تا راهنماییتون کنم
   من خودم هم به این مشکل مبتلا شدم

 8. سلام به همه
  من و برادرم تقریبا آخر های خرداد ۱۴۰۰ کرونا گرفتیم و فکر کنم دلتا اما خب الحمدلله کمی گویا کرونای خفیفی بود و خلاصه بعد حدودا دو یا سه هفته یا یه ماه خوب شدیم ، اما الان حدودا چند هفته هست که ریزش مو داریم ، برای برادرم شدید تره و پوست سرش داره دیده میشه و خلاصه نیاز نیست شونه کنم یا حموم برم ، دست که میزنم حداقل ۵ تا تار مو می‌ریزه ، چ برسه برم حموم که خیلی زیاد می‌ریزه ، مادر و پدرم به خصوص خودم خیلی نگران هستیم که آیا از کروناست یاچیز دیگه ای ، اگرم کروناست چیکار کنیم و راهنمایی کنید لطفاً .
  ممنون

  1. سلام و وقت بخیر

   ریزش موی طبیعی در روز بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ تار مو ممکن است باشد. در حمام به دلیل اینکه آب بین موها رفته و موهایی که بصورت طبیعی ریخته را نیز شستشو می دهد طبیعی است که شما تعداد بیشتری مو در دستان خود می بینید. در هر صورت نگران نباشید و برای درمان با پزشک مشورت کنید.

  1. نه این طور نیست من کرونا گرفتم و هیچ دارویی هم در این دوره استفاده نکردم ولی بعد از بهبود ریش مو گرفتم هنوز هم ادامه داره

 9. سلام دوستان من یه خانم ۳۰ ساله هستم بنده مهر ماه کرونا گرفتم و اول بهمن با ریش شدید مو مواجه شدم واقعا فاجعه بزرگی بود برام، حتی دوس نداشتم حموم برم یا موهامو شونه کنم به موهام دس نمیزدم بخاطر ریزش موهام حتی تمایل نداشتم با دوستان صمیمیم رو به رو بشم موهامو میشمردم شاید روزی نزدیک به ۱۰۰۰ تا مو از دس میدادم بهم گفتن عوارض کروناس و خوب میشه ولی من باز تونیک مو خریدم الان هم ر ویش مو هام خوب شده هم طاسیم برطرف شده اسم شامپو ضد ریزش و تونیکش یادم نیست دکتر گفت حتی اگه از تونیکم استفاده نمیکردی خوب میشد .شمام اگه مشکل منو دارید نگران نباشید ان شالله زود همه چی باز خوب میشه باور کنید استرس نگیرید لطفا

  1. لطفا راهنماییم کنید
   🙏🙏🙏🙏🙏🙏🌼🌼🌼🌼
   خواهر گلم ممنون میشم

  2. ممنون عزیزم منم مشکل ریزش شدید دارم خدا کنه برطرف شده نگرانم ولی کاری نمیشه کرد انگاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بریم یکی دیگه بخونیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا