دانشنامه ریزش مو

علت ریزش مو در جوانان | راهکارهای درمان فوری

()

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که وقوع آن در مردان معمول‌تر بوده و معمولا از ابتدای میان‌سالی آغاز می‌شود اما می‌توان آن را در خانم‌ها نیز مشاهده کرد. ریزش مو در زنان عموما با نازک و کم‌پشت شدن موها آغاز شده و سپس با ریختن بخشی از آن‌ها ادامه پیدا می‌کند.

برای افرادی که پا به سن گذاشته‌اند و منتظر بازنشستگی هستند، ریزش مو امری طبیعی است اما زمانی که هنوز جوان باشید و جویای نام، ریختن حتی یک تار مو نیز می‌تواند برای شما نگران‌کننده باشد. پس اگر جوان هستید و امروز حین شانه زدن، متوجه وجود این مشکل شده و به دنبال علت آن هستید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

علت های اصلی ریزش مو در جوانان

۱- مشکلات هورمونی، علتی شایع در زنان

به دلیل اینکه زنان بیشتر از مردان در معرض تغییرات هورمونی ناشی از بارداری، قاعدگی، استفاده از داروهای ضد بارداری، یائسگی و… هستند، ریزش مو ناشی از مشکلات هورمونی در آن‌ها شایع‌تر است. البته در برخی از این شرایط ریزش مو برای خانم‌ها کاملا طبیعی بوده و اصلا نگران‌کننده نیست. به‌عنوان‌ مثال اگر در حین بارداری یا مدتی پس از زایمان دچار ریزش مو شده‌اید جای نگرانی نیست اما اگر این مشکل تا مدت‌ها پس از زایمان با شما همراه بود باید برای حل مشکل به پزشک مراجعه کنید.

ریزش مو بر اثر مشکلات هورمونی

2- استرس اصلی‌ترین دلیل ریزش مو در جوانان

ریزش مو در اثر استرس مرد و زن و سن و سال نمی‌شناسد. در هر سنی و با هر شرایطی بدنی که باشید، در صورتی که تحت فشار شدید استرس قرار بگیرید موهایتان را از دست خواهید داد. در شرایطی که استرس شدیدی دارید، هورمون‌های مختلف در بدن شما برای عادی‌سازی شرایط ترشح می‌شوند و این امر باعث به هم ریختن تعادل هورمونی بدنتان می‌شود.

اگر شرایط استرس‌زا طولانی شود یا به طور مداوم در آن قرار بگیرید، موها شروع به نازک‌تر شدن کرده و ریزش آن‌ها آغاز می‌شود. البته این مشکل معمولا بعد از عادی شدن شرایط برطرف می‌شود اما برای جوانانی که مدام در معرض استرس ناشی از تحصیل و شغل و شرایط خانوادگی هستند می‌تواند ادامه‌دار باشد.

ریزش مو بر اثر استرس

3- رژیم‌های خودسرانه، عاملی برای کچلی زودرس

مواد غذایی که مصرف می‌کنید، منبع اصلی تامین ویتامین‌ها و پروتئین‌های موردنیاز برای رشد و استحکام موها هستند. در صورتی که قصد لاغر شدن یا چاق شدن را دارید، بهتر است از یک متخصص تغذیه کمک بگیرید. متخصص به شما کمک می‌کند که غذاهای مفید برای بدنتان را در حجم مناسبی مصرف کنید تا به اندام دلخواهتان برسید.

در صورتی که مدام در حال گرفتن رژیم‌های زجرآور و بی‌فایده هستید، باید خیلی زودتر از سنین میان‌سالی منتظر ریزش موها باشید. پس بهتر است همان اندازه که به فکر آب کردن چربی‌ها هستید، به فکر نگه داشتن موها روی سر خود نیز باشید.

ریزش مو بر اثر تغییر رژیم غذایی

4- سیگار و قلیان، دشمن ریه‌ها، پوست و موهای شما

بهتر است بین تفریحات ناسالم، دوستان نادرست و موهایتان یکی را انتخاب کنید! در صورتی که هر روز صبح تعداد موهای موجود در برس موهایتان را می‌شمارید، دور سیگار و قلیان را خط بکشید. چرا که به طور قطع با ادامه روند استفاده از نیکوتین خیلی زودتر از آنکه فکرش را بکنید دیگر نیازی به برس نخواهید داشت.

ریزش مو بر اثر مصرف سیگار

5- ارث خانوادگی، مشکلی بدون راه فرار

پیش از آنکه برای مشکل ریزش مو در جوانی به پزشک مراجعه کنید، نگاهی به اطرافیانتان بیندازید. در صورتی که پدر، برادران، عموها یا دایی‌هایتان صاحب موهایی کم‌پشت بوده یا به طور کامل کچل هستند، احتمالا خودتان متوجه علت مشکل خواهید شد.

البته این به این معنا نیست که در صورت وجود ژن کچلی در خانواده، شما هم حتما کچل خواهید شد اما معمولا یکی از دلایل ریزش مو در جوانی وجود ژن کچلی در شما است.

مشکل ریزش مو بر اساس ارث

6- مراقبت نادرست از موها، یک بلای خودخواسته

خیلی از اوقات ریزش مو در جوانی بلایی است که خودتان بر سر خودتان آورده‌اید. اگر دوست دارید حداقل تا رسیدن به میان‌سالی موهای پرپشتی داشته باشید، باید از موهایتان به درستی مراقبت کنید. استفاده از شامپوهای نامناسب، تعویض مرتب شامپو، عدم شست و شوی صحیح موها، شانه نزدن درست و مداوم و… همگی از مواردی هستند که می‌توانند به موهای شما آسیب برسانند. در صورتی که در رسیدگی نکردن به موهایتان اصرار داشته باشید، خیلی زود با مشکلاتی بزرگ‌تر از ریزش موها نظیر بروز قارچ‌های پوستی مواجه خواهید شد.

توجه کنید که منظور ما از مراقبت نادرست از موها تنها شست و شوی نامناسب آن‌ها نیست. در صورتی که به طور مرتب از رنگ‌های شیمیایی یا دکلره استفاده می‌کنید، با موهای خیس می‌خوابید، هرروز صبح موهایتان را سشوار کرده یا اتو می‌کشید یا هنگام بستن آن‌ها را محکم می‌کشید باید منتظر ریزش مو در جوانی باشید.

فراموش نکنید که این مشکل تنها به وسیله خود شما قابل حل است و کس دیگری نمی‌تواند شما را وادار به مراقبت از موهایتان بکند.

ریزش مو بر اساس مراقبت نادرست از موها

7- مصرف داروها، مشکلی اجتناب‌ناپذیر

متاسفانه بخش زیادی از داروهایی که برای درمان بیماری‌های مختلف تجویز می‌شوند ریزش مو را ایجاد می‌کنند. از جمله این داروها می‌توان به داروهای شیمی‌درمانی، فشار خون، ضد افسردگی و… اشاره کرد. در چنین موردی شما چاره دیگری به جز کنار آمدن با این مشکل ندارید. چرا که نمی‌توانید سلامتی خود را به زیبایی‌تان بفروشید.

مشکل ریزش مو بر اثر داروها

8- بیماری‌ها، یک دشمن درونی و پنهان

در بسیاری از موارد یکی از دلایل ریزش مو در جوانی وجود بیماری است که شما از آن آگاه نیستید. به عنوان مثال تیروئید، کم‌خونی، مشکلات سیستم گوارشی، قارچ‌های پوستی و… همگی می‌توانند از دلایل پنهانی ریزش مو باشند. در صورتی که موهایتان به صورت غیرعادی می‌ریزد یا به طور ناگهانی زیاد شده است برای تست این بیماری‌ها به پزشک مراجعه کنید.

البته بیماری‌هایی که منجر به ریزش مو می‌شوند لزوما پنهان نیستند. در بسیاری از موارد بیماری‌های خود ایمنی نظیر MS، لوپوس یا دیگر بیماری‌ها مثل دیابت، کبد چرب و… می‌تواند علت ریزش مو در جوانان شود.

مشکل ریزش مو بر اثر بیماری ها

9- مشکلات عصبی، یک علت ریشه‌ای

در برخی موارد ممکن است که یک شوک عصبی باعث شروع فرایند ریزش موهای شما شود. این شوک می‌تواند یک شوک بسیار بزرگ مانند غم ناشی از مرگ یکی از عزیزان باشد یا در اثر استرس زیاد ایجاد شود. به طور عمده مشکلات عصبی که منجر به ایجاد افسردگی یا بی‌قراری در فرد می‌شوند، با ریزش مو همراه هستند.

توجه کنید که ریزش مو به دلیل وجود این مشکلات موقتی است و پس از برطرف شدن مشکل موها به حالت عادی خود برمی‌گردند. اما اگر دوره مشکل عصبی طولانی شود ممکن دیگر موهایتان مثل روز اول نشود.

ریزش مو در جوانان بر اثر مشکلات عصبی

10- استفاده بیش از حد از مواد حالت‌دهنده مو، زیبایی موقتی ریزش دائمی

یکی از شایع‌ترین دلایل ریزش مو در جوانی استفاده فراوان از ژل‌ها، ماسک‌ها و روغن‌های مو است. این مواد برای اینکه به موهای شما حالت دهند تقریبا آن‌ها را نابود خواهند کرد. ترکیبات موجود در این مواد اغلب شیمیایی بوده و برای ساقه و ریشه موها مناسب نیست.

مشکل استفاده از این مواد زمانی زیاد می‌شود که بدون پاک کردن آن‌ها از روی موهایتان به رختخواب بروید و فردا صبح مجددا از آن‌ها استفاده کنید. در چنین مواردی باید در سنین جوانی فاتحه موهای زیبای خود را بخوانید.

ریزش مو بر اثر استفاده بیش از حد از مواد حالت دهنده

آیا راه‌حلی برای درمان ریزش مو در جوانی وجود دارد؟

حال که با دلایل ریزش مو در جوانی آشنا شدید، سوال اینجاست که راه چاره چیست؟ خوشبختانه راه‌های زیادی برای جلوگیری از ریزش مو و یا کنار آمدن با آن وجود دارد. در ادامه این بخش برخی از موثرترین راه‌های کاهش ریزش مو را بررسی می‌کنیم.

۱- سبک زندگی خود را تغییر دهید.

منظور ما از سبک زندگی شیوه مراقبت از موها، تعداد دفعات شست و شوی آن‌ها، نوع شامپو یا نرم‌کننده مورد استفاده و… است. در صورتی که از نظر ژنتیکی مشکلی ندارید و وضعیت هورمون‌ها و دیگر اعضای بدنتان مرتب است، باید روش دیگری را برای مراقبت از موها انتخاب کنید.

اگر هر روز موهای خود را می‌شویید، بهتر است از شامپو استفاده نکنید. چرا که استفاده زیاد از شامپو باعث خشک شدن موها شده و ریزش آن‌ها را افزایش می‌دهد. همچنین استفاده مداوم از ژل، ماسک مو، سشوار، اتوی مو و… باعث ایجاد آسیب در موها شده و شما را به کچلی نزدیک‌تر می‌کند.

۲- به رژیم غذایی سالم روی بیاورید.

بهتر است استفاده از غذاهای ناسالم را پایان دهید. استفاده مداوم از فست فودها و دیگر خوراکی‌های با ارزش غذایی پایین شما را به کچلی در جوانی نزدیک و نزدیک‌تر می‌کند. به همان اندازه که پرخوری می‌تواند باعث ریزش مو در جوانی شود، کم‌خوراک بودن نیز می‌تواند مشکل‌ساز شود. چرا که بدن شما ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و دیگر مواد معدنی موردنیاز خود را دریافت نمی‌کند و اولین جایی که از کمبود این مواد ضربه می‌خورد موهایتان است. چرا که از نظر بدن شما اهمیت موها بسیار کمتر از دیگر بخش‌های بدن است.

۳- جنس موهایتان را بشناسید.

استفاده از شامپوهای مناسب مو بسیار مهم است. اگر موهای خشکی دارید و از شامپوی مناسب موهای چرب یا معمولی استفاده می‌کنید، منتظر ریزش مو در جوانی باشید. علاوه بر آن بهتر است همواره از یک شامپوی مشخص که بیشترین سازگاری را با موهای شما دارد استفاده کنید. توجه کنید که شامپوی ثابت موهای شما نباید حتما گران‌قیمت باشد. ممکن است موهای شما با شامپوهای ارزان‌تر بیشتر کنار بیایند.

۴- مشکلات هورمونی و عصبی را درمان کنید.

در صورتی که با یکی از مشکلات هورمونی یا عصبی دست و پنجه نرم می‌کنید، پیش از آنکه تک‌تک موهای سرتان بریزد به پزشک مراجعه کنید. این مشکلات نه تنها می‌توانند به موهای شما آسیب برسانند بلکه در صورت طولانی شدن همه اعضای بدن را درگیر کرده و مشکل را از آنچه ست پیچیده‌تر خواهند کرد.

۵- از موقعیت‌های پراسترس دوری کنید.

حتی‌الامکان از استرس دوری کنید اما اگر شغل شما به گونه‌ای است که همواره در معرض موقعیت‌های پراسترس قرار دارید، بهتر است روش‌های کنترل استرس را بیاموزید. دانستن این روش‌ها هم در مدیریت فعالیت‌هایتان به کمکتان می‌آید و هم موهایتان را روی سرتان نگه می‌دارد.

۶- از روش‌های درمان ریزش مو استفاده کنید.

در صورتی که هیچ یک از راه‌حل‌های گفته شده چاره ریزش موهای شما نبود، به سراغ یک پزشک متخصص پوست و مو بروید و از او کمک بخواهید. خوشبختانه در حال حاضر روش‌های زیادی برای درمان ریزش مو در جوانی وجود دارد. بسته به نوع ریزش موها و مقدار آن پزشک به شما درمان با داروهای شیمیایی یا استفاده از داروهای تقویت‌کننده مو را پیشنهاد می‌دهد. همچنین ممکن است برخی پزشکان از روش‌های سنتی برای درمان استفاده کنند و داروهای شیمیایی را کنار بگذارند.

۷- به یک مرکز کاشت مو سر بزنید.

اگر تا به حال نتیجه‌ای نگرفته‌اید، بهتر است از یک مرکز کاشت مو وقت بگیرید. فقط پیش از آن مبلغ لازم برای کاشت موهایتان را تهیه کنید تا در ادامه مسیر به مشکل برنخورید.

فراموش نکنید که کاشت مو با پایان عمل به پایان نمی‌رسد. بلکه پس از آن این شما هستید که باید وظیفه مراقبت از موهایتان را بر عهده بگیرید. پس از انجام عمل کاشت مو باید استفاده از سیگار و قلیان را کنار بگذارید، از شامپوهای مخصوص استفاده کنید و استرس و فشار کاری را کمتر کنید و دیگر مراقبت‌های گفته شده توسط متخصص کاشت مو را با دقت انجام دهید.

نمونه کاشت مو در خانه سفید

۸- مزوتراپی مو را امتحان کنید.

مزوتراپی مو یکی از روش‌های درمانی نسبتاً جدید (البته با بیشینه‌‌ای قدیمی) است که می‌تواند همراه با دیگر درمان‌های ریزش مو یا به تنهایی استفاده شده و تاثیرات بسیار خوبی داشته باشد.

از مزوتراپی می‌توان به عنوان درمان پیشتیبان یا مکمل، همزمان با سایر روش‌های درمانی ریزش مو استفاده کرد. بیشتر متقاضیان مزوتراپی افرادی هستند که از دو داروی مهم ریزش مو، یعنی مایندوکسیدیل و قرص فیناستراید استفاده می‌کنند و می‌خواهند نتایج بهتری بگیرند. البته مزوتراپی مو به تنهایی هم می‌تواند نقش موثری در جلوگیری از ریزش مو و بهبود کیفیت مو داشته باشد.

عکس و نتایج مزوتراپی مو

۹- با کچلی کنار آمده یا یک کلاه‌گیس بخرید.

بسیاری از افراد هستند که مشکلی با کچلی ندارند. توصیه ما به آن‌ها این است که وقت را تلف نکرده و خود را به عنوان یک کچل خوش‌تیپ بپذیرند. اما اگر واقعا با کچلی یا ریزش بیش از حد موها مشکل دارید، بهتر است یک کلاه‌گیس بخرید و در مواقع لازم از آن استفاده کنید.

چه زمانی باید نگران ریزش موها باشیم؟

ریزش موها در همه افراد یک امر طبیعی است. به طور کلی در صورتی که در طول روز 50 تا 100 تار از موهای خود را از دست می‌دهید؛ یعنی حجم موهای ریخته شده آن‌قدر نیست که شما را شگفت‌زده کند، جای نگرانی نیست. اما اگر هر بار که در موهای خود دست می‌کشید بخشی از موهایتان می‌ریزد، موهایتان کم‌پشت یا نازک شده یا پوست سرتان مشخص شده است باید برای درمان ریزش مو اقدام کنید.

بهتر است پیش از آنکه حجم موهایتان آن‌قدر کم شود که پوست سرتان مشخص شود چاره‌ای بیندیشید. چرا که پس از آن درمان آن خیلی سخت‌تر و طولانی‌تر خواهد شد.

اگر تجربه ریزش مو داشته اید مشکلات خود را با ما در میان بگذارید. با استفاده از بخش نظرات، هرگونه نظر، پیشنهاد یا انتقادی دارید اعلام کنید. همچنین میتوانید سوالات خود پیرامون مشکلات ریزش موی خود را پرسیده و در اسرع وقت پاسخ پزشک متخصص کلینیک خانه سفید را دریافت کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫47 دیدگاه ها

 1. سلام من ۱۵ سالنه و در روز دست بکشم ۳ تار مو کنده گیشه و من حدود یک سال که موهام از ته کوتاه نکردم ممکنه بخاطر ضعیف شدن مو باشه چون قبلا همیشه به قول گفتنی از ته میزدم

  و خیلی نگرانم و کم پشت شده موهام و رشدش کم شده قبلا رشدش زیاد بود

  اگه میشه بگین چیکار کنم موهام نریزه همین ۳ تا ۴ دونش

  دلم میخواد برگرده به دوماه پیش چه موی پرپشپتی داشتم

  راستی از حالت دهنده مو که استفاده کردم روزا اول خیلی میریخت نگم براتون خیلی الان کم شده به ۳ تار مو

  خیلی حالم گرفتس استرس هم دارم در حد کم برا مدارس و مشغله زندگی اگه خوندین هرکی نظری داشت بگه

  1. سلام
   من شامپو head and shoulder میزدم بعد موهام شروع به ریزش کرد بعد صابون روغن زیتون زدم عالیه

  2. 25سالمه موهام میرزه فقط چرب میشه هر روز باید بشورم نشورم از خارش سر دیونه میشم انگار روغن رو ریختی سرم

 2. سلام
  من ۱۶سالمه تقریبا طی ۱۱ماه ریزش مو داشتم اول موهام خیلی پرپشت بود ولی الان پوست سرم دیده میشه هر دفعه هم سرمو شانه میزنم چن تار مو میریزه این طبیعیه؟ و موهام دوباره مثل قبل میشه؟؟
  لطفاا جواب بددییید

 3. سلام من هیفده سالمه نه استرس دارم نه چیزی ولی این روزا سرم خیلیشلوغه وزیاد کار دارم موهام طی چهار پنج روز چرب میشن وهرچندبار که به سرم دست میکشم یکی دو دونه میاد وپوست سرم دیده میشه چیکار باید کنم ممنون میشم جواب دهید??؟؟؟

  1. داش درمانشو پیدا کردی من الان دقیقنننن ۱۷ سالمه و همین مشکلو دارم

 4. سلام من ۱۳ سالمه موهام وقتی صبح ها بیدار میشم ۱۰ تا ۲۰ تا میریزه از فاميل های پدری کسی این مشکل رو نداره و فاميل های مادری یه داییم چی کار کنم طبیعیه یا نه

 5. سلام
  من 15سالمه و وقتی داخل حمام از شامپو استفاده میکنم و دست داخل موهایم میکشم حداقل5تا7تار موهام میریزه آیا طبیعیه؟ لطفا پاسخ دهید

 6. سلام پسرم۱۳سالشه وبه بلوغ رسیده وریزش مو داره وسابقه خانوادگی طاسی داریم میخواستم ببینم باید چکار کنم در کل خودش موهای نازک وکمی داره ،نگرانم نکنه کامل بریزن ،لطفا راهنمایی کنین ،ممنون

  1. لطفا دکتر نبرید که شرایط بدتر میشه. باز با طب هومیوپاتی وسنتی ودرمان دارن

 7. سلام
  من پسر هستم و ۱۴ سالمه
  سمت راست موهام خیییییییلی کم شده و پوست سرم پیدا داره میشه
  خییییییلی خجالت میکشم جلو بقیه
  لطفا کمک کنید باید چکار کنم

 8. سلام وقت بخیر تورو خدا کمکم کنین بخدا روزی بالای سیصد تار موهام میریزه هربار دست بزنم موهام پر دستم میریزه ازش بنظرتون چکار کنم اصلا نه بلند میشه نه رشد مجدد داره

 9. سلام من صورتم جو شپیزد رفتم دکتر بهم یه عالنه کرمو قرس داد استفاده کردم بعد جوشام کم شد بعد رفتم دکتر متخصص بهم قرس داد جوشام تموم شد الان الانم ۶۰ روزه ک ورزش افزایش قد میکنم خیلی عرق میزنم هر روز میرم حموم تو حموم ۱۲ تا ۱۰ تا ۱۳ اینقد میریزه وقتی شامپو میزنم اسم شامپومم هد اند شولدرز است بعد واکسن دومم زدم یعنی ورزش کردنو قرس خوردنو اینا باعث ریختن موهام میشن یه قرسم اسمش اسپیرنوولاکتیون هست این قرسم برا کاهش جوشه متخصص نوشته برام الانم استفاده میکنم ویتامین ب ۱۲ هم استفاده میکنم

 10. سلام ترو خدا جواب بدید دارم افسرده میشم مو های چربی دارم وه روزی بین ۲۰ تا ۴۰ تار مو رو از میدم همه میگن طبیعیه ولی کف سرم داره کم کم معلوم میشه و فقط تو فصل سرما ایجوریم

  1. سلام و وقت بخیر

   به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا از نگرانی های شما کاسته شود.

  2. سلام من ۱۷ ساله هستم اگر میرم حمام یا موهم میکشم. ۸ تا ۱۰ مو به دستم میاد..چکاره کنم

 11. ویییی☹️حاجی 16 سالمه اولش موهام موخره داشت تا کمرم بود بعد مصری کوتاهش کردم بعد پسرونه زدم بعد دو بار ب فاصله ی هفته از ته زدم چون خلی مریخت الن موهام تا گردنمه خلی میریزه و ریشه سفید مو کنده میشه ☹️ گریَم میایه خلی موهام این چند روز ریزشش زیاد شده مث قبل پرپشت میشه ینی؟ ?

 12. من29سالمه بعد از تزریق دوز دوم واکسن موهام هم کم پشت شد هم ریزش مو دارم

 13. سلام وقت بخیر من پسرم ۱۵ سالمه
  ببخشید من ریزش مو دارم و موهام در شقیقه ریخته و به شکل M در اومده.خانواده ‌ی پدرم همشون طاسن‌.آیا من هم طاس می شوم؟

 14. سلام
  من ۱۷ سالمه و دخترم
  حدودا دو هفته میشه که شدیدا موهای سرم میریزه جوری که تو حموم اندازه کف دستم گوله مو جم میشه
  البته از یه ماسک موهم استفاده میکنم که برای کراتین هستش و دوسالی هست استفاده میکنم و مشکی نداشتم و فک نمیکنم از اون باشه
  میتونید کمکم کنید لطفا

 15. سلام بنده پانزده سالم هست بنده احساس میکنم که خیلی کم نسبت به قبل موهای جلوی سرم کمتر شده خب فشار درس هم دارم وزن ام هم جدیدا یکم کم شده و البته تو سن رشد هم هستم خیلی هم کمه در حدی که مادرم میگه دیونه شدی موهات کاملا طبیعیه و هیچ مشکلی نیست ولی من خودم این احساسو دارم پیشانی بنده از وسط دو ابرو تا بخشی که موهای پیشانی بنده شروع شده ۳ سانتی متر فاصله است آقای طبیعی است؟؟؟؟؟؟؟

 16. سلام ..خسته نباشید
  پسر ۱۹ ساله هستم ک از ۱۴ سالگی موهام شروع ب ریزش کرده و الان تغریبا مشهود هست ک تراکم موهام کم شده ..واقعا برام دردناکه این مسعله …ب نظرتون با مراجعه ب پزشک میتونم درمانش کنم یا باید برم موهای ریخته رو با کاشت جبران کنم؟؟

 17. با سلام و احترام
  من پسری شانزده ساله هستم
  میانگینن روزانه بین 25 تا 50 تار مو از سرم میرزه
  زندگی پر استرابی ندارم ولی خیلی کار سرم ریخته
  الان سوال من اینه:
  آیا این امر طبیعیه؟
  اگر جواب دهید متشکر میشوم .

  1. سلام و وقت بخیر

   این میزان ریزش مو کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

  2. سلام وقت بخیر من ۱۷ سال.هستم من در هر روز اگر حمام میرم یا میکشم مو به دستم
   میاد

 18. اینجا که اومدم خواستم بگم ده سال از کنکورم گذشته،اگر بخواهین توی هر کار یمیتونین خوب و پولدار و موفق باشین پس بیخود خودتونو داغون برای کنکور نکنین،نمیگم درس بده ،اونیکه میخواد پزشک بشه یا مهندس یا هرچی باید خوب درسشو بخونه ولی بی استرس،او بدونین پولداری و زندکی خوب و حلالو از خدا بخواهین و تلاش کنین never give up

 19. من همیشه ریزش مو داشتم ولی موهام خیلی پرپشت بود ولی از وقتی رفتم دبیرستان و استرسم برای درسام شروع شد ریزش موهام بدتر شد و الانم ک وحشتناکه…ممنون برای مطالبتون.

 20. من پسرم 18 سالمه و موهام بلنده و از پشت میبندم ریزش نداشتم تا وقتی که شروع به خوندن برای کنکور کردم و استرس واقعا زیادی دارم در حدی که دانه های صورتم به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرده و ریزش خیلی شدید مو گرفتم در حدی که وقتی موهامو در مشت میگیرم حداقل ده تا تار مو تو دستم میاد! آیا امکانش هست از استرس باشه؟ و راهکار واسه کم کردن استرس چی پیشنهاد میدید؟ من ریزش مو نداشتم اصلا و از زمانی شروع شد که شروع کردم برای خوندن کنکور

  1. دقیقا ماله منم از یه سالی میشه داشتم واسه تیزهوشان میخوندم شروع شد ولی واقعا ریزش موی عجیبی دارم جالبه استرسی هم نیستم اخرش هم قبول شدم ولی از اون موقع کلا اخلاقم فرق کرده خیلی استرسی شدم

  2. سلام ۱۷ سالمه موهام بعد از دو روز چرب میشود و ریزش مو هر وقت دست میکشم تو موهام ۳ یا ۴ تا می‌ریزه اگر میشود پاسخ دهید

  3. سلام و وقت بخیر

   ریزش موی طبیعی است نگران نباشید. برای درمان چربی پوست سر به پزشک متخصص و مجرب مراجعه کنید.

 21. سلام دکتر وقت بخیر
  من ریزش مو دارم موهام ضعیف شده
  شب کار هم هستم
  تا حدودی هم استرس دارم
  لطفا راهنمایی کنید تشکر

 22. سلام من از داروی سرترالین استفاده کرد بمدت تقریبا یکماه بعد دیدم که ریزش موهام زیاد شد و قطعش کردم و دیدم همینطور ریزش موهام ادامه داره تا جایی که پوست جلوی سرم وقتی موهام رو به سمت بالا حالت میدم مشخصه رفتم دکتر و تمام آزمایشات تیروئید و خون رو انجام دادم و نرمال بودم و ۶جلسه مزوتراپی کردم و یمقدار موهای ریز در آوردم ولی مشکلم حل نشد متاسفانه موندم که چیکار کنم… لطفا اگه راهی هست به بنده بگین ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا